Jump to content

OrangeBox

Üyeler
  • İçerik sayısı

249
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    OrangeBox reacted to Skadi in Yeni Korku Animesi Shishou Series   
    Live Action ve TV Dizisini de Beraberinde Getiren Yeni Korku Animesi Shishou Series

Dünyada kullanılırlığı gitgide artan 4chan benzeri imageboardların aksine popülaritesini Japonya’da ötesine pek de taşıyamayan ancak ülke içindeki internet paylaşım platformlarının en önemlilerinden biri haline gelen textboardlar, farklı türde pek çok gönderinin üyelik sistemine gerek olmadan paylaşılmasına olanak vermektedirler. Bu anlamda basit birer forum gibi hareket eden textboardların en ünlülerinden 2channel’ın ilk defa 2003’te okuyucularla buluşturduğu gizem-korku temalı internet romanı Shishou Series, live action film başta olmak üzere üzere TV dizisi ve animeye uyarlanarak hayranlarını farklı türde yapımlarla sevindirecek.

Günümüzde yayımlanmış 113 kısa hikayeyi ismi altında bulunduran Shishio Series için hazırlanmış, Mahiro Takasugi’yi ana karakter için rol modeli olarak izlediğimiz bir tanıtım videosu da bulunurken; eserde hikaye kasabadan şehre okumak için gelen üniversite birinci sınıf öğrencisi Uni’nin, açıklanamayan gizemli olaylara büyük merak duyan ve kendini Shishou(Usta) olarak tanıtan bir üst sınıf öğrencisi ile tanışmasıyla başlıyor. Shishou ve onunla aynı merakı paylaşan insanların oluşturduğu gruba katılan Uni, onlarla var olan şehir efsanelerini ve doğaüstü fenomenleri araştırıyor.

2016 yılına planlanan ve yönetmen koltuğunda Atsushi Shimizu’nin oturacağı live-action’ı, TV dizisiyle yine 2016 içerisinde takip edecek anime için bir kısmı açıklanan ana kadrodan isimler ise şöyle:
    Yönetmen: Kinji Yoshimoto (Queen’s Blade, Machine-Doll wa Kizutsukanai) Karakter Tasarımcısı /Animasyon Yönetmeni: Naoyuki Asano (Saint Young Men) Animatör: Hideki Hashimoto, Katsuyuki Tamura, Aiko Sendou, Naoyuki Asano Stüdyo: Pierrot Plus (Tegami Bachi, Sabagebu!!)
    Shu Katayama’nın çizdiği Shonen Gahousha’ya ait Young King Hours dergisinde 2013 Aralık ayından beri yayımlanan bir de mangası bulunan Shishou Series’in basılmış iki adet romanı bulunuyor. Bakalım bu iki roman dolusu gizemli olay, Higurashi no Naku Koro ni, Another gibi korku türündeki yapımlara düşkün anime izleyicilerini mutlu edebilecek mi?

Kaynak;http://www.animefantastica.com/shishou-series-animesi
  2. Beğen
    OrangeBox reacted to Aurantiaco in TürkAnime 5. Yıl Özel Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Öncelikle yarışmaya katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. İleride daha güzel yarışmalarlar karşınıza çıkmak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Lafı uzatmadan değerli jürimizin belirlediği kazananları açıklama istiyorum.

3. olarak 2015 Naruto Takvimi ve 70x100 ebatlarında Alucard Posteri kazanan yarışmacımız ve videosu...
    Dareka

:cheer3-onion-head-emoticon:
    2. olarak bizden istediği anime karakterinin baskılı tişörtünü kazanan yarışmacımız ve videosu...
    İK-Tsubaki

:good-job-onion-head-emoticon:
    1. olarak bizden 200 TL değerinde manga seti kazanan yarışmacımız ve videosu...
    xlsprey

Kazananlar ödülleri için bana ulaşabilir.
  3. Beğen
    OrangeBox reacted to Kaxell in Oyun Oynayarak Katakana ve Hiragana Öğrenme.   
    Bu yazıyı okuduğunuza göre 2 şeyi seviyor olmalısınız. Oyun oynamayı ve Japonca öğrenmeyi!

Geçenlerde okulda bir arkadaşım tavsiye etti. Abi bak ninjalara 'KA' 'CHI' yazarak öldürüyorsun hem katakana ve hiragana da öğrenmiş oluyorsun dedi.  
    Denedim -zaten hiraganayı biliyordum- ve bir iki saatte gördüğüm katakanaların hepsini ayırt eder duruma geldim. 

Amacı öğretmek olduğundan 'oyun' kapsamında şaşalı bir şey beklemeyin. ^^

Resmen reklam oldu ama eğitici program olduğundan kesinlikle bakmanızı öneririm. Aslında kaynak kodunu alsam Türkçeye çeviririm ama vereceklerini pek zannetmiyorum. ^^

Edit: Oyun linki:http://www.kongregate.com/games/Tukkun/kana-warrior
  4. Beğen
    OrangeBox reacted to Burakesan in Anime'li telefon kılıfları   
    Herkese merhaba arkadaşlar!

Bu videoda anime ve manga severlerin en büyük sorunlarından birine değiniyoruz: "Neden benim telefonuma göre animeli kılıf yok?!"   Her ne kadar iPhone kullanıcıları anime temalı telefon kılıfları bulmakta zorlanmasalar da Samsung, LG, HTC ve diğer markaların telefonlarına sahip anime ve manga severlerin telefonlarına uygun kılıf bulmaları hayli zor; bu videoda bu zorluğu nasıl aşabileceğinizi, nasıl benzersiz anime temalı kılıflar yapabileceğinizi anlatıyoruz.   Yeni videolarımız için abone olmayı unutmayın  :)     Şu ana kadar uygulama yapılan telefonlar ve fotoğrafları;   Burak ŞOLT - LG G2  

naruutoo - GM Discovery

kurosaki-ichigo - Kurosaki İchigo - Samsung Galaxy S Duos S7562

Raşit Günden - Kaneki Ken - LG G2

Zekeriya Aydoğdu - Naruto - iPhone 5/5S

Serhat1 - Bleach, Naruto, Tokyo Ghoul  - LG G2

Haruka - Sony Xperia Z - Kurosaki İchigo

LaxMean - Samsung - Portogas Ace / Killua

doganoz - Kurosaki İchigo

agsg03

Not: Çalışmalarınızda kullandığınız telefonları da belirtirseniz güzel olur :)< :)>

Kullanabileceğiniz resimler:

One Piece - Ace - http://hizliresim.com/AAnPaB
    Bleach - İchigo - http://i.hizliresim.com/58LPv5.jpg
    Shingeki no Kyojin - http://i.hizliresim.com/zmyl5D.jpg
  5. Beğen
    OrangeBox reacted to AdminSlayer in Kardan Neler Yaptınız?   
    Yine konu dışı, yine ben. Gençler malum yurdun dört bir yanına kar yağmakta. Normal bir insan için bu bir eziyet olabilir ama bizim için bir eğlence kaynağı. Kardan neler yaptınız bakalım?

Bu benden

Fotoğrafta belli olmuyor ama kuyruğu 1 metre daha ilerliyor ve havaya yükseliyor. Şu halinden daha ihtişamlıdır. Kendisi dişi bir kar ejderidir. Erkek ejderlere duyrulur

Ps: 4 saat sürdü ve ayak parmaklarım hala isyan ediyor :D
  6. Beğen
    OrangeBox reacted to Suzu in En sevdiğiniz karakter sesleri?   
    Tereddütsüz en sevdiğim seiyuu Suzumura Kenichi  :7:
    Seslendirdiklerinden sevdiklerim say say bitmez ama en sevdiklerimle sınırlayayım.
    D-gray man  de Lavi :wub:
    Gintama da Sougo :wub:
    Donten ni warau da Hirari :wub:
    Fairytail de Rouge :wub:
    Free eternal summer da momotarou :wub:
    Code Breaker da Toki :wub:
    Kuroko da Murasakibara :wub:
    Starry sky da Tsubasa :wub:
    Brother's conflict Tsubaki :wub:
    Daha çok yazasım var ama şunla bitireyim 
    Danna ga nani wo itteiru ka wakaranai ken Hajime :wub:
     otakuların efendisiyle bitireyim yoksa hızımı alamıycam :rolleyes:
    Unutmadan Ouran İkizlerinden Hikaru  :wub:
    eklemesem olmazdı :)
    Bu adamın sesi her karakteri başka  yapıyo. :hell-yes-onion-head-emoticon:
    Şarkılarına da bayılıyorum unutmadan  :admire-onion-head-emoticon:
  7. Beğen
    OrangeBox reacted to DragonSoul in 2015’in En Çok Beklenen Anime Filmleri Seçildi   
    Shingeki no Kyoji'nin moviesi mi varmış ya ben neden görmedim :S Bir de burdaki 2. filmiymiş dünyadan haberim yok :D Moviesi varsa birincisini de siteye yükleyebilir misiniz, ben onu da göremedim de :D Bu arada diğer animeleri izlemedim ama SnK'nin 6. sırada olması beni şaşırttı doğrusu.
  8. Beğen
    OrangeBox reacted to Burakesan in Anime'li telefon kılıfları   
    Herkese merhaba arkadaşlar!

Bu videoda anime ve manga severlerin en büyük sorunlarından birine değiniyoruz: "Neden benim telefonuma göre animeli kılıf yok?!" Her ne kadar iPhone kullanıcıları anime temalı telefon kılıfları bulmakta zorlanmasalar da Samsung, LG, HTC ve diğer markaların telefonlarına sahip anime ve manga severlerin telefonlarına uygun kılıf bulmaları hayli zor; bu videoda bu zorluğu nasıl aşabileceğinizi, nasıl benzersiz anime temalı kılıflar yapabileceğinizi anlatıyoruz. Yeni videolarımız için abone olmayı unutmayın :) https://www.youtube.com/watch?v=eqWgjqQSMRA
  9. Beğen
    OrangeBox got a reaction from Milli Midilli in 14 Şubat!!   
    Platonik takılıyoruz B)
  10. Beğen
    OrangeBox got a reaction from Witch in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    Matematik
    Anime ve manganın ne olduğunu yarım saat açıklamak
    Selfie
    Hani... sürekli siyah giyinen, grubun adını bile bilmeden grup tişörtü giyen, oralarına buralarına ''özlü sözler'' yazan, intihara havasına meyilli, ben ağlamam diyip de depresif mod on selfileri yollayan insan tipi.
    Okul
    Yeni aldığın kalemin 2 saatte mürekkebinin bitmesi
    ''Hocam ödev vardı'' muhabbeti
    Kulaklıkların bozulması
    ''Aile koruma şifresi'' -o şey aileyi korumaktansa ayırıyor-
  11. Beğen
    OrangeBox reacted to Tensai-san in En nefret ettiğiniz şeyler ?   
    matematikten :D
  12. Beğen
    OrangeBox got a reaction from Milli Midilli in Yaşadığın En Korkunç Olay?   
    Öyle hatırladığım birkaç olay var...

-Arkadaşım bana bir film önermişti,  ben de odamın kapısını hep kilitlerim bir de sinema etkisi olsun diye ışıkları söndürdüm,
    ilk başta sakin güzel bir filmdi sonra ekrana öyle bir şey geldi ki kendimi geriye attım kafam yere çarptı sersemlemenin etkisindeyken ayağa kalkmaya çalıştım kafa hala bulanık olduğundan aynadaki yansımayı da bir şey zannettim çığlığı bastım. Sonra kapıya koştum kapı açılmayınca iyicene panikledim soluğu pencereden aldım, kapıyı kilitlediğimi hatırlayınca kilidi açtım sonra evde yalnız olduğumu hatırladım... Bu olayın etkisinden 3 ay falan çıkamadım. Siz siz olun kapıyı falan kilitlemeyin.

-Bir de şöyle bir şey... Uyuma problemlerim olduğundan çok geç yatarım. Odamda oturmuş kitap okuyordum, uyanık tek kişi olduğumdan evi kolaçan etmeden duramam, odamın yan etkisi ise yatağımın tam hole bakması -çok korkarım da...- okurken ara sıra pat küt sesler falan geliyor bazen üst komşuların kızı gülüyor -bu saatte niye gülüyorsa...- bir ara elektirikler gidip geldi, korkamdım değil hani, tereddüt ede ede okumaya devam ettim sonra elektirikler full kesildi. Bir tek holün ışığı yanıyor. Korkudan yorgana yapıştım, annemi uyandırmaya giderken o lanet holden geçerken dibimde beyaz örtülü bir şeyin durduğunu gördüm.Bütün aileyi sıçratarak kaldıracak bir çığlık bastım bir de o şeye okkalı bir tokat indirdim... Sonradan tanıdık bir ağlama sesi gelince o şeyin kardeşim olduğunu anladım zavallıcık -artık hangimizse- tuvaleti gelmiş yorganı da birlikte götürmüş. Şimdi çocuk mu afallandı ben mi hala bilmiyorum...
  13. Beğen
    OrangeBox got a reaction from Witch in 14 Şubat!!   
    Platonik takılıyoruz B)
  14. Beğen
    OrangeBox reacted to Meroe in Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?   
    Usagi ve Mamoru, Ayuzawa ve Usui, Naruto ve Hinata, Eliade ve Krory(!) :D
  15. Beğen
    OrangeBox reacted to Ultear Milkovich in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    Usui Takumi

yato

gray

kise ryouta

kida masaomi

birthday

nice

minashi

yaze motoki

hanabusa aido

Kano shuuya

16. Beğen
    OrangeBox reacted to moekami in Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku 2. Bölüm İçin Video Geldi   
    1:03 Levi senpai'nin o gülüşünü görmek... Bana bu da yeter.  :23:
  17. Beğen
    OrangeBox reacted to Mechiro in Dijital Ve Kağıt üzerine Çalışmalarım ...(Güncellendi-02.02.2015) Kurome   
    Arkadaşlar ne zamandır çizimler le uğraşıyorum ve foruma katılalı 4 hafta felan geçti herhalde bnde çizimlerimi ve dijital çalışmalarımı burda sizlere paylaşmak istedim :)
    Çizimlerden Dijital olanlar Birkaçı Vacum Cintiq ile birkaçı ise Tabletden yapılmıştır :)
    Daha bu kadar değil tabi ki de devamı gelcektir inş. :P
    Yorumlarınızı Bekliyorum :)
    Dijital Çalışmalar :

Kağıt üzerine çalışmalarım:
    Akame Ga Kill :

Gintama - Kagura -:

Flash - Arrow:

Tokyo Ghoul - Hinami -:

Big Hero 6 :

Ruby:

Susanoo:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Akadaşlar daha yeni bitirdiğim Akame ga kill'den Kurome çizimimi sizlere paylaşmak istedim : :)İnş. beğenirsiniz devamı gelcek mutlaka :P
    Kurome:

18. Beğen
    OrangeBox reacted to moekami in Shingeki No Kyojin Karakter Anketi   
    Zaten en sevilen karakterin Levi olması süpriz değil. Ama benim bildiğim 2. sırada Jean değil, Eren vardı, ve Mikasa bayağı altlarda. 

Jean'ın 2. sırada olması iyi, hakketti bence.  :lol: 
  19. Beğen
    OrangeBox reacted to Kaneki Hachiman in En Sevdiğiniz Piskopat Anime Karekteri   
    corpse party delileri
  20. Beğen
    OrangeBox reacted to Mechiro in Çinlilerin Batman Animasyonu ...   
    Arkadaşlar adamlar uğraşmış ve yapmışlar gayette güzel olmuş :) Videolar Batman 'in Shanghai 'da geçen aksiyon fan sahnesidir . 
    Videoları kısımlara ayırmışlar ve bnde paylaşıyım dedim sitede :) Ama görüşlerime göre adamların çizimleri bizim anime lere benzio hatta onların aynısı gibi :) Başlığı batman'in çin versiyonu animesi diye çevircektim fakat sanırım buna çizim animasyonu daha çok yakışıo :P
    Yorumlarınızı bekliyorum :P

1.kısım Catwoman :

2.kısım Bane:

3.kısım Batman:

''Youtube'dan alıntıdır. ''
  21. Beğen
    OrangeBox reacted to FuneraireS in Shingeki no Kyojin 4D The Real Tanıtım Videosu   
    Universal Stüdyoları Japonya’dan Shingeki no Kyojin 4D The Real Tanıtım Videosu

2014 sonbaharının sonlarında Tokyo’daki Ueno no Mori Müzesi’nde gerçekleşen Shingeki no Kyojin sergisini hatırlıyor musunuz? Seri ile ilgili birbirinden ilginç esere ev sahipliği yapan bu serginin ardından bir yenisi kapılarını Universal Stüdyoları Japonya’da açacak. Shingeki no Kyojin The Real ismi ile duyurulan sergide, Hajime Isayama’nın yaratıcısı olduğu manga ve animede gördüğünüz titanların dev modelleri yanında serideki ana karakterleri canlandıracak pek çok cosplayer da bulunacak.

Shingeki no Kyojin temalı yiyeceklerin ve Keşif Birliği pelerini gibi seriye özel ürünlerin de satılacağı Shingeki no Kyojin 4D The Real için Universal Stüdyoları’nın hazırladığı reklam ise oldukça dikkat çekici.

Yakın zamanda haberini de paylaştığımız, bir başka popüler seri Psycho-Pass için düzenlenecek etkinliklerden sonra, 23 Ocak – 10 Mayıs tarihleri arasında devam edecek bu sergi bu sefer de Türkiye’deki Shingeki no Kyojin hayranlarına iç geçirtecek gibi duruyor, ne dersiniz?

Alıntı: AnimeFantastica
  22. Beğen
    OrangeBox reacted to Kaxell in 2015’in En İyi Animeleri Bunlar Olabilir Mi?   
    Hayır. Evet. Hayır. 

Gençlik siz Fuji Tv'yi aldırmayın. Bunun daha spring dönemi var.
    Sadece aklımdakileri sayarak başlıyorum:
    1. Shokugeki No Soma
    2. Yamada kun no 7 Witches
    3. dijimın (tamam tamam bu değil ama var bayağı.) ^^
  23. Beğen
    OrangeBox reacted to MissWinchester in Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler   
    Ben:Mirai Nikki - Akise Aru <.<

Super DanganRonpa 2: Komaeda Nagito

Ve Tabiki Shugo Chara : Souma Kukai   <_<

24. Beğen
    OrangeBox reacted to Namida in Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler   
    En Çok Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler Hangileri?  

Çoğu animeyi parlatan nokta ana karakteri olsa da bazı serilerde yan karakterlerin ana karakterlerden daha fazla sevildiği de bir gerçek. Bu nokta ünlü anket sitesi Charpedia’nın yetkililerinin son zamanlarda dikkatini çekmiş olacak ki üyelerine şu soruyu sormuşlar: “Hangi erkek yan karakteri ana karakter olarak görmek isterdiniz?”. 10000 kişinin katıldığı ankette sonuçlar şöyle:

20) Makishima Shougo / Psycho-Pass

19) Tsukiyama Shuu / Tokyo Ghoul

18) Atobe Keigo / The Prince of Tennis

17) Itachi Uchiha / Naruto

16) Portgas D. Ace / One Piece

15) Accelerator / Toaru Majutsu no Index

14) Tsukishima Kei / Haikyuu!

13) Rin Matsuoka / Free!

12) Izaya Orihara / Durarara!!

11) Mikoshiba Mikoto / Gekkan Shoujo Nozaki-kun

10) Shizou Heiwajima / Durarara!!

9) Makoto Tachibana / Free!

8) Takasugi Shinsuke / Gintama

7) Akashi Seijuro / Kuroko no Basuke

6) Levi / Shingeki no Kyojin

5) Sougo Okita / Gintama

4) Oikawa Tooru / Haikyuu!

3) Arakita Yasutomo / Yowamushi Pedal

2) Takao Kazunari / Kuroko no Basuke

1) Hijikata Toshiro / Gintama

Listedeki yan karakterlerin büyük bir kısmı çok sağlam karakterler olsa da elbette Japonların bu listesine daha birçok karakter eklenebilir. Erkek yan karakterler içerisinde sizin de görmeye doyamadığınız ana karakter olmasını istediğiniz karakterler yok mu?

Alıntı : AnimeF.

25. Beğen
    OrangeBox reacted to quincy in Bleach’e Hastalık Arası   
    Tite Kubo’nun 8 Gündür Hastaneden Çıkamaması
    Sebebiyle Bleach’e Hastalık Arası Verildi

Japonya’da şu günlerde haberlere konu olan çok ağır grip salgınına yakalananlardan biri de ne yazık ki Bleach’in mangakası Tite Kubo oldu. Ünlü mangaka güçsüz düşen bağışıklık sisteminin de etkisiyle 8 gündür hastanede yatmasına rağmen henüz sağlığına kavuşamadı. Twitter hesabında durumuyla ilgili hayranlarını bilgilendiren Kubo-sensei mangaya hastanede devam etmek istediyse de 612. bölümünü tamamlayamadı ve bunun için üzgün olduğunu söyledi. Tite Kubo, 1 haftalık fireden sonra Weekly Shonen Jump’ın sonraki sayısında Bleach’i görmek isteyen hayranları için hastaneden yeni ayrıldı ve manga stüdyosunun yolunu tuttu.

Tite Kubo takipçilerinin geçmiş olsun mesajlarına teşekkür ederken bir taraftan da Bleach için ilk oluşturduğu karakter olan Kuchiki Rukia’nın doğum gününü kutladı ve bugüne özel Rukia çizimleri, pasta yapan ve farklı çalışmalar gerçekleştiren hayranlarının yaptıklarını retweet ederek hayranlarını sevindirdi. Bu çalışmalardan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Kubo-sensei’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, ünlü mangakayı en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde görmek istiyoruz.

(Tamda yılbaşı arası bitti diyorduk.Geçmiş olsun üstad! )
    Kaynak:AnimeFantastica
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.