Jump to content

Anime Çizgi Film mi, Yoksa Değil mi?

Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?  

238 oy

1. 1. Animeye çizgifilm diyen cahillere sinir oluyor musunuz?

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 311
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı i

bu soru mu ya :D kim çizgifilm denmesini isterki :D çizimlerimi görenler hep aa sen çizgifilm mi izliyosun diyolar çizgifilm olmadıklarını iki saat anlatıyorum ama yinede çizgifilm diyolar :D

pardon ama öküz öküzdür istediğin kadar anlat anlamaz :D

Hacı polemiğe gerek yok, çizgi film ne olduğu beli bir şey. Cartoon ile animasyon arasın da fark var. Sizin kavramınıza göre kayıp balık memo daha büyük bir yaş kitlesine hitap ediyor ;)

Animelerin çizim tarzı yoktur. Envai çeşit çizim tekniği vardır, bunu özgün hale getirmekte senin elindedir. Bu çizim tarzını disney çıkarmıştır. Yani ilk animeyi yapan zaten disney bir bırakın bu işleri. Dragon ballın çizim tarzlarına falan bakın.

Seinen shoenen tarz çizimi vardır, anime çizgi filmdir. Manga farklı bir şeydir. Ki çizgi romanlar da çok kalitelidir.

Bu yazı tartışmaya açık değil hacı, yazı da ne diyorsa o.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çizgi romanın daha kaliteli olduğunu kabul edemicem

Daha kaliteli demiyorum, farkı yok hatta çizim olarak çizgi roman daha üstündür mangadan. Biris portrevari çizime sahip, birisi garip bir tarza sahip. Mangaların tarzı çok farklı diye el üstünde tutmayın. Ben çizgi romanda okuyorum, gayet de kaliteliler. Bu tamamen sizin egonuz hacı, ben çizgi film izliyorum diyorum. Zevktir bu, karşında ki istediğini anlasın sanane ondan...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkçe de de kelime köküne inersek çizgi-film çizimin filme aktarılması; bunda hiç bir kötülük yok.Ama Türkler kelimelere farklı anlamlar yüklemeyi seviyor.Nasıl hiç olmayacak kelimelerden cinsel anlam çıkarabiliyorlarsa çizgi-film kelimesinden de aşağılama amacı çıkarabilirler.Bunu engellemenin bir yolu yok bana sorarsanız gerek de yok.Başkasının size ne dediği bu kadar umurunuzda olmamalı.Çünkü ister film diyin isterseniz siyaset meydanı izliyorum diyin,dalga geçme amacı güden biri her türlü bir açık yakalar.Kelime köküne bakarsak çizgi-film demek hiç yanlış değil sonuçta...Cartoona çizgi-film diyoruz da animeye neden Türkçe bir isim vermeyelim? Cartoon da yaşlara göre değişebilir.Bu gerçekten de biraz ego meselesi gibi duruyor,kusura bakmayın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkçe de de kelime köküne inersek çizgi-film çizimin filme aktarılması; bunda hiç bir kötülük yok.Ama Türkler kelimelere farklı anlamlar yüklemeyi seviyor.Nasıl hiç olmayacak kelimelerden cinsel anlam çıkarabiliyorlarsa çizgi-film kelimesinden de aşağılama amacı çıkarabilirler.Bunu engellemenin bir yolu yok bana sorarsanız gerek de yok.Başkasının size ne dediği bu kadar umurunuzda olmamalı.Çünkü ister film diyin isterseniz siyaset meydanı izliyorum diyin,dalga geçme amacı güden biri her türlü bir açık yakalar.Kelime köküne bakarsak çizgi-film demek hiç yanlış değil sonuçta...Cartoona çizgi-film diyoruz da animeye neden Türkçe bir isim vermeyelim? Cartoon da yaşlara göre değişebilir.Bu gerçekten de biraz ego meselesi gibi duruyor,kusura bakmayın.

South park, simpsons bunlar cartoon ve +18...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.