Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1002
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Gallardo reacted to AndaAtsushi in One Piece'in 2011 yılındaki yıl bazında manga satış rekorunu Kimetsu no Yaiba bu yılı   
    İnanamıyorum ya. Şoklar içerisindeyim. Ben de bulamıyorum diyecek bir şey. Anca şaşkınlık ifadeleri...
  2. Beğen
    Gallardo got a reaction from Kamisamadiyenmuhabbetkusu in Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
    Animeler için 3. Konu, senaryo gibi içeriği oluşturan kısımlar puanı belirliyor. Çizim, müzik, ambiyans gibi sunuma dayalı kısımlar ise katmanı belirliyor. Acıkınca benim de aklıma gelebilitesi var bence senin de bir katmerli çörek yeme zamanın gelmiş yanında da çay kahve iyi gider :D
  3. Beğen
    Gallardo got a reaction from BURUN in Bir anime 10 puanlık etki verebilir ama bu kalbin 1. katmanı ile sınırlı olabilir. Üs   
    Animeler için 3. Konu, senaryo gibi içeriği oluşturan kısımlar puanı belirliyor. Çizim, müzik, ambiyans gibi sunuma dayalı kısımlar ise katmanı belirliyor. Acıkınca benim de aklıma gelebilitesi var bence senin de bir katmerli çörek yeme zamanın gelmiş yanında da çay kahve iyi gider :D
  4. Beğen
    Gallardo reacted to NatsuJun in Kaldığımız yerden Oregairu çevirilerine devam ediyoruz anime başlamadan spoiler yemek   
    Yorum yazanlardan yemiştim ben de spoyu, kaderin cilvesi işte :d
    Çok teşekkür ederim^^
  5. Beğen
    Gallardo got a reaction from NatsuJun in Kaldığımız yerden Oregairu çevirilerine devam ediyoruz anime başlamadan spoiler yemek   
    Final spoilerını yemişim 12. kitaptan mı korkarım :D Çeviri için teşekkürler ve iyi çalışmalar :)
  6. Harika
    Gallardo reacted to Mileydi in Millet izleyecek anime bulamaz ben listedekileri nasıl bitireceğimi düşünürüm.   
    O milleti patlamanın zamanı yaklaşıyor bu kadar araştırma tembeli bir kitle görmedim.
  7. Teşekkür
    Gallardo reacted to Perfectum in Promised Neverland'i izledim. Çok güzeldi. Besin olmak konusunda, özgürlük ve başkald   
    @MileydiOlambilir aplam :) Ben internette isabella'nın ninnisini dinledikten sonra bir şans vereyim dedim. Tatminde etti. Böyle psikolojik serileri seviyorum.
    @GallardoKrone o ebeleme oynadıkları bölümde ondan çalınan çocukluğunu yaşıyordu bence. Biraz üzülmedim değil onun adına. Sister eğitimi onda gözle görülür bir hasar bırakmış. Bunu yüz ifadelerinden anlıyoruz. Zeki, fiziken güçlü olması ve büyük kaçışa yardımı olduğu için favorim Sista Krone :D
  8. Beğen
    Gallardo got a reaction from Perfectum in Promised Neverland'i izledim. Çok güzeldi. Besin olmak konusunda, özgürlük ve başkald   
    A.k.a Kaiu Shirai and Posuka Demizu :)
    Neverland deyince aklıma direk bu yorum geliyor.
    Mangası kadar olmasa da güzel seri. Bence bir One Piece veya Hunter x Hunter heyecanı verecek kadar potansiyel sahibi. Bu seride karakterler daima %100'ünü gerçekleştirmek zorundalar (kendini gerçekleştirmek) potansiyellerini sonuna kadar değerlendirmek zorundalar çünkü sürekliliği devam eden bir hayat meselesi var ortada. Bunu izlemek etkileyici. Konfor alanının 0 olduğu bir ortamda, insanların sıkışırsa neler yapabileceğine dair güzel bir örnek teşkil ediyor. Bu yönüyle ilham verici. Ve başrollerin seçilmiş çocuklar, özel olduklarını bilmek bir okuyucu-izleyici olarak bana ''onlar üstesinden gelir'' güveni veriyor. Bu güveni hissetmeyi seviyorum. Animesi benden bir 8,9-9,0 alır. Manga +9,5 :)

Edit: Yorum hoşuma gitti bunu anime sayfasına da yazayım :)
  9. Harika
    Gallardo reacted to Amygirl in Fugou Keiji direkt yaza ertelenmiş keleeeeğğğğ   
    Bakiye sınırsız ama animenin devamının gelmesine yetmiyor 
  10. Beğen
    Gallardo got a reaction from Vigilante in Narotu'da çılgın reaksiyon verdiğim ilk hali ve güncel hali   
    Kesinikle! ;)
  11. Beğen
    Gallardo reacted to Vigilante in Narotu'da çılgın reaksiyon verdiğim ilk hali ve güncel hali   
    Daha asi, güzel ve güçlüsünü göremeyeceğiz herhalde o yüzden görebildiğimiz kadar görelim :)
  12. Beğen
    Gallardo got a reaction from LeornKayn in Bu animeyi izlemedim ama şu sanırım ana karakter ve ben bu ana karakterin tipini sini   
    2. Sezon 16. Bölümü ağlamamak için inat yapıp 45 dakikada izlediğimi bilirim. Yaptığım şeyler anime izlemek, odada dolaşmak ve camı açıp dışarıyı seyretmekti.
  13. Beğen
    Gallardo got a reaction from Barış D. Baryshx in Bundan sonra anime önerisi başlığı açan herkesi banlayacağım direk. Onun için konu ve   
    2dk'lık araştırmayla cevabını bulabilecekleri sorular soruyorlar. Araştırmacı değiller. Çoğu zaman böyle.
  14. Harika
    Gallardo got a reaction from Beytize in Bu animeyi izlemedim ama şu sanırım ana karakter ve ben bu ana karakterin tipini sini   
    Ana karakter değil. Zor bir anime seçmişsin Leorn. İlk sezonda takılıp izlemeyi bırakanlar çok olur. Burada asıl mesele ilk sezonu geçebilir misin geçemez misin?
  15. Beğen
    Gallardo got a reaction from Kadir- in Kimetsu no Yaiba mangasını okurken paketin biteceğini hiç düşünmemiştim.   
    Demek ki animeden sonraki kısımlarda da çizgisini bozmamış :)
  16. Karmaşık
    Gallardo reacted to Kai in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    su ve karanlığın bir olmadığını ben de biliyorum misal vermeye çalıştım ama olmadı demek ki öyleyse uzunca yazayım..

karanlık bir tehlikeyi daha tehlikeli yapar diye bir kural yok ve bir güzelliği daha güzel yapmaz diye bir kural da yok ki aslında daha güzel yapabilir. karanlığı sadece kötü şeyleri daha kötü yapan kötülüğün aracı birşey gibi örneklendirmek yukarda yaptığın gibi, senin onu kendi kendine kötülemenden ibarettir. fiziksel açıdan ne kadar ışığa maruz kalırsak o sırada o kadar karanlığa körleşiriz. bu demek oluyor ki kişi karanlığa yüz çevirip durarak kendini ona karşı kısırlaştırıyorsa bu karanlığın suçlu veya kötücül olduğu anlamına gelemez. sadece kişinin kendini karanlığa karşı kısırlaştırdığı anlamına gelir yani bu durum senin kişisel problemindir. deniz dipleri dediğin gibi karanlık evet yalnız denizin dibinde canlılar karanlıkta yolunu kolaylıkla bulabilmekte ve her işini görebilmekteler çünkü karanlıkta kaldıkça biyolojik donanımları ona göre gelişmiş. bu da demek oluyor ki karanlığa yüz çevirmezsek o bize tehlikeli olmak bir yana, bizi kendine göre geliştirerek ödüllendirebilir. zihinsel olarak düşünürsek ışık her şeyin şeklini kendine göre belli edip zihne o belirttiği şekilleri kabul ettirerek zihni o kadarıyla kısıtlayandır. karanlık ise zihni böyle kısıtlamaz ve özgür bırakandır. bu özgürlüğün kendisi ödüllerin ödülüdür zaten. ışığın da fiziksel olarak kendine yarayan ödülleri vardır fakat zihinsel olarak kısıtlayandır. ayrıca ışık kişiye karşı başkalarınca yönlendirilebilir ve çarpıtılabilir olandır ama karanlık asla. kişisel olarak karanlığın en önemsediğim özelliği bu dürüstlüğüdür.
    @Gallardo
  17. Beğen
    Gallardo got a reaction from Reiinaa_ in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Su ve karanlık bir değil. Su seni boğabilir ama karanlık fiziksel zarar veremez. Sadece var olan bir tehlikenin daha tehlikeli olmasını sağlar karanlıktaki deniz gibi. Bir nevi 1i 10 yapan 0 diyebiliriz. Mesele dediğim işte o 1leri ortaya çıkarıp özgürleştirmek. Karanlık önemli değil demiyorum ama odakta olan o değil. @Kai
    @Reiinaa_ Suçluluk duygusu kayboluyor ama o utanılan hisler de bir kere kabullendin mi zayıflıyor eski gücünü kaybetmeye başlıyor belki de bir süre sonra aklından çıkıp gidecek noktaya geliyor. Ama önce insan kendisiyle yüzleşmeyi istemeli, buna hazır olmalı ve mevcut durumundan rahatsızlık duymalı yoksa travmatik olabilir.
  18. Beğen
    Gallardo reacted to Reiinaa_ in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Buna benzer  bir şey okumuştum. Gerçekten de insanların utandığı arzu ve fantezileri var. Bunlar rahatsız eder. Bence bu yüzden kötü hissetmekten mutlular. O zaman suçluluk duymazsın değil mi? Yani sonuçta göz ardı ettiğin bir his bir düşünce artık ne olursa..
  19. Beğen
    Gallardo reacted to Kai in Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    batılılar meditasyonla fantazilerini geride bırakacaklarken onun yerine meditasyonu da fantazi ürünlerinden birine çeviriyorlar ve no problem şeklinde devam ediyorlar xd
  20. Beğen
    Gallardo got a reaction from crea in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Sen iyi bir insansın Ancaks. Hem anime-müzik çeviriyorsun hem beni arama zahmetinden kurtarıyorsun.
    Araburu Kisetsu ile aynı stüdyodan çıkan anime (sadece anime kısmı) diye aklımda yer etmişti bu! Tam adamına denk gelen bir öneri oldu. Ekledim listeye :D
    Dün parçayı dinledikten sonra çevrilmesi istenenler başlığın yazmaya niyetlenmiştim ama biri benden önce davranıp yazmış :D
  21. Beğen
    Gallardo reacted to Golge_Kaze in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Düşüncen için teşekkür ederim : )
    HoneyWorks sevdiğim çalışmalar yapan bir müzik yapımcı grubu bu yüzden olsa gerek serileri söz konusu olunca heyecanlı oluyorum. Aramak ondan zahmetli olmadı, iyi seyirler ;)
     İstenen bir film ya, Haikara-san'dı sanırım videodaki anime -tam adını unutmuş olabilirim- umarım bir an önce çevrilir ve bizler de izleriz : D
  22. Beğen
    Gallardo got a reaction from Golge_Kaze in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Sen iyi bir insansın Ancaks. Hem anime-müzik çeviriyorsun hem beni arama zahmetinden kurtarıyorsun.
    Araburu Kisetsu ile aynı stüdyodan çıkan anime (sadece anime kısmı) diye aklımda yer etmişti bu! Tam adamına denk gelen bir öneri oldu. Ekledim listeye :D
    Dün parçayı dinledikten sonra çevrilmesi istenenler başlığın yazmaya niyetlenmiştim ama biri benden önce davranıp yazmış :D
  23. Beğen
    Gallardo reacted to Golge_Kaze in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    1 anime, 2 filmi var serinin :) Benim çevirmiş olduğum da anime ve filmlere ek çıkmış bir klip anladığım kadarıyla,
    Zaten seri orijinalde HoneyWorks'ün yaptığı kliplerin ardından oluşturulmuş bir anime serisi, hala müzik olarak bir sürü yan hikayesi çıkmakta.
    Türkanime'deki anime linklerini bırakıyorum buraya, öneririm cidden çok hoş bir seri şöyle insanın yüzünde gülümseme bırakacak cinsten:

Ah ah o parçayı ne dinlerdim eskiden, okula giderken falan mırıldanırdım. Parçada kullanılan anime çevrilse keşke :'(
  24. Beğen
    Gallardo got a reaction from Golge_Kaze in Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Kore dizisi izliyormuş gibi okudum sözlerini (animesi var mı diye bakındım bulamadım) Senin şarkıyı dinledikten sonra şöyle bir parça keşfettim:

25. Beğen
    Gallardo reacted to Amygirl in Japonca isimlerin Türkçeleştirilmesine kılım. Shinjuku'yu Şincuku diye çeviriyorlar.   
    dsfjhgsf TDK nın Japonlardan intikam alma çabası :D 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.