Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

1224
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Hestia Ekranlara Geldikten Sonra Hayranlar Nasıl Çıldırdı?   
    Aiz = Shina Mashiro + Asuna..

Shina'nın saf bakışlarıyla Asuna'nın yeteneklerini almış. :)
  2. Beğen
    Kaxell got a reaction from Meroe in Manga Akademisi: Bölüm 2 Çıktı! + Sorularınız&Sorunlarınız   
    Sıfırdan Başlayanlar İçin Manga Akademisi: Bölüm 1 (8.52 Mb)
    İndirme Linki
    /Alternatif: TIKLA
    Sıfırdan Başlayanlar için Manga Akademisi:  Bölüm 2  (7.20 Mb)
    İndirme Linki 

/Alternatif: TIKLA

DUYURU:
    Bu konuda sadece  sorularınız yer alacaktır. Ben ya da DHspark arkadaşım en kısa sürede sorularınızı cevaplandıracağız.  

Manga akademisi, her ay turkanime.tv e-dergi ile çıkacaktır. Çıktıktan bir hafta sonra, bu konuda indirme linkini bulabilirsiniz. 
     "Manga Akademisi 2. Bölüm" türkanime.tv dergisinde Temmuz sayısında yer alıyor! Eğer dergi ile beraber okumak isterseniz  BURAYI TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz. (sayfa 94-151 arası)

Lütfen ILK yorumu okumadan cevap yazmayınız.

Eğer çeviri işinize yaradıysa "Beğen" butonuna tıklamanız motivasyonu arttıracaktır. :)

+Ekstra: Sevgili Zeynep Ablam 4 tane birbirinden güzel imza yapmış, aynı şekilde dgraymantr arkadaşımdan bir tane imza istemiştim, beş imzayı da sizlerle paylaşmak istedik. Hazırlayanlara teşekkür ederiz. 

Papillon:

dgraymantr

3. Beğen
    Kaxell got a reaction from extreme in Hestia Ekranlara Geldikten Sonra Hayranlar Nasıl Çıldırdı?   
    Origami diyince aklıma direkt sapıklığı geldiğinden onu katmadım :D Mangasını okuduysan anlarsın Aiz kesinlikle Mashiro Jr. :P
  4. Beğen
    Kaxell got a reaction from Tensai-san in Hestia Ekranlara Geldikten Sonra Hayranlar Nasıl Çıldırdı?   

5. Beğen
    Kaxell got a reaction from extreme in Hestia Ekranlara Geldikten Sonra Hayranlar Nasıl Çıldırdı?   

6. Beğen
    Kaxell got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Ben hafif romanına başladım, eğer isterseniz önümüzdeki haftalarda spoiler veririm. 
    eğer hikki çıkma teklifi ederse yukino 8manı reddeder bence. 3ünün arkadaşlıklarını kesinlikle bozmak istemez, bu durum yui içinde geçerli, o da yukinoyu dışlamak istemez. 
    (hachi=japoncada 8 demek :) yabancı forumlar çok kullanıyor bu kısaltmayı, bende çok seviyorum.) 
  7. Beğen
    Kaxell reacted to extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Bölümü şimdi izledim gerçekten mangasında pek anlayamamıştım burda tam oturdu yazık şu çocuğa yüklendikleri artık :D gelen geçen kullanıyor

Kimle çıkar konusuna gelirsek bence yukinon la daha çok yakışırlar ama uzun vadede yukinon ülkeyi terkeder kariyer peşine koşar gibi geliyor lise dışına taşarsa seri 

Animede olmaz ama yazar ln de bunu yapabilir yui daha yakın seçenek duruyor ama yui de çok iki yüzlü bana kalırsa 
  8. Beğen
    Kaxell got a reaction from AdminSlayer in Bilim tarihinde ilk kez bir gezegende organik moleküller keşfedildi   
    Normalde uzun uzun yorum yapacaktim bu iletiden sonra aldim elime patlamis misirimi izliyorum :D
  9. Beğen
    Kaxell got a reaction from kawaii kereste in Bilim tarihinde ilk kez bir gezegende organik moleküller keşfedildi   
    Normalde uzun uzun yorum yapacaktim bu iletiden sonra aldim elime patlamis misirimi izliyorum :D
  10. Beğen
    Kaxell reacted to AdminSlayer in Bilim tarihinde ilk kez bir gezegende organik moleküller keşfedildi   
    Ezgi bizi bilmem ama sen evrende teksin bundan emin olabiliriz. Evren aynı hatayı iki defa yapmaz :DaWaSD

*Grabs popcorn
  11. Beğen
    Kaxell reacted to kawaii kereste in Japon Şarkıcı Önerileri   
    önceden Supercell'i yazmışım, 2 tane daha ekliyim.

yuikonnu: ünlü bir utaite, yani var olan şarkıları coverlayan NicoNico şarkıcısı. sakin ve tatlı bir sesi var, genellikle sakin şarkılar coverlıyor ama moe veya hızlı şarkıları da var. bikaç örnek:

sakin:

hızlı:

moe:

Hanatan: bana kalırsa yuikonnu'dan daha iyi bir utaite. vokali inanılmaz iyi. ben en çok rock coverlarını seviyorum ama her türlü şarkısı var. bikaç örnek:

Shiwa(kişisel favorim):

Nano - Palette coverı:

Airman ga Tasonai coverı:

Tengaku(favori no.2):

nano da bir utaite. Yanagi Nagi de yani Supercell'in eski vokalisti, bir utaiteydi.

edit: bi ara bunları tanıtmak için başlık açıcam, şimdilik bulunsunlar burada.
  12. Beğen
    Kaxell reacted to Amygirl in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF bir senaryodur.. Bir de eğer cidden yazmak istiyorsan seri yazman gerekir.. O yüzden bazen betimlemelerden ve ayrıntılardan kaçman gerekiyor okuyucuyu sıkmamak için :D

Roman ise daha edebi.. Betimlemeler yer ve zaman çok belirgin olmalı... Hele de karmaşık ve uzun soluklu bir şeyler yazıyorsan olay gidişatın bölüm ayarlamaların falan olmalı.. Kısacası Roman daha zor yaw :D

Ben bir roman yazıyorum.. Ama bayağı oldu ara vereli... Çünkü baktım romana dökersem işin içinden çıkamayacağım.. Aklımdakini yazarsam haftalarımı alır... Bir de o var.. Hayal gücünü tam istediğin şekilde dökebilmek kağıda ya da word belgesine :D Baktım ben de işten güçten tam istediğim gibi yazamıyorum ara verdim... Sonra aklımdakinin romandan çok iyi bir dizi senaryosu olacağına karar verdim.. 

Bir kısmını foruma koymuştum FF yarışması hevesine .. Beğenenler de olmuştu ama geçen aylarda sildim FF imi forumu ansızın terk ederken :D Yazmak karakter işi kimisi sever kimisi sevmez ama ben bir nimet olduğunu düşünüyorum.. Hayal gücünü insanlara ulaştırma vesilesi.. Psikiyatrde hayal kurmak bir stresle baş etme methodudur. İnsan gerçekleşmesi mümkün olmayan bir şeyin mümkünatsızlığı ile başa çıkamayacağı için zihinde onu kurgular.. Platonik aşkınla evlendiğini hayal etmek gibi :D O yüzden hayal gücünü kağıda dökebilip onu insanlara ulaştırmak çok büyük bir nimettir :)
    Rabbine dönen admin :D 
  13. Beğen
    Kaxell reacted to forevertr3 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Önce raw,sonra commie, FFF ve doki, sonra Hikigaya ile Akai olmak üzere 6 kez izlerim ben onu :D
  14. Beğen
    Kaxell reacted to Seruhatsu in Kanji (漢字)   
    Aramızdan çoğu kişinin ''Kanji'' terimini bildiğini düşünüyorum ama ayrıntılara değinmek istedim.

Kanji(漢字), Çince yazı karakterleri olan ''Hanzi''ye Japonca'da verilen isimdir. Bu karakterler günümüz Çincesi'ndeki karakterlerle eşleşmeyebilir. Kanji günümüzde resmi olarak 3'e ayrılmıştır:

1-Kyooiku Kanji
       Eğitim Kanjileri'dir. Bu Kanjiler 1,2,3,4,5 ve 6. sınıflarda öğretilir.  1. sınıfta 80, 2. sınıfta 160, 3. sınıfta 200, 4. sınıfta 200, 5. sınıfta 185, 6. sınıfta 181 olmak üzere toplam 1006 tanedirler.

2-Jooyoo Kanji
       Günlük kullanım Kanjileri'dir. Jooyoo Kanjileri bütün Kyooiku Kanjileri'ni içerir. 2010 yılında yapılan düzenlemelere göre sayısı 2136'dır.

3-Jinmeiyoo Kanji
       Kişisel isimler için kullanılan Kanjiler'dir. Toplam 983 tanedirler.

Ayrıca Kanjiler On-yomi ve Kun-yomi olmak üzere 2 şekilde okunurlar:

On-yomi: Kanjiler'in Çince'den geçme orjinal okunuşlarıdır. Günümüzdeki Çince ile eşleşmese de benzer okunuşlar bulunmaktadır. Bu okunuş genelde Kanji bir başka Kanji ile birleşip kelime oluşturulduğunda kullanılır.
    Kun-yomi: Kanjiler'in Japonca okunuşlarıdır.

Örneğin kadın anlamına gelen 女 Kanjisi'nin On-yomi Okunuşu jo veya nyo'dur. Kun-yomi okunuşu ise onna'dır.

Ayrıca Kanji öğrenmek istiyorsanız 1006 tane Kyooiku Kanjileri'nin hepsini bu sayfada bulabirsiniz: http://en.wikipedia.org/wiki/Kyōiku_kanji
  15. Beğen
    Kaxell got a reaction from Aechee in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.
    Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 
    Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 
  16. Beğen
    Kaxell reacted to extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Totsuka hala erkek mi kızmı anlayamadım hala  şüphelerim var 

Ayrıca mangasının rawlarına göz gezdirdim en son çıkan bölümler 2 .sezonun 2 ve 3. bölümlerini kapsıycak gibi 

17. Beğen
    Kaxell reacted to Hikigaya-kun in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    2. sezon güzel olacak gibi ama bir çok şeyi özleyeceğiz. Hikigaya'nın anlamlı sözleri, kızların iğnelemeleri falan. Ama romantizm olacak gibi duruyor.(totsuka & Hachiman ile :D )
  18. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    Bir bölüm en fazla 2 saatimi alıyor :)
    Tabi yazma kısmı bu, geçen hafta boş vakitlerimde tek düşündüğüm şey Akameydi. :P
  19. Beğen
    Kaxell got a reaction from Ftsuu in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.
    Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 
    Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 
  20. Beğen
    Kaxell reacted to Burakesan in Yandere Simulator - Modifiye Yandere-chan! - 11. Bölüm   
    Merhaba arkadaşlar

Bundan sonra anime ve manga ile daha çok içli dışlı olup güzel çalışmalar çıkartmaya çalışacağımı söylemiştim ve sözümü tutmaya çalışaraktan sizlere Yandere Simulator'ün ilk bölümünü takdim ediyorum!

Oyunu indirmek için geliştiricinin sitesini ziyaret edebilirsiniz; https://yanderedev.wordpress.com/

1. Bölüm

2. Bölüm

3. Bölüm

4. Bölüm

5. Bölüm

6. Bölüm

7. Bölüm

8. Bölüm - 1. Kısım

8. Bölüm - 2. Kısım

9. Bölüm

10. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=NIVjOqpdTfY

11. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=gLd7avsBgQQ

12. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=tniaPbuuu7A

13. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=Y_TMPGH2wBE

14. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=RqDQF2WICS0

15. Bölüm

https://www.youtube.com/watch?v=b1QqUA0P0UM

İyi seyirler :)
  21. Beğen
    Kaxell got a reaction from AdminSlayer in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    T-shirtüm gelmedi loooooooooooooooooooooooooooo
    hala bekliyorum umarım yetişir. yoksa çizgili pijama ve atlete gelirim, türk babası cosplayı yaptığımı söylerim. 
  22. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    T-shirtüm gelmedi loooooooooooooooooooooooooooo
    hala bekliyorum umarım yetişir. yoksa çizgili pijama ve atlete gelirim, türk babası cosplayı yaptığımı söylerim. 
  23. Beğen
    Kaxell got a reaction from DragonSoul in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    Daha detayları belli olmasada 2-3 MAYIS tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi'nde yapılacakmış .

Buyrunuz Facebook sayfası :https://www.facebook.com/events/1405201296451602/?ref_newsfeed_story_type=regular
    Bilgi geldikçe güncellerim. Geçen ToruCon'a gidemediğime çok pişman olmuştum.
    *Bayat espiri geliyordu bakın zor tutuyorum kendimi. Tutamadım ama spoilera aldım sorumluluk sizin*

Bu arada gelmek için cosplay yapmanıza gerek yok. Gelin yeter.

Bir de tatlı bir bilgi vereyim. Toruko Japonca'da Türkiye demek. Con ise İngilizcedeki "convention" dan geliyor. Bu tarz etkinliklere takılan ad.

PS: Eğer etrafta Sora (NG:NL) t-shirt'ü giymiş ve garip garip hareketler yapan birini görürseniz işte o benim. Kafama İnori peruğu da takabilirim. Belli olmaz..
  24. Beğen
    Kaxell got a reaction from Laetitia in 2015 ToruCon Ankara - Sülalecek Oradayız!!   
    Daha detayları belli olmasada 2-3 MAYIS tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi'nde yapılacakmış .

Buyrunuz Facebook sayfası :https://www.facebook.com/events/1405201296451602/?ref_newsfeed_story_type=regular
    Bilgi geldikçe güncellerim. Geçen ToruCon'a gidemediğime çok pişman olmuştum.
    *Bayat espiri geliyordu bakın zor tutuyorum kendimi. Tutamadım ama spoilera aldım sorumluluk sizin*

Bu arada gelmek için cosplay yapmanıza gerek yok. Gelin yeter.

Bir de tatlı bir bilgi vereyim. Toruko Japonca'da Türkiye demek. Con ise İngilizcedeki "convention" dan geliyor. Bu tarz etkinliklere takılan ad.

PS: Eğer etrafta Sora (NG:NL) t-shirt'ü giymiş ve garip garip hareketler yapan birini görürseniz işte o benim. Kafama İnori peruğu da takabilirim. Belli olmaz..
  25. Beğen
    Kaxell got a reaction from LucisTenebris in High School DxD BorN Tartışma   
    openingde isseinin ağladığını bi ben mi gördüm :P 

neyse,ilk söyledikleri söz oppai oldu zaten, bir bölüm gecikse herhalde site başımıza yıkılır. 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.