Jump to content

Bazı Çizim Teknikleri

NaokoTe

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler olduğu gün

Popüler mesajlar

Öncelikle merhaba. Burada yeni başlayanların ya da zaten resim yapıp da geliştirmek isteyebileceği teknikleri paylaşacağım. Umarım işinize yarar :) İsteyenler ekleme-çıkartma yapıp kendi çizim tekni

Alıntı yaptın sanırsam ama verdiğin çizim teknikleri için teşekkürler :)

Benimde katkim olsun istedim ve bu yuzden sizin için birazcik arastirma yaptim. Nereden basliyacagimi gercekten bilmiyorum :D Ilk olarak manga çizerken gerekli olan araç gereçler;    - kursun kale

Benimde katkim olsun istedim ve bu yuzden sizin için birazcik arastirma yaptim. Nereden basliyacagimi gercekten bilmiyorum :D Ilk olarak manga çizerken gerekli olan araç gereçler; 

hjkq.jpg

- kursun kalem (pigment orani yuksek olmali aksi takdirde çizimleriniz kalitesiz gorunebilir. Cizerken en çok hangi kalemle rahar ediyorsaniz onu kullanin.)

- silgi, kalemtras

-pergel ( eger kendiniz yuvarlak çizemiyorsaniz pergel yardimi ile çizebilirsiniz.) 

- cetvel ( arastirma çizgilerini çizmek icin kullanabilirsiniz.)

- Divit/ gpen (lineart için kullanabilirsiniz ancak eger sulu boya çalismasi yapmak isterseniz pek tavsiye etmem çunku waterproof degil ise murekkep akar. ) 

- tortillon/ kulap çöpu (karakalem çalismasi yaparsaniz en çok ihtiyaciniz olan sey) 

- pigment liner (waterproof olmasina dikkat edin boylece suluboya calismasi yapiyorkende kullanabilirsiniz. Eger çiziminizi kuruboya ila boyamak isterseniz sepya/pembe liner kullanmanizi oneririm) 

fsce.jpg

Cizim defteri : 

- suluboya kagidi (pamuksu bir yapisi oldugu icin kagit burus burus olmaz suyu icine emer, suluboya calismasi yapmak isterseniz bunu kullanmaniz sart yoksa ilkokul seviyesi çizimler elde edersiniz)

- Normal kagit ( bunu diger boya cesitleri icin kullabilirsiniz ornegin marker, kuruboya ve pasteller için.)

l2lv.jpg

Boyalar:

- markerlar (copic marker ve promarkerlar birbirine cok benziyor ama promarkerlar daha hesapli. Copic markerin cok sevdigim bir yani var firca ucu harika ve cok yumusak cok guzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Promarkerlar copiclere gore daha hesapli ama seçim size kalmis. Copic ve promarkerlarin yani sira aquamarkerlarda var sulu boya ile ayni effekte sahip.)

- carré pastel (suluboyanin pastel hali diyebiliriz.)

- kuruboya (pigment orani ne kadar yuksek olursa o kadar iyi sonuçlar elde ederiz. Pigment orani yuksek olan boyalar genelde pahali olanlaridir benim tavsiye ettigim markalar Derwent ve Faber Castell)

-Suluboya (tüplerde yada palette olabilir markasi hiç onemli degil bana gore kaliteli suluboya diye birsey yoktur sadece dogru teknikleri bilmen gerekir.

Pastel (farkli farkli pasteller vardir soft pastel, yagli pastel, crayola,...)

u1jl.jpg

Ilham için sevdiginiz mangakalarin çizimlerine bakarak kendi karakterlerinizi yaratabilirsiniz.

gf7y.jpg

1qlq.jpg

çizimlerim biraz kötü oldu ancak göstermelik yaptim zaten.

Merak ettiginiz konular olursa çekinmeden bana sorabilirsiniz, bildiklerime cevap veririm umarim yararli bilgiler paylasmisimdir. Resimleri sandalyenin tepesine çikip çektigim için alkis istiyorum (üzgunum sadece saçmalamak istedim)  :5:  :5:  :5:  :5:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şu daire çizme meselesini falan hiç yapamıyorum direk çiziyorum

Bu daire çizmeyi çok dikkate almayın mükemmel bir daire falan çizmen gerekmiyor hatta daire bile çizilmez aslında. Onun yapılmasının asıl sebebi yüzün şeklini ve açısını canlandırabilmek. Yani hafif bir şekilde çizmen yeterli gerisi hayal gücüne kalmış. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.