Jump to content

Fluart

Üyeler
  • İçerik sayısı

429
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Fluart got a reaction from Aksamov in Free!   
    EHe işte benim kafadan biri seni sevgiyle kucaklıyorum :wub:
  2. Beğen
    Fluart reacted to Aksamov in Free!   
    Ben animeye anime demem, animede bayan olmadıkça -_-
  3. Beğen
    Fluart reacted to kawaii kereste in Free!   
    hadi Saeko neyse de C.C nasıl sevilmez Amy :(
    o mağdur, saf, gariban köylü kızı... :(
  4. Beğen
    Fluart got a reaction from Ji-sama in Anime Karakteleri gibi olmak.   
    Minato'nun saçları çok hoşuma gidiyor benim.
  5. Beğen
    Fluart reacted to kawaii kereste in ( 12 / 12 ) Uta Kata   
    konusu çoğoş, sanırım izliycem :D
  6. Beğen
    Fluart got a reaction from Ji-sama in Bir Aceminin Çizimleri   
    Seninde dediğin gibi pek başarılı değil, yeni başlamışsın zaten çalıştıkça gelişeceksindir.
  7. Beğen
    Fluart got a reaction from Ji-sama in Shingeki no Kyojin   
    openingi bile yetiyor :)
  8. Beğen
    Fluart got a reaction from Morgion in Shonen Jump Manga Yarışması   
    Fark eder mi?Bundan binlerce kat iyisini çıkarabilirim diyorsan sorun yok.Bu sözümü sakın ama sakın unutma;kendini kandırmaya, tatmin etmeye, yanlışlarını görmezden gelmeye devam ettiğin ve kimsenin sözünü, eleştirisini, tafsiyesini dinlemediğin sürece hiçbirşey yapamayacaksın.Bu konudaki sorun yorumumdur küfür dahi etseniz cevap vermeyeceğim nasılsa boşa konuşuyoruz.
  9. Beğen
    Fluart got a reaction from Scary in Shonen Jump Manga Yarışması   
    Solitary hiç kusura bakma ama manga yapacam kesinlikle mangaka olucam kimsenin ne dediği umrumda değil demekle birşeyler çözülmüyor malesef.

bu karakterle mi manga yarışmasına katılacaksın?Kusura bakma ama gülmeyi bırak dalga geçiyorsun diye seni dava ederler.Çok fazla yukarılarda geziniyorsun çok uçmadan inmeni tafsiye ederim yoksa ipin kopar, tutamazlar seni.Hayal kurmak iyi birşeydir, buradaki herkesin kendine göre bir hayali var.Ama herkese manga yazıcam mangaka olucam demekle hayaller gerçekleşmiyor bunu bilmelisin.Senin katılmak istediğin yarışmaya yılların emeklerini çalışmalarını veren insanlar katılıyor.Senin yaptığın onlara saygısızlıktır!Sadece onlara değil hemde bütün mangalara, mangakalara saygısızlık!Bu zamana kadar birşey demedim ama artık yeter diyorum saygısızlığında bir sınırı vardır.
  10. Beğen
    Fluart reacted to Morgion in Shonen Jump Manga Yarışması   
    Yetenek, çalışmayanların uydurduğu bir şeydir derler. Ben ödülü bir senaristim(okulda aldığım bir şey,çöp ödül) bu yaşım da, ve sana diyorum ki bunun yetenekle alakası yok. Çok fazla manga okumak,dizi izlemek oyun oynamak ve kitap okumakla alakası var. Hayal gücü senin gördüklerin ile sınırlıdır. Kimse doğuştan bir beceriyle doğmaz, o beceriye yönelir. Eğer doğuştan bir şey olsaydı ben bu kiloyla yüzme takımın da en önemli kişilerden biri de olamazdım. Çok çalışmak ve azim önemlidir. Yetenek ise motivasyon için uydurulmuştur. Oda gibi insanları ayıran nedir peki? Onlar dahidir. Dahi derken övmek anlamın da değil, diğer insanlardan daha iyi bir beyine sahiplerdir. Bende başta kendimi yetenekli zanediyordum. Ama bunun bir yanılgı olduğunu anlamam çok zaman almadı.Mangakaların hepsi eşek gibi çalışır. Oda günde 3 saat uyuyan bir insan(haftanın 7 günü deği tabi), mangaka hayatını bu işe adar. Başka bir şey düşünemez mangaka hayatı kalemi ve kağıdıdır.
    @solitary
    Af eyle ama uzaktan yakından alakası yok, dediğin olay 4 ayda değil yılarca çalışarak olabilen bir şey. Sana defalarca dedim japonya da en kıytırık çizer bile 10 yıldan fazladır bu işte. Daha gözleri bile uyumlu çizemiyorsun, onu bırak denge yok anotomi adına bir şey yok. Forum da o kadar çizer var, onlara değilde sana dememin bir sebebi var af eyle çok havada uçuyorsun, senden bana tavsiye kimse indirmeden in havalardan yoksa travma geçireceksin. Dandik mangaka level 50 desek sen level 2sin anca bende level6yım. Çizim kursuna giden arkadaşımda senin gibi hevesliydi. 4 ay gitti, adam portre çiziyor ama gel gel gör ki kıytırık bir karaktere duygu veremiyor. Duygu vermek öğretilmiyor hacı, yılarca çalışarak kendinin öğreniceği bir şey...
  11. Beğen
    Fluart reacted to Morgion in Shonen Jump Manga Yarışması   
    One piece shoenenler arasında en iyi çizme sahip seri yanlız. Arka plan ve karakter uyumuyla, dünyanıngelmiş geçmiş en iyi 5 çizerinden biridir. neyse deneyince göreceksiniz zaten, birde japonya da bu işin 2 yıl okulu var. Bir gecikme ile okuldan atılabiliyorsun. 4 yıl japon dili ve edebiyatı veya japon konsolosluğunun sınavına giripte gidebilirsin.@solitary
    Af eyle hacı da, karakterlere duygu vermeyi bırak, düzgün bir karakter bile tam çizemeden bu sözleri sarf etmen garibime kaçıyor. Bleachin mangakası da türkiyenin bütün çizerlerinden zirilyon kat daha tecrübelidir. Hiç silgi kulanmadan kusursuz bir karakter çizmeden hiç bulaşma derim.
  12. Beğen
    Fluart reacted to uchiha_n in Otaku nedir?Günümüzde neden 10 anime izleyen kendini otaku zaneder?   
    ilk yorumları okudum da sonralarını hiç okumadım maaşallah herkes döktürmüş :D ben fikrimi kısa bir şekilde yazmaya çalışayım bakalım :D
    ilk olarak ben de önceleri konuyu açan arkadaş gibi düşünüyor ve soruyordum ''Nan otaku denen adamlar hasta değil mi ne diye herkes otayum ben cart da curt da diyip geziniyor''
    hatta bayağı da gıcık oluyordum o tiplere. iki anime izlemiş normal bir hayata sahip otakuyum diyor kendine , diyordum.
    sonra ise fikirlerimi biraz yumuşattım.Ya aslında insanlar ''otaku''yu biraz deyimleştirip gerçek anlamı dışında kullanıyorlar.mecazi anlam gibi.Anime ve mangalara tutkunluğu olanlara otaku diyorlar işte. dedim.
    Oreimo (My sister cant be this cute) izlemişseniz bilirsiniz orada Kirino ''otaku'' diye nitelendirilmiş.Oysaki kirino ya baktığımızda öyle hasta masta değil.evden dışarı da çıkıyor, modellik yapıyor, örnek öğrenci, arkadaşlarıyla gezip tozuyor ve çoğumuz gibi anime ve mangalara (ayrıca erogelere :P :D ) aşırı bağlı .
    Sonuçta adı üstünde animeyi yapan japon.kirino gibi birine ''otaku'' diyen de japon. bu konuyu en iyi bilen de japon.
    Ama iki anime izleyip de otakuyum diyenlere hala da gıcığım orası ayrı -_-
    Ufak Not: İletileri bir kısmından sonra okumadığımdan bilemeyeceğim ama lütfen birbirinizi kırmayınız arkadaşlar , herkes istediğini düşünmekte özgür ^_^
  13. Beğen
    Fluart reacted to Abrek-kun in Otaku nedir?Günümüzde neden 10 anime izleyen kendini otaku zaneder?   
    Bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum,
    Anime ve çizgi film konusunda birçok tartışma duyduk bu güne kadar. Genel itibariyle animeleri seven kesim animelerin çizgi filmlerden ayrılması gerektiğini savunurken, diğer kesimde ikisinin de aynı şey olduğu konusunda ısrar ediyor. Aslında burada üzerinde durulması gereken konu, insanların 'çizgi film' denildiğinde ne anladığı. Çizgi film denilince akla gelen ilk şey, doğal olarak Tom Jerry gibi yapımlar olduğu için çizgi film denilmesinin çok da sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Evet, bunun anlam olarak karşılığı çizgi film olabilir, fakat ben anlam olarak değil daha çok algınanan manasıyla ilgileniyorum ve kesinlikle çizgi film denilmesine karşıyım. Ne zaman ki Türkiye'de ''ben çizgi film izliyorum'' diyen bir insana gülünmediği bir gün gelir, o zaman animelere çizgi film diyebilirsiniz, alın sizin olsun. Fakat dediğim gibi algı çok farklı olduğundan çizgi film değil anime diyoruz. Kelime anlamı ile değil, nasıl algılandığı ile ilgileniyoruz...
    Bunun haricinde yine insanların Otaku kelimesini nasıl algıladıkları çok önemli. Şahsen hayatını anime ve mangalara adamış bir insanı Otaku haricindeki bir kalıba sokamıyorum. Fakat bunu hastalık olarak görmüyorum. Daha çok bu durumun kelime karşılığını bulamadığımdan Otaku kelimesini uygun görüyorum ve bu olay 'Otaku' algısıyla alakalı da bir durum. Sen Otaku'nun sadece hastalıktan ibaret olduğunu düşünürsun. Ben hayatını anime ve mangalara adamış insanlara 'Otaku' derim. Mesela Mangakalarda (manga yazarı) hayatlarını manga yazarak kazanan insanlar. Bu insanlar da Otakular içerisine girebilir. Fakat hasta olarak değil, bunu ifade edebilecek başka bir kelimenin olmamasından. Yani ''o kadar seviyorum ki Otaku kadar... veya derecesinde...'' gibi bir olay bu aslında... Böyle uzar gider bu konu.. Çok önemli bir konu olmadığını düşünüyorum. Bırak kim kendisine ne demek istiyorsa onu desin.
    Sevgiler kardeşim.
  14. Beğen
    Fluart reacted to Toprakezgi in E-Dergi Fan Art   
    Bekliyoruz. :D
    Bu arada imza çok hoşmuş. :D
  15. Beğen
    Fluart got a reaction from uchiha_n in Manga Tavsiyesi (Acill!!)   
    Sun Ken Rock okumaya başladım çok güzel tafsiye ederim.
    yorumları okumaya zamanım yoktu okumuşsun zaten evet benimde ilk okuduğum mangadır.
  16. Beğen
    Fluart reacted to Toprakezgi in Doksanlı yılların animeleri   
    Diğer başlıkta gereken cevabı verdim. Söylediğiniz gibi trollenecek bir konu değil, trollenecek bir forum da değil burası. İnsanlar kendilerine şaka yapılmasını istemiyorsa onlara şaka kaldıramıyor diyerek zekadan dem vurarak cevap veremezsiniz. Anlamıyorum canınız mı sıkıldı da bunları yapıyorsunuz. Her üyeye saygılı davranmaya çalışıyoruz, lütfen siz de öyle yapın.
  17. Beğen
    Fluart got a reaction from Amygirl in En Sevdiğiniz Anime Çocuk Karakteri Hangisi?   
    the world god only knows 'dan Elucia de Lute Ima
  18. Beğen
    Fluart got a reaction from myboo in 1 HAZİRAN 2013 İZMİR KOTO KONSERİ   
    gitmek isterdim fakat tek başınada gidilmez ki ya bizim arkadaşlar odun anlamazlar böyle şeylerden.
  19. Beğen
    Fluart got a reaction from Orochimaru-San in 1 HAZİRAN 2013 İZMİR KOTO KONSERİ   
    gitmek isterdim fakat tek başınada gidilmez ki ya bizim arkadaşlar odun anlamazlar böyle şeylerden.
  20. Beğen
    Fluart got a reaction from GaaraOfTheSand in 1 HAZİRAN 2013 İZMİR KOTO KONSERİ   
  21. Beğen
    Fluart reacted to Çevirmen-J in TürkH Video Database (TürkH'de Bulunan Tüm Videolar)   
    Evet arkadaşlar, bildiğiniz gibi TürkH kapanmıştı ve kapanmasıyla birlikte tüm videolarda gitmişti. Yani o kadar çeviri boşa gitmişti. Bende bir çevirmen olduğum, çevirilerin ne kadar zor yapıldığını bildiğim ve upload işinin ne denli zor olduğunu bildiğim için, bu durumu kendime yediremedim ve bir araştırmaya koyuldum.
    Bu araştırmamın sonucu olarak TürkH'nin video altyapısını, daha doğrusu uploadlarını buldum.
    VE BULMAKLA BİRLİKTE TAM OLARAK 178 ADET ÇEVİRİYİ DE kurtarmış oldum :D
    Edit :
    Linki isteyen bana mesaj atsın :D
  22. Beğen
    Fluart reacted to BynMubo in Animelerdeki Saçmalıklar   
    Neden birisi one pieceyi kötüleyince direk narutoyu aşağılamaya başladığını sorabilir miyim,alışkanlığın falan mı?
    Animelerde saçmalık görmüyorum açıkçası gerçek dünya değil sonuçta..
  23. Beğen
    Fluart reacted to ozmet1231 in İtiraf Köşesi   
    çok az kişiden nefret ediyormuşsunlafı ağzımdan niye çalıyon la
  24. Beğen
    Fluart got a reaction from ozmet1231 in İtiraf Köşesi   
    ben hepsinden nefret ediyorum -_-
  25. Beğen
    Fluart reacted to Morgion in Solitary - FanArt'larım   
    :(
    Umudunu kırmak istemem ama teknik 0, 1 ay boyunca teknik çalıştım diyorsan ve sonuç buysa ya yanlış bir şeye çalışmışsın ya da çalışmadan çiziyorsun.
    Kırıcı olduysam gerçekten özür dilerim. Bu işte 2 aydır olupta cidiysen(ki cidisin) çizimlerin gerçekten teknik olaylardan sıfır. Kalem kuılanma 0,çizgilerin çok aceleci ve sert. Gölgelendirmeyi bırak kara kalem ile ton bile veremiyorsun.
    O resmindeki hatalı yerlerini söylemek gerekirse;
    gözlerde yansımalar öylesine yapılmış,gözler karalamadan farksız.
    Saç hem yanlış çizilmiş hemde karalanmış.
    Yüz ve t-shirt birbirinden ayırt edilemiyor tonlama hiç yok.
    Kısacası el fena değil gerisi karalama.
    ! ayda teknik çalışmamışsın bence bir insan istemese de 1 ay da tekniğin geliştirir.
    Anime çizim ölçülerini al ve bol bol çalış. Manga çıkartıcağım deyip daha göz uyumunu yapamamak komik.
    Manga çizeceksen de perspektif işi var bunun. PErspektifi de çok çalışıp 3-4 aya temelini alırsın diye düşünüyorum.
    Onun dışında dair ve 3 çizgi atarak yüz çizimini öğren en azından. Kısacası at çöpe baştan başla,çok yanlış başlamışsın. Çizim bilgin yok gördüğüm kadarıyla.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.