Jump to content

mustafalrsm

Üyeler
  • İçerik sayısı

1912
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Atakan ~ in Merhabalar ^~^   
    MEP Açtığım ilk konuydu  B)
  2. Beğen
    mustafalrsm reacted to Atakan ~ in Merhabalar ^~^   
    Ses kaydı yapmaya çalıştım ama beceremedim malım galiba o.o Neyse yazarak dile dökeyim. :D 

Öncelikle belki bi ihtimal küçükte bi ihtimal olsa beni hatırlayabilirsin. :D Bi konu hakkında bayaa baya yorum atıp saçmalamıştık. >.< Tekrardan aramıza hoşgeldin. ^^ :D 

Bu muhabbetler bi yana ses kaydın baya samimi geldi çok güzel anlatmışsın derdini onu belirteyim önce. :D Asıl konu şu, neden senin kız olduğuna inanmadılar. Şöyle açıklanabilir aslında bu durum. :D SAO izleyen arkadaşlar varsa bilirler, 'Erkeklerin item için kız karakter açması' olayını. Burda da 'Erkeklerin ilgi odağı olmak için kız gibi davranması' durumu var diyebiliriz. Açıkcası, ben bu gibi düşüncelere hiçbir zaman katılmadım -.-' Seni kızdıran, hesabını banlatan veyahut canını sıkanların canı cehenneme :D Neşe dolu birisin -en azından bu kadarını anlayabilirim yorum ve yazdıklarından- saygılısın ve bunu hiçbir zaman da cıvıtmadan yapıyorsun. Bu yönünü takdir ediyorum. ^^ Canını sıkan her kimse, veya her kimseler boşver gitsin sen kendi kafana tokadan başka bişey takma. D: Canları cehenneme ahbap -.-' Neyse dur çok uzattım son birşey diyip kapatıyorum artık. :D Herhangi bir konuda dertleşmek veya muhabbet etmek istersen ben burdayım, mesaj atman yeterli olacaktır. Neden böyle diyorum bilmiyorum ama insanın halinden anlarım yani... Ne biliyim böyle bişeyler olcaktı işte. :D 

~
  3. Beğen
    mustafalrsm reacted to Strix. in Neden Mangalar Renkli Değil   
    1- Mangalar'da Renk yoktur belirli özel sayılarda renkli basım üretilir çünkü Manga renklendirmek anime yapmaktan daha zor. animeyi bilgisayardan kaydedilmiş ayarlar ile Çıkara biliyorsun. Ama mangada 20 Kişilik asistan Gurubu ile yapıyorsun. Manga zordur. anlamadıysan Bakuman serisini izleyebilirsin.
    2-Mangada Öyle çizimler oluyor ki bazen ( anime'den daha kaliteli çizmlere sahiptir mangalar.) Tüylerin diken diken oluyor.Mangaka'nın ne anlatmak istedini,Krakter seslerini,O ortamdaki havayı bile hissede bilirsin. 

-Birde unutmadan söyliğiyim internet'ten bakınca o kadar müthiş bir duygu yaşamayabilirsin. ingilizce olrak mangalar satılıyor. hatta istanbulda bir dükkanda özel işletim olarak türkçe Mangalar vardı ama bayağı pahalı. Manga bir kerede olsun al. Çizimlerin ve kağıdın kalitesini hemen anlarsın.
  4. Beğen
    mustafalrsm reacted to kawaii kereste in Neden Mangalar Renkli Değil   
    günümüzde renkli olmamasının en büyük sebebi ekonomik sebepler.

renklendirilmesi için verilen emek ve paranın karşılığının alınamayacak olması yani. zaten satın alıp okuyacak olan okuyor, renkli olmasının ekonomik açıdan büyük bir faydasının olacağı kesin değil ama verilen emeği katlayacağı kesin, bu yüzden siyah-beyaz.
  5. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Aurantiaco in Merhabalar efendim!   
    Hepsini okudum B)  Hoşgeldin
  6. Beğen
    mustafalrsm reacted to Kadir- in Merhaba Arkadaşlar   
    Hoşgeldin. Steins;Gate izle derim.

Bi de tek tür animelere takılma farklı animelerde izle açıl biraz :)  (Shingeki no Kyojin, Akame ga Kill, Ao no Exorcist, Bleach...)
  7. Beğen
    mustafalrsm reacted to Kaxell in Akame ga Kill! Mangası Final Hikayesine Başlıyor   
    YETER ARTIKKKK KIYMA YAPTINIZ karakterleri...
    Mangasinda kac kisi kaldi ki hala finale gecicez diyor. Zaten su an ortam curcuna, spoiler vermeden anlatamam, animesinde kan govdeyi goturdu (evet finali hala izlemedim Chelsea'yi o halde görmeyi bunyem kaldirmiyor.
    Da neyse iste... Herhalde villianlar birbirlerini keserler artik yetmezlerse gelsinler beni kessinler..
  8. Beğen
    mustafalrsm reacted to Barış in Merhabalar ^~^   
    hoşgeldin :) forumda arkadaşların var bi daha banlatma isteği olursa arkadaşlarına danış sonra böyle bi karar al derim :) 
  9. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kai in AMV'lerim   
    1.AMV'm; Arkadaşlar 20 küsür saat uğraşıp yaptım AMV'yi, umarım beğenirsiniz İlk AMV'm sayılır.
    Beğenirseniz YouTube'de 1 like beni çok mutlu eder :)
    Az önce upload ettim.

2.AMV'm, 09.02.2015. Yaklaşık 3 haftadır falan uğraşıyordum, 30-40 saat falan oldu herhalde :D Umarım bunu da beğenirsiniz :) Spoiler yememeniz için aşağıya animeler ve hangi saniyeler arası olduklarıyla birlikte spoiler içerip içermediğini de ekliyorum:

3.AMV'm. Yine Akame Ga Kill, bunu yarışmalar için yaptım ama iyi olmamış olabilir bilemiyorum. Hayırlısı : :Dİyi veya kötü yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler :D Beğenirseniz youtubeda +1 çook güzel olur :)
    Edit:Türkanime yarışmasını kazandı, Ainio yarışmasında 202 AMV arasında 67'nci oldu.

4. AMV'm! İlk defa Akame Ga Kill kullanmadan AMV yapmış oldum :D Hunter x Hunter 2011 AMV'si, 20-25 saat uğraştım, eğer izleyip beğenirseniz en azından bir yorum, beğeni atarsanız çok mutlu olurum :) :)şekkürler!

16 Ocak 2016:Konuyu ilk açtığımdan beri 1 yıldan fazla zaman olmuş. Ne kadar da hızlı geçti.

Bakan, beğenen, beğenmeyen herkese gerçekten teşekkürler. İlk defa konuyu açarken hiç beklentim yoktu açıkçası ve bu konuyu açarak tanışmıştım forumla. Cevap geleceğini bile sanmazken bir sürü güzel tepki almıştım ve o motivasyonla diğer AMV'leri de yapmıştım. Artık pek vaktim olmadığı için büyük ihtimalle daha yapamam ama yazın eğer canım da çok isterse belki yaparım. Ama belki gören, bir efekt falan merak eden olursa sorabilir. Bir sürü arkadaşla da fikir alışverişinde bulunmuştuk forumdan zaten. Bu da son düzenlemesi olsun konunun :D
  10. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nightwraith in (2 yeni resim ile güncellendi) Boş zamanda yaptığım çizimlerim...   
    Şimdi sizinle ilk çizdiğim resimden  son çizdiğim resme doğru sırasıyla paylaşacağım.  

Eleştiri dolu yorumlar bolca yapınız, hatalardan ders çıkarmak sevdiğim bir iştir. 

1. İlk Çizimim - Kendi kafamdan çizdiğim bu resim çizime başladığım zamandır. Evet berbat olduğunun farkındayım. 

2. İlk çizimimi yaptıktan sonra bu işe oldukça ısındım ve Naruto&Sasuke'yi telefondan bakarak çizdim.  

3. Naruto&Sasuke'nin çizimine gelen eleştirileri görmezden geldim ve kendi kafamda tekrardan bir psikopat canlandırarak çizdim.

4. Psikopatın çizimine aldığım kötü eleştiriler yeni bir çizim taktiği denememi sağladı, bu taktik çizimimi epey iyileştirdi, modern tarzda çizime ilk bu çizimle başladım sanırım. Zankyou no Terror - Nine. 

5. Buna gelen iyi eleştirilerden sonra kendime güvendim ve hızına kapılamadığım The Breaker isimli manhwa'dan baş karakter Chun-woo(Goomoonryong)'u çizdim. 

6. Bu resimle birlikte artık çizimimin epey geliştiğini dile getirdiler, ben de Kimi no Iru Machi'nin mangasını okurken ısındığım bir karakterin resmini çizdim: Rin Eba. 

7. Artık çizim yapmayı epey sever oldum, bu resme de epey ilgi gözüktü ve bir süreliğine çizim yapmayı bıraktım. Sonra Clannad'ı 1080p izlerken 2. sezonda etkisinden kurtulamamanın da  gerekçesini kattığımızı varsayarak Okazaki Tomoya'yı çizdim. 

8. Ertesi gün nereden estiyse kafama hadi Nagisa'yı da çizeyim dedim. 

9. Fate serisinden bir karakter çizeceğim demiştim, oldu da buyrun: 

11. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nightwraith in Anime nasıl ve hangi yollarla indirilir? (Resimli Anlatım)   
    8 parçaya böldüğünde 400mb'lık dosyayı 50x8 olmak üzere indirir, 16'ya böldüğünüzde ise bu 25'e kadar inecektir, bunun yararı sunucuda 16 farklı yerden veri almasını sağlar bu da tabii diğerine göre daha hızlı indirme yapacaktır fakat en küçük aksilikte devam etme özelliğiniz 16 parçaya uyarlama olduğundan bir dosyada hata varsa mesela %54'ü indi dosyanın, elektrik gitti ve indirme durdu. Sonra devam etmeye kalkacağınız vakit o dolan 9/16'lık kısımın yeniden başlatma kısmında kayıt edilen sunucudaki verinin geri alınması sonucu daha fazla sunucu ile uğraşacağından bir yerde veri kopar ise tekrar devam etme seçeneğinde (örnek veriyorum) 5/16'lık kısımdan başlamak zorunda kalabilirsiniz.
  12. Beğen
    mustafalrsm reacted to -Alper- in Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?   
    Bu konu çok saçma ya :D
  13. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Kadir- in Merhaba Arkadaşlar   
    :D Hoşgeldin. Death Note benzeri bilmem ama klasik önerilerim:Akame Ga Kill ve Shingeki no Kyojin. İzlemediysen kesin izle :D
  14. Beğen
    mustafalrsm reacted to Tensai-san in Akame ga Kill Son Tartışma (Manga ve Anime Spolier )   
    mangada her karakter çizim olarak daha iyi zaten özellikle de yüz çizimleri bide mangada Esdeath ilk başkente geldiğinde işkence odalarına gidiyordu ama animede kesmişler o kısmı ona da bi bak istersen Esdeath'in ilk çıktığı kısımlardaydı 10-15 arasında falandır sanırım
  15. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nightwraith in Visual Art's Key'den yepyeni bir anime, Charlotte! (Yeni Bilgiler Eklendi!)   
    Enterasan, ekstra bilgileri nereden aldınız, onları da konuyaya ekleyeyim. (Ayrıca hikayeye KEY'in eline alması şu anda alabileceğim en iyi haberdi.) Jun Maeda gerçekten çok iyi bir yazar o konuda kesinlikle hakkını yemek istemem.

Hayır, video'ların yapay programla senkronize edilmesi onun piksel kalitesi'ni arttırmaz sadece boyutunu büyülterek onu mevcut ekrana ayarlar ve sanki daha iyi bir görüntü sergilermiş gibi gözükür.  Mail.ru ya da VK'daki 720p videolar aslında 480p'dir.  Şu açıyla bakın bir kareli deftere 10 kare olacak şekilde çizin bir de 80 kare olacak şekilde. Sonra bunları aynı boyuta getirip inceleyin. Kesinlikle 80 kare olan şekil ekranda daha ayrıntılı gözükecektir.  Yapay senkronize ise, boyutunu bir nebze arttırıp 10 karelik video'yu ekrana uyumlu hali getiriyor yani 10 kare olan merkez pikselin sayısı artmıyor.   Ve ayrıca video'ya hardsub yapmak kesinlikle içeriğini bozacaktır, bu kaçınılmazdır.  PS ya da onun gibi bir programla yakından bakıp taramak bu bozulmaları göz önüne serecektir.  Eğer siz de hakiki HD kalitesinde video nasıl izleyebilirim diyorsanız özelden bana bir yazın buradan çok uzun olur şimdi anlatmak. 
  16. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nightwraith in Visual Art's Key'den yepyeni bir anime, Charlotte! (Yeni Bilgiler Eklendi!)   
    Yüz ifadelerine bu kadar ilgi gösteren biri olması ne hoş. 

Benim için ilk olarak konu önemlidir, fakat çizimleri de epey bir önem tutar özellikle anime'yi sadece ana karakterleri göstermek için yapanlar değil de, her şeyiyle yapanlar, rüzgarın ağaca verdiği sallantılar, bir durum olduğunda verilen en iyi tepkiler vs vs.  Üçüncü alternatifte video'nun kalitesidir. Genellikle hakiki 720p (1280x720 çözünürlük-anime bölümü olarak 550mb civarı) hatta bazen daha da kafayı bulur hakiki 1080p (1920x1080 çözünürlük-anime bölümü olarak 1-1,1 gb civarı) izlerim. Sakasama no Pateme'yı 5,22GB olarak izlediğimi hatırlıyorum.  O yüzden VK ya da Mail.ru gibi sunuculardan anime takip ettiğim zamanlar pek azdır. (Not: Ekran kartınız iyi değilse kesinlikle 5 gb civarı bir çözünürlük ile anime izlemeye çalışmayın, sorumlusu ben olmam. )
  17. Beğen
    mustafalrsm reacted to Nightwraith in Anime nasıl ve hangi yollarla indirilir? (Resimli Anlatım)   
    Evet, arkadaşlar ben arşivci olmak istiyorum, online izlemeyi sevmiyorum ama nasıl indireceğimi bilmiyorum diyorsanız, doğru konudasınız. Biliyorsunuz ki  online izlenilen video'lardaki 720p seçeneği aslında 480p çözünürlüğünde oluyorlar ve online izlemenin bir sürü sıkıntısı oluyor, yok donma yok reklam vs vs. Bu gibi durumlarda karşınıza iki seçenek çıkıyor;

1. Internet Download Manager

Bu görüp görebileceğiniz en hızlı indirme olanağını sağlayan (yaklaşık 5 katı kadarı) durdurup devam etme özelliği veren ve programlayıp listeleyen bir programdır.  

Örnek resim;

Şimdi ise nasıl kullanıldığına değineceğim;

1. Önce izlemek istediğiniz sunucu'ya gidip video'yu başlatırsınız. 

2. Çıkan yere tıklayıp oradan kaydetmek istediğiniz bilgileri girersiniz. (Google Chrome ile IDM uzantısını ilişkilendirmeniz animenin ismini otomatik çıkartacaktır.)

3. 'İndirmeyi Başlat' yerine tıklayarak indirmeye başlıyor program.

(Not: Ben AKK'yi aştığımdan internet hızım düşük, sizin kendi hızınıza orantılı olacaktır. (AKK=50GB indirme sınırı/Aylık)

4. Video indiğinde sizi uyaracaktır, ben o seçeneği kapattım indiği yere gider ki zaten listede gözükecektir 'DURUM-TAMAMLANDI' şeklinde. Onun üzerine sağ tıklayıp 'Klasörü Aç' derseniz sizi dosyanın yanına ulaştıracaktır.

5. Bu şekilde IDM kullanmış olursunuz. 
       Internet Download Manager'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.     İkinci yola gelirsek, işte dananın kuyruğunun koptuğu yer tam olarak burası.              2. Torrent üzerinden Video'yu indirmek. (Bittorrent-uTorrent/Kalite daha fazla olduğundan önerdiğim seçenektir.)    Bittorrent'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.  
    Örnek resim;

1. Öncelikle indirmek istediğiniz anime'nin altyazısının hangi formata göre uyumlu olduğuna bakmalısınız. Tüm altyazıların upload edilip indirildiği yer divxplanet'tir.

2. Google'ye dixplanet *anime'nin ismi* yazıyoruz.

3. İlk çıkan yere giriyoruz.

İstiyorsanız kontrol etmek amaçlı indirip içine bir göz atın, ben genelde öyle yapıyorum.

4. Senkronunun ne olduğunu öğrendik, şimdi sırada video'ya ulaşma aşamamız var. Google'ye girip nyaa.se *anime'nin adı* yazıyoruz. (Ben nyaa.se rotası ile anlatacağım isterseniz siz kickatt, bakabt olarak da video'ya ulaşabilirsiniz.

5. Girdiğimiz yerden arama yerine '[Mazui] Angel Beats' yazıyoruz. Ve oradan size uygun olan şekline tıklıyoruz, ben 5GB olanını indirmiştim. 

6. Gelen yerde 'DOWNLOAD' seçeneğine basıyoruz ve indirme alta geliyor.

7. Torrent'e artık tıklarmısınız, tutup torrent'in üzerine mi atarsınız bilmem ama ikisi de sizi aynı sonuca ulaştırır. 

8. 'TAMAM' a tıkladığınız takdirde dosyanız inmeye başlayacaktır, bu süreçte inmesini beklemek kalıyor size, gidin bir hava alın, yatın uyuyun ya da sevgilinizle vakit geçirin orasını bilmem artık.

9. İndirme tamamlandığında sürekli kalan 'Gönderiliyor' kısmını görmek istemezseniz sağ tık yapıp 'Durdur' demeniz yeterli olacaktır. 'Gönderiliyor' olayının mantığı şudur, Torrent çok bileşimli indirme sunucusudur, diğer kullanıcılar istediği şeyi sizin bilgisayarınızda olduğunu fark edince buradan upload etmeye başlarlar, bu da seeder dediğimiz olaydır. Yani 'Gönderiliyor' seçeneği açık kapalı olsun hiçbir farkı olmaz ve bilgisayarınıza da bir sakıncası olmaz, diğer kişilerin veriyi daha hızlı indirmesi için onlara yardımcı olursunuz. 

10. İndirme bitti, siz 'Tamamlandı' seçeneğini sonunda gördünüz, bitti mi? Bitmedi hayır. Hemen altyazıyı indirdiğiniz yere gidiyorsunuz. (Genellikle bu yer 'Karşıdan Yüklemeler' kısmıdır. Oradan altyazıyı buluyor ve sağ tık 'Kopyala' seçeneğine basıyorsunuz. 

11. Kopyaladığınız altyazıyı alıp Torrent'le indirdiğiniz anime klasörünün içine atıp 'Buraya Çıkart' diyorsunuz.

12. Dosyayı çıkardık, anime'yi açıyoruz. Benim tavsiyem MPC ile izlemenizdir, MKV (BLU-RAY) dosyaları en iyi o oynatır. Sonra anime klasörüne geri dönüyoruz ve altyazı klasörünü açıyoruz. Altyazıyı tutup sürüklemeniz yeterli olacaktır.

13. İşlem sonunda  bitti, artık video'nuz hazır bulunuyor, izlenilebilir. Bu şekilde siz de Torrent ile animeleri hardsubbed olmadan daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.

İyi seyirler. 
  18. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from AdminSlayer in Tartışma Platformu Talep   
    Öncelikle şu an alımtı yapamıyorum. Burada tanıdığınız istediğiniz kişiler de tartışmak istediği sürece nerede tartışıldığı önemli mi ki? Yani isteyen atkadaşlara söylersiniz siteyi, orada tartışılabilir. Evet konu dışı kısmı var ama orası anime bölümünü geçer bu konular açılırsa. Çünkü felsefi bir konuda birçok kişi görüşlerini belirtmek ister. Burası kadar aktif bir anime forum sitesi olmadığı için bence bırakalım burası anime forumu kalsın. Ara sıra durum güncellemesinde yazarsınız şunu tartışıyoruz gelin katılın falan isteyen o siteye gelir. Gerçekten amacım istediğiniz olmasın gibi birşey değil, ben sadece yeni bulduğum bu anime forum sitesinde konu dışı kısmının daha aktif olmasını istemem. Ve sadece öneri niteliğindedir :) Çok radikal mi oldu bilmiyorum ya :S
  19. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Nightwraith in Visual Art's Key'den yepyeni bir anime, Charlotte! (Yeni Bilgiler Eklendi!)   
    Benim bildiğim 25 dklik animede 1080p 500 mb civarı oluyordu :o Demek kandırılmışım :D Neyden takip ediyorsunuz o zaman? Ben mümkün oldukça vk 720p de izliyorum da demek yanlış yapıyormuşum :)
  20. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Nightwraith in Visual Art's Key'den yepyeni bir anime, Charlotte! (Yeni Bilgiler Eklendi!)   
    Not:Şu yüz ifadelerine hasta oldum ya :D
     Ben çok fazla anime seçen biri değilim. Biraz aksiyon falan varsa, çizimleri güzelse ki çizimler benim en önemi 2.kriterim(1.si: konusu çocukça olmamalı;Yok okul idol projesiymiş falan çizimlerine çok dikkat edemeden bıraktım :/ ) beğenirim. :D
  21. Beğen
    Yok hayır, onlar sahte resimlerdir altta da vereceğim örnekte gerçek çizimleri görebileceksiniz. 

Bu resim RazoR isimli arkadaşımızın verdiği örnekteki 9. karedeki resme denk geliyor;

Bu resim de 5. kareye denk geliyor (Ortadaki olanına);

Ayrıca 2006 Kanon'dan da bir örnek atayım da gözünüz bir şirket değiştiğinde çizimlerin ne kadar değiştiğini fark etsin;  (NOT: 2006 Kanon re-make'dir.)

Gördüğünüz gibi hiçbir hastalık ya da down sendromu gibi bir şey yoktur, tamamen fan yapımı resimlerdir. 
  22. Beğen
    Ben bu arkadaşları down sendromlu olarak düşünmüştüm ama :D
    Cidden normal karakterler mi bunlar?
  23. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Strix. in Tartışma Platformu Talep   
    Açıkçası ben buraya anime tartışmak için giriyorum :) Felsefe tartışmak istesem onunla ilgili forumlara giderim. Ayrıca ben forumu genelde önceki mesajımda da belirttiğim gibi son mesajlar üzerinden takip ediyorum. Eğer son mesajlar bu konular üzerinden giderse anime tartışmak istediğim için başka forum sitelerine yönelirim. Felsefe tartışabileceğiniz o kadar forum, o kadar site varken Türkiye'nin en büyük anime forum sitesini bununla meşgul etmeyelim bence.
  24. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from quincy in Tartışma Platformu Talep   
    Açıkçası ben buraya anime tartışmak için giriyorum :) Felsefe tartışmak istesem onunla ilgili forumlara giderim. Ayrıca ben forumu genelde önceki mesajımda da belirttiğim gibi son mesajlar üzerinden takip ediyorum. Eğer son mesajlar bu konular üzerinden giderse anime tartışmak istediğim için başka forum sitelerine yönelirim. Felsefe tartışabileceğiniz o kadar forum, o kadar site varken Türkiye'nin en büyük anime forum sitesini bununla meşgul etmeyelim bence.
  25. Beğen
    mustafalrsm got a reaction from Rıse in Tartışma Platformu Talep   
    İlk anladığım:Yani bu iki sınıf insan birarada duramaz, ortalık her türlü karışır. Eğer bunu kastettiyseniz katılıyorum. Her iki tarafta da bunu çekilmez hale getiren insanlar çıkacaktır. 
    Diğer türlüsü:Din ve devlet işlerini ayıramayan biri tartışmacıdır:
      Birinin düşüncesinin bu yönde olması , bunun doğru olduğunu düşünmesi onu konuşulmaz veya kavgacı gibisinden bir şey yapmaz sanırım. Ben de aynısını din ve devlet işlerini ayıran biriyle nasıl tartışılır ki, şeklinde ortaya atabilirdim, bu sizi tartışılmaz mı yapardı?- İlkiyse hiç takmayın bile :D
    -Benim fikrim:Bir bakınca burası türkanimeforum yani. En kaliteli anime sitesinin forumu. Amacının dışına çok da çıkmaması gerektiğini düşünüyorum. Oyunlar tamam, zaten benim gözlemim animecilerin çoğu bilgisayar oyunlarını baya oynar ve anime ile bilgisayar benzer de hani (en azından bana öyle geliyor :D ). Ama felsefi şeyler dine, oradan da siyasete çok rahat gider. Diyorsunuz seviyeli olunması konusunda istekte bulunuruz. Üyelerin çoğu gerçekten samimi ama art niyetli kişilerin bunu insanları kullanmak için kullanabileceği de bir gerçek. Bunlar için ayrı tartışma sitelerinin bulunduğunu düşünüyorum. Eğer ben buradaki arkadaşlarımla tartışmak isterim derseniz, onlar da isterse oralarda da tartışabilirsiniz, diye düşünüyorum. Çok mu sert oldu ne :D Öyle bir amacım yoktu pardon xDEdit:Yine uyuyamadım iyi mi :/2:Burada tartışmak isteyen arkadaşlar mutlaka vardır, zaten bugün tartışmış da olduk ama bunlarla ilgilenmeyen ve sırf anime muhabbeti yapayım diye girenlerin azınlıkta olduklarını zannetmiyorum açıkçası :) Onlar da benim gibi daha çok son iletilerle forumu takip ediyorlarsa bu tarz şeyler onları siteden soğutabilir de :) Onun yerine bugünki gibi seyrek olarak, kendiliğinden oluşan tek muhabbet konularının hem bu isteğimize uygun düşeceğini, hem de seyrek çıkan tek bir konunun animecileri de rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.