Jump to content

Estable

Kayıtlı Üye
 • Posts

  618
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

Status Updates posted by Estable

 1. İnsan buraya girince yaşlandığını hissediyor

  1. Leffwn

   Leffwn

   Orta yaş krizim tutmaya başladı bile...

  2. Estable

   Estable

   Şöyle bir bakındım da aşağı yukarı 10 sene etmiş..

  3. Leffwn
 2. Gerçekten insanlar One Piece’de bu nika formunu seviyor mu? Mangada bitmişti bugün itibariyle maalesef One Piece anime olarakta gözümde bitti gitti.

 3. Re:Zero'nun novelini hali hazırda okumuş olan ve güncelde olan biri var mı?  Kafamda deli sorular :hate-onion-head-emoticon:

  1. AldebaranTau

   AldebaranTau

   Re:Zero güncel takip eden adam buldum!! seri sor

  2. Estable

   Estable

   @AldebaranTau Normalde manga(vb.) okumak varken anime izlemek pek tercihim değildir ama novel olunca Re:zero'yu izledim. Animelerin bütün sezonlarını izledim fakat noveli henüz okumadım ama okuyacağım. Aklımda çok soru vardı anlamdıramadığım ama artık unuttum bir hayli zaman geçti :D En azından şunu sorayım anime sezonlarını kapsayan novel bölümleri ele alındığında animeyle arasında ne kadar kopukluk var? Benim aklımda animenin son sezonunu kapsayan novel sezonunu okuyup novele başlamak var.( son sezonda hikaye çok kopuk anlaşılıyor. ) Kısaca, anime noveli anlatmakta kısmen başarılıysa animenin son sezonunu kapsayan novelle okumaya başlayacağım. Yok dostum inanılmaz detaylar atladılar sil baştan oku her şey daha değişik diyorsan sil baştan başlayacağım.

  3. AldebaranTau

   AldebaranTau

   Hocam bu çok kademeli bi soru. Ne kadar sevidiğine bağlı seriyi. Mesela ben okuyacak yan içerik ararken japonca mı öğrensem acaba mk diye düşünmeye başlamıştım. Öyleysen baştan oku. O seviyede değilsen durum şöyle.

    

   Web Novel ile Light Novel arasında baya farklar var ama bunu sağlam bi hevesin yoksa girilecek bi iş değil. Çünkü anlamı yok WN biraz taslak gibi değiştirilmiş tamamen silinmiş olaylar içeriyor.  Mesela Subaru Rem'in başında intihar ettiğinde cesedi içinden gölgelerin taştığı bir kuklaya dönüşmesi ve Willhelm'in Puck'ın onunla savaşması falan. Bunlar tamamen silindiği için spoiler değil.

    

   LN ile animenin arasında kesilen sahneler harici bir kayıp yok azıcık İngilizce varsa aşağıdaki linkle açığını kapatabilirsin. (yoksa da oto translate kullan sayfa üzerinde)

   https://witchculttranslation.com/cut-content/

   Ayrıca bu site Re:Zero topluluğunun WB için kalesidir. Neredeyse İngilizceye çevirilen her şey burada. 

    

   Yan içerikleri çevrilmemiş sadece ana hikayenin Türkçesi ise https://www.epiknovel.com/seri/re-zero-kara-hajimeru-isekai-seikatsu

   Çevirmen Clumsy çevirmeyi tam en heyecanlı yerinde bıraktı ne yazıkki bundan ötesi için İngilizce gerekiyor

    

   WN için okumanın "bir adabı" var yan hikayeler seri için çok değerli bakış açıları içeriyor. Bazen de sadece geğik muhabbet ama okumaya değer. Witchcult sitesindeki yan içerik bölümü biraz kafa karıştırıcı o yüzden Re:Zero Redditinden bakmanı tavsiye ederim. 

    

   Bu aşamalarda takılırsan buradan yaz 2 günde bir bakarım.

 4. NieR:Automata oyununun anime uyarlamasının ilk bölümü sonunda gelmiş. Oyunun fevkalade müziklerini de kullanıyorlar gibi gözüküyor. Umarım oyuna ve konusuna yakın bir uyarlama olmuştur. İzleyin, izlettirin :)

  https://www.turkanime.co/anime/nier-automata-ver1-1a

 5. Unutulan efsaneler serisi 1:
  Space Dandy

 6. Spy X Family fanı olmayan var mı gerçekten

  1. Show previous comments  2 more
  2. Estable

   Estable

   İşin esprisi arkadaşlar :) minik tatlış bi manga-anime serisi.

  3. sadece okan

   sadece okan

   aynen minik tatlış bir seri , abartılacak kadar iyi olduğunu düşünmüyorum :) Sanırım klişenin dışına çıkan bir anime olduğu için aradan sıyrıldı bu sene

  4. melik

   melik

   I am not a king I am not a god        I am anya

 7.  

  Mangadaki son olaylar(1045) neticesinde One Piece hakkında ki bütün olumlu düşüncelerimi an itibariyle yitirdim. 

  1. Perfectum

   Perfectum

   Oyundan senin yorumun sayesinde bilgim oldu. Çok hoş bir oyuna benziyor savaş mekanikleri vs. ile beğendim. Müziklerine bile ayrı özen gösterilmiş; hem rahatlatıcı hemde epik bir tema. Anime versiyonu bence baya ortalığı sarsar. :)

  2. Estable

   Estable

   Hikaye bazında Nier:Automata çıktığı yıldan beri en iyiler arasında kendine yer buluyor. Ayrıca müzikleri birer başyapıt. Anime serisi özen gösterilerek yapılırsa eminim oldukça büyük etki bırakacaktır. Oyunlara ilgin varsa oynamanı da şiddetle tavsiye ederim. :)

  3. Perfectum

   Perfectum

   Oyunlara ilgim oldukça büyük başlarsam kendimi o evrene kaptırırım muhtemelen bu nedenle şimdilik kalsın :D Listeme aldım.

 8. Tower of God'a tekrar başlıyorum. Yıllar sonra kaldığım yerden devam edeyim dedim fakat geçmişine dair birçok şeyin hafızamdan silinmiş olduğu hissine kapıldım. Tekrardan başladığımda çizimlerin bir hayli değişmiş olduğunu görüyorum insan okuyup güncele gelmeye kıyamıyor.  Muhtemelen bittiğinde de büyük bir boşluğa düşeceğim hadi hayırlısı.

 9. Claymore, Teresa karakteri anime ve manga dünyasının en havalı karakterlerinden biri bence. Hiçbir listede denk gelememek beni üzüyor.. 

  1. Show previous comments  8 more
  2. Estable

   Estable

   @Gallardo Tadında bitti bence, biraz imaj çizerdi malum durumda kimin savaşacağı vsvs. 

  3. Amygirl

   Amygirl

   10 yıl olmuştur izleyeli... Daha ondan güzeli, ondan güçlüsü, ondan asili gelmedi anime/manga dünyasına. Sanırım hep en sevdiğim kadın karakter olarak kalacak.

   Romi Park etkisi de büyük tabii :thank_you__onion_by_elcerbero:

   Mangayı remake yapılır diye 2019a kadar beklettim ama gelmedi :(

    

  4. Amygirl

   Amygirl

   Irene'yi de çok severim :evil-smile-onion-head-emoticon:

 10. Yaklaşık 10 sene önce Shingeki No Kyojin'in ilk sezonu çıktığında izleyip overrated olduğunu düşünüp sonraki sezonları hiç izlememiş ve okumamıştım. Yaklaşık 1 hafta önce youtubede karşıma çıkınca ön yargılarımı kırıp mangayı baştan sonra okudum ve bugün itibariyle manganın güncel bölümüne ulaştım. Y A N I L M I Ş I M. :) Üstün körü ilerleyen, hikayenin tek düze olduğu ve klişe devlerle savaşın gerçekleştiği bir seri değilmiş meğer.  Hajime İsayama beye özürlerimi iletiyorum... :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon: 

  Henüz bu seri ile tanışmamış birinin olması pek olası olmasa da, yeni tanışacak bireylere yegane tavsiyem mangayı okuduktan sonra seriyi izlemeleridir. 

  1. Leffwn

   Leffwn

   Shingeki no kyojin'in animesinin çıkalı 10 sene olduğunu sen söyleyince fark ettim. 

  2. Estable

   Estable

   Bende başta farketmemiştim :)) 

  3. Perfectum

   Perfectum

   10 senemii?! 10 sene... :silence-onion-head-emoticon:abii dudu periyi çağırın zamanı durdursun. O değil de beni tanımlamışsın bende 1. sezonu izleyip bırakanlardanım ama kötü huyumdur böyle yeni bölümleri YT den tiftikliyorum parça parça sonrada zevki kaçıyor izlemiyorum tabii. 

 11. Manhwa gördüğümde istemsizce gözümde yarım kalan veya anlamsızca, ansızın final veren seriler canlanıyor. Farketmeden kaçtığımı farkettim.
  Beni bu hallere siz soktunuz eski Koreli yazar ve çizerler! :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

  1. Gallardo

   Gallardo

   Veritas ve yeni sezonunun ne zaman geleceği belli olmayan The Breaker.

  2. Estable

   Estable

   The Breaker 2014'te son güncelini verdi diye hatırlıyorum. 6 senedir sezon çıkaracaktı güya. Nice seriler var yarıda kalmış, kimisi de sözde final vermiş. (bknz. Noblesse) Manwhaların sonu hüsran bitiyor genelde. Özellikle Boichi abimiz bu işi gelenek haline getirmiş gibi.

 12. Kimetsu no Yaiba, apar topar toplanan valiz gibi aceleyle final vermiş sanki manga. Bu kadar güzel işlenirken her şey havada kalıp ansızın final yapıştırılmış, uğraşılmamış. Hayli hayal kırıklığına uğradım.

 13. Kengan Ashura’ya başlayışımla bitirişim bir oldu. Aylar belki yıllar sonra ilk defa izlediğim anime sardı. Netflix 3. Sezonu ne zaman çıkarır bilinmez, serinin devamı Kengan Omega(manga) olarak isim değiştirmiş vaziyette güncel veriyor. 

 14. Artık One Piece’yi okurken gözlerimin yorulduğu farkettim. Eechiro Oda Bey çok yoğun çizmeye başlamış gibi değil mi? Bir bana mı öyle geliyor :)

  1. Show previous comments  1 more
  2. lntegral

   lntegral

   Adam gibi bilgi vermeye 20 sene sonra başladı adam.Ben o sürede hikayeden bıkardım iyi sabretti

  3. Estable

   Estable

   Son arcları sıkıla bayıla okuduydum, artık güzel bir şeyler görmenin rahatlığı mı bilemedim saldı gözler kendini artık onlarda pek inanmıyor :))

 15. Solo Leveling'in Light Novel'ini güncel olarak okuyan var mı? Light Noveli okumaya mı başlasam, Manga bölümleri tatmin etmeden bitiverip gidiyor

 16.  Aklımdan tamamen silinip gitmiş olan bir soundtrackı bugün tesadüf eseri hatırladım dinlemekten de büyük keyif alırdım nasıl unuttum ula bu güzelim soundtrackı. 

   Aynı zamanda bu soundtrackı Feng Shen Ji okurken dinliyordum şuan dinlediğimde Feng Shen Ji’yi ve ne kadar efsane bir manga olduğunu hatırladım. 

   Bilinçaltım tokat gibi ger yüklüyor galiba her şeyi ? Gidip tekrar Feng Shen Ji okuyacağım şimdi. 

  Birde ek olarak bir tek ben mi yaşıyorum yahu; Şarkıları soundtrackları genel olarak okuduğum mangalarla eşleştirmiş beynim. Bu ost dışında bir çok şarkı var bana sevdiğim mangaları anımsatan. Şu sıralar Bad Karma dinliyorum sürekli Gantzın mangasında ki sahnelerini anımsatıyor

  1. LeornKayn

   LeornKayn

   Evet güzel soundtrack bu animesini merak ettiriyor bana.Ben  bu soundtracke nette en iyi soundtracklarda dolanırken denk gelmiştim.

  2. Estable

   Estable

   KHR güzel animedir konusu yüzeysel olarak güzel ama fazla derin değil. Sonuç olarak shounen :) Soundtrackları güzel ama ben her zaman öncelikli manganın okunması taraftarıyım 

  3. Gallardo

   Gallardo

   Güzel parça. Benzer iki tane aklıma geldi ben de onları atayım :)

   Spoiler

   https://www.youtube.com/watch?v=I33u_EHLI3w

   Spoiler

   https://www.youtube.com/watch?v=CnatmSZC-Dg

    

 17. Bu Ballroom e Youkoso'nun mangası neden devam etmiyor anime manganın üstüne ekleyerek final verdi. Birde 2. sezon söylentileri dolanıyor. Seri sadece anime üzerinden mi devam edecek acep

  1. Mileydi

   Mileydi

   Mangası sağlık sorunları dolası ile ara verdi. Açıklama şöyle diyor;
   Tomo Takeuchi'nin mangası Kodansha'nın aylık Shonen dergisinin Nisan sayısında planlandığı gibi geri dönmedi. Dergi, Takeuchi'nin sağlığının yeni bölümü çizerken kötüleştiğini ve zamanında yetişmeyeceğini belirtti.

   Dergi ayrıca, Takeuchi'nin mangasının Nisan dan sonraki sayısında mangaya devam etmeyi hedeflediğini belirtti.

   Manga iki aylık aradan sonra Aralık ayında başladı ve Şubat ve Mart aylarında yeni sayı gelmedi. Geçen Ekim ayında başlayan manga'nın bölümü, Takeuchi'nin sağlığı nedeniyle daha az sayfa içeriyordu.

   vs.vs.

  2. LeornKayn

   LeornKayn

   Şu Japonların halkının köle gibi çalıtşrımayı bırakması lazım

 18. The Breaker'den sonra yeni projem var diyip Action Idols: Age Of Young Dragons çıkarıp onuda yarım bırakıverdin la Kim Tae-Gwan. Sözde küçük bir sezon arasıydı 3. sene olacak :P

 19.  Otur dinle dinle tekrar özle öyle bir ses :)

   

  https://www.youtube.com/watch?v=wyAug__JQ5M

 20. Yok hocam bu fate serisi olmamış. Pısırık , aglak, kelek, flamer ana karaktersiz fate mi olurmuş? :42:

  1. Show previous comments  4 more
  2. Mileydi

   Mileydi

   Bu arada Leoooooo:loveloveplz: 

  3. LeornKayn

   LeornKayn

   Kiritsugu'ya laf etmem benim derdim o Shioru velediyle, yeni gelen 4-5 tane serisinden hiçbirini izlemedim / blade works çok güzel duruyor çizimleri ile filanda ben tohsaka rin ile Emiya shiouru sevmediğimdem izleyesim gelmiyor.Sevmiyorum çünkü ikisini de ayrıca o Van von ilyasfeli mi nedir onunda güçlendirildiği bir yer var ben 2-3 tane otokunun bunu popüler yaptı diye işlenmesinden de memnun değilim.Ben Fate/zero ve Fate/zero stay night izledim diğerlerinin konularına baktım çünkü Fate/zero çok hoşuma gitmişti Stay nighta vakit kaybıydı.Yani diyeceğim o ki ben bir gün o unlimited blade worksu izleyecem savaş sahnelerinden çizimlerimden haz duyucam gibi ama yine mutsuz ayrılacam çünkü salak Shiuorunun Saber denen ruha hallenmesini gördükçe kafam bozuluyor tıpkı şuan izlediğim güzelim fairy tail tartoros arcındaki efsanevi sahne ve buluşmaların ve sırların çözümlendiği sahnede bir anda tentakılların çıkıp kadın karakterleri sıkmaya başlaması gibi özellikle lucy yeter artık.neyse burada keseyim yoksa atlaya atlaya bütün sevmediğim karakterlere ve olaylara giydireceğim.

    

  4. LeornKayn

   LeornKayn

   Bu arada Mileydi :wow1-onion-head-emoticon::embarrassed4-onion-head-emoticon:

 21. Boichi yine Origin ve Dr. Stone ile döktürüyor ama bu adam ne zaman aynı anda  birden fazla seriye el atsa olmadık yerlerdeki finalleriyle uzuyor. Durmadan ara vermesi de cabasi..

 22. Neredeyim ulen ben, bilemedim şimdik buraları çok değişivermiş :D Gözlerimde 1 damla yaş yine kabardı Berserk hasretim :(

  1. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   Vayş hoşgeldin ;)

  2. Estable

   Estable

   Ohooo, bende tam jubileyi verip emekliliği basmışsındır diye düşünüyordum oysa ki tam gaz devam demek hoş buldum ;)
    

 23. D.Gray-man, 'çık' seslendirmeler hiç olmamış. Eskilerin havası ve konuşma şekli hiç yansımıyor.. Manga zaten ölü gibi devam ediyor. Animenin kaç bölüm olacağı hakkında bir bilgi var mı?

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.