Jump to content

ChaneLaforet

Kayıtlı Üye
  • Content Count

584
  • Last visited

About ChaneLaforet

• Rank
    Killer Queen

Profil Bilgileri

: Forum oyunlarında ya da Muhabbet Mekanı'nı stalklamakta

Recent Profile Visitors

950 profile views
  1. Bu etkinlikte de daha önce izlediğim ve yine oldukça sevdiğim bir anime seçilmiş. Tekrardan izlemedim ama izleyeli 1 yıldan az olduğu için az-çok hatırlıyorum. Anime en sevdiğim etiketlerin hepsini (korku, bilim-kurgu, psikoloji, gerilim, gizem) içerdiğinden dolayı direkt olumlu bir önyargıyla başlamıştım izlemeye. Baştan sona da oldukça sevdim. Olumsuz yanı diyebileceğim belirgin bir durum da olmamıştı. Sürükleyiciydi, etiketlerinin hakkını da yeterince vermişti ama korkudan ziyade gerilim-gizem kısmının baskın olduğunu söyleyebiliriz. Çizimleri sevimliydi. Korku/gerilim animelerinde böyle sevimli çizimlerin kullanılmasını seviyorum. Müzikleri de fena değildi diye hatırlıyorum. Karakterleri birbirinden güzel ve zekiydi. Şahsen kendime en yakın hissettiğim ve favorim olan karakter Ray’di ama Norman ve Emma’yı da oldukça sevdim. Üçü de birbirlerinden farklı düşünce yapılarına sahipti ve onları izlemek zevkliydi. Emma diğer ikisine göre biraz daha duygusal bir kişi portresi çizse de diğer animelerdeki gibi anlamsız duygusallığı yüzünden karakterleri zor duruma düşüren, mantıksız davranışlarda bulunan bir karakter olmadı. Bu durum da ayrıca beni memnun etti. Örneğin Yan karakterlerden Phil de yaşına göre oldukça zeki olduğunu özellikle son bölümlerde göstermişti ve ona da sempati duydum. 2019 yapımı animeler içinde en sevdiğim anime olduğunu da ekleyerek bitiriyorum. Henüz izlememiş ve bu yorumu okumakta olan herkese de izlemesini tavsiye ederim. Puanım: 9/10
  2. İzlemedim Alttaki Claymore izlememiştir
  3. Arakawa Under the Bridge Sıradaki soru: Joker oyunu
  4. Amnesia Opening Sıradaki soru: UVERworld - Touch off
  5. İzlemedim Alttaki Tokyo Magnitude 8.0 izlememiştir
  6. Bu konu herkesin en sevdiği animeleri yazdığı bir bölüm. Anime önerisi istemek için alttaki konuya ileti yazabilirsiniz
  7. Etkinliğe katılmamıştım. Death Parade’ı izleyeli uzun zaman olmasına ve oldukça sevdiğim bir anime olmasına rağmen 2. kez izleyesim de yoktu. Bu yüzden çok detaylı bir inceleme yapamayacağımı belirterek başlamak istiyorum. Yine de hatırladığım kadarıyla yorum yapmak istedim. Yukarıdaki incelemeleri de okuyunca hafızam da biraz tazelendi diyebilirim. Death Parade, ölüm sonrası hayatı konu alan psikolojik bir anime. Psikoloji etiketine sahip olan birçok anime gibi benim için 1-0 önde başlamıştı. Ölüm sonrası yargılama olayına karşı farklı bakış açısı hoşuma gitmişti. İlk bölümde de olduğu gibi hatalı yargılamaların olduğu da söylenebilir. Bu biraz negatif bir yanı gibi gözükmekte muhtemelen. Yine de reenkarnasyon olayında beni genel olarak rahatsız eden şey şudur ki; sadece iyi insanlar reenkarne oluyorsa dünyada kötü insan miktarının oransal olarak çok az olması gerekirdi ama öyle değil. Yani animedeki hatalı yargılamalar bir nevi kötü insan popülasyonunun neden azımsanmayacak miktarda olduğunu da açıklamış oluyor bence. Bu açıdan baktığımda tutarlı buluyorum. Çizim-müzik konusu puanlamamı fazla etkilemez genelde ama onları da beğendiğimi ekleyeyim. Özellikle açılış ve kapanış müzikleri… Açılış müziğinin animenin aksine oldukça neşeli olmasını özellikle sevmiştim, böyle tezatlıklardan hoşlanırım. Karakterlerini de oldukça sevmiştim. Animelerde beyaz saçlı erkekler nerdeyse her zaman oldukça havalı ve sevilesi olur zaten. Decim de bu konuda istisna değildi. Diğer karakterlerde de sevmediğim yoktu diye hatırlıyorum. (Tek bölümlük görünen, yargılanan insanlarda sevmediğim olmuştur, o kadarını hatırlamıyorum) Detaylarını çok hatırlamasam da son bölümlerde intihar konusu işlenmişti ve beni etkilemişti diye hatırlıyorum. Bu konuyu işleyen yapımlar izlediğimde, özellikle kendi varlığıma katlanmakta zorlandığım zamanlarda, beni oldukça rahatlatır. Bu da doğal olarak animeye olan sempatimi artırmıştı. Animeye 9/10 puan vermiştim. Çok önceden izlediğim bazı animelere verdiğim puanlara baktığımda “Acaba bunu şimdi izlemiş olsam yine aynı puanı verir miydim?” diye düşünürüm. Çünkü anime izledikçe ve biraz da büyüdükçe, anime zevkim de değişmekte. Buna rağmen bu anime için böyle bir düşüncem olmadı. Yine izlesem yine 9/10 verirdim. Henüz izlememiş ve bu yorumu okuyan biri varsa da izlemesini kesinlikle tavsiye ederim.
  8. İzlemedim Alttaki Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei The Animation izlemiştir
  9. Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou no Koukousei The Animation
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.