Jump to content

Ghettosan

Üyeler
  • İçerik sayısı

366
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Ghettosan got a reaction from NightOwl in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    Anime Adı : Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken
    Anime Türü : Yaşamdan Kesitler, Komedi, Romantizm, Seinen
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmenler : Ghettosan
    Düzenleme : Ghettosan
    Özet: Otaku bir koca ve çalışkan bir eşin günlük yaşamlarını anlatan bir seridir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

2. Teşekkür
    Ghettosan got a reaction from Yakinajans in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    Özet: Otaku bir koca ve çalışkan bir eşin günlük yaşamlarını anlatan bir seridir.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

3. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Qiantes in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
      Klasör Linki

4. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Laetitia in ( 12 / 12 ) Noragami   
    Arkadaşlar seriye başlayacaklar için şunu söylemek istiyorum. Konu yanlış alakasız gibi abuk sabuk konuşan tipler görüyorum defalarca açıklamama rağmen anlamayan tipler var o yüzden sitede yazmak yerine buraya yazıyorum izlemek isteyen arkadaşlara bilgi olsun diye.

Konu çevirisi yanlış veya eksik vb durumlarla alakası yoktur kesinlikle. Konu myanimelist'in açıkladığı konunun çevirisidir. Bunun için diyeceğim şudur bizde bir yerleri kaynak alıyor ve ona göre çeviriyoruz. En çok üzüldüğüm konu ise çeviremediği cümleleri sallayan fansub'un çevirmenin dediği laftır.
    ''Konu ile alakası yok bunu artık nasıl sallayarak çevirdi bilemiyorum.'' Bunu diyen kişi googletranslate kullanıp çeviri yapan biri. O yüzden ben diğer kişilere pek derdimi anlatamıyorum, forumda izlemek isteyen veya öyle bir düşüncesi olan arkadaşlar varsa onları bilgilendirmek istedim.

İyi seyirler :)
  5. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Sinsine in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Sen koskoca bir animeyi sadece 1 bölüm izleyerek değerlendirme puanlandırma yapıyorsan yalnız çok büyük yanlışın var söylemek isterim. Sana bu arada bu işin içinde olan birinden küçük bir bilgi olsun. Yarım bırakılan animelerin büyük bir kısmı(bir kaç fansubu bu işten ayrı bırakıyorum anlıyacağın) fansubların popüleritesini arttırmak için aldığı ama ilgi göremeyince bıraktığı seriler. Çevirmenlerin arasında böyle tipler çok fazla. Önce hangi fansublar işini nasıl yapıyor bir araştır öğren sonra o fansubların sayfalarına gidip çemkir derim. TAÇE içerisinde yarım bırakılan serilerin %95'lik kısmı çevirmenin çeviri yapmayı bırakması yüzündendir ve onlar zaten zamanla çeviriliyor. Dediğim gibi en azından izlediğiniz alt yazı kime ait hangi fansuba ait onlara dikkat edin oralara gidin. Sadece video'yu yayınlayan sitenin forum sayfası diye buraya doluşmaya gerek yok. Ve tekrar ediyorum, eğer TAÇE yarım bırakmış ise illa tamamlanır ondan şüpheniz olmasın.
  6. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Evallark in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Sen koskoca bir animeyi sadece 1 bölüm izleyerek değerlendirme puanlandırma yapıyorsan yalnız çok büyük yanlışın var söylemek isterim. Sana bu arada bu işin içinde olan birinden küçük bir bilgi olsun. Yarım bırakılan animelerin büyük bir kısmı(bir kaç fansubu bu işten ayrı bırakıyorum anlıyacağın) fansubların popüleritesini arttırmak için aldığı ama ilgi göremeyince bıraktığı seriler. Çevirmenlerin arasında böyle tipler çok fazla. Önce hangi fansublar işini nasıl yapıyor bir araştır öğren sonra o fansubların sayfalarına gidip çemkir derim. TAÇE içerisinde yarım bırakılan serilerin %95'lik kısmı çevirmenin çeviri yapmayı bırakması yüzündendir ve onlar zaten zamanla çeviriliyor. Dediğim gibi en azından izlediğiniz alt yazı kime ait hangi fansuba ait onlara dikkat edin oralara gidin. Sadece video'yu yayınlayan sitenin forum sayfası diye buraya doluşmaya gerek yok. Ve tekrar ediyorum, eğer TAÇE yarım bırakmış ise illa tamamlanır ondan şüpheniz olmasın.
  7. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Rofh in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
  8. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Evallark in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Parası neyse verelim diyorsun ama cidden bunu karşılayabilecek misin merak ediyorum? Hiç gerçekten bir çevirmene gidip çeviri ücretlerini sordun mu :D Ben tercümanlık okuyan bir arkadaşıma söyledim gel sende çevir diye kendisi de anime meraklısı. Adamın tek verdiği cevap ''Aylık 1'den aşağı verirlerse gelmem.'' Bu adam daha üniversite 3. sınıf öğrencisi :D O yüzden konuşmadan önce gerçekten Sine arkadaşımızın bahsettiği gibi saygı unsurlarını bir öğren derim :D 

Ayrıca sana bir şey söylemek istiyorum eğer sadece kulaktan duyma Japonca biliyorsan iyi ki yapmamışsın :D Gerçekten bilenler için çok iğrenç bir durum ortaya çıkabilirdi :D 
  9. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Sinsine in Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]   
    Parası neyse verelim diyorsun ama cidden bunu karşılayabilecek misin merak ediyorum? Hiç gerçekten bir çevirmene gidip çeviri ücretlerini sordun mu :D Ben tercümanlık okuyan bir arkadaşıma söyledim gel sende çevir diye kendisi de anime meraklısı. Adamın tek verdiği cevap ''Aylık 1'den aşağı verirlerse gelmem.'' Bu adam daha üniversite 3. sınıf öğrencisi :D O yüzden konuşmadan önce gerçekten Sine arkadaşımızın bahsettiği gibi saygı unsurlarını bir öğren derim :D 

Ayrıca sana bir şey söylemek istiyorum eğer sadece kulaktan duyma Japonca biliyorsan iyi ki yapmamışsın :D Gerçekten bilenler için çok iğrenç bir durum ortaya çıkabilirdi :D 
  10. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Sinsine in ( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei   
    Dün yaptığın iyilik hatırına susuyorum Sine :P

Demek ki Serhatta o yüzden bana fazla yükleniyormuş :D
  11. Beğen
    Ghettosan reacted to jans09 in ( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei   
    Muhtemeldir  :blush:  Eline sağlık!
  12. Beğen
    Ghettosan reacted to Amygirl in En Çalışkan Anime Karakterleri   
    Bu listede Rock Lee yok  :mellow:

Adam azmin örneği ya çalışkanlığın vücut bulmuş şekli 

Listeye hızlı bir şekilde baktım bu listede bile Asunayı görünce gerisi boş zaten.. Yarın birgün en bıyıklı anime karakteri diye anket yapacaklar gene ilk onda Asuna olacak diye korkuyorum :D Tamamen sinir bozucu :D
  13. Beğen
    Ghettosan reacted to Barış D. Baryshx in En Çalışkan Anime Karakterleri   
    Hem zeka olarak, hemde fiziksel olarak ele almışlar herhalde çalışkanlığı. Yoksa kuroko no basket ne alaka, Asuna falan gerçi asuna bu iki kategoriyede girmiyor, Sao fanları işte :D Millet hep sevdiği anime ve karakterlere oy veriyor, Kategori ne olursa olsun. Fanlığın bu kadarıda saçmalık yani...
  14. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Golge_Kaze in マジシャン 歌お( Magician Utao) - 3. Bölüm Eklendi!   
    Merlin'i izlediğiniz mi bilmiyorum. Aslında konunun başlangıcı oraya dayanıyor onu izleyince böyle değişik bir şey aklıma geldi. Düşünürken yazayım bari dedim ve karşınızda. Büyücü Utao. Utao Japonca şarkı demektir.

Seçilen Japonca isimlerin alsında hepsinin bir anlamı bulunmaktadır. Bunları zamanla devam edersem açıklayacağım hikaye içerisinde.
    İlk defa böyle bir şey deniyorum ne kadar iyi oldu veya en azından okunur bir seviye mi bilmiyorum :D 

Utao şarkı söyleyek anlamını da barındırmaktadır bunu gözden kaçırmayalım yazmamak benim hatamdı kusura bakmayın  :D
    İyi veya kötü olduğuna dair en küçük bir yorum dahi yaparsanız  sevinirim. Eleştirilere tamamen açığım her türlüsüne :D

Bölüm: 1 Utao Reşit! 歌お は 未成年!

Bölüm 2: O gülüyor mu? 彼 は 笑っていますか(Kare ha waratte imasuka)

Eklenti: Shihan geçmişi ve Shihan kanunları

Bölüm 3: Hangi yol? (Dochira no michi?) どちら の 道? 

15. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Suzu in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
      Klasör Linki

16. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Uniquevables in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    11, 12 ve 13 eklenmiştir. Böylece seri tamamlandı. İyi seyirler dilerim :)

Not: Bence mükemmel bir seri idi. Özellikle son bölüm :D

2015 bahar sezonunda gelecek olan 2. sezonunda görüşmek üzere :) 
  17. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Barış D. Baryshx in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    11, 12 ve 13 eklenmiştir. Böylece seri tamamlandı. İyi seyirler dilerim :)

Not: Bence mükemmel bir seri idi. Özellikle son bölüm :D

2015 bahar sezonunda gelecek olan 2. sezonunda görüşmek üzere :) 
  18. Beğen
    Ghettosan got a reaction from Uniquevables in ( 12 / 12 ) Gugure! Kokkuri-san   
    9. Bölüm yüklenmiştir. İyi seyirler :)
  19. Beğen
    Ghettosan reacted to Sinsine in ( 01 / 01 ) Gekijouban Psycho-Pass   
    Anime Adı : Psycho-Pass Movie
    Anime Türü : Aksiyon, Polisiye
    Bölüm Sayısı : 01 / 01
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmen : Sine Güneş (Sinsine)
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Yıl 2116 — Japon Hükümeti, Sibyl Sistem'in insan gücü olmadan çalışan Drone robotlarını, sorunlu ülkelere ihraç etmeye başlar ve sistem dünya çapında yayılır. İç savaşın ortasında olan bir ülke olan GAB (Güneydoğu Asya Birliği), deney kapsamında Sibyl Sistem'i uygulamaya karar verir. Yeni sistem altında, Shambala Float'ın kıyı şehri, geçici olarak barışı ve güvenliği sağlar. Daha sonra GAB teröristleri Japonya'ya gönderir. Sibyl Sistem'e yakalanmadan içeri sızan grup, içeriden saldırır. Görevi gereği Tsunemori, araştırma yapmak için Shambala Float'a seyahat eder. Bu yeni topraklardaki adalet gerçeği aydınlığa kavuşacaktır.

Klasör Linki

20. Beğen
    Ghettosan reacted to Sinsine in ( 14 / 12+ ) Tokyo Ghoul √A   
    Anime Adı : Tokyo Ghoul √A
    Anime Türü : Aksiyon, Gizem, Dram, Korku, Doğaüstü Güçler, Psikolojik, Seinen
    Bölüm Sayısı : 14 / 12+
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmenler : jans09
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Tokyo Ghoul serisinin ikinci sezonudur.

Klasör Linki

This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  
  21. Beğen
    Ghettosan got a reaction from vgrkaya in ( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei   
    24 düzenlendi. Akşam eve gelince 26. bölümü verip seriyi (artık) bitirmek istiyorum. :D 
  22. Beğen
    Ghettosan got a reaction from vgrkaya in ( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei   
    Kusura bakmayın o gün baya toplu bölüm atmıştım hata yapmışım. Hemen düzeltiyorum.
  23. Beğen
    23, 24, 25. bölümler eklenmiştir. İyi seyirler :)
  24. Beğen
    Ghettosan reacted to natukh in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    Elleriniz dert görmesin. :fl:
  25. Beğen
    Ghettosan reacted to Uniquevables in ( 13 / 13 ) Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken   
    Hemen indirdim.cok teşekkurler ama 3 bolum kaldı ya :( keske bi 10 dk falan olsaydı bolumler cok guzel olrudu :'(
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.