Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

3707
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Kaxell got a reaction from Momoi in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
    Her şeyi geçtim yarım saattir isme gülüyorum.
    Allasen love liver nedir ya asdadasdadadsdsdasjdjdjrifofkfjeoxogkrjskzpmdnekdifkrnwksofnnekdks
    Hani bu otaku japonlarin ingilizcelerinin olmadığını zaten biliyoruz. Onu gectim herhalde kendilerince "love live siz yasayamam" demek istemis o yuzden liver koymuslar.
    Ama liver karaciğer demek qweqwwew
    Edit: ben de kendi grubumu kuruyorum o zaman! To lover lar olarak liverlara savaş açıyorum!! Yasasin to love ru kardeşliği!!
  2. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
    Allasen love liver nedir ya asdadasdadadsdsdasjdjdjrifofkfjeoxogkrjskzpmdnekdifkrnwksofnnekdks
    Hani bu otaku japonlarin ingilizcelerinin olmadığını zaten biliyoruz. Onu gectim herhalde kendilerince "love live siz yasayamam" demek istemis o yuzden liver koymuslar.
    Edit: ben de kendi grubumu kuruyorum o zaman! To lover lar olarak liverlara savaş açıyorum!! Yasasin to love ru kardeşliği!!
  3. Beğen
    Kaxell got a reaction from anes in Eiichiro Oda’nın Love Live! Yorumu Ortalığı Karıştırdı   
  4. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Forum Oyunu Öneri Hattı (Tekrardan geliyoruz :) )   
    Bende bir öneri yazıyım ;)
    Karakter kapıştırmaca!! Üstteki kişi iki karakterin adını versin ve hangi alanda kapıştırmak istediğini söylesin.
    Hemen altına cevap yazan kişi nedeniyle beraber cevap yazsın. Sonrada kendisi bir soru sorsun!
    Örnek:
    1. Kişi :Kirito mu yoksa Goku mu duello yapsa kazanır?
    2. Kişi: Goku super saiyan halinde tek atar. Peki lelouch mü yoksa sebastian mı daha yakışıklıdır? (zekidir/ tatlidir/gucludur vs... vs...)
  5. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in God Eater Animesi 3. “Ekstra” Bölümünü Haftaya Yayınlıyor   
    Olayı anlatıyorum:
    Haberde 'ekstra' diye tanıtılmış bölüm ingilizcede 'recap' yani 'tekrar yayınlama' demektir. Yapımcılar bu tarz bölümlerde size eski bölümlerin tekrarını sunar. Yeni bir şey genellikle eklemez.
    Ve bu bölümler aslında çıkmaza girdiklerinin ifadesidir.
    Recap bölümler iki nedenden dolayı yayınlanır:
    1. Eğer anime 14 bölümden fazlaysa, yayınlandığı sezon ve bir sonraki sezon (örnek: ilkbahar sezonu - yaz sezonu) arasında bağ kurmak için.
    2. Ya da animenin bir sonraki bölümü HALA HAZIR DEĞİLSE!!
    God Eater için 2. neden geçerli. Yapımcı firma önce çıkış tarihlerini erteledi. Şimdi de sürekli recap yapıp duruyor. Tabi eleştiri yağmuruna tutuldu.
    Kaynak: Kotaku (recap olayini da Shirobako adli animeden ogrendim. Izleyelim izlettirelim)
  6. Beğen
    Kaxell got a reaction from jans09 in İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri 2015-Charapedia ve ANN Anketleri   
    Bakın 1. sırada kim var? Gakkou Gurashi!!

Kaç haftadır hype'lıyorum şu animeyi listeler bile yanıltmıyor beni bakın :P 

İyice senpaisine görünmeye çalışan kız moduna girdim valla :D 

Moe diyorum. Seinen diyorum. Psikolojik korku diyorum. ecchi yok diyorum daha ne diyim : 
    Edit: İleriki bölümlerde olaylar olaylar diyorum. Mangası öldürdü beni diyorum. 
  7. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in İzlemeye Devam Etmek İstediğiniz Yaz Animeleri 2015-Charapedia ve ANN Anketleri   

Kaç haftadır hype'lıyorum şu animeyi listeler bile yanıltmıyor beni bakın :P 

İyice senpaisine görünmeye çalışan kız moduna girdim valla :D 

Moe diyorum. Seinen diyorum. Psikolojik korku diyorum. ecchi yok diyorum daha ne diyim : 
    Edit: İleriki bölümlerde olaylar olaylar diyorum. Mangası öldürdü beni diyorum. 
  8. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Müstehcen Doraemon Parodi Mangası Nozoemon Aniden Durduruldu   
    Ecchidir o, müstehcen olsa yerinde duramazdı.
    Edit: Şaka bi yana, kaldırılma nedeni tamamen saçmalık.
    1. Parodiyse, ecchi katmaları gayet normal. Internette ne dounjishiler (yazamadim caktirmayin) paylaşılıyor kimsenin haberi yok. Hatta bazıları iyice abartmış, kalite olarak gerçeğinden ayırt edemiyosun.
    2. Comic Heaven madem "mustehcen" serileri yayinlamiyor e o zaman ne demeye kabul etti bu seriyi?! Sonuçta editörler o bölümleri kaç gün oncesinden okuyor. Sadece son bölümde mi ecchi icerik başladı sanki?
    3. Neyse işte... Ben mangaka olsam seriyi dounjushi olarak tamamlar en sona +18 i basar ve yayıncı firmanın parodisini yaparim.
  9. Beğen
    Kaxell got a reaction from jans09 in "Eğer Yaşayacak Son Bir Gününüz Kalsaydı Hangi Animeyi İzlerdiniz?" Anketi   
    Orada Charapedia'yı gördüğüm anda aha asuna vardır demiştim ve sao 6. sırada bas bas bağırıyordu. :D

Neyse, yalnız bana sorsalar iki saniye bile düşünmeden yapıştırırdım cevabı To Love Ru Darkness diye. Sonuçta öteki dünyaya yüzde kocaman bir gülümseme ile gitmek var. B)
  10. Beğen
    Kaxell got a reaction from イラル in Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?   
    Vay arkadaş ben senden daha çok seviyorum nasıl çocukça bir yaklaşımdır? Neyse başlıyorum:
    Bi kere kendimden örnek veriyim, şu ana kadar izlediğim yüzden fazla animede hâlâ en favori animemle en nefret ettiğim ana karakter aynı animedeler. Hemde misal biriyle laf dalaşı yapmak istersem 'sen fillerları izlemedin ezik' demek çooook çocukça kaçar. Onun yerine oturur sesimi kesmem için yalvartana kadar överim o animeyi.
    Yav bırak doldurma bölümleri, hayranı olduğum mangalar 25 sayfa ve ayda bir çıkıyor. Al bi de burdan yak.
    Onun haricinde, neden bir animeye hayranlik duyarsin? Onu izlerken zevk aldığın için değil mi... E peki doldurma bölümlerden zevk almiyorsan ama ana hikayeye bayiliyorsan bu seni hayran yapmaya yetmez mi? Yeter.
    E peki sadece doldurma bölümlerden olusan animelere ne demeli? Bakiniz: Nisekoi affedersiniz eşek kadar hayran kitlesi ve vıcık vıcık sevgi kokan fanboyları var. Ama ortada hikaye yok?! Yinede ben hayranim bu animeye dedikleri surece oyledirler.
    Tabi dediklerim 3 buyukler haricindeki animeler için geçerli.
  11. Beğen
    Kaxell got a reaction from Tronuen in Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?   
    Vay arkadaş ben senden daha çok seviyorum nasıl çocukça bir yaklaşımdır? Neyse başlıyorum:
    Bi kere kendimden örnek veriyim, şu ana kadar izlediğim yüzden fazla animede hâlâ en favori animemle en nefret ettiğim ana karakter aynı animedeler. Hemde misal biriyle laf dalaşı yapmak istersem 'sen fillerları izlemedin ezik' demek çooook çocukça kaçar. Onun yerine oturur sesimi kesmem için yalvartana kadar överim o animeyi.
    Yav bırak doldurma bölümleri, hayranı olduğum mangalar 25 sayfa ve ayda bir çıkıyor. Al bi de burdan yak.
    Onun haricinde, neden bir animeye hayranlik duyarsin? Onu izlerken zevk aldığın için değil mi... E peki doldurma bölümlerden zevk almiyorsan ama ana hikayeye bayiliyorsan bu seni hayran yapmaya yetmez mi? Yeter.
    E peki sadece doldurma bölümlerden olusan animelere ne demeli? Bakiniz: Nisekoi affedersiniz eşek kadar hayran kitlesi ve vıcık vıcık sevgi kokan fanboyları var. Ama ortada hikaye yok?! Yinede ben hayranim bu animeye dedikleri surece oyledirler.
  12. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?   
  13. Beğen
    Kaxell got a reaction from xpector in Bir Animeyi Gerçekten Seven Biri Doldurma (Filler) Bölüm Atlar mı?   
  14. Beğen
    Kaxell got a reaction from MetroFM in TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)   
    rocket league oynarsanız bugün skype gelebilirim :) 
  15. Beğen
    Kaxell got a reaction from Strix. in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Veee, benim kalbimi çalan o görsel...

Yeterince çalışmayan insanların yetenekli insanları kıskanma gibi bir hakkı yoktur. Onlar, başarılı olmak için çok çalışmanın gerektiğini anlayamazlar, ve bu yüzden kaybederler.

- Yukino Yukinoshita (Oregairu) 
  16. Beğen
    Kaxell got a reaction from Bipa in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Milyonlarca yeni bölüm gelmiştir. Loyalblue çevirmen arkadaşımız tabiri caizse "yardırmış" ve projenin %80 i şu an itibariyle tamamlanmiştir.
    1-2 hafta içinde tamamlanma olasılığı çok yüksektir.
    Öptüm.
    (Bu sayfada yazmayan guncellemeleri bakatsukiden takip edebilirsiniz.)
  17. Beğen
    Kaxell got a reaction from Golge_Kaze in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Milyonlarca yeni bölüm gelmiştir. Loyalblue çevirmen arkadaşımız tabiri caizse "yardırmış" ve projenin %80 i şu an itibariyle tamamlanmiştir.
    Öptüm.
  18. Beğen
    Kaxell got a reaction from Barış D. Baryshx in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Öptüm.
  19. Beğen
    Kaxell reacted to forevertr3 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Şu sıralar çeviride biraz yavaş gittiğimin farkındayım, bir akrabamın iş yerinde eylül ayına kadar işe girdim(zorla) :-( Tabi ki çeviriyi bitirecrğim ve yavaşlığımın özürü olarak, Vol10 biter bitmez Vol11 e başlarım.
    Bir de bana bu animeye ait istek bir parça verin izin günüm olan bu cumartesi gününde öncekiler gibi çevirip, editleyip video olaak internete koyayım.
    Ps: Çeviri kalitemden şüphe duyan varsa animenin ikinci sezonunun son bölümündeki "hello alone" öüziğini bir benim çevirmden bakın, bir de koskoca fansubların çevirisine bakın :-). Everyday word müziğininde aynı şekilde bakın. Tek başıma o fansublara oranla çok çok daha iyiyim >:)
    Edit: Hikki hep bahsediyordu ama ben anlamazdım, işe girmekle birlikte "birleşmiş köleler' kavramını iyice hissediyorum, gerçi ben daha evlenmemiş olsamda.
  20. Beğen
    Kaxell got a reaction from LucisTenebris in Aklımdaki Animenin Devamı Gelecek Mi?   
    ngnl hafif romanı devam ediyor, ÇOK büyük ihtimalle 2. sezon çıkarırlar ama ben 2016dan önce gelmez derim. 

date alive: ağustosta filmi geliyor o yetmez mi :D

hotd hiç sanmam 3 yıldır bilgi yok.
  21. Beğen
    Kaxell got a reaction from Gallardo in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   
    İLK KEZ kiritonun 1. olmasını beklediğim bir charpedia anketinde kirito yok. sadasdsadsadasd

22. Beğen
    Kaxell got a reaction from Aechee in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   
    İLK KEZ kiritonun 1. olmasını beklediğim bir charpedia anketinde kirito yok. sadasdsadsadasd

23. Beğen
    Kaxell got a reaction from Strix. in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   

24. Beğen
    Kaxell got a reaction from OrangeBox in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   

25. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in En "Kadınsı" Erkek Karakterler-Charapedia Anketi   
    anket kesin başka sitenin bu charpedia olamaz. :D ya da 10000 kişiye sormadılar :P
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.