Jump to content

mavicita

Üyeler
  • İçerik sayısı

17
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    mavicita reacted to Pseudohomophylus in Manga mı anime mi   
    Senin iyi tanımına göre, animesine ve mangasına göre de değişir, çok okuyan mı bilir çok gezen mi sorusuna benziyor. Şimdi yapım süreci genelde önce yazılı yayının(manganın) üretilip daha sonra çok satıldığında ve beğenildiğinde  bu manganın animesinin yapılması şeklinde ilerliyor. Aynı zamanda bazı animeler direkt olarak oyundan veya novellerden uyarlama olabiliyor. Spesifik olarak bir tane anime/manga seçip ona göre soru sorarsan daha net bir cevap alırsın diye düşünüyorum.
    Çizimleri seviyorsan ve ben hayalgücümle kafamda canlandırmayı seviyorum diyorsan manga oku
    Seslendirmeleri ve Japonca'yı duymayı seviyorsan ayrıca izlemek sana daha çok zevk veriyorsa animeleri izle

2. Beğen
    mavicita got a reaction from Real-Men-Frrranky in Animelerde iyilerin kazanması   
    aslına bakarsan düşünme şeklindeki eksikler belli oluyor çünkü insanlar kendilerini "iyi" ya da "kötü" olarak görmezler insanların umursadığı şey "amaç" tır. örnek vermem gerekirse mikasa(attack on titan karakteri) ereni korumak için silah arkadaşlarını gözünü kırpmadan öldürebilir burada ise "bakış açısı" içeriye geliyor eğer sen katledilen taraftaysan hikaye "geçmişini bilmediğimiz bir silah dostumuz tek bir kişi uğruna hepimize saldırdı ve bizi ölüme sürükledi" olur ancak mikasanın gözünden bakarsan "ailem katledildi evlatlık verildim evlatlık alındığım aile ise gözümün önünde öldü sahip olduğum tek kişi eren onu korumalıyım" tarzında bir yazıyla karşılaşırız buraya bakarsan iki taraf da iyi gözüküyor ancak kendi bakış açılarından senin sevdiğin karakterler anladığım kadarıyla kendilerine "kötü" damgası vurmayı seven kişiler ancak böyle kişiler akıl hastalıklarına yakalanmış kişilerdir (genellikle) eğer ana karakterimiz kadınlara tecavüz eden polislerden vergi kaçıran ve çocukları öldüren biri olsaydı bunu sevmezdin çünkü gözünde yaptıklarını canlandırabilirsin ancak animeler ve mangalardaki süper güçler sayesinde bunu gerçeklikten uzakta görebilirsin eğer gerçeğe yakınsa bile kendini ana karakter olarak görürsün peki death note da bir mahkum olsaydın? yani anlayacağın kötü karakterler genelde kendinden bu kadar emin olmasından dolayı kötü oluyor kayıplara da genellikle sebep olan şey bu zaten demiyorum ki ana karakterimiz uyurken osurduğu hava rakibi öldürecek bir power up olsun bende çok sevmiyorum arkadaşlığın gücü power uplarını ancak kötü karakter demek doğru olmaz çünkü elimizde olanlar aslında idealleri farklı kişiler bu konuda da en sevdiğim örnek mha dır mangayı okursan bahsettiğimi anlarsın umarım biraz olsun yardımım dokunmuştur
  3. Beğen
    mavicita got a reaction from Pseudohomophylus in Animelerde iyilerin kazanması   
    aslına bakarsan düşünme şeklindeki eksikler belli oluyor çünkü insanlar kendilerini "iyi" ya da "kötü" olarak görmezler insanların umursadığı şey "amaç" tır. örnek vermem gerekirse mikasa(attack on titan karakteri) ereni korumak için silah arkadaşlarını gözünü kırpmadan öldürebilir burada ise "bakış açısı" içeriye geliyor eğer sen katledilen taraftaysan hikaye "geçmişini bilmediğimiz bir silah dostumuz tek bir kişi uğruna hepimize saldırdı ve bizi ölüme sürükledi" olur ancak mikasanın gözünden bakarsan "ailem katledildi evlatlık verildim evlatlık alındığım aile ise gözümün önünde öldü sahip olduğum tek kişi eren onu korumalıyım" tarzında bir yazıyla karşılaşırız buraya bakarsan iki taraf da iyi gözüküyor ancak kendi bakış açılarından senin sevdiğin karakterler anladığım kadarıyla kendilerine "kötü" damgası vurmayı seven kişiler ancak böyle kişiler akıl hastalıklarına yakalanmış kişilerdir (genellikle) eğer ana karakterimiz kadınlara tecavüz eden polislerden vergi kaçıran ve çocukları öldüren biri olsaydı bunu sevmezdin çünkü gözünde yaptıklarını canlandırabilirsin ancak animeler ve mangalardaki süper güçler sayesinde bunu gerçeklikten uzakta görebilirsin eğer gerçeğe yakınsa bile kendini ana karakter olarak görürsün peki death note da bir mahkum olsaydın? yani anlayacağın kötü karakterler genelde kendinden bu kadar emin olmasından dolayı kötü oluyor kayıplara da genellikle sebep olan şey bu zaten demiyorum ki ana karakterimiz uyurken osurduğu hava rakibi öldürecek bir power up olsun bende çok sevmiyorum arkadaşlığın gücü power uplarını ancak kötü karakter demek doğru olmaz çünkü elimizde olanlar aslında idealleri farklı kişiler bu konuda da en sevdiğim örnek mha dır mangayı okursan bahsettiğimi anlarsın umarım biraz olsun yardımım dokunmuştur
  4. Beğen
    mavicita got a reaction from LisaCx in Light Novel Nedir?   
    sen sıradaki konuyu açmadan özetleyeyim ben anime/manga vb konuları 
    manga:japonlardan çıkan çizgi roman bildiğin
    anime:japon çizgi filmi özetle (not: anime çizgi film değil diyen kişiler gelmeden buna da özet geçicem)
    çizgi film: çizgi film gerçek kişiler yerine çizilen/çizilmiş karakterlerin kahraman olduğu animasyonlara verilen addır yani anime de çizgi filmdir
    light novel: light novel denilen şey özetle manga/animenin kağıt üzerinde geçen halidir resim yerine kelimeler kullanılır
    web novel:(not: bunun tam tanımını bende yeni öğrendim eksiğim varsa düzeltin) internet üzerinden yapılan halidir
  5. Teşekkür
    mavicita got a reaction from Pika-sama in Light Novel Nedir?   
    anime:japon çizgi filmi özetle (not: anime çizgi film değil diyen kişiler gelmeden buna da özet geçicem)
    çizgi film: çizgi film gerçek kişiler yerine çizilen/çizilmiş karakterlerin kahraman olduğu animasyonlara verilen addır yani anime de çizgi filmdir
    light novel: light novel denilen şey özetle manga/animenin kağıt üzerinde geçen halidir resim yerine kelimeler kullanılır
    web novel:(not: bunun tam tanımını bende yeni öğrendim eksiğim varsa düzeltin) internet üzerinden yapılan halidir
  6. Teşekkür
    mavicita got a reaction from uchihasann in Light Novel Nedir?   
  7. Beğen
    mavicita reacted to izayAAA in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bi maske bi beyaz saç ile cool olan çocuk

8. Beğen
    mavicita reacted to Cold Dewil in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bahçede bulduğu bir defteri alıp, yazıpta çizdiği.Yazarken anlamsız hareketlerde bulunupta çok klas zannettiğimiz.Taş gibi hatuna bakmayan sonradanda Tanrıyım ben tanrı diye söylenen günahkar liseli gencin,Türk polisi olsa ilk bölümde nezarete atacağı Japon polisinin ise 37 bölüm boyunca gereksiz şeyler yaptığı anime...
  9. Beğen
    mavicita reacted to anes in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Siz şimdi bu animenin konusuna bakıp çok etkilenirsiniz oyunda kısılı kalmışlar falan ama siz öyle sanın o gizliden gizliye bir harem animesi aslında..
  10. Beğen
    mavicita reacted to historianWeeb in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bu kadar doğru bir şekil ifade edilemezdi :D
  11. Beğen
    mavicita reacted to MiranamiTsuki in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bize "İlişki, randevu, aşk gibi boş şeylerle uğraşmayın gidin üniversitenizi bitirin" mesajı veren ve yabancılarla gece vakti dışarıda dolaşmanın bize en az 3 yıldan başlayan belalara neden olabileceğini anlatan seri.
    Ayrıca annemizin "Kızım oraya gitme!" sözünü dinlemezsek annemize kötü şeyler de olabileceğini gösterir. Annelerimizi sevelim, sözlerini dinleyelim.♥
  12. Beğen
    mavicita reacted to historianWeeb in Anime veya Manga serisini çok kötü anlat!   
    Bi hoca var bildiğin hentaiden fırlama
  13. Beğen
    mavicita got a reaction from Batush in Türkçe Çevirili Güncel LN Nereden Okunur ?   
    üzücü ama güncel olarak çeviren light novel siteleri çok az olanlarda genelde kısa olanları bitirip hemen başka kısa light novel çeviriyor mesela örnek gerekirse solo leveling şuan light novel olarak 149 a kadar okuyabiliyorsun ama light novel bitmiş 270 bölümlük (240 civarlarında bitiyor sanırım 240 da benimle buraya geldiğiniz için teşekkürler artık bitti başkalarına sordum bitirince nasıl hissettiniz falan filan demiş) ben 14 yaşımda ortalama bir ingilizce ile rahatlıkla okudum benim bile okuyabildiğim bir seri çevrilmiyor üzücü malesef keşke türkler gerçekten anime/manga/light-webnovellere değer verse
  14. Teşekkür
    mavicita got a reaction from harutssu in Animelere telif hakkı gelebilir   
    ben öyle olacağını sanmam olursa teker olarak animelere zarar gelir hiç bir yapımcının onun yaptığı eseri zevkle izleyen bir kitleden nefret edeceğini sanmam atıyorum kimetsu no yaibanın yapımcıları telif attı sadece kimetsu no yaiba kaldırılır gibi gibi bide bütün dünyaya telif atabileceklerini sanmam sıkar orası sanki bunu yapacak kadar ileri giden kişi direkt kendi animesinden nefret ediyordur insanlar amv falan yapıyor ve sadece açıklama kısmına isim yazarak teliften kurtuluyorken hem ismi hem çıkış tarihi hem de pek çok detayını bize sunan bir yer telif yemez herhalde
  15. Beğen
    mavicita got a reaction from Necomancer2 in Boruto   
    sana net açıklama yapayım bende naruto komple bitirdim borutoda biraz izledim. naruto gözüyle bakarsan sevmezsin ona narutonun gölgesini düşürüp onun gibi yapmak isteyen insanlar kötülüyor. bak kendi çapında kötü bir anime değil güzel bile sayılır narutoyu tamamen bırakmış teknoloji devrindeki gençlerin ninja olmasını konu alan güzel bir yapım sakın naruto bekleme çünkü ne bunu aramalı ne de bulmalısın neyse izlersen üzülmüyeceğine eminim ama karar senin
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.