Jump to content

Sejiuku

Üyeler
  • İçerik sayısı

15
  • Son ziyareti

Sejiuku hakkında

• Doğum günü 07/17/1995

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Kahve ( orta lütfen)
    Çikolata ( kimin değilki;))
    Airsoft
    Yapay zeka ve algoritma

Son profil ziyaretçileri

859 profil görütülenme

Sejiuku üyemizin başarıları

1. Sejiuku

Selam

Hoş geldin Sefa, ben Kemal 25 yaşındayım ben de uzun süredir anime izlemiyordum covid dolayısıyla 3-4 aydır epey yoğun bir şekilde tekrardan izlemeye başladım, umarım eğlenirsin forumda, ben her ne kadar çok fazla aktif olamasam da bir çok aktif ve renkli arkadaş edinebilirsin, tecrübeyle sabittir:) ben de fırsat buldukça bir dürterim:) Senin de günün güzel geçsin.
  2. Tünaydın , iyi hafta sonları sevgili forum halkı ,keyifler nasıl?
  3. Anime: Yakusoku no Neverland (Promised Neverland) Merhaba arkadaşlar, öncelikle oylamadaki önerisiyle bu anime ile bazılarımızın tanışmasına bazılarımızın ise tekrar izlemesine vesilen olan @Pseudohomophylus ve etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim? Animemizin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse bir nevi yetimhanede büyüyen çocuklar , anne olarak seslendikleri kadın tarafından tamamen şefkatle ve dış dünyadan izole bir şekilde çok iyi koşullarda sağlıklı bir şekilde büyütülüyor.Aralarında herhangi bir biyolojik bağ bulunmamasına rağmen birbileriyle çok bağlılar ve tam bir aile olmuş durumdalar.Belli kurallar çerçevesinde düzenli ve mutlu bir hayatları var ta ki iki ana karakterimiz tesadüfen birşeylerin farkına varana kadar.Emma ve Norman , evlatlık olarak verileceği bir aile bulunduğu için artık evden ayrılacak olan Conny adlı küçük sevimli kızımızın oyuncağını veda ederken unutması ve onu geri vermek için anne olarak seslendikleri Isabella ve Conny ‘i takip etmeleri ile aslında nerede olduklarını öğreniyorlar ve animemizin ana konusunu oluşturacak olan kaçış serüveni burada başlıyor.Orada gördükleri şey burada mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayarak onları sahiplenecek bir ailenin çıkmasını beklemek değil , aslında şeytan dedikleri birtakım yaratıklar tarafından yenmek için bir nevi besi hayvanı olarak yetiştirildikleri yani bir nevi bir insan çiftliğinin içinde olduklarını gösteriyor ve artık biran önce buradan kaçmaları gerektiğinin farkına varıyorlar.Bunun için önce çiftliğin birtakım sırlarını çözmeli ve gerekli ekipmanları toplamaları gerekecek.Bir zamanlar eğlenceli vakit geçirmek için oynadıkları ebelemece oyunu artık onlar için bir kaçış antrenmanı ,anne diye seslendikleri kadın ve daha sonradan gelecek olan kardeş Krono baş düşmanları olacak fakat bu doğrudan bir düşmanlık değil iki tarafında karşılıklı kozları ve sorumluluklarından dolayı bir nevi danışıklı tabir-i caizse etek altından sopa gösterilerek yürütülecek bir mücadele olucak.Akıl dolu ve sürekli karşılıklı hamlelerin tahmin edildiği gayet sürükleyici bir serüven başlayacak. Anime izlemeye birçoğumuzun olduğu gibi bende Death Note ile başladım, ana karakterlerimiz olan Emma, Ray ve Norman‘ın tartışmaları biraz esintisinden nasip alsa da o kadar tatmin ettiğini söyleyemeyeceğim. Özellikle izlemeye ilk başladığım bölümlerde dikkatimi çeken şey ve karakterlerimizin de dile getirdiği hepsinin aynı kıyafetleri giymesi ile beraber bu hasat olayının öğrenilmesi üzerine aklıma çok geçmişte izlediğim.The Island filmi geldi. Bu filmde aynı bu animedeki gibi dış dünyadan izole edilmiş ve haberdar edilmeyen iyi koşullarda yaşatılan aynı kıyafetteki insanlar dışarıdaki gerçek dünyada yaşamakta olan zengin insanların birer klonu ve onlar için yaşayan organ bankalarıydılar bundan bir habersiz birşeyleri sorgulayana ve buradan kaçana kadar. İzlemenizi tavsiye ederim. Zaten bu tarz aslında yaşadığımız dünya birilerinin akvaryumu mu? fikri Matrix dahil bir çok yapımda da kendisini gösteriyor. Biraz karakterlerden bahsetmek gerekirse ana karakterler zeki ve yaşça en büyükleri, bu yaş ve zeka konusunda çok fazla detay vererek tamamen bir özetini çıkarıp tüm gizemleri ve bilmeceleri çözüp yeni başlayacak arkadaşların hevesini kaçırmak istemem. Çizimleri özellikle minikleri çok beğendim çok tatlı ve göze hoş gelen bir anime olduğunu düşünüyorum. Isabella’nın hem severim hem döverim tavırları kimi zaman psikolojimi bozabiliyordu? Senaryo da bazı cevaplanmamış sorular olduğunu düşünüyorum ,örneğin kütüphane de buldukları ve buradan haberdar birinin onlara bıraktıkları şifreler hakkında bir sonuca bağlanmadı, fakat henüz tamamlanmamış bir anime olduğu için bunu sadece birinci sezon için eleştiri olarak sunamam, eğer merak edenler olursa 1.sezondan sonra mangasından 37 den devam edebilirler. Ve artık mümkün olursa katılabileceğim tüm etkinliklerde gelenek haline getirmeyi istediğim her animeye bir caps prensibim için spoiler kutucuklarına bakabilirsiniz, okuduğunuz için çok teşekkür ederim, hepinizi çok seviyorum, yeni etkinliklerde görüşmek üzere? Norman ve Ray tartışırken Ben:
  4. Selam Mely, naber:)
  5. League of legends 3:08 tanıdık gelecek sanırım:)
  6. Bize ne zaman istersen yazabilirsin , hayatın koşuşturmacası içinde bazen meşgul olsak da mutlaka sana ayıracak vakit buluruz :)) Ne sormak konuşmak istersen çekinme , ama kendini çok da üzme , hayat ne tamamen siyah ne de tamamen beyaz grinin tonlarında iher zaman mutlu olmak için bir sebeb bulabiliriz ,istersen bizde görmene yardım etmeye çalışırız:)
  7. Merhaba @Takoyakisama, daha önce tanışma fırsatımız olmadı bugüne kısmetmiş ,seni biraz düşünceli gördüm belki biraz konuşmak fikir alışverişi yapmak iyi gelir ,benzer hayallerimiz de yok değil üstelik ben senin hayalini kurduğun yaştayım sanırım ,ama sen hayal kurma konusunda benden epey öndesin yaş olarak bu konuda hakkını vermeliyim tebrik ederim. Ayrıca yazılım ile ilgileniyorsun sanırım bu konuda da konuşabiliriz , ya da ileriye dönük yurtdışı eğitimin için de bilgi alışverişinde bulunuruz , en kötü tanışmış oluruz ne dersin:))
  8. Günaydın
  9. Selâm, hoşgeldin
  10. Ben çalışıyorum , güzel dönemler keyfini çıkar ama ihmal de etme,tabi şu şekilde algılama şimdi güzel sonra sarpa sarıyor değil her yaşın çıkarılacak bir tadı bulunuyor ama o yaşlar bir ayrı:)
  11. Yeterince iyiyim sanırım, teşekkürler:) sen de sınav tayfasinda mıydın?
  12. Günaydın, nasılsın:)
  13. Selam Mika , nasılsın ,biraz geç gördüm ama
  14. Sizlere de günaydın,hayırlı sabahlar, teşekkürler umarım @Pseudohomophylus @heymely
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.