Jump to content

Skadi

Üyeler
  • İçerik sayısı

686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

İletiler bölümüne Skadi kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Yeni Yu-Gi-Oh! Filmi Ne Zaman Geliyor?

yeni-yu-gi-oh-filmi-ne-zaman.jpg

Geçtiğimiz günlerde yeni Yu-Gi-Oh! filminin resmi sitesinde esrarengiz bir geri sayım başladığını ve vizyon tarihinin 2015 yazı gibi olacağı haberini paylaşmıştık. Geri sayım devam ededursun Weekly Shonen Jump dergisinde paylaşılan bir fotoğraf ile filmin 2016 yılında vizyona gireceği belirtildi. Tamamen yeni bir hikayeye sahip olacak film, serinin baş karakterleri Yugi Muto ve rakibi Seto Kaiba’ya odaklanacak. Ayrıca The Jump Festa 2015 fuarında film için özel bir duyuru etkinliği yapılacak.

Dergide film; “Yugi Yami ve Kaiba geçmişte pek çok kez birbiriyle çarpıştı!! Kaiba ve Yugi Muto’nun vücuduna bağlı olan Yugi Yami karşılıklı birbirlerinin deneyimlerini kabullendikleri ve şerefleri üzerine bahse girdikleri bir düeollo yapacaklar.” şeklinde tarif ediliyor. Ayrıca Yu-Gi-Oh! 20. yıl dönümü kutlamasında 2000 yılı Yu-Gi-Oh! serisinin, remastered olarak yeniden düzenlenip hayranlara sunulacağı haberi verildi. Serinin yeni gösteriminde özellikle Jonochi (Joey) – Marik ve Yugi – Kaiba arasında geçen akıllarda yer eden ünlü karşılaşmalar yeniden düzenlenecek. Seri yeni haliyle 7 Şubat 2015 tarihinde TV Tokyo’dan yayımlanacak.

Alinti: www.animefantastica.com/yeni-yu-gi-oh-filmi-ne-zaman

2. Naruto Shippuuden Bölüm Listesi Aralık 2014 Programı

Manga bitti, The Last: Naruto the Movie Japonya’da gösterime girdi, hatta sıradaki anime filmi duyuruldu. Naruto ile ilgili bütün bu gelişmeler olurken Naruto Shippuuden anime serisi geçtiğimiz hafta yayımlanan Hyuga kardeşler özel animesinden sonra kaldığı yerden devam ediyor. 2014’ün sonuna kadar geçerli olan Naruto Shippuuden Aralık 2014 programı aşağıdaki şekilde belirlendi. Bölüm isimlerinde ufak bir spoiler olabilir ancak Naruto Shippuuden 390’ı izlediyseniz bir sonraki bölümün özetinde az çok ne olduğunu görmüşsünüzdür.

naruto-shippuuden-391.jpg

Naruto Shippuuden Bölüm Listesi Aralık 2014:

11 Aralık: Naruto Shippuuden 391 – Uchiha Madara Diriliyor

18 Aralık: Naruto Shippuuden 392 – Birinin Gerçek Kalbi

25 Aralık: Naruto Shippuuden 393 – Gerçek Bir Son

Bu bölümlerle birlikte Naruto Shippuuden 2014 yılına veda ediyor. 2015’in ilk bölümleriyle birlikte serinin kapanışı değişecek. Yeni kapanış parçası Naruto hayranı Amerikan şarkıcı Diana Garnet’a ait olacak. Yeni kapanışta Diana Garnet’in “Spinning World” adlı parçasını dinleyeceğiz.

https://www.youtube.com/watch?v=m_rKXm3mJTA

Naruto Shippuuden anime serisinin yönetmeni Hayato Date 2014 yılında Anbu Kakashi doldurma sezonu dışında doldurma bölümler yapmayacaklarını söylemişti. Doldurmalar daha çok özel anime olarak karşımıza çıkmıştı. Serinin yönetmeni yakın zamanda ise Naruto Shippuuden’in uzatılacağını ve yeni şeyler ekleyeceklerini söylemişti. 2014 de sona erdiğine göre şimdiden doldurma bölümlere hazır olmakta fayda var. Hatta yeni yıl hediyesi(!) olarak ne kadar süreceği belli olmayan doldurma bölüm bekliyoruz. 1 Ocak’ta yılbaşı nedeniyle bölüm yayımlanmayabilir ve Naruto Shippuuden 394 8 Ocak’ta chunin sınavlarını konu alan bir doldurma bölümle devam edebilir. Elbette bunların kesinliğe kavuşması için Naruto Shippuuden Ocak 2015 bölüm listesinin açıklanmasını bekleyeceğiz. Naruto Shippuuden Ocak 2015 programı netleşince görüşmek üzere.

Alinti:http://www.animefantastica.com/naruto-shippuuden-bolum-listesi-aralik-2014

3. 2015 Kışının En Merakla Beklenen Animeleri Seçildi

Çeşitli anketlerle anime dünyasına ait merak edilen birçok konunun nabzını ölçen Japon sitesi Charapedia, bu kez de “Kışın En Merakla Beklenilen Animeleri” ismiyle yeni bir anket düzenledi. 10.000 kişinin katıldığı oylamada toplam 33 seri içinden 20 anime serisi seçildi. Oylama sonuçlarına göre 1. sıraya Kuroko no Basket 3 yerleşti. Durarara!!x2 Shou ve Assassination Classroom da ilk üçte kendine yer bulan alan animeler oldu. Bu açıdan pek çok anime izleyicisinin şaşırmayacağı bir liste olmuş diyebiliriz. İlk 20’de yer alan diğer anime serileri ise şu şekilde;

1. Kuroko no Basket

kisin-en-merakla-beklenen-animeleri.jpg

2. Durarara!!x2 Shou

3. Assassination Classroom

4. Tokyo Ghoul √A

5. Aldonah.Zero 2nd Season

6. Jojo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders 2nd Season

7. Kantai Collection: KanColle

8. The iDOLM@STER Cinderella Girls

9. Saenai Heroine no Sodatekata

10. Kamisama Hajimemashita◎

11. Ketsuekigata-kun! 2

12. Fafner in the Azure: -EXODUS-

13. DOG DAYS”

14. Koufuku Graffiti

15. Anime de Wakaru Shinryou Naika

16. Yoru no Yatterman

17. Sengoku Musou

18. The Testament of Sister New Devil

19. Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love!

20. Shounen Hollywood: Holly Stage for 50

Peki sizin bu sezon en merakla beklediğiniz anime serileri hangileri?

Alinti:http://www.animefantastica.com/2015-kisinin-en-merakla-beklenen-animeleri

4.                                           Aralık 2014 Animeleri Tanıtımı

Kanojo ga Flag wo Oraretara

NFO2tlD.jpg

Tür: Komedi, Harem, Romantik
    Tarih: 02.12.2014
    Stüdyo: Hoods Entertainment
    Format: OVA

Bayraklar, insanların hayat çizgilerini ve seçimlerini ifade eder. Hatate Souta, insanların başlarının üzerinde beliren bu bayrakları görebilme kabiliyetine sahip liseli bir gençtir. Okulda kafasında aşk,ölüm ve arkadaşlık gibi bayraklara sahip kızlarla tanışmasıyla bu kızlar Souta’nın hem okul hem de ev hayatına dahil olurlar. Kanojo ga Flag wo Oraretara adlı romanın 11. kısmından oluşacak olan özel bölüm yılbaşı temasını içeriyor.

Kono Danshi, Sekka ni Nayandemasu

OyO5YS8.jpg

Tür: Shounen-ai, Romantik
    Tarih: 03.12.2014
    Stüdyo: CoMix Wave

Kono Danshi serilerinin 3. yapımı olan tek bölümlük shounen-ai animedir. 19 yaşındaki Tamari Ayumu stresli olduğu zamanlarda taşa dönüşmektedir ve bu yönüyle ilgili büyük kompleksleri vardır. Onihara Kouya ise taş koleksiyonu olan bir öğretmendir ve Ayumu’nun durumunu ilgi çekici bulur.

The Last: Naruto the Movie

ZKj2U5h.jpg

Tür: Aksiyon, Shounen, Süper Güçler
    Tarih: 05.12.2014
    Stüdyo: Studio Pierrot
    Format: Film

Hinata’nın kız kardeşi Hanabi’nin gizemli bir düşman olan Toneri Ootsutsuki tarafından kaçırılmasını konu alan 7. Naruto filmi. Naruto, Hinata, Sakura, Sai ve Shikamaru’nun, Hanabi’yi kurtarmaya çalışmasını izlerken “Ootsutsuki” ismi bir kez daha ortaya çıkacak.

Ayrıntılı bilgi ve tanıtım videosunu burada bulabilirsiniz.

Uchuu Senkan Yamato 2199: Hoshi-Meguru Hakobune

OV6B65R.jpg

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Dram, Askeri
    Tarih: 06.12.2014
    Stüdyo: Xebec

Dünyaya dönüş yolundaki Uzay Savaş Gemisi Yamato’ya aniden ortaya çıkan “Gatlantis” adındaki bir uzay filosu saldırarak teslim olmalarını ister. Gatlantis’den kaçmaya çalışan Yamoto kendilerini garip ve düzensiz olan alternatif bir boyutta bulurlar. Mürettebat bu gizemli gezeni keşfetme kararı alarak bilgi toplamak için Kodai, Kiryū, Sawamura, Niimi ve Aihara gezene ayak basar. Yamato 2199 önceki yapımlarından farklı bir hikayeyi konu alacak.

Shingeki no Kyojin Gaiden: Kuinaki Sentaku

XVJhSqZ.jpg

Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü
    Tarih: 09.12.2014
    Stüdyo:

Levi ve Erwin’in geçmişini konu alan 2 ciltlik manga Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku’dan uyarlanacak olan anime versiyonudur. Keşif Birliğine katılmadan önce Yeraltı Dünyası’nda yaşayan genç Levi’nin hayatına değiniliyor.

Gekijouban Aikatsu! Idol Katsudou!

Rbsbe38.jpg

Tür: Müzik,
    Tarih: 13.12.2014
    Stüdyo: Sunrise

Normal bir ortaokul öğrencisi olan Ichigo’nun idol dünyasına girmesiyle değişen hayatını konu alan anime serisinin film yapımıdır. Film, Aikatsu’nun en büyük konseri olan “Super Live” etkinliğine hazırlık evresinde geçmektedir.

Yamada-kun to 7-nin no Majo

IbXnvsT.jpg

Tür: Komedi, Romantik, Shounen
    Tarih: 17.12.2014
    Stüdyo: LIDENFILMS

Yamada-kun to 7-nin no Majo’da hikaye okuduğu lisenin problem çocuğu ünvanını kazanmış Yamada Ryuu’nun okulun hem güzel hem de başarılı öğrencisi Urara Shiraishi ile çarpışması ve uyandığında kendini onun vücudunda bulmasıyla başlıyor. İkilinin nasıl vücut değiştirdiklerine dair sırrı çözmesi, okul sınırlarında dönen birçok yeni sırrı da beraberinde getiriyor.

Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test

PfcFtZL.jpg

Tür: Aksiyon, Shoujo-Ai
    Tarih: 17.12.2014
    Stüdyo: Diomedea

Akuma no Riddle sersinin yayımlanmamış 13. bölümü Blu-ray/DVD ile birlikte piyasaya sürülecek.

Brothers Conflict (2014)

AwW8uUy.jpg

Tür: Romantik, Shoujo, Harem
    Tarih: 19.12.2014
    Stüdyo: Brains Base

Babasının yeniden evlenmesiyle 13 üvey erkek kardeş ile birlikte yaşamak zorunda kalan Hinata Ema etrafında şekillenen romantik ilişkileri konu alıyor. İki bölümlük OVA serisi ilk bölümü 19 Aralık Yılbaşı temalı, diğer bölümü ise 11 Şubat Sevgililer Günü temalı olarak yayımlanacak.

Hyakka Ryouran: Samurai After

0BzVoj3.jpg

Tür: Aksiyon, Komedi, Ecchi, Harem, Romantik
    Tarih: 19.12.2014
    Stüdyo: Arms
    Format: OVA

Tokugawa Shogunate döneminde, Yagyuu Muneakira etrafını saran samuray kızlarla dolu bir hikaye. Yayımlanacak olan 2 bölümlük OVA serisinde samuray kızlara Kagekatsu Uesugi adında yeni bir karakter katılacaktır.

Ikkitousen: Extravaganza Epoch

NHMA3Ik.jpg

Tür: Aksiyon, Ecchi, Seinen, Süper Güçler
    Tarih: 21.12.2014
    Stüdyo: Arms
    Format: OVA

Yetenekli kız ve erkek öğrencilere sahip yedi okul birbirleriyle sürekli savaş içindedir. Bu öğrencilerin hayatları ve kaderleri Sangokushi Dönemi’ndeki savaşçıların ruhlarının ve kaderlerini içeren tuhaf mücevherler tarafından yönlendirilir. Japonya’ya yeni taşınan Sonsaku Hakufu isimli kızın kaderindeyse; mücevherindeki ruhun yedi ülkeyi birleştirdiği gibi, bu düşman yedi okulu birleştirmek yazılıdır. İşte tam da burada, bu kader zincirlerini kırarak kahramanlarımızın kendi hayatlarını yaşamak için verdikleri mücadele başlar.

Daitoshokan no Hitsujikai Zenyasai

kqARALW.jpg

Tür: Romantik
    Tarih: 25.12.2014
    Stüdyo: Hoods Entertainment
    Format: Özel Bölüm

Anime serinin ilk Blu-ray ve DVD ile birlikte satışa sunulacak özel bölümü.

Tales of Zestiria: Doushi no Yoake

v5Kqyoi.jpg

Tür: Fantastik
    Tarih: 30.12.2014
    Stüdyo: ufotable
    Format: Özel Bölüm

Bandai’nin Tales of Zestiria isimli RPG oyunundan uyarlanan anime özel bölümü.

Tsukimonogatari

dbQsaJt.jpg

Tür: Komedi, Gizem, Romantik, Doğaüstü
    Tarih: 31.12.2014
    Stüdyo: Shaft
    Format: TV Serisi

Monogatari serisinin final sezonuna giriş niteliğindeki animesi Tsukimonogatari, Yotsugi oyuncağının hikayesini anlatıyor.

Gözünüze kestirdiğiniz animeler var mı?

Alinti:http://www.animefantastica.com/aralik-2014-animeleri

5. 15 Yıllık Naruto’nun Finali Ardından Masashi Kishimoto Röportajı

Naruto mangası son buldu bulmasına ancak milyonlarca kişi üzerinde yarattığı etki belki daha yıllarca sürecek. Her ne kadar yeni bir Naruto mangası duyurulmuş olsa da asıl seriye hiçbir şekilde yaklaşamayacağı aşikâr. Anime ve manga dünyası bu haberlerle bir süredir meşgulken serinin mangakası sessizliğini bozdu ve Asashi Shimbun gazetesine konuştu. İşte o röportajdan bazı kısımlar:

!! Röportajda Naruto mangası ile ilgili spoilerlar bulunmaktadır. !!

Şu anda neler hissediyorsunuz?

Son bölümü 12 saatten kısa bir sürede bitirdiğim için pek bir şeyler hissetmiyorum doğrusu. 15 yıldır her hafta yaptığım işi yetiştirme kaygısı yaşıyordum, bu yüzden sanki gelecek hafta da bir şeyleri yetiştirmem gerekiyormuş gibi hissediyorum. Naruto’yu bitirdikten sonra yapacağım çok şey var diyordum ancak şu an nereden başlayacağımı bilmiyorum. Manga değil de daha farklı şeyler yapmak istiyorum. Ama merak etmeyin, manga çizmeye de devam edeceğim.

masashi-kishimoto-interview.jpg

Naruto’yu nasıl bitireceğinizi ne zaman kararlaştırdınız?

Seri yayınlanmaya başladığında bitişinin Naruto ve Sasuke mücadelesiyle olmasına karar vermiştim. Detayları çizdikçe kararlaştırdım, mesela arkadaş mı yoksa düşman mı olarak savaşacaklardı, nasıl hissediyorlardı veya ne tür diyaloglar geçecekti aralarında… İki yıl önce serinin sonuna yaklaştığını hissetmeye başlamıştım. Mangaya ilk başladığımda editörüm bana şöyle söylemişti: “En az beş sene daha devam et.” Haftalık bir dergide çizmeye devam etmenin zorluğu yüzünden seriyi her an bitirebilirmişim gibi geliyordu, 15 yıl devam edeceğini hayal bile etmezdim. Aslında hikayenin bu kadar sürmesinin sebebi karakterlerdi. Kısa bir cevap sunmaya kalktığımda karakterler buna izin vermedi. Eğer kendi isteklerim dışında onları yönlendirseydim bir sürü boşluk oluşacaktı.

kishimoto-desktop.jpg

One Piece’in farkında mıydınız?

Farkında olmamak mümkün mü? Naruto da One Piece de aynı dergide yayınlanıyordu ve One Piece her daim bir adım öndeydi. One Piece sayesinde Naruto üzerinde bu kadar çalışabildim.

Naruto’nun bu kadar ünlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biz mangakalar sürekli bir yerlerde kapalı olduğumuz için yaptığımız şeyin popüler olup olmadığını pek bilmiyoruz. Yabancı ülkelerden binlerce hayran mektubu gelene kadar Naruto’nun ünlü olduğunun farkında değildim. Bazı mektuplar hiç bilmediğim dillerde yazılmıştı, böylece anladım ki yaptığım iş çeşitli ülkelerde de kitlelere ulaşmış. Hatta gelen hayran mektuplarının birinde Naruto gibi giydirilmiş bir çocuk fotoğrafı vardı. Bu beni epey mutlu etmişti.

naruto-last-interview.jpg

The Last: Naruto the Movie hakkındakı düşünceleriniz neler?

Son film bir aşk hikayesi üzerine kurulu. 699 ve 700. manga bölümleri arasında geçen bir konuyu anlatacak. Karakter tasarımları bana ait ve hikayede de yardımcı oldum. Mangada da Naruto ve arkadaşları ile ilgili romantik şeyler yazmak istedim ancak çok zordu. Romantizm konusunda pek iyi değilim, yazmaya çalıştığımda da utanıyorum.

Kendi eski halinize ne demek isterdiniz?

Ailemin evindeki verandaya kopya kağıdıyla Naruto ve diğer karakterleri çizdiğim 23-24 yaşlarındaki kendime derdim ki: “Ona değer ver. 15 yıl boyunca bu karakteri kullanacağın bir manga çizeceksin.”

Alinti:http://www.animefantastica.com/narutonun-finali-ardindan-masashi-kishimoto-roportaji

6. Shoujo Manga Ore Monogatari!! Animeye Uyarlanıyor

ore-monogatari-animeye-uyarlaniyor.jpg

Hikayesi Kawahara Kazune’ye (Koukou Debut) çizimi ise Aruko’ya ait Ore Monogatari!! isimli shoujo manganın animesine yeşil ışık yakıldı.

Romantik-komedi türündeki manga, koca cüsseli ama bir o kadar koca yürekli lise öğrencisi Takeo Gouda’nın hikayesini anlatmaktadır. Ne yazık ki hiçbir kız Takeo’nun yüzüne bakmaz. Kızlar daha çok onun en yakın arkadaşı yakışıklı mı yakışıklı Sunakawa Makoto ile ilgilenmektedir. Öyle ki kimseye kolay kolay boyun eğmeyen Takeo bu durumdan ötürü kaderine boyun eğmiştir. Ancak bir gün kendisine sarkıntılık edilen Yamato adındaki bir kızı bir sapığın elinden kurtarır. Acaba kaderine boyun eğen Takeo’nun aşk hayatı değişecek midir?

Hikâyesi hâlâ devam eden Ore Monogatari!!’nin son dönemin popüler shoujo mangalarından biri haline geldiğini söyleyebiliriz. Zira seri geçtiğimiz sene 37. Kodansha Manga Ödüllerinde En İyi Shoujo Manga Ödülü’ne layık görüldü. Yine Kono Manga ga Sugoi!’nin 2013 nüshasında yaklaşık 400’den fazla profesyonelin katıldığı bir ankette bayan okuyucular tarafından en iyi 15. seri olarak seçildi.

Serinin ayrıca mangakaların ortak birer projesi olan Bessatsu Margaret dergisinin 50. yılına özel Ao Haru Ride serisinden karakterlerin yer aldığı Ore Ride!! isimli bir one-shotı ve yine Nisekoi serisinden karakterlerin yer aldığı Ore Koi adında 2 bölümlük kısa bir mangası yayımlanmıştır.

Alinti:http://www.animefantastica.com/ore-monogatari-animeye-uyarlaniyor

7. Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi

Naruto yakın bir zamanda finalini yapacakken Naruto Shippuuden de hızla ilerliyor. Anime serisi ekim ayında doldurma bölüm veya fire vermeden yeni bölümlerle birlikte devam edecek.

naruto-shippuuden-383.jpg

Naruto Shippuuden Ekim 2014 Programı Bölüm Listesi

9 Ekim: Naruto Shippuuden 381 –  İlahi Ağaç

16 Ekim: Naruto Shippuuden 382 – Bir Shinobi’nin Rüyası

23 Ekim: Naruto Shippuuden 383 – Umudu Takip Etmek İçin

30 Ekim: Naruto Shippuuden 384 – Dostlarla Dolu Bir Kalp

6 Kasım: Naruto Shippuuden 385 – Uchiha Obito

Bölüm isimlerinde Viz Media tarafından bazı değişiklikler yapılabilir. Bu programa göre aşırı bir şekilde hızlanıp her şeyi özet geçmediği takdirde anime serisinin The Last: Naruto the Movie‘den sonra da devam edeceği kesin görünüyor.

Alıntı: AnimeFantastica

8. Kotu unun sebebi sadece Turkiye degil.Her ulkenin tarihinde boyle seyler vardir, herkes kendi bakis acisiyla anlatir.O bize kotu diyenler once kendi uluslarina bakmalilardir, somurdukleri bir suru kita, zavalli insanlar...

Ama kimse bundan bahsetmez, cunku onlar A.B.D veya Avrupa ulkeleridir.Aradan kac sene gecti. hala Ermeni Soykirimi tartisiliyor, ama mesela A.B.D`nin zamaninda Irak`ta yaptigi katliam tartisilmaz veya Israil`in.Cunku bunlar guclu devletlerdir.

Dunyada adalet yok maalesef.Ama bir gercek var ki, Muslumanlar veya Turkler, kendimizi gelistirmeliyiz.Eskiden de boyle degildi, Matematik kodlamalarinin temellerini atan Farabi`den simdi ``Hocam sakiz cignesem orucum bozulur mu?`` noktasina geldik.

9. Ulkemızı bılmemelerı bızım degıl onların sucu, cahilligi.Avrupa ulkelerindeki insanlarin bilgili,egitimli oldugu her zaman soyleniyor, evet, bu kismen dogru.Fakat unutmamak lazim, insan heryerde insandir.Yani ortalama egitim alan birinin Turkiye`yi veya Osmanli`yi bilmemesi cok zordur.Tarih, Cografya dersi gorduyse bilmelidir.Onu gectim, futboldan, Istanbul`dan veya en azindan mesela Turkish Airlines reklamindan bile bilmesi gerekir.

Tekrar soyluyorum, eger bilmiyorlarsa bu onlarin cahilligidir.

10. Naruto Shippuuden Eylül 2014 Programı ve Mecha Naruto

mecha-naruto.jpg

Yüzyılın animesi için geri sayım sona erdi! Bu ay piyasaya çıkacak olan Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution oyununun reklamını yapmak için önümüzdeki hafta, birkaç ay önce duyurulan Mecha Naruto‘nun özel bölümü 1 saat olarak yayımlanacak ve Naruto Shippuuden anime serisinin 366-367. bölümlerinin yerine geçecek. Oyunun demosunu oynayan bir kısım Naruto severlerin hiç de hoşuna gitmediği Mecha Naruto dışında Pain, Itachi, Kisame, Deidara, Neji ve Jiraiya gibi karakterler de bu bölümde yer alacaklar. Bu sayede en azından Masashi Kishimoto’nun “suç ortağı” olduğu Naruto’yu robot yapma fikrine tepki gösteren hayranların biraz gönlü kazanılmaya çalışılıyor gibi görünüyor ancakUchiha Shisui’nin hikayesiAkatsuki’nin doğuşuKushina’nın geçmişi gibi özel içerikler varken Mecha Naruto üzerinden bu kadar reklam yapmak ne kadar doğru tartışılır.

https://www.youtube.com/watch?v=toG2XpTziOQ

Sonraki hafta 378. bölümü ile Naruto Shippuuden, manganın hikayesini uyarlamaya devam edecek ve bu ay ara verilmeyecek. (Mecha Naruto animesini aradan saymıyorsanız elbette) 380. bölüm ile birlikte yeni bir açılış ve kapanış bekliyoruz.

Naruto Shippuuden Eylül 2014 Programı

11 Eylül: Naruto Shippuuden 376-377 – Ekstra Yayım: Kyuubi’yi Alma Emri

18 Eylül: Naruto Shippuuden 378 – On Kuyruklu’nun Jinchurikisi

25 Eylül: Naruto Shippuuden 379 – Bir Açık

2 Ekim: Naruto Shippuuden 380 – Naruto’nun Doğduğu Gün

9 Ekim: Naruto Shippuuden 381 -  İlahi Üçlü

Bölüm isimlerinde Viz Media tarafından bazı değişiklikler yapılabilir. En azından animedeki bu reklamlardan sonra manganın finalinde artık Mecha Naruto’yu görmeyiz. Yani görmeyiz herhalde, değil mi?

Kaynak:AnimeFantastica

11. Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın İlk Tanıtım Videosu Yayımlandı

ikkitousen.jpgIkkitousen: Extravaganza Epoch OVA Görseli

Ikkitousen: Extravaganza Epoch OVA’nın ilk tanıtım videosu Yui Sakakibara tarafından seslendirilen kapanış parçası “Endless Fighter” ile birlikte yayımlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=o15a683B6gg

“Romance of The Three Kingdoms” hikayesinin günümüz Japonya’sına uyarlanmış şekli olan Yuji Shiozaki’nin ecchi türündeki manga serisi, Wani Books’un Comic Gum dergisinde 2000 yılında yayımlanmıştır. Toplamda 21 ciltten oluşan manganın ilk anime adaptasyonu 2003 yılında J.C. Staff tarafından yapılmıştır. Bunun dışında üç anime serisi daha olan Ikkitousen’in OVA ve özel bölümleriyle birlikte oyunları ve online radyo programları yapılmıştır.

Genel olarak animenin konusuna değinirsek; yetenekli kız ve erkek öğrencilere sahip yedi okul birbirleriyle sürekli savaş içindedir. Bu öğrencilerin hayatları ve kaderleri Sangokushi Dönemi’ndeki savaşçıların ruhlarının ve kaderlerini içeren tuhaf mücevherler tarafından yönlendirilir. Japonya’ya yeni taşınan Sonsaku Hakufu isimli kızın kaderindeyse; mücevherindeki ruhun yedi ülkeyi birleştirdiği gibi, bu düşman yedi okulu birleştirmek yazılıdır. İşte tam da burada, bu kader zincirlerini kırarak kahramanlarımızın kendi hayatlarını yaşamak için verdikleri mücadele başlar.

12. Durarara!!’ya Yeni Manga Geliyor

durarara.jpg

Hayranları, animenin devamı niteliğindeki Durarara!! x2 için 2015′i beklerken, Ryohgo Narita’ya ait Durarara!! light novel serisinden ilham alacak yeni bir manganın da yolda olduğu ve 23 Ekim tarihinde yayımlanmaya başlayacağı Kadokawa Slyph dergisinde duyuruldu.

Light novel serisinin daha önce yayımlanmış Durarara!!, bunun devamı Durarara!! Saika-Hen ve Durarara!! Kokinzoku-Hen gibi magaları bulunuyordu. Peki sizce yeni manga nasıl olacak?

13. Çok Geçmeden Rurouni Kenshin: The Legends’in Fragmanı Yayımlandı

Kenshin serisinin 2. devam filmi Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno’nun (Kyoto Taika Hen) vizyona girmesinin ardından 3. devam filmi Rurouni Kenshin: The Legend Ends’in de (Densetsu no Saigo Hen) esas fragmanı yayımlandı. Fragman ONE OK ROCK’ın henüz ismi açıklanmamış tema şarkısını da içeriyor. Videoda göze çarpan aksiyon sahneleri ise seyircinin iştahını kabartmaya yetiyor.

2WQthef.jpg

Filmin Orijinal Posteri

Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno bu Ağustos ayında vizyona girmiş ve daha ilk üç gün içinde 645.086 bilet satışıyla yaklaşık 8 milyon dolar hasılat elde etmiş oldu ve yılın en büyük hasılatını elden live action filmi unvanını kazandı. Rurouni Kenshin: The Legend Ends 13 Eylül’de vizyona girecek.

14. Kuroko’nun Basketbolu ile Gerçek Basketbolun Karşılaştırması Yapıldı

kuroko-no-basuke.jpg

Geçtiğimiz günlerde eğlence amaçlı videolar hazırlayan Daniel Luu bir arkadaşıyla beraber Kuroko no Basuke animesinden esinlenerek Kuroko’nun Basketbolu ile gerçek hayattaki basketbol arasında bir karşılaştırma yaptı. Bazı özel efektler kullanılarak hazırlanan videoda eğlenceli görüntüler ortaya çıktı.

Düşününce birçok spor animesinde bu denli abartılı ve artistik hareketler görmek mümkün. Sizin sevdiğiniz spor animeleri hangileri, izlediğiniz serilerde abartıya kaçtığını düşündüğünüz sahneler var mı?

15. Initial D Anime Filminin Yeni Videosu ve “Japon Drift Sanatını” Gösteren Gerçek Sahneler

initial-d.jpg

Yapım ve seiyuu kadrosundan daha önce bahsetmiş olduğumuz Initial D üçlemesinin ilk filmi Shin Gekijo-ban Initial D Legend 1: Kakusei (New Initial D The Movie Legend 1: Awakening)’nin Japonya’da gösterime girmesine iki gün kala filmin son tanıtım videosu yayımlandı.

Ayrıca anime filminin yakın zamanda gösterime girecek olması yarış tutkunlarını da harekete geçirdi. Animenin bir hayranı tarafından REAL INITIAL D adı altında “Japon drift sanatını” gösteren bir video Japonya’da çekildi.

16. Yeni Karakter Görselleriyle Birlikte One Piece 3D2Y Özel Bölümü İçin Bir Video Daha

Daha önce haberini yaptığımız üzere One Piece animesinin 15. yılına girmesi şerefine 30 Ağustos 2014 tarihinde yayımlanacak olan One Piece 3D2Y özel bölümünün 3. tanıtım videosu yayımlandı.

http://www.youtube.com/watch?v=1CHKCDHWwTc

2. tanıtım videosu:

İlk tanıtım videosu:

Eiichiro Oda tarafından tasarlanan, Moa Moa meyvesinin gücüne sahip Bandy World isimli yeni kötü karakterimizi ve tayfasını seslendirecekler de belli oldu. Buna göre;

AZvqW0.jpgBandy World – Arata Furuta
    NYd4PX.jpgByoJack – Bin Shimada
    onaZDb.jpgGairam – Mitsuo Iwata
    vYlLO4.jpgSebastian – Shouto Kashii
    onaZGX.jpgNaichin – Yuko Mizutani

Luffy ve Boa Honcock görselleri:

Q10lkj.jpg

9v3EX8.jpg

17. Hunter x Hunter Mangasına Yeniden Ara Veriliyor

hunter-x-hunter.jpg

Hunter x Hunter 2011 animesinin sona ereceği haberinin üzerinden çok geçmemişken Weekly Shonen Jump tarafından yapılan duyuruya göre mangaya yine ara veriliyor. 2 hafta sürecek aranın bu seferki nedeni mangaka Yoshihiro Togashi’nin ciddi sırt ağrısı. Togashi’nin tedavisi esnasında Weekly Shonen Jump’ın 39. ve 40. sayılarında yayımlanmayacak olan manganın, derginin 41. sayısında dönmesi planlanıyor ki bu da hayranlarının 8 Eylül’de mangaya kavuşacağı anlamına geliyor. (Resmi olarak 8 Eylül’de, dergi piyasaya çıkmadan önce internete sızdırılan tarih değil elbette.)

18. Kuragehime Live Action’ın İlk Tanıtım Videosu Posteriyle Birlikte Yayımlandı

kuragehime.jpg

Higashimura Akiko’nun 2008 yılından bu yana yayımlanmakta olan mangası Kuragehime (Princess Jellyfish)’den uyarlanan live action filminin ilk tanıtım videosu filmin resmi web sayfasında yayımlanmaya başladı.

Tanıtım videosunun yanında filmin başrol oyuncularının yer aldığı posteri de yayımlandı.

kuragehime-live-action.jpg

Buna göre;

• Denizanası takıntılı otakumuz Kurashita Tsukimi’ye Rena Nounen hayat verecek.
    • Feminen takılmayı seven Koibuchi Kuranosuke karakterini Masaki Suda; bu karakterin üvey kardeşi Koibuchi Shuu’yu ise Hiroki Hasegawa canlandıracak.
    • Tren takıntılı otakumuz Banba’ya, Chizuru Ikewaki tarafından;
    • Three Kingdoms dizisine takıntılı Mayaya’ya, Rina Ota tarafından;
    • Orta yaşlı erkeklere ilgi duyan Jiji’ye, şarkıcı Tomoe Shinohara tarafından;
    • Bebeklerine geleneksel Japon kıyafetleri dikmeyi seven Chieko’ya ise Azusa Babazono tarafından hayat verilecek.

Filmin yönetmen koltuğunda Taisuke Kawamura otururken; senaryodan Toshiya Ono sorumlu. Kostüm sorumlusu ise Kumiko Iijima.

Japonya’da 27 Aralık’ta gösterime girecek olan filmin 2010 yılında yayımlanmış anime serisinin tanıtımınaburadan ulaşabilirsiniz.

19. Amagi Brilliant Park Animesinin Ön Gösterimi Comiket 86′da Yapıldı

Shoji Gatoh’un light novel serisinden uyarlanan, detaylarını daha önce sizlerle paylaştığımız Amagi Brilliant Park animesinin ön gösterimi ilk kez Comiket 86′da yayımlandı.

Açılış parçasının bless4 ile birlikte AKINO’ya ait “Extra Magic Hours” olarak belirlendiği serinin 3 ana karakterinin tasarımları da şöyle:

PvzzrO.jpgSeiya Kanie – Kouki Uchiyama
    AZPPkB.jpgIsuzu Sento – Ai Kakuma
    V2RR3B.jpgLatifah Fullanza – Yukiyo Fujii

Anime, 2 Ekim’de TBS’de yayımda olacak. Light novel serisini takip ediyor muydunuz?

20. Log Horizon 2. Sezon Başlangıç Tarihi Belli Oldu

log-horizon.jpg
    NHK’nın resmi anime bloğunda paylaşılan yeni görsel

2. sezonu ve yapım ekibi daha önce duyurulan ve bizim tarafımızdan da paylaşılan Light Novel’dan uyarlanmış Log Horizon’un 4 Ekim’de yayımlanmaya başlayacağı NHK’nın resmi anime blogunda duyuruldu. Bunun yanında bazı yeni karakterlerin seiyuuları ile animenin kapanış parçasını kimin seslendireceği de açıklandı.

Buna göre; yeni açıklanan seiyuular şu şekilde:

• Riese - Rie Murakawa

log-horizon.jpg

• Tetra – Yukiyo Fujii

log-horizon.jpg

• Kinjou – Tsubasa Yonaga

log-horizon.jpg

Animenin kapanış parçası “Wonderful Wonder World” ise ilk sezonun kapanış parçası “Your Song”un sahibi Yun*chi’ye ait yine.

21. Yeni Görseliyle Birlikte Shingeki no Bahamut Genesis’in Ana Seiyuu Kadrosu Duyuruldu

Shingeki-no-Bahamut.jpg

Animeye uyarlanacağından daha önce bahsetmiş olduğumuz Cygames’in mobil platformlar (Android, iOS) için geliştirdiği kart oyunu Shingeki no Bahamut Genesis (Rage of Bahamut Genesis)’in ana seiyuu kadrosu animenin resmi web sayfasında duyuruldu.

Görselleriyle birlikte ana seiyuu kadrosu şu şekilde:

• Amira – Risa Shimizu

Shingeki-no-Bahamut.jpg

• Kaisar – Go Inoue

Shingeki-no-Bahamut.jpg

• Favaro – Hiroyuki Yoshino

Shingeki-no-Bahamut.jpg

Yeri gelmişken oyundaki birkaç önemli karakterin seiyuu’larından da bahsedelim:

• Anne – Yoko Hikasa
    • Celia – Saori Hayami
    • Tina – Yui Horie
    • Lucius – Takehito Koyasu
    • Emilia – Miyuki Sawashiro
    • Lou – Kimiko Koyama
    • Guardian Aether – Saori Goto

Geçtiğimiz ay duyurulan animenin yapım ekibinin son hali ise şu şekilde:

• Yönetmen: Keiichi Satou (Tiger & Bunny, Saint Seiya: Legend of Sanctuary)
    • Karakter Tasarımcısı ve Animasyon Şefi: Naoyuki Onda (Berserk, Gantz, Psycho Pass)
    • Senaryo: Keiichi Hasegawa (Astro Boy 2003)
    • Efekt Sorumlusu: Takashi Hashimoto (Bleach The Movie:Hell Verse, One Piece Film Z)
    • Sanat Yönetmeni: Goki Nakamura (Baku Tech! Bakugan)
    • Renk Sorumlusu: Mikasa Osamu (Stratos 4, Wolf Children)
    • CGI Yönetmeni: Shinya Sugai (Eden of The East, Evangelion: 3.0 You Can (not) Redo)
    • Müzik: Yoshihiro Ike (Tiger & Bunny, Ergo Proxy)
    • Animasyon Stüdyosu: MAPPA (Zankyou no Terror, Hajime no Ippo Rising)

Tüm bunların yanında yayımlanan animenin ikinci görseli.

Shingeki-no-Bahamut.jpg

Daha önce yayımlanmış ilk görsel.

Shingeki-no-Bahamut.jpg

Son olarak ekim ayında başlayıp 2014 sonbahar sezonu boyunca Tokyo MX’te yayımlanacak olan animenin tanıtım videosu için tıklayınız.

22. Yeni Karakter Videosu İle The Seven Deadly Sins Kadrosunda Güncelleme

Nanatsu-no-Taizai.jpg

Nakaba Suzuki’nin 2012 yılında başladığı, Manga Taisho (Cartoon Grand Prize) ödülüne aday olup; Honya Club isimli web sitesinin en iyi manga sıralamasında 4. olan mangası The Seven Deadly Sins (Nanatsu no Taizai)’in anime olacağı Kodansha’nın Weekly Shounen Magazine adlı dergisinde duyurulmuştu. Geçtiğimiz ay da animenin ilk tanıtım videosu yayımlanmıştı.

http://www.youtube.com/watch?v=QAJZIk2OrCY

İkinci tanıtım videosu da geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve  animenin prodüksiyon ve seiyuu kadrosuna dair ilk bilgiler de bu videoyla birlikte verilmişti.

http://www.youtube.com/watch?v=38FRp1uSiD8

Videoya göre; animenin yönetmen koltuğu Tensai Okamura’ya ait. A-1 Pictures yapım stüdyosu olarak karşımıza çıkarken; müzikler Shingeki no Kyojin, Guilty Crown, Ao no Exorcist gibi animelerin efsane müziklerinin arkasındaki kişi Hiroyuki Sawano’ya emanet. Videoda gösterilen seiyuu kadrosu ise şu şekilde:

Elizabeth – Sora Amamiya

Hawk – Misaki Kuno

Meliodas – Yuuki Kaji

Şimdiyse animenin resmi web sayfasında yayımlanan iki yeni videoyla birlikte kadroya yeni bir seiyuu dahil olurken; animenin açılış ve kapanış şarkılarını kimlerin seslendireceği de belli oldu.

http://www.dailymotion.com/video/x23w5in_%E4%B8%83%E3%81%A4%E3%81%AE%E5%A4%A7%E7%BD%AA-cm%E7%AC%AC3%E5%BC%BE%E3%83%87%E3%82%A3%E3%82%A2%E3%83%B3%E3%83%8C%E7%B7%A8_creation#from=embediframe

Videodan da anlaşılacağı üzere Aoi Yuuki, Dev Diane rolüyle animenin seiyuu kadrosuna dahil oluyor.

http://www.dailymotion.com/video/x23w5fy_%E4%B8%83%E3%81%A4%E3%81%AE%E5%A4%A7%E7%BD%AA-%E4%B8%BB%E9%A1%8C%E6%AD%8C%E7%B7%8A%E6%80%A5%E7%99%BA%E8%A1%A8cm_creation#from=embediframe

Bu videoyla birlikte de açılış ve kapanış şarkılarının kimlere ait olduğunu öğreniyoruz. Buna göre; açılış parçasının  Bleach ve Naruto Shippuuden’den aşina olduğumuz Ikimono-gakari‘ye ait olduğunu görüyoruz. Kapanış parçaları ise FLOW (Samurai Flamenco, Code Geass) ve GRANRODEO (Kuroko no Basuke, Code:Breaker)’ya ait. Son olarak animenin karakter tasarımından Keigo Sasaki, senaryosundan ise Shoutara Sugo sorumlu.

Ancak The Seven Deadly Sins (Nanatsu no Taizai) ile ilgili haberler bununla sınırlı değil. Anime haberinin üzerinden çok geçmemişken yine Weekly Shounen Magazine’de bu sefer de manganın Nanatsu no Taizai Shinjitsu no Enzai (Seven Deadly Sins Unjust Sin) ismiyle Bandai Namco Games tarafından Nintendo 3DS için oyun adaptasyonunun yapılacağı duruldu. Oyunun çıkış tarihi ve fiyatı ise daha belirsiz.

Kendisiyle ilgili haberlerin ardı arkası kesilmeyen manganın konusuna da kısaca değinecek olursak; Britanya Krallığı’nı devirmek için türlü komplolar düzenlediği söylenen Seven Deadly Sins (Yedi Ölümcül Günah) isimli korkulan savaşçı grubu, krallığın Kutsal Şövalyeler’i tarafından etkisiz hale getirilip sürgüne gönderilmiştir. Bu olaydan on yıl sonra Kutsal Şövalyeler tarafından Britanya Kralı’na bir suikast düzenlenir. Gerçeklerin farkına varmakta geç kalmış olan kralın kızı Prenses Elizabeth tüm bu olanlar üzerine krallığı geri alabilmek adına Seven Deadly Sins grubunu aramaya başlar. Bu uğurda yollara düşen Prenses ilk Sin (Günah) Meliodas’la karşılaşır ancak Meliodas gerçek bir kılıcı bile olmayan bir hancıdır. Üstüne üstlük bir de konuştuğu bir domuzu vardır. Zamanında yüreklere korku salan bu grubun gücü, abartılmış bir efsaneden mi ibaret yoksa?

Unutmadan şunu da ekleyelim. The Seven Deadly Sins animesi 5 Ekim’de yayımlanmaya başlayacak.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.