Jump to content

Padvox

Üyeler
  • İçerik sayısı

290
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Padvox got a reaction from Shoryuken.M in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.Bunlar benim fikrim çok manga okumadığım içinde uzatmayacağım biraz futerecoffeecup yorumlarına eleştiri(iyi veya kötü) yapmak istiyorum.
    Okul kıyafetleri ile ilgili öncelikle Japon kültürü ve yaşayış tarzını düşünerek yorum yapmamız gerektiğine inanıyorum.Japonlar birbirlerine son derece saygılı insanlardır genelde sokakta geçen tanımadığı bir insana bile saygılıdırlar.Böyle bir milletin okulda uçuk kaçık kıyafetler giymesini beklemek saçmalık olur.Hiç mi kot giyen yok olabilir tabiki de ama bunun mangaya yansıtılamsına ne derecede gerek var?
    Shounen animelerde ki karakterlerin ütopik olmasının itici,gerçekçi olmaması ve ya öyle bir dünya yok gerçek dünyaya dönün gibi yorumlar.Lütfen ben neden her gün yaşadığım dünyayı her şeyiyle kendime ait olan tek mekan hayal dünyamda da yaşayayım ki?Ha bir karakterin süper güçlerinin olmaması zekasıyla bir üstünlük kurması neden olmasın ama aklını kullanarak belli bir yere kadar animeyi ayakta tutar kısacası bir olağanüstülük olması gerek.Sonuçta insanlar bu işten parada kazanıyor.Ve japonyada sürüyle manga yazıp çizen var elbet ki yazar yerini başkasına kaptırmak istemez.
    Anlamadığım sen animeyi ne için izliyorsun ki dünyanın gerçekliğini görmeyi falan mı amaçlıyorsun? Onun için belgesel var.
    Ve son olarak forumda cıvık bir şekilde ego tatmin ettiğimizi ve hiç bir şeye derinlemesine değinmediğimizi düşünmüşsün biz geyik yapıyormuşuz lütfen benim hayatımın odak noktası anime değil ki anime konusunda konuştuğumuz kadar burada arkadaşlık kurup hayattan bir nebze daha zevk almaya bakıyoruz.Bu foruma 2 yıldır üyeyim ve çok detaylı anime tartışmaları da gördüm gece boyunca bir konuda cıvıklık yaptığımız anıda çok net hatırlıyorum.
    Bu arada ff'nide okudum güzel cidden güzel ama prensip olarak ff okumayan biriyimdir çünkü ff'lerin sonu gelmez ff'ler haftalık çıkar ve çoğu yazar ff'sini yazdıktan geri dönüp okumaz,mantık hataları aramaz,kelime ve söz oyunlarına önem vermez bunlar benim kendi nedenlerim tabi.
    Bu arada bunu okuduktan sonra yazdığın hiç bir şeye katılmıyorum veya seni gıcık etmek vb çabalar içinde olduğumu düşünme katıldığım şeyler son derece fazla örneğin o yüzün yarısını kaplayan gözler animelerde ki en itici unsurlardan biri bence.Aynı zamanda erkek gibi görünen karakterin kız çıkması yada tam tersi çok saçma bir olay.
  2. Beğen
    Padvox got a reaction from Mπ. D. Πλούτωναλη in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.Bunlar benim fikrim çok manga okumadığım içinde uzatmayacağım biraz futerecoffeecup yorumlarına eleştiri(iyi veya kötü) yapmak istiyorum.
    Okul kıyafetleri ile ilgili öncelikle Japon kültürü ve yaşayış tarzını düşünerek yorum yapmamız gerektiğine inanıyorum.Japonlar birbirlerine son derece saygılı insanlardır genelde sokakta geçen tanımadığı bir insana bile saygılıdırlar.Böyle bir milletin okulda uçuk kaçık kıyafetler giymesini beklemek saçmalık olur.Hiç mi kot giyen yok olabilir tabiki de ama bunun mangaya yansıtılamsına ne derecede gerek var?
    Shounen animelerde ki karakterlerin ütopik olmasının itici,gerçekçi olmaması ve ya öyle bir dünya yok gerçek dünyaya dönün gibi yorumlar.Lütfen ben neden her gün yaşadığım dünyayı her şeyiyle kendime ait olan tek mekan hayal dünyamda da yaşayayım ki?Ha bir karakterin süper güçlerinin olmaması zekasıyla bir üstünlük kurması neden olmasın ama aklını kullanarak belli bir yere kadar animeyi ayakta tutar kısacası bir olağanüstülük olması gerek.Sonuçta insanlar bu işten parada kazanıyor.Ve japonyada sürüyle manga yazıp çizen var elbet ki yazar yerini başkasına kaptırmak istemez.
    Anlamadığım sen animeyi ne için izliyorsun ki dünyanın gerçekliğini görmeyi falan mı amaçlıyorsun? Onun için belgesel var.
    Ve son olarak forumda cıvık bir şekilde ego tatmin ettiğimizi ve hiç bir şeye derinlemesine değinmediğimizi düşünmüşsün biz geyik yapıyormuşuz lütfen benim hayatımın odak noktası anime değil ki anime konusunda konuştuğumuz kadar burada arkadaşlık kurup hayattan bir nebze daha zevk almaya bakıyoruz.Bu foruma 2 yıldır üyeyim ve çok detaylı anime tartışmaları da gördüm gece boyunca bir konuda cıvıklık yaptığımız anıda çok net hatırlıyorum.
    Bu arada ff'nide okudum güzel cidden güzel ama prensip olarak ff okumayan biriyimdir çünkü ff'lerin sonu gelmez ff'ler haftalık çıkar ve çoğu yazar ff'sini yazdıktan geri dönüp okumaz,mantık hataları aramaz,kelime ve söz oyunlarına önem vermez bunlar benim kendi nedenlerim tabi.
    Bu arada bunu okuduktan sonra yazdığın hiç bir şeye katılmıyorum veya seni gıcık etmek vb çabalar içinde olduğumu düşünme katıldığım şeyler son derece fazla örneğin o yüzün yarısını kaplayan gözler animelerde ki en itici unsurlardan biri bence.Aynı zamanda erkek gibi görünen karakterin kız çıkması yada tam tersi çok saçma bir olay.
  3. Beğen
    Padvox got a reaction from EndEverAfter in En Sevdiğiniz 10 Havalı Anime Karakteri   
    Luffy / One Piece
    Senji / Deadman Wonderland
    Naruto / Naruto
    Lelouch / Code Geass
    Akito-Agito / Air Gear
    Cross Marian / D.Gray-Man
    Nami / One Piece
    Luka Crosszeria / Uragiri Wa Boku No Namae o Shitte İru
    B-Rabbit / Pandora Hearts
    Archer / Fate/Stay Night
    Sanji / One Piece
    Benim 11 oldu ama birini çıkaramadım içinden :D
  4. Beğen
    Padvox got a reaction from mayhos in Hangi Animede ve Hangi Karakter Yerinde Olmak isterdiniz?   
    Uragiri wa Boku no Namae o Shitte Iru veya D.Gray-Man
  5. Beğen
    Padvox got a reaction from kiwa in Anime OST Siteleri   
    Arkadaşlar her anime izleyen kişi izlediği animelerdeki şarkıya belli bir miktar ilgi duyar ve ismini bulmak ve ya indirmek ister bunun için size bir kaç site vereceğim.
    Gendou.com
    Animeost.info
    Tenshi.ru
    Nipponsei
  6. Beğen
    Padvox got a reaction from MurdaTurk in Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?   
    Anime müzikleri konusunda Guilty Crown üstüne tanımam.

7. Beğen
    Padvox got a reaction from vuu in Geleneksel Japon Giysileri   
    KİMONO

Sözlük anlamı "Giysi" anlamına gelen Kimono Japonya'ya özgü en geleneksel öğelerden biridir.Kimonoların birçok çeşidi bulunmaktadır, mevsimsel sezonluk kimonolar, bayanların törenlerde giydiği özel kimonolar, erkekler için dikilen kimonolar gibi.
    Duruma - Mevsime göre tercihleri:
    Ölüm törenlerinde hem erkekler hem bayanlar siyah kimono giyerler.
    Düğün ve özel törenlerde özel olarak tasarlanan, müthiş görünüme sahip kimonolar tercih edilmektedir.

Kimono Giyimi

yuki - kol
    ushiromigoro - Arka ana bölge
    uraeri - iç yaka
    doura - üst astar sodetsuke - Omuz dikiş yeri
    fuki - ön kıvırım
    sode - kol bölgesi
    okumi - yaka altı
    miyatsukuchi - Kol altı açık bölge
    sodeguchi - kol açıklığı
    tamoto - kol cebi
    maemigoro - ana ön bölüm furi - Kol altı uzun parça
    tomoeri - yaka
    eri - yaka
    susomawashi - alt astar
    Geleneksel olarak kimono giyim teknikleri annelerden kızlarına aktarılır, fakat günümüzde bu teknikleri öğreten okullara rastlanmaktadır. Özel ipekten, yünden veya sentetikten üretilen kimonolar kış aylarında giyilmektedir.
    İlk önce beyaz çoraplar olan tabi ler giyilir; daha sonra kimononun alt kısmını oluşturan yelek ve etek giyilir,daha sonra kimononun altındakileri tutmaya yarayan nagajuban (bir çeşit iğne) ve datemaki kemeri bağlanır; son olarak kimono giyimi yapılır ve Obi ile bağlanır. En son olarak ise Zori'ler ayağa giyilir, böylece kimono giyimi bitirilmiş olur.
    YUKATA

İnce, pamuklu yukata ise hem erkekler hem de bayanlar tarafından yaz ayları boyunca giyilmektedir.Genellikle bunlarla beraber geta lar giyilmektedir. Günümüzde renkli renkli yukatalar Yaz şenliklerinde birçok genç kızın ve erkeğin giysileri olmaya devam etmektedir.
    AYAK GİYİMİ
    Zouri ve Geta Japonya'da en sevilen geleneksel sandaletlerdir. Her ikisi de Y şeklinde bir bantla, ayak baş parmağı ve ikinci parmak sokularak giyilir.

Geta

Setta

Zouri

Pokkuri
    http://www.minikjaponya.com/images/icerik/gelenek/kimono_tabi.jpg
    Tabi
    Japonların geleneksel çorabıdır.Baş parmak ve dört parmak şeklinde ayağa giyilir. Japon sandaletleri ile giymek için tasarlanmıştır.
    http://www.minikjaponya.com/images/icerik/gelenek/kimono_gohonyubi.jpg
    Gohonyubi
    Normal ayakkabıların altına da giyilen ("beş pramak") çorabı. Özellikle parmak araları temas etmediğinden ayak için oldukça sağlıklıdır.
    Konu alıntıdır.
  8. Beğen
    Padvox reacted to gereksiz in İtiraf Köşesi   
    itiraf ediyorum amerikan seçimlerinde oy kullanmak istiyorum sonuçta bizi yönetenleri seçmek en doğal hakkımız :D tabi :D
  9. Beğen
    Padvox got a reaction from yanki_99 in İtiraf Köşesi   
    İtiraf ediyorum iletilere yetişmek için harcadığım çabayı sanal alemde hiç bir yerde harcamadım :D
  10. Beğen
    Padvox got a reaction from Paprika in İtiraf Köşesi   
    Sap benim göbek adım :P
  11. Beğen
    Padvox got a reaction from ame in Anime OST Siteleri   
    Arkadaşlar her anime izleyen kişi izlediği animelerdeki şarkıya belli bir miktar ilgi duyar ve ismini bulmak ve ya indirmek ister bunun için size bir kaç site vereceğim.
    Gendou.com
    Animeost.info
    Tenshi.ru
    Nipponsei
  12. Beğen
    Padvox got a reaction from kzsill in Anime OST Siteleri   
    Gendou.com
    Animeost.info
    Tenshi.ru
    Nipponsei
  13. Beğen
    Padvox got a reaction from Strauss in En Son İzlediğiniz Dizi ?   
    Gerçekten muhteşem dizi bende yarın almayı düşünüyorum kitapları :DGame of Thrones izledim.
  14. Beğen
    Padvox got a reaction from Todoshin in Anime hayatınızda istediğiniz en çok 3 şey!!   
    Animeye orta ikide başladım günde 35 bölüm anime izlediğim günleri hatırlıyorum.Hatta yarı yıl tatilinde anime izleyeceğim derken sadece 2 saat uyuyup ve öyle dershaneye gittiğimi hatırlıyorum.Bende istediğim gibi bir yerdeyim fen lisesine gidiyorum.Ukala mı denir her neyse kötü görünmek istemiyorum ama üniversite ve ilerisi için hedeflerim benim için çok ciddi eğer onlar olmaz ise hayatı boşa yaşayacakmışım gibi hissediyorum o nedenle 3 sene animeden ve bazı şeylerden vazgeçebilirim.Varsın anime izlemeyeyim anime internette duruyor :D
  15. Beğen
    Padvox got a reaction from Toprakezgi in Anime OST Siteleri   
    Gendou.com
    Animeost.info
    Tenshi.ru
    Nipponsei
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.