Jump to content

ame

Üyeler
  • İçerik sayısı

496
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    ame reacted to gungenir in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Sanırım işin iç yüzünü açıklarsak gereksiz polemikten kurtulacağız.
    Arkadaşlar bu gelişmenin Pikachuyla, çizgi filmlerle, Animelerle yada çocuk psikolojisiyle hiç bir alakası yok. İbrahim Şahin'in bu kararı alırken çocuk psikolojisi üzerine araştırma yapmış olması fikri bile teoriyi çürütmeye yeter.
    Bu karar kesinlikle politik bir gelişmedir. İktidara yaranma amacıyla alınmış bir karardır. Politik olması dolayısiyle burada tartışılacak bir konu değil.
    Günümüzde çocuklar için tv yayını yapmak yada içerik hazırlamak için kurulmuş çoğu kuruluş oldukça ciddi bilimsel tekniklerle çocuk psikolojisi üzerinde durmaktadır. Küçüklerin gelişimini olumsuz etkileyebilecek her tür içeriğin filtrelenmesine gayret gösterilmektedir. Elbette hedef kitlenin yaş ortalaması belirleyici unsur olarak ele alınıp bazı yayınlar bu konuda daha az temkinli olabilir ancak dünyada tamamen zararsız, en küçük yaştaki kardeşlerin bile negatif etki altında kalmadan izleyebileceği yapımlar meydana getiriliyor. Bu yönde bir endişe varsa seçimi çocuk psikolojisine daha temkinli yaklaşan yapımlara öncelik vererek belirlerseniz sorun çözülmüş olur.
    Sonuç itibariyle bu karar alınırken öncelikli düşünce ifade edildiği gibi çocukların gelişiminden rahatsızlık duyulması değil.
    Buna rağmen pek tabi tarihimizin anlatıldığı bir animasyon yapımı hazırlanması oldukça olumlu bir durum ancak bu yapıtın önceki TRT animasyonları gibi son derece kalitesiz olacağından ve bürokratik dayatmalar sonucu taraflı bir bakış açısıyla tarihin sadece olumlu kısımlarını anlatacağından emin olabilirsiniz.
  2. Beğen
    ame got a reaction from Songena in Uçan kaçan karakterleri kaldırıyoruz   
    Şöyle bir durum var Cartoon Network diye bir kanal var bilirsiniz hepiniz gece kanalları gezerken durdum izliyim dedim ki severim zaten Adventure Time'ı falan ama izlediğim o değildi . Adını tam hatırlamadığım gayet tuhaf bir çizgifilmdi.Arkada çalan müzik çizim şekli konuşmaları gerçekten psikolojimi bozmuştu.Ya da bazı çizgi filmler var 'süper kahramanların' hep birbirleriyle dövüştükleri kim yenerse onun daha güçlü olduğu ve bu yüzden de çocukların şiddete yöneldiği.Şimdi böyle çizgifilmler varken siz gidip uçan kaçan karakterlerin olduğu çizgifilmleri yasaklarsanız saçma olur. Ben de Hayao Miyazaki'den örnek veriyim Tonari no Totoro diye bir çizgifilm var. Totoro uçuyor tek bir nefesiyle rüzgar çıkarıyor daha bir sürü şey. Ama insan o filmi izledikten sonra nedensizce mutlu oluyor gerçekten ben bazen filmi düşünür düşünür gülümserim.Zaten Hayao Miyazaki kendisi söylemişti çocuklara bu dünyanın daha güzel bir yer olduğunu gösterebilmek için çalıştım gibi bir şey. Bunun için çalışan başka çok daha fazla insanlar var ve emin olun ki bu çocukların psikolojisini bozmuyor. Bana göre tarih çocuklara göre bir konu değil demek istediğim Keloğlan gibi çizgifilmler olur da allah aşkına ne yapabiler en fazla? Amacım Osmanlı'yı kötülemek değil ama çocuklar normal hayatın sıkıcılığından bunalıp kendi hayal dünyalarında sadece çocukken hayal edebilecekleri şeyleri hayal edip izlemeliyken onlara daha küçük yaşlarında bu kadar gerçeklik aşılamak çok saçma. Zaten büyüdüklerinde yeterince sorunları olacak.
  3. Beğen
    ame got a reaction from Shiho in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    http://youtu.be/L1aul2Hkrgc
  4. Beğen
    ame got a reaction from Songena in Masaüstü Resimleriniz?   
    Bence en güzeli benimki :wub:
  5. Beğen
    ame reacted to Grkmvc in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ben kutlamıştım ^_^ :rolleyes:
  6. Beğen
    ame reacted to Amygirl in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    3 Haziran günü @ame nickli Gülşah arkadaşımızın doğum günü idi... Sınav yaklaşınca yumurtanın kapıya dayanması hesabı tutuştuğum için aynı gün doğumgünü olan Görkem arkadaşımızınkini de son anda fark etmiştim...
    Geçmiş doğum günün kutlu olsun Gülşah.. Kusura bakmayacaksın.. Bir ayağım çukurda unutuyorum maalesef :D
  7. Beğen
    ame got a reaction from Barış D. Baryshx in Geleneksel Japon Giysileri   
    Kimono ve sandalet almak istiyorum altı tuhaf olandan Jiraiya'nın giydiğinden :D Çok hoşuma gidiyor yalnız onunla yürümek çok zordur ya :lol:
  8. Beğen
    ame reacted to Songena in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Bu da ame için hazırladığımız video
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=v91XXTUa2UM
    Zaman fakiriyiz. Bir de iki video hazırlayınca bu gecikti aslında. :D Unuttuğumuzdan değil yani. :P Dimi arkadaşlar? :angry: :D
  9. Beğen
    ame reacted to Paprika in İtiraf Köşesi   
    İtiraf ediyorum,Lucifer diyince aklıma hiç şeytanımsı bir şey gelmiyor.Supernatural sayesinde , gayet kafa,şakacı bir adam geliyor aklıma :D
  10. Beğen
    ame reacted to LoVeR in Koleksiyonunuz var mı?   
    delilik ama saylır .... <_<
  11. Beğen
    ame got a reaction from fuyu in Koleksiyonunuz var mı?   
    Yazın ormanda yürüyüş yaparken topladığım kozalaklar var 3 sene boyunca sayılır mı? :D
  12. Beğen
    ame got a reaction from LoVeR in Koleksiyonunuz var mı?   
    Yazın ormanda yürüyüş yaparken topladığım kozalaklar var 3 sene boyunca sayılır mı? :D
  13. Beğen
    ame got a reaction from hinama in Sizi En Gıcık Eden Anime Karakteri?   
    Nana ' daki salak olan Nana'dan nefret ediyorum :angry: Komik bir cümle oldu ama neyse :lol:
  14. Beğen
    ame got a reaction from Hokage_Minato in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Doğum günün kutlu olsun nice senelere :lol:
  15. Beğen
    ame got a reaction from Songena in En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri   
    Deidara ve Sasori ikilisine bayılıyorum :D Hidan da var tabii yazdığını görünce sevindim :D Ayrıca aşırı karizmatik bi karakterdi . -_-
    Sonra Lucy var ama ona biraz da sinir oluyorum :D
    Light Yagami ve Mello. Mello'yu mangayı okurken hep kız olarak düşünmüştüm..Keşke kız olsaydı <_<
    Yuno :wub: Ayrıca Uryuu Minene Mirai Nikki ' de Yuno'dan sonra en sevdiğim karakter.
  16. Beğen
    ame reacted to Songena in En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri   
    DEidara. :D
    Benden başka bunu diyen olmuycak kesin. :P
  17. Beğen
    ame reacted to Witch. in En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri   
    Deidara'yı benden başka diyen olmaz diyerek yazmaktan vazgeçmiştim ben!Deidara, Grell Cutcliff, Envy, Hidan, Mello, Kira Kousuke, Uryuu Minene belki Gasai Yuno.
    İlk seferde aklıma gelenler bunlar.
    Canım manyaklarım.
  18. Beğen
    ame reacted to Songena in Resim Odasını Böyle Süsledik ^.^   
    BEn hocaya iki saat anime ne onu anlattım yav. :D Ne şanslı insanlar var. :)
  19. Beğen
    ame got a reaction from Ji-sama in Sizce en etkileyici en hareketli anime müzik'i ?   
  20. Beğen
    ame reacted to BynMubo in En gereksiz anime karakterleri ?   
    Konu ve konunun amacı başlıktan bellidir umarım.Bana göre en gereksiz olanı çoğu kişininde öyle gördüğü,
    Haruno Sakuradır.

------------------------

-----------------------------------------

Bana göre çirkin bir kız olmasa bile kendisi,narutoya karşı olan sert tavrından dolayı nefretimi kazanmış ve animede çok bir şey yapmadığını düşündürdüğünden gereksiz olan karakterler listemin başına taşınmıştır.
    (not: burada söylediğimiz her karakter bizim düşünce ve fikrimizdir,lütfen karşı çıkıp tartışma açmayalım.)
  21. Beğen
    ame reacted to Ogeday in Busuu ile Japonca Dersleri   
    Evet arkadaşlar ben de bir arkadaşım sayesinde öğrendim ve hemen sizinle paylaşayım dedim.Birazdan adını vereceğim site ücretsizdir ancak tabi Premium üyelik sistemi vardır.Türkçe desteği bulunmaktadır.Bunun üzerine kendi seviyenizdeki başka Japonca öğrenenlerle veya gerçek Japonlarla chatleşme imkanı da sunuyor.Çok uzatmadan sitenin ismini vereyim..
    www.busuu.com
    Bu sitenin bir diğer güzellikleri de bulunmakta örneğin sadece Japonca değil Fransızca, İngilizce gibi dersler de alabilmeniz mevcut.Hem öğrenimi kolay oluyor hem de pratik.Ve ses kayıtları sayesinde telefuzları da dinleme imkanımız bulunmakta.Günlük yaşantı da kullanılan dili öğrenmek için ideal.Ve başlangıç seviyesinden başlayıp düzey düzey ilerliyorsunuz.Üstelik ios ve Android uygulaması da bulunmaktadır.Şahsen ben kullanmaya başladım ve çok işime yaradığını belirtmek isterim.
    Umarım işinize yarar. :)
    Not:Kesinlikle alıntı değildir eğer daha önceden paylaşıldıysa da bilgim yok :)
  22. Beğen
    ame reacted to Yuki-chan in Size göre "En Berbat/Kötü Sonu Olan Anime"   
    anime tarihinin en yarım sonu nana'dadır. <_<
  23. Beğen
    ame got a reaction from Amygirl in Çizim mi ? Fazlası Var   
    Bu ne ya . Bi dakika ben anlamadım ne saçmalamışsın hadi resimler güzel olsa neyse. Anaokulundaki çocuklar kadar bile çizememişsin ayıp fanart bölümündeki diğer konulara hakaret değil mi bu? lütfen sil şu resimleri.
  24. Beğen
    ame got a reaction from Barış D. Baryshx in Size Göre En Yakışıklı/Karizmatik Erkek Anime Karakteri   
    Ohoo çok var hepsini yazamayacağım malesef :D
    İlk olarak Pain yani Yahiko :D

Sonra valla Kuroko no Basket'deki tüm erkekler diyim :lol: Ama özellikle Kise ve Aomine :D

Death Note Matt :wub:

Hotarubi no Mori e 'den Gin ^_^

Yoshida Haru :D

Sasori-sama :wub:

Daha çook var mesela Naruto Sage halindeyken aşırı karizmatik :D Sonra Hidan var .Kakashi-sensei .Tabii Zero da var daha uzar gider . Ayrıca Nana'daki erkeklerde çok yakışıklı :D
  25. Beğen
    ame got a reaction from Amygirl in Map Anime Yorumluyor | 02 | -Elfen Lied-   
    Cidden çok güzel yorumlamışsın :D
    Açıkçası ben bu Kouta'nın Lucy'i affetmesini saçma buluyorum. Çocuğun gözü önünde babasını ve kardeşini deşiyor bilmiyorum yani saçma :D
    Bide animede çok soru işareti kaldı ben bu diclonius olayını anlamadım. Nasıl ortaya çıktı ilk önce kimde vardı falan neden erkeklerde yok.. göğüs olayı hariç bi açıklaması olsaydı iyi olurdu :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.