Jump to content

En nefret ettiğiniz şeyler ?

Kyuseishu

Önerilen İletiler

pegasusejder, Şimdi tarihinde yazdı:

Ayyy aynen onlar gıcık olunmayacak gibi değil, bunlara ek olarak birde şeyler var, egzozu bağırta bağırta araba süren, işlek caddede artistlik olsun diye drift yapmaya çalışan falan. 

Onları dile getirmeye gerek yok bence kendileri dışında onlardan nefret etmeyen var mı ki ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 74
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anlamıyorlar sanattan

Herhangi birini körü körüne savunan herkes.Fan grupları da diyebiliriz.Beslenme çantasıyla okula giden tip gelmiş Naruto’ya eleştri yaptım diye sülalemi elden geçiriyor.Babasına küfretsen bu kadar tep

Anime izlerken çok asosyal olduğumu düşünen arkadaşlarımın beni anime izlemeyip onlara katılmamı söylemesidir.Cidden gıcık ediyor sanane anime izliyorum yanlız bırak beni moe sahneleri kaçırıyorum git

BURUN, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Onları dile getirmeye gerek yok bence kendileri dışında onlardan nefret etmeyen var mı ki ?

Belki hayran olan kızlar vardır. :uhuhuh-onion-head-emoticon: Ben bunu yapan biriyle oturmuştum bir ara, yaptığının sanat olduğunu düşünüyordu, bir şey demedim...

Aklıma gelen bir iki şeyi de sayayım bakalım.

İki yüzlülük. Arkadaşmış gibi davranıp aslında hiç öyle düşünmeyen insanlar. 

İlgi arsızı kişiler. Tanımı şöyle (google'dan araklıyorum): "Başkalarının sürekli ilgi ve onayına ihtiyaç duyduklarından, ilgi çekememek onlarda bir yıkım yaratır. İnsanlarla iyi geçinseler de ilişkileri sığ ve geçicidir." Yukarıdaki iki yüzlülüğü de kapsıyor biraz ama bunda kişiler bu durumu bilinçsizce de yapabiliyorlar, yine de karşı tarafı yıpratan bir ilişkileri olduğu için bunlar benden mümkün olduğunca uzak dursun. 

Nedendir bilmem ama "aşk" kavramıyla alakası olmadığı için kendisini havalı gören veya çok büyük bir iş başarmış gibi gören kimseler var. Yani bir ortamda konuşuyorsun işte konu aşka geliyor, diyorsun birisini sevdim falan filan oradan illa ki biri çıkıp "Ben hayatta aşık olmam, çok saçma aşık olma... vb." gibi sözler sarf ederler. Aşk duygusunu hissetmeyen bir çok kişi tanıdım ve hepsine değil gıcıklığım, bununla böbürlenenler beni deli ediyor. Aşık olmakta olmamakta gayet insani bir duygu, sanki ekstra bir şey yapmışta büyük bir iş başarmış gibi davrananlar oluyor. :D Bunun yanı sıra tam tersi de mevcuttur, onlar da genelde birisine aşık oldu mu Mecnun bile onun yanından geçemezmiş gibi davranırlar. 

Dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan insanlar. 

Karşı tarafa hakaret ederken veya onu sinirlendirecek bir şeyler yaparken karşı taraf karşılık verince bunu kullanıp acıtasyon yapan insanlar. 

Karşı taraf kendisinden hoşlanmaya başladı mı ona direkt sapık damgası yapıştıran insanlar, sanki onun tek gayesi seni baştan çıkartmakmış gibi davranıyorlar. İnsan duyguları değişkendir ve sürekli artış veya azalış gösterebilir. Belli ki seninle konuştukça bir şeylerinden hoşlanmaya başlamış. Tamam sen ona karşı hissetmiyor olabilirsin ama sırf bu yüzden karşı taraf sadece seni elde etmeye çalışıyormuş gibi davranmak, aslında arkadaşım değilmiş sadece beni etkilemeye çalışıyormuş diye kendini acındırmak... Karşı taraf belli ki sende güzel bir şeyler görmüş ve bundan etkilenmiş, bunu bir güzellik olarak kabul et ve yoluna öyle devam et, karşı taraf suç işlemiş gibi davranarak en azından karşı tarafı sevdiği için pişman ettirme. İnsana ben cidden bundan mı hoşlandım dedirtecek davranışlardır bunlar.

Şimdilik bu kadar yeter herhalde, aklıma geldikçe yine yazarım. :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, 38 dakika önce tarihinde yazdı:

Belki hayran olan kızlar vardır. :uhuhuh-onion-head-emoticon: Ben bunu yapan biriyle oturmuştum bir ara, yaptığının sanat olduğunu düşünüyordu, bir şey demedim...

İlgi arsızı kişiler. Tanımı şöyle (google'dan araklıyorum): "Başkalarının sürekli ilgi ve onayına ihtiyaç duyduklarından, ilgi çekememek onlarda bir yıkım yaratır. İnsanlarla iyi geçinseler de ilişkileri sığ ve geçicidir." Yukarıdaki iki yüzlülüğü de kapsıyor biraz ama bunda kişiler bu durumu bilinçsizce de yapabiliyorlar, yine de karşı tarafı yıpratan bir ilişkileri olduğu için bunlar benden mümkün olduğunca uzak dursun. 

Nedendir bilmem ama "aşk" kavramıyla alakası olmadığı için kendisini havalı gören veya çok büyük bir iş başarmış gibi gören kimseler var. Yani bir ortamda konuşuyorsun işte konu aşka geliyor, diyorsun birisini sevdim falan filan oradan illa ki biri çıkıp "Ben hayatta aşık olmam, çok saçma aşık olma... vb." gibi sözler sarf ederler. Aşk duygusunu hissetmeyen bir çok kişi tanıdım ve hepsine değil gıcıklığım, bununla böbürlenenler beni deli ediyor. Aşık olmakta olmamakta gayet insani bir duygu, sanki ekstra bir şey yapmışta büyük bir iş başarmış gibi davrananlar oluyor. :D Bunun yanı sıra tam tersi de mevcuttur, onlar da genelde birisine aşık oldu mu Mecnun bile onun yanından geçemezmiş gibi davranırlar. 

Karşı tarafa hakaret ederken veya onu sinirlendirecek bir şeyler yaparken karşı taraf karşılık verince bunu kullanıp acıtasyon yapan insanlar. 

Karşı taraf kendisinden hoşlanmaya başladı mı ona direkt sapık damgası yapıştıran insanlar, sanki onun tek gayesi seni baştan çıkartmakmış gibi davranıyorlar. İnsan duyguları değişkendir ve sürekli artış veya azalış gösterebilir. Belli ki seninle konuştukça bir şeylerinden hoşlanmaya başlamış. Tamam sen ona karşı hissetmiyor olabilirsin ama sırf bu yüzden karşı taraf sadece seni elde etmeye çalışıyormuş gibi davranmak, aslında arkadaşım değilmiş sadece beni etkilemeye çalışıyormuş diye kendini acındırmak... Karşı taraf belli ki sende güzel bir şeyler görmüş ve bundan etkilenmiş, bunu bir güzellik olarak kabul et ve yoluna öyle devam et, karşı taraf suç işlemiş gibi davranarak en azından karşı tarafı sevdiği için pişman ettirme. İnsana ben cidden bundan mı hoşlandım dedirtecek davranışlardır bunlar.

Buna bakınca aklıma geldi.

En nefret ettiğim insan tipi net budur.

Birbirinin aile fertlerine çok rahat bir şekilde küfür eden arkadaş grubu.

Duyduğum anda o ortamı terk ederim cidden mide bulandırıcı.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BURUN, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

Buna bakınca aklıma geldi.

En nefret ettiğim insan tipi net budur.

Birbirinin aile fertlerine çok rahat bir şekilde küfür eden arkadaş grubu.

Duyduğum anda o ortamı terk ederim cidden mide bulandırıcı.

Ayyy evet küfrün samimiyetten geldiğini düşünen insanlar var. Ya şimdi birisi küfür ediyorsa benim yanımda da küfretmesini isterim hani rahat ve kendisi gibi olsun yanımda ama peynir ekmek yer gibi küfredenlerden veya ana avrat sövenlerden hazzetmem. Birde aileye falan küfredince çok komik olduğunu düşünenler var... Bizim lisede birisi birisinin annesine küfrettiğinde dayak yerdi, net.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pegasusejder, Bir saat önce tarihinde yazdı:

Abi ne güzel yazmışsın.

Bugüne kadar az arkadaşım oldu, genelde insanlara yüz vermem yani bir kere konuşunca direkt arkadaşım olarak görmem.Şu an arkadaş olarak gördüğüm kişiler hep zorla benim yanımda kalmış kişiler,benimle cidden arkadaş olmak isteyen kişiler yani.

Sınıfta görüyorum işte arkadaşının yanında onu önemsiyormuş gibi görünüyor başkasının yanında o arkadaşının arkasından konuşuyor.

İlgi arsızı kişiler zaten gayet net belli ediyor kendilerini.

Şu aşk meselesini bilemiyorum sana anlatmıştım herhalde ilkokulda yaşadığım olaydan sonra duygusuzluk oldu bende.

Bir arkadaşım sigara içiyor onun dışında memnunum kendilerinden.

Uzun mesaj yazmak çok hoş hissettiriyormuş ya.:happy-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rimmuru, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Abi ne güzel yazmışsın.

Bugüne kadar az arkadaşım oldu, genelde insanlara yüz vermem yani bir kere konuşunca direkt arkadaşım olarak görmem.Şu an arkadaş olarak gördüğüm kişiler hep zorla benim yanımda kalmış kişiler,benimle cidden arkadaş olmak isteyen kişiler yani.

Sınıfta görüyorum işte arkadaşının yanında onu önemsiyormuş gibi görünüyor başkasının yanında o arkadaşının arkasından konuşuyor.

Şu aşk meselesini bilemiyorum sana anlatmıştım herhalde ilkokulda yaşadığım olaydan sonra duygusuzluk oldu bende.

Teşekkür ederim canım. .)

Ben bana geleni hemen hemen hiç geri çevirmem ama azınlıkla samimi olurum, lakin her kabul ettiğim arkadaşlığın bazıları sıkıntılı çıkıyor maalesef. :/

O ilgi arsızları o kadar kolay belli etmiyor kendisini, seninle özel bir ilişkisi varmış gibi gösteriyor ve sende öyle sanıyorsun sonra bir anda uzaklaşıyor senden falan. Kendisi de aslında ilişkinin sığ olduğunu farkında hatta şöyle yapanlarda var ki bunlardan kaçacaksın. :D Gıcık olduğum bir özellik olarak ekleyelim onu da. :)

Durduk yere veya yeni tanıştığı kişiye normalden farklı seslenmeye çalışıp arada zorla özel bir bağ kurmaya çalışmak. Mesela pegasus ve ejder olmak üzere iki adım var, herkes genelde Pega diyor ve birisi çıkıp diyor ki ben sana Ejder diyeceğim, neden? Çünkü aramızda özel bir samimiyet olsun, ben diğerlerinden farklı olayım. Gösterilen budur ama gerçek de o böyle işliyor, ben seninle bir samimiyet kuramıyorum veya seninle bir samimiyetim yok ama sana özel sesleniyormuş gibi yaparak olmayan bir samimiyeti oluşturmaya çalışıyorum. Şimdi bazen olaylar silsilesinde muhabbet arasında iki taraf arasında komik bir an yaşanır veya başka bir şey olur ve kendi aranızda bir lakap falan koyarsınız, özel olan budur. Benim bahsettiğim ise ortada hiçbir şey yokken bir anda pat ben sana böyle sesleneceğim, çünkü ben farklı olmak istiyorum senin gözünde, bana karşı diğerlerinden ayrı bir ilgin olsun çünkü ben sana özel sesleniyorum. Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır. :) Bu tarz insanlarla pek samimi olmanıza gerek yok, çünkü samimiyetin sadece farklı şekilde hitap edince oluşacağını düşünen gerçekten samimi olmaz. Ara ara çevrenizde, forumda, diğer sosyal platformalar da bir olay olmadığı halde normalden farklı şekilde seslenmeye çalışanları gözlemlerseniz dediğim şeyi görürsünüz.

Evet bir değinmiştin, yani aşk ile duygusuzluk tam olarak aynı şeyler değil bence. Neyse konuşmak istersen bu konular hakkında özelden yazabilirsin. :) 

Sigara içenler...

Haha bu uzun sayılmaz bence. :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rimmuru, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Abi ne güzel yazmışsın.

Gerçek arkadaş dediğin sürekli arkadaştır. Seni kendinden küçük gördüğü için arkadaş olmayacak insandır ki bu tarz insanların istekleri genelde seni kullanmak olur, arkadaş dediğin kişi ile sürekli muhabbet edersin, uzakta olsan dahi arada sırada mesajlaşırsın. Mesele ben 9. sınıfta arkada tek başıma tenefüslerde kafayı sıraya vurup yatıyordum(hatta yastığım bile vardı) sonra arkadaş geldi beninle konuşmaya başladı 4 senedir okul çıkışlarında servislerimiz farklı olsada birlikte bekliyoruz (Hatta bir arkadaş grubumuz var herkesin lakabı var ama o lakapları neden koymuştuk tamamen unuttuk jkfkdjshdj). İlgisiz arkadaşlar zaten kendini belli ediyor hal ve hareketlerinden, bir çocuk vardı sınıfta paso herkes ile çıkar ilişkisine giriyordu biraz yüz verdim diye direk benden otlanmaya çalıştı.

Yani kısacası arkadaş dediğin çıkar için kısa sürelik olmayacak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlık konusunda zibilyon tane tanıdığım var, onlarca arkadaşım var ama bir iki tane dostum var.

Bence arkadaşlık basit bir mühesese tek kalemde arkadaşını silebilirsin bence ama dostlar çok zor.

Toplasan 3 tane dostum var onlarlada sürekli konuşmam ama her zaman orada olduklarını ararsam derdimi dinleyeceklerini bilirim.Onlarda aynı şeyi benim yapacağımı bilirler.

Ama arkadaşlar öyle değil bu güne kadar bir sürü ortama girdim bir sürü arkadaş edindim ama hepsi geçici şeylerdi oradan ayrıldıktan sonra yolda karşılaşsak dahi ya tanımıyor gibi yaptık ya da hafif bir baş selamı o kadar.

Tanıdıklar da zaten ayrıldığın anda bitiyor genelde.:dunno-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

BURUN, 1 saat önce tarihinde yazdı:

Arkadaşlık konusunda zibilyon tane tanıdığım var, onlarca arkadaşım var ama bir iki tane dostum var.

Bence arkadaşlık basit bir mühesese tek kalemde arkadaşını silebilirsin bence ama dostlar çok zor.

Toplasan 3 tane dostum var onlarlada sürekli konuşmam ama her zaman orada olduklarını ararsam derdimi dinleyeceklerini bilirim.Onlarda aynı şeyi benim yapacağımı bilirler.

Ama arkadaşlar öyle değil bu güne kadar bir sürü ortama girdim bir sürü arkadaş edindim ama hepsi geçici şeylerdi oradan ayrıldıktan sonra yolda karşılaşsak dahi ya tanımıyor gibi yaptık ya da hafif bir baş selamı o kadar.

Tanıdıklar da zaten ayrıldığın anda bitiyor genelde.:dunno-crazy-rabbit-emoticon:

Aslında sanılanın aksine "arkadaş" kavramı Türkler için en önemli kavramlardan birisi, hani bir şeyin sonuna "-daş" geliyorsa o çok önemli olduğu için geliyor. Arkadaşta bir nevi senin hep arkanda olan sana hep eşlik eden manasında diyebiliriz. Şu anda ise arkadaş önemsiz dost önemli diye bir algı oluşmuş. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.