Jump to content

Ellen

Üyeler
  • İçerik sayısı

291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

İtibar Etkinliği

1. Teşekkür
    Ellen reacted to Gorkito in Anime İstek ve Önerileri   
    *magi : Alibaba ve Alladin'in tanışmasını anlatıyo bide sinbad var onda da sinbadın 7 denizdeki macerasını anlatıyo Black Clover: Büyücü kralı olmak isteyen 2 yetim çocuğun hikayesi (ana karakter sadece 1 tanesi) *Danmachi: Tanrıların hizmetinde zindana giriyo insinlar orda canavar öldürüyor, güçsüz bir maceracı olan Bell'in hikayesi kings raid: klasik şeytan lordunu yenmeye çalışan kahraman *Tensei Shitara Slime datta ken: slime olarak reankarne olan bir adamı anlatıyo.  
    Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou: Kahramanın yancısı olarak başka dünyaya çağırılıp ihanete uğrayan Hajime adındaki adamı anlatıyo *Densetsu no Yuusha no Densetsu: Kral tahta geçtikten sonra sevdiği alpha stigma olan arkadaşını kahraman kalıntılarını bulması için gönderiyo. *Dororo: şeytanlardan kol,bacak,sinir gibi organlarını geri almak için teker teker şeytan avlayan bir çocuğun hikayesi *Drifters: başka bir dünyaya END ler ile savaşmak için gönderilen bizim dünyamızdaki ünlü kişiler (Hannibal,Hitler,Oda nobunaga vs.) Fairy Tail: Fairy Tail adındaki güçlü bir büyü loncasında çalışan Ejder avcısı Natsu'yu anlatıyo *Fullmetal alchemist brotherhood: edward ve alphonso Elrick'in annelerini dünyaya döndürmeye çalışırken simyacı olmasını anlatıyo Goblin Slayer: Goblinlerden nefret ettiği için maceracı loncasına katılıp paso goblin öldüren bir adamı anlatıyo  
    *Hai to Gensou no Grimgar: geçmişini hatırlamayan bir grup insanın bir dünyaya gönderilip şehirde hayatta kalmaya çalışması Honzuki no Gekokujou: Başka bir dünyada bir kızın bedenine giren kitap okumayı çok seven bir kızın kitap arama hikayesi Hyakuren no Haou to Seiyaku no Valkyria : başka bir dünyaya akıllıtelefonuyla transfer olan bir adamın ülke kurmasını anlatıyo bilgisiyle Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu: Oyundaki karakterinin bedenine giren adamın hikayesi Isekai wa Smartphone to Tomo ni: tanrının yanlışlıkla öldürdüğü kişiyi öbür dünyaya göndermesi. Junketsu no Maria: savaş gördümü durdurn cadı maria nın Mikael tarafından uyarılmasının anlatıyo *Kimetsu no Yaiba: ailesi iblis tarafından öldürülen tajuro'nun hikayesi *Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!: başka bir dünyaya traktörün ona çarpacağını düşündüğü için şoka girerek ölen kazumanın transfer edilmesi ve yanında tanrıçayıda getirmesini anlatan komedi animesi *Log Horizon: oyun karakterleriyle bir dünyaya hapis olan oyunu oynayan bütün yuncuları anlatıyo Madan no Ou to Vanadis: Savaş bakiresine esir düşen fakir bir yerleşim yerinin sahibinin hikayesi Maou Gakuin no Futekigousha: Shijou Saikyou no Maou no Shiso, Tensei shite Shison-tachi no Gakkou e: yıllar sonra reankarne olan şeytan lordunun hikayesi Maou-sama, Retry!: yarattığı oyundaki şeytan lordu olarak çağırılan adamın hikayesi *Maoyuu Maou Yuusha: iblis lordu ve kahramının iki ırkı birleştirmek iin birlikte çalışması ve evlenmesi. Nanatsu no Taizai: prenses elizabethin krallığı kurtarmak için 7 büyük günahı araması *Ou Dorobou Jing: Hırsızlar kralının bişeyleri çalmasını anlatıyo *Overlord: sevdiği oyun kapanırken son dakikalarda oyunda olan momonga nın kapalı kalmasının hikayesi Radiant: büyücü çocuğun macerası *Re:Zero : pek istediğin gibi olduğunu sanmam ama başka dünyaya transfer olan Subaru'nun öldükten sonra birkaç gün geride yeniden dirilmesini anlatıyo (eleman 1,5 sezondur ölmek haricinde bişey yapmıyo) Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records: Büyücülük okulana öğretmen olarak gelen Glenn'in hikayesi Seiken no Blacksmith: izleyeli çok oldu hatırlamıyom ama bir kız ünlü bir adamdan katana yapmasını istiyodu *Shinchou Yuusha: Aşırı tedbir alan kahramanın hikayesi komedidir *Shingeki no Bahamut: Bahamutun öldürülmeye çalışması Shironeko Project Zero Chronicle: Beyaz ve kara imparatorluklarının birbiriyle savaşma hikayesi Tate no Yuusha no Nariagari: duymuşundur ihanete uğraya kalkan kahramanının hikayesi, Uchi no Ko no Tame naraba, Ore wa Moshikashitara Maou mo Taoseru kamo Shirenai: Güçlü bir maceracının şeytan kızı evlat edinmesi Zero no Tsukaima: brceriksiz bir büyücünün hizmetkarı olarak transfer olan çocuğun hikayesi  
    Güzel olanların başına "*" koyacağım

zirvedemi bıraksam bu kadar yazdıktan sonra 
  2. Beğen
    Ellen got a reaction from Pika-sama in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Acı Türk dizi gerçekleri. 
  3. Beğen
    Ellen got a reaction from Prudens in Boruto Genel Tartışma Başlığı   
    Ayrı bir anime olarak düşünüp, gelişen teknolojik şartlar ve orochimaru gibi bir baş belasının olmayışı yüzünden insanların beğenmemekte ısrar ettiği, gereksiz yere linçlediği anime.
  4. Üzgün
    Ellen reacted to Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Arka sokaklar devam ederken Kardeş payı neden final verdi 
  5. Beğen
    Ellen reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Şuraya Fruits Basket (2019) animesinin 1. Kapanış Şarkısını bırakayım ;)
    Vickedblanka-Lucky Ending <3
    Animede açılış-kapanış şarkılarına ilk bölümden düşmüş olabilirim :')

https://animeciejderha.wordpress.com/2020/11/23/fruits-basket-1-kapanis-sarkisi-vickeblanka-lucky-ending/
  6. Beğen
    Ellen reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Yo minna ^^
    Gölge desu.

Öncelikle yeni temayı beğendiniz mi? Uzun zamandır değiştirmek istiyordum ama fırsatım olmuyordu. Bugün boşken uğraşayım dedim.
    Evet…

Adı da değişti ama amacı değişmedi. Benim için burası “Zümrüd-ü Anka’nın Evi” olarak yolculuğuna başlamış ve ardından çeviri defterim hâline gelmiş olan bir yer. Defterim benim evimdir…

Bu mantıktan yola çıkarak bu hâle getirdim. Hadi biraz da buranın başlangıcı nasıldı ona bakalım?
    (Biraz uzun ve sitenin altı yıllık geçmişine değinip, Gölge'nin yani benim hakkımda olan bir kısım olduğu için spoiler olarak ekliyorum, okumayı sizlerin isteğine bırakıyorum ;) )

Biraz da mahlaslarım hakkında konuşalım çünkü bu konuda tam bir kafa karıştırma makinesi olduğumu biliyorum:
    Başta mahlasım “ancaks” idi, bu benim yazdığım ilk karakterin adıdır. (Soranlar için diyorum: yazdığınız gibi okuyun, hiçbir anlamı da yok xD)
    Sonra “Anka” olarak değiştirdim. Himitsu FanSub’ı açtıktan sonraydı.
    Şimdi de Gölge’yi kullanıyorum. Neden bu kadar çok değiştirdiğimi bilmiyorum. Her daim, bazı konularda ani karar değiştiren bir insan olacağım sanırım. Muhtemelen bu yüzden sabit kalamıyorum..

Peki burada neler var?
    Burada anime OST’leri var. Ben eskilerde kalıp, hâlâ böyle blog tarzı çeviriler yapmayı tercih edeceğim. Videolar çok uğraştırıcı oluyorlar ve YouTube telifleri çekilmez..
    Eskiden Novel Çevirileri vardı, artık novel çevirilerimi okumak için sizi buraya alayım: Novel Aozora
    Anime-manga çevirilerim için de buraya: Himitsu FanSub
    (Sadece çok keyfi olarak anime çevirmek istersem burada çeviririm o da Hakuouki Movie‘lerinde olmuştu)
    Bunun dışında beni Mabushi Majo‘da da görebilirsiniz  Orada editörüm.
    Ayrıca buraya yakın zamanda blog yazıları da eklemeyi düşünüyorum. Ayrıca yaptığım mini çeviriler, notlar gibi şeyleri de buraya ekleyebilirim. Yedinci yılımıza giriş yaparken bunlar da yapmak istediğim şeyler arasında ama dediğim gibi buranın en temel amacı OST çevirmek 
    Çevirilerim hakkında yapıcı eleştirilerinizi beklerim ^^
    https://animeciejderha.wordpress.com/

7. Teşekkür
    Ellen got a reaction from Akame777 in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hehhe.
    @Pika-sama ve @Akame777 çekirgeler sınavımı geçtiniz; bir sonraki levelde görüşürüz. 
  8. Teşekkür
    Ellen got a reaction from Pika-sama in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hehhe.
    @Pika-sama ve @Akame777 çekirgeler sınavımı geçtiniz; bir sonraki levelde görüşürüz. 
  9. Harika
    Ellen reacted to Pika-sama in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Allah güzelliğini daim etsin :)
  10. Harika
    Ellen reacted to Akame777 in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    HAHA doğru  anladım bence 

PEGA - sensei tarafından yetiştiriliyoruz 
  11. Teşekkür
    Bu satar harbi
    Özür dilerim abla. 
  12. Beğen
    Ellen reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Gidiyorum buralardan
    Dönüyorum durmadan
    Uyan artık uyannn
    Bitti rüya :)) 

Cidden ben kaçıyorum artık, görüşürüz millet :))

13. Beğen
    Ellen got a reaction from Biha in Boruto Genel Tartışma Başlığı   
    Herkesin yanılgısı Shippuden oldu. Bence sağlam kısmı tıpkı bir önceki seride olduğu gibi Shippudende gelecek. Eskiden nasıl fillerlara katlandıysak öyle düşün.  Bir de şu var mangada bir olay var ama karakterleri tanımadan etmeden direk olaya geçmek iyi olmazdı. Mesela bir karakter çocukken daha sevimli, ayrı bir havası var. Konohamuru'yu gördünüz mü, Boruta'da? Bambaşka biri olmuş çıkmış;
    Şimdi aynı şekilde, Boruto'da büyüyecek gelişecek.  Şimdi bakarsan Boruto'nun hiç bir amacı yok?
    O yüzden herkes onu "şımarık bebe" olarak nitelendirdi.
    Bir önceki seriyi biz izledik, Boruto değil.  
    Yani söyleyeceğim o ki; baştaki önyargıları kırıp, yeni bir çocuğun hikayesini izlemek güzel olur.
  14. Harika
    :D Yani mesajlarından falan da böyle bir enerjik hava veriyorsun ama özellikle dediğim gibi sesin direkt olarak aklımda bu imajı oluşturdu :D 

Edepli konusu şöyle, bugüne kadar hiç bir saygısızlığını görmedim azıcık sürtüştük de mesela veya şakalaştık falan yani hiç saygı sınırını aşıp bir şeyler yapmadın, diğerlerinde arada bu tarz şeyler gördüm yani ama sende hiç :) O yüzden diyorum
    Görüşürüz :)
  15. Harika
    Ellen reacted to pegasusejder in Forumun Enleri   
    Cadısı falan yok öyle bir şey :D Bilmiyorum sevimli yazacakken elim kaymış sadece 

Bana göre öylesin 
  16. Harika
    Nasılsın Mika bi iyi gördüm seni :)
    Hayırdır ne oldu?

Benden ne olsun ya bir dersin içinden geçeceğim diye yola çıktım param parça oldum :D Kafa toplayıp tekrar sefere çıkacağım
  17. Harika
  18. Harika
    Ellen reacted to Necomancer2 in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Şimdi hedefimin en çok yorum atmak olduğunu söylesem yılanın başını küçükken ezecekler :D
  19. Harika
    Ellen got a reaction from Beytize in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Senin uyku düzeni R.I.P herhalde?
  20. Harika
    Sensei'nin sensei'si olarak bu duruma gülüyorum 
  21. Üzgün
    Bu ne hızlı giriş ve kaçıştır böyle :D
  22. Beğen
    Ellen reacted to ElegantWave in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Ben 12 yaşındayım dersler dışında anime ve film izlemeyi severim. Tanıştığıma memnun oldum 
  23. Harika
    Bi buluşma işi vardı da haber alamadık sonra senden 
  24. Harika
    Ellen reacted to Gorkito in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    9. Sınıflar öyledir, ilk sene iyi çocuk olurlar hep.
  25. Harika
    Hile kodu girmiş
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.