Jump to content

Rıse

Üyeler
  • İçerik sayısı

1557
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Rıse got a reaction from Nones in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3   
    3. sezon sonunda geldi ve final sahnesinde gözüktüğü gibi bu sezon çok kan dökülecek :D Levi kaptan sonunda başrol oldu .. çeviri için teşekkürler..
  2. Beğen
    Rıse got a reaction from AstralTrinity in ( 12 / 12 ) Shingeki no Kyojin Season 3   
    3. sezon sonunda geldi ve final sahnesinde gözüktüğü gibi bu sezon çok kan dökülecek :D Levi kaptan sonunda başrol oldu .. çeviri için teşekkürler..
  3. Beğen
    Rıse got a reaction from superisi100 in En Cool Kadın Anime Karakterleri   
    zaten 1. olan şaşmaz nereye baksam o şaşırmadık...  -_-

bence 1.Touka Kirishima karizması bile yeter çok havalı .. idol :D
  4. Beğen
    Rıse got a reaction from Sinsine in ( 12 / 12 ) Saiyuuki Reload Blast   
    Bu seri ile Yeni bir İkili Doğdu ve güneş gibi parlıyor kolay gelsin son bölümü gelmedi ara mı verdiler?
  5. Beğen
    Rıse got a reaction from kamatsuritachi34 in Ana Karakter Olmayı Hak Eden Erkek Yan Karakterler   
    Ace derim ve itachi reis derim en çok bunlar hak ediyor..
  6. Beğen
    Rıse got a reaction from jans09 in ( 12 / 12 ) Kenka Banchou Otome: Girl Beats Boys   
    çok başarılı bir seri idi başta janset abla olmak emeği geçen herkese teşekkürler
  7. Beğen
    Rıse got a reaction from jans09 in ( 12 / 12 ) Kenka Banchou Otome: Girl Beats Boys   
    bu kadar güzel seri görmedim karakterler çok cool her biri liderliğe aday gibi.. çeviri için teşekkürler
  8. Beğen
    Rıse got a reaction from Angriel in Masaüstü Resim Arşivi (HD)   
    madara reis olsun bende isterim :D 
  9. Beğen
    Rıse got a reaction from RinOsawa(Asu) in TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)   
    Black Desert öneririm .
    12 ekimde rusyada open beta olacak .
    Şuan aktif tr forum var tüm bilgileri oradan alırsın büyük bir oluşum ve ts adresleri mevcut..
    Benim pc ofsayt da düşmeseydi indirecektim biraz zahmetli yarı ing yarı ru ama oynayanlar mevcut ..
    2016 da gelecek tam sürüm ..
    Bir ArchAge vakası olmaz umarım ama bir incele..
  10. Beğen
    Rıse got a reaction from RinOsawa(Asu) in TürkAnime Tv Oyun Kulübü (Hep Beraber: Aion)   
    benim başıma gelen sizin başınıza gelmesin onca ay bekle yeni patch sonrada pc bozulsun .. üstüne birde format cd si kayıp olsun gp basmıştım boşa gidiyor ya ona yanıyorum ..
    yeni görselleri ekleyin de bakalım neler olmuş oyunda..

aklıma geldikçe sinirleniyorum ya uzun süre pc ye  kavuşamayacağım .. sanırım..

bu arada templara oyunun op si dediniz ama değil .. şimdi bir glad ful setli 10 kişi arasına girse kaç kişiyi alır .. templar ikinci sırada :D üçüncü sırada sorc var :D dört gunner ve ranger oyun ilk çıktığında asassinler çok op idi nerf yiyince oturdu karakter tabii glad da yedi..

stigma skilleri 6 ya düştü bir o kadar skiller de normal skill oldu bence en iyisi bu oldu .. :LTkJN9u:
  11. Beğen
    Rıse got a reaction from Dj-Morphosis in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    hep kutladım ama birde buradan da yazıyım doğum günün kutlu olsun Anka kuşu ..
  12. Beğen
    Rıse got a reaction from Golge_Kaze in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    hep kutladım ama birde buradan da yazıyım doğum günün kutlu olsun Anka kuşu ..
  13. Beğen
    Rıse got a reaction from Witch in One Piece Neden Sevilmez?   
    one piece kendine özgü kendi dünyasında takılan bir anime ve dünyası o kadar büyük ki içine 100 tane naruto sığar..
    oda bu animeyi fazla uzatmadan bitirmeli..
    çok uzadıkça millet sıkılıyor diye düşünüyorum..

mangada son durumlar nedir bilmiyorum..

finali karasakal + devlet ile yapsın anime bitsin bu kadar uzatma oda .. gerek yok.. her şey tadında güzel..
  14. Beğen
    Rıse got a reaction from sadece okan in Konusu En Çok Beğendiğiniz Oyun   
    half life 1 2 epsodeleri..
    prince of persia 1 2 3 4 ..
  15. Beğen
    Rıse reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Yo minna ^^
    Gölge desu.

Öncelikle yeni temayı beğendiniz mi? Uzun zamandır değiştirmek istiyordum ama fırsatım olmuyordu. Bugün boşken uğraşayım dedim.
    Evet…

Adı da değişti ama amacı değişmedi. Benim için burası “Zümrüd-ü Anka’nın Evi” olarak yolculuğuna başlamış ve ardından çeviri defterim hâline gelmiş olan bir yer. Defterim benim evimdir…

Bu mantıktan yola çıkarak bu hâle getirdim. Hadi biraz da buranın başlangıcı nasıldı ona bakalım?
    (Biraz uzun ve sitenin altı yıllık geçmişine değinip, Gölge'nin yani benim hakkımda olan bir kısım olduğu için spoiler olarak ekliyorum, okumayı sizlerin isteğine bırakıyorum ;) )

Biraz da mahlaslarım hakkında konuşalım çünkü bu konuda tam bir kafa karıştırma makinesi olduğumu biliyorum:
    Başta mahlasım “ancaks” idi, bu benim yazdığım ilk karakterin adıdır. (Soranlar için diyorum: yazdığınız gibi okuyun, hiçbir anlamı da yok xD)
    Sonra “Anka” olarak değiştirdim. Himitsu FanSub’ı açtıktan sonraydı.
    Şimdi de Gölge’yi kullanıyorum. Neden bu kadar çok değiştirdiğimi bilmiyorum. Her daim, bazı konularda ani karar değiştiren bir insan olacağım sanırım. Muhtemelen bu yüzden sabit kalamıyorum..

Peki burada neler var?
    Burada anime OST’leri var. Ben eskilerde kalıp, hâlâ böyle blog tarzı çeviriler yapmayı tercih edeceğim. Videolar çok uğraştırıcı oluyorlar ve YouTube telifleri çekilmez..
    Eskiden Novel Çevirileri vardı, artık novel çevirilerimi okumak için sizi buraya alayım: Novel Aozora
    Anime-manga çevirilerim için de buraya: Himitsu FanSub
    (Sadece çok keyfi olarak anime çevirmek istersem burada çeviririm o da Hakuouki Movie‘lerinde olmuştu)
    Bunun dışında beni Mabushi Majo‘da da görebilirsiniz  Orada editörüm.
    Ayrıca buraya yakın zamanda blog yazıları da eklemeyi düşünüyorum. Ayrıca yaptığım mini çeviriler, notlar gibi şeyleri de buraya ekleyebilirim. Yedinci yılımıza giriş yaparken bunlar da yapmak istediğim şeyler arasında ama dediğim gibi buranın en temel amacı OST çevirmek 
    Çevirilerim hakkında yapıcı eleştirilerinizi beklerim ^^
    https://animeciejderha.wordpress.com/

16. Beğen
    Rıse got a reaction from Novariel in Öylesine İzlenen Bir Serinin Başyapıt Çıkması   
    D Gray man bana göre tam bir baş yapıt.... ve devamının da gelmeyecek olması da ayrı bir üzüyor beni...
  17. Beğen
    Rıse got a reaction from morari25 in Naruto Hollywood Yolcusu   
    Bence holly değil de bolly çeksin ..
    Hindular daha kaliteli yapar..
  18. Beğen
    Rıse reacted to Strix. in Profil Kişileştirme ve Özelleştirme ( 2015 )   
    Merhaba saygı değer admin'lerim ve değerli üye arkadaşlarım...
    Bu Konuda sizlere Profilinizi Nasıl özelleştiriceğinizi ve Kişileştiriçeğinizi anlatıcağım ayrıca Konuda Admin'lere sıkça sorulan '' Başlık Nasıl Değişiyor ? '' sorusuna da cevap bulacaksınız.

Profilde Genel Görünüm
    Bu Profilinizin Üst Kısmı Buranın Orta Kısmında Hakkında Bölümünü, Sol tarafta Sekmelerinizi Görürken Üst Kısımda Son Durum paylaşımımızı, Sağ Tarafta İsim Geçmişinizi Görürken altında Arkadaşlarınızı Görüceksiniz...
    Alt Kısımda ise Profil Bilgileriniz Bulunmakta
    Şimdi ''Profilimi Düzenle''  butonuna Tıklıyoruz.. Karşımıza aşağıdaki gibi bir Sayfa Çıkacak.
    Bu kısımdan profil resminizi değiştire bilir, Arkadaşlık seçeneklerini değiştirebilir veya Hakkımda sayfasını ( Profil sayfası ) Düzenliye bilirsiniz.
    yeni üyeler başlıklarını değiştirememekte başlığınızı Değiştirmek için Bir admin'in başlığınızı değiştirmesi gerekiyor Detaylı bilgi için tıklayın

aşağıdaki kısma inidiğinizde ise Bir bölüm çıkacak burada Size Ulaşabiliceğimiz ( Tüm üyelere Gözüken ) bilgiler Çıkar bunlar Hakkımda kısmının hemen altında yer alıcaktır...

Bu bilgileri Doldurduktan sorna Profil özelleştirmeye geçelim..
    Bu kısımda Arka Plan resminizi değiştire bilirsiniz...
    şimdide diğer bölüme Geçelim, e-posta ve şifre değiştirme
    Bu kısımda anlıyacağınız Gibi e-posta ve Şifrrenizi Değiştirebilirsiniz.
    Şimdide Görülen ad Kısmına geçelim...

Bu kısımda'da istediğiniz Şekilde İsminizi Değiştirebilirsiniz. Eski isminiz profil sayfasındaki Görülen isim Geçmişi Kısmında Görülecektir.
    Ama Sınırlı isim değiştirme hakkınız bulunmakta sık sık Değiştiremezsiniz...
    Şimdi'de İmza Düzenlemeye Geçelim;
    Bu kısımda İmzanızı tasarlıyabilirsiniz. Ama Bu aşamadan Önce Lütfen İmza Kurallarını Okuyun !.

Bir sornaki aşama ise Engelli Kulanıcılar;
    Bu kısımda Rahatsızlık Duyduğunuz Kullanıcıları engeliğebilirsiniz, yada Forum içinde İmzaları görmek istemiyorsanız imzaları kapatabilirsiniz...

Bir sorna'ki kısım Bildirim Seçenekleri;
    Bu Bölümde Size Gelen bildirimleri düzenliyebilir ve bu bildirimlerin nereye gelmesini istiyorsanız oraya yönlendirebilirsiniz...

Bu Bildirimleri sornaki ''Bildirimlerim'' kısmından Görebilirsiniz..
    Evet son Kısım ise Güncel Konular ve İletiler Kısmı bu kısımdan size gelicek iletilerin ayrıntılı bir kısımı Görüceksiniz...
    Şimdi'de size Profilinize Müzik Yüklemeyi Göstericeğim;

İstediğiniz Herhangibir Müziği seçin, O müziği Bir Program yardımı ile Mp3 den Swf ye ( Macromedia Flash embedded audio )
     çevirin ( Total Video Converter Önerilir ), bu Swf dosyasını internet'e Yükleyin.
    yada Bu siteden Mp3 dosyasını Swf Dosyasına dönüştürün Otomatik olarak internett adresiyle yüklenecektir... Swf nin adresini Kopyalayıp yukarıdaki şekilde Olduğu gibi
    ( [m edia]-Swf URL'si-[/m edia] ) Hakkımda sayfasına Yapıştırın.
    Müzik profilinizde açılmıyorsa DNS adresinizi; 

216.146.35.35
      216.146.36.36   Olarak değiştirmeniz gerekir, yapmazsanız profilinizde Müzik çalmayabilir. Yada alternatif olarak SWF Dosyanızı Bu Siteye Yükleyerek IP Adresinizi değiştirmek Zorunda kalmazsınız...   Spoiler'de Video anlatım bulunmakta....   
      Son olarak Resim ve video'ları spoiler içine almayı Göstereceğim;  

Spoiler'i yukarıdaki şekilde olduğu gibi oluşturabilirsiniz yada '' [s poiler] [/s poiler] '' tırnak içindeki bu kodu boşluksuz Olarak yazarsanız Spoiler Oluşacaktır Video'larda ise   '' [m edia] [/m edia] '' olarak İletiye ekliyebilirsiniz ama bu Videoları Lütfen şu şekilde Spoiler'a alalım: '' [s poiler][m edia]-Video URL'si[/m edia][/s poiler] ''   Bu uzun anlatımı okuduğunuz için Teşekkürler ve İyi Forum'lar dilerim.   Forum Kuralları !   - Alıntı Değildir Emek Verilmiştir -     Bu Konu eski bir konudur gerekli şekilde düzenlenecektir. Forum hakkında yardım almak için bu Konuyu inceleyebilirsiniz
  19. Beğen
    Rıse got a reaction from Cao Cao in Aura Kingdom Oynayanlar toplanalım   
    Aslında Dragon Nest Eu da bulaşalım..
    O daha bir güzel çok zevkli birde seri kasılıyor..
    Grafik olarak pek tatmin edici değil ama..
    Genel hatlarıyla çok güzel..
  20. Beğen
    Rıse got a reaction from historianWeeb in Herkese Merhaba   
    Hoş geldin..
    İyi forumlar..
  21. Beğen
    Rıse reacted to Amygirl in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    SnoW_DeaD
    Troll + adminleri küçük düşürücü davranış...
    Yazık güzel sandığımız insanlar gerçek yüzlerini gösteriyor tek tek.. Çok üzücü...
  22. Beğen
    Rıse got a reaction from murtilaz in İnternetten almış olduğum Zoro'nun Kılıcı tanıtımı   
    üstüne dövme yaptır aynı zoroda ki şekilde ..
    o zaman o deriz ama güzelmiş .. 
  23. Beğen
    Rıse got a reaction from OrangeBox in 2015 Babalar Günü!   
    babalar günü benim kötü geçti..
    huzur olmayınca kutlamada olmuyor malesef..
    bir gün baba olunca anlarım artık  .. :P
  24. Beğen
    Rıse reacted to Witch in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Eon-senpai iyi ki dogmusun :'3 Kopernik-san tanjoobi omedetooo *u* herkesin gecmis dogum gununu kutlarim kacirdigim varsa ._."
  25. Beğen
    Rıse reacted to Golge_Kaze in MangaTR   
    Ben de artık Gerekli Şeyler'den alışveriş yapmak istemiyorum insanı kendilerinden soğuttular.. Bizim yaptığımız şey korsan değil.. Bizim gibi çeviri grupları emek harcamasa onlar bu mangaları basmazdı, manga nedir bilmezlerdi.. Resmen saçmalamışlar.. Yaptıkları çok saygısızcaydı.. Biz bundan para kazanmıyoruz ve eğlence amaçlı yapıyoruz, kimseye bir zararımız yok hatta faydamız var, bu kadar çok mangaka tanınıyor ve seviliyor.. Bizi burada bir araya getiren şeyler bu yaptığımız şeyler yani çok saçma olmuş yaptıkları ne diyeyim? Saçmalık..
     MangaTR ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz :) Hep yanınızdayız :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.