Jump to content
Türk Anime TV Forum

Nyoteida

Üyeler
  • İçerik sayısı

260
  • Son ziyaret

• Başarı

5

Nyoteida kullanıcısının son zaferi 12 Şubat

Nyoteida en beğenilen içeriğe sahiptir

Nyoteida Hakkında

• Derece
    Level 2

Kişisel Bilgiler

• Web Sitesi
    http://tumitutscanlation.tumblr.com

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    http://mydramalist.com/dramalist/Nyoteida
    https://myanimelist.net/profile/Nyoteida
    http://www.vikitap.com/profil/Nyoteida-275306

Kullanıcı Sistem Bilgileri

• IPB Sürüm
    www.facebook.com/tumitutscan

Güncel Profil Ziyaretleri

14.416 profil görüntüleme
  1. Bir anı.

Spoiler

Bugün yıllar sonra Ramazan ayında mahallemizin fırınına en kalabalık saatlerinde gittim. İftara bir saatten az bir zaman vardı. İnsanlar daha pideler fırından çıkar çıkmaz kapışıyorlardı. Aklıma yıllar önce daha 8 yaşındayken babamın beni bu saatlerde fırında bir başıma bırakışı geldi. Bazı pideler isme özel pişirilir, bilirsiniz. Babam da benim adımı yazdırıp bir pide sipariş etmişti ve pide çıkınca eve alıp gelmemi söylemişti.  Etrafımda bir sürü abi ve amcalar vardı. Ben aradan bağırılan isimleri dinlemeye uğraşıyor, pidemiz çıkınca hemen eve koşup su içmenin hayalini kuruyordum. Fırın sıcaktı, insanlar kalabalık; o daracık alan sıcaktı. Çok susamıştım ama bir türlü benim ismim okunmuyordu. Etrafımdaki insanların çoğu gitmiş, fırındaki sirkülasyon yavaşlamaya başlamıştı. Böyle ne kadar zaman geçti bilmiyorum, sonra bir el beni kolumdan hızla çekti. Dönüp bakınca babam olduğunu gördüm. “Hani pide?” dedi. İsmim okunmadı daha bekliyorum dedim. Meğerse bizim pide yalan olmuş, başka biri alıp gitmiş. Ya ismim hiç okunmadı ya o hengamede ben duyamadım, bilmiyorum. Sonuç olarak bizim pideyi “kendince” uyanığın biri aldı. Benim o çocuk yaşımda orada dakikalarca aç, susuz, tedirgin hatta korkmuş bir şekilde boşuna beklememe neden olan o kimseye şu yaşıma gelsem de hakkımı helal etmiyorum. Şimdi bile mahalle fırınımıza Ramazan ayında gidince içimi bir hüzün kaplar, kaldı ki kalabalık saatlerinde o olaydan beri gitmiyordum. Ne fırından çıkan pidenin taze kokusu, ne kavrulmuş susamın nefis rayihası bu hüznümü geçirebiliyor. Ramazan bu değil, oruç bu değil. İnsanlık bu değil.

2. "Zorluklar üstüme yıkıldığında bana sarıldığın her an için teşekkür ederim." diyeceğiniz insanları sevin. :)

3. Spoiler

XPzk8D.png

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Aynen, o kişiden uzaklaş:onion_yep_by_7anime7drawer7:

2. LeornKayn
  4. "Japonya topraklarının üçte ikisi ormanlarla kaplıdır. Buna rağmen, Japon hükumeti ülkenin kendi ağaçlarını ticari amaçlarla kullanmayı yasaklamıştır. Bu nedenle Japonya ağaç ihtiyacının %60’ını ithal etmektedir." Umarım en yakın zamanda kendi ormanlarımız için de benzer bir uygulama hayata geçirilir. Tamam, çok ütopik bir beklenti oldu, bari ormanlık alanları imara açmayı bıraksınlar diyeyim!

1. LeornKayn

LeornKayn

taşlar tuğlaya, tuğlalar ,duvaraaaa , duvarlar binalara dönemli yurdumda...hey hey hey hyeheyee her yer taş olsun..

5. Sena Şener yorumu ve Mahmut Orhan remixi, orijinaliyle yarışır.
  6. Spoiler

"Ne kadar tutkulu, günahkâr ve isyankâr bir kalp mezarda kaybolsa da üstünde büyüyen çiçekler size masum bakıyor; sadece sonsuz sükûnetten konuşmuyorlar, 'kayıtsız' doğanın sükûnetinden, sonsuz kabullenme ve sonsuz hayattan söz ediyorlar."

7. Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Gintama. Aslında hiç başlamamış sayılmam, ilk iki bölümünü izledim ancak seriye ısınamadım. O kadar övülüp tavsiye edildikten sonra öyle bir başlangıç, açıkçası beni sükut-u hayale uğrattı. Gerçi ilk sezonu 201 bölüm olan, arcları bulunan, hali hazırda mangası devam eden bir seriden bahsedince biraz önyargılı bakıyor olabilirim. Yine de 6.hissim benlik bir seri olmadığını söylüyor.
  8. "Sınavla karşılaştığımızda genellikle öfke ya da umutsuzlukla tepki gösteririz; bize haksızlık gibi gelen şeyi haklı olarak reddederiz. Ama öfke sağırlaştırır, umutsuzluk kör eder. Bize sunulan büyüme fırsatını kaçırırız. Bu durumda sert darbeler ve yenilgiler birbirini izler. Üzerimize çullanan şey kader değildir, mesajını yenilemeye çalışan hayattır."

1. Kai

Kai

Zaman zaman sağırlaşmamaya değer bir söz kalmadığını hisseden biri de bu mesajı alabilir mi dersin Nur senpai? 

2. Nyoteida

Nyoteida

Söz, kalbi eyleme yöneltmiyorsa çoktan işitmez olmuş demektir. Kelamın itibar-ı sureti bir yana, mahiyeti idraka gayret etmek lazım vesselam.

9. "Güzel arabalar vasat insanların kıskançlığını, entelektüellerin küçümsemesini ve uyanmış ruhların merhametini çeker."