Jump to content

Kaxell

Üyeler
  • İçerik sayısı

1224
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

28

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in En İdeal Öğrenci Konseyi Üyeleri- Charapedia Karakter Anketi   
    hah, tam asunayı arıyordum gene buldum. insaf artık, kızı bi öğrenci konseyi başkan vekili yapmadığınız kalmıştı. 
  2. Beğen
    Kaxell got a reaction from BynMubo in En İdeal Öğrenci Konseyi Üyeleri- Charapedia Karakter Anketi   
    hah, tam asunayı arıyordum gene buldum. insaf artık, kızı bi öğrenci konseyi başkan vekili yapmadığınız kalmıştı. 
  3. Beğen
    Kaxell got a reaction from Songena in En İdeal Öğrenci Konseyi Üyeleri- Charapedia Karakter Anketi   
  4. Beğen
    Kaxell got a reaction from Ftsuu in En İdeal Öğrenci Konseyi Üyeleri- Charapedia Karakter Anketi   
  5. Beğen
    Kaxell got a reaction from Namida in En İdeal Öğrenci Konseyi Üyeleri- Charapedia Karakter Anketi   
  6. Beğen
    Kaxell got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in Eğlenceli Siteler   
    heçkırcılık oynuyorsun. B)
  7. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    kızın ağzına ağzına vurasım geldi. -_- tam "slut" çıktı zaten. 

8manın kardeşiyle olan ilişkisi içimi ısıtıyor ya :) yalnız hissederken yanında hep o var, :D
  8. Beğen
    Kaxell got a reaction from extreme in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    kızın ağzına ağzına vurasım geldi. -_- tam "slut" çıktı zaten. 

8manın kardeşiyle olan ilişkisi içimi ısıtıyor ya :) yalnız hissederken yanında hep o var, :D
  9. Beğen
    Kaxell got a reaction from Amygirl in Barack Obama anime ve mangalar için Japonya'ya teşekkür etti   
    Obama değildir obama olsa yerinde duramazdı.
    oha japonlar obamayı esir alıp yerine klonunu koymuşlar. :O
    yanındaki caponda pis pis sırıtıyor "Hahaha! Siz az daha bekleyin daha üstünüze ahtopotları salmadık!" der gibi. 

10. Beğen
    Kaxell got a reaction from Tensai-san in En Çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?-Charapedia Anketi Yayınlandı!   
    charpedia'da asunanın dereceye girmediği bir anket yok herhalde. babanız kim olurdu sorusuna bile asuna diyecekler.
  11. Beğen
    Kaxell got a reaction from Amygirl in En Çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?-Charapedia Anketi Yayınlandı!   
    charpedia'da asunanın dereceye girmediği bir anket yok herhalde. babanız kim olurdu sorusuna bile asuna diyecekler.
  12. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in En Çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?-Charapedia Anketi Yayınlandı!   
  13. Beğen
    Kaxell got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in En Çok Hangi Karakter İçin Çalışmak İstersin?-Charapedia Anketi Yayınlandı!   
  14. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    bende yaptım bunu :D Ama yukinoshita demek istedi, ya yukino ya da ablasına aşık. 

Şunda eminiz: Gözlüklü kız hachiman'a aşık. (o yüz ifadesi her şeyi açıklıyordu.)

Haruna 8man'la uğraşmaya bayılıyor. Ama bence ona âşık olduğundan değil, hayato'ya bir ders vermek istediğinden ya da 8man'ı değiştirmeye çalıştığından. bunu belki yukino için de yapıyor olabilir. 

pislik hayato sen kimsin 8man a yardım etmeye çalışıyorsun!! kendi bencil yöntemlerini 8man da kullanmak onu mutlu mu edecekti sanki?
  15. Beğen
    Kaxell reacted to forevertr3 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Adında veya Soyadında (Y) olanların listesi erkek veya bayan ayırt etmedim:

Ha(Y)ama, Ha(Y)ato ->Belki kendine aşıktır
    Hikiga(Y)a, Hachiman
    (Y)uigahama, Yui
    (Y)ukinoshita, Yukino
    (Y)uka
    (Y)okko
    (Y)ukko
    (Y)ukinoshita, Haruno
    Hikiga(Y)a, Komachi
    Miura, (Y)umiko
    (Y)amato
    Zaimokuza, (Y)oshiteru
  16. Beğen
    Kaxell got a reaction from Aechee in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.
    Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 
    Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 
  17. Beğen
    Kaxell got a reaction from Ftsuu in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.
    Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 
    Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 
  18. Beğen
    Kaxell reacted to Nightwraith in Anime nasıl ve hangi yollarla indirilir? (Resimli Anlatım)   
    Evet, arkadaşlar ben arşivci olmak istiyorum, online izlemeyi sevmiyorum ama nasıl indireceğimi bilmiyorum diyorsanız, doğru konudasınız. Biliyorsunuz ki  online izlenilen video'lardaki 720p seçeneği aslında 480p çözünürlüğünde oluyorlar ve online izlemenin bir sürü sıkıntısı oluyor, yok donma yok reklam vs vs. Bu gibi durumlarda karşınıza iki seçenek çıkıyor;

1. Internet Download Manager

Bu görüp görebileceğiniz en hızlı indirme olanağını sağlayan (yaklaşık 5 katı kadarı) durdurup devam etme özelliği veren ve programlayıp listeleyen bir programdır.  

Örnek resim;

Şimdi ise nasıl kullanıldığına değineceğim;

1. Önce izlemek istediğiniz sunucu'ya gidip video'yu başlatırsınız. 

2. Çıkan yere tıklayıp oradan kaydetmek istediğiniz bilgileri girersiniz. (Google Chrome ile IDM uzantısını ilişkilendirmeniz animenin ismini otomatik çıkartacaktır.)

3. 'İndirmeyi Başlat' yerine tıklayarak indirmeye başlıyor program.

(Not: Ben AKK'yi aştığımdan internet hızım düşük, sizin kendi hızınıza orantılı olacaktır. (AKK=50GB indirme sınırı/Aylık)

4. Video indiğinde sizi uyaracaktır, ben o seçeneği kapattım indiği yere gider ki zaten listede gözükecektir 'DURUM-TAMAMLANDI' şeklinde. Onun üzerine sağ tıklayıp 'Klasörü Aç' derseniz sizi dosyanın yanına ulaştıracaktır.

5. Bu şekilde IDM kullanmış olursunuz. 
       Internet Download Manager'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.     İkinci yola gelirsek, işte dananın kuyruğunun koptuğu yer tam olarak burası.              2. Torrent üzerinden Video'yu indirmek. (Bittorrent-uTorrent/Kalite daha fazla olduğundan önerdiğim seçenektir.)    Bittorrent'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.  
    Örnek resim;

1. Öncelikle indirmek istediğiniz anime'nin altyazısının hangi formata göre uyumlu olduğuna bakmalısınız. Tüm altyazıların upload edilip indirildiği yer divxplanet'tir.

2. Google'ye dixplanet *anime'nin ismi* yazıyoruz.

3. İlk çıkan yere giriyoruz.

İstiyorsanız kontrol etmek amaçlı indirip içine bir göz atın, ben genelde öyle yapıyorum.

4. Senkronunun ne olduğunu öğrendik, şimdi sırada video'ya ulaşma aşamamız var. Google'ye girip nyaa.se *anime'nin adı* yazıyoruz. (Ben nyaa.se rotası ile anlatacağım isterseniz siz kickatt, bakabt olarak da video'ya ulaşabilirsiniz.

5. Girdiğimiz yerden arama yerine '[Mazui] Angel Beats' yazıyoruz. Ve oradan size uygun olan şekline tıklıyoruz, ben 5GB olanını indirmiştim. 

6. Gelen yerde 'DOWNLOAD' seçeneğine basıyoruz ve indirme alta geliyor.

7. Torrent'e artık tıklarmısınız, tutup torrent'in üzerine mi atarsınız bilmem ama ikisi de sizi aynı sonuca ulaştırır. 

8. 'TAMAM' a tıkladığınız takdirde dosyanız inmeye başlayacaktır, bu süreçte inmesini beklemek kalıyor size, gidin bir hava alın, yatın uyuyun ya da sevgilinizle vakit geçirin orasını bilmem artık.

9. İndirme tamamlandığında sürekli kalan 'Gönderiliyor' kısmını görmek istemezseniz sağ tık yapıp 'Durdur' demeniz yeterli olacaktır. 'Gönderiliyor' olayının mantığı şudur, Torrent çok bileşimli indirme sunucusudur, diğer kullanıcılar istediği şeyi sizin bilgisayarınızda olduğunu fark edince buradan upload etmeye başlarlar, bu da seeder dediğimiz olaydır. Yani 'Gönderiliyor' seçeneği açık kapalı olsun hiçbir farkı olmaz ve bilgisayarınıza da bir sakıncası olmaz, diğer kişilerin veriyi daha hızlı indirmesi için onlara yardımcı olursunuz. 

10. İndirme bitti, siz 'Tamamlandı' seçeneğini sonunda gördünüz, bitti mi? Bitmedi hayır. Hemen altyazıyı indirdiğiniz yere gidiyorsunuz. (Genellikle bu yer 'Karşıdan Yüklemeler' kısmıdır. Oradan altyazıyı buluyor ve sağ tık 'Kopyala' seçeneğine basıyorsunuz. 

11. Kopyaladığınız altyazıyı alıp Torrent'le indirdiğiniz anime klasörünün içine atıp 'Buraya Çıkart' diyorsunuz.

12. Dosyayı çıkardık, anime'yi açıyoruz. Benim tavsiyem MPC ile izlemenizdir, MKV (BLU-RAY) dosyaları en iyi o oynatır. Sonra anime klasörüne geri dönüyoruz ve altyazı klasörünü açıyoruz. Altyazıyı tutup sürüklemeniz yeterli olacaktır.

13. İşlem sonunda  bitti, artık video'nuz hazır bulunuyor, izlenilebilir. Bu şekilde siz de Torrent ile animeleri hardsubbed olmadan daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.

İyi seyirler. 
  19. Beğen
    Kaxell got a reaction from Strix. in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Veee, benim kalbimi çalan o görsel...

Yeterince çalışmayan insanların yetenekli insanları kıskanma gibi bir hakkı yoktur. Onlar, başarılı olmak için çok çalışmanın gerektiğini anlayamazlar, ve bu yüzden kaybederler.

- Yukino Yukinoshita (Oregairu) 
  20. Beğen
    troll değildir. ama birşeyler eksik bence:

21. Beğen
    Kaxell got a reaction from Barış in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Ben atarim buraya, daha bilgisayari elime alamadim ama 10. Sayiya kadar var internettr.
  22. Beğen
    Kaxell got a reaction from historianWeeb in High School DXD - Akeno'ya merhaba deyin...   
    Merhaba
  23. Beğen
    Kaxell got a reaction from Witch in [Light Novel] Utsuro No Hako To Zero No Maria 1-4 MangaTR'de!   
    Ön ve Son Söz
    -Normalde uzun uzun tanıtımını yapardım ama bu seri için gerek bile yok. Çevrilmeye değer olduğunu My Anime List Sıralamasında BİRİNCİ (9.15) sırada olarak kanıtlıyor. 
    Bütün işaretler, yazım stili ve sözcükler yazarın kullandığı gibi çevrilmiştir.
    Okurken hikayeye alışması biraz zaman alıyor. O yüzden iki sayfa okuyup bırakmamanızı tavsiye ederim. 

*Değerli zamanını ayırıp çevirinin neredeyse hepsini üstlenen LoyalBlue rumuzlu arkadaşımıza bizzat teşekkür ederim. Projenin ilerlemesinde  6576537383 katlık hız sağlamasaydı şu an bu iki kitap sizlere ulaşamayacaktı. *

Son olarak:
    Çeviride yardımcı olmak isteyen ya da Türkçesine güvenen ve hatalı cümlelerin yapısını düzeltebilecek biriyseniz sizi de aramızda görmek isteriz. Bunun için  BU adrese tıklayıp en alt kısımdaki "Tercüme" ya da "Editörlük" kısmından başvurabilirsiniz. Olmadı bana ya da LoyalBlue'ya bir özel mesaj atın konuşalım!* 

Okumak için :  HakoMari Oku

Açılış Şarkısı

https://youtu.be/xLOIyQ6H7-8

Kapanış Şarkısı (Full versiyonu daha yayınlanmadı.)

https://soundcloud.com/replicaletter/sx1svhx1i20c
  24. Beğen
    Kaxell reacted to Ecciel in Key'in yeni görsel romanı Harmonica   
    Key 15. kuruluş yıldönümüne özel olarak hazırlayacağı yeni görsel romanını duyurdu. Adı "Harmonia" ve türü kinetic novel, yani hiçbir seçim yapmayacağımız, hikayesi sabit bir çizgide işlenen bir görsel roman. 

Konusu ise biraz farklı: İnsanlar sahte duygu ve hatıralara sahip, Firoid isimli yapay insanlar yaparlar ve dünyayı yıkımın eşiğine getirirler. Ana karakterimiz de bir yolculuğa çıkan bir Firoid. Yolculuğu sırasında iki kızla karşılaşır: Shiona ve Teepee. Onlarla birlikte gerçek duyguları anlamaya çalışır.

Bahsettiğimiz o iki kızın çizimleri yukarıdaki resimde. Sağdaki "Bir kütüphanenin derinliklerinde ağlayan kız" Teepee. Soldaki ise "İnsanlara karşı güleryüzlü" Shiona. Ana karaktere o yardım teklifinde bulunuyor.
    Görsel romanın çizimleri Itaru Hinoe tarafından yapılacak ve müzikleri Shinji Orito tarafından bestelenecek.

Bu yıl gerçekten de Key'in yılı olacak gibi görünüyor ^^

Fragmanı da çıkmış, izleyebilirsiniz:

25. Beğen
    Kaxell got a reaction from sf.rampage829 in Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru |FC| + Light Novel Çevirisi   
    Ben hafif romanına başladım, eğer isterseniz önümüzdeki haftalarda spoiler veririm. 
    eğer hikki çıkma teklifi ederse yukino 8manı reddeder bence. 3ünün arkadaşlıklarını kesinlikle bozmak istemez, bu durum yui içinde geçerli, o da yukinoyu dışlamak istemez. 
    (hachi=japoncada 8 demek :) yabancı forumlar çok kullanıyor bu kısaltmayı, bende çok seviyorum.) 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.