Jump to content

free word

Üyeler
  • İçerik sayısı

2686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    free word got a reaction from Sonia in Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?   
    her sinir edeni öldürürdüm heralde :D
  2. Beğen
    free word got a reaction from Strix. in Japonyada Popüler Olan 10 Fetiş (+15)   
    10.Shimapan

Çizgili iç çamaşırı olarak ta bilinir.  Genel de rengi mavi tonlarında olur ve animeler kadar mangalarda da bulunur. Ben neden bu kadar popülerler anlamam, bana göre diğer iç çamaşırlarıyla aynılar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Oreimo, Kill la Kill, Mayoi Neko Overrun, No Game No Life (Favorim), K-On

9.Zettai Ryouki

"Kesin hüküm sürülen bölge" olarak ta bilinir. Uzun çoraplarla etek arasındaki çıplak bölgeye denir. Bu neden fetiş oluyor ki? Ah kabul etmek lazım aşırı derecede seksi. (Üzgünüm bu kendi fetişim o yüzden pek üstünde durmamak lazım.

-Nerede Görebilirsiniz?

Fate/Stay Night (Tohsaka Rin OP!), High School Of The Dead, Cage of Eden, Nisekoi, To Love-Ru, B Gata H Kei, Zero No Tsuikama, Freezing

8. Okul Mayoları

Mavi gemici mayoları... Çoğu zaman tam ortasında isim yeri olur. H... lerde, neyse boşverin. 

Nerede Görebilirsiniz?

Amagami SS, Toradora,Shuffle

7.Yaoi 

Erkek aşkı olarak ta bilinir. Yazarların kitlesi genelde kızlardır. Aynı zamanda hayran hikayeleri de bu karakterleri başka heteroseksüel karakterlerle birleştirerek yazılır. 

Nerede Görebilirsiniz? 

Bkz: Yaoi Fan Club (Forum TürkAnime Tv)

6.Yuri <3

Kız aşkı olarak ta bilinir. Kızlar arasındaki romantizm anlatılır. Yazarların kitlesi genelde erkektir. 

Nerede Görebilirsiniz?

Bkz: Ecchi Fan Club (Forum TürkAnime Tv) 

5.Shibari

"Bağlanmış." kelime anlamıdır. S&M hayranlarının vazgeçilmezidir. Çoğu zaman bir kızı ya da erkeği bağlarlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Bir çok hentaide   :ph34r:  Ve Nana To Kaoru

4. Kardeş/Abi/Abla Kompleksi

Kardeş aşkı. Anime ve mangalarda genelde vardır, ve hikayenin sonunda çoğunlukla romantizm bu ikisi arasında geçer. Eğer kardeşiniz varsa biraz itici gelebilir. 

Nerede Görebilirsiniz? 

Mahouka Kouko No Ret. , Oni-chan No Koto, Yosuga No Sora (H... ye çok yakın.) , Oreimo, Pupa

(aslında bunaa bilerek aramadım aam recdo arakdaşımızın hediyesi sadfg)

3.NTR (NETORARE) 

Ana karakter için önemli olan birinin başka bir kız/erkek tarafından cezbedilerek alınması ve izleyenlere garip bir stres, kıskançlık duygusu bırakmasıdır. 

H.. olmayan NTR izlenmesini anlıyorum, ama gerçekten h... de neden izlersin ki. Neyse be bu beni ilgilendirmiyor. (Netori de tam tersidir.)

Nerede Görebilirsiniz?

-Kimi no Iru Machi.

(ootğraf bulunamadı)

2. Çapraz Giyim

Çapraz Giyim anime ve mangalarda bayağı kullanılan bir fetiştir. Hikayeler genelde ana karakterin çapraz giyim yaparak gerçek cinsiyetini belli nedenlerden dolayı saklamasıdır. 

Nerede Görebilirsiniz?

Himegoto. Mayo Chiki (Mayo Chiki gerçekten çok güzel ve zevklidir. Aynı zamanda içeriğindeki ecchi oranı çok azdır.)

1. Tabiki AHTAPOT KOLLARI. 

HER yerde... HER YERDE karşınıza çıkabilir. Kız erkek acımadan sarılan kollar nedense Japonların hoşuna gider. H... tutunda normal animelere kadar nereden bir ahtapot kolu çıkacağını bilemezsiniz. Özellikle uzun , yumuşak, tüylü ve nemli (ıyk.) olurlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Sword Art Online, To-Love Ru , H...lerin yaklaşık %39unda...

(fotoğraf eklemek istemiyorum buna asdfg düzgün bir footğraf bulamadım asdfg )

9Gag'den alıntıdır, konu foruma uygunluğu açısından düzenlenmiştir. 

Çeviri: Kaxell

:9gag part 2 çevrilmemiştir...

part 3 çevrilmemiştir...

3. Beğen
    free word got a reaction from Georgebat in Hem gıcık olduğunuz, hem de saygı duyduğunuz karakterler?   
    berim Bleach Aizen ve Naruto'dan Madara şuan :D

4. Beğen
    free word got a reaction from SiyahDranza in Japonyada Popüler Olan 10 Fetiş (+15)   
    10.Shimapan

Çizgili iç çamaşırı olarak ta bilinir.  Genel de rengi mavi tonlarında olur ve animeler kadar mangalarda da bulunur. Ben neden bu kadar popülerler anlamam, bana göre diğer iç çamaşırlarıyla aynılar. 

Nerede Görebilirsiniz?

9.Zettai Ryouki

"Kesin hüküm sürülen bölge" olarak ta bilinir. Uzun çoraplarla etek arasındaki çıplak bölgeye denir. Bu neden fetiş oluyor ki? Ah kabul etmek lazım aşırı derecede seksi. (Üzgünüm bu kendi fetişim o yüzden pek üstünde durmamak lazım.

-Nerede Görebilirsiniz?

Fate/Stay Night (Tohsaka Rin OP!), High School Of The Dead, Cage of Eden, Nisekoi, To Love-Ru, B Gata H Kei, Zero No Tsuikama, Freezing

8. Okul Mayoları

Mavi gemici mayoları... Çoğu zaman tam ortasında isim yeri olur. H... lerde, neyse boşverin. 

Nerede Görebilirsiniz?

7.Yaoi 

Erkek aşkı olarak ta bilinir. Yazarların kitlesi genelde kızlardır. Aynı zamanda hayran hikayeleri de bu karakterleri başka heteroseksüel karakterlerle birleştirerek yazılır. 

Nerede Görebilirsiniz? 

6.Yuri <3

Kız aşkı olarak ta bilinir. Kızlar arasındaki romantizm anlatılır. Yazarların kitlesi genelde erkektir. 

Nerede Görebilirsiniz?

5.Shibari

"Bağlanmış." kelime anlamıdır. S&M hayranlarının vazgeçilmezidir. Çoğu zaman bir kızı ya da erkeği bağlarlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

Kardeş aşkı. Anime ve mangalarda genelde vardır, ve hikayenin sonunda çoğunlukla romantizm bu ikisi arasında geçer. Eğer kardeşiniz varsa biraz itici gelebilir. 

Nerede Görebilirsiniz? 

Mahouka Kouko No Ret. , Oni-chan No Koto, Yosuga No Sora (H... ye çok yakın.) , Oreimo, Pupa

3.NTR (NETORARE) 

Ana karakter için önemli olan birinin başka bir kız/erkek tarafından cezbedilerek alınması ve izleyenlere garip bir stres, kıskançlık duygusu bırakmasıdır. 

H.. olmayan NTR izlenmesini anlıyorum, ama gerçekten h... de neden izlersin ki. Neyse be bu beni ilgilendirmiyor. (Netori de tam tersidir.)

Nerede Görebilirsiniz?

-Kimi no Iru Machi.

(ootğraf bulunamadı)

2. Çapraz Giyim

Çapraz Giyim anime ve mangalarda bayağı kullanılan bir fetiştir. Hikayeler genelde ana karakterin çapraz giyim yaparak gerçek cinsiyetini belli nedenlerden dolayı saklamasıdır. 

Nerede Görebilirsiniz?

Himegoto. Mayo Chiki (Mayo Chiki gerçekten çok güzel ve zevklidir. Aynı zamanda içeriğindeki ecchi oranı çok azdır.)

HER yerde... HER YERDE karşınıza çıkabilir. Kız erkek acımadan sarılan kollar nedense Japonların hoşuna gider. H... tutunda normal animelere kadar nereden bir ahtapot kolu çıkacağını bilemezsiniz. Özellikle uzun , yumuşak, tüylü ve nemli (ıyk.) olurlar. 

Nerede Görebilirsiniz?

part 3 çevrilmemiştir...

5. Beğen
    free word got a reaction from Anonymmy in Japonyada Popüler Olan 10 Fetiş (+15)   
    10.Shimapan

Nerede Görebilirsiniz?

9.Zettai Ryouki

-Nerede Görebilirsiniz?

8. Okul Mayoları

Nerede Görebilirsiniz?

7.Yaoi 

Nerede Görebilirsiniz? 

6.Yuri <3

Nerede Görebilirsiniz?

5.Shibari

Nerede Görebilirsiniz?

Nerede Görebilirsiniz? 

3.NTR (NETORARE) 

Nerede Görebilirsiniz?

-Kimi no Iru Machi.

(ootğraf bulunamadı)

2. Çapraz Giyim

Nerede Görebilirsiniz?

Nerede Görebilirsiniz?

part 3 çevrilmemiştir...

6. Beğen
    free word got a reaction from lilapg2 in The Last: Naruto the Movie Duyuruldu   
    The Last: Naruto the Movie, “Naruto’nun Sonu” Mu?
    Sizlere 2012 yılında aktardığımız “Son Naruto anime filmi” diye geçen projeyle ilgili açıklama sonunda geldi. 6 Aralık 2014′te gösterime girecek olan Naruto filminin adında da “son” kelimesine vurgu yapılmış. The Last: Naruto the Movie adlı anime filmi manganın 15. yılına (ve belki de sonuna) denk geliyor.

Weekly Shonen Jump’ın duyurduğu The Last: Naruto: The Movie’den ilk çizimler

The Last: Naruto the Movie’nin senaryosu mangaka Masashi Kishimoto tarafından hazırlanıyor. Anime ekibinin çalışmalarını denetleyen ve projenin başında olacak kişi de bizzat Kishimoto. Henüz senaryo ile ilgili bir detay paylaşılmadı ancak 31 Temmuz’da yayımlanacak olan Naruto Shippuuden 370 ile birlikte The Last: Naruto the Movie için kısa bir teaser yayımlanacak. Ertesi günü ise anime filminin tanıtım videosu yayımlanacak.
    Bahsi geçen anime filmi duyurulduğundan beri final niteliği taşıyacağı söylentileri bulunuyordu. Filmin adı da bu konuda serinin hayranlarını endişelendirmiyor değil. Üstelik Masashi Kishimoto manganın finaline dair yaptığı açıklamada mangayı 2014′te sona erdireceğini söylemişti. Ancak bu filmde bahsedilen “son” farklı bir şeyin sonu da olabilir. En sağlıklısı filmin tanıtım videosu yayımlandıktan sonra yorum yapmak olacaktır. Kishimoto’nun da şimdiye kadar söylediği birçok şeyi gerçekleştiremediği ve yeri geldiğinde bunlar için özür dilediği de unutulmamalı. Bütün bunların dışında Weekly Shonen Jump’ta “Naruto’nun Yeni Döneme Başlangıç Projesi” ifadesinin kullanılması da kafaları karıştırıyor. Bunun altından bir sürprizin çıkıp çıkmayacağı da ayrıca merak konusu.
    Sizce nasıl bir Naruto filmi yapılıyor?

Kaynak:Anime fantastica
  7. Beğen
    free word got a reaction from Zentan in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    yamato tayçonun bu tiplemisni tek geçerim :) 

8. Beğen
    free word got a reaction from Hei's sister in Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?   
    çabucak bitirip başla iki müthiş seri bekletme :)
  9. Beğen
    free word got a reaction from SoulWeaver in Bleach Karakterlerinin seslerinden   
    Rukia&İnoue-Shōjo S olmamış bi scandal olmamış  B)  :wub: SCANDAL  :wub: 
    Tier Hallibel-Velonica SES ERKEK SESİ LA
    SoiFon&Yoruichi-Houki Boshi DÖKTÜRMÜŞLER
    Zaraki Kenpachi-Tonight,Tonight.Tonight İSTEMSİZCE GÜLDÜM
    DİĞERLERİ İYİYDİ TABİ :)
  10. Beğen
    free word got a reaction from moekami in Japonyada Popüler Olan 10 Fetiş (+15)   
    10.Shimapan

Nerede Görebilirsiniz?

9.Zettai Ryouki

-Nerede Görebilirsiniz?

8. Okul Mayoları

Nerede Görebilirsiniz?

7.Yaoi 

Nerede Görebilirsiniz? 

6.Yuri <3

Nerede Görebilirsiniz?

5.Shibari

Nerede Görebilirsiniz?

Nerede Görebilirsiniz? 

3.NTR (NETORARE) 

Nerede Görebilirsiniz?

-Kimi no Iru Machi.

(ootğraf bulunamadı)

2. Çapraz Giyim

Nerede Görebilirsiniz?

Nerede Görebilirsiniz?

part 3 çevrilmemiştir...

11. Beğen
    free word got a reaction from Shirayuki in MMORPG Oyuncusu Gözüyle SAO   
    metin2 kötüleyenler genelde ya onu hiç oynamamış kesim yada metin2 zamanını bilmeyen çocuk kesimi ulan bu oyunu en az 8 sene oynadım ben :P 
  12. Beğen
    free word got a reaction from Shina in Anime ve Mangalar da Karşılaştığınız En İyi Yüz İfadeleri ve Chibiler   
    yamato tayçonun bu tiplemisni tek geçerim :) 

13. Beğen
    free word got a reaction from Volkann in The Last: Naruto the Movie Duyuruldu   
    The Last: Naruto the Movie, “Naruto’nun Sonu” Mu?
    Sizlere 2012 yılında aktardığımız “Son Naruto anime filmi” diye geçen projeyle ilgili açıklama sonunda geldi. 6 Aralık 2014′te gösterime girecek olan Naruto filminin adında da “son” kelimesine vurgu yapılmış. The Last: Naruto the Movie adlı anime filmi manganın 15. yılına (ve belki de sonuna) denk geliyor.

Weekly Shonen Jump’ın duyurduğu The Last: Naruto: The Movie’den ilk çizimler

The Last: Naruto the Movie’nin senaryosu mangaka Masashi Kishimoto tarafından hazırlanıyor. Anime ekibinin çalışmalarını denetleyen ve projenin başında olacak kişi de bizzat Kishimoto. Henüz senaryo ile ilgili bir detay paylaşılmadı ancak 31 Temmuz’da yayımlanacak olan Naruto Shippuuden 370 ile birlikte The Last: Naruto the Movie için kısa bir teaser yayımlanacak. Ertesi günü ise anime filminin tanıtım videosu yayımlanacak.
    Bahsi geçen anime filmi duyurulduğundan beri final niteliği taşıyacağı söylentileri bulunuyordu. Filmin adı da bu konuda serinin hayranlarını endişelendirmiyor değil. Üstelik Masashi Kishimoto manganın finaline dair yaptığı açıklamada mangayı 2014′te sona erdireceğini söylemişti. Ancak bu filmde bahsedilen “son” farklı bir şeyin sonu da olabilir. En sağlıklısı filmin tanıtım videosu yayımlandıktan sonra yorum yapmak olacaktır. Kishimoto’nun da şimdiye kadar söylediği birçok şeyi gerçekleştiremediği ve yeri geldiğinde bunlar için özür dilediği de unutulmamalı. Bütün bunların dışında Weekly Shonen Jump’ta “Naruto’nun Yeni Döneme Başlangıç Projesi” ifadesinin kullanılması da kafaları karıştırıyor. Bunun altından bir sürprizin çıkıp çıkmayacağı da ayrıca merak konusu.
    Sizce nasıl bir Naruto filmi yapılıyor?

Kaynak:Anime fantastica
  14. Beğen
    free word got a reaction from Kuralsiz in Manga Renklendirme Nasıl Yapılır?   
    hiç bulaşmayacağım bir alan daha :D
  15. Beğen
    free word got a reaction from Sakuragi in Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi   
    275. Bölümü ile Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi

Yayımlanmaya başladığı günden kendine sağlam bir takipçi kitlesi yarattığı şu güne kadar kimi zaman basketbol temalı diğer yapımlarla karşılaştırılıp, eleştirilmiş; kimi zaman da gerek olay örgüsü, gerek çoğu kimsenin favorisi olabilecek öne çıkan karakterleri ile sevenleri için spor temalı yapımlar içinde ayrı bir yere sahip olmuş Kuroko no Basket, 2008′de Weekly Shonen Jump’ta başladığı yolculuğunu derginin 40. sayısındaki 275. bölümü ile tamamladı. Weekly Shonen Jump dergisinde Kuroko no Basket’in bitişi öncesi resmi bir açıklama yapılmaması ve manganın yaratıcısı Tadatoshi Fujimaki’nin de benzer şekilde konu ile ilgili konuşmaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.
    Manganın 275. bölümünün yayımlanmasının ardından internete sızdırılan son sayfa ilk başta şüphe uyandırıp hayranları paniğe sürükleyen ya da “sadece dedikoku” olarak nitelendirilen bitiş haberinin gerçek olduğunu gösteriyordu. Sayfada Kuroko no Basket’ten desteğini esirgemeyen tüm takipçilere mangayı okudukları için teşekkür edildi ve ” Lütfen mangaka Tadatoshi Fujimaki’nin yeni projeleri bekleyin.” ifadesi yer aldı.

Kuroko no Basket 275. Bölüm Son Sayfa
    Son bölümün son sayfasındaki açıklamanın bahsettiği bir diğer şey, aralık ayında çıkacak Next Jump’a bir “mucize”nin eşlik edeceği haberi oldu. Bahsedilen mucizenin ne olduğu bilinmez iken bunun Kiseki no Sedai’ye (Kiseki Japonca mucize anlamına gelmektedir.) dair bir gönderme olup olmadığı ise internet ortamında dönen spekülasyonlar arasında yerini aldı. Kuroko no Basket’in şimdilik bu görüşler üzerine verdiği tek cevap yine son sayfada hayranlardan daha çok detay için takipte kalmaları istemek oldu.
    Kimileri bu sonun yeni bir başlangıç olabileceğini ve manganın geri dönmesi gerektiğini savunsa da; şu noktada 275. bölüm ile sona eren seri için hiçbir şey tahminden öteye gidemiyor. Ayrıca Kuroko no Basket’in sonu olan 275. bölümün, Weekly Shonen Jump’ın efsane basketbol serisi Slam Dunk’ın sona erdiği 276. bölümden sayı olarak bir eksik olması da bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir diğer nokta.

2012 yılında almaya başladığı tehdit mektupları ve mektulara iliştirilmiş olan zehirli hidrojen sülfit sıvısı yüzünden zor günler geçirmiş olan mangaka Tadatoshi Fujimaki, 2013 yılında tüm suçların arkasındaki isim Hirofumi Watanabe’nin yakalanmasıyla bir nebze rahatlamıştı. Bu noktada neredeyse iki yıl boyunca mangakaya nefes aldırmayan Hirofumi Watanabe’nin, verdiği maddi ve manevi zararlar için hapse mahkum edilmesinin hemen ardından manganın da sona ermesi trajik bir rastlantıdan ibaret olsa gerek.
    Yapımın her biri yirmi beşer bölüm olmak üzere iki sezondan oluşan animesi, özel ve OVA formatındaki bölümleri bulunurken üçüncü sezon haberi de bu yıl mayıs ayında gündeme gelmiş ve seriyi ekranlardan da takip eden pek çok kişiyi sevindirmişti. Önümüzdeki sene ekranlarla buluşacak yeni sezonun, 275. bölüm ile sevenlerine elveda diyen hikayeyi tamamen kapsayıp kapsamayacağı merak konusu.

Weekly Shonen Jump bu yılki 39. sayısında Kuroko no Basket’i kapağa taşımıştı.
    Kuroko no Basket’in vedası konusunda siz ne düşünüyorsunuz?
    Kaynak:AnimeFantastica
  16. Beğen
    free word got a reaction from Varjo in Bleach Manga Tartışma   
    Bu bölüm çok saçma bitti ya yarım kaldı  mayari gene en  bilinmez kaptan oludğunu gösterdi :D
    596
  17. Beğen
    free word got a reaction from brkee.jp「えげ」 in Animelerin Boyutunu Kayıpsız düşürmek   
    hayır değilsin bende internetten üzerinden izliyorum indirmek istiyorsan çeviren fansubun sitesinden indirip ya da İDM ve benzeri programlarla indirebilirsin :) 
  18. Beğen
    free word reacted to AlucardHell in Tokyo Ghoul’un Mangası Finalini Yaptı   
    Animesi bu senenin en iyisi bence ama 12 bölüm yetmez bence
  19. Beğen
    free word reacted to Berker51 in Tokyo Ghoul’un Mangası Finalini Yaptı   
    12 bölüm olduğunu ögrendikden sonra seriyi bıraktım  :hehe-onion-head-emoticon: tahminen 20 - 30 bölüm arası birşey olması lazım yanlış hatırlamıyorsam bir bak istersen ama bazı bölümler tam mangaya göre gitmiyor değişebilir. pek aydınlatıcı olmadı ama :) bıraktığım için bukadar olduğunu düşünüyorum.
  20. Beğen
    free word got a reaction from Barış in Mahouka Koukou no Rettousei FC   
    bende geleyim şuraya :D
  21. Beğen
    free word got a reaction from MRDeaGLee585 in Arkadaşlar Merhaba ve Bir Sorum var Lütfen Yardım :DDD   
    biraz forumu araştır bulursun diyeceğim ama 
    tinypic veya başka bir fotoğraf yükleme sitesine fotoğrafı yükle daha sonra orda verdiği linklerden 2. olanı kopyala ve imza bölümüne yapıştır 
    -imzanda en fazla bir resim dışarıda bulunabilir ve onun boyutu en fazla 600x200 olabilir ayrıca en fazla iki spoiler bulundurabilirsin
  22. Beğen
    free word got a reaction from Nanilyas in Anime Dünyasının En Seksi Hatunları   
    Otakulara Göre Anime Dünyasının En Seksi Hatunları
    Yaptığı anketlerle ünlenen Charapedia isimli Japon sitesi yine bir anketle karşımızda. Bu seferki ankette otakulardan anime dünyasının en seksi hatunlarını seçmeleri istendi. Bayan katılımcıların %50.7 olduğu ankette birinci seçilen karakter en yakınındakinden 3 kat daha fazla oy aldı. Sözü fazla uzatmadan sizi anketin sonuçlarıyla başbaşa bırakalım.

10 – Satsuki Momoi (Kuroko no Basuke) – 233 oy

9 – Rias Gremory (Highschool DxD) – 246 oy

8 – Celty Sturluson (Durarara) – 271 oy

7 – Tsukuyo (Gintama) – 309 oy

6 – Mio Akiyama (K-On!) – 326 oy

5 – Boa Hancock (One Piece) – 377 oy

4 – Lum (Urusei Yatsura) – 441 oy

3 – Sheryl Nome (Macross F) – 452 oy

2 – Nami (One Piece) – 615 oy

1 – Fujiko Mine (Lupin III) – 1802 oy

“Bu listede olması gereken birçok anime karakteri var.” diye iç geçirdiğinizi biliyoruz. Peki sizin seksi bulduğunuz anime karakterleri kimler?
    Kaynak:AnimeFantastica
  23. Beğen
    free word reacted to FuneraireS in Anime Dünyasının En Seksi Hatunları   
    Bunlar nasıl seçilmez.

24. Beğen
    free word reacted to Siesta in 3. Kuroshitsuji Müzikalinden İlk Video   
    Paylaştığın için teşekkürler :)
  25. Beğen
    free word got a reaction from Lucifèr in Anime Dünyasının En Seksi Hatunları   
    Bir kere o "Ayhen değil Ayhan" kanka :D onu geçersek  paylaşılabilecek düzeyde bir içerik  bence bu yani +18 diyemeyiz ama +15 ibaresi koyarım isterseniz :D
    benim listeme alabileceğim kızların  bir kısmı var listede ondan listemi vermiyorum :P (3tane var ve bunların içinde H karakterleri var :D )
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.