Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

279
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    DHspark reacted to Mileydi in TRART Yetenekli Kalemlerin Buluşma Noktası   
    :o Yeni gördümm kendimi kınıyorum kın kın kın  <_< 

Site çok güzel olmuş elinize emeğinize sağlık  ^_^ Çizim işlerinden hiç anlamam, yanlışım varsa düzeltin ama bu şekilde hazırlanmış gördüğüm ilk site ve forum tasarımı, biraz inceledim ve gözüme batan herhangi bir unsur bulamadım dediğim gibi aceminin bile çok çok alt bir seviyesinde olduğum için gözümden kaçmış olabilir, umarım katılım fazlaca olur kendini geliştirmek isteyen, bu işlerde yetenekli arkadaşlarımız için yol gösterici, çizimler ile ilgili kaynakların çoğalması için diğer hevesli arkadaşlara ön ayak olursunuz.

Site tasarımı ve içerik açısından üyelerin de fikir beyan etmesine izin vermeniz oldukça hoşuma gitti malum işin ehli olanlar hataları daha çabuk bulup düzeltmeniz için size fırsat verebilirler, tabi yapılan eleştiri ve yorumların belli saygı çerçevesinde olması koşulu ile, malumumuz meyve veren ağaç taşlanır ve elbette aradan tiz seslerde çıkacaktır, umarım istediğiniz kitleyi yakalar ve çalışmaların paylaşılarak çok daha büyük bir kitleye hitap etmeniz, ulaşmanız sağlanır.

Başarılarınız daim olsun sizin gibi genç yeteneklerin, anime, manga vs. diğer türlerin yayılması için yaptığı bu çalışmaları gerçekten takdir ediyor ve azıcıkta olsa kıskanmıyor değilim ^_^  

Ahmedom yolun açık olsun, inşallah hevesinin daha da artması ve ortaya çok daha güzel çalışmalar koymak için gereken azmi kendinde bulursun, çoğunluk görmese de emin ol bir iki kişinin bile yanında ki varlığı yeter gözünü ve hırsını gönül verdiğin bu yoldan ayırma  ^_^ 
  2. Beğen
    DHspark got a reaction from Amy's in TRART Yetenekli Kalemlerin Buluşma Noktası   
    TRART, bir sanal sanat portalıdır.
    TRART, ülkemizde kurgusal sanatları geliştirmeyi hedefleyen, çizgi roman çizerliği ve yazarlığında yetenekli ve gayretli insanları bir araya getirme gayesi olan sanal bir kuruluştur. Bu forum sistemi, tamamen bu amaçlar üzerine inşaa edilmiş, gelişmiş bir sistemdir.

TRART.org gelişmiş bir site/forum sistemidir arkadaşlar. Bu sistem tamamen çizime, çizgi romana, mangaya, webtoon'a ve benzer sanatlara meraklı tüm çizer ve yazarlar için, dergi grupları için yapıldı. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemizdeki kurgusal sanatları çizmekle ilgilenen herkesi bir araya toplayabilecek, onlara kolaylıklar sunabilecek bir sistem bu. Ayrıca çizim ve yazarlıkla uğraşan tüm arkadaşların seveceği benimseyeceği, aradıklarını bulabileceği çok faydalı özelliklere sahip bir site. Lafı uzatmadan sizleri de bu sisteme bir göz atmaya davet ediyorum.

www.trart.org

LİNK:
    http://www.trart.org/threads/trart-acildi.32/

Ayrıca ben, DHspark-Ahmet Arif Safir. Herzaman TürkAnime.TV ailesinin bir parçası olduğum için mutluyum. Anime Komedi ve HanzaiWORLD gibi TürkAnime severler için bazı çalışmalar yaptım. Burası çok güzel bir yer, harika bir forum ortamı, ülkenin en gelişmiş anime izleme portalı. Bu bir veda da değil ayrıca veda eder gibi yazdığıma bakmayın, ben hala TürkAnime.TV'nin bir üyesiyim ve ilerde yeni çalışmalarım olursa inşallah burada olacağım burada paylaşacağım.

Ben aktif olmayı, üretmeyi seven destekleyen bir insanım. Çalışmalarımda hep bu yönde oldu ama bazı isteklerime malesef sistem olarak karşılık bulamadım. Sonuçta burası bir anime forumuydu. Başta bu aileye katılmama sebep olan Halil abiye ve bu forumun harika insanlarına arkadaşlarıma çok çok teşekkür ediyorum. Umarım bu forum var olmaya hep devam eder.
  3. Beğen
    DHspark got a reaction from Witch in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Eyvallah bedricim sağolasın :D resimde video da çok hoş ^_^

Teşekkürler Ayhan :D

Teşekkürler Erdem 8inpachi'ye çok güldüm :D

Zaten herkesi tanı beni tanıma :D iyi öyle olsun bakalım :P teşekkürler

Aymiiiiii adminiiiiiiiiimmm :D sağolasın eski nickine döndüğünü görünce ayrı bir sevindim :D

Teşekkürler :)

Arigato Witch chan :D

Teşekkürler ablacım çok sevdim resimleri :D
    NOT: Pastanın yanında kızı da alabiliyor muyuz? :ph34r:
  4. Beğen
    DHspark got a reaction from Sabah Sisi in ANİME KOMEDİ   
    ANİMEKOMEDİ
    Değerli TürkAnimeTv Ailesi, AnimeKomedi bölümüne hoşgeldiniz. FF Komedi Dükkanı'nda popüler anime karakterlerinin bulunduğu komik hikayeler, anime severlerin yaşadığı komik durumlar ve bazen de hem anime karakterlerinin hem de anime severlerin aynı kurguda buluştuğu eğlenceli çalışmalar bulunacak. Eğlenceli bir bölüm olması umudundayım. Konuyu sınırlandırmak istemiyorum ama kurgular daha çok anime ve animeciler etrafında gelişecek. Çalışmalar bazen tek sayfa bazen mini hikaye (2-6 syf) bazen de bir kaç hafta sürecek seri halinde olacak . Bu paylaşım ilk olduğundan popüler animelerden dört tanesiyle başladım. Hikayeler iki sayfalıktır. Sürekli yeni çalışmalar eklemeyi düşünüyorum. Beğenmeniz dileğiyle... (NOT: İleride paylaşacağım bazı çalışmalarda en sevdiğiniz anime karakteriyle, ciddi animelerle ve ya yakışıklı-güzel anime karakterleriyle ilgili kurgular olabilir hedefim hiçbir anime karakterine veya animeye hakaret etmek değil, hedefim sadece eğlenmek ve eğlendirmektir, anlayışınızı bekliyorum)

(Tüm destekleri ve katkılarından dolayı site yöneticisi Halil Karahan'a teşekkürlerimi sunarım, AnimeKomedi'yi yapabildiysem bu onun yardımlarıyla olmuştur.)

Bu TürkAnime.TV Komedi Çizim Yarışması'na katıldığım çalışmam, bununla başlamak istedim

Kim Lan Bu Uçağın Şöförü

Yachiru'nun Evi

Talihsiz Gün

Çok Pişmanım Teyze

5. Beğen
    DHspark reacted to Despair in Forum Manga Yurdu   
    Arkadaş online okuma platformu olan sitemizin forumunu açmış bulunuyoruz. Sizleride bekleriz. Açılışa özel giveawaylerimiz var tabikide;

-İsteyenler için Animebytes davetiyesi
    -Torrentleech, IPTorrents, Blackcat-Games davetiyeleri
    -nCore, Arena-Tr, BitTurk hesapları

Forumumuzun Özellikleri;
    -PhpBB3 platformunu kullanıyoruz.
    -Sitemizde entegre mchat eklentisi vardır.
    -Elimizdeki Türkçe manga ciltlerini torrente yüklüyoruz. Nyaa.se http://forum.mangayurdu.com/viewtopic.php?f=4&t=3
    -One Piece Galerisine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.http://mangayurdu.com/onepiece.php
  6. Beğen
    DHspark reacted to ExheptaN in Dergim Totoro İkinci Sayısını Yayınladı!   
    Dergim Totoro, 2. Sayısını yayınladı! İlk sayımızın üstüne koyarak sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Gelişmemiz için geri dönüş yapmayı unutmayın. ^^

Şimdi Online Okuyun

-------------------

Dergim Totoro olarak ilk sayımızı yayınladık.  Hemen okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Şimdi Online Okuyun 

PDF Olarak İndir / Oku

7. Beğen
    DHspark reacted to Endiret in Seboy 1. bölüm!!!   
    [
    Merhaba minna-sama! Bu benim ilk hikaye yazışım olacak, yorumlarınızı bekliyorum!
    Tanıtım:

Bölüm-0

Bölüm-1

8. Beğen
    DHspark reacted to Erascupin in Fan art ve Tasarım çalışmalarım   
    Merhaba Türk Anime, uzuun uzun zamandır sitedeyim ama forum da aktif olamıyorum işim yüzünden, yine de Facebook sayfam da vlog çalıştığımdan tüm anime kesitlerini Türk Anime'den alıyorum. :) Yine aktifmişim.

Aynı zaman da grafik tasarımcıyım, dolayısıyla MMORPG oyunların introları, website grafik işleri ve tişört, kupa, yastık tasarımları gibi işlerle de uğraşıyorum, bunlara anime de eklenince ortaya güzel şeyler çıkıyor.
    Bir kaç tasarım gönderiyorum ama bunlar hibe değildir, tabi hoşunuza gideni alıp duvar kağıdı, kapak ve ya profil resmi olarak kullanabilirsiniz ama ticari ortam da kullanılmaya izinleri yok. Resimler tişört, kupa, tablo, yastık kılıfı vb. ürünler de kullanılan tasarımlardır.
    Değerlendirme ve eleştiriye açıklar, yorumlarınızı bekliyorum. :)

*Yapılan bazı tasarımlar da esinlenme yöntemi kullanılmıştır. Çoğu orjinal art'tan ve anime kesitlerinden alındı.
  9. Beğen
    DHspark got a reaction from historianWeeb in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    ben şöyle düşünüyorum anime Japonya da sadece otaku denen kişilere harem-ecchi tarzda anime sunan bir sektör olmaya kayıyor bu inkar edilemez. Ha dersin ki iş basit ,konu belli, işleniş belli, sadece karakterler hafif değişiyor bir zorluğu yok. Ama o ağzımızda tad bırakan animeler yok çünkü onlar nadir şeyler. Güzellikleride biraz burada aslında. Bu eserlerin arkasında bir beyin var, bir kurgu var, bir emek var ve en önemlisi özgünlük var. Özgünlük ve kurgu herşeydir arkadaşlar anime olsun kitap olsun film olsun sanat dalı farketmez özgün olmayan kurgusu yeterince sağlam olmayan yapımlar zaten hafızada yer etmiyor, izleyen adama sor iki ay sonra hatırlamaz. Böyle eserleride yetenekli özel insanlar çıkarır yani gökyüzünden yağacak hali yok bunların. Bu tür insanların son zamanlarda azalmasından bahsedilebilir ve sonuç olarak iyi malzeme yoksa iyi yemek yapılmaz bu doğanın kanunu. konuyla çok alakalı olmadı ama içimde kalamsın bunları yazayım dedim :D
  10. Beğen
    DHspark got a reaction from Cold Dewil in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    ben şöyle düşünüyorum anime Japonya da sadece otaku denen kişilere harem-ecchi tarzda anime sunan bir sektör olmaya kayıyor bu inkar edilemez. Ha dersin ki iş basit ,konu belli, işleniş belli, sadece karakterler hafif değişiyor bir zorluğu yok. Ama o ağzımızda tad bırakan animeler yok çünkü onlar nadir şeyler. Güzellikleride biraz burada aslında. Bu eserlerin arkasında bir beyin var, bir kurgu var, bir emek var ve en önemlisi özgünlük var. Özgünlük ve kurgu herşeydir arkadaşlar anime olsun kitap olsun film olsun sanat dalı farketmez özgün olmayan kurgusu yeterince sağlam olmayan yapımlar zaten hafızada yer etmiyor, izleyen adama sor iki ay sonra hatırlamaz. Böyle eserleride yetenekli özel insanlar çıkarır yani gökyüzünden yağacak hali yok bunların. Bu tür insanların son zamanlarda azalmasından bahsedilebilir ve sonuç olarak iyi malzeme yoksa iyi yemek yapılmaz bu doğanın kanunu. konuyla çok alakalı olmadı ama içimde kalamsın bunları yazayım dedim :D
  11. Beğen
    DHspark got a reaction from MiranamiTsuki in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
  12. Beğen
    DHspark reacted to Cold Dewil in Japonya’da Anime Sektörü Sona mı Erecek?   
    Bu sadece Neon için geçerli değil ki. D.Grayman olsun Hellsing olsun Dante's inferno vs..bu tarz kokan anime var. Ama bence sebeb tam olarak o değil. Tam açıklayamasamda çoğu eski yapımın ağızda bıraktığı tat ile yeni yapımların basitliği bence. Yeni yapımlar insanda taze duygular uyandırmıyor o an ki aksiyon,korku, komedi gelip geçici gibi. Çok bi alt yapı kurmuyor bence. Çoğu kişinin DN,FMA,SNK ıvır.zıvır aklında kalmasıda bu sebebten. Özgün kendine has özellikleri ile farklılık. Gündelik yapımlarda bu farklılık yok.
  13. Beğen
    DHspark got a reaction from Rhea in Özlü Sözler   
    bende sevdiklerimden aklıma gelen birkaç tanesini yazayım bari -_-

"Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp hiç yaşamamış gibi ölüyoruz."

ve bu da ünlü Fight Club filminden anlamı çok derin bir sözdür

"Bir zamanlar sahip olduğunuz şeyler bir gün sizin sahibiniz olur."
  14. Beğen
    DHspark reacted to Burakesan in Manga - TR ve Gerekli Şeyler arasında geçen konuşma - video hazırladım   
    Merhaba,
     bu videoda Gerekli Şeyler ve Manga-TR arasında yaşananlara değindim ve kendi yorumumu belirttim, sizlerin de konu hakkındaki görüşlerini bekliyorum. Gerekli Şeyler'in Facebook sayfası ve özür mesajı;https://www.facebook.com/gerekliseyler?fref=ts www.japonca.com.tr'de paylaşılan gönderi ve geçen konuşmalar;https://www.japonca.com.tr/gerekli-seyler-protesto/ https://www.youtube.com/watch?v=ghXr7NP0BjI Videoyu istediğiniz gibi, her yerde paylaşabilirsiniz; bir farkındalık oluşmasını istiyorum şahsen.
  15. Beğen
    DHspark reacted to DarkMP in MangaTR   
    Bilgilendirme

Gerekli Şeyler Yayıncılık'tan gelen mailler aracılığıyla sitemizde yayınlanan "Bleach, Naruto, One Piece, Hellsing ve Shingeki no Kyojin" serileri hakkında uyarı aldık.

Mail Konuşmaları

GŞ - “GEREKLİ ŞEYLER YAYINCILIK

Yaptiginiz korsan ceviriler

Oncelikle cesaretinize hayran kaldik. Bir yayinevinin onbin hatta yuzbinlerce lira harcayip insanlara ulastirmaya calistigi mangalari siz boyle terbiyesizce, ahlaksizca yayinliyorsunuz helal olsun. Simdi biz Gerekli Seyler Yayincilik olarak Bleach, Naruto, One Piece, Hellsing ve Shingeki no Kyojin in turkiye yayin haklarinin sahibiyiz. Eger bir kac gun icinde bu mangalarin KORSAN yayinlari sitenizden kaldirmazsaniz, sonu hic iyi olmaz ve hayatiniz boyunca calisarak kazanamayacaginiz bir meblada tazminat oder hatta demir parmakliklarin arkasini ziyaret edebilirsiniz.  INSANLARIN EMEKLERINI CALMAYIN, GIDIN ADAM GIBI SEYLERLE UGRASIN.

GEREKLI SEYLER YAYINCILIK”

Manga-TR -  “Biraz daha resmi bir dil ile bize ulaşabilirseniz sevinirim.”

GŞ - “Daha ne gibi resmi bir dil bekliyorsun anlamadim? Sence resmi bir dil hakediyor musunuz? Biz burda bu kitaplara yuzbinlerce lira telif hakki oduyoruz siz -BEDAVAYA- intenete koyuyorsunuz. Yapilan sey dogru mu? Hayir degil ve gelmis daha resmi bir dil ile ulasirsaniz diyorsun. 

Al benim adim Deyvi Simoni, Gerekli Seyler Yayinciligin kurucu ortagiyim. Ve ilk gonderdigim mesajdaki ciddiyetimi koruyarak, bu mangalarin siteden kaldirmanizi talep ediyorum. Talebimiz karsilanmazsa, yasal yollara basvuracagimizi belirtiyorum.”

Manga-TR - Çevirileri Manga-tr.com yapmıyor. Site ile bağımsız kişi veya kişiler gerçekleştiriyor ve sisteme gönderiyorlar. Çalışalarınızdan sisteme kopyalanan bir şey göremedim. Türkiye'de serilerin telif haklarına sahip olan kurumlar bizimle iletişime geçtiğinde ilgili serinin sitemizde ki yayınına son veriyoruz. Sizden istediğimiz sadece daha düzgün bil dil ile bizimle iletişime geçmenizdi. Ne tehtid nede aşağalıyıcı bir dille. Kısa süre içerisinde kaldırılacaktır. İyi günler dilerim.

Böylesine bir üslubla karşılaşınca bir çocuğun bize şaka yaptığını düşündük. Ama ne yazık ki doğruymuş. Ücret beklemeyen gönüllü çevirmen ve editörlerimizin emeklerini kaldırtılıp boşa çıkartıldı, emekleri çalanlar ortada. Adamlar o kadar para veriyorlarsa sonuçta kazanıp cebini doldurmak için yapıyorlar, babalarının hayrına değil. Biz sadece bu yeni kültürleri yayabilmek ve geliştirebilmek ve insanları mutlu etmek için yapıyorduk bu işi, sonuçta insanları mutlu etmek bize göre “ADAM GIBI SEYLER”le uğraşmaktı.
    Fansub grupları, çalışmalarının yayınlanmasına izin vermediklerinde de kaldırıyoruz, hakaret etmek, küçümsemek Gereksiz Şeyler bunlar.
    Böylelikle Bleach, Naruto, One Piece, Hellsing ve Shingeki no Kyojin serilerini artık yayınlayamıyoruz, bunun için okuyucularımızdan, emektar çevirmenlerimizden ve editörlerimizden özür dileriz.
    (Bizde olmasa da elbette bir yerlerde yayınlanacaktır ;) )
  16. Beğen
    DHspark reacted to ExheptaN in Dergim Totoro, Türkiye'nin Anime ve Manga Dergisi 3 Haziranda E-Dergi Olarak Çıkıyor   
    Dergim Totoro olarak ilk sayımızı yayınladık.  Hemen okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.
    Şimdi Online Okuyun 
    PDF Olarak İndir / Oku
    --------------------------------------------------------

Dergim トトロ - 3 Haziranda Sizlerle Buluşuyor!

Dergim Totoro, Türkiye’de anime sever kitleye yönelik, devamlılığı sağlayacak kaliteli yazar kadrosu ile her ay bir sayı çıkarma planları dahilinde Mayıs 2015’te kurulmuştur. İlk sayısını Haziran ayı içerisinde okurlara ulaştırmak amacıyla kuruluş aşamasından itibaren tüm ekibin devamlı çalıştığı Dergim Totoro, kısa bir zamanda gerekli hazırlıkları tamamlamış ve artık derginin çıkış tarihi 3 Haziranı beklemeye başlamıştır.

Nasıl Kurulduk?

Dergim Totoro, ben ve birkaç arkadaşım tarafından uzun zamandır çıkarmak istediğimiz anime ve manga odaklı e-Derginin gerçeğe dönüştürülmüş hali. Bir seneden uzun bir süreç içerisinde kurgulanan (o zamanlar henüz bir adı olmayan) dergimiz, öncelikle üniversite hazırlığı ve ardından farklı projlerin öncelik bulması gibi sebeplerden ötürü hayata geçirilememiş ve ertelenen bir hal almıştı. Ancak Nisan ayı içerisinde, Dergim Totoro, bu kez hayata geçirmek üzere adımını attığımız ve belli hazırlıkları tamamlayarak ilk sayımızı Haziran ayında ayında çıkarmak amacıyla çalışmaya başladığımız bir dergi haline geldi. 

Neden Dergim Totoro?

Dergim Totoro yazarlarının ortak olarak sevdiği kişilerin başında gelen Hayao Miyazaki'nin "Komşum Totoro" isimli eserinden esinlenerek ortaya "Dergim Totoro" adını çıkardığımızı belirtebiliriz.

----------------------------------------

Bizi Takip Edin

Facebook Sayfamızı Beğenebilir,
    Twitter Adresimizi Takip Edebilir,
    Veya Web Sitemizi Ziyaret Edebilisiniz...

Skype Adresimiz Üzerinden'de iletişime Geçebilirsiniz... 

----------------------------------------

Ekip Arkadaşı Arıyoruz

Dergim Totoro'ya katılıp bizlerle birlikte aylık dergimizde yazmak isteyen arkadaşlarımızı bekliyoruz!

Yazarlık başvurusu yapmak için;

-İsim : 
    -Varsa Daha Önce Yazarlık Tecrübeleri : 
    -Varsa Blog Vb. Site Adresleri : 
    -Sosyal Ağ Adresleri : 

şablonuna uygun bir şekilde, kendiniz hakkında " iletisim@dergimtotoro .com " adresine mail göndermeniz yeterlidir.

Ayrıca iletişim için "dergimtotoro" skype adresinide kullanabilirsiniz.

17. Beğen
    DHspark reacted to Songena in Painting Exhibition (Ağ ağ ağ Konuyu Geç Açıyorum )   
    Başlığı İngilizce yazayım ki benim gibi İngilizce bilmeyenler konuya daha meraklı baksın. Önyargısı olmasın. :ph34r:
    Neyse...
    Minna İstanbul' da olan resim sergisini haber vermek için konuyu açıyorum. Kore'li ressamların eserleri sergileniyor.

SERGİ / EXHIBITION
    South Korean artists are in Istanbul.
    Chun Won Oh
    Cheul Ho Cho
    Je Nam Shin
    Mi Won Kim
    Mi Kyung Lee
    Hye Og Kim
    Byung Lae Lee
    Doo Nye Kim
    Sook Ja Kim
    Dong Hyun Lee
    Boo Kyoung Lee
    14 Mayıs - May 2015, 20 Mayıs - May 2015 KOKTEYL - VERNISSAGE PERŞEMBE - THURSDAY MAYIS 14 MAY 2015 18:00 - 20:00
    Bu kısmı Alıntı: http://www.antikhotel.com/news-tr.html
    Bu konunun bu forumda ne işi var? Tee Kore' den kalkıp gelmişler. Kalabalıklar ve katoloğa (Çok kalkteli basılmış. ) vs. çok masraf yapmışlar. Üstelik Anadolu' yu şehir şehir gezmeyi düşünüyorlar. ( Nereden biliyorum? Sergiyi açan kurs hocam. :D )
    Türkiye' yi seven ülkeden sanatçılar gelmiş, en çok da bu yüzden konuyu açıyorum. Böyle şeylere çok az ilgi var ülkemizde maalesef. Belki açtığım konunun faydası olur. :(
    Mart ayında Kyoto' da Türk sanatçılarının olduğu bianel yapıldı. Kore-Japonya ilişkileri Türkiye-Yunanistan gibi olsa da Kore' de şarkıcı olan Japon var. Resim alanında da böyledir belki? İlgi görtersek, ilgi görürüz. İleride Japon sanatçıları için konu açsam... :wub:
    Serginin konusunu son günlerinde açıyorum. Bunun için gomeen. :unsure:

Sergiye bugün gideceğim. Pembe gözlüklü, sarı-turuncu saçlı, (Evet, sarı ve turuncu saç. Ahshshs )çocuk gibi kız görürseniz o benim. (Yakamda kırmızı gül var, demiycem. Çok klişe. :P )
  18. Beğen
    DHspark reacted to Evallark in Ao Haru Ride ve Strobe Edge'nin Mangakası Io Sakisaka'nın Yeni Mangasının Adı ve Konusu Yayınlandı   
    Shueisha'nın Bessatsu Margaret adlı dergisi, Io Sakisaka'nın yeni manga serisi hakkında detaylı bilgiler yayınladı. Yeni manganın adı Omoi, Omoware, Furi, Furare olacak ve 13 Haziran'da çıkacak. Manganın ilk bölümü 60 sayfadan oluşacakken renkli sayfalarda içerecek.

Serinin sözlerinden birisi de "Hangi aşkı kovalayacaksın?" Hikaye aşka karşı bakışlarından ötürü zıt kutuplarda duran iki kıza odaklı. Yuna (resimde soldaki kız) rüya gibi bir aşk istiyor. Akari (sağdaki kız) ise aşkla daha iyi yere gelebileceğini düşünüyor ve aşka realistik yaklaşıyor. İki bayan karakterin hikayesinde iki erkek ana karakter görünüyor. Kazuomi (soldaki çocuk) aşkı anlamıyor. Hatta "O ne, lezzetli mi?" diye soruyor. Diğer bir yandan, Rio (resimde sağdaki çocuk) ona gelen kimseyi, tatlı olduğu sürece, reddetmeyecek birisi.

Kaynak: ANN

Resimler: Crunchyroll

Kendi görüşüme gelirsek, Io Sakisaka'yı çok severim. Takip de edeceğim. Yuna karakteri Futaba'ya, Kazuomi ise Tanaka senseiye, Akari Narumi'ye ve Rio ise Strobe Edge'den Andou'ya benziyor. Ama pek sorun değil sonuçta aynı kalemden çıkıyor ve çizim tarzını çok seviyorum. Konusu aşk dörtgeni olacağını gösterdi gibi. Bu tür aşk üçgen beşgenlerini sevmem ama yapacak bir şey yok, takip edeceğim^^

19. Beğen
    DHspark reacted to MiranamiTsuki in Tsuki'nin Projeleri (Güncellendi: 05.07.15♥)   
    Gerçek Insan Çizimlerim
    Katy Perry

Sunny

Avril Lavigne

Bu kadının burnunu ve burnunun altındaki girintiyi çizmeye bayılıyorum *weird artist*
    Marilyn Monroe

Luhan 2013 vs 2014 çizimim. Şahsen standartlarımın altında. Daha iyi yapabilirdim -Üvey evlat Luhan-

Aslında bu resimleri çizmeyi hiç sevmiyorum, çünkü durmadan bir yerlere bakıp aynısını çizmeye çalışmak sinirlerimi bozuyor. Hele ki bu resim A5 'ten büyükse kafayı yiyorum. Mesela o bukalemun Marilyn 4cm e 4cm. Onu yaparken bunalmadım. Ama Avril'e ne kadar sevsem de artık devam edemeyeceğim.
    Hani Efsane Sahneler Projemde de bir yerlere bakıyorum evet, ama aynısını çizmeye çalışmıyorum. Hayal gücüm bunu kabullenmiyor. Başka yerlee bağlı kalmak sinirlerimi bozuyor. Ben özgür çalışırım.

♡I'M FREE!☆
    Her neyse buraya gıcık sanatçı kişiliğimi de döktüğüme göre artık gidebilirim.
  20. Beğen
    DHspark got a reaction from Witch in Çizmeyi Özellikle Sevdikleriniz ve Sevmedikleriniz   
    tek bir kelime ile özetliyorum "el"  :( elleri istediği pozda istediği gibi çizen her şeyi çizebilir bunu unutmayın sevgili dostlarım :(
  21. Beğen
    DHspark got a reaction from Sabah Sisi in Çizmeyi Özellikle Sevdikleriniz ve Sevmedikleriniz   
    tek bir kelime ile özetliyorum "el"  :( elleri istediği pozda istediği gibi çizen her şeyi çizebilir bunu unutmayın sevgili dostlarım :(
  22. Beğen
    DHspark reacted to asci in 2015 Yaz Dönemi Gelecek Animeler(2 Temmuz-Liste Güncellendi)   
    2015 Yaz Dönemi Animeleri Listesi
    (2 Temmuz 2015-Güncellendi)

Yaz Sezonu geliyor,ve bu sezonda da tatilde yeni animelerle sıkılmayacağız gibi görünüyor.

Gelecekler arasında öne çıkanlara bakacak olursak:
    -18 yıl aradan sonra gelen yeni Dragon Ball Super
    -Mangası en çok satanlarda olan yeni ecchi animesi Monster Musume no Nichijou
    -To Love Ru-Darkness İkinci sezon(İzlemesek de Gintamadan az çok öğrendik :) )
    -Bakumana benzer olacağını düşündüğüm "Sore ga Seiyuu"
    ...
    Bunların yanında da Boruto Movie,Shingeki no Kyojin Filmleri;SAO,Isuca OVA'larıyla bu yaz yine dolu dolu geçecek.

Liste için(Tıklayarak Büyütebilirsiniz):

Tanıtımlar:

Gangsta. :
    Aksiyon-Drama-Seinen

Jitsu wa Watashi wa:
    Komedi-Romantizm-Doğaüstü-Okul

Monster Musume no Nichijou:
    Harem-Romantizm-Ecchi-Seinen-Komedi

Kangoku-Gakuen(Prison School) :
    Ecchi-Seinen-Okul-Komedi-Romantizm

Sore ga Seiyuu:
    Komedi-Slice of Life

Dragon Ball Super:
    Shonen-Aksiyon-Macera-Komedi

Working!!!:
    Komedi-Slice of Life

To Love-Ru Darkness İkinci Sezon:
    Komedi-Ecchi-Romantizm-Okul-Harem

Classroom☆Crisis:
    Slice of Life-Romantizm-Komedi

Chaos Dragon(Sekiryu Sen'eki) :
    Aksiyon-Fantastik-Doğaüstü Güçler

Ushio & Tora:

//Liste ilerleyen zamanlarda güncellenecektir.

//Animelerin kısa tanıtımlarını ve bilgilerini yine bu başlık altına toplamayı düşünüyorum,zamanla çevirdikçe ekleyeceğim.
  23. Beğen
  24. Beğen
    DHspark reacted to Megumi in 'Paint' çizimlerim   
    Merhaba!
    Paintten çizmeye başladım ve henüz acemiyim   :D (Paint , evet hani şu windowsunuzda boş boş duran arada canınız sıkıldığında boş boş karalamak için kullandığınız alet .) Bu gün bir kaç çizimi mi yayınlamak istiyorum eğer kendimi daha da geliştirirsem devamını da atmayı planlıyorum :D Bu arada yanılmıyorsam paint çizimlerini atan ilk kişi benim  B)

Genelde kendi hayal gücümle bir şeyler yapmaya çalıştım. Animeden alıp çizmek hoşuma gitmiyor nedenini sonradan söyleyeceğim.

Bu kendi hayal ürünüm olan karakterlerden biri.

Buda

Buda

Buda kendimce göz çizimlerim .

Sakura Haruno - Naruto

Öncelikle bu karakteri atıp atmamak arasında çok gelip gittim , nedeni çizim farkları aşırı derece de belli oluyor. Buda benim hoşuma gitmeyince kendi hayal ürünlerime bırakıyorum elimi  :D

YENİ

Miku'suz olmaz tabi u.u ( Resim biraz fazla büyük oldu, sorun olmaz umarım. Küçültemedim, küçültünce abuk subuk bir şeye dönüşüyor o.o)

Ve buda.. yine kendi hayal gücüme bağladığım bir karakter
    Farkındayım genelde çizimlerim hep aynı duruş ya da benzer bir şekli oluyor, çizdiğim alan sınırlı olunca maalesef ki bu kadar olmak zorunda ^^
    Kötü veya iyi yorumlarınızı saklamayın  ^_^
  25. Beğen
    DHspark reacted to イラル in Amatör çalışmalarım   
    Merhabalar, bunlar benim amatör çalışmalarım. 1 yıldır çizim yapıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.^^
    Dipnot: En üstteki çizim en eski, en alttaki çizim en yenidir.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.