Jump to content

Laetitia

Üyeler
  • İçerik sayısı

85
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Laetitia reacted to Cold Dewil in Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri   
    O sevgili olayı bazı bölümlerde yanlız.
    Sen kalkıpda bu sözü Makine Mühendislerinin yanında söylesen taşlar seni :D
  2. Beğen
    Laetitia reacted to Rosiecy in ( 14 / 13+ ) Charlotte   
    4. Bölüm Eklenmiştir. İyi Seyirler...
  3. Beğen
    Laetitia reacted to Phryne in ( 14 / 13+ ) Charlotte   
    2. Bölümde animenin şarkıları çıktı bu yüzden güncel vermek adına karaoke yapmadım fakat en kısa sürede 2. bölüm için v2 ile karaoke yapacağım ^_^
  4. Beğen
    Laetitia reacted to Thailo in Wagakki Band   
    Wagakki Band : Vocaloid`ler canlanıyor.

“Önce kendi kültürünü tanı, algıla ve hazmet ki ondan sonra başka diyarların sunduklarına sokul”  işte Japon sanatçılarının ana mantığı bu eksen üzerine dönmekte. Kendi kültürünü bilmeden diğer diyarlara teşebbüs etmek cüretkârlıktan öte cehalet. Bundan dolayı günümüzdeki Japon sanatçılar hiç olmadıkları kadar kendi geleneksel müzikleri konusunda emin ve sorumlu. Geleneksel enstrümanlar olabilecek her tür stile aranje edilebilmekte, müzik ahengi ise en üst kalitede sergilenmekte.İşte bu bakış açısının en önemli temsilcilerinden biridir Wagakki Band.

Topluluk, geleneksel  Japon sound u ile batı rock müziğini cok güzel sentezlemiş bir Vocaloid(sanal şarkıcı yazılımı) cover grubu. Grup 8 kişilik kalabalık bir orkestradan oluşmakta. Elektro gitar, bass gitar ve baterinin yanı sıra geleneksel Japon müzik enstrumanlarından tsugaru-jamisen, (geleneksel Japon udu)  koto, (geleneksel Japon Arpı)  shakuhachi, (geleneksel Japon flütü) wadaiko, (geleneksel Japon davulu) ve vokalde Yuko Suzuhana nın büyüleyici ses tonu ve geleneksel tınıları ile birlikte son yıllarda Japonya`daki  Vocaloid çılgınlığına kendi tarzları ile hayat vermişler ve harika olmuş. Batı ülkelerinde nispeten halen fazla bilinmeyen Hatsune miku gibi Vocaloid projelerinin Japonya ve komşu Asya ülkelerinde hatırı sayılır bir şekilde büyük fan kitleleri bulunmakta ve konser etkinlikleri 10 binlerce kişi tarafından dolup taşmaktadır.Vocaloid lerin popülerleşmesinden sonra bir kesimin endişe verici olarak gördüğü “insan sesinin müzikteki sonu” tartışmalarına yaptıkları cover larla kanımca tokat gibi son noktayı koymuştur Wagakki Band.

Vokal: Yuko Suzuhana                                                                                                                                                                                                                   
    Shakuhachi: Daisuke Kaminaga
    Koto: Kiyoshi Ibukuro
    Shamisen: Beni Ninagawa
    Wadaiko: Kurona
    Gitar: Machiya
    Bass: Asa
    Davul: Wasabi

Grup, 23 Nisan 2014 tarihinde Vocalo Zanmai isimli 12 adet birbirinden güzel şarkılardan oluşan cover albümünü yayınladı. Japonya nın en popüler vocaloid lerinden biri olan Hatsune Miku nun Senbonzakura (binlerce sakura ağacı) isimli şarkısının Wagakki Band versiyonu youtube da ilk haftalarında  5 milyon izleyici kitlesine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde Paris te gerçekleşen Japan Expo 2014 te grubun sergilediği canlı performans ile gerek müzikal kaliteleri, gerek ise kostüm ve sahne duruşları ile Avrupada da hayran kitlesini katlayarak ne kadar başarılı olduklarını tüm dünyaya sergilemiş oldu.

Wagakki Band ile ilgili bir kısım video klipleri aşağıda ki linklerden izleyebilirsiniz. 

Wagakki Band – Senbonzakura

Hatsune Miku – Senbonzakura (şarkının orjinal versiyonu)

Wagakki Band - Tengaku

Project Diva F - Tengaku (şarkının orjinal versiyonu)

http://www.youtube.com/watch?v=5atwerR1rQY

Wagakki Band – Rokuchounen To Ichiyamonogatari

5. Beğen
    Laetitia reacted to xpector in Yurt dışından sipariş ettiğim ürünler sizce nasıl?(Güncellendi)   
    Evet arkadaşlar aşağıdaki ürünleri yurtdışından aldım sizce nasıl,yorumlarınız neler?

1-Katekyo Hitman Reborn Vongola Famiglia Kolye

2-Tokyo Ghoul Anime T-shirt

3-Death Note Defteri,Tüy Tükenmez kalem,Soundtrack Cd

4-Kuroshitsuji Cep Saati

Yeni Gelenler:

5-Attack On Titan Bileklik

6-Sword Art Online Long Sleeve T-shirt

7-Guilty Crown Yüzük

8-Naruto-Gaara Kolye

6. Beğen
    Laetitia reacted to Sina in Anime karakterlerinin gozluklerine dokununca parlamasi   
    Ben şahsen gıcık oluyorum bu olaya, bende kaç kere denedim şu ışık olayını kendi gözlüklerimle, hiç de olmadı :D :D 
    Şahsen biraz hayal kırıklıgı yaşamıştım bu olaydan sonra, ama şu gözlüge dokunma olayı gerçekten var, farkında olmadan yapıyorsun yani :D
  7. Beğen
    Laetitia reacted to Dowdy in Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?   
    Sonunda izledin mi :D sakın spoiler verme :D

Bugün Rokka no yuusha 4.bölümü izledim :D
  8. Beğen
    Laetitia reacted to OneAutmnLeaf in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Benim küçük Playlist'im  :)

9. Beğen
    Laetitia reacted to Nones in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    LiSA - Ichiban no Takaramono
  10. Beğen
  11. Beğen
    Laetitia reacted to Krep in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Thousand Foot Krutch
  12. Beğen
    Laetitia reacted to Sinsine in ( 14 / 13+ ) Charlotte   
    Anime Adı : Charlotte
    Anime Türü : Dram, Okul, Süper Güçler
    Bölüm Sayısı : 14 / 13+
    Yapım Yılı : 2015
    Çevirmen : Setsuna & Nones
    Düzenleme : KuramaUN & Sinsine
    Özet: Yeni Bir Kaderin Başlangıcı. Hikâyemizde, ergenlik çağındaki gençlerin küçük bir yüzdesinde özel yetenekler ortaya çıkmaktadır. Bu gençlerden Yuu Otosaka güçlerini kimseye fark ettirmeden kullanmakta ve normal bir okul hayatı yaşamaktadır. Tabii, Nao Tomori adındaki bir kızla tanışana kadar. Onunla tanıştıktan sonra, özel güç kullanıcısı olarak kaderi değişecektir.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

13. Beğen
    Laetitia reacted to Sinsine in ( 13 / 13 ) God Eater   
    Anime Adı : God Eater
    Anime Türü : Aksiyon, Fantastik, Askeri, Bilim Kurgu
    Bölüm Sayısı : 13 / 13
    Çevirmen : jans09
    Düzenleme : Sinsine
    Özet: Aragami adlı gizemli canavarlar, 2071'de Japonya'dan başlayarak neredeyse tüm dünyanın yok olmasına neden olur. Fenrir olarak bilinen bir organizasyon, Aragamilerin hücrelerinden, Aragamileri yok etmek amacı ile God Arcs (Tanrı Yayları) isimli silahı geliştirir. Aragamileri yok etme konusunda uzman olan bu kişilere God Eaters (Tanrı Yiyenler) denilir. Başlangıçta Tanrı Yiyenler sadece silah ya da kılıç formundaki Tanrı Yaylarına sahiptir ancak sonra yeni bir tür silah ve kılıç formu oluştuğu tespit edilir. O zamandan sonra onlar da yeni ve eski tipler olarak sınıflandırılır.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

14. Beğen
    Laetitia got a reaction from Siesta in En Çok Sevdiğiniz Kitap?   
    Zülfü Livaneli'den Kardeşimin Hikayesi, ne kitaptı be :D Digerlerini de yazmak yerine polisiye diye toparlayayim :D
  15. Beğen
    Laetitia reacted to asci in Haftalık TürkAnime Haber-3(22 Temmuz 2015)   
    Haftalık TürkAnime Haber-3

Vee 3. sayı..
    Aslında bu sayıyı 25 temmuzda yayınlamam gerekiyordu ancak o tarihte forumda olamayacağım için erken yayınlamaya karar verdim.Bu sayıda yine gerekli gereksiz çok fazla zamanınızı almayacak şekilde haberlere yer verdim,umarım beğenirsiniz.Şimdiden iyi okumalar,
    İyi Forumlar!

Kiseijuu Yeni One-Shot Mangasını Hiro Mashima Çiziyor!:

Bu aralar epey popülerleşen manga Kiseijuu'nun yeni One shot mangası duyuruldu.Kodansha'nın Afternoon dergisinde duyurulan yeni oneshot manga 25 ağustosta yayınlanacak.Manganın çizerliğini ise Hiro Mashima yapacak.

Shojo Mangası Orange Sona Eriyor:

Daha önce Live-Action haberleri de verilen Ichigo Takano'nun ünlü shojo mangası Orange final yapıyor.Duyuruya göre derginin 25 Ağustostaki sayısında sonra erecek.
    Orange,Shueisha'nın Bessatsu Margaret adlı dergisinde 2012 yılında yayınlanmaya başladı.Ardından 2013 yılında Futabashi'nin seinen dergisi olan Monthly Action'a geçti.Basılı olan 4 ciildi var,final yaptığı zaman 5 cildi satışta olacak.Şu ana kadar 1.6 milyondan fazla kopya satışı yaptı.Bazı araştırma kurumlarınca da en beğenilen mangalar arasında yer aldı.
    Konusunu okumayanlar için şöyle verelim:

(http://forum.turkanime.tv/topic/14189-shojo-mangas%C4%B1-orange-live-action-detaylar%C4%B1-yay%C4%B1nland%C4%B1/)

Junjou Romantica 3 Açılış Parçası Yayınlandı:

Boruto Movie Yeni Tanıtım Videosu Yayınlandı:

Filmin çıkışına az zaman kala firma tarafından sürekli yeni tanıtımlar yayınlanıyor,hatta animesinde de tanıtım amaçlı 2 bölümlük filler haberi de yine paylaşılmıştı.(geçen seneki mecha naruto gibii olmaz umarım:(  ).Kısa da olsa filmin eğlenceli geçeceğini gösteren bir tanıtım.Buyrun:

Diğer tanıtımlar için:

Berserk Mangası Uzun Aradan Sonra Devam Ediyor:

6 Ekim 2014'teki yayınlanan 337. bölümden beri yeni bölüm vermeyen ünlü seinen mangası Berserk aradan geçen 10 ayın ardından geri dönüyor.2 haftalık dergi (2 haftalık dergi,adından da anlaşılacağı üzere 2 haftada bir yayınlanan dergi oluyor:) ) olan Young Animal adlı dergide yayınlanan Berserk 338. sayıda önceki 4 bölüme genel bakış içeren 100 sayfalık ek bir bölüm de içerecek.

Tokyo Ghoul Pinto Yeni OVA'sı Duyuruldu:

Tokyo Ghoul yeni spinn-off novel serisinden uyarlanan OVA'sı Pinto(günler) duyuruldu.Yeni Ova konu olarak da Shuu Tsukiyama  ve Chie Hori'nin tanışmasından sonrasını anlatacak.Bölüm 25 Aralık'ta yayınlanacak.Ufak bir tanıtım videosu da şurada:

Monster Strike Animesi Tanıtım Videosu Yayınlandı!:
    Aynı isimli mobil oyundan(artık piyasayı buldular ya reklam diye herşeyin animesi çıkar,Skyrim'i de bekliyoruz.) uyarlanan yeni sonbahar sezonunun animesi Monster Strike tanıtım videosu ve yapım kadrosu bilgileri yayınlandı.Oyunun sadece Japonyada 20 miilyon kayıtlı kullanıcısı var aslında.Bu yüzden en çok izlenenlerden birisi olabilir.

Yapım Kadrosu:
     Yönetmen:: Kazuya Ichikawa
     Hikaye: Jiro Ishi (Nintendo 3DS game Time Traveler)
     Senaryo: Youichi Kato (Yo-Kai Watch, Aikatsu!)
     Karakter Tasarımı: Tatsuro Iwamoto (Ace Attorney)
    Yapım: Studio Hibari/Ultra Super Pictures

Ana Seslendirme Kadrosu:
     Ren Honoo: Yusuke Kobayashi
     Oragon: Jun Fukushima
     TBA: Lynn (Maya Kyoudo- Sabagebu!)
    Heroine Shikkaku Live-Action Filminin Tanıtım Videosu:

Aynı isimli shojo mangasından uyarlama olan filmin yeni tanıtım videosu yayınlandı.Filmin ana karakterini 25 yaşındaki model/oyuncu Mirei Kiritani canlandıracak.Film  19 Eylülde yayınlanacak.

Mangası Shueisha'nın aylık Bessatsu Margaret dergisinde 2010-2013 yılları arasında yayınlandı ve 10 cildi bulunmakta.
    //Shojo mangalarının animeden önce filmi çıkması bu tür mangalara olan ön yargıyı kırmak mı yoksa konu olarak daha çok filme yakın olmaları mı anlayamadım.

Shingeki no Kyojin Live Action Filmi 3 Yeni Tanıtım Yayınladı:
    Yayınlanma tarihi de epey yaklaştı,bu sebeple tanıtımlar katlanıyor:)
    İlk film 1 Ağustosta,ikinci filmi ise 19 Eylülde yayınlanacak.Kendisi ile ilgili bilgiler forumda sıkça yayınlandığı için burada kadroya vs. değinmeyeceğim.

Diğerleri spoiler içinde:

16. Beğen
    Laetitia reacted to asci in Tokyo Ghoul 2. OVA Duyuruldu-(Tanıtım Videosu Eklendi)   
    Tokyo Ghoul 2. OVA Duyuruldu

Shueisha'nın Young Jump dergisinin 34. sayısında is Tokyo Ghoul yeni OVA'sı duyuruldu.Bölümün adı ise Tokyo Ghoul: Pinto  olarak açıklandı.OVA bölümü Tokyo Ghoul:Hibi (serinin 3. light novel'ı) den uyarlanacak.Konu olarak da Shuu Tsukiyama  ve Chie Hori'nin tanışmasından sonrasını anlatacak.Bölüm 25 Aralık'ta yayınlanacak.
  17. Beğen
    Laetitia reacted to Namida in ( 12 / 12 ) Akagami no Shirayuki-hime   
    Biraz Akatsuki no Yona yi hatırlattı.
    Sevecekmişim gibi hissettim :D Şimdiden kolay gelsin.
  18. Beğen
    Laetitia reacted to Sinsine in ( 12 / 12 ) Akagami no Shirayuki-hime   
    Anime Adı : Akagami no Shirayuki-hime
    Anime Türü : Fantastik, Romantik, Dram, Shoujo
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Çevirmen : Sinsine
    Düzenleme : Sinsine
    Özet; Shirayuki, eşsiz kan kırmızısı saçlarla doğmuş genç bir kızdır. Bir gün, ilk görüşte ona aşık olan ve metresi olmasını emreden, ünlü ama budala Prens Raji ile tanışır. Gidecek hiçbir yeri olmayan Shirayuki, saçını keser ve komşu ülkeye kaçar. Ormanı geçerken, Zen adında genç bir erkekle tanışır. Zen, yaralarını cesurca iyileştiren Shirayuki'ye yardım eder ama sonra Shirayuki'ye verilen bir elma tarafından zehirlenir. Bu sırada Prens Reji, Shirayuki'yi aramaları için yardımcılarını gönderir. Peki, Shirayuki'ye neler olacak? Zen'in gerçek karakteri ne? İyimser bir kadın kahramanla, sürekli onu gözetleyen bir prens arasında geçen fantastik bir hikaye.

Klasör Linki

19. Beğen
    Laetitia reacted to Lynx in Fairy Tail'de en yakışan çift ?   
    Gray ve Juvia'yı çok yakıştırıyorum ama işaretlenecekler arasında Erza ve Jellal olunca onları işaretledim. :wub:  Gray Juvia'ya yüz vermiyor. -_-
  20. Beğen
    Laetitia reacted to TheDirectEco in Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri   
    Buradayız, çünkü hepimiz anime tutkunlarıyız türleri ne olursa olsun... Ve birçok anime serisi izledikten sonra da animelerdeki çoğu mekanı gezmek, o maceralarda yer almayı istememekte elde değil... Bazen de sevdiğimiz karakterleri kendimize dost biliriz ve onların görüntüleri gözümüzün önünden geçer....

Çok ve çok anime izledikten sonra da ister istemez farklı karakterlerin görünümleri itibariyle birbirlerine benzetebiliriz... İşte, açtığım bu konuda izlediğim animeler arasında birbirlerine çok benzettiğim anime karakterleri yer almakta... 

Sol taraftaki Gosick animesinden Victorique ve sağ taraftaki Mahou Sensouden Isoshima... Saç rengi, şekli ve göz renklerinin aynı olmasıyla sanki Victorique'nın çocukluğu Gosickte ergenlik hali ise Mahou Sensouda...

,

Sol tarafta Tokyo Mew Mewden Keichiro ve sağ taraftaki ise Kamikaze Kaitou Jeanne animesinde Chakinin babasının yardımcısı... Yine aynı şekilde saç uzunlukları, şekli, rengiyle beraber Keiichiro anime dünyasına küçük bir rolle Kamikazeyle adım atmış, sonradan Tokyo Mew Mewde ise Mew Cafenin enfes tatlılarını yapan aşçısı olarak ün kazanmıştır...

Sol taraftaki Mahou Sensoudan Ida-kun ve sağ taraftaki ise Nodame Cantabileden Mine-kun... Her ne kadar çizimleri farklı olsa da, ilk önce Ida-kun'u izleyip daha sonra Nodame serisinde Mine'yi görünce aklıma Ida-kun gelmiştir...  Mine'nin daha yeni ergenlik çağlarında karşımıza rockla klasik müziği harmanlayan keman öğrencisi rolunden sonra geçtiğimiz kış Mahou Sensouda yanlışlıkla büyüyle temasa geçen büyücü roluyle izledik, enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş bir halde...

Sol taraftaki Angel Beats'den Matsushita ve sağ taraftaki Mahouka Koukou animesinden Juumonji... 2010 yılında Angel Beats tanıdığımız Matsushita geçen 4 yıl içinde endamından hiçbir şekilde ödün vermeden ve daha formda ve daha açık yüz hatlarıyla Mahouka da öğrenci konseyinde karşımıza çıktı...

Sol tarafta Z/X'den Mikado ve sağ taraftaki ise Death Note'dan Mikami... Mikamiyi ilk kez Death Note'da izledik ve "Yok et" repliği ve o kendinden geçmiş kahkasıyla akıllardan kendini kolay kolay sildirmemiş ve saç rengini kumrala boyatıp biraz daha uzatarak Z/X de bir Z/X kullanıcısı olarak rolünü kapmış bulunmakta...

Sol tarafta Sailor Moondan Minako ve sağ tarafta ise Nisekoiden Kirisaki... Venüs savaşçısını kim tanımaz ki, beş sezon süren animenin ardından dinlenmeye çekilen Minako bu yıl Nisekoide Kirisaki rolu ile karşımıza çıktı... Minako için kırmızı renkli toka vazgeçilmez, ilk yıllarda saçının ortasına taktığı kırmızı kurdaleyi bu yıl iki kulak şeklinde değiştirip takmaya karar verdi... 

Sol tarafta Kamikaze Kaitou Jeannedan Maron Kusakabe ve sağ tarafta ise Mermaid Melodyden Luchia... Star tv ekranlarında Sevimli Hırsız olarak tanıyıp sevdiğimiz Maron'u, birazcık farklı bir şekilde saç modeli ve saç rengi, göz rengi olan Luchiaya görür görmez benzettim... Maron yalnızlığı bilen güçlü bir karakter olmasının yanı sıra polislerin onu yakalamak için kurduğu tüm tuzakları aklını kullanarak her zaman kaçmayı başaran hırslı, cesaretli bir kişiliktir, Chaiki'yi sevsee bile bir yanlışını gördü mü zor affeder fakat diğer yandan Luchia bir denizkızıdır ve düşmanlarını sadece şarkı söyleyerek yener ve aşık olduğu Kaito ona karşı bazı gıcık hareketleri olsa da daima kendisinin yanlış yaptığını düşünür ve onu affeder...

Sol tarafta Full Moon wo Sagashiteden Madoka ve sağ tarafta ise Mermaid Melodyden Karen... Saç renklerinin benzerliklerinin yanısıra yüz hatları da bana aynı geiyor... Madoka ardı ardına oynadığı iki rolde de şarkı söyleyen bir karakterdir...

Sol tarafta Mangaka-san Assistan-san'dan Rena ve sağ tarafta ise Gokukoku no Brynhildr animesinden Kotori... Saç renkleri farklı olsa da, aynı derecede büyük göğüslere sahip olmalarının yanısıra karakteristik özellikleri de birbirine benzer, çok iyi niyetli olması, tatlı sevmesi gibi... Rena-chan'ın oynadığı Eichi animesinde Aito mangakayı çizim yapmaktan yorulduğunda onu kendi bedenine dokundurarak ona güç veren bir asistandır, diğer rolü ise Seinen animesinde ensesine harnest yerleştirilmiş laboratuvardan kaçan bir büyücüdür...

Sol tarafta Sailor Moondan Makoto Kino ve sağ tarafta ise Guilty Crowndan Ayase... Benzettiğim nokta at kuyruğu yapmış saçlarının yanısıra iki karakterinde güçlü bir yanı olmasıdır... Makoto, Jüpiter savaşçısı rolünden sonra ekranlara bacakları tutmayan ama her işi kendisi halledebilen bir Mecha kullanıcısı olarak geri döndü...

Sol tarafta Working animesinden Yamada ve sağ tarafta ise Guilty Crowndan Tsugumi... Göz şekli ve saç rengi, kakülleriyle birbirlerine benzettiğim iki karakter... Yamada evden kaçmış, kendisine yeni bir aile arayan, mızmız, sakar bir garsonken Tsugumi ise küstah ve çekinmeden konuşan bir "Undertaker" üyesidir...

Sol tarafta Yosuga no Soradan Sora ve sağ tarafta ise Mahou Sensoudan Momoka... Saç rengi ve göz şekilleri birbirine benzeyen iki anime karakteri... Seneler önce cesaret isteyen bir rolle karşımıza çıkan Sora, yıllar sonra o rolün psikolojik etkisi olacak ki büyü konulu bir animede okul müdiresi olarak karşımıza çıkıyor...

Bu da süpriz olsun istedim :D Sol tarafta Full Moon animesinden Mitsukinin büyükannesi ve sağ tarafta ise birçoğumuzun severek izlediği Yıldız Kültür yer almakta... Mitsukinin obaa-chan'ın gülümseyen bir resmini bulamasam da o resimle birlikte gerçekten Yıldız Kültür'ü anımsattığını söyleyebilirim...

**Benden şimdilik bu kadar, yeni izlediğim animelerde yine bir benzerlik bulduğum takdirde burayı güncelleyeceğim...
    **Peki ya sizlerin birbirlerine benzettiğiniz anime karakterleri var mı, varsa hangileri?? :)

21. Beğen
    Laetitia got a reaction from Phryne in Manga İçin Çizer ve Editör Aranıyor!   
    Çok güzel bir proje olacak gibi, şimdiden kolay gelsin ^^
  22. Beğen
    Laetitia reacted to Phryne in Manga İçin Çizer ve Editör Aranıyor!   
    Evet, başlıktan da anlaşılacağı gibi şimdi, burada bir manga projesi başlatmış bulunuyorum. :) Amacımız ise tamamiyle orijinal bir senaryo üzerine bir manga oluşturmak ve bunu yayınlamak. Yayınlamak derken (Eğer ciddi anlamda bir dergide yayınlanırsa hoş olur ama o seviyeye gelmesi için uzun zaman lazım.) gözümüz henüz çok yükseklerde değil tabii ki :D Manganın senaryosundan bahsedeyim biraz.

Manganın Tahmini Türleri: Shoujo, Romantik, Komedi, Hayattan Kesitler, Dram, Gizem

Yazar & Senarist: Setsuna

Manganın Konusu: Ana karakterimiz, lise 1. sınıfta bir kızdır ve resim yapmayı çok sevmektedir. Kızımızın ailesi eskiden bulunduğu bölgede ünlü olmasına rağmen kızımız daha çok küçükken büyük bir kaza sonucu yok olur, ya da kızımız öyle sanmaktadır. Kızımız, son zamanlarda ailesinin kalan tek üyesi teyzesinin evinde, bebek kuzenine bakarak günlerini geçirmektedir. Günlerden bir gün, teyzesi sorguya çağrılır ve kızımıza belirtilmeyen bir nedenden ötürü tutuklanır. Bunun üzerine tek başına zorluklara göğüs germesi gereken kızımız çok çalışarak bir değişim programına katılır ve teyzesinden kalan parayla kuzenini bir arkadaşının annesine emanet ederek Kanada'ya gider. Kızımızın bu hayattaki yeni amacı, iyi bir avukat olup ailesini ve sebepsiz şekilde tutuklanan teyzesini parmaklıklardan kurtarıp kuzenini de kendisi gibi yalnız ve üzücü bir hayat yaşamasını engellemektir. Bu nedenle Kanada'ya giden kızımız, karlar içinde bir gün bir çocukla karşılaşır. Çocuk, onun yanından geçerken eline bir kâğıt tutuşturur. Ve kızımız, bu kâğıdı gördükten sonra her şeyi bırakıp pılını pırtını toplayarak eve döner, okulu açıktan okumaya başlar ve günlerini resim yaparak geçirirken derin bir araştırmaya koyulur. Ya ailesi bir yerlerde yaşıyor ve onun kendilerini bulmasını bekliyorlarsa? Peki ama ailesini nasıl bulacak? Bu yolculukta ona kim yardım edecek? Hayatı ne yöne doğru akacak..?

Genel olarak konumuz bu fakat burada spoiler a girdiği için açıklayamadığım, hikâyenin temelini oluşturan birkaç nokta daha var. Eğer konuya ve manganın türlerine genel olarak ilgi duyan, "Ben bunu çizerliğini ya da editörlüğünü yapabilirim." diyen arkadaşlar varsa (ki umarım vardır.) Bu arkadaşlarla konunun üstünde seve seve rotuş yaparım. ;) Bu kadar bahsetmişken çizerlik ve editörlük için kriterlerden de bahsedeyim bari grin ifade simgesi

Manga çizimi için 2 tane çizer alımı yapacağım. Biri ön plan ve karakterlerin çizimiyle ilgilenirken, diğer çizerin arkaplandaki klasik shoujo manga temalarıyla ilgilenmesi gerekecek. Bu yüzden iki çizer için vereceğim formlardaki kriterler biraz farklı olabilir. Yine 2 tane editör alımı yapacağım. Biri hikâyenin ilerleyişinde yardımcı olabilecek ve kontrol edebilecek bir editör, diğeri de manganın ilerleyişini ve çizimlerin, sahnelerin hikâye ile uygunluğunu kontrol edecek bir editör olmalı. :rolleyes: Çok mu şey istiyorum ne? Ayırca karakter tasarımı ve manganın kapaklarını renklendirmek için de yardımcı 2 arkadaşa ihtiyacımız olacak. Meraklılar forumdan iletişim kurarsa sevinirim. ^_^

Bu noktada tekrar edeyim, bu bir grup çalışması olacak ve herkesin tam anlamıyla anlaşması mümkün olmayabilir, ama böyle bir durum olduğunda ortak bir noktaya tabii ki varabiliriz. Gerek hikâye gerekse çizim konusunda değişiklikler yapabiliriz. Ayrıca zaman bizim için aşırı önemli değil. Küçük adımlarla da olsa ilerlemek istiyoruz sonuçta. grin ifade simgesi

Kısacası bu manga projesiyle ilgilenip, genel şartları yerine getirebilecek arkadaşlar aşağıdaki formlardan bana ulaşırsa sevinirim. kiki ifade simgesi

Bu konuda özel bir şekilde yardımınızın dokunabileceğini ya da senaryo konusunda görüşleri olan arkadaşlar varsa eğer, bana forumdan özel mesaj yoluyla ulaşabilirler.

Senaryo Editörlüğü Başvuru Formu

Manga Editörlüğü Başvuru Formu

Manga Ön Plan & Karakter Çizerliği Başvuru Formu

Manga Arka Plan Çizerliği Başvuru Formu

Ayırca karakter tasarımı ve manganın kapaklarını renklendirmek için de yardımcı 2 arkadaşa ihtiyacımız olacak. Meraklılar forumdan iletişim kurarsa sevinirim. ^_^

23. Beğen
    Laetitia reacted to Ghettosan in ( 12 / 12 ) Noragami   
    Arkadaşlar seriye başlayacaklar için şunu söylemek istiyorum. Konu yanlış alakasız gibi abuk sabuk konuşan tipler görüyorum defalarca açıklamama rağmen anlamayan tipler var o yüzden sitede yazmak yerine buraya yazıyorum izlemek isteyen arkadaşlara bilgi olsun diye.

Konu çevirisi yanlış veya eksik vb durumlarla alakası yoktur kesinlikle. Konu myanimelist'in açıkladığı konunun çevirisidir. Bunun için diyeceğim şudur bizde bir yerleri kaynak alıyor ve ona göre çeviriyoruz. En çok üzüldüğüm konu ise çeviremediği cümleleri sallayan fansub'un çevirmenin dediği laftır.
    ''Konu ile alakası yok bunu artık nasıl sallayarak çevirdi bilemiyorum.'' Bunu diyen kişi googletranslate kullanıp çeviri yapan biri. O yüzden ben diğer kişilere pek derdimi anlatamıyorum, forumda izlemek isteyen veya öyle bir düşüncesi olan arkadaşlar varsa onları bilgilendirmek istedim.

İyi seyirler :)
  24. Beğen
    Laetitia reacted to ShadowPiano in Piyano ile Anime Müzik Çalışmalarım   
    Merhaba tekrardan :D Guilty Crown'un daha önce "Krone" adlı parçasını çalmıştım, yine  Guilty Crown'dan bir parça çalmak istediğim için bu seçtim :) Umarım beğenirsiniz...

Yaklaşık 8 ay sonra sonunda bir Anime parçası yüklemeyi başarabildim :D Bu seferki parçam Parasyte' dan '' Next To You''... Animesini çok sevmiştim ve melodiyi de sevince bu parçayı çalmak istedim, umarım sizde severseniz :D Ve kanalıma abone olmayı unutmazsanız sevinirim. Daha fazla kişiye ulaşmak beni hem gururlandırıyor hem de daha fazla video yüklemem için beni motive ediyor ^^ Ve küçük bir uyarı yapmak istiyorum (Animesini izlemeyenler için) videoyu izlerken parmaklarıma bakın, yandaki videoya değil :D Küçük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz ^^'' Herkese iyi seyirler :D

Eski Videolar

Herkese merhaba ?? Daha önce Naruto'nun Sadness and Sorrow adlı parçasını çalmıştım (Belki izleyenler olabilir) Şimdiyse Piyano resitalinde sahnede çaldım ama bu sefer Hocamda bana Flütle eşlik etti ? Ufak bir hatam oldu ama o da heyecandan, daha önce sahnede kimseyle birlikte çalmamıştım çünkü ^^" Neyse fazla uzatmayayım... Umarım beğenirsiniz ????

Merhaba ^_^ Önceden Naruto çalmamı isteyen çok olmuştu bende Sadness And Sorrow adlı parçayı çalmaya karar verdim umarım beğenirsiniz :) Bu sene üniversite sınavına gireceğim için piyanoya çok fazla ağırlık veremiyorum ama sınavdan sonra daha fazla parçayla sizlerle olacağım ^^ Desteklerinizi esirgemezseniz çok memnun olurum ^_^
    Daha fazlası içinde instagramdan takip edebilirsiniz :) : https://www.instagram.com/alican5/

Tekrardan Merhaba :) 6 ay önceki sahne çalışmamdan sonra tekrar yeni bir parçayla yani yeni bir Anime parçasıyla sizlerleyim ^_^ Bu seferde Tokyo Ghoul'dan bir parça çalmak istedim.Eski videolarımı izledikçe bir sonraki videomun daha hatasız ve daha kaliteli olması için uğraşıyorum. Umarım beğenirsiniz ^_^ Her zaman söylediğim gibi amacım animeyi yani Animelerdeki bu güzel müziklerin Türkiye de daha fazla yayılmasını sağlamak hatta bir Türk olarak Türkiye dışına ulaşabilirsem ne mutlu bana :D Sizdende ricam desteklerinizi esirgememeniz... Paylaşıp daha çok insanın görmesini sağlarsanız çol mutlu olurum :) Ve çalışmalarıma zaman ayırıp izleyen herkese teşekkürler... :)

Önceki Videom

Herkese Merhaba  :) En son böyle bir Konuyu 1 yıl önce açmıştım , şimdi daha iyi bir şekilde karşınıza çıkmak cidden çok güzel  ^_^ Hemen kendimden bahsedeyim ;Beni tanıyanlar olabilir Fairy Tail Natsu coverım dan ve Geçen seneki Fairy Tail parçamdan (Klasik konuya giriş şeklim  :D) Amacım Türkiye de Animeyi daha çok duyurmak bunu da müziğin gücünü kullanarak yapmaya çalışıyorum  ^_^ Bu amaç uğrunda her seferinde kendimi geliştirmeye çalışıp daha  iyi şeylerle karşınıza çıkmak istiyorum  :) Bu video da tam 6 gün önce restalimde çekilmiş bir video, bu sefer Fairy Tail çalmak istemedim ve farklı bir Anime den olmasını istedim araştırırken de Guilty Crown un Krone parçasına denk geldim , parçayı ilk duyduğum anda hayran kaldım çünkü bana direk Guilty Crown daki duyguları hatırlattı , bende hemen gösteride bunu çalmalıyım diye düşündüm. Çok uzattım kısa keseyim... Gösteride kapanışı ben yaptım bu yüzden üzerimde büyük bir heyecan vardı yani hatalarım ondan kaynaklı  :D Parçayı bitirip öğretmenimin yanına gittiğim zaman ikimizinde gözleri dolmuştu  :D ( Kendiside bir animecidir) Sadede gelirsem sizlerden ricam bana amacımı gerçekleştirmemde yardımcı olmanız, bu yüzden siz animecilerin ve TurkAnime nin desteğini bekliyorum  :) Umarım sayenizde hedeflediğim yerlere ulaşa bilirim  ^_^
    ^_^

Önceki Çalışmalarımı Aşağıda bulabilirsiniz 

Öncelikle herkese kocaman bir Merhaba  :D Yine ben ve yine bir Anime müziğiyle karşınızdayım  :) Belki beni daha önceden sahnede çaldığım Fairy Tail Main Theme parçasından tanıyanlarınız olabilir. Fakat bu sefer size çok daha iyi bir parça ile geldim, bu videoyu sizlere sunmayı uzun süredir bekliyordum ama doğru zamanı bekledim... Kendimi daha fazla geliştirip, daha dinlenebilir bir parça çalmak istedim. Tekrar bir Fairy Tail parçası ama ilk videomu paylaşırken söylediğim gibi Fairy Tail in yeri bende çok ayrı. Kendimi bilerek başladığım ilk Anime, hatta Fairy Tail sayesinde bu parçayı ( ve diğer bütün parçaları) çalmamda yardımcı olan Piyano öğretmenim bile Animeci oldu  :D Çok uzatmışım >.<  :) Sadede gelirsem amacım hem Animeyi hem de Anime Müziklerini daha geniş kitlelere duyurmak, sizlerden ricamsa bu amacım doğrultusunda bana yardımcı olmanız. Videomu paylaşarak bana destek olursanız cidden çok sevinirim ( ve şimdi her zaman ki sözüm  :D ) 1 paylaşım bile benim için çok değerli  :) Özellikle TürkAnime yöneticileri bana destek olursa çok mutlu olurum  :rolleyes: . İlk videomda beklemediğim anda bir artış yaşanmıştı nedenini bulamamıştım ama daha sonra sizin sitede paylaştığınızı öğrendim bu yüzden geç de olsa çok teşekkür ederim :3 uzun bir metin oldu ama bana vaktinizi ayırdığınız için tekrar teşekkür eder ve iyi seyirler dilerim ^_^ Ayrıca yorumlarınız benim için çok önemli, lütfen yorum yapmadan geçmeyin :D

Önceki videomu aşağıda bulabilirsiniz :)

EVET MİNNA GEÇENLERDE İLK KEZ PİYANO RESİTALİNE ÇIKTIM VE DAHA FARKLI Bİ ŞEYLER YAPMAK VE ANİMEYİ DAHA DA YAYMAK ADINA RESİTALDE FAİRY TAİL DEN MAİN THEME İ ÇALDIM, HEM ÇALDIĞIM YERDE HEMDE DİĞER ANİMECİ ARKADAŞLARDAN ÇOK GÜZEL TEPKİLER ALDIM :D İLK PİYANO RESİTALİM OLDUĞU İÇİN HEYECANDAN HATALAR YAPTIM TABİ ^^" SONUÇ OLARAK BİR RİCAM VAR, SİZ YANİ BÜTÜN ANİMECİLERDEN YARDIM İSTİYORUM VİDEOMUN DAHA FAZLA YAYILMASI İÇİN 1 KERE BİLE PAYLAŞSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM... ŞİMDİDEN YARDIMI ESİRGEMEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ^_^ DAHA FAZLA VİDEOYLA YENİDEN KARŞINIZDA OLMAK DİLEĞİYLE :) :)
  25. Beğen
    Laetitia reacted to KuramaUN in ( 24 / 24 ) Magic Kaito 1412   
    Anime Adı : Magic Kaito 1412
    Anime Türü : Macera, Komedi, Romantik, Shounen
    Bölüm Sayısı : 24 / 24
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmen : Gamze "Laetitia" Deniz
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Babası genellikle ortalıkla görünmeyen Kaito Kuroba sıradan genç bir öğrencidir. Babası nedeni bilinmeyen bir sebepten öldüğü zaman, babasının gizli kimliğinin “Uluslararası Suçlu 1412: Hayalet Hırsız” olarak da bilinen meşhur uluslararası bir suçlu olduğunu ve belirli bir kuyruklu yıldızı (“Volley Kuyruklu Yıldızı”nı) geçerken göz yaşı döktüğü söylenilen, ölümsüzlüğü barındıran “Pandora Taşı”nı gizli bir örgütün bulmasına yardım etmeyi reddettiği için onlar tarafından öldürüldüğünü öğrenir. Kaito örgütün ölümsüzlüğü elde etmesini engelleyeceğine dair yemin eder, ve taşı aramaya başladığında babasının kimliğine bürünür. Taş hakkında bildiği şeyler ise, dolunay ışığının altında kırmızı renkte parladığı ve bir çifte taş, büyük bir taşın içinde başka bir taşın daha saklı bir biçimde, olduğudur. Bu bilgilere göre taşın diğerlerine oranla daha büyük ayrıca tuhaf bir hikayesi olması ve ay ışığını hiç görmeyen bir yerde olması gerekiyordur. Bu yüzden Kaito çok iyi korunmuş yerlerdeki tuhaf hikayeleri olan eşsiz taşları bulup çalar ve bir sonraki dolunaydan hemen sonra geri götürür.
      Klasör Linki

This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.