Jump to content

AdminSlayer

Üyeler
  • İçerik sayısı

1032
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

14

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    AdminSlayer reacted to Witch in Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)   
    Eneee sen yasiyor muydun gel abi elini opeyim. 'O'
  2. Beğen
    AdminSlayer reacted to Amygirl in Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)   
    Ben de tanıtım yazısı falan yazdın sanıyorum :/
    Kirazda dişi ve erkek üreme organları farklı ağaçlardadır. Meyve veren kiraz ağaçları dişi çiçekleri taşır... Erkek organın çiçeğini taşıyan kiraza tozlama denir. Yöreden yöreye değişmekle birlikte çoğu kez meyve vermez.. Verse bile çok kalitesiz tatsız meyve verir. Fazla çiçek açtığı için dekoratif kullanılabiliyor Japonyadaki gibi... Tabi bu sadece fikir yürütme tozlama kiraz diyorum onlara...
    Bunun dışında Adana ve çevresinde kiraz yetişen yerlerde bulundum... Hatta şu an çalıştığım ilçe kirazı ile meşhur. Ancak burada kiraz çiçekleri beyaz o.O ama hep animelerde pembe resmediliyor. Bence bunun sebebi kirazın iklimsel varyasyonu..
    Bunun dışında sakura Japonlar için çok mistik... Japonya dört mevsimi de belirgin yaşayan bir ülke... Baharın gelişi ve kiraz ağacına uygun iklimi olduğundan yani yaygın olduğundan bu olguyu çok kullanıyor olabilirler... Mistizmin yanında belki de caddelerini süsleyecek iklime uygun başka ağaç yoktur?
  3. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Perfectum in Animelerde Kiraz Çiçeği (Sakura)   
    Biliyoruz ki Sakuralar Japonya'da bayağı ikonik hale gelmiş. Hemen hemen her animede de görüyoruz kiraz çiçeklerini. Ama mevsimler gelip geçiyor, o kirazlar yok ortada. O çiçekler kiraz olmuyor mu abi? Nerede bu kirazlar? Kim dadanıyor bu ağaçlara? Biri bana animede ağaçtan kiraz koparıp yiyen bir karakter göstersin lütfen. Sinirlendim
  4. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Naussica in "Tokyo Ghoul'un Bir Karakteri Olsaydınız Neler Yapardınız?"   
    Kendi ailemi yerdim. Yabancıya gitmesinler.
  5. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Sakuragi in Kavga çıkarsa hangi anime karakterini çağırırsınız ?   
    Kavgada Sakuragi de çok işe yarar ha. Ellerini şortun içine sokup gelir. Kafa atar gider. GG WP
  6. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from JunEzSe KJ in Ne Kadar Zekisin?   
    Bahse girerim birçoğunuz daha önce zeka testi yapmamıştır. Ben bu forumun kitlesine bakarak genel ortalamanın üzerinde olduğunuzu düşünüyorum. Test sonuçlarını paylaşıp paylaşmamak konusunda özgürsünüz. Amacımız insanları kategorize etmek değil kesinlikle. 

Şuradan IQ (Intelligence Quotient)'ünü ölçebilirsiniz. Bildiğim en güvenilir Türkçe test. Psikologların uyguladıklarıyla çok yakın sonuç veriyor.
    http://www.zekatestimerkezi.com/

"Teste Başla" tuşuna tıklayarak başlayabilirsiniz. Açıklama bölümü okumadan atlamayın. Bol şans :)

Test sonucunuz yüksekse bunu değerlendirmeye bakın. Gelişmeye ve üretmeye odaklanabilirsiniz. Bu arada test sonucunuz düşükse üzülmeyin. Bu da bu konuyu açmamdaki asıl amacım. Zeka tek çeşit değildir. Eğer IQ'nüz düşükse, EQ'nun ya da SQ'nun ya da başka bir zeka yönünüz yüksek olabilir. İşte çeşitleri: 

1-Sözel – Dilsel Zekâ
    2- Mantık – Matematiksel Zekâ
    3- Şekil (Görsel) – Mekânsal (Uzamsal; Alansal) Zekâ
    4- Müziksel – Ritmik Zekâ
    5- Bedensel – Kinestetik Zekâ
    6- Kişilerarası - Sosyal Zekâ
    7- Kişiye dönük (İçsel; Özedönük) Zekâ
    8- Doğacı zekâ 

Bu zeka tiplerinden hangisinde yüksek olduğunuz bulursanız ileride yapacağınız meslek, yaşayacağınız hayat sizi daha mutlu edebilir. Görsel zekası yüksek birinin mühendislik bölümünde okuması eziyettir. Peki zeka tipimizi nasıl öğrenebiliriz? Buradan:
    http://hesaplabakalim.com/optimist-coklu-zeka-testi

Ps: http://www.kayram.net/czeka.asp   Bu test biraz daha isabetli gibi

İsabetli atış yapabilen bir test. Güvenebilirsiniz. Bu testlerin sonucunda bulduğunuz zeka tipinizi geliştirmeye başlasanız iyi olur. Aksi takdirde öteki alanlarda ilerlemeniz tamamen zahmetli boş uğraş olacaktır. Bedensel zekanız yüksekse spora, sosyal zekanız yüksekse insanlara yönelin. Başka şeylere değil. 

IQ'mü ve zeka çeşidimi yazmıyorum. Konuyu şovmak için açmışım gibi algılanabilir ancak siz burada paylaşırsanız her beraber tartışıp düşünerek birbirimize yardımcı olabiliriz.
  7. Beğen
    AdminSlayer reacted to Morgion in Ne Kadar Zekisin?   
    Beyin tomografisi yapın gidin, test uzun diye uğraşmaya değmez gördüm. 2 dakalık testler vardı eskiden bir dahi derdi bir 90 falan çıkardı 1 hafta içerisinde bir aptal bir dahi oluyordum çok zevkliydi. Şimdi 10 dakika üzeri sürmesi olası bir teste internet üzerinden vakit ayırana diyeceklerim şunlar;
    Eğlenme amaçlı testin gerçekliğine inamayan tek amacı ti ve arkadaş ortamında eğlenmek için  teste vakit ayıran.
    Özgüven eksikliği olup teste yüksek çıkarmak için elinden geleni ardına koymayan
    Yüksek çıktı ama ne yapıcağım bilmiyorum ya(yüksek not alıp baby rage atan inek çocuk)

Uzatmayayım insanlara yorum yapmayı. Spidermandan bir söz söyleyeyim;

Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir. 140tan fazla olanları doğruca teorik fizik,sicim,mühendislik(uzay mümkünse) gibi alanlara yönelsinler. !30 fazlası tıpı ve hukuğu denesinler. Benim gibi(testi yapmasamda normal zeka diyelim veya aptal) insanlığa karşı zekasal bir sorumluluğu olmamasından vicdan rahatlıyla istediğini yapsınlar.

Herhalde benim gibi dahiliğin ve dahi çırağı(çok yüksek zeka) olmanın yorucu ve insanı değer olarak hiç bir işe yaramadığını. Bugün dahi olarak anılan insanların bir kısmının zekadan dolayı dahi sayılmadığını(Davinci picasso denilen günün 24 saatini çizen aptalardan kastım) Günümüzde 200+ ıq olmasına rağmen onların adı bile bilinmezken einstein gibi sadece dahi olan birinin en zeki insanlardan biri olarak görülmesi.

Ve gerçek dahilerin küçüklükten itibaren fark edilip türkiyede dahil omak üzere ayrı okularda okurulduğunu biliyor muydunuz?

Beyin tomogrofisi iyi lan çekin mutlaka doktora birde ıq tesinde dahi çıkıyordum falan deyin güzel bir muhabet çevirirsiniz doktorla. Normalikten selamlar  :head2:
  8. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Siesta in Ne Kadar Zekisin?   
    Bahse girerim birçoğunuz daha önce zeka testi yapmamıştır. Ben bu forumun kitlesine bakarak genel ortalamanın üzerinde olduğunuzu düşünüyorum. Test sonuçlarını paylaşıp paylaşmamak konusunda özgürsünüz. Amacımız insanları kategorize etmek değil kesinlikle. 

Şuradan IQ (Intelligence Quotient)'ünü ölçebilirsiniz. Bildiğim en güvenilir Türkçe test. Psikologların uyguladıklarıyla çok yakın sonuç veriyor.

"Teste Başla" tuşuna tıklayarak başlayabilirsiniz. Açıklama bölümü okumadan atlamayın. Bol şans :)

Test sonucunuz yüksekse bunu değerlendirmeye bakın. Gelişmeye ve üretmeye odaklanabilirsiniz. Bu arada test sonucunuz düşükse üzülmeyin. Bu da bu konuyu açmamdaki asıl amacım. Zeka tek çeşit değildir. Eğer IQ'nüz düşükse, EQ'nun ya da SQ'nun ya da başka bir zeka yönünüz yüksek olabilir. İşte çeşitleri: 

1-Sözel – Dilsel Zekâ
    8- Doğacı zekâ 

Bu zeka tiplerinden hangisinde yüksek olduğunuz bulursanız ileride yapacağınız meslek, yaşayacağınız hayat sizi daha mutlu edebilir. Görsel zekası yüksek birinin mühendislik bölümünde okuması eziyettir. Peki zeka tipimizi nasıl öğrenebiliriz? Buradan:

İsabetli atış yapabilen bir test. Güvenebilirsiniz. Bu testlerin sonucunda bulduğunuz zeka tipinizi geliştirmeye başlasanız iyi olur. Aksi takdirde öteki alanlarda ilerlemeniz tamamen zahmetli boş uğraş olacaktır. Bedensel zekanız yüksekse spora, sosyal zekanız yüksekse insanlara yönelin. Başka şeylere değil. 

IQ'mü ve zeka çeşidimi yazmıyorum. Konuyu şovmak için açmışım gibi algılanabilir ancak siz burada paylaşırsanız her beraber tartışıp düşünerek birbirimize yardımcı olabiliriz.
  9. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from historianWeeb in tanışmak :D   
    Sütle iyi gider
  10. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from horsehead in tanışmak :D   
    Sütle iyi gider
  11. Beğen
    AdminSlayer reacted to Witch in Özlü Sözler   
    Buraya kamyon arkasi yazmak serbest mi? :D Cok guzel bir konu mahvetmek istemiyorum. V-V

12. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from LeornKayn in Özlü Sözler   
    Bunu da çok severim:

''Ben kibar kızlardan nefret ederim.Onlarla sohbet edince 
    meraklanıyor, mesajlaşınca huzursuz hissediyorum.Telefonla 
    konuşmuşsak yüzümde aptal bir sırıtmayla, arama geçmişine 
    bakıp duruyorum.Ama biliyorum.Kibar oldukları için böyle 
    davranıyorlar.Bana karşı kibar olan başkası için de kibardır.
    Ama her zaman, kendimi bunu unutmuş halde buluyorum.
    Eğer GERÇEK zalim bir metres ise, eminim ki YALAN kibar 
    bir kızdır.Bu yüzden, kibarlık bir yalandır.Sürekli beklenti 
    içinde oldum, sürekli yanıldım.Bir yerden sonra ümit etmeyi
    bıraktım.Tecrübeli yalnız, tekrar aynı hataya düşmez.Yüz 
    savaştan sağ çıkmış yalnız bir savaşçı.Bu yüzden, ben her 
    zaman kibar kızlardan nefret edeceğim.''

Hikigaya'dan inciler :D
  13. Beğen
    AdminSlayer reacted to Lenny in Özlü Sözler   
    en sevdiğim söz :) "Hızlı Giden Atın B.ku Seyrek Düşermiş" :)
  14. Beğen
    AdminSlayer reacted to mustafalrsm in Özlü Sözler   
    Çok alakasız olmuş olabilir ama bu aralar ben çok sevdiğim hxh'de Meruem'in merhamet dileyen insanlara 'Siz ineklere merhamet ettiniz mi?' demesi çok etkileyici gelmişti. Aslında üstünde azcık kafa yorunca inekler falan dile gelselerdi merhamet dileselerdi merhamet edenler olurdu baya o açıdan bu söz patlıyor ama ilk anda çok etkilenmiştim. Sanırım hxh tartışma alanı arıyorum ve hxh'nin bu kadar ilgisiz kalması bana koyuyor buralara bile hxh ile ilgili şeyler yazıyorum :(
  15. Beğen
    AdminSlayer reacted to Mileydi in Özlü Sözler   
    Ohhoooo ben burayı doldururum ki  :D İlla özlü söz mü olması lazım araya alıntıydı, deyişti, dörtlüktü, filmlerden diyaloglardı neyim koysak olmamı  :ph34r:
    Neyse gelmişken boş geçmeyin  :rolleyes:

İnsanlar hep aşk olmadan yaşayamayacaklarını söylerler. Oksijen daha önemli.

Kalbini dinlemek kolay, asıl zor olan beynini dinlemek.

Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise bana komünist diyorlar.

Bu da bonus :D

16. Beğen
    AdminSlayer reacted to LucisTenebris in Özlü Sözler   
    benim aklımdan çıkmayan bir söz var hatta yaşam felsefem bile diyebilirim [emoji1]
    "geçmişe geçmiş diyip geçme, geçerken sanada geçirmiş olabilirler "[emoji1]
  17. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Songena in Ne Kadar Zekisin?   

1-Sözel – Dilsel Zekâ
    8- Doğacı zekâ 

18. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Sabah Sisi in Ne Kadar Zekisin?   
    Bu testlerin aslında güvenilmez bir yanı var, sırf yüksek çıksın diye arka arkaya çözüp puanı yükseltmek falan :D Güvenilir tarafı da bu testin sonucuyla önceki testlerimin sonucu aynı. Çocukken psikologlara falan götürmüşlerdi bayağı. Sonuç hep 169 çıkar. Üzücü yanı hiç mi ilerlemiyorum :( Zeka tipim de çoklu zeka. Ne iş olsa yaparımcı :D
  19. Beğen
    AdminSlayer reacted to kawaii kereste in Romantik Komediler Hakkında Görüşler   
    aman bana ettin konu tarihin tozlu raflarında yerini aldı, başkasına etme bari :D hem ben kendi konumda istemiyorum bu konuyu  :ph34r:

sanırım beni en kanser eden durum ufak bi yanlış anlaşılmanın 2 taraf tarafından da açıklanmayışı. g.t kadar bi yanlış anlaşılmayla doğan karşılıklı tripleşmeyi uzatıp uzatıp utanmadan 4-5 bölüm sündürüyolar 2 karakter oturup konuşana kadar. hatta genelde kız da erkek de "hata bende .s.s" tribine girer bu yüzden diğeriyle konuşamaz, biz de izlerken sinir krizi geçiririz. oturup konuşmaları da genelde Sevgililer Günü veya Christmas'ta falan 2-3 diyalogdan ibaret olur ve "onlar kalplerinde çözdüler bu sorunu..." mesajı verilir. ya hocam 2-3 diyalogla çözülecekse niye 4-5 bölüm çıldırttın bizi...
  20. Beğen
    AdminSlayer reacted to Mileydi in Romantik Komediler Hakkında Görüşler   
    O kadar bayıyor ki ne animelerini izleyesim ne mangalarını okuyasım geliyor  <_< Caponların aşk algılayışımı farklı bir türlü çözemiyorum tamam arz ve talep olayı var ama yine de biraz kaliteli olsun canım en azından yaşadıkları ilişki az biraz tutarlı olsun  <_< Kızın itiraf etme olayı var birde :mellow: Zaten bir garibime gidiyor neden hiç erkek itiraf etmez tamam edenler var ama iki elin parmaklarını geçmez  :huh: Konuşurken süklüm püklüm olmalar kızarmalar falan filan çok takıldığım bir tür olmadığından klişeler konusunda örnek veremeyeceğim ama genel anlamda bayıyor beni  -_- Mutlaka 2. bir taraf oluyor zaten ya seven başka bir kız yada başka bir erkek çıkıyor leynnn bunca zaman neredeydiniz peki  :ph34r:  Onların yerine shounen-ai / yaoi verin bana  :wub: Tabi istisnalar yok değil misal Lovely Complex  B) Kimi ni Todoke bile bir zaman sonra yuh artık yeter diyerek baymaya başladı ama LC candır yaa komedisi olsun romantizmi olsun  :rolleyes: En son Ao HAru Ride izlemiştim ki onun da mangasını takip ettiğimden azcık ilgimi çekmişti lakin mangası da bayık animesi daha bayık olarak tarihe geçtiler ki Strobe Edge onun yanında çok daha otumturaklı bir seriydi  -_- Hoş yine bir 2. oğlan sendromu vardı onda da  :mellow: Ama en sevdiğim romantik manga hangisi derseniz Hirunaka no Ryuusei tek geçerim  :rolleyes: 

Bu arada konu ile alakalı pek bir şey yazmadığımı fark ettim :D Konu başlığını değiştirelim ( romantik seriler hakkındaki görüşleriniz yapalım ) hem anime klişeleri diye konumuz var bunu da kapsıyor bence  :ph34r:
  21. Beğen
    AdminSlayer reacted to mustafalrsm in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    Aynen anne için bir resim 10'u hakkeder :D
    10
    7(Karasakal mı ne demişsiniz henüz oralara gelmedim :D)
  22. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Sabah Sisi in Ne Kadar Zekisin?   
    Okulda yontuyorlar resmen :( Ben de bayağı erken yürüyüp konuşmuşum. 3 yaşındayken gazete falan okuyordum :D doktor doktor gezdirdiler sonra AS:dAD

Yani bunun anlamı çalıştığın taktirde bir çok alanda başarılı olabileceğindir. Benim her zaman öğrencilerime öğrettiğim şöyle bir tanım vardır. Zeka yapabileceklerinizle değil yaptıklarınızla ve yapmakta olduklarınızla ölçülür. Yapabileceklerinizse sadece potansiyelinizdir.
  23. Beğen
    AdminSlayer reacted to Eolo-sama in Ne Kadar Zekisin?   
    162  B)

24. Beğen
    AdminSlayer reacted to Nishaven in Ne Kadar Zekisin?   
    154 çıktım şok oldum :D

25. Beğen
    AdminSlayer got a reaction from Amygirl in Ne Kadar Zekisin?   
    Okulda yontuyorlar resmen :( Ben de bayağı erken yürüyüp konuşmuşum. 3 yaşındayken gazete falan okuyordum :D doktor doktor gezdirdiler sonra AS:dAD

Yani bunun anlamı çalıştığın taktirde bir çok alanda başarılı olabileceğindir. Benim her zaman öğrencilerime öğrettiğim şöyle bir tanım vardır. Zeka yapabileceklerinizle değil yaptıklarınızla ve yapmakta olduklarınızla ölçülür. Yapabileceklerinizse sadece potansiyelinizdir.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.