Jump to content

Barış

Üyeler
  • İçerik sayısı

2006
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Durum yanıtları bölümüne Barış kullanıcısının eklediği dosyalar

1. overlord LN çevirisini yapan arkadaş artık çevirmeyeceğini duyurmuş. duyuruyu yaptığı gün 25 ağustos uluslararası yas ilan edilsin heryıl

1. Barış

Barış

ingilizce çeviren. adam hem hızlı hem güzel çeviriyordu ya. takip ettiğim LN lerin tamamının çevirisi ya durdu ya bitti yada çevirmeyi komple bıraktılar. 

2. (See 2 other replies to this status update)

2. Yüksekkkkkkkkk lisansaaaaaaaa girdiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. oh be. artık daha kaliteli bir işsizim . :magic-left-crazy-rabbit-emoticon:

1. Barış

Barış

yanlış yazmışım tezli ise eğer yazacağıma şimdi tekrar açınca farkettim :D  Allah kolaylık versin. 1 yıl sonraki sana

2. (See 3 other replies to this status update)

3. Yüksekkkkkkkkk lisansaaaaaaaa girdiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. oh be. artık daha kaliteli bir işsizim . :magic-left-crazy-rabbit-emoticon:

1. Barış

Barış

tezli mi tezsiz mi bilmiyorum ama tezsiz ise eğer Allah yazarken sabır versin. Kendi karakterimi daha fazla tanıma şansım oldu o tezi tamamlamakla cebelleşirken. ama değdi adımın yanında MSc diye ünvan var artık.

4. Hava delicesine sıcak. Param olsaydı salardım kendimi buzullara :( 

1. Barış

Barış

adanaya geldim bi gün deneme yapmaya. iş teklif ettiler ben burda kafayı yerim diye reddettim. hakkaten yaşancak yer değil. alışık olmayan çok zorlanır.

2. (See 10 other replies to this status update)

5. Hava delicesine sıcak. Param olsaydı salardım kendimi buzullara :( 

1. Barış

Barış

nem varsa genelde rüzgar olur ya. ben istanbula alışığım biz maltepede rüzgardan cam açamazdık. orda rüzgar hiç eksik olmaz. tabi kentleşmenin kötü olduğu yerde yada bodrum katı gibi rüzgarın ulaşmadığı yerde oturuyorsan istanbul hakkaten cehenneme dönebiliyor. ben denizlideyim şuan burda nem yok ama rüzgar da yok. ya vantilatörü üstüne sabitlicen oturcan yada sürekli koyu gölge olan bi yerde oturcan yada en temizi klima taktırcan :D 

2. (See 10 other replies to this status update)

6. Bu forumda bir animenin çevirisi var mı anlamanın basit yolu var mı? Mesela Parasyte'ın çevirisinin konusu var mı nasıl anlarım?

1. Barış

Barış

en kolay yolu google'a "türkanime...anime ismi" yazabilirsin. ben orjinal sitede listeden aramakyerine direk ordan açıyorum.

2. (See 4 other replies to this status update)

7. Wano arc'ı aşırı derecede depresif bulan bir ben miyim. Bu oda'da nasıl bir yetenek var da her seferinde insanı yumruk yemişe çeviren hikayeleri yaratabiliyor. smile meyvesi...vay arkadaş ya.

1. Barış

Barış

built up yeni bitti, artık aksiyona geçiyor yavaş yavaş. anormal büyük arc olduğu için giriş biraz uzadı gibime geldi benimde.

8. fairy tailin sonunda ne olduğunu özetleyecek birine ihtiyacım var. acnologia ve zerefe noldu fairy tail'e ne oldu. aşk meşk ilişkileri ne durumda, en son okuduğum yer muhtemelen natsu'nun geçmişi ile ilgiliydi. finali ve finaldeki durumu öğrensem yeter.

1. Barış

Barış

şaka yapıyosun. ikisinede tek mi attı? blech'in kaderini paylaştı herhalde fairy tail'de. gereksiz gereksiz uzatırsan en sonunda seriyi bitirirler, az sayıda bi bölümde konuyu toplamaya çalışırsın. blech'den ders çıkarması lazımdı biraz.

9. shokugeki no souma'nın mangası konuda nerelere gitti Allah'ım ölecem. geçen arc'dan daha ileri götüremez konuyu diyordum yanılmışım ? 

1. Barış

Barış

ecchi yönü aynı devam ya, konu olarak baya dallandı budaklandı ? 

2. (See 1 other reply to this status update)

10. hiç mi olmaz izleyecek bişey şu yeni sezonda ya..heryer shoujo animesinden geçilmiyor pis fujoshiler...

1. Barış

Barış

neyse daha cumartesi bitmedi pazar'da var iki tane olsa yetiyor sezonda. @Gallardo''nun dediği animeye de bi bakıcam. o animenin açıklaması çok hoşuma gitmemişti ama çok seçim yapacak durumda değilim. ooo bi dakka. SAO'yu unuttum ben. Sword Art Online - Alicization, ilk sezondan daha iyi diye okumuştum bi yerde. ve goblin slayer'ıda ekliyorum. galiba kazanan animeleri bulduk ^^

2. (See 16 other replies to this status update)

11. hiç mi olmaz izleyecek bişey şu yeni sezonda ya..heryer shoujo animesinden geçilmiyor pis fujoshiler...

1. Barış

Barış

sorma kuroko no basket'i izlerken kendimi rahatsız hissettim sürekli. bi tane fujoshi kızın disquss sayfasına girme gafletinde bulundum aman Allah'ım bi daha kurokoya aynı gözle bakamamıştım ? spor animelerinden uzak durun pis fujosihler ? 

12. hiç mi olmaz izleyecek bişey şu yeni sezonda ya..heryer shoujo animesinden geçilmiyor pis fujoshiler...

1. Barış

Barış

ya argo kelime kullanmamak için fujoshi dedim. son zamanlarda çok fazla yaoi-yuri anime görmeye başladım ve benide hiç sarmıyo, shojo ai sınıfına giriyorlar sanırım. Irozuku Sekai no Ashita kara  izliyim dedim zaman yolculuğu var diye oda daha ilk baştan kötü başladı. şu aralar yaşlandığımdan mıdır nedir çok zor beğeniyorum.

13. Grand Blue mangasını okurken de animesini izlerken de nedense hüzünleniyorum... Kendi üniversite hayatımı çok kasvetli geçirdiğim için insan yaşlandığını hissediyor...

1. Barış

Barış

o dert bende de biraz var. benimkisi biraz yanlış okul tercihi yapmam. tercihler listemi en son temize çekerken okuduğum bölümü aslında gitmem gereken yerin üstüne çıkardım  ve farklı okula gittim. resmen lisedeki dersane ve okul çevremin yarısı asıl gitmem gereken yere gitmişti. okuduğum okulda hiç tanıdığım yoktu, sıfırdan çevre yapmam gerekti. hala içimde burukluğu vardır. eğer o saniyelik değişikliği yapmamış olsaydım en iyi arkadaşımla sıra arkadaşı olacaktık, şuan hayatım bambaşka olacaktı.belki anime dünyasına hiç girmezdim. ünide arkadaşın önerisiyle one piece'e başlamıştım. ama ben yinede şuan mutluyum. önemli olanda o

2. (See 5 other replies to this status update)

14. Grand Blue mangasını okurken de animesini izlerken de nedense hüzünleniyorum... Kendi üniversite hayatımı çok kasvetli geçirdiğim için insan yaşlandığını hissediyor...

1. Barış

Barış

o seviyede geçiren çok insan yoktur. bi kere para yetmez o kadar içmeye. üniversitede haftada bir kez içmeye çıksan istanbulda başka bişey yapmaya para kalmıyordu. en az 2-3 bin lira gelirin olması lazım rahat geçmesi için. tabi çevreninde müsait olması lazım. ben çoğu insanın o ayarda geçtiğini sanmıyorum. bi kere sınıfı geçemezsin zaten, ders çalıştıklarını görmedim hiç.

15. hataraku saibo son bölüm fena. bu sezonun en iyi animesi tartışmasız. 

1. Barış

Barış

çok nadir opening beğenirim. bunun her bölümünde eşlik ediyorum ?

16. One Piece hakkında ufak bir iç dökme Big Mom Arc'ı

Spoiler

Bege'in evine gittiklerinde süt içtikleri sırada Luffy ile Brook'un savaşta hasar aldığı yerleri Brook'un kafatası çatlağı / luffy 'un kırık dişinin iyileştirilmesi beni üzdü çünkü o adada aldıkları savaş yaraları başta tuhaf gelse de sonradan çok hoşuma gitti adamlar güçlü düşmanlarla savaşıyorlar Big Mom ile karşılaşmadan böyle kalıcı bir yara aldıysa Big Mom ne kadar güçlüdür demiştim..ama sen gel yaraları iyileştir beni üz,yaraların kalıcı olmasını isterdim.Ayrıca sanırım uzun zamandır ciddi takip ettiğim tek arc daflamingo arcında ileri sara sara bir hal olmuştum aynı şekil mink adasının başları ama bu big mom konseptini sevdim,çoğu one piece sever sevmemiş gibi duruyor ama...

1. Barış

Barış

oda'nın o gülümsemeyi bozacağını sanmıyorum. ?

17. One Piece hakkında ufak bir iç dökme Big Mom Arc'ı

Spoiler

Bege'in evine gittiklerinde süt içtikleri sırada Luffy ile Brook'un savaşta hasar aldığı yerleri Brook'un kafatası çatlağı / luffy 'un kırık dişinin iyileştirilmesi beni üzdü çünkü o adada aldıkları savaş yaraları başta tuhaf gelse de sonradan çok hoşuma gitti adamlar güçlü düşmanlarla savaşıyorlar Big Mom ile karşılaşmadan böyle kalıcı bir yara aldıysa Big Mom ne kadar güçlüdür demiştim..ama sen gel yaraları iyileştir beni üz,yaraların kalıcı olmasını isterdim.Ayrıca sanırım uzun zamandır ciddi takip ettiğim tek arc daflamingo arcında ileri sara sara bir hal olmuştum aynı şekil mink adasının başları ama bu big mom konseptini sevdim,çoğu one piece sever sevmemiş gibi duruyor ama...

1. Barış

Barış

çizimler çok kötü birader ya. ben animeyi uzun zamandır izlemiyorum. big mom'un sesi kulaklarımı tırmalıyor. ayrıca cartoon network'den çıkma gibi duruyor anime. çizimler rezalet. mangadan takip ediyorum. luffy'nin dişsiz kalmasını istemeyiz ama dimi ? 

18. Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammülüm daha da azaldı. Artık kategorileri içersinde "komedi" "slice of life" "okul" "romantizm" olan hiçbir animeye katlanamaz oldum. O sıradanlık, o kopyacılık, o klişeler bana nefes darlığı olarak geri dönüyor. Farklılığı aramaktan da yoruldum çünkü farklı şeylerin de çoğunu izledim herhalde o yüzden bulmakta zorlanıyorum. Kafayı yemek üzereyim. :nonono-onion-head-emoticon:

1. Barış

Barış

zeynep ablanın listede saklı hazineler var sanki benim 2 senelik ölü zamanda izlemediğim ?

2. (See 12 other replies to this status update)

19. Anime izleme sayım arttıkça, birbirine benzeyen, klişe, kopya olan animelere tahammülüm daha da azaldı. Artık kategorileri içersinde "komedi" "slice of life" "okul" "romantizm" olan hiçbir animeye katlanamaz oldum. O sıradanlık, o kopyacılık, o klişeler bana nefes darlığı olarak geri dönüyor. Farklılığı aramaktan da yoruldum çünkü farklı şeylerin de çoğunu izledim herhalde o yüzden bulmakta zorlanıyorum. Kafayı yemek üzereyim. :nonono-onion-head-emoticon:

1. Barış

Barış

hepimizin geçtiği evrelerden. millet high schol dxd'ye ağzı sulanarak bakarken ben pfffffffff diyerek geçiyordum. klişelere vaktim yok. o yüzden farklı bişey gördükmü yapışıyoruz ya ? 

2. (See 12 other replies to this status update)

20. Geçmişi düşünüyorum da forumda çok güzel bir arkadaş ortamı edinmiştim (en azından öyle düşünüyordum)  nerde şimdi onlar   mouse-girl-emoticon-04.gif?1292795464

1. Barış

Barış

tam 4-5 sene öncesi ben yüksek lisansa başlamadan önce efsaneydi. yüksek lisansa giderken işe başladım yoğunluktan nerdeyse kendi adımı unutuyordum, bırak buraya girmeyi. sanırım herkes aynı zamanlarda girmemeye başladı. ben arada sırada bakıyordum ama 10dk'dan fazla kalmıyordum. şuan herşeyim bitti boştayım ama artık belli bi aşamaya geldikten sonra anime muhabbeti çok sarmıyor sanki. one piece'in saatlerce geyiğini yapardık eskiden şimdi çok çabuk sıkılıyorum. son zamanlarda insanı heycanlandıran çok fazla anime çıkmıyor onunda etkisi var .

2. (See 8 other replies to this status update)

21. Disney bunu hep yapıyor ve bizde hep severek izliyoruz ve kanıyoruz salak mıyız neyiz biz ? .. çoğu filmlerinin 2-3'lemesinde eğer daha öncesinde aşk hikayesi yoksa olaya hep bir aşk hikayesi dahil ediyorlar...bkz buz devri, çılgın hırsız vs vs sanırım disney için 2 ve 3 sayısı aşk sayısı..alıştık artık ama olsun diyorum en sevdiğim serilerdendir..Ve genelde aşk olan serinin devamlarında çocuklara değinilir büyük ihtimal,'Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 4' eğer gelirse yani yaparlarsa bizim bu iki çifte kumrunun doğan yavruları üzerinden işlenen bir hikaye olacaktır. Bunları aşağıdaki fragmandan dolayı yazdım.Söz animeciyiz :D bir kere bile şu forumda sanırsam bir anime filmi için fragman paylaşmadım gerçi 6-7 aydır anime bile izlemiyorum en son koe no katachi izledim.

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=naW9U8MiUY0

1. Barış

Barış

önümüzdeki anime sezonu baya iyi görünüyor. uzun zamandır bu kadar güzel animenin bir arada olduğu sezon görmemiştim. 

22. Çok uzun zamandır güzel bir anime bulup izleyemiyorum hep çerez ve akılda kalmayan saçma sapan şeyler izlemek zorunda kalıyorum çünkü bulamıyorum artık gerçekten bulmakta zorluk yaşıyorum ve bu durum beni boşluğa sürüklüyor üzgün hissetmeme neden oluyor :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

1. Barış

Barış

son 4-5 sezondur bende aynı durumdayım. shonen dostluğun gücü adına tarzı şeyler sarmıyor artık. seinen ancak izliyorum onlarında iyisi nadir çıkıyor. o yüzden manga romana yöneldim ya zaten 

23. Tüm çekik gözlülerin ortak özelliği, hepsinin içinde bir dolandırıcı yatıyor olması   https://www.youtube.com/watch?v=BRvcWR_s0XA

24. Vay be Luffy nereden nereye... Arc çok kötüydü, Odayı da sevmem ama iyi geldi buralara.

Spoiler

m0060_uNXry84dH74.jpg

1. Barış

Barış

nedense bende çok hoşlanmadım bu arc'dan. genel olarak kaçak dövüştüler kafa kafaya girmediler belki ondandır. ödül artışı beklediğimden fazla oldu bu sefer. o seviyeye geldiklerini düşünmüyorum daha.

25. kokkuko her bölüm cliffhanger ile bitiyor. yavaş yavaş hoşnutsuzluğum uyuz olmaya sonrada nefrete dönüşecek bu gidişle. her bölüm olur mu ya her bölüm. izleyicileri tutmak için zavallı bir taktik.

1. Barış

Barış

seinen anime bulmak zor bulduğumuzu izliyok napalım :D 

2. (See 1 other reply to this status update)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.