Jump to content

908

Üyeler
  • İçerik sayısı

510
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    908 got a reaction from Sitonyum in Çocukken, çizgi film olduğunu düşünerek izlediğiniz animeler?   
    Bunu nasıl unuttum ben? Çocukken başından kalkmazdım .-. Şu mavili samuray karakter favorimdi..
  2. Beğen
    908 reacted to Pseudohomophylus in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Nickimi hoş bulan nadir insanlardansın 908-san
    Teşekkürler 
    İmza : 7
    Spoiler içi : 7
  3. Harika
    908 got a reaction from Pseudohomophylus in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Senin de nickin hoş görünmeye başladı :D

İmza: 7/10
    Spoiler: 8/10

Şu an fark ettim:
    İmzadaki 1 2 gifim durmuş sanırım :D Aylardır girmeyince kontrol edemiyorum tabii.
  4. Beğen
    908 got a reaction from BURUN in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Senin de nickin hoş görünmeye başladı :D

İmza: 7/10
    Spoiler: 8/10

Şu an fark ettim:
    İmzadaki 1 2 gifim durmuş sanırım :D Aylardır girmeyince kontrol edemiyorum tabii.
  5. Beğen
    908 reacted to Pseudohomophylus in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    @908 Bir süredir yoksun buralarda, gelirsen bir selam ver de hâlâ nefes aldığını bileyim  

6. Harika
    @908bu arkadaşın son durum iletisi sorduğun sorunun aynısıydı

7. Teşekkür
    @heymely @KRHerusaizu @ShadyRogue @ChYRoN @lntegral @Sejiuku @Akamine @MikasaWithInTheFire@Chibi-chan @yumulonely @MrTeddy @nagito_komaeda @OrigamiTobiichi @Veiykas @DrClover @AraharaFox @BURUN @Mutaika @KaladinStormblessed @explorer @Ryosuke @ChaneLaforet @Real-Men-Frrranky @Judgment @mustafalrsm @Lycaenidae @PelikanFaruk @eskiçeviri @kEDRA @Promacherr @Takoyakisama @canatan @Gorjek @908@Ucanbirkedi @tutturuuu @rimmuru @Akame777 @lostlonginus @Asperatus @Beytize @bluegrass @Gallardo @Adige @Amygirl @Toprakezgi @Vega @Eolo-sama  @Zorojuro @Kadir- @1456ha  @Strix.
    Sohbet ettiğim, etmediğim herkese teşekkürler
    İyi ki varsınız
    Yeni yılınız kutlu olsun sağlık mutluluk ve huzur getirsin
    Umarım yeni yılda da sizlerle konuşup eğlenip güzel bir forum yoldaşlığı geçiririz

8. Harika
    908 reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Girdiğinde bi selam ver bari :)
    Günaydın, ne yaptın nasılsın :)
  9. Beğen
    908 reacted to Amygirl in Nasıl Anime İndiririm?   
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuya benzer bir konu forumda var ama admininiz bile bulamadı o sebeple yeniden derleme olarak yazacağım. Siz de benim bildiklerimden başka anime indirme yöntemi biliyorsanız konu altına ekleyebilirsiniz.

1) Çeviri grubunun sitesinden direkt indirerek

En güvenli ve en kaliteli indirme yolu budur. Seriyi çeviren fansub aktif çalışıyorsa kendi sitelerinde altyazı ya da altyazı gömülü video paylaşıyorlardır. O sebeple öncelikli olarak çeviren grubun sitesine bakın. TürkAnimede animeyi birden fazla fansub çevirmişse animeyi izleceğiniz bölümde sağ üst köşede ya da  videonun altında animeyi yükleyen kişinin bilgilerinin hemen yanında çeviren fansubların adı ve adresleri yazmaktadır.

Bazı eski animelerin fansubları kapanmış oluyor, o zaman ne yapalım?

2) Torrentten yüksek çözünürlüklü mkv videosu indirip Tr altyazıyı ayrı indirmek

Bu yöntem özellikle yüksek kalite videosu bulunmayan eski animeler için ideal. Birçok eski serinin Türkçe altyazı dosyası turkcealtyazi.org veya planetdp.org gibi sitelerde bulunur. nyaa.si gibi torrent paylaşan sitelerden yüksek çözünürlüklü videoyu torrent olarak indirip sonra mediaplayer classic gibi oynatıcılarda altyazıyı üzerine sürükleyerek işi çözebilirsiniz. Eski serilerde fazla sayıda video bulamayacağınız için genelde zamanlaması tutar ancak tutmuyorsa video oynatıcısında ayarlamak gerekibilir. Bu yöntemin dezavantajı da bu...

3) Video yakalayıcı programlar kullanmak

Bunun en çok bilineni "Internet Download Manager" az bilinenlerden bir tanesi "Orbit" tir. Orbit hala çalışıyor mu bilmiyorum gerçi. IDM nin dezavantajı 30 günlük deneme süresinden sonra paralı oluşu onun için de crack kullanabilirsiniz. Ya da paranız varsa programı satın alabilirsiniz. 

4) Video oynatıcıların indirme seçeneği

Bunu eğer yüklenmişse çok kısıtlı animeler için yapabilirsiniz. Özellikle FEMBED gibi oynatıcılar videoyu indirme özelliği de sunabiliyor. İndirmek istediğiniz animelerin oynatıcılarını kontrol etmekte fayda var.

5) Anime depoları olan siteler

Bazı siteler anime indirme fırsatı sunabiliyor. Bu özellikle eski animeler için faydalı bir özellik. Bu konuda aklıma gelen ilk site ""animekalesi" indirmek istediğinizde bakabilirsiniz. Ancak bu siteler genelde toplu indirme fırsatı sağlamıyor.

6) Mobilden anime indirme

Açıkçası bu konuda bilgim kısıtlı ancak anime izleme sitesini mobil versiyonda açıp video üzerine sağ tıklattığınızda (her oynatıcıda çalışıyor mu emin değilim) Videoyu farklı kaydet seçeneği çıkıyormuş. Denenebilir.

Bildiğim indirme yöntemlerini yazdım. Benim bilmediklerimi konunun altına sıralayabilirsiniz. Ya da nasıl anime indiririm konusu açan olursa onlara bu konuyu paylaşabilirsiniz. İyi forumlar...
  10. Teşekkür
    908 reacted to Eolo-sama in TAÇE 2020 Sonbahar Projeleri   
    Herkese merhaba! Türk Anime Çeviri Ekibi olarak yıllardır her sezon olduğu gibi bu sezon da birbirinden güzel animeleri siz değerli izleyicilerimiz ile buluşturacağız. İşte 2020 Sonbahar Sezonunda TAÇE farkıyla izleyebileceğiniz dokuzu yeni sezon animesi olan, biri önceki sezondan devam eden on anime:

Yeni Seriler

1. Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka III
    Çeviri: Nones
    Düzenleme: Nones
    Başlangıç Tarihi: 2 Ekim 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21264-01-dungeon-ni-deai-wo-motomeru-no-wa-machigatteiru-darou-ka-iii/

2. Haikyuu!!: To the Top 2nd Season
    Çeviri: Nones
    Düzenleme: Nones
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21263-01-12-haikyuu-to-the-top-2nd-season/

3. Higurashi no Naku Koro ni (2020)
    Çeviri: mustafalrsm
    Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21262-higurashi-no-naku-koro-ni-2020-yeni-proje/

4. Inu to Neko Docchi mo Katteru to Mainichi Tanoshii
    Çeviri: SelimTheMartian
    Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21261-inu-to-neko-docchi-mo-katteru-to-mainichi-tanoshii-yeni-proje/

5. Jujutsu Kaisen (TV)
    Çeviri: rei_hino
    Düzenleme: KuramaUN
    Başlangıç Tarihi: 19 Eylül 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21270-01-jujutsu-kaisen-tv/

6. Kamisama ni Natta Hi
    Çeviri: itamisen
    Düzenleme: Panzehir
    Başlangıç Tarihi: 11 Ekim 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21267-kamisama-ni-natta-hi-yeni-proje/

7. King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi
    Çeviri: Eolo-sama
    Düzenleme: Eolo-sama
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21255-01-kings-raid-ishi-wo-tsugumono-tachi/

8. Mahouka Koukou no Rettousei: Raihousha-hen
    Çeviri: svcnwashere
    Düzenleme: svcnwashere
    Başlangıç Tarihi: 3 Ekim 2020
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/21268-mahouka-koukou-no-rettousei-raihousha-hen-yeni-proje/

9. Tonikaku Kawaii
    Çeviri: Zelpus
    Düzenleme: KuramaUN
    Forum Konusu: 

Önceki Sezonlardan Devam Eden Seriler

1. Digimon Adventure (2020)
    Çeviri: Panzehir
    Düzenleme: Panzehir
    Durum: 17/66
    Forum Konusu: https://forum.turkanime.tv/konu/20659-17-digimon-adventure-2020/

Hep birlikte güzel bir sezon geçirmek dileğiyle, yeni bölümlerde görüşmek üzere!
  11. Beğen
    908 reacted to lostlonginus in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmzamı kapak resmim sayın

@908 

Kapak resmi 7/10
    İmza 7/10
    Spoiler 8/10 (Aksiyonlu olaylar <3)
  12. Beğen
    908 reacted to herhangibiri in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Teşekkür Ederimmmm
  13. Beğen
    908 got a reaction from Ellen in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza: 10/10
    Spoiler: 8.5/10
  14. Beğen
    908 reacted to Ellen in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    İmza: 8.5 
    Spoiler: 8
  15. Teşekkür
    908 reacted to Sinsine in ( 03 / 03 ) Shingeki no Kyojin: Lost Girls   
    Anime Adı : Shingeki no Kyojin: Lost Girls
    Anime Türü : Aksiyon, Dram, Fantastik, Korku, Doğaüstü Güçler
    Bölüm Sayısı : 03 / 03
    Yapım Yılı : 2017
    Çevirmen : Nones
    Düzenleme : Nones
    Özet: Shingeki no Kyojin mangasının 24. 25. ve 26. ciltleri ile birlikte çıkarılmış Ova bölümlerdir.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  
  16. Beğen
    908 reacted to lostlonginus in Merhaba dostlar.   
    Biraz kendimi tanıtayım. Adım Oğuz, yaşım 12, animeye tam olarak bu sene başladım, en sevdiğim anime Beyblade. Bu forumda kaliteli dostlar bulacağıma kalpten inanıyorum. Ve hepsinden önemlisi animeyi seviyorum.
  17. Beğen
    908 reacted to lostlonginus in Merhaba dostlar.   
    Teşekkürler dostlar. Tabletim tamirden döndüğünde discorddan konuşuruz.
  18. Beğen
    908 reacted to MrTeddy in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hımı hımıı çat diye çiziyorum bundan sonra
    Taktik için teşekkürler 
    İyi geceler abi 
  19. Beğen
    Mely abla gibi düz çizgi çekmek
  20. Beğen
    Olucakk 
    Doğru ama ne bileyim ya çizesim yok zaten
    Kopya kağıdı ile geçiriyorum ben sonra boyuyorum 
  21. Beğen
    Hoşgeldin
  22. Beğen
    Abla sen öğretirsen çok üst düzey olur kötü çizerim ben yinede 
    Hem abla,sen bana öğretirsen heyecanlanırım elim titrer 

23. Beğen
    Abla çizmeyi zaten sevmiyorum, yeteneğim olsa kalem elimden düşmezdi 
    Abla emin misin 
    Çizebiliyorum onu kollarım var sonuçta şlkfdslkfjasdşlkf
  24. Beğen
    Anime çizmeyi geç
    Ben çöp adam bile kötü çiziyorum 
  25. Beğen
    Keşke bende güzel çizebilsemmm
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.