Jump to content

Türkiye Cumhuriyeti Tokyo Büyükelçisi değişti

Recommended Posts

2017'den beri Tokyo Büyükelçisi olarak görevini ifa eden Sayın Hasan Murat Mercan, Washington Büyükelçiliğine atandı.

130755822_726948967928742_89976431561569

Onun yerine gelen isim ise Sayın Korkut Güngen. Her iki büyükelçimize de yeni görevlerinde başarılar diliyorum. 

9MuH2o.jpg

Sayın Hasan Murat Mercan'a 2017'den bu zamana kadar Türkiye-Japonya ilişkilerini geliştirme konusunda yaptıkları için teşekkür ediyorum. Şahsen de tanıştığım iyi biriydi. Geçen yıl düzenlenen Japonya'daki ilk büyük Türkiye Festivali, onun dönemindeki ülkemizi tanıtıcı en büyük etkinlikti. Umarım yeni büyükelçimiz döneminde Japonya ile ilişkilerimiz daha da iyi olur.

Haberin kaynağı: Anadolu Ajansı

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Pseudohomophylus
      Herkese selamlar a dostlar,
      Mata homhom ga kita~

Yine bir festival haberi için başınızı ağrıtmaya geldim. 

Japonya Büyükelçiliği tarafından her sene halka açık olarak yapılan Japonya Festivali’nin 16 Aralık 2020- 20 Ocak 2021 tarihleri arasında çevrim içi yapılacağı haberi duyuruldu. Yattaa~ Peki bu sene ne mi var? Ne yok ki… Şahsen ülkemizde festival kültürünün olmaması hala bende geçmeyen bir yaradır. Özenmek gibi olmasın ama toplumu eğlendirecek tam teşekküllü bir müesseseye hasret kaldı bu gözler.

Sitemimi de ettikten sonra devam edeyim festival içeriklerinden bahsetmeye
      Japonya Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro-san ve Türk Japon Vakfı yetkililerinin de açılış konuşmalarının ardından
      eğlenceli, dolu dolu geçecek festivale başlıyoruz.

Türk ve Japon geleneksel ezgilerini bir arada duyabileceğimiz güzel bir müzik şöleni konseri, ülkemizde El’in oğlu programıyla tanıştığımız efendiliği ile benim sempatimi kazanan Kobayashi Masataka ile canlı söyleşi ve ardından havalı bir iai dersi (animelerde özellikle dövüş sahnelerinde kılıç dövüşünü başlamadan bitiren o hareket var ya, hani görüp de ya ne oldu bir anda tepki verdiğimiz o meşhur hareket hah işte o), film gösterimi, belgesel gösterimi, waka şiiri, ikebana, temari suşi yapımı, kimono ve daha fazlası için Büyükelçilik sosyal medya hesaplarını takipte kalın. Merak edenler için yazının sonunda spoiler içinde hepsini paylaşacağım. 
      Buradan Türk Japon Vakfı ve Japonya Büyükelçiliği başta olmak üzere programda emeği geçen her insan evladına teşekkürü bir borç bilirim. Son günlerde sayenizde mimiklerimde az da olsa oynamalar oluyor. 
      Son olarak mini bir yarışma haberinden de bahsetmek istiyorum.
      Çizim yapan arkadaşlar bu duyuru özellikle sizlere

" Türkiye’de yaşayan herkesin katılabileceği bir Manga Çizim Yarışması düzenlenmektedir. Konusu, “güneş” ve “ay - yıldız”ı imgeleyen orijinal iki karakter yaratmaktır. Yarışmayı kazananlar Japonya Büyükelçiliği’nin resmi internet sitesi ile Facebook ve Instagram hesaplarında açıklanacaktır. "
      Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi için--> buraya tıklayın.

Korona günlerini renklendirecek festivale herkesi bekleriz,
      Homhom hepinize sağlıklı günler diler

• By okanbas_
      daha önce açmış oldugum postta  sohbetımızın yönü japonyaya gıtmek ıle ılgılı oldu eger sizde gitmek istiyorsunuz benım kullancagım 2 secenek var onlardan bahsettım az cok dahada bahsedecegım gıbı gelın burda benım kacırdıgım bısey olur bır sey eklersınız yada japonyaya gıtmek ıle ılgılı bıseyler ogrenırsınız buyrun gelın herkez yer  var

• By Zusth
      Selam arkadaşlar!
      Öncelikle sadece konuya hakim olan arkadaşların yorum yapmasını rica ediyorum. Üniversite için Japonya'ya gitmeyi düşünüyorum, çünkü hem ülke olsun hemde insanı olsun ilgilendiğim bir yer. Halihazırda iyi düzeyde Almanca ve İngilizce konuşabiliyorum ve dil belgelerim de var. Ancak Almanya için anadil seviyesi diplomaya sahip bir öğrenci LYS, YGS sınavına girerek katılabiliyorken, internette Japonya hakkında hiçbir bilgi bulamadığım için buraya yazmak istedim. Normal bir şekilde üniversite hayatımı (4 yıl) mühendislik okuyacak şekilde geçirmek için neler yapmam lazım? Japonca falan öğrenilir hatta direk dil okuluna bile yazılabilirim onda sıkıntı yok ama önemli olan üniversite işi benim için. Yoksa Almanya alternatifi de duruyor nede olsa.
      Şimdiden teşekkürler.
    • By UzakDoguda
      Merhaba; Uzak Doguda; YouTube Kanalima Bi goz Atin hayrina
      S.a.
      Arkadaslar 25 yasindayim, mimarlik mezunuyum. 8 yildir anime&manga takip ediyorum, hatta biraz japonca ogrenip japonya'ya calismaya gittim. Anilarimi goruslerimi Uzak Doguda adli kanalimda paylastim. Lutfen izleyip yorumlarinizi birakin ki ne yaptigimi bileyim. Geri donus olmadan bi is yapmak zor. Anime&manga ya gonul verenlerin desteklerini bekliyorum tesekkur ederim. Forum kurallarini okudum kanal linki koymamda sakinca yok sanirsam. Tesekkur ederim.
      https://www.youtube.com/channel/UCT-fN02m3P61BZs6rUdIe8A
    • By KamisamaMasato
      Birlikte japonca öğrenme/eğitme
      Merhaba arkadaşlar, benim amacım ileride çevirileri şuan olduğu gibi ingilizce den türkçe ye değil , direk olarak japonca dan türkçe ye çeviri yapabilmek.Böylelikle bir anime/film/manga gibi bölümlerin çıktığında ingilizce çevirisini beklemek zorunda kalmayacak ayrıca daha sağlıklı bir çeviri yapacağız.Bu amaç için japonca öğrenmek isteyen kişilerle birlikte öğrenmeye başlamak istiyorum.Örnek olarak ben japonca öğrenmek için gerekli olan kitapları almış durumdayım.Eğer sizde böyle bir amaca hizmet etmek istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz yada sadece japonca öğrenmek istiyorsanız bile.İnternet üzerinden konuşarak hem japoncamızı geliştirebiliriz birlikte hemde sıkı bir dostluk kurabiliriz.Eğer bu konu kaldırılma/ban sebebi ise özür dilerim.(saat 4 de tamamen müsait olacağım o zaman cevapları kontrol edeceğim)
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.