Jump to content

Witch

Üyeler
  • İçerik sayısı

3845
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Witch reacted to OneAutmnLeaf in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı   
    Bugün 23 Nisan neşe doluyor insan. . .  Tüm gençlerimizin ve gelecek nesillerimizin bayramı kutlu olsun :)

Bu arada 23 Nisan nedeniyle birilerini 1 günlüğüne admin yaparlar mı acaba??? 
    Mesela ben 1 günlüğüne kardeşimi bilgisayarın başına geçirdim 
  2. Beğen
    Witch reacted to KuramaUN in ( 04 / 04 ) Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows   
    Anime Adı : Kanojo to Kanojo no Neko: Everything Flows
    Anime Türü : Dram, Psikolojik, Romantizm, Yaşamdan Kesitler
    Bölüm Sayısı : 04 / 04
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : jailbird707
    Düzenleme : KuramaUN
    Özet; Siyah kedisiyle birlikte yaşayan bir üniversite öğrencisinin kendi ayakları üzerinde durarak hayatın zorluklarına göğüs germeye çabalaması anlatılıyor.
      Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  
  3. Beğen
    Witch reacted to Kaxell in [Web Novel] Pusula Projesi: Bir Türk Web Romanı   
    Güncelleme 3:
    1. 11. Bölüm eklendi. 
    2. Rayla'nın taslak çizimleri elime ulaştı!
    İşte karşınızda Rayla V1:

4. Beğen
    Güncelleme 4:
    1. 12. Bölüm eklendi. 
    2. Karşınızda Rayla V2: 

5. Beğen
    Witch reacted to Sinsine in ( 13 / 13 ) Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu   
    Anime Adı : Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
    Anime Türü : Dram, Josei
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Yapım Yılı : 2016
    Çevirmen : jans09
    Düzenleme : Sinsine
    Özet; Hapisten çıkan bir adam ilk olarak nereye gideceğini bilir. "Shinigami" denilen geleneksel masal anlatan birinin performansına aşık olduktan sonra onun çırağı olmak için elinden geleni yapar. Daha önce hiç çırak almayan Yakumo adlı anlatıcı hapisten yeni çıkmış Yotaro adlı bu adamı işe alınca herkes çok şaşırır. Yotaro yeni yaşamına çok neşeli başlar, Yakumo'nun hayatındaki diğer insanlarla ve vesayetindeki Konatsu ile tanışır. Konatsu ünlü bir hikaye anlatıcısının kızıdır ve babasının trajik ölümünden sonra Yakumo onu yanına alır. Konatsu babasına hayrandır ve onun gibi bir hikaye anlatıcısı olmak istemektedir ama bir kadın için bu hiç de kolay değildir.

2.Sezon için tıklayınız.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol  

6. Beğen
    Witch got a reaction from HolySpirit in Sosyalleşmeye Geldim Ben   
    Hoş gelmişin Berfu~
  7. Beğen
    Witch reacted to jans09 in Sosyalleşmeye Geldim Ben   
    Merhaba foruma hoş geldin... Pasta.. Pasta... Passta!  Japonya'dan bile daha çok dikkatimi çekti pastacı olman.... Sen düşün artık... 
  8. Beğen
    Witch got a reaction from Zentaro in Akatsuki Fansub   
    Everything Flows'u çevirdiğiniz için teşekkürler, kalp kalp atıyor gözlerim.
    Ellerinize sağlık, mutlu çalışmalar efenim. 
  9. Beğen
    Witch reacted to Dark-Angel in Merhabalar :)   
    Selam Kerim'cim ~  Bu sabah kalkıp da birçok ileti görmek beni gerçekten gülümsetti, bu yüzden ben de o açıdan gayet eminim :) Sana elbette mesaj atarım, sıcak karşılama için çok teşekkürler, çok çok hoş buldum ~ :)
    Hoşbuldummmm ~ Tanıştığımıza sevindim Mehmet'cim :) evet genellikle anime ve mangaları İngilizce olarak takip ediyorum~ Olsun ama Türkçe'miz bir başka ^-^ Öneri olarak Boku dake ga inai machi ve Schwarzesmarken öneririm :) Yeniden çok teşekkürler ~
    Hoşbuldum~ Karşılama için teşekkürler :)
    Hoş buldum Nones~ Bu kadar iletiyi görmeyi beklemiyordum açıkçası, ama bu kadar nazik insana da cevap vermemek biraz ayıp olur benim açımdan. Yeniden teşekkür ederim :)
    Ayy~ Sıcak karşılama için çok teşekkürler Amy'cim~ Ve hoşbuldum, görünüşe bakılırsa kalıcı olacak :)
    Hoş buldum Singu~ Teşekkürler hiç bu kadar iltifatı aynan da almamıştım 
    Ahaha~ Çok şımartıldım ismimden ama :D Hoş buldum, sıcak karşılama için teşekkürler Witch~
    Hoş buldum Berru'cum ~ İsmin seninde çok hoşmuş :) Tanıştığımıza sevindim, teşekkürler.
    Hoş buldum ~ Angel adaşım :)
    Hoşbuldum Mustafa'cım~ Evet gerçekten de herkes ayrı bir hoş, hmm uzun zamandır çizim yapmıyorum ama arada ilham gelirse~ Bende tanıştığımıza çok sevindim, iyi forumlar.~
  10. Beğen
    Witch got a reaction from Dark-Angel in Merhabalar :)   
    İsmini bana verir misin ağğğ. 
    Hoş gelmişsin~
  11. Beğen
    Witch reacted to HolySpirit in Merhabalar :)   
    Hoşgeldinnnn

Bende Mehmet memnun oldumm
    İyi forumlar
    Forum kurallarını okumayı unutma ^^
    Takıldığın bi yer olursada sorabilirsinnn :P
    Romantizm ve dramı bende çok severimmm normalde yeni gelenlere önerilir ama :D öneri istiyebilirmiyimm sendennn
    İng manga okuyabiliyorsun o zmn süperr yaa  ve anime izliyebiliyorsunn 

Sorsayydın söylerdim ya :D

Tekrardan hoşgeldinnn
    Not: Bayadır böyle hoşgeldin demiyordum :D
  12. Beğen
    Witch got a reaction from HolySpirit in Merhabalar :)   
    İsmini bana verir misin ağğğ. 
    Hoş gelmişsin~
  13. Beğen
    Witch got a reaction from HolySpirit in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    xxxHolic'e başladım sonunda, ne zaman biter kim bilir. İlk bölümü izleyebildim bir. İlk bölümden sevdim bknz kapak fotoğrafım:')) bakalım merak içerisindeyim.*-* Yuuko
  14. Beğen
    Witch reacted to Amygirl in Merhabalar :)   
    Yalanlar istiyorsan
    Yalanlar söyleyeyim
    İncinirsin
    Yine de sen bilirsin
    Sana gitme demeyeceğim
    Ama gitme Lavinya
    Adını gizleyeceğim
    Sen de bilme
    Bilme Lavinya

Yanlış bilmiyorsam Özdemir Asaf'ın şiiridir. Ayrıca Feridun Düzağaç şarkısıdır. İsmin çok hoş çok güzel 
    Hoş geldin :) Forumda kalıcı olmanı diliyorum :)
  15. Beğen
    Witch reacted to Dark-Angel in Merhabalar :)   
    Tüm anime severlere merhaba, uzun bir zamandır forumu ve siteyi takipte olmama rağmen ilk defa bir hesap açıyorum. Umarım güzel insanlarla tanışır yeni dostluklar kurabilirim, fakat gördüğüm kadarı ile toplum ortamı gayet düzenli ve nazik insanlarla dolu. Kendimden bahsedecek olursam üniversite son sınıf öğrencisiyim ingilizce öğretmenliği ve filoloji alanında çalışıyorum, yıllardır pek çoğunuz gibi japon kültürü ile birlikte gelen anime/manga/görsel romanlar takip etmekteyim. Açıkçası bir bayan olsam da her çeşit anime türü hoşuma gidiyor, mesela Highschool DxD gerçekten harikaydı. Kendi çapımda çevirmenlik ve GFX alanında uğraşıyorum, bunun dışında render ve set hazırlama konusunda oldukça tutkuluyum. En beğendim türler dram ve romantizm, ikisi bir arada olunca harika hikayeler ortaya çıkıyor. Tanıtım biraz resmi oldu sanırım ama güzel olsun istedim, herkese sevgiler.
  16. Beğen
    Witch got a reaction from HolySpirit in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Ayy bunu yazacaktım Buz Cadı'm benim. Bunu deyip gidiyorum aklıma gelmedi hiç. :s Güzel konu olmuş. *-*
  17. Beğen
    Witch reacted to jans09 in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Kaneki Ken - Tek göz - Tokyo Ghoul
    Touka & Ayato Kirisima - Tavşan - Tokyo Ghoul
    Arima - CCG Shinigami - Tokyo Ghoul
    Kureo Mado - Çöp - Tokyo Ghoul

Bunlar da ders çalışma esnasında aklıma takıldı. Yazmadan geçemedim.... 

Bu da Uta adlı karakterin kendisi ile bütünleşmiş dövmesinde yazılı olan yazı...
    Ne seninle ne de sensiz yaşayamam.
    Νεχ ποσσυμ τεχυμ ωιωερε, νεχ σινε τε.
    Neh possim tehim vivere, neh sine te.
  18. Beğen
    Witch reacted to HolySpirit in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Yüce Kral-Oikawa Toru[Haikyuu!]
    King of the Court -Tobio Kageyama[Haikyuu!]
    Güçlü Yem- Hinata [Haikyuu!]
    Kızgın Köpek-Kyotani Kentaro[Haikyuu!]

Haikyuu 
  19. Beğen
    Witch reacted to UnderminE in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Ben bu konuda Steins; Gate'ten Makise Kurisu'yu tek geçiyorum ya, Myanimelist'te bile üst satıra sığmıyordu aşağıya taşıyordu bi ara :D
    Kopyala yapıştır yapıyorum "Kurisu <Christina, Assistant, American Virgin, Perverted Genius Girl, The Zombie, Celeb 17> Makise
  20. Beğen
    Witch reacted to Amygirl in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Ben-to da bayağı lakap vardı 
    Baş karakter Satou'nun lakabı - Hentai idi  Sapık yani  
    Sonra Yaruzui'nin lakabı yanlış hatırlamıyorsam Buz Cadısı idi.
    Ayame'nin adı da Gölün Güzelliği gibi bir şeydi 
    Daha vardır o animeden ama aklıma gelmiyor 
  21. Beğen
    Witch reacted to Nones in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Bir konuya da dahil olmasam olmaz. 
    Aklıma ilk gelen Usagi Tsukino - Dolunay Surat - Sailor Moon  (Mamoru takmıştır )
  22. Beğen
    Witch reacted to jans09 in Anime Karakterlerinin Lakapları   
    Animelerde karakterlerin, gerek gücüne, karizmasına hayranlık duyulduğundan gerekse dalga geçme amaçlı lakaplar verildiğini görürüz. Bu ya veren kişinin "kişiliğindendir" ya da verilen kişinin bir "özelliğindendir". Bu özellik illaki "harika" bir şey olmayacağı gibi "yerin dibine de sokmak" zorunda da değil tabii... 
    Geçenlerde bi' muhabbette Jiraiya dönmüştü... Onun lakabını bilmek için çoğu kişinin Naruto izlemesine gerek yok sanırım. Bir çok yorumda, forumda ve bazı muhabbetlerde adını sıkça gördüğümüz efsane karakterlerden biri... Özellikle ö... pardon spoya giriyordum neredeyse... 
    Her neyse konumuza dönelim... Lakaplar diyorduk. Ben bir kaç tane bildiklerimden, gördüklerimden, aklımda kalanlardan yazayım...

Gintoki Sakata: Beyaz Şeytan (Eski bi lakap ama lakap) - Gintama
    Sanji: Karabacak - OP
    Shiroe: Gözlüklü Cani - Log Horizon
    Okabe Rintarou: Hououin Kyouma (Tanrısal Zafer demekmiş) - Steins;Gate
    Kuroko Tetsuya: Kurokocchi - Gölge - Kuroko no Basuke 
    Katsura Kotarou: Zura - Gintama
    Hasegawa Taizou: Madao (Marude Damena Ossan - İşe yaramaz orta-yaşlı adam demektir) - Gintama
    Sawako Kuronuma: Sadakko - Kimi ni todoke
    Jiraiya: Ero-Sennin - Naruto
    Yuki Sohma - Prens - Fruit Basket
    Lelouch vi Britannia: Lulu - Code Geass
    L: Lawliet - Death Note
    Hero-kun, Baka-sensei vb şekillerine de rastlamamız mümkün olan bu lakaplardan bildiklerimizi bir görelim bakalım...
  23. Beğen
    Witch reacted to Mileydi in Yuri!!! on Ice Animesinin Detayları Paylaşıldı   
    Yayımlanan Tanıtım Videosuyla Birlikte Yuri!!! on Ice Animesinin Detayları Paylaşıldı

Animelerde yer verilen temalar göz önüne alındığında Ginban Kaleidoscope ya da birkaç Pretty Rhythmanimesi dışında duymaya alışık olmadığımız artistik buz pateninin orijinal Yuri!!! on Ice serisiyle izleyicilere taşınacağı geçtiğimiz hafta duyurulmuştu.
    Animasyonlarını Shingeki no Bahamut, Ushio to Tora gibi serilerin animasyonlarına imza atan stüdyo MAPPA‘nın üstleneceği Yuri!!! on Ice için bir tanıtım videosu şimdiden yayımlandı bile. Animede görev alacak teknik ekibin ve seiyuu kadrosundan isimlerin tanıtıldığı videoda,  Kiseijuu: Sei no Kakuritsu animesinin karakterlerine kalemiyle biçim veren Hiramatsu Tadashi‘nin seri için orijinal çizimlerden uyarladığı karakter tasarımları dikkat çekti. Dikkat çeken bir nokta da Japonya’da iki kez ulusal buz şampiyonasında birinci gelen ve şu an antrenör olarak çalışan ünlü isim Miyamoto Kenji‘nin seride buz pateni koreografilerinden sorumlu olması oldu.

Karakterlerinin videoda görünme sıralarıyla seiyuu kadrosundan duyurulan ilk isimler:
    Yuri Prisezki: Uchiyama Kouki
    Victor Nikifolov: Suwabe Junichi
    Yūri Katsuki: Yononoga Toshiyuki
    Serinin teknik kadrosu:
    Planlama: Kubo Mitsurou Kubo ve Yamamoto Sayo
    Yönetmen, Senaryo: Yamamoto Sayo (Mitchiko to Hatchin Lupin III: Mine Fujiko to Iu Onna)
    Görsel Taslak, Orijinal Karakter Tasarımları: Kubo Mitsurou (Moteki, 3.3.7 Byooshi)
    Animenin Karakter Tasarımları: Hiramatsu Tadashi (Kiseijuu: Sei to Kakuritsu)
    Müzik: Umebayashi Taro, Matsushiba Taku (PIANO)
    Müzik Yapımcısı: Tominaga Keisuke
    Buz Pateni Koreografileri: Miyamoto Kenji

Kaynak : Anime Fantastica

/// Uzun zamandır yeni bir seri haberi okuduğum da bu kadar çok heyecanlandığımı hatırlamıyorum, kesinlikle güncel takip edeceğim nadir serilerden biri olacak umarım kaliteli bir çeviri ile bizimle buluşur, şimdiden milyon gözle bekliyorum.
  24. Beğen
    Witch reacted to Kaxell in Yuri!!! on Ice Animesinin Detayları Paylaşıldı   
    Yuri yazısını görünce koşarak geldim 
    ve kapakta 2596 oğlan görünce kaçarak gidiyorum. 
    bir gencin hayalleriyle oynandı burada. 
  25. Beğen
    Güncelleme2:
    1. 10. bölüm geldi.  
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.