Jump to content

o2kan

Üyeler
  • İçerik sayısı

26
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    o2kan got a reaction from Necro-X in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    Berserk ve shigurui...
    İkisinin de sonunda şok geçirdiğim animeler.Yalnız uyarıyım,ağır gelir...Önce piyasa animeleri bitirin.(bleach,naruto,one piece)sonra ufak ufak basiisk,hellsing,death note ve benzeri.Sonra claymore türevleri,en son berserk,shigurui...
  2. Beğen
    o2kan got a reaction from Barış D. Baryshx in En Çok Sevdiğiniz Anime veya Animeler?   
    Berserk ve shigurui...
    İkisinin de sonunda şok geçirdiğim animeler.Yalnız uyarıyım,ağır gelir...Önce piyasa animeleri bitirin.(bleach,naruto,one piece)sonra ufak ufak basiisk,hellsing,death note ve benzeri.Sonra claymore türevleri,en son berserk,shigurui...
  3. Beğen
    o2kan reacted to narubleach4ever in Zaraki Kenpachi (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    ichigo da güçlenecek yav o ruh krallığına boşuna götürmediler. ama zarakinin zampaktousunu merak ediyorum :D asıl kesin zarakiye gıck kapıyordur onu ayak bağı olarak gördüğü için . bizimki haketmiyor değil hani. :lol:
    bu arada bleach uzun zamandır 525te ne oldu yav niye hiç yeni bölüm gelmiyor? :( :(
  4. Beğen
    o2kan reacted to Kartalyegt in İzlediğiniz En İyi ve En Kötü Anime ve Nedenleri. (Spoiler İçerebilir)   
    en iyi anime diye birşey olamaz ama oscar ödüllerinde nasıl bazı şeylerin en iyisi seçiliyor onun gibi birşey olabilir işin bence kısmına gelicek olursam
    çizim konusunda en iyisi one piece ve bleach diyebilirim bleach karakter tasarımları ile ön plana çıkıyor one piece ise animesi erken başladığı için efektleri kötü(efekte çizim diyen bir milletiz :( )kana susamışlığını giderme açısından gantz iyidir. Onun dışında karanlık fantastik romantzim bu dalarda kısa seriler olduğu için çok iyi eserler vardır mesela bir fma ile death note ayıramam. Neyse bulduğum bir resmi anketi paylaşıyım
    Mangahelpers sitesinde yapılan anket sonuçlarını paylaşmaya geldim
    Anket sadece bu yıl çıkan mangaları değil, bütün(biten yada devam eden) mangaları kapsamaktadır.
    En İyi Başrol Erkek Karakter
    Berserk serisinden: Guts / Gatsu
    En İyi Yardımcı Erkek Karakter
    Death Note serisinden: “L” Lawliet
    En İyi Başrol Kadın Karakter
    Claymore serisinden: Clare/Claire
    En İyi Yardımcı Kadın Karakter
    Fullmetal Alchemist serisinden: Major General Olivier Mira Armstrong
    En İyi Shoujo Manga
    Fruits Basket
    En İyi Shounen Manga
    One Piece
    En İyi Josei Manga
    Nodame Cantabile
    En İyi Seinen Manga
    Berserk
    En İyi Saç Stili
    Bleach
    En İyi Kostüm Dizaynı
    Bleach
    En Kötü, Zalim ve Alçak Karakter
    Berserk serisinden Griffith
    En İyi Kavga
    Naruto Serisinden:
    Naruto vs. Pain
    En İyi Öpüşme
    Naruto serisinden:
    Naruto vs. Sasuke
    En İyi Renkli Sayfa
    Bleach
    Chapter 416: Deicide 18 (The End)
    En İyi Double-Spread(2 sayfalık çizim galiba )
    Berserk
    The Eclipse from Vol.27 page 44
    En İyi Bölüm
    One Piece
    Chapter 398 - Declaration of War
    En İyi Çift
    Fullmetal Alchemist
    Ed x Winry
    En İyi Karakter Kadrosu
    One Piece
    En İyi Artwork(Çizim)
    Vagabond
    En İyi WTF(Şok Edici An)
    One Piece
    One Piece serisinde Duval karakterinin yüzünün açığa çıkması (Bölüm 494/ Sayfa 19)
    En İyi Plot-Twist(bu deyimin tam karşılığı yok, o yüzden Ekşisözlükten yardım aldım:
    "Filmlerde tam herşeyi anlamışken "haydaa, nooldu şimdi??" dedirten, olanların aslında hiç de göründüğü gibi olmadığını ortaya çıkararak insanı allak bullak eden olaylardır. Bazı filmleri güzel yapan özellik bunlardır
    One Piece
    En İyi Yeni seri
    Sakaki Kenji'nin mangası Enigma
    VE son olarak;
    EN İYİ MANGA
    One Piece
    zaten shoenen türünde one piece in ezici bir üstünlüğü var adam yapıyor hacı birşey diyemem ama veritasın hiç ödül almaması dokundu ne diyeyim
  5. Beğen
    o2kan got a reaction from Paprika in Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?   
    nana mizuki wild eyes
    Basilisk ending
  6. Beğen
    o2kan reacted to Amygirl in Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?   
    İzlediğim çizimleri en garip animelerden birisidir :D Rap ben de pek aramam ama geleneksel Japon müziği ile karıştırınca çok değişik olmuş :huh: Bir de korku gerilim animesinin açılış müziği olunca insan değişik buluyor :D
  7. Beğen
    o2kan got a reaction from Amygirl in Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?   
    nana mizuki wild eyes
    Basilisk ending
  8. Beğen
    o2kan reacted to Shoryuken.M in Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?   
    Biz millet olarak kendi ülkemizi aşağılamayı ne kadar çok seviyoruz. Animeyi bilmeyenleri neden cahil yerine koyuyorsunuz anlamadım, sen bilmeyen birine ne kadar anime dersen de anlamaz, mecburen ona anlatman lazım bunun içinde japon çizgi film sanatı denmesinde ne sakınca var. Öğrendikten sonra o kişide anime diyecektir, zaten. Animelere önyargılı yaklaşıldığını bende kabul ediyorum, ancak aklı başında biri özellikle büyüklere yönelik bir anime izlediğinde Bugs Bunny ve Anime arasındaki farkı anlayacaktır. Şayet bakarkör değilse bilmeyenleri bu kadar suçlamak yerine daha yapıcı olmak lazım diye düşünüyorum. ;)
  9. Beğen
    o2kan reacted to Barış D. Baryshx in Bleach' ın en karizma karakteri kim ?   
    bu hitsugaya'yı beğenmiyorum ya, bana lüzumsuz bir karaktermiş gibi geliyor, hiçbir kerameti yok beyaz saçı hariç :D Byakuya'nın da burnu havada, o biraz benim canımı sıkıyor biraz daha mütevazi olabilirdi, gerçi o zaman karizma olurmuydu bilmem ama bence olurdu, onun duruşu yeter. :wub:
  10. Beğen
    o2kan reacted to Barış D. Baryshx in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    o olayın aynısını Zaraki, ichgo'ya yapmıştı hatırlıyorsanız hani ichigo, Rukia'yı kuleden kurtarmaya giderken Zarakin'nin Reiatsusunun etkisi ile kılıç saplanmış sanmıştı ichigo. Zaraki Reiatsusu ile dövmüştü ichigo'yu :lol: acaba zampaktousu ile ilgisi varmı veya sadece reiatsusunun gücümüydü, çünkü aynı şey bu sefer Zaraki'nin başına geldi, Unohana reiatsusu veya zampaktou'nun etkisi ile zaraki'yi dövdü (yoksa ikisinde de aynı zampaktou dan mı var :blink: ) :D aradaki güç farkını gösteriyorda olabilir ama Zaraki'de, ichigo gibi bir patlama yaşayıp yenebilir, veya ikiside bayılabilir dövüşün sonunda ichigo-zaraki sahnesi gibi ;)
  11. Beğen
    o2kan reacted to Sakuragi in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Diğer yandan başlığın konusuna gelirsek, Unohana vs Zaraki kapışması başladı, ve Zaraki'nin öldüğünü sandığı sahne tartışmalara yol açtı :D Daha öncede tahminimin öldürme sanatının kılıç darbeleriyle oluşan bir teknik olduğu belirtmiştim, sanırım ilkini Unohana, Zaraki üstünde uyguladı :D Çok süper bir kapışma oluyor gerçekten :D
    Shikai konusunda bir daha yorum yapmayacaktım ama bunları paylaşmak istedim.
    Herkesin görüşü kendine, bende aşağıdaki haberleri görene kadar Zaraki'nin zampaktosu normal formda sanıyordum, gerçi bu haberler ile derin bir araştırma yapılsa Kubo'nun hikayesinde çelişkiler olur ama artık son durum bu sonuçta :D

12. Beğen
    o2kan reacted to fajimutsu in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    katılmadığım iki nokta var 1.si zarakinin kılıcı zanpaktousunun shikai formunun yıpranmış hali.2.si Manganın son sayfasında unohana zarakiye " yaram senin ismini haykırıyor " diyor zarakide cevap olarak sadece senin yaran değil diyor . kısacası o yaraları birbirlerine onlar yaptılar muhtemelen haftaya bir flashback gelir öğreniriz gibime geliyor
  13. Beğen
    o2kan got a reaction from fajimutsu in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    İchigonun içindeki hollow vaste lorde mi?Kesinlikle evet,neden?Çünkü yüzlerce bölüm anime+manga yı izledim ve izleyen herkes bilir ki ichigo bir güce kavuşacaksa,öğrenecekse,o gücü uğraşır didinir öğrenir ve onu eğitenlerden de daha önce bilenlerdende daha iyi daha güçlü olur.Hatta bir adım daha ileri gidilir ve atıyorum; 'ichigonun içindeki hollow mega-ultra hollow vaste lorde espadaymış' :D denir.Sürekli bir p-up durumu var ichigonun....Eee ana karakter tabi güçlü olsun,bişey demiyoruz ama ahanda buraya yazıyorum bakın kesin böyle olur:D
    Vaste lord olma konusunda fajimutsu ya katılıyorum,grimmjowun yanındaki elemanlar,patros falan filandı yanlışsam düzeltin.Grimmjowa biz ne zamandır yiyoruz,bi değişiklik yok,gelişimimiz durdu gibilerinden bişeyler söylüyorlar ve grimmjow hepsinden bi ısırık alıp :D yoluna tek devam ediyor.yani yiye yiye vaste lorde olunur ama gerekli ve yeterli şart o hollowun potansiyelinin olmasıdır.adamlar ağzıyla söylüyo işte yemelerine rağmen gelişmiyorlar ama grimmjow gelişmeye devam ediyo.Demek ki adamına göre....
    Getsuga tenshou shikaidemi atılır yalnızca?İsshin shikaiye geçmeden attı ama tabi biz ichigodan bahsediyoruz.Ama bence!bunu pek bilemeyiz çünkü ichigonun kılıcı hiçbir zaman kınına sokulan klasik katana modunda(shikaide değilken) peydah olmadı.Rukiayla gücünü ilk kazandığı zamanlarda da kılıç dev gibi bişeydi yani bence o zamanlarda da shikaideydi.İchigo hayvan :D gücünü kontrol eder de kılıcı shikaiden normale çevirir de o zaman getsuga atarsa öğrenmiş oluruz :D
  14. Beğen
    o2kan reacted to AdminSlayer in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    hahaha :D olur mu olur yani. Ben Kubo olsam çok deli şeyler eklerdim.

15. Beğen
    o2kan reacted to Amygirl in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    Yarın bir gün İchigo dayı tarafından cadı ırkına aitmiş aslında bir peri kanı taşıyormuş falan deseler inanırım bu gidişle yuhh diyorum yaa hiç böyle karma bir melez görmemiştim :D
  16. Beğen
    o2kan reacted to gereksiz in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    yeminle okudum güldüm ya :D yeminlen çok güldüm bleach ın yazarı raskele yazan biri şimdi kaçtane düşman çıktı hepsi de ilk çıktığında ichigonun çok üstündeydi bankai yi öğrenmeden önce bütün kaptanlar çok güçlüydü kimse onlarla yarışamazdı o bankai yi öğrendi espada lar çıktı resmen 2 kaptan zor yeniyordu ilk 3 espadayı :D arkadaşlar ichigo nekadar güçlenirse güçlensin yeni düşman ilk çıktığında ichigodan güçlü gösterilir şimdi mangadaki qunciler gibi :D
    vasto lorde olayına geri dönersek espadaların ilk 4 ü vasto lorde 2 . olan amca dışında o ayrı bir olay gibime geliyo çünkü pek holawa benzemiyordu holowkende :D ichigonun içinde yatan sadece holow bilinci bu bilinc elegeçirdiği vücudun ruhsal gücüne göre sınıflandırılır yani içhigo vasto lorde benzeri bir şey oluyor orda ama tam değil yani saf holow değil o yüzden tmm olarak vasto lorde diyemeyiz :D
  17. Beğen
    o2kan reacted to AdminSlayer in ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?   
    Edit: Mangayı baştan sona özet geçen bir spoiler yaptım, ona göre yani :)
    Bleach izleyeli uzun zaman oldu ama mangasını hala okuduğum için el atmak istedim konuya.

18. Beğen
    o2kan reacted to Sakuragi in En güçlü Espada   
    Bence Ulquiorra ;) Bugünde doğum günüymüş :lol:
    Gördüğüm bir yerden ufak bir alıntı paylaşmak istedim:
    1 Aralık, ünlü filozof Nietzsche’den esinlenerek ortaya çıkmış, tüm animeler içerisinde en çok sevilen kötü karakterlerden biri olan Ulquiorra Cifer’in doğum günü. Yaratıcısı Kubo Sensei’ye en çok ölüm tehdidi aldırtan karakterle ilgili, ünlü mangakanın birkaç sözü aşağıdaki şekilde olmuştu:
    “İlk tasarladığım Espada Ulquiorra Cifer’di. Hatta O’nu tasarladığımda Espada oluşumu, kafamda tam olarak şekillenmemişti.”
    “Espada” kelimesi İspanyolca’da “Kılıç” demektir. Espadaları Aizen’in 10 kılıcı olarak düşündüm.”
    “Espadaların numaralarını en çok uygun olduğu yerlere koydum. Bana göre Ulquiorra için en uygun olduğu yer… kalbiydi.”
  19. Beğen
    o2kan reacted to Shoryuken.M in Bleach   
    İşte size bleach :D Benim hoşuma gitti :)

20. Beğen
    o2kan reacted to fajimutsu in Öldürme Sanatı ? (Manga Spoilerı İçerebilir)   
    Niye boşuna tartışıyorsunuz ki önceki bölümlerde ichigo ve zarakinin zanpaktoularının sürekli shikai formunda olduğu bunun nedenininde reiatsularını kontrol edememelerinden kaynaklandığı söylendi.Net kesin bilgi animeyi dikkatli izleyin.Ha zaraki shikainin özel yeteneklerini kullanamıyodur orası ayrı ama kılıcının shikai görünüşü bu.
    2. olarak isim meselesine gelirsek Yachirunun ismi Unohanadan geliyor.Unohana ilk kenpachi 11.takımın ilk kaptanı ve dünyadi tüm kılıç dövüşü stillerini cart curt biliyor . Kendisine Asıl ismi olan Unohana Retsunun yanına birde Yachiruyu koyuyor. Yachiruda 8bin stil falan demek.Bu hanım 11.takımk kaptanı olmadan öncede azılı bir suçlu muhtemlen kaptan olmadan önce bunlar zarakiyle kapıştılar.Onun göğsünün ortasındaki yarayı zaraki , zarakinin yüzündeki yarayıda unohana yaptı.Zaten zarakide o yüzündeki yarayı açan kadının ismini veriyor kıza yani " yachiru".
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.