Jump to content

Romantik Komediler Hakkında Görüşler

AdminSlayer

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 39
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O kadar bayıyor ki ne animelerini izleyesim ne mangalarını okuyasım geliyor  <_< Caponların aşk algılayışımı farklı bir türlü çözemiyorum tamam arz ve talep olayı var ama yine de biraz kaliteli

-Kızlarımız onu seven ikinci erkek karakterlerin aşkını itiraf edene kadar anlamamak için özel bir çaba harcar. -O kişi ya sapık olur ya da okuldan çapkın bir çocuk, ana karakterimize asılır falan pre

Aşık olunan kızın en ezik ya da utangaç bir tip olması bunun tam aksi erkeğinde okulun en popüleri olup bu kıza bakması. Fiziksel özelliklerin farklılığına vurgu yapılması. Geçmişte tanışmışlık durumu

O kadar bayıyor ki ne animelerini izleyesim ne mangalarını okuyasım geliyor  <_< Caponların aşk algılayışımı farklı bir türlü çözemiyorum tamam arz ve talep olayı var ama yine de biraz kaliteli olsun canım en azından yaşadıkları ilişki az biraz tutarlı olsun  <_< Kızın itiraf etme olayı var birde :mellow: Zaten bir garibime gidiyor neden hiç erkek itiraf etmez tamam edenler var ama iki elin parmaklarını geçmez  :huh: Konuşurken süklüm püklüm olmalar kızarmalar falan filan çok takıldığım bir tür olmadığından klişeler konusunda örnek veremeyeceğim ama genel anlamda bayıyor beni  -_- Mutlaka 2. bir taraf oluyor zaten ya seven başka bir kız yada başka bir erkek çıkıyor leynnn bunca zaman neredeydiniz peki  :ph34r:  Onların yerine shounen-ai / yaoi verin bana  :wub: Tabi istisnalar yok değil misal Lovely Complex  B) Kimi ni Todoke bile bir zaman sonra yuh artık yeter diyerek baymaya başladı ama LC candır yaa komedisi olsun romantizmi olsun  :rolleyes: En son Ao HAru Ride izlemiştim ki onun da mangasını takip ettiğimden azcık ilgimi çekmişti lakin mangası da bayık animesi daha bayık olarak tarihe geçtiler ki Strobe Edge onun yanında çok daha otumturaklı bir seriydi  -_- Hoş yine bir 2. oğlan sendromu vardı onda da  :mellow: Ama en sevdiğim romantik manga hangisi derseniz Hirunaka no Ryuusei tek geçerim  :rolleyes: 

Bu arada konu ile alakalı pek bir şey yazmadığımı fark ettim :D Konu başlığını değiştirelim ( romantik seriler hakkındaki görüşleriniz yapalım ) hem anime klişeleri diye konumuz var bunu da kapsıyor bence  :ph34r:

Lovely Complex bambaşka cidden. (İlk animemdir) Ao Haru Ride'ı çok severim çünkü başladığı günü sayıp takip ettiğim ilk mangaydı. Mangakasını çok severim de. Konu bir ara bayağı saçmaladı mangada. Futaba özellikle gıcık etti. Yine de Kou'nun hatalar yapıyor oluşunu falan çok severim. Utanıp, kızarıyor ve kızla aşırı derecede uğraşmıyordu bence örneğin bir Sata Kyouya kadar. 

Ancak Strobe Edge katbekat daha iyiydi. Nanako saftirik bir şeydi ama kesinlikle çok severim kendisini. Futaba gibi kendinden nefret ettirmemişti. Onda ikinci oğlan da çok azılı bir rakipti. HNR çizimlerini çok seviyorum hatta mangakanın yeni serisi Tsubakichou Lonely Planet'in ilk bölümüne baktım. Bu sefer senseilik bir aşk olacak gibi. Yalnız HNR'yi hiç okumak istemiyorum çünkü resmen sensei ile seven şapşirik bir oğlanımızın bulunduğu bir aşk üçgeni var. Ben hiç dayanamıyorum aşk üçgenlerine. Gerçi okumasamda seçtiği kişi beni mutlu etmişti. HNR'deki aşk üçgeni AHR'deki Tanaka-sensei, Shuu ve Kominato'nun uzun versiyonuydu gibi. AHR özetlenmişi gibiydi daha doğrusu. 

Ayrıca o konu değişimine bende katılıyorum. Ben hiç romantik serilerle ilgili bir sohbet konusu göremedim bak şimdi böyle olunca konu uzuyor gidiyor bence de değişmeli.

Yazın güzel bir anime çıkıyor. Akagami no Shirayukihime. Mangasına başladım hafiften. Klişelerden farklı gidiyor gibi. Sevdirecek o seri kendini. Ayrıca hep diyorum, kaliteli romantik serilerin animesi azıcık zaten. Kalitelileri bir anime yapmıyorlar yahu delireceğim!  :ph34r: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1) İki karakterin birinin geçmişi kötüdür

2) Olayda karakterin önceki arkadaşlarını kötü bulması ve en ezilen ve takılmayan kişilerle grup oluşturması

3) Nedense hep karakterlenin ya anneleri ya da babaları ölmüştür veya ayrılmıştır

4) Zıt saç renkleri

5) Erkek karakterin ya ablası ya da abisi var

6) Grupları (Enerjik çocuk ve takmayan kız, ezilen kız)

7) Kız hep tsundere

8) Baka!

9) Karakterin birinde hayvan sevgisi vardır

10) Bir manken öğrenci var...

11) Erkek karakter genelde yalnız yaşıyor 

18051302.jpg

Ao-Haru-Ride-Manga-Pic.jpg

toradora_main.jpg

maid-sama1.jpg

HorribleSubs_Sukitte_Ii_na_yo._-_07_480p

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Lovely Complex bambaşka cidden. (İlk animemdir) Ao Haru Ride'ı çok severim çünkü başladığı günü sayıp takip ettiğim ilk mangaydı. Mangakasını çok severim de. Konu bir ara bayağı saçmaladı mangada. Futaba özellikle gıcık etti. Yine de Kou'nun hatalar yapıyor oluşunu falan çok severim. Utanıp, kızarıyor ve kızla aşırı derecede uğraşmıyordu bence örneğin bir Sata Kyouya kadar. 

Ancak Strobe Edge katbekat daha iyiydi. Nanako saftirik bir şeydi ama kesinlikle çok severim kendisini. Futaba gibi kendinden nefret ettirmemişti. Onda ikinci oğlan da çok azılı bir rakipti. HNR çizimlerini çok seviyorum hatta mangakanın yeni serisi Tsubakichou Lonely Planet'in ilk bölümüne baktım. Bu sefer senseilik bir aşk olacak gibi. Yalnız HNR'yi hiç okumak istemiyorum çünkü resmen sensei ile seven şapşirik bir oğlanımızın bulunduğu bir aşk üçgeni var. Ben hiç dayanamıyorum aşk üçgenlerine. Gerçi okumasamda seçtiği kişi beni mutlu etmişti. HNR'deki aşk üçgeni AHR'deki Tanaka-sensei, Shuu ve Kominato'nun uzun versiyonuydu gibi. AHR özetlenmişi gibiydi daha doğrusu. 

Ayrıca o konu değişimine bende katılıyorum. Ben hiç romantik serilerle ilgili bir sohbet konusu göremedim bak şimdi böyle olunca konu uzuyor gidiyor bence de değişmeli.

Yazın güzel bir anime çıkıyor. Akagami no Shirayukihime. Mangasına başladım hafiften. Klişelerden farklı gidiyor gibi. Sevdirecek o seri kendini. Ayrıca hep diyorum, kaliteli romantik serilerin animesi azıcık zaten. Kalitelileri bir anime yapmıyorlar yahu delireceğim!  :ph34r: 

Gerçekten başka  B) Çok saçmaladı bence  <_< Bahsettiğin karakter zaten en sevmediğim tip serisini izlemedim ama mangasına şöyle bir bakmıştım hatta mangasında sanki daha usturuplu gibi gelmişti animesinde bayağı abartmışlar sanki duyduğum kadarı ile  :ph34r: HNR ya gelince benim en sevdiğim şey patates hatun oldu bir kere ayrıca sensei ile olan ilişkisi tam tadındaydı sonunda hem çok üzüldüm hem çok sevindim (buraya uygun smiley bulamıyorum) fırsat bulursan oku bence  ^_^ Aşk üçgenlerine beşgenlerine ben de hiç gelemiyorum yan karakteri öyle bir sunuyorlar ki bize içimiz gidiyor ana karakter mi bumu ama bu da çok tatlı neden ama yaaaaa şeklinde sinir krizi geçirmemizi sağlıyorlar (bu yazdıklarımı sanki daha önce de bir konuda yazmışım gibi geldi  :blink: )

Ben romantik komediye karşıyım. Milletin beklentilerini yükseltiyo. Sonra o saydığınız klişeleri yaşayamayınca depresyona giriyolar. zaten hep aynı şeyler illa izlicem diyosanız ino boku ss ya da sukitte ii na yo yu izleyin gerisini sallayın -_-

Yapma Muko yaaa Sukitte ii na yo mu en sevmediğim serilerden biridir tamamen klişeler ile dolu, yapmacık sırf baş erkek karakter yüzünden bu kadar beğenisi olan gördüğüm en mal kız karakteri barındıran bir seri ama bir yönden hakkını yememek lazım yan karakterlerden olan Muto ve Takemura nın hikayesi hoşuma gitmişti  -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yapma Muko yaaa Sukitte ii na yo mu en sevmediğim serilerden biridir tamamen klişeler ile dolu, yapmacık sırf baş erkek karakter yüzünden bu kadar beğenisi olan gördüğüm en mal kız karakteri barındıran bir seri ama bir yönden hakkını yememek lazım yan karakterlerden olan Muto ve Takemura nın hikayesi hoşuma gitmişti  -_-

Zaten o yüzden diyorum ya abla. anime tamamen milletin klişe açlığını doyurmak adına yapılmış gibi. Gerçi oraya ino boku ss de yazdım ama onun ićin geçerli deģil bu söylediklerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Romantik anime Çok izlerim açıkcası 

Ve benim en çok üzüldüğüm şey Kaichou Wa Maid-sama  anime'sinin Finali Evlenmeyle bitmeliydi Yarım bıraktılar boş kaldım bittim Tükendim en çok sevdiğim ve ilk izlediğim Romantik-Komedi Olur kendisi  -_- 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu başlığını değiştirelim ( romantik seriler hakkındaki görüşleriniz yapalım ) hem anime klişeleri diye konumuz var bunu da kapsıyor bence  :ph34r:

aman bana ettin konu tarihin tozlu raflarında yerini aldı, başkasına etme bari :D hem ben kendi konumda istemiyorum bu konuyu  :ph34r:

sanırım beni en kanser eden durum ufak bi yanlış anlaşılmanın 2 taraf tarafından da açıklanmayışı. g.t kadar bi yanlış anlaşılmayla doğan karşılıklı tripleşmeyi uzatıp uzatıp utanmadan 4-5 bölüm sündürüyolar 2 karakter oturup konuşana kadar. hatta genelde kız da erkek de "hata bende .s.s" tribine girer bu yüzden diğeriyle konuşamaz, biz de izlerken sinir krizi geçiririz. oturup konuşmaları da genelde Sevgililer Günü veya Christmas'ta falan 2-3 diyalogdan ibaret olur ve "onlar kalplerinde çözdüler bu sorunu..." mesajı verilir. ya hocam 2-3 diyalogla çözülecekse niye 4-5 bölüm çıldırttın bizi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.