Jump to content

Nevolika

Üyeler
  • İçerik sayısı

20
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Nevolika got a reaction from Aechee in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Uzun zamandır aklımda böyle bir sohbet konusu açıp bu konuda yeteneği ve ilgisi bulunanlarla sohbet edip fikir edinmek istiyordum. Umarım manga çizmeye yeteneğiniz veya ilginiz varsa burada buluşup eğlenceli bir ortam oluşturarak sohbet edebiliriz. ?

Geçen gün yapmaya başladığım birkaç mangayla başlamak istiyorum yazıma. Death Note'u izledikten ve mangasını da okuduktan sonra kendi kendime dedim ki neden ben de ufaktan biraz manga çizmeye başlamıyorum ki? Hem sosyal medyada geçirdiğim süreyi azaltır hem de kendime bir stres atma bahanesi bulurum fena mı diye düşündüm ve mangadaki en sevdiğim sahnelerden oluşan bir kolaj yapmaya karar verdim. İlk olarak Ryuzaki'nin düşünceli bir şekilde oturup Kira hakkında teoriler ürettiği şu sahneyi çizmeye çalıştım. Her güne bir sahne bölüştürerek çizmeye karar verdim ve iki günde bunları yapmaya çalıştım. Yaparken çok eğleniyor, bir yandan da müzik dinliyorum. Aşağıya ekliyorum fotoğrafı. Ne kadar başarılı oldum siz söyleyin ?

Bu şekilde işte arkadaşlar, biliyorum çok eksiğim ve teknik hatam var ama inanın bunu yapmaktan çok zevk alıyorum ve hobiden fazlası olsun istiyorum. Hayalim matematik öğretmeni olmak ama eğer başarabilirsem hep manga çizmek ve belki de başta hobi olan bu işi başka bir gelir kaynağı haline getirmek istiyorum. Umarım bu yolda azimle ilerleyebilir ve hayallerime ulaşabilirim. Lütfen yorum yaparken henüz 17 yaşında olduğumu ve eğitim almadan bu şekilde çizmeye gayret ettiğimi göz önünde bulundurun ?

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yorumlarda buluşalım olur mu? Kendinize iyi bakın ?
  2. Harika
    Nevolika got a reaction from Bungou_fan_girl in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Uzun zamandır aklımda böyle bir sohbet konusu açıp bu konuda yeteneği ve ilgisi bulunanlarla sohbet edip fikir edinmek istiyordum. Umarım manga çizmeye yeteneğiniz veya ilginiz varsa burada buluşup eğlenceli bir ortam oluşturarak sohbet edebiliriz. ?

Geçen gün yapmaya başladığım birkaç mangayla başlamak istiyorum yazıma. Death Note'u izledikten ve mangasını da okuduktan sonra kendi kendime dedim ki neden ben de ufaktan biraz manga çizmeye başlamıyorum ki? Hem sosyal medyada geçirdiğim süreyi azaltır hem de kendime bir stres atma bahanesi bulurum fena mı diye düşündüm ve mangadaki en sevdiğim sahnelerden oluşan bir kolaj yapmaya karar verdim. İlk olarak Ryuzaki'nin düşünceli bir şekilde oturup Kira hakkında teoriler ürettiği şu sahneyi çizmeye çalıştım. Her güne bir sahne bölüştürerek çizmeye karar verdim ve iki günde bunları yapmaya çalıştım. Yaparken çok eğleniyor, bir yandan da müzik dinliyorum. Aşağıya ekliyorum fotoğrafı. Ne kadar başarılı oldum siz söyleyin ?

Bu şekilde işte arkadaşlar, biliyorum çok eksiğim ve teknik hatam var ama inanın bunu yapmaktan çok zevk alıyorum ve hobiden fazlası olsun istiyorum. Hayalim matematik öğretmeni olmak ama eğer başarabilirsem hep manga çizmek ve belki de başta hobi olan bu işi başka bir gelir kaynağı haline getirmek istiyorum. Umarım bu yolda azimle ilerleyebilir ve hayallerime ulaşabilirim. Lütfen yorum yaparken henüz 17 yaşında olduğumu ve eğitim almadan bu şekilde çizmeye gayret ettiğimi göz önünde bulundurun ?

Okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yorumlarda buluşalım olur mu? Kendinize iyi bakın ?
  3. Beğen
    Nevolika got a reaction from Pseudohomophylus in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Değerli yorumunuz ve güzel eleştirileriniz için çok teşekkür ederim, farklı bakış açısına sahip oluyorum buradaki güzel yorumlar sayesinde. Haklısınız biraz korkak çiziyorum sanırım ve bundan kaynaklı bir belirsizlik var ama bilek egzersizlerini yapacağım bence de faydası dokunacak, bu arada hoş buldum burada sizlerle olmak büyük zevk
  4. Beğen
    Nevolika reacted to Freesia in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Eline sağlık. <3 Umarım kendini geliştirebilirsin. Sevdiğin şeyi yapmaya devam et. Bol şans. :D  
  5. Beğen
    Nevolika reacted to Pseudohomophylus in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    @Nevolika Çizim konunu ilk gördüğümden orada da hoş geldin , iyi forumlar vıdı vıdı konuşmaları yapmış bulundum
    Buraya da yazmak istedim. Lisedeyken ben de Matematik öğretmeni olmak isterdim.
    Daha doğrusu yapabileceğim tek mesleğin o olduğuna inanırdım^-^
    Çizimler olsun, matematik olsun, kapak fotoğrafındaki Spring Day MV'sinden sahne olsun sevdiğimiz şeyler oldukça benzer.
    Umarım forumda uzun soluklu bir üyeliğin olur da bol bol sohbet ederiz.
    Keyifli forumlar Neva
  6. Beğen
    Nevolika reacted to Perfectum in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    @Nevolika Merhaba, çizimlerini çok beğenmekle birlikte birkaç fikir sunabilirim diye düşündüm. H kalem serisi kullanmanı tavsiye ederim. Doğru çizgiyi elde edene kadar denemeler yap çünkü bu kalem serisinin uçları sert olmakla birlikte pigmenti de oldukça düşüktür bu nedenle taslak çizimlerinde çok güzel gidiyorlar. Ancak kalemi kağıda çok baskılama çünkü yırtabilir. Her neyse aha sonra doğru çizgiyi bulduğunda marker ile üstünden geçersin çizgilerin, geçtikten sonrada kalan kurşun izlerini silersin. Daha düzgün olabilir. Birinci çizimde burun, ağız ve saçların çizimini çok beğendim ancak başparmak yüze göre çok büyük ve göz yuvarları da dışarıya fırlayacak gibi duruyorlar. Ryuzaki baya bir zorlamış orada kendini Kira' yı bulmak için :D Ama ikinci olanı çok beğendim ikincisinde de gözlerin ışıltısı, iris ve göz bebeğinin durumu konusunda çalışılabilir. Bunlar şimdilik. Sende bir ışık var. Çalışmalarına devam et ve bize bir manga yap lütfen :) Şu aralar güzel bir mangaya hasret çekiyorum. Başarılar! 
  7. Beğen
    Nevolika reacted to Pseudohomophylus in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    @NevolikaÖncelikle hoş gelmişsin
    Çizimlerin çok güzel fikir olarak da kolaj yapmayı çok sevdim
    Eleştirecek olursam çizgilerinde kararlılık eksikliği sanırım en iyi ifade olur yani kalemi yavaş hareket ettirdiğinde ister istemez tam bir çizgi oluşturmak yerine  çizgilerinde düzensizlik oluşur, bunu önlemek için de bilek hareketlerini geliştirmen sana fayda sağlayacaktır. Düz çizgi, oval veya yuvarlaklar çizmek gibi... Bir çeşit kas hafızası oluşturmana yardımcı olur daha net çizimler yaparsın. 
    Öneri olarak aralarındaki hatları kaldırıp tüm karakterleri iç içe görmek isterdim yine de ressam sensin tercihlerine saygı duyarım. Çizimlerinde başarılar her ikisine de bayıldım. İyi forumlar
  8. Beğen
    Nevolika reacted to syncdes in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Fazlasıyla amatör olarak birkaç bir şey çiziktirmiş biri olarak çizimlerini hayranlıkla inceledim. Kesinlikle bu potansiyeli değerlendirip daha da ilerlemelisin. Ganbare!! 
  9. Beğen
    Nevolika got a reaction from Pseudohomophylus in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   

10. Beğen
    Nevolika got a reaction from syncdes in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   

11. Beğen
    Nevolika got a reaction from Ohayou_Kerem in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    pekii i
    olur o zaman 
  12. Beğen
    Nevolika got a reaction from Freesia in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    pekii i
    olur o zaman 
  13. Teşekkür
    Nevolika got a reaction from Ohayou_Kerem in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Gerçekten boş boş sayfayı yenilediğimi fark edince azalttım süreyi elimden geldiğince, teşekkür ederim bu arada çizimlerim çok iyi değil ama sizlere heves veriyorsa doğru yoldayım demektir 
  14. Beğen
    Nevolika got a reaction from burakwoz in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    çok teşekkürlerr 
  15. Beğen
    Nevolika reacted to burakwoz in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Vay eline sağlık gerçekten güzel olmuş. Gayret etmeye devam 
  16. Beğen
    Nevolika reacted to Ohayou_Kerem in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    Öyle gerçekten. İnsanların ağzı torba değil ki büzesin... Konuşsunlar boş ver. Sen zevk aldığın şeyi yapmaya devam et. Ben de arada heves edip karalıyorum bir şeyler ama şu aralar başka başka bir sürü hobi edindiğimden pek bakmıyorum o tarafa ama arada senin gibi güzel şeyler çizenlere bakınca biraz gaza geliyorum :D Sosyal medyadan seni uzak tutuyorsa da ne âlâ. Ben de bırakalı baya oldu, çok çok nadiren giriyorum, bir şey kaçırmıyorsun inan :D

Nasıl rahat ediyorsan öyle hitap edebilirsin :D
  17. Beğen
    Nevolika got a reaction from Ohayou_Kerem in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   
    İnsanlar değişik gerçekten, benim anime çizdiğimi görenler de hep ''bırak bu işleri, derslerin aksayacak'' diye diye beni yönlendirmeye çalışıyorlar. O kadar sinir oluyorum ki bazen ama çok faydasını gördüm üzerimde. Bir kere sosyal medyada geçirdiğim süre hayli kısaldı ve bunun yerine çizim yapmaya başladım, derslerimi aksatmadan boş vakitlerimi bu şekilde değerlendiriyorum ve dinleniyorum resmen kafam dağılıyor yani yaparkenBu arada benden büyüksün o yüzden sorun yoksa sana abi diyeceğim :D

18. Beğen
    Nevolika got a reaction from burakwoz in Manga Çizmek Ya Da Çizmeye Çalışmak ✏   

19. Harika
    Nevolika got a reaction from pegasusejder in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    Ay valla çok sevindim bir an anlamadım sanıp korktum uyarı yiyeceğim diye :D Tüyolar için teşekkürlerr, tekrardan hoş buldum
  20. Beğen
    Nevolika got a reaction from Freesia in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    Hoş buldum Freesia, aslına bakarsan ben de güncel animeleri derslerden dolayı pek takip etme fırsatı bulamadım. Boş zamanlarımda manga okuyorum arada eskilere göz atıyorum öyle işte. Umarım burada güzel zaman geçiririz ??
  21. Beğen
    Nevolika reacted to burakwoz in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    Hoş geldin. Bende yeni sayılırım ama ne zaman istersen yardıma hazırım. İyi forumlar
  22. Beğen
    Haklısın belki de bir alanda ustalaşmayı bekleyip sonra diğerine geçmem gerek belki ama ig'da veya twitter'da güzel ve farklı bir teknik görünce denemeden geçmek istemiyorum. Belki de kendi tarzımı böyle böyle bulacağım ve zamanla oturtacağım. Sen de resimle uğraştığını yazmıştın yanlış hatırlamıyorsam, neden bıraktın?
  23. Beğen
    Nevolika reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @Nevolika burası da mekanımız, hiç çekinmeden gelip istediğini yazabilirsin. :) 
  24. Beğen
    Nevolika reacted to pegasusejder in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    Rica ederim, evet insanları şaşırtmayı severiz. :) Gel, gel her daim muhabbete açığız. :) Bu arada kusura bakmazsan hemen bir konuda seni uyarayım, art arda mesaj yazmak fload yapmaya giriyor ve uyarı/ban alabilirsin. Mesajları toplu alıntılamak için "Alıntı" butonunun yanındaki "+" sembolüne tıklayarak yapabilirsin. :) 
  25. Beğen
    Nevolika reacted to pegasusejder in Merhabalar, ben Nevolika. An itibariyle forumun bir parçasıyım✨   
    Hoş geldin Neva, ben 24 yaşında son sınıf elektrik-elektronik öğrencisiyim, muhabbet etmek istersen mekanın linkini bırakmışlar zaten... Mekanda istediğin zaman beni görürsün diyeyim. :) Sormak istediğin bir şey olursa genelden veya özelden çekinmeden sorabilirsin, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. :) 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.