Jump to content
Türk Anime TV Forum

Nyoteida

Üyeler
 • İçerik sayısı

  257
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Başarı

  5

Nyoteida kullanıcısının son zaferi 12 Şubat

Nyoteida en beğenilen içeriğe sahiptir

Nyoteida Hakkında

 • Derece
  Level 2

Kişisel Bilgiler

 • Web Sitesi
  http://tumitutscanlation.tumblr.com

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Kadın
 • Konum
  Bî-mekân
 • İlgi Alanları
  http://mydramalist.com/dramalist/Nyoteida
  https://myanimelist.net/profile/Nyoteida
  http://www.vikitap.com/profil/Nyoteida-275306

Kullanıcı Sistem Bilgileri

 • IPB Sürüm
  www.facebook.com/tumitutscan

Güncel Profil Ziyaretleri

13.629 profil görüntüleme
 1. Sena Şener yorumu ve Mahmut Orhan remixi, orijinaliyle yarışır.
 2. Spoiler

   

  "Ne kadar tutkulu, günahkâr ve isyankâr bir kalp mezarda kaybolsa da üstünde büyüyen çiçekler size masum bakıyor; sadece sonsuz sükûnetten konuşmuyorlar, 'kayıtsız' doğanın sükûnetinden, sonsuz kabullenme ve sonsuz hayattan söz ediyorlar."

 3. Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

  Gintama. Aslında hiç başlamamış sayılmam, ilk iki bölümünü izledim ancak seriye ısınamadım. O kadar övülüp tavsiye edildikten sonra öyle bir başlangıç, açıkçası beni sükut-u hayale uğrattı. Gerçi ilk sezonu 201 bölüm olan, arcları bulunan, hali hazırda mangası devam eden bir seriden bahsedince biraz önyargılı bakıyor olabilirim. Yine de 6.hissim benlik bir seri olmadığını söylüyor.
 4. "Sınavla karşılaştığımızda genellikle öfke ya da umutsuzlukla tepki gösteririz; bize haksızlık gibi gelen şeyi haklı olarak reddederiz. Ama öfke sağırlaştırır, umutsuzluk kör eder. Bize sunulan büyüme fırsatını kaçırırız. Bu durumda sert darbeler ve yenilgiler birbirini izler. Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır."

  1. Kai

   Kai

   Zaman zaman sağırlaşmamaya değer bir söz kalmadığını hisseden biri de bu mesajı alabilir mi dersin Nur senpai? 

  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Söz, kalbi eyleme yöneltmiyorsa çoktan işitmez olmuş demektir. Kelamın itibar-ı sureti bir yana, mahiyeti idraka gayret etmek lazım vesselam.

 5. "Güzel arabalar vasat insanların kıskançlığını, entelektüellerin küçümsemesini ve uyanmış ruhların merhametini çeker."

 6. Uyarı: Uzun bir yazı, Emre Aydın dinleyenler için.

  Spoiler

  Emre Aydın ünlü olmadan önce, üniversitede bir kızla aşk yaşar. Emre Aydın'ın ilk sevdiği kadındır. Fakat her aşkta olduğu gibi, onların ilişkisinde de sorunlar vardır. Bir yandan şarkıcı olma hayali ve bu doğrultuda yaptığı çalışmalar, bir taraftan da aşk ve okul hayatı... Her üniversitelinin hemen hemen yaşadığı şeyler.Amacı üniversiteden sonra sevdiği kadınla evlenip yuva kurmak, sonra hayallerini kovalamak. Ama kadın onu bırakıp başkasıyla evlenir okul biter bitmez. Emre çok üzülür, günlerce üzüntüden dışarı bile çıkamaz. Sonra herkes gibi terkedilmenin acısını hafifletmek için, "zaten pek de mühim değildin benim için" gibisinden şu satırları besteler: "Git gideceksen bekleme, farklı değilsin sende gideceksen bekleme. Beş para eder mi varlığın? Ki yokluğun beni acıtsın." Ama içi içini yer Emre'nin. Her tartışmalarında Emre'ye, adam olmaz senden diyen sevgilisine yine besteyle cevap verir. "Adam olmaz dedin senden 'Adam nedir?' dedim içimden. Farketmezdi, değişseydim. Güvenseydim ya da salıverseydim." Ve devam eder: "Adam olmadı hala benden, adam kölen olsun senin, ben olmam". Aradan biraz zaman geçince ayrılığın ve yalnızlığın acısı Emre'yi sarmalar. İyice sevdiği kadından umudunu yitirince bu sefer sevdiği kadına bir gün pişman olacağını hatırlatır. "Belki bir gün özlersin başka adamlarla, başka şehirlerde." Bu da Emre'nin acısını dindirmez. Her besteden sonra başka bir besteyle ona seslenir. İçinde büyük bir yangın vardır, başka türlü dindiremiyordur bu yangını. İçine düştüğü girdapta boğuldukça boğulur. Onu ne kadar çok sevdiğini ve ne kadar çok özlediğini yazar bu sefer. "Kapı çaldı, sen sandım, gördüm boşluğu aynada. Bir şehir düştü, tam içimde özlemişim, anladım. Biliyor musun, Evimdin sen benim, ailemdin, nefesim, karanlıkta ellerimdin. Mutlusun sen ben yokken, ben senin hiçbir şeyin. Düşe kalka tutunurken, artık özlemek istemiyorum." Sevdiği kadının evliliğinden 2 yıl sonra Emre bu sefer bunları yazar ona: "Evlenmişsin, nasıl oldu? Bulabildin mi sonunda, hep anlattığın o meşhur huzuru?" Haberi yokmuş ve sonradan öğrenmiş gibi bir de bestesinde "mış" ekini kullanır. Burada da gururunu düşünüyor, oysa işin gerçeği tam tersidir. Emre sevdiği kadının evlendiğini ilk başından biliyordur. Ünlü olunca, hayatı değişir. Para, şöhret ve hayatına giren yeni kızlar ona her şeyi unutturur. Emre artık gününü gün ederken, her şeye sahipken, elini sallayıp ellisiyle birlikte olurken, bir gün huzurlu olmadığını fark eder. Hiç kimsenin ve hiçbir şeyin üniversitede sevdiği o ilk aşkı kadar ona huzur vermediğini anlar. Ve bunu da besteler. "Hiç kimse olmadı senin gibi, olmayacak biliyorum." "Olmaz, olamaz aşk karın doyurmaz belki, ama aşksız da huzur olmaz." - Alıntı

   

   

   

 7. Sevdiğim nadir k-pop vokallerinden. Hissettiğini yazan, besteleyen ve insanın içini titreten sesiyle derinden söyleyen, gülerken bile hüzünlü bakan k-pop güneşimiz..
 8. Kıssadan hisse, güzel bir hikaye :)

  Spoiler

  Arkadaşları, yeni evli gence, bir çay sohbetinde:

  -“Sen evleneli neredeyse bir sene oldu, ama maşallah sizin evden çıt çıkmıyor, siz hiç tartışmaz mısınız?” diye sorarlar.

  “Hayır” diye cevaplar yeni evli genç ve ilave eder:

  -“Akşam işten geldiğimde, kapı açılınca hanıma şöyle bir bakarım. Eğer hanım, eteğinin ucunu belinde topladıysa bilirim ki hanımın günü iyi geçmemiş ve havası yerinde değil.

  Hiç ekmek, yemek sormadan usulca mutfağa süzülür, aceleyle birkaç lokma atıştırır ve ortalıktan toz olurum. Olur ya bazen de benim asabım bozuk olur. O zaman fesin püskülünü her zamankinin aksine soldan sarkıtırım.

  O da bunu görür, asabi olduğumu anlar ve hiç sesini çıkarmaz, hemen yemeğimi, çayımı hazır eder. Etrafımda pervane gibi döner. Bu nedenle biz hiç kavga etmeyiz.

  Dinleyenlerden biri:
  -“Peki birader, kapı açıldı, yenge eteğin ucunu belinde toplamış, sen de fesin püskülünü soldan sarkıtmışsın. İki taraf da asabi, o zaman ne olacak?” diye sormuş.

  Ötekiler de “Hah! Şimdi ne olacak?” demiş.

  Genç gülümsemiş;
  -“Bundan kolay ne var, fesin püskülünü hafif bir fiskeyle soldan sağa atarım” demiş.

   

  1. Önceki yorumları görster  %s tane daha
  2. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   @Nyoteida Nasıl bir ortamda büyüdüğünü ve hala yaşamakta olduğun ortamı merak ettim, bu hikayeyi görünce :58f2813f6853a_CupOfCoffeeWithFoot:

  3. veritas

   veritas

   beklentilerini düşür bence :/

  4. LeornKayn

   LeornKayn

   Fes ? dönem hikayesi herhalde :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

 9. IDM kullanan ve chromeda indirme butonunun görünmemesi sorununa çözüm bulan biri bu çözümü bana da anlatabilir mi? Netteki çözüm videoları bir işe yaramadı. Ürün orijinal değil, crackli. Firefox dene demeyin. Uzantıyı reddediyor...

  1. Önceki yorumları görster  %s tane daha
  2. Nyoteida

   Nyoteida

   Sağ olun, tekrar silip yüklemeyi deneyeceğim. Olmazsa artık yapacak bir şey yok.

  3. aliunlu48

   aliunlu48

   Basit bir silme işlemi yapma dediğim gibi örnek revouninstaller gibi bir program ile sil bütün artık dosyalarını kaldır öyle tekrar kur.

  4. £ɱŔ£Қה¥Ŕ

   £ɱŔ£Қה¥Ŕ

   TeamViewer indir bir ara halledelim. Cuma müsaitim. Olmadı 10 - 15 gün sonraya kalır.

 10. - Niye nereye gideceğimizi sormuyorsun? > Bir önemi yok nereye gittiğimizin. Kolay bir kadınım çünkü. - Teşekkür ederim, kolay bir kadın olduğun için. > Bir kadının kolay olmaya karar vermesi ne kadar zor biliyor musun? Artık kalbini değiştirecek olursan öldürürüm seni!!
 11. "Kendi kendine, 'Aşk nedir ki?' diyordu. Aşk ölümün inkarıdır, aşk hayat demektir. Anlayabildiğim her şeyi aşk sayesinde anlıyorum. Her şey onda. Aşk Tanrı demektir, ölmek de aşkın ufacık bir parçası olan benim sonsuz ve büyük kaynağa geri dönmem demektir."

×