Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

645
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

İletiler bölümüne DHspark kullanıcısının eklediği dosyalar

1.  yok güzel olmuş şunu unutma emek verilen herşey güzeldir ;) yalnız yamukluk var biraz ama o yamukluk fotoğrafı çektiğin açıdanda kaynaklanıyor mu bana mı öyle geldi :D

dayanamadım bende bilgisayarda kopya tekniği ile  çizdiğim eski levileri koyayım destek olsun bu hafta çizeceğim resimler planladım hatta :)

2pop5qv.jpg

madphh.jpg

2gt2nft.jpg

buda benden olsun. genelde çizimler el teknigi ile çizildiginden biraz makerlarımı sahneye dökmek istedim :)JLd7Zj.jpg  

arkadaşlar katılım çok iyi devamı gelir inşallah bende bitirmek üzereyim çizen tüm arkadaşların ellerine sağlık hepsini ayrı ayrı çok beğendim etkinlik çok güzel başladı. apex7predator arka plan müthiş olmuş yeni çizimini bekliyorum kaenx senin kendi tarzın var dostum çok güzel renklendirmesi harika olmuş. Etkinlik böyle devam eder umarım. Son olarak bu levi nin göz rengi nedir arkadaşlar ben animeyi izlemiştim fotolara falanda baktım ama koyu yeşil mi siyah mı nedir çıkaramadım bileniniz var mı?

2. bir karakterde duyguyu veren gözlerdir göz çizimiyle başlaman güzel, çizimlerinde güzel daha iyi oluyor her seferinde ama sadece kız karakter gözleri çiziyorsun yanında erkek karakter gözleride çizmelisin ikisi birbirinden farklıdır.

3. Çok Pişmanım Teyze -Death Note-

gljkN3.jpg

qq94g5.jpg

Nakil Öğrenci -Kaichou Wa Maid-Sama-

b8lkMm.jpg

598Lm5.jpg

0V7lNY.jpg

4mL1q7.jpg

zRmarR.jpg

Korku Duvarın Ardında Belirir -Shingeki no Kyojin-

gl8zEb.jpg

59MBMD.jpg

-Anime Life-

Süper Animeci Özellikleri

El3mN8.png

oQEXlm.png

Bir animeciyi cinayetten içeri atamazsın! Çok anime izlemekten belki... -_- ama oda suç değil :D

XWlPp0.png

Haber Ekibi Yollarda-Geçmişten bir Kahraman -Pokemon-

qmJJvZ.png
    MPaaDM.png
    bgLL6m.png
    A0yyzB.png
    04GGzY.png

Saç Şampuanı Reklamı -Sword Art Online-

oY66XX.png
    n5JJQN.png

4. (1) Kim Lan Bu Uçağın Pilotu ?

89NNQV.jpg
    jvQQ1J.jpg

(2) Sanji'nin Hayali

MPaapN.jpg

(3) Fan Club's
    -Oburlar FC (Luffy)

7mAaQv.png

-İlluminati FC (Sanji)

vzZ6NR.png

-Siz Anladınız Onu FC (Nami)

glXrvR.png

(4) Çalar Saatler (Nami-Sanji)

qmJJJd.png
    MPaaa1.png

(5) Luffy & Natsu

RbOOO7.png
    31ppp0.png

(6) Winter is Coming (Kuzan Aokiji)

PYOOlO.png
    oY66OX.png
    bgLLBm.png

(7) Ah Şu Mangakalar (Eiichiro Oda)

LYOOl0.png

(8) Sapık Dörtlü (Sanji)

z2JJG4.png
    W6GGXQ.png
    pmGG5n.png

(9) Aşkın Gücü (Sanji, Nami, Robin, Franky, Brook)

D8yyOm.png
    89NN6W.png
    2YEEOd.png
    ZAOO5o.png
    l0bbQg.png

5. Hepsi cok güzel *-* İnsanlardan yetenek akıyor ben hala çöp adam çiziyorum ya T-T

Anime izleyen çoçuğa bayıldm. Devamı gelir umarım ^^

Hepsi güzel olmuş ellerine sağlık  :D

Yalnız değilsin  :D

yorumlarınız için çok teşekkürler beğenmenize sevindim takipte kalın lütfen devamı gelecek :)

6. Ağa da  :ph34r: bakanlar kurulu ve başbakan gibi olduk herkes ayrı telden çalıyor  :D yani senden başka da konu açanlar olur diye şaaptım bence benim fikrim daha mantıklı  :ph34r: Ama yönetici demişse boynumuz kıldan ince  :mellow:

İmzan kolayca photoşok olur o yüzden şeettim. Ha bir de Kenpachi ni yüzünü ne güzel çizmişsin öyle :D

kenpachi hayranları çok olduğundan aman dikkat edeyim dedim :) teşekkürler beğenmenize çok sevindim

7. Konuları birleştirdim... Hepsi için ayrı ayrı konu açmana gere kyok.. Hem tüm çalışmalarını herkes her zaman görür :) Lütfen bu konudan devam et çalışmalarına :)

Çizimlerin çok hoş :) Yachiru ya bayıldım :) Bir de ek olarak çalışmalarına küçük bir yere ismini ekle ki kimse çalmasın emek hırsızlığı olmasın benden küçük bir öneri  ;)

ismim yok ama sol alt köşede imzam var

8. hahahha  pff1-onion-head-emoticon.gif?1292862515aynısını ben de dün yapmıştım ama arkadaşın Ağadan izni varmış  :D

heheh ağadan iznim var :D aslında başta tek bir yerden yayınlama fikrindeydim ama Ağa ( yöneticimiz) :D ayrı başlıklar halinde açmamı önerdi farklı animeler olduklarından dolayı yorum yapanların yorumları karışmasın bir karmaşa olmasın diye düşündü gerçektende haklı ama adminlerimiz maaşallah arı gibi :D benim hatam ben yine size söyleneyi unuttum ama ben bölüm mod. olunca birşey olmaz sandım ama

9. dqyqPQ.png

ANİMEKOMEDİ

Değerli TürkAnimeTv Ailesi, AnimeKomedi bölümüne hoşgeldiniz. FF Komedi Dükkanı'nda popüler anime karakterlerinin bulunduğu komik hikayeler, anime severlerin yaşadığı komik durumlar ve bazen de hem anime karakterlerinin hem de anime severlerin aynı kurguda buluştuğu eğlenceli çalışmalar bulunacak. Eğlenceli bir bölüm olması umudundayım. Konuyu sınırlandırmak istemiyorum ama kurgular daha çok anime ve animeciler etrafında gelişecek. Çalışmalar bazen tek sayfa bazen mini hikaye (2-6 syf) bazen de bir kaç hafta sürecek seri halinde olacak . Bu paylaşım ilk olduğundan popüler animelerden dört tanesiyle başladım. Hikayeler iki sayfalıktır. Sürekli yeni çalışmalar eklemeyi düşünüyorum. Beğenmeniz dileğiyle... (NOT: İleride paylaşacağım bazı çalışmalarda en sevdiğiniz anime karakteriyle, ciddi animelerle ve ya yakışıklı-güzel anime karakterleriyle ilgili kurgular olabilir hedefim hiçbir anime karakterine veya animeye hakaret etmek değil, hedefim sadece eğlenmek ve eğlendirmektir, anlayışınızı bekliyorum)

(Tüm destekleri ve katkılarından dolayı site yöneticisi Halil Karahan'a teşekkürlerimi sunarım, AnimeKomedi'yi yapabildiysem bu onun yardımlarıyla olmuştur.)

Bu TürkAnime.TV Komedi Çizim Yarışması'na katıldığım çalışmam, bununla başlamak istedim

Gnnajy.jpg

Kim Lan Bu Uçağın Şöförü

89NNQV.jpg

jvQQ1J.jpg

Yachiru'nun Evi

vQJJ8R.jpg

LYOOg1.jpg

Talihsiz Gün

Vg33Xr.jpg

n5JJml.jpg

Çok Pişmanım Teyze

7VyyXv.jpg

LYOOgG.jpg

10. önce çizeceğin karakteri düşün aklında bir görüntü olacak ben bunu çizmek istiyorum diyeceksin önce kalemi bastırmadan elips şeklinde bir şekil çiz bu yüz olacak ama tam hatlarıyla değil elipsi tam ortadan geçecek bir çizgi daha çiz ( yine kalemi bastırmadan) bu çizgi gözler, kaşlar , burun ve ağızın hizası için sana yardımcı olacak gözleri çizgiye eşit uzaklıkta burunu tam çizgi üzerinde çizmelisin, gözleri, burnu, ağızı kaşları yerleştirdikten sonra yüzün hatlarını ( çene ve şakak yine ortadaki çizgini yardımı ile istediğin doğrıltura kalemi bastırarak çizebilirsin. son olarakra saçları ekle. boyun ise tam gözlerin hizasından aşağı doğru gelir geriside vücut zaten bu şekilde çizmeye başlamanı öneririm. yardımcı çizgileri kullanmaktan hiç çekinme hatta yüzü yatay olarak bölün yardımcı çizgide kullanabilirsin göz hizası için kalemi bastırak üstünden geçtiğinde uçlu kalemlerin saplarındaki ince silgi ile yardımcı çizgileri kolayca silebilirsin. Bu şekilde devam et ve bakacaksınki artık yardımcı çizgiler olmadan yüz çizebiliyorsun. başta bahsettim ya aklında oluşan görüntü eğer çizdiğin resim aklında oluşan resime ne kadar yakınsa o kadar başarılısın demektir kendini bu şekilde ölçebilirsin. başarılar diliyorum. çizmekten vazgeçme. :)

11. Arkadaşlar bende animeye çizgi film denmesinden haz etmem ama bazı noktalar var bunları görmek lazım. Birincisi ne kadar kızarsak kızalım anime çizgi filmdir. Stüdyo ortamında karakterleri çizerek gerekli renkledirmeyi yaparak haraket ettirmek -konuşturmaktır. Çizilerek mi yapılıyor ? -Evet- Çizgi film denmesinin sebebi bu ama farklılıklar var. Nedir bunlar? Animelerin konusu geniştir. Yaş sınırı yukarda olan bir çok kurgu ve sahneye sahiptir. Sigara-alkol gibi öğeler görülebilir. Kan sahneleri mevcuttur. Psikolojik türleri vardır. Japonyada animenin hitap ettiği bir çok yaş gurubu vardır. Onun için çizgi film dediğimiz çocuklar için yapılmış eğitici, hareketli, bazen komik, hiçbir zaman kan dehşet dövüş v.b sahneler içermeyen konu olarak basit yapılmış türle karşılaştırılamaz. Yapılışları benzerlik gösterir ama konuları farklıdır. Ee şimdi kalkıp bunu size "sen çizgi gilm izliyorsun eheheh" diyen kişiye gelde anlat. Zor. Onun için kafaya takmayın kimseye birşey anlatmak zorunda değilsiniz. Boşverim tamam çizgi film izliyorum deyin bitirin, uzatmayın. Animeden haberdar olmamak anime izlememek onun için yeterince ağır bir cazadır zaten.

12. yarın okul sınavlarım bittiği için en geç cumartesi çizmeye başlayacağım.(sonunda :hell-yes-onion-head-emoticon: )

hepinize sormak istediğim tek bir soru kaldı. benim aklımda direk not defteri alıp bodozlama uçlu kalem ile çizmek geçiyor. sizce doğru mu yaparım. yani çizmek için kurşuk kalem mi tercih edilmeli yoksa uçlu kalemde iş görür mü?

şu anda manganın konusunun temellerini attım. ne üzerine inşa edeceğim hakkında. fakat hiç manga tecrübem olmadığı için :D manga okuyorum. ilk sayı çıkarsa(inşallah çıkarırım) nasıl başlamalı. konuyu nasıl işlemeliyim. acaba ilk mangada konuyu nasıl tanıtmalıyım vs vs. :blink:  bunları düşünüp bitiresiyede çizimim gelişir umarım :D

uçlu kalem daha iyidir. Ucu incedir ve sürekli kalemin ucunu açma derdinden kurtarır.

13. Öncelikle yaptığınız işten dolayı verdiğiniz emekten dolayı tüm dergi editörlerine teşekkür ederim. Derginin mart ve nisan aylarını okudum. Bazı önerilerim olacak. Bildiğiniz gibi günümüzde pek çok dergi görselliği ön planda tutarak yayınlanmaktadır Türk Anime TV nin bir E-Dergi olmasını göz önüne alırsak görsellik olarak arttırılabilir. Güzel seçilmiş arka plan resimleri var fakat eksik kalınan yerler var. Örneğin derginin yazarların hikayeleriyle başlaması dergiyi biraz durgunlaştırıyor. Sayfalar boyunca yazı var. Yazarlar hikayelerinin başına krakterlerini veya hikayeyi(kurguyu) tanımlayan bir resim veya logo gibi birşey koysalar yazılarının karakteristik bir yönü olur. Hikayeler derginin sonlarına doğru olursa bence daha uygun olur. Zaten takipçileri hikayeler nerede olursa olsun bulup okuyacaktırlar. Mesela Türkiyede Anime ve manganın yeri yazısı derginin ilk sayfaları için daha uygun. Bundan sonra sırasıyla anime tanıtımları, mangaka ve sanatçı tanıtımları gelse, ufak tefek bilgilendirmeler anketler olsa dergi çok daha ilgi çekici olur diye düşünüyorum. Tüm çalışmalarınız için tekrar teşekkür ederim. Kolay gelsin.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.