Jump to content

Barış

Üyeler
  • İçerik sayısı

2006
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Barış got a reaction from Ani.Maxiventus in Bir Günlüğüne Görünmez Olmak   
    anlaşılan kimsede ne gelecek derdi var nede para kazanma derdi var. ula eline böyle bi fırsat geçmiş otobüse ücretsiz binmek ne demek ya. böyle bi fırsat elinize geçerse bana gelin ben size 10 binişlik kart vereyim o grünmez hakkınızı bana verin. hey allahım ya. 

1. banka soyardım,
    2. büyük iş adamlarından birini takip eder şirketle ilgili çok gizli bi bilgi ele geçirir şantaj yapardım. ağaoğlundan 4-5 daire almak fena olmazdı :D 
    3. kişisel fanteziler..
  2. Beğen
    Barış reacted to Kaxell in 2015 Bahar Animelerinden En Çok Beklenenler Top 20!!   
    Charapedia adlı Japon anime anket sitesinin en son yaptığı 10 000 kişilik ankette 2015 Bahar döneminde en çok beklenilen animeleri sordu. Ve işte sonuçlar!!

1. "Gintama"  

© Hideaki Sorachi/Shueisha, TV Tokyo, Dentsu, Sunrise, Aniplex

2. "Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru. Zoku" 

© Wataru Watari, Shogalukan/Yahari kono Iinkai wa Machigatteiru. Zoku

3. "Nisekoi:" 

© Naoshi Komi/Shueisha, Aniplex, Shaft, MBS

4. "Fate/stay night [unlimited Blade Works]" 2nd season

5. "Shokugeki no Soma" 

© Yuuto Tsukuda,Shun Saeki/Shueisha, Totsuki gakuen Douga Kenkyukai

6. "Uta no Prince-sama♪ Maji Love Revolutions" 

© UTA☆PRI-2 PROJECT

7. "The Labyrinth of Grisaia" and "The Eden of Grisaia" 

©Frontwing/Project GRISAIA

8. "The Heroic Legend of Arslan" 

© 2015 Hiromu Arakawa, Yoshiki Tanaka, Kodansha/"The Heroic Legend of Arslan" Production Committee, MBS

9. "The Disappearance of Nagato Yuki-chan" 

©2015 Nagaru Tanigawa, Noizi Ito, Puyo/KADOKAWA Kadokawa Shoten/Kita High School Literature Club

10. "Seraph of the End" 

©Takaya Kagami, Yamato Yamamoto, Daisuke Furuya/SHUEISHA, Seraph of the End Project

11. "Sound! Euphonium" (583 pts)

12. "Magical Girl Lyrical Nanoha ViVid" (504 pts)

13. "Digimon Adventure tri." (483 pts)

14. "Hello!! Kiniro Mosaic" (449pts)

15. "High School DxD BorN" (442pts)

16. "Ore Monogatari!!" (404 pts)

17. "Knights of Sidonia: Battle for Planet Nine" (338 pts)

18. "Ghost in The Shell Arise: Alternative Aechitecture" (330 pts)

19. "Mikagura Gakuen Kumikyoku" (292 pts)

20. "Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?" (283 pts)

Hahah. Yahari'yi 2. sırada görünce nasıl mutlu oldum inanamazsınız. B) İlk beş direkt belliydi zaten.  Ama digimon'nun 13. sıra gibi arkada bir yerde olmasına şaşırdım. Bu Japonlarda nostalji denen bir şey yok. :P 

Kaynak: Crunchyroll

3. Beğen
    Barış reacted to AdminSlayer in Bleach Manga Tartışma   
    Here comes the my theory:

Aizen Ywach'ın kurtarma teklifini reddetti çünkü her şeyi zaten planlamıştı. Ywach'ın ruh kralını öldürmesini, Ukitake'nin de geçici ruh kralı olmak için bankasini kullanmasını istiyordu. Biliyorsunuz Ukitake'yle şu gözü bantlı sapık kaptan neydi adı, o ikisine ikiz zampaktou diyorlardı. Bankailerini hiç görmemiştik. İkisi de ruh kralı ile bağlantılı bir bankaiye sahip anladığım kadarıyla. Şimdi plana göre ikizlerin biri iptal olmuş durumda. Bu noktada Aizen'in planı başlıyor. Belki bir şekilde gözü bantlı sapığın (adı gelmiyor hala) bankasini çalacak ya da onu bir şekilde kendi çıkarı için kullanacak. Aizen çıkıp "nihahaha" diye ortalığı inletirken Ywach kukla olduğunu farkedip reiatsusunu Zangetsu'ya verecek. Then here comes the final boss fight. Ichigo vs Aizen. GG Kubo sensei. Sen trollsen ben de trollüm. Come!
  4. Beğen
    Barış got a reaction from LeornKayn in Bleach Manga Tartışma   
    ya bi dk biraderler ichigoyu yedirmem burda. ichigo kılıçları sudan çektiğinden beri gücünü görmek istiyorum zaten şimdi bana burda aizen reyis çok yaşa ichigo bok yesin tarzında yorumlar yapmayın hepinizi kapatırırım haa 2. takım kaptanı olarak :D 
  5. Beğen
    Barış got a reaction from slimjack in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    kendi yemeğimi yaparım çokda güzel olduğu sylenir yemeklerimin.noodle'da baya bi pro oldum hatta. en son teriyaki soslu tavuğa merak saldım ama bir türlü pirinç sirkesi bulamamıştım. 2 hafta nce metro'da gördüm ama kalacak yer falan sıkıntısı olduğundan e yeni geldiğim evde teçhizat eksikliği olduğundan yapamıyorum. gerçi teçhizat sıkıntsından bırak egzantrik asya yemeklerini çorba yapacak alet edevat dahi yok ki :D

aslında nasıl yapılır gibi bi bölüm açıp orda el işleri ile ilgili bilgiler paylaşılabilir. pratik alet edevatlar yemek tarifleri falan. noodle baya iyi yaptığım için tecrübelerimi paylaşabilirim mesela. en iyi uygun malzemeleri nerden alabiliriz şeklinde bilgiler paylaşılabilir. ben mesela pirinç sirkesini nerden alacağımı bilmediğimden istanbulda gezmediğim market zinciri kalmamıştı en son denizli'de metroda buldum. istanbulda metro çok uzak ters diye gitmemiştim. orda bulacağımı biliyorum artık.
  6. Beğen
    Barış got a reaction from Ani.Maxiventus in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    kendi yemeğimi yaparım çokda güzel olduğu sylenir yemeklerimin.noodle'da baya bi pro oldum hatta. en son teriyaki soslu tavuğa merak saldım ama bir türlü pirinç sirkesi bulamamıştım. 2 hafta nce metro'da gördüm ama kalacak yer falan sıkıntısı olduğundan e yeni geldiğim evde teçhizat eksikliği olduğundan yapamıyorum. gerçi teçhizat sıkıntsından bırak egzantrik asya yemeklerini çorba yapacak alet edevat dahi yok ki :D

aslında nasıl yapılır gibi bi bölüm açıp orda el işleri ile ilgili bilgiler paylaşılabilir. pratik alet edevatlar yemek tarifleri falan. noodle baya iyi yaptığım için tecrübelerimi paylaşabilirim mesela. en iyi uygun malzemeleri nerden alabiliriz şeklinde bilgiler paylaşılabilir. ben mesela pirinç sirkesini nerden alacağımı bilmediğimden istanbulda gezmediğim market zinciri kalmamıştı en son denizli'de metroda buldum. istanbulda metro çok uzak ters diye gitmemiştim. orda bulacağımı biliyorum artık.
  7. Beğen
    Barış got a reaction from Rıse in One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)   
    herkes tek tek yenerse çok sıradan olur demişsiniz de arabastada usopp mr. 2 'ya yenildi. arabastadaki olay zaten herkes dengiyle yada dengine yakınıyla dvüştüğü için kazanıldı. elbette hepsi yenecek bu arc 2 yıl sonraki en ciddi arc bu arcda güçlerini göstermeyeceklerde nerde gösterecekler. hepsi tek tek yenecek böyle arclar zaten sık sık olmuyor.
    arabasta arcında tek tek yendiler
    gökyüzü adasında  vs olmadı
    enies lobby de tek tek yendiler 
    thriller barkda  vs olmadı.
    balık adam adasında tek tek yendiler
    punk hazard da vs olmadı.
    şimdi dressrosada gidiş sırasına bakarsan burda vs'lerin olması ve tek tek yenmeleri gerek :D ne tespit yaptım be :D 

not: sabondy'de yenildikleri ve marineford arc'ındada tayfa olmadığı için o iki arc'ı hesaba katmadım.
  8. Beğen
    Barış got a reaction from AdminSlayer in One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)   
    herkes tek tek yenerse çok sıradan olur demişsiniz de arabastada usopp mr. 2 'ya yenildi. arabastadaki olay zaten herkes dengiyle yada dengine yakınıyla dvüştüğü için kazanıldı. elbette hepsi yenecek bu arc 2 yıl sonraki en ciddi arc bu arcda güçlerini göstermeyeceklerde nerde gösterecekler. hepsi tek tek yenecek böyle arclar zaten sık sık olmuyor.
    arabasta arcında tek tek yendiler
    gökyüzü adasında  vs olmadı
    enies lobby de tek tek yendiler 
    thriller barkda  vs olmadı.
    balık adam adasında tek tek yendiler
    punk hazard da vs olmadı.
    şimdi dressrosada gidiş sırasına bakarsan burda vs'lerin olması ve tek tek yenmeleri gerek :D ne tespit yaptım be :D 

not: sabondy'de yenildikleri ve marineford arc'ındada tayfa olmadığı için o iki arc'ı hesaba katmadım.
  9. Beğen
    Barış got a reaction from Laetitia in Japonların İngilizcesi   
    sadece bu video bırakır kaçarım :D
    http://www.youtube.com/watch?v=q6h36QW_bwM

10. Beğen
    Barış got a reaction from DragonSoul in MMO/RPG/FPS/MS Edinimleriniz   
    intahar koşusu yapanlar japonlar işte. japonları tam psikopat yapmışlardı o oyunda ya genelde en zorun bi altı expert'te oynarım cod oyunlarını. o oyunda world at war mıydı neydi adı. o oyunda bazı bölümleri ne kadar uğraşırsam uğraşayım expert te geçememiştim. ama benim en en en en favori bölümüm cod 4 teki sniper bölümüdür. o bölümü oynarken çıldırıyordum zevkten lise 3 te falandım galiba. oyunu oynarken çıkardığım sesler falan :D video ya çekseler dünya çapında meşhurolurdum yemin ediyorum :D
  11. Beğen
    Barış got a reaction from quincy in Bleach FC   
    listede yokta. sende o kadar erkek espada'nın içinde gidip tek bayan olanı almışın ya insafsız.
  12. Beğen
    Barış got a reaction from TianKrea in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    oha 417 de neler oldu öyle neler oluyor. o nasıl bi radikal karar öyle master. ortalık dağıldı ve hala biz şu mükemmel arc'ı izlemek yerine geri zekalı bitmek bilmez bir ruh filler'ı izliyoruz.
  13. Beğen
    Barış got a reaction from lntegral in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    asıl maskot görevini kediler görüyor ama lucy de bi nevi gizli maskot seride çorbalık gibi komedi olsun psikolojik olarak desteklesin diye duruyor bence. tamam aynı anda 2 zodiac kapılarını falan açmayı başardı falan da hani o grayin erzanın sahip olduğu ana kahraman olabilecek ışık yok onda. 5 senede geçse bu böyle olacak. ama buna karar vermek için erken mashima beni haksız çıkarabilir heran.
  14. Beğen
    Barış got a reaction from historianWeeb in Bleach FC   
    beni kaptan yap diye yüzsüzlük yamadım ama kaptan olma isteğim son cümlede dışa vurdu o yüzden. onmitsukidoyu istedim :D
  15. Beğen
    Barış reacted to AdminSlayer in One Piece 775 Tartışma / 776 Öngörü   
    Gerçi silahlanma hakisi olmadan da olur. Gözlem hakisi yüksek olduğu sürece savaş yetenekleri artıyor Usopp'un onu gördük. Mesela Luffy'nin lastik avantajıyla Enel'i yendiği gibi logia türleri de fiziksel olarak alt edilebilir. Mesela Trebol'ün yapışkanı ateşe deyince patlıyor. Usopp ateşli mermilerle icabına bakabilir. Ya da mesela Kizaru'ya karşı ayna gibi yansıtıcılarla savunabilir. Usopp zekasıyla savaşıyor genelde.
  16. Beğen
    Barış reacted to extreme in Mahouka Koukou no Rettousei FC   
    Tatsuyanın miyuki yi geçmişte kurtardı sahne mangada yayınlandı bakmak isteyen baksın 

http://raw.senmanga.com/Mahouka_Koukou_no_Rettousei_-_Tsuioku_Hen/11/1
  17. Beğen
    Barış got a reaction from Rıse in Mahouka Koukou no Rettousei FC   
    favorim 

18. Beğen
    Barış got a reaction from Golge_Kaze in Tavşan kafe :)   
    Daha önceki Baykuş kafe haberinden sonra bu sefer internete tavşan kafe düştü :D Bu seferki kaynak bir video kanalı. Videodaki lavuk biraz gevşek konuşuyor argo falan ama kısaca özetlemek gerekirse kafenin konsepti 6 katlı bir binada 30 tane tavşandan birini seçip tavşanlarla yukarda takılıyosunuz. kucağınızda uyutun sepetinde sevin falan. japonlar eğlencesine biraz fazla düşkün olunca klasik kafeler kesmemeye başlıyor ve böyle fikirler ortaya çıkıyor :D

Not: videodaki herif cidden kıl konuşuyor beni sinir etti sesi tamamen kapatıp izleseniz daha iyi olabilir :D

19. Beğen
    Barış got a reaction from AdminSlayer in One Piece Fight   
    i like the way you think  :D (düşüncemi en iyi anlatan cümle bu türkçe de böyle dile getiremezdim bunda cuk oturuyor  :D )
  20. Beğen
    Barış reacted to AdminSlayer in One Piece Fight   
    Enel'e nasıl güçsüz dersiniz, anlamıyorum :D

Adamda gözlem hakisi OP evreninde daha önce görmediğimiz boyutta. Kilometrelerce öteyi görebiliyor ve o noktaya çok güçlü şekilde df yeteneklerini kullanabiliyor. Luffy lastik olduğu için yendi onu, o ayrı mesele. Vücudunun tamamını silahlanma hakisi ile kaplasan bile bir yere kadar dayanır elektriğe. Eğer dayanır diyorsanız normal şartlar altında Vergo Kizaru'yu, Akainu'yu falan çok rahat yenebilmeli ama yenemeyeceğini biliyorsunuz. 

Hepsini geç, adam Kami lan KAMİ
  21. Beğen
    Barış got a reaction from sage in Bleach Manga Tartışma   
    yeni yıl hastalık zart zurt derken sürekli erteliyolar ya. geçen hafta çıkmadı bleach bu hafta çıkar diyordum hala yok.

edit:sonunda mangapandaya geldi gelmesine de neler oluyor ya soul king bu kadar mıydn sen pehh
  22. Beğen
    Barış reacted to quincy in Bleach Manga Tartışma   
    Previously on Bleach ;
    Gremmy (hayalci olan quincy) 3. takım kaptanı Rose ve 9. takım kaptanı Kensei'yi öldürmüştü daha sonra zombi quincy tarafından kensei ve rose zombiye dönüştürüldü.Kurotsuchi de kendi zombisi yaptı onları.
    7. takım kaptanı komamura ölmemişti klan gücünü kullanarak kurt adama dönüştü ve dövüşten sonra tamamen kurt oldu (kurt adam olmanın bedeli).
    10. takım kaptanı hitsugaya taicho da zombi kız tarafından ele geçirilmişti.Kurotsuchi ile dövüşüyodu ve yeniliyodu en son.Kurotsuchi ile olması lazımdı ama bu bölümde kayıp olduğu söylendi.Matsumoto da Cang Du ile savaşında kayıptı zaten.Bu kadar :D
  23. Beğen
    Barış reacted to Namida in Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler   
    En Çok Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler Hangileri?  

Çoğu animeyi parlatan nokta ana karakteri olsa da bazı serilerde yan karakterlerin ana karakterlerden daha fazla sevildiği de bir gerçek. Bu nokta ünlü anket sitesi Charpedia’nın yetkililerinin son zamanlarda dikkatini çekmiş olacak ki üyelerine şu soruyu sormuşlar: “Hangi erkek yan karakteri ana karakter olarak görmek isterdiniz?”. 10000 kişinin katıldığı ankette sonuçlar şöyle:

20) Makishima Shougo / Psycho-Pass

19) Tsukiyama Shuu / Tokyo Ghoul

18) Atobe Keigo / The Prince of Tennis

17) Itachi Uchiha / Naruto

16) Portgas D. Ace / One Piece

15) Accelerator / Toaru Majutsu no Index

14) Tsukishima Kei / Haikyuu!

13) Rin Matsuoka / Free!

12) Izaya Orihara / Durarara!!

11) Mikoshiba Mikoto / Gekkan Shoujo Nozaki-kun

10) Shizou Heiwajima / Durarara!!

9) Makoto Tachibana / Free!

8) Takasugi Shinsuke / Gintama

7) Akashi Seijuro / Kuroko no Basuke

6) Levi / Shingeki no Kyojin

5) Sougo Okita / Gintama

4) Oikawa Tooru / Haikyuu!

3) Arakita Yasutomo / Yowamushi Pedal

2) Takao Kazunari / Kuroko no Basuke

1) Hijikata Toshiro / Gintama

Listedeki yan karakterlerin büyük bir kısmı çok sağlam karakterler olsa da elbette Japonların bu listesine daha birçok karakter eklenebilir. Erkek yan karakterler içerisinde sizin de görmeye doyamadığınız ana karakter olmasını istediğiniz karakterler yok mu?

Alıntı : AnimeF.

24. Beğen
    Barış reacted to noirwinglessova in Para, Mutluluk Getirir Mi?   
    Para mutluluk getirir mi... hmm bir düşünelim

Parayı bir keçiye verirsen onu yer muhtemelen. mutlu mu olur. bir bakıma evet

Parayı aslana verirsen dikkate almaz. mutlu da etmez. ancak parayı verirkene sen eline düşersen tabi o zaman başka

Şimdi gelelim insana. Para insana mutluluk getirir mi... Parayı insana verirsen mutlu olur. hem de çok. ancak bu paranın onu hep mutlu edeceği anlamına mı gelir. Hayır

Sonuç olarak diyeceğim tek şey - tarihte nice ibretler vardır anlayan beyinler, gören gözler için -

25. Beğen
    Barış got a reaction from historianWeeb in Ecchi FC [+18]   
    her seferinde yazıp duracağına imzana eklesene bunu :D imzanın varoluş amacı bu zaten :D 
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.