Jump to content

historianWeeb

Üyeler
  • İçerik sayısı

2365
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    historianWeeb reacted to Kaxell in 2014'ün En Çekici/Havalı Karakterleri Top 30   
    1. Asuna belli zaten bir kamyon dolusu otaku tabiiki Asuna'yı seçer. (Ben Sinon'cuyum bilen bilir. :P)
    2. Onu geçtim hayret Miyuki neden 20lerde? İlk 10a rahat girerdi bence. 
    3. Free! (Başka açıklaması yok, kaslarrrr.)
    4. Rezillik rezillik kim koydu kiritoyu 3e? 
    5. Rin ve Chitoge de çok aşağıda kalmış. Bunların işi gücü Asuna... 
    6. Onodera'nın 6. olması bile şaşırtıyor. İlk 3 rahattı. (Ben Chitoge'ciyim. Nerde tsun orda aşk.)
    7. Tatsuya akamamış... Herhalde oylamaya korkmuşlar onca badasslikten sonra. :P 
    8. Kaneki bu sene yükselir. Iyy ilk sezon aklıma geldikçe gıcık oluyorum.  
  2. Beğen
    historianWeeb got a reaction from hinata-77 in Sailor Moon Crystal 2. Sezon Tanıtım Videosu Yayımlandı   
    Sailor Moon Crystal 2. Sezon Tanıtım Videosu Yayımlandı

Geçtiğimiz kasım ayında 26 bölümlük Sailor Moon Crystal animesinin iki sezona bölünerek yayımlanacağı haberini paylaşmıştık. Yeni sezon ise öncesinde de bahsettiğimiz gibi orijinal mangadaki  “Black Moon” isimli hikayesiyle devam edecek.

Bu yeni hikayeye Sailor Pluto (Setsuna Meiou) ve Usagi’nin gelecekten gelen kızı Chibiusa da dahil olacak. Sailor Pluto’yu Ai Maeda, Chibiusa’yı ise Misato Fukuen seslendirecek. Nihayet merakla beklenilen yeni sezonun ilk tanıtım videosu yayımlandı. Videoyu Türkçe altyazılı olarak aşağıdan izleyebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=EYZRk7TDre4
    Öte yandan ilk sezonun final bölümü ve yeni sezonun ilk bölümü, seiyuuların da yer aldığı, Japonya’nın Chiba bölgesindeki AEON MALL Makuhari New City alışveriş merkezinde bir söyleşi programı eşliğinde gösterildi. İşte o programdan birkaç kare;

Programda seiyuular tarafından yazılan şirin kısa şiirler de paylaşıldı.

Hisako Kanemoto (Merkür) ve Rina Satou (Mars)

Ami Koshimizu (Jüpiter) ve Kotono Mitsuishi (Venüs)

Ai Maeda (Plüton) ve Misato Fukuen (Chibiusa)

Serinin yeni sezonu 17 Ocak’ta seyirci ile buluşacak. Peki sizin hikayenin gidişatı ve yeni sezon hakkındaki düşünceleri neler?
    Alıntı:AnimeFantastica
  3. Beğen
    historianWeeb got a reaction from Phryne in Ore Monogatari!!’nin İlk Tanıtım Videosunu İzleyin   
    Animeye Uyarlanan Ore Monogatari!!’nin İlk Tanıtım Videosunu İzleyin
    Son dönemin popüler shoujo mangalarından biri olan Ore Monogatari!!’nin animeye uyarlanacağıhaberini paylaşmıştık. Baharda yayımlanması planlanan serinin ilk tanıtım videosu ise yayımlandı.

Konusu ile pek çok shoujo manga serisinden farklı bir hikayeye sahip olan Ore Monogatari!! 37. Kodansha Manga Ödülleri’nde En İyi Shoujo Manga Ödülü’ne layık görülmüş ve Kono Manga ga Sugoi!’nin 2013 nüshasında bayan okuyucular tarafından en iyi 15. seri olarak seçilmişti. Videonun yanı sıra ayrıca ana karakterlere dair birkaç görsel de yayımlandı. Videoda tanıtımı yapılan karakterler şöyle;
    ”Bir shoujo manga olmasına rağmen kahramanımız… hiç de çekici biri değil? Kaba ama duygusal; Takeo Gouda. Ne zaman başı dertte olan insanlarla karşılaşsa onlara yardım ediyor.”

Takeo Gouda
    ”Takeo’nun yan komşusu, çocukluk arkadaşı, en iyi dostu; Makoto Sunokawa. Yakışıklı ve havalı olmasına karşın özünde iyi bir çocuk.”

Makoto Sunokawa
    ”Kouzumi Kız Lisesi 1. sınıf öğrencisi; Rinko Yamato. Tatlı yapmada becerikli, dürüst ve masum bir kız.”

Rinko Yamato
    Seri bahar ayında Nihon TV ve diğer kanallarda yayımlanmaya başlayacak. Animenin seiyuu kadrosu ve yapım ekibi hakkında henüz bilgi verilmedi. Videoda bahsedilen ve bizim de başta dediğimiz gibi serinin hikayesi pek çok shoujo mangadan oldukça farklı. Bakalım anime mangadaki başarısını yakalayabilecek mi?
    Alıntı:AniFantastica
  4. Beğen
    historianWeeb got a reaction from Amygirl in Animelerdeki Babalar, Gizemli Karakterler   
    Shiro baba  :wub:  bu gelecek bana hristanlığı anlaatacak hristiyan bile olurum asdfg 
    Gizemlilikte  tavan yapanlardan bana göre :D

5. Beğen
    historianWeeb reacted to Nightwraith in Animelerdeki Babalar, Gizemli Karakterler   
    Clannad'dan Akio. Bana göre en iyi baba budur.

6. Beğen
    historianWeeb got a reaction from OrangeBox in Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı   
    Sevilen Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı

2. sezonuyla 10 Ocak’ta izleyicisi ile buluşacak olan Durarara!! serisi için hayranlara özel, Yuuya Matsushita’nın söylediği ilk sezonun Trust Me isimli kapanış klibi live-actiona uyarlanarak yeniden hazırlandı. Japonya’nın Telekominikasyon Şirketi KDDI çalışanlarının en sevilen karakterlere bürünerek hazırladığı klip büyük beğeni toplandı. Videonun sonunda ise kamera arkası görüntülere yer verildi.

İşte 15 çalışanın katılımıyla hazırlanan o renkli klip:
    http://www.youtube.com/watch?v=VNDsaUg5zf4
    Şirket ek olarak bir de hem anime hem de live-action klibinin eş anlı olarak yer aldığı bir karşılaştırma videosu yayımladı.
    http://www.youtube.com/watch?v=fykgVrb9UK4

Alıntı:animeFantastica
  7. Beğen
    historianWeeb reacted to _Esdeath_ in Merhabalar :P   
    Hosgeldin ayhan bende mustafa memnun oldum . O haz almama hissini iyi bilirim arada sirada banada ugruyor :)
  8. Beğen
    historianWeeb reacted to Amygirl in Merhabalar :P   
    Selam gençler.. Uzun zaman sonra aranıza tekrar geldim... Ben forumun çılgın çocuğu :D

Adım Esmerado ergen liseli bir gencim :D Beatbocks böyle mi yazılıyordu :D yaparım hobimdir :D Arabesk Rap en sevdiğim müzik türüdür. En sevdiğim anime SAO dur. Sakurayı çok severim İnoue Orihime aşığıyımdır :D Rias Gremory yeme de yanında yat :D En nefret ettiğim anime Claymore bir de Great Teacher Onizuka :D Hiç sevmem ıyyykkkk oooyyykkkk :D 

Öyle işte :D
  9. Beğen
    historianWeeb reacted to Yasin A. in Merhabalar :P   
    Hoş geldin Ayhan ben Yasin.   :)  :D 
  10. Beğen
    historianWeeb reacted to Butterlord in Merhabalar :P   
    Hoşgeldin kardeşim, Skyrim oynuyor + animeci daha ne olsun :)
  11. Beğen
    historianWeeb got a reaction from Phryne in Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı   

2. sezonuyla 10 Ocak’ta izleyicisi ile buluşacak olan Durarara!! serisi için hayranlara özel, Yuuya Matsushita’nın söylediği ilk sezonun Trust Me isimli kapanış klibi live-actiona uyarlanarak yeniden hazırlandı. Japonya’nın Telekominikasyon Şirketi KDDI çalışanlarının en sevilen karakterlere bürünerek hazırladığı klip büyük beğeni toplandı. Videonun sonunda ise kamera arkası görüntülere yer verildi.

Şirket ek olarak bir de hem anime hem de live-action klibinin eş anlı olarak yer aldığı bir karşılaştırma videosu yayımladı.

12. Beğen
    historianWeeb reacted to Lucifèr in Merhabalar :P   
    Hayın ben uyurken açmışsın konuyu -_-
    May neym iz Kaan velkam tu dı forum sdfgjj
    Ben de değişmeye karar verdim bu saatler #_# sürekli pozitif olujam doğa anaya ni gada pozitif inerji yullarsan u gada pozitif olay olurmuş undan pozitif olujam aadsfgd
    Neyse dostum yeniden hoş geldin *~*
  13. Beğen
    historianWeeb got a reaction from Barış in Durarara!! Kapanış Klibi Live Action’a Uyarlandı   

14. Beğen
    historianWeeb reacted to jans09 in Merhabalar :P   
    Haha geçen aklıma geldin "Skypedan rahatsız edeyim bir ara" diye düşünmüştüm :) Hoşgeldin benden eski yeni üye...
  15. Beğen
    historianWeeb reacted to jans09 in çok zor bir bilmece.   
    Gidip birine cinsiyetimi sorardım "erkek miyim kadın mı?" diye... Yalancı yalan söyler doğru söyleyen de doğru... Sonrada arkama bakmadan topuk :D
  16. Beğen
    historianWeeb reacted to rocker_tr in Naruto Shippuuden Filler Sezon ile Devam Edecek   
    Naruto animesi; One Piece animesinden sonra biterse şaşırmam. ^^
  17. Beğen
    historianWeeb got a reaction from MorriganVEX in Steins;Gate: The Committee of Antimatter İptal Oldu   
    Ana Hikayenin 6 Yıl Sonrasını Anlatacak Steins;Gate: The Committee of Antimatter İptal Oldu

Steins;Gate’in yapımcılarından 5pb.’nin önce 29 Ağustos 2014 tarihinde Japonya’da yayımlanacak dediği ancak sonrasında çıkışı 14 Ocak 2015 tarihine ertelenen yeni Steins;Gate görsel romanı Steins;Gate : The Committee of Antimatter projesi iptal edildi. Choushirou Miwa’nın yazacağı, Tadasu Yoshida’nın çizeceği romanın sitesinde bu duruma çeşitli sebeplerin yol açtığı belirtilirken, bu sebeplerin ne olduğuna dair bilgi verilmedi.
    Karakterlerin 6 yıl sonraki hallerine ait görsellerin dahi yayımlanmış olduğu 2016 yılının Akihabara’sında geçecek Steins;Gate: The Committee of Antimatter projesinin iptali gerçekten üzücü oldu.

Alıntı: AnimeFantastica
  18. Beğen
    historianWeeb got a reaction from SiyahDranza in Steins;Gate: The Committee of Antimatter İptal Oldu   
    Ana Hikayenin 6 Yıl Sonrasını Anlatacak Steins;Gate: The Committee of Antimatter İptal Oldu

Steins;Gate’in yapımcılarından 5pb.’nin önce 29 Ağustos 2014 tarihinde Japonya’da yayımlanacak dediği ancak sonrasında çıkışı 14 Ocak 2015 tarihine ertelenen yeni Steins;Gate görsel romanı Steins;Gate : The Committee of Antimatter projesi iptal edildi. Choushirou Miwa’nın yazacağı, Tadasu Yoshida’nın çizeceği romanın sitesinde bu duruma çeşitli sebeplerin yol açtığı belirtilirken, bu sebeplerin ne olduğuna dair bilgi verilmedi.
    Karakterlerin 6 yıl sonraki hallerine ait görsellerin dahi yayımlanmış olduğu 2016 yılının Akihabara’sında geçecek Steins;Gate: The Committee of Antimatter projesinin iptali gerçekten üzücü oldu.

Alıntı: AnimeFantastica
  19. Beğen
    historianWeeb reacted to LeornKayn in Bolt Mu, Boruto Mu?   
    Bence çabuk çıkartıyorlar ben olsam anime serisi sonlandıktan en az yıl 2 sonra çıkartırdım insanlar hasret giderirdi ticari açıdanda değerlenirdi...
  20. Beğen
    historianWeeb reacted to kawaii kereste in Arkadaşlarımızı facebookda tanıyalım   
    burada facebook linkimizi paylaşmak demek anonimliğimizi bi köşeye atmak demek ki ben bunu yapmam, yapacak da çok az üye vardır.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.