Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1003
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Gallardo got a reaction from KRHerusaizu in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Ekşi'de gördüm hoşuma gitti buraya da bırakıyorum. Anime: Fullmetal Alchemist.

2. Beğen
    Gallardo reacted to YatonunYenSisesi in İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?   
    7. sınıfta ilk animeye başladığım zamanlarda Türkçe hocası bize hikayeler yazdırıyordu bende yazacak bir şey bulamamıştım o zamana kadar izlediğim çoğu animeden güzelce salata yapıp yazmıştım. Hoca çok beğenmişti gözüne de girmiştim. Nedense o günden sonra yazdığım şeyler de güzelleşmeye başladı
  3. Beğen
    Gallardo got a reaction from yumulonely in İyi ki anime/manga evrenini biliyorum dediğiniz anlarınız neler?   
    Anime izlediğini bildiğim ama çok muhabbetim olmayan bir arkadaş vardı. Bana karşı ilgili görünüyordu ve benim kendimi pek açmamamdan biraz şikayetçi olduğunu anlayabiliyordum. Bir gün denk geldi ikimiz otururken kafamı kurcalayan bazı meselelerimden bahsettim. Tam da onluk bir konuymuş hemen kendi hayatından da örnekler katarak bana hararetli tavsiyelerde bulundu. Konuşma baya iyi geldi beklenmedik bir durum değildi ama iyi gelmesine de şaşırdım. Kısa ama öz bir slice of life sohbetten sonra ayrılırken içimden geldi ''Anime izleyenlerin farklı bir derinliği olduğunu düşünmüşümdür hep'' dedim. O da gülümseyerek ''Evet! Biz birbirimizi anlarız!'' dedi.
    Sonra çok süper yakın arkadaş olduk gibi bir olay olmadı. Eskisinden bir tık daha muhabbetli devam ettik. 
    Anime izlemek gibi heyecan verici bir ortak nokta + sadece yakın arkadaşlarınızla yakalayabileceğiniz bir atmosfer. Kısa süreli de olsa. 
    Bu da böyle bir anımdır :)
  4. Beğen
    Gallardo got a reaction from Aechee in Anime konularının kısır döngüye girmesi   
    Eizouken ni wa Te wo Dasu na: Bu sezon çıkan bence yeterince orijinal ve başyapıt olmaya aday bir anime. Göz at derim. 
    Pet: Eski bir manga (2002-2003) uyarlaması gene kış sezonu animesi. Bunu beğenmeme ihtimalin yüksek herkese hitap etmez ama farklı mı evet.
    Natsunagu: Çerezlik (1 bölüm 4dk) diş kovuğunu doldurur mu doldurmaz mı sana kalmış ama evet bu da farklı.

Orijinal seriler yeterince göz önünde olmasalar da, eskisi kadar takdir görmeseler de varlar.
  5. Beğen
    Gallardo got a reaction from Nones in ( 12 / 12 ) Yesterday wo Utatte   
    Playerlardan izleyemiyorum buradan izliyorum haftalık aktivitemi gerçekleştirmeye geldim teşekkürler.
  6. Beğen
    Gallardo got a reaction from baogente in En Beğendiğiniz Cosplay!!   
  7. Beğen
    Gallardo got a reaction from rei_hino in ( 12 / 12 ) Yesterday wo Utatte   
    Playerlardan izleyemiyorum buradan izliyorum haftalık aktivitemi gerçekleştirmeye geldim teşekkürler.
  8. Beğen
    Gallardo got a reaction from BURUN in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Ekşi'de gördüm hoşuma gitti buraya da bırakıyorum. Anime: Fullmetal Alchemist.

9. Beğen
    Gallardo got a reaction from yumulonely in Bilinemeyen veya Unutulan Animeler için Yardım Başlığı   
    Rica ederim :)
    Gate Jieitai olabilir.
  10. Beğen
    Gallardo got a reaction from BURUN in İzledikleri Bir Anime Serisine Benzer Anime Arayanların Öneri İstemeden Önce Okuması Gereken Yazı!   
    Emeğine sağlık haikurema-san ayrıca AniDB ve Anime Planet siteleri de bu konuda faydalı olabilir. Yalnız ne kadar yazılsa da illa soranlar çıkacaktır bazen ''benzer'' derken başka bir anlam kastedilir bazen muhabbet başlatma amacıyla kullanılır bazen de karşıdakinin benzer'den ne anladığı merak edilir bazen de ''forum kurallarının olmasına rağmen yine de ihlal edenlerin çıkması'' hesabı :)
  11. Beğen
    Gallardo got a reaction from rei_hino in ( 12 / 12 ) Yesterday wo Utatte   
    Türkanimedeki izleme linkleri inadına donukluk yaptı ben de sinir oldum buraya geldim teşekkürler.
  12. Beğen
    Gallardo got a reaction from Nones in ( 12 / 12 ) Yesterday wo Utatte   
    Türkanimedeki izleme linkleri inadına donukluk yaptı ben de sinir oldum buraya geldim teşekkürler.
  13. Teşekkür
    Gallardo got a reaction from LaWbringer in Fullmetal Alchemist Neden Beğeniliyor?   
    9 bölüm mü? Mümkünse ilk 15 bölümden hiçbir şey bekleme. 2003 animesinin 25 bölümde işlediği kısımları 15 bölümde hızlıca geçiştirdiler. Animenin açıldığı kısımlara gelmen için bi 10 bölüm daha izlemen lazım. 
  14. Harika
    Gallardo got a reaction from monara in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    James Bond serisinin ilk filmi Dr. No. Eskilerin gözünü seveyim :)
  15. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Gallardo nice mutlu güzel yıllara kanki 
  16. Beğen
    Gallardo reacted to Nones in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Gallardo 
    Mutlu yıllar 
  17. Beğen
    Gallardo reacted to Mileydi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Gallardo

Özkanımmm bromm hepidibörtteytuyuuuuuu  Nice sağlıklı, neşeli, huzurlu, paralı, aşklı meşkli nice yıllara 

Buradan kutalayamadığım, unuttuğum doğum günleri geçmiş diğer forumdaşlarında yeni yaşları sağlıklı, neşeli, huzurlu, paralı, aşklı meşkli olur inşallah 
  18. Beğen
    Gallardo reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Yesterday wo Utatte   
    Anime Adı : Yesterday wo Utatte
    Anime Türü : Hayattan Kesitler, Dram, Romantik, Seinen
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2020
    Çevirmen : rei_hino
    Düzenleme : Nones
    Özet: Hayatta pek bir hırsı olmayan Rikuo Uozumi, üniversiteden sonra bir markette işe başlar. Rikuo’nun olaysız geçen günleri, eski sevgilisi ve sınıf arkadaşıyla karşılaşmasıyla değişir. Tabii bir de şahsına münhasır Haru Nonaka ve evcil kuzgunuyla…

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

19. Beğen
    Gallardo got a reaction from Kai in İlk İzlediğiniz Anime?   
    2011 zamanları kısa sürede Beyblade'in 3 sezonunu baştan sona izledim. Beyblade'i izleme gazını nereden buldun derseniz hepsi şu sahneyi görmek içindi.
    3. sezonun ortalarında Kai'nin kedi sevdiği bir sahnede birden hayalleri suya düşene kadar da bu gazla devam ettim :D Kai reis 3. sezonun gerçek kahramanıdır bu arada. Neyse sonra diğer çocukluk serilerine göz atmayı planlarken ibre farklı yönlere kaydı. Farklı çizimler farklı seçenekler. 2 seçenek arasında kaldım. Basilisk. Neden? Çünkü Akeginu'nun çizimleri dikkatimi çekti. Ve Cowboy Bebop. O neden? Çünkü Spike'ın çizimleri çok karizmatikti. Tabi o zamanlar hala dublaja öncelik veriyorum. Beyblade'in 3. sezonunu izlemeden önce bile harıl harıl Türkçesini aramışım bulamayınca yapacak bir şey yok deyip hiç bir şey anlamadan İngilizce izlemişim. Tabi dublajlı olan Basilisk olduğu için ona başladım (hala  Japoncasını izlemedim). Sonra Cowboy Bebop en makul seçenek ing. geldi animeyi de çok merak ettiğim için bir yerden başlamak lazım dedim ve altyazılı izlediğim ilk anime Cowboy Bebop oldu. Finalinde birkaç dakika ruh gibi sandalyede kaldığımı hatırlıyorum. Sonra çocukluktan kalma bir merakla Yu-Gi-Oh. Bir Facebook sayfasında görmemle dalmam bir oldu ve 224 bölümü 1,5 hafta gibi bir sürede bitirdim. Günde 30 bölüm civarı bir ortalamayı yakaladığım tek animedir. Sonra artık hakkında okuduğum yorumlarla merakımı cezbeden (haliyle büyük spoilerıda başlamadan yedim :D) Death Note. Japonca izlediğim ilk anime. Bu nedenle, bu klişeyi her ne kadar sevmesem de ilk animesi Death Note olan güruha bir parça da olsa dahilim :) Bu sırlar Türkanime hep sorunlu olduğu için başka sitelerden izledim hep. 2012 zamanları Türkanime'nin uzun bir süre videolarının açılmaması hatırlayanınız vardır belki. Sonra Samurai Champloo ve Baccano'yu izledim sanırsam OtakuTR diye bir site vardı 720p iki animeyi de indirip öyle izlemiştim. Samurai Champloo'ya o kadar kaptırmıştım ki indirdiğim bölümlerin sıralı olmadığını 8 bölüm izledikten sonra fark etmiştim :D Baccano çok bölümler arası bağlantılı ve bolca zaman mekan atlamalı olduğu için bütün bölümleri 1 günde izlemiştim. İzleyecek arkadaşlara da böyle yapmalarını öneririm. O sıralar benim favori sitem OtakuTR kapandı ve bir baktım Türkanime videoları izlenebilir hale gelmiş! Galiba Türkanime'de izlediğim ilk anime Kimi ni Todoke idi. Romantizm ve duygusal anlamda hipnoz ediciydi. Yorgun ve huzurlu bir gecenin sabaha karşısında 2. sezon 9. bölüm ile coşan duygular :) Sonra Sukitte ii na Yo. Kimi ni Todoke kadar olmasa da beğendim. Sonra Tonari no Kaibutsu-kun. Sukitte ii na Yo kadar olmasa da beğendim. Sonra Toradora. Açıkçası bunu Tonari no Kaibutsu-kun kadar bile beğenmedim. Ana karakterin tercihleri ile çok farklı bir anime olabilirdi. Hatta Myanimelist'i keşfettiğimde 8,54 puan aldığını görünce hadi ordan demiştim :D Sonraaaa Lovely Complex. Evet. Gece 12 falan. Uykuluyum. Ama şu animenin ilk bölümüne bir bakayım dedim. Sabah 20. bölümü izledikten sonra kendimi daha dinç hissediyordum :D Koizumi Risa. Lisedeki oda arkadaşımın favorilerinden olan Nami ile seiyuusu aynı olduğu için özellikle dikkatimi çeken bir karakterdi. Demek Nami'nin böyle bir sesi varmış demiştim :) O arkadaşım arada bir Mabushi Majo chatinde yazıyor. Buralarda üyeliği var mıdır sanmıyorum. Neyse sonra Amagami SS'e mi başlamıştım? O zamana kadar gördüğüm (yani Kimi ni Todoke'den itibaren) en güzel çizimlere sahip anime olmasına rağmen ana karakteri ve gerçekdışılıkta disney masallarıyla yarışabilecek senaryosu sağolsun 10 üzerinden 6lık bir etki bırakmıştı. Bu shoujo-romantizm döneminden sonra anılarım buğulanıyor. Ama bir aralar top anime listem şu şekildeydi: 1) Cowboy Bebop 2)Samurai Champloo 3)Berserk 4)Rose of Versailles 5)Baccano 6)FMA Brotherhood. Türkanime hesabını yeni açtığım zamanlar. Mart 2013 civarları. Bundan tam 7 sene öncesi :)
  20. Beğen
    Gallardo got a reaction from Perfectum in En Beğendiğiniz Cosplay!!   
  21. Beğen
    Gallardo got a reaction from Perfectum in En Beğendiğiniz Cosplay!!   
  22. Harika
    Gallardo got a reaction from Kai in Game of Thrones Tartışma   
    Game of Thrones'un tek karelik özeti.

23. Teşekkür
    Gallardo got a reaction from crea in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    Hiçbir ilişki güvenli olamaz. Güvenli olmak ilişkilerin doğasında yoktur ve eğer bir ilişki güvenliyse bütün çekiciliğini kaybeder. İşte bu zihin için bir problemdir. Bir ilişkinin tadına varmak istiyorsan güvensiz olmak zorundadır. Onu tamamen güvenli kılarsan tadına varamazsın; büyüsünü, cazibesini kaybeder. Ve zihin bununla da, onunla da tatmin olmaz, o yüzden de daima çelişki ve kaos içindedir.
    Hem canlı, hem de güvenli bir ilişki ister ama bu mümkün olmaz çünkü canlı bir insan, canlı bir ilişki, canlı herhangi bir şey, ne olacağı belli olmayan bir şeydir. Bir sonraki anda ne olacağı bilinemez. Bilinemediği için de şimdiki an daha yoğun olur. Bu anı mümkün olduğu kadar tam yaşamalısın çünkü sonraki an hiçbir zaman gelmeyebilir. Sen burada olmayabilirsin, diğeri burada olmayabilir. Ya da ikiniz de burada olursunuz ama ilişki burada olmaz. Bütün olasılıklar açıktır. Gelecek her zaman açıktır; geçmişse her zaman kapalı. Ve ikisinin arasında şimdi; şimdinin tek bir anı var, daima titreşen ve sarsılan. Ama hayat böyledir. Titreşme ve sarsılma canlı olmanın parçasıdır; duraksama, sis, belirsizlik.Geçmiş kapalıdır. Her şey oldu ve şimdi hiçbir şey değişemez, her şey tamamen kapandı. Gelecek tümüyle açık, hiçbir şey bilinmiyor. Ve ikisinin arasında bu an; bir ayak geçmişte, bir ayak gelecekte. O yüzden zihin daima bir ikilik içindedir, bölünmüş durumdadır. Her zaman parçalı, her zaman şizofren.
    Bunun böyle olduğunu ve bu konuda bir şey yapılamayacağını anlaman gerekiyor. Çok güvenli bir ilişki istiyorsan ölü bir insanı sevmek zorundasın ama o da hoşuna gitmeyecektir. Bir sevgili bir kocaya dönüştüğünde olan budur; koca ölü bir sevgilidir, karısı ölü bir sevgilidir. Her şey geçmişten ibarettir ve artık geleceğe geçmiş karar verir. Aslında, eğer bir eşsen geleceğin de yoktur; geçmiş kendini tekrarlayacaktır, bütün kapılar kapalıdır.
    Hapistesindir, duvarlar içinde.
    Böyledir; sürekli güvenlik ararsın ama bulunca da ondan hemen sıkılırsın.
    Osho - Yakınlık
  24. Üzgün
    Gallardo got a reaction from crea in Kitaplardan Sevdiğiniz Alıntılar   
    ...Beş yaşındaki bir kız çocuğu olarak, albümünde yer alan bu fotoğraflara, dünya kadınlık tarihinin bütün pozlarını sığdırmayı başarmış Tuğde. Vermediği poz çeşidi kalmamış neredeyse. Ne yazık ki, hayatının geri kalan kısmında sürekli kendini tekrar etmek zorunda kalacak...

...Onun kötülüğünü en geç ben kabullendim. Budalalığımdan değildi bu. Hani, bazı insanlar hakkında öyle ya da böyle bir karara varırsınız ve sonradan o kararı değiştirmekte çok zorlanırsınız ya, bende de öyle olmuştu...

...Üstelik ben, yeni başlangıçlar için hiç uygun biri değilim. Hem de hiç kimse için. Yokluğunun hayatımda yarattığı alışkanlığın bozulmasını istemiyorum. Hayatta her şeyin olduğu gibi, barışmaların da zamanı vardır. Gereken zaman içinde barışmadıysanız eğer, bir gün barışırsam söylerim, diye beklettiğiniz sözler eskimiş olur, onlar size bile bir şeyler söylemez hale gelir...

...Zaten yorgunluk benim genel halim. Bana, ''Nasılsın?'' diye soranlara, en sık verdiğim yanıtın ''Yorgunum,'' demek olduğunu keşfettiğim günden beri, daha bilinçli olarak ''Yorgunum''. Şu memlekette yaşayıp da yorgun olmamak mümkün mü? Beden yorgunluğu dediğinden ne olacak, iki-üç dinlenmeyle geçer, ama ben aslında vatan yorgunuyum Ruh yorgunuyum, gönül yorgunuyum, hayat yorgunuyum; öğrenmek, bilmek, anlamak, anlamış gibi yapmak, düşünmek, hissetmek, tanımak, tanık olmak, katlanmak, anlayış göstermek, görmezden gelmek, üzerinde durmamak, idare etmek, üzülmemiş görünmek, alışmak, alışamamak, sabretmek, katlanmak, beklemek yorgunuyum. Tam da artık bu memlekette hiçbir şey şaşırtamaz beni sanırken, her seferinde yeniden şaşırmak yorgunuyum...

Murathan Mungan - Yüksek Topuklar

Eğer bir duygu üzerinden geçen zamana rağmen değişmiyorsa, kaybolmuyorsa yahut bir kenara atılmıyorsa, hiç düşünmeden bunun hakiki olduğunu söyleyebilirim. Bu o hani bir süre geçtikten sonra elveda dediğin sahte duygulardan çok farklı.
    Eğer bir şey ondan yüz çevirmene veya gözlerini kaçırıp görmezden gelmene rağmen, unutmuş gibi yapmana rağmen kaybolmuyorsa, buna hakiki arzu demek yanlış olmaz.
    Yahari Vol 12
  25. Beğen
    Gallardo got a reaction from carnivore86 in Çevrilmesini İstediğiniz Animeler   
    Calibornia Crisis: Tsuigeki no Juuka: İddialı soundtrackleri olan bir 80'ler animesi.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.