Jump to content

Nasıl Anime İndiririm?


Recommended Posts

 • Forum Admin

Merhaba arkadaşlar,

 

Bu konuya benzer bir konu forumda var ama admininiz bile bulamadı o sebeple yeniden derleme olarak yazacağım. Siz de benim bildiklerimden başka anime indirme yöntemi biliyorsanız konu altına ekleyebilirsiniz.

 

1) Çeviri grubunun sitesinden direkt indirerek

 

En güvenli ve en kaliteli indirme yolu budur. Seriyi çeviren fansub aktif çalışıyorsa kendi sitelerinde altyazı ya da altyazı gömülü video paylaşıyorlardır. O sebeple öncelikli olarak çeviren grubun sitesine bakın. TürkAnimede animeyi birden fazla fansub çevirmişse animeyi izleceğiniz bölümde sağ üst köşede ya da  videonun altında animeyi yükleyen kişinin bilgilerinin hemen yanında çeviren fansubların adı ve adresleri yazmaktadır.

 

Bazı eski animelerin fansubları kapanmış oluyor, o zaman ne yapalım?

 

2) Torrentten yüksek çözünürlüklü mkv videosu indirip Tr altyazıyı ayrı indirmek

 

Bu yöntem özellikle yüksek kalite videosu bulunmayan eski animeler için ideal. Birçok eski serinin Türkçe altyazı dosyası turkcealtyazi.org veya planetdp.org gibi sitelerde bulunur. nyaa.si gibi torrent paylaşan sitelerden yüksek çözünürlüklü videoyu torrent olarak indirip sonra mediaplayer classic gibi oynatıcılarda altyazıyı üzerine sürükleyerek işi çözebilirsiniz. Eski serilerde fazla sayıda video bulamayacağınız için genelde zamanlaması tutar ancak tutmuyorsa video oynatıcısında ayarlamak gerekibilir. Bu yöntemin dezavantajı da bu...

 

3) Video yakalayıcı programlar kullanmak

 

Bunun en çok bilineni "Internet Download Manager" az bilinenlerden bir tanesi "Orbit" tir. Orbit hala çalışıyor mu bilmiyorum gerçi. IDM nin dezavantajı 30 günlük deneme süresinden sonra paralı oluşu onun için de crack kullanabilirsiniz. Ya da paranız varsa programı satın alabilirsiniz. 

 

4) Video oynatıcıların indirme seçeneği

 

Bunu eğer yüklenmişse çok kısıtlı animeler için yapabilirsiniz. Özellikle FEMBED gibi oynatıcılar videoyu indirme özelliği de sunabiliyor. İndirmek istediğiniz animelerin oynatıcılarını kontrol etmekte fayda var.

 

5) Anime depoları olan siteler

 

Bazı siteler anime indirme fırsatı sunabiliyor. Bu özellikle eski animeler için faydalı bir özellik. Bu konuda aklıma gelen ilk site ""animekalesi" indirmek istediğinizde bakabilirsiniz. Ancak bu siteler genelde toplu indirme fırsatı sağlamıyor.

 

6) Mobilden anime indirme

 

Açıkçası bu konuda bilgim kısıtlı ancak anime izleme sitesini mobil versiyonda açıp video üzerine sağ tıklattığınızda (her oynatıcıda çalışıyor mu emin değilim) Videoyu farklı kaydet seçeneği çıkıyormuş. Denenebilir.

 

 

Bildiğim indirme yöntemlerini yazdım. Benim bilmediklerimi konunun altına sıralayabilirsiniz. Ya da nasıl anime indiririm konusu açan olursa onlara bu konuyu paylaşabilirsiniz. İyi forumlar...

Link to post
Share on other sites

Animekalesi gibi başka site bilen varsa önerebilir mi? İnternetimin iyi olmaması  ve kısıtlı olması yüzünden anime indirirken fazla sıkıntı yaşıyorum. Tek tek ve düşük kalitede indirmek işimi kolaylaştırıyor. Bilen varsa önerirse sevinirim..:)

Link to post
Share on other sites

Mobil tarafında Aniwa ve Telegram gruplarından anime indirebilirsiniz.  Bilgisayar tarafında programsız indirmek isteyen eskiden kullandığım taktik öğeyi denetle yapıp Network kısmından videonun kaynağını bulup yeni sekme de açıp farklı kaydet ile indirirdim ama bu yöntem her zaman işe yaramıyor , bazı video oynatıcılarda yarıyor. IDM indirmek en iyi seçenek gibi ,fazla uğraştırmıyor ve hızlı yükleme yapıyor.

Link to post
Share on other sites
Yavuz_zzY, Bir saat önce tarihinde yazdı:

şu ana kadar hiç indrmek gibi bi durum gerekmedi direk türk animetv den açıp rahatça izliyorum ancak bi gün indirmeyi düşünürsem uygularım

Benim de aynı şekilde.

 

Ayrıca bi' aralar, günde 12 bölüm (ki genelde izlediğim animenin bütün bir sezonu oluyordu) bitirecek kadar zaman ayırıyordum.

Şimdi düşününce.. eğer onları indirmiş olsaydım, zamandan ve cihazımdaki yerimden kaybedecektim ^-^

Link to post
Share on other sites
908, 20 saat önce tarihinde yazdı:

Benim de aynı şekilde.

 

Ayrıca bi' aralar, günde 12 bölüm (ki genelde izlediğim animenin bütün bir sezonu oluyordu) bitirecek kadar zaman ayırıyordum.

Şimdi düşününce.. eğer onları indirmiş olsaydım, zamandan ve cihazımdaki yerimden kaybedecektim ^-^

dimi onları indirene kadar direk izle daha iyi izledikten sonra ztn sileceksin indirmiş olduğun animeyi ama internetin olmadığı bir yere gideceksen veyahut ona benzer bi durumdan izleyemiycek  olacaksan  indirirsin sonra izlersin bende bi ara baya güzel bi anime başlamıştım baya sarmışdı akşam başladım sabah olmuş farkında değilim 14 bölüm mü ne izlemiştim sanırım

Link to post
Share on other sites
Yavuz_zzY, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

dimi onları indirene kadar direk izle daha iyi izledikten sonra ztn sileceksin indirmiş olduğun animeyi ama internetin olmadığı bir yere gideceksen veyahut ona benzer bi durumdan izleyemiycek  olacaksan  indirirsin sonra izlersin bende bi ara baya güzel bi anime başlamıştım baya sarmışdı akşam başladım sabah olmuş farkında değilim 14 bölüm mü ne izlemiştim sanırım

 

Belki şey düşüncesi olabilir..

indirmediğim için çok bilemiyorum ama .-.

 

Birlikte izlemek istediğin bir yakının varsa, "Kaliteli seri" dediğin animeleri indirmen gayet normal.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By btuumz799
   Merhaba millet. Githubta TürkAnime İndirici isimli bir proje geliştirildi. Bu uygulama çeşitli playerlardan anime izleme ve indirme, izlerken kaydetme, çoklu bölüm indirme özelliklerine sahip.
   Desteklediği video platformları:
   Sibnet, Odnoklassinki, Sendvid, Mail.ru, VK, Google+, Myvi, GoogleDrive, Yandisk, Vidmoly, Yourupload, Dailymotion 
   Test edildiği işletim sitemleri: windows10 64bit, win7 32bit, macOs Sierra, Debian, Ubuntu
    
   Proje ana sayfa: https://github.com/KebabLord/turkanime-indirici/
    
   İndirme Bölümü:  https://github.com/KebabLord/turkanime-indirici/releases/latest
    
   Uygulama açık kaynak kodlu ve ücretsiz. Uygulamayı kullanıp, test edip karşılaştığınız hataları/bugları bildirerek, ya da kodunu iyileştirerek uygulamanın gelişmesine destek olabilirsiniz.
    
   Forum kurallarına ilişkin not:
   Uygulama selenyum tabanlı olduğundan navigasyonu organiktir. TürkAnimenin site ve reklam trafiğini korur, olumsuz etkilemez. Ayrıca açık kaynak kodlu ve nerdeyse 2 yıldır süregelen bir proje olduğundan güvenilirdir, virüs teşkil etmez.
    


  • By Nightwraith
   Evet, arkadaşlar ben arşivci olmak istiyorum, online izlemeyi sevmiyorum ama nasıl indireceğimi bilmiyorum diyorsanız, doğru konudasınız. Biliyorsunuz ki  online izlenilen video'lardaki 720p seçeneği aslında 480p çözünürlüğünde oluyorlar ve online izlemenin bir sürü sıkıntısı oluyor, yok donma yok reklam vs vs. Bu gibi durumlarda karşınıza iki seçenek çıkıyor;
    
           1. Internet Download Manager
    
   Bu görüp görebileceğiniz en hızlı indirme olanağını sağlayan (yaklaşık 5 katı kadarı) durdurup devam etme özelliği veren ve programlayıp listeleyen bir programdır.  
    
   Örnek resim;
    

    
    Şimdi ise nasıl kullanıldığına değineceğim;
    
           1. Önce izlemek istediğiniz sunucu'ya gidip video'yu başlatırsınız. 
    

    
             2. Çıkan yere tıklayıp oradan kaydetmek istediğiniz bilgileri girersiniz. (Google Chrome ile IDM uzantısını ilişkilendirmeniz animenin ismini otomatik çıkartacaktır.)
    

    
              3. 'İndirmeyi Başlat' yerine tıklayarak indirmeye başlıyor program.
    

    
   (Not: Ben AKK'yi aştığımdan internet hızım düşük, sizin kendi hızınıza orantılı olacaktır. (AKK=50GB indirme sınırı/Aylık)
    
                4. Video indiğinde sizi uyaracaktır, ben o seçeneği kapattım indiği yere gider ki zaten listede gözükecektir 'DURUM-TAMAMLANDI' şeklinde. Onun üzerine sağ tıklayıp 'Klasörü Aç' derseniz sizi dosyanın yanına ulaştıracaktır.
    


    
                5. Bu şekilde IDM kullanmış olursunuz. 
      Internet Download Manager'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.     İkinci yola gelirsek, işte dananın kuyruğunun koptuğu yer tam olarak burası.              2. Torrent üzerinden Video'yu indirmek. (Bittorrent-uTorrent/Kalite daha fazla olduğundan önerdiğim seçenektir.)    Bittorrent'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.  
   Örnek resim;
    
    
    
    1. Öncelikle indirmek istediğiniz anime'nin altyazısının hangi formata göre uyumlu olduğuna bakmalısınız. Tüm altyazıların upload edilip indirildiği yer divxplanet'tir.
    
    2. Google'ye dixplanet *anime'nin ismi* yazıyoruz.
    
    
    
   3. İlk çıkan yere giriyoruz.
    

    
    İstiyorsanız kontrol etmek amaçlı indirip içine bir göz atın, ben genelde öyle yapıyorum.
    
   4. Senkronunun ne olduğunu öğrendik, şimdi sırada video'ya ulaşma aşamamız var. Google'ye girip nyaa.se *anime'nin adı* yazıyoruz. (Ben nyaa.se rotası ile anlatacağım isterseniz siz kickatt, bakabt olarak da video'ya ulaşabilirsiniz.
    
    
    
     5. Girdiğimiz yerden arama yerine '[Mazui] Angel Beats' yazıyoruz. Ve oradan size uygun olan şekline tıklıyoruz, ben 5GB olanını indirmiştim. 
    

    
    
     6. Gelen yerde 'DOWNLOAD' seçeneğine basıyoruz ve indirme alta geliyor.
    

    
      
    
      7. Torrent'e artık tıklarmısınız, tutup torrent'in üzerine mi atarsınız bilmem ama ikisi de sizi aynı sonuca ulaştırır. 
    
    
    
   8. 'TAMAM' a tıkladığınız takdirde dosyanız inmeye başlayacaktır, bu süreçte inmesini beklemek kalıyor size, gidin bir hava alın, yatın uyuyun ya da sevgilinizle vakit geçirin orasını bilmem artık.
    
    
    
   9. İndirme tamamlandığında sürekli kalan 'Gönderiliyor' kısmını görmek istemezseniz sağ tık yapıp 'Durdur' demeniz yeterli olacaktır. 'Gönderiliyor' olayının mantığı şudur, Torrent çok bileşimli indirme sunucusudur, diğer kullanıcılar istediği şeyi sizin bilgisayarınızda olduğunu fark edince buradan upload etmeye başlarlar, bu da seeder dediğimiz olaydır. Yani 'Gönderiliyor' seçeneği açık kapalı olsun hiçbir farkı olmaz ve bilgisayarınıza da bir sakıncası olmaz, diğer kişilerin veriyi daha hızlı indirmesi için onlara yardımcı olursunuz. 
    
   10. İndirme bitti, siz 'Tamamlandı' seçeneğini sonunda gördünüz, bitti mi? Bitmedi hayır. Hemen altyazıyı indirdiğiniz yere gidiyorsunuz. (Genellikle bu yer 'Karşıdan Yüklemeler' kısmıdır. Oradan altyazıyı buluyor ve sağ tık 'Kopyala' seçeneğine basıyorsunuz. 
    
    
    
   11. Kopyaladığınız altyazıyı alıp Torrent'le indirdiğiniz anime klasörünün içine atıp 'Buraya Çıkart' diyorsunuz.
    

    
   12. Dosyayı çıkardık, anime'yi açıyoruz. Benim tavsiyem MPC ile izlemenizdir, MKV (BLU-RAY) dosyaları en iyi o oynatır. Sonra anime klasörüne geri dönüyoruz ve altyazı klasörünü açıyoruz. Altyazıyı tutup sürüklemeniz yeterli olacaktır.
    

    
   13. İşlem sonunda  bitti, artık video'nuz hazır bulunuyor, izlenilebilir. Bu şekilde siz de Torrent ile animeleri hardsubbed olmadan daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.
    
    
    
    İyi seyirler. 
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.