Jump to content

Lizardon

Üyeler
  • İçerik sayısı

433
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Lizardon got a reaction from HolySpirit in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    2 karakter tanıtımı makalesi çeviriyorum, nescafe içiyorum, whatsapp ile sesli mesaj yoluyla mesajlaşıyorum, yeni bölüm indiriyorum, forumları geziyorum, yarım saatte bir odadaki sobaya odun atıyorum... Daha ne olsun  :smile_artiz:
  2. Beğen
    Lizardon reacted to RinOsawa(Asu) in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    Hen Zemi 13. Bölüm Final Çeviriyorum Fakat 11.-12. Bölüm Çok Sorun Yaşadım İzleyen Görecektir Zihinsel Olarak Beni Yendikleri Kesin...
  3. Beğen
    Lizardon got a reaction from Eolo-sama in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    @Eolo-sama Ağlattın ya :( Ne diyeyim.

4. Beğen
    Lizardon reacted to Eolo-sama in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Yıllar önce GTA San Andreas oynamış olanları gözyaşlarına boğabilir dikkat :D

5. Beğen
    Lizardon got a reaction from typerion in Üsteki Üyenin Avatarını ve İmzasını Puanla   
    A= 9

İ= 11 (10 az geldi :) )

S= 10 
  6. Beğen
    Lizardon reacted to AlucardHell in Anime Karakterlerinin Yaşlarını ve Çekiciliklerini Sorduk   
    Çocukluğumuzun hatrına Ash büyümesin zaten
  7. Beğen
    Lizardon reacted to FrailSym. in Anime Karakterlerinin Yaşlarını ve Çekiciliklerini Sorduk   
    Vay... Küçükken çok severdim arkadaş.
  8. Beğen
    Lizardon got a reaction from tlhGS in Anime Karakterlerinin Yaşlarını ve Çekiciliklerini Sorduk   
    Uygulama iyi de Ash'in yaşının büyütülmeme nedeni maalesef ticari bir hamle. Fazlasıyla bilgim olduğu için detaylı anlatayım.

Yeni çıkan oyunlardaki karakterler gibi her bölgeye giderken sıfırdan başlıyor ve 10 yaşında olan yeni bir eğitmen gibi yolculuğuna devam ediyor. Ash'in yaşından iki kez bahsedilmiştir resmi olarak bu arada. 1ncisi animenin ilk bölümünde ikincisi de yıllar sonra BW serisinde ilk bölümde (2012 falandı sanırım). Boyu, görüntüsü, kısaca fiziksel görünümü büyümese de Ash ilk zamanlara göre çok çok değişti. Gayet olgun ve adam oldu. Animeyi izlemeyenler anlamaz bunu :/ Sadece fiziksel olarak yorumlama basit. Ancak hâlâ bir çocuk olarak görünmesi ve bilinmesi konusu değişmiyor maalesef. Pokémonda yaş ve karakterler uyumu tam değil. Örneğin animede Ash de dahil kimsenin yaşı değişmiyor. Brock 15 yaşında olarak biliniyor (Ash ile 3 bölge gezdi ve o da aynı yaşta kaldı). Profesör Oak da aynı, annesi de aynı, Gary de aynı. Yıllardır büyümüyor, yaşlanmıyor bu insanlar. Yani yaş meselesi değil, animede geçen yıl meselesi önemli. Üstünde çok konuşulan teoriler üretilen bir mesele. Belki de dünyada tek olacak bir şeye doğru gidiyor kahramanımızın hikayesi ama sonu büyük haliyle biter umarım.   

9. Beğen
    Lizardon reacted to Mileydi in Anime Karakterlerinin Yaşlarını ve Çekiciliklerini Sorduk   
    Anime Karakterlerinin Yaşları ve Çekicilikleri Nasıl Çıktı?
    Son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan BLINQ, gönderdiğiniz fotoğrafınıza göre yaş, cinsiyet ve çekicilik üzerine tahminlerde bulunuyor. Biz de sizler için belirlediğimiz karakterler üzerinde programın yaş ve çekicilik tahminlerini belirledik.
    Shanks (One Piece)
    Sanji (One Piece)

Boa Hancock (One Piece)

Diğer karakterler,

Aizen Sousuke (Bleach)En şaibeli sonuç. Kesin Kyouka Suigetsu’nun etkisi altındayız. 

Saitama (One Punch Man)   İşte en doğru tespit. Adam her durumda OK.

Sizler de aldığınız ekran görüntülerini bilgisayarınıza kaydedip yorum sistemi üzerindeki “Resim Yükle” seçeneğini kullanabilir, yorumlarınızla diğer anime karakterlerinin sonuçlarını paylaşabilirsiniz. Siz bu şekilde içeriği zenginleştirip diğer anime severlerle sonuçları paylaşırken biz de asıl konumuza gelelim. 
    BU ADAM KAÇ YAŞINDA?Aslında bu uygulamayı görünce çok heyecanlanmıştık. Yüzyıllardır hiç yaşlanmayan, masum görüntüsünün altında neler olduğu hala bir sır olan ve aslında kahramanların en güçlüsü olan aşağıda resimlerini gördüğünüz şüpheli şahsın yaşını belki de ortaya çıkartabilirdik. Yüzlerce görüntüsünü denedik ama hiçbiri sonuç vermedi. Hiçbir teknoloji bunu çözemedi! Anime ve manga dünyasının en büyük sırrı olan bu adam harbiden kaç yaşında?

ŞÜPHELİNİN GÖRÜNTÜLERİ

Kaynak: AnimeFantastica

10. Beğen
    Lizardon reacted to Kaxell in Top 23 En Sapık Bayan Anime Karakterleri   
    Japonya haricinde yaşayan otakuların katıldıkları  bir anketle karşınızdayım. Otakuların "En sapık bayan anime karakterleri" sorusunu cevaplandırmasıyla beraber bu yaz izleme fırsatı bulduğumuz Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai animesinden Anna karakterinin listede bir numaraya oturduğunu görüyoruz.

İşte Sonuçlar!: 

1. Anna Nishikinomiya - Shimoneta

2. Rika Shiguma - Boku wa Tomodachi ga Sukunai

3. Momo Deviluke - To LOVE-Ru

4. Rias Gremory - High School DxD

5. ve 6. Riko & Ako Suminoe - Kiss X Sis

7. Kuroko Shirai - To Aru Kagaku No Railgun

8. Akeno Himejima - High School DxD

9. Chizuru Minamoto - Kanokon

10. Amakusa Shino - Seitokai Yakuindomo

11. Kajou Ayame - Shimoneta

12. Miyamae Kanako - Maria†Holic

13. Kousaka Kirino - Oreimo

14. ve 15. Panty and Stocking - Panty & Stocking

16. Fujiko Mine - Lupin III

17. Miwako Mizukoshi - Hen Zemi

18. Hana Midorikawa - Prison School

19. Yamada - B Gata H Kei

20. Yaya - Unbreakable Machine-Doll

21. Nyaruko - Haiyore Nyaruko-san

22. Suruga Kanbaru - Monogatari Series

23. Maria Naruse - Shinmai Maou no Testament

11. Beğen
    Lizardon reacted to RinOsawa(Asu) in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    Son Kez Yazıyorum Kusurumuza Bakmayın Adminler :) Ben Herhangi Bir Fansuba Bağlı Değilim Beğendiğim Seriler Vardı Çevirisi Bırakılmış Başladım Çevirmeye Zaten İng-Japonca Biliyorum Sorun Olmadan Çevirdim Yarın Encoder Arkadaş Encode Yapmayı Gösterecek  Çeviri Yapıyoruz Ama Siteye Yüklemeyince Önemi Olmuyor 2 Kişi Hızlıca Yükleyip Upload Edeceğiz :) Bu Arada Çevirdiğim Bölümü Mutlaka İzlerim Bir Sorun Ortaya Çıktı Mı Diye...
  12. Beğen
    Lizardon reacted to Anonymmy in Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)   
    Müzük dinliyorum. Akşam yemeği vakti uyuduğum için bir şey yemedim, karnım acıktı ve yemek yememek için zor duruyorum. Birazdan amaaan gelsin kilolar diyerek mutfağa yürüyeceğim.
  13. Beğen
    Lizardon got a reaction from Raffee in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Efsaneler ölmez

14. Beğen
    Lizardon reacted to Abrek-kun in Anime&Manga Türleri ve Bilinmesi Gerekenler   
    Merhabalar,
    Anime&Manga seyrederken/okurken hepimizin aklına illaki takılan bazı kelimeler olmuştur. Bazılarımız bu kelimeleri bir şekilde öğrendik, fakat bazılarımız belki üşengeçlikten belki de uzun yazılar okumak istemediklerinden bu kelimeleri es geçmişlerdir. Hatta itiraf etmeliyim ki bu video sayesinde bende birçok yeni kelime öğrendim. Ayrıca Anime&Manga kültürüyle yeni tanışmış ve bu kültür hakkında bilgisi olmayan arkadaşları da gözardı etmemek gerek. Eh.. günden güne yeni Anime&Manga severler kazanıyoruz sonuçta.
    Hem yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olması açısından, hem de yazı okumaktan üşenen arkadaşlar için; internetteki çeşitli kaynaklardan topladığım bilgileri kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi seyirler.
    Not: Eğer videosunu çekmemi istediğiniz öğretici bir konu varsa, bana özel mesaj yoluyla iletebilirsiniz. Böylelikle insanlara yalnızca forumlar yoluyla değil, videolar yoluyla da ulaşabiliriz.
    http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UclBxxEg_ao
    Nelerden bahsedildi?
    -Filler nedir?
    -Spoiler nedir?
    -OVA/OAV nedir?
    -Fansub nedir?
    -Doujinshi nedir?
    -Seiyuu nedir?
    -Manhwa nedir?
    -Sci-Fi nedir?
    -Shounen nedir?
    -Shoujo nedir?
    -Seinen nedir?
    -Josei nedir?
    -Mecha nedir?
    -Bishounen nedir?
    -Bishoujo nedir?
    -Ecchi nedir?
    -Shounen-ai nedir?
    -Shoujo-ai nedir?
    -Yaoi nedir?
    -Yuri nedir?
    -Hentai nedir?
    -Harem nedir?
    -Cosplay nedir?
    -Cosplayer nedir?
    -Fan Fiction nedir?
    -Fan Art nedir?
    -Movie nedir?
    -Yakuza nedir?
    -ONA nedir?
    -OST nedir?
    -OAD nedir?
    Bütün Anime&Manga severlere sevgilerle...
  15. Beğen
    Lizardon got a reaction from Barış in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nice animeli yıllara :)
  16. Beğen
    Lizardon reacted to SnoW_DeaD in Anime karakteri olsaydınız   
    Kendinizi anime karakteri yapcak olsanız nasıl yapardınız?
    Ben hep bunu düşünürüm sizede sorayım dedim ;D Şu an karakter olarak şöyle karar verdim.Yeteneğim istediğim gücü yaratabilme(egoistçe farkındayım ;D ) Görevim dünya lordu olarak dünyayı dış gezegendeki lordlardan korumak.Ancak dünya halkının iyiliği için başka varlıkların olduğunu insanlardan gizliyorum.kişilik olarak luffy,dante,alucard karışımı bir şey ;D kıyafetimde zek asakura(shaman king) böyle bir şey benimki bakalım sizinki nasıl ;D
  17. Beğen
    Lizardon reacted to OverLord in Anime Hakkında Bilmeniz Gerekenler   
    Osamu Tezuka, Japonya'da çağdaş animenin öncüsü olarak kabul edilir. Genç yaşta 8 mm'lik kamerasıyla küçük animasyonlar çekmeye başlamış ve bu animasyonlarında Walt Disney ve Max Fleischer'ın eserlerinden ilham almıştır. Onun izinden yürüyen sanatçıların yapıtlarıyla anime adı verilen yeni bir stil ortaya çıkmıştır.

Anime tarihi 20'inci yüzyıl başlarında Japon film yapımcılarının Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya'daki animasyon tekniklerini keşfetmesiyle başlamıştır.
    Bu dönemde Japonya'da filmlere alternatif bir hikâye anlatımı sunabilen animasyon oldukça popüler olmuştur. Amerika'da filmler ve şovlar için oldukça büyük bütçeler mevcut iken, Japonya'da küçük bir piyasayı ve bütçe, yer, ve aktörlük eksikliklerini de taşıyordu. Batılı aktörlere benzeyen aktörlerin bulunmaması Avrupa, Amerika ve fantezi dünyalarında Asyalı oyuncuların varolmasını imkânsız kılıyordu. Animasyonun değişik kullanımları Japonlar'a benzemeyen karakterler ve yerlerin yaratılmasına sebep vermiştir.
    1970'li yıllarda manga çizimleri büyük bir ilgi çekmiştir. Bu çizimlerin büyük bir çoğunluğu da animasyonlarda kullanılmıştır; özellikle Osamu Tezuka bir efsane ve "Manga'nın Tanrısı" haline gelmiştir. Eserlerinin ve diğer tasarımcıların da etkisiyle, anime günümüzdeki sanatın mutlak karakteristiklerini ve türlerini yaratmıştır. Mecha tarzı Tezuka tarafından şekil almış, Go Nagai ve diğerleri de geliştirmiştir. Yoşiyuki Tomino'nun katkısıyla da bir devrim gerçekleşmiştir. Gundam ve Macross gibi mecha animeleri 80ler'in klasikleri arasına girmiştir ve mecha türü anime günümüzde hala Japonya'da ve dünyada popülerdir. 1980ler'de anime Japonya'da ana görüş haline gelmiştir ve büyük bir üretime geçmiştir. Bununla beraber manga da popülaritesini Japonya'da ve dünyada zirveye taşımıştır. 1990lar'ın ortasında ve sonunda, ayrıca 2000ler'de anime tüm ülkelerde popüler olmuştur.

Diğer çizgi filmlerden farkı
    Animeler normalde insanların anladığı şekilde çizgi filmler değillerdir. Çizgi film denilince insanların ilk aklına gelen Tweety, Scooby Doo gibi çocuklara hitap eden animasyonlardır. Animeler ise her yaştan insan için yapılır ve gerçek hayatta olan veya olmayan hemen her şey onun konusu olabilir. Çizimleri çok farklı ve etkileyicidir. Hatta Japonya'da Prime Time denilen izlenme aralığına konan milyonlarca kişinin izlediği animeler de bulunmaktadır.

Görsel özellikler
    Büyük gözler ve uzun bacaklar: Animelerin karakteristik özelliği
    Bazı animelerde karakterlerin büyük gözleri, uzun bacakları vardır. Bunu Japonlar'ın kısa boylu ve çekik gözlü olmalarının yarattığı bir komplekse bağlayarak açıklayanlar vardır ancak bu açıklama çizimlerin kökeninde batılı örnekler olduğunun bilinmemesinden kaynaklanır. İlk Walt Disney çizgi filmlerindeki karakterlerin büyük gözleri ve uzun bacakları vardı (Bambi vb.). Bu çizim tarzı bugün bazı batı animasyonlarında hala kullanılmaktadır. Örnek olarak Show TV ve TRT'de yayınlanmış olan Genç Pocahontas'ı ve İngiltere'de yapılmış olan Genç Robin Hood'u gosterebiliriz. Bu çizgi filmlerde de büyük gözleri, uzun bacakları olan karakterler kullanılmıştır ama bunlar anime değildir.
    Walt Disney'den etkilenen Osamu Tezuka'nın yapmış olduğu animeler Disney'in bu tür çizimlerini kullanmışlardır ve bu uygulama bazı animelerde bugün de sürmektedir. Yani bu çizimlerin kökeni Japonların kısa olması değil, Walt Disney'in etkisidir. Bütün animelerde uzun bacak ve büyük göz kullanılmaz. Türkiye'de genelde sadece bu tür de olan animeler yayınlandığı için bu konuda bilgisi olmayan insanlar böyle sanmaktadır.

Japonlar'ın boy-göz takıntıları nedeniyle böyle şeyler yaptıklarına dönük inanç tamamen bir Aristo Mantığı'nın bir çıkarımıdır. Yani "biber acıdır, hayat da acıdır, demek ki hayat biberdir" gibi bir önermedir. Bu konuda doğru ve gerçek yorumlar yapabilmek için derin bir tarih ve psikoloji bilgisine ihtiyaç vardır. Uzakdoğu insanında böyle bir takıntı olduğu yadsınamaz. Japonya'da çoğu genç kız uzun topuklu ayakkabı giyer. Ama unutulmaması gereken bir şey varsa bunun sadece uzakdoğuya özgü bir takıntı olmadığıdır. Bu takıntı az veya çok yeryüzündeki bütün ülkelerde, bütün ırklarda vardır. Ama animelerde sadece büyük gözler uzun bacaklar değildir göze çarpan, çoğunluğunda bizim normal hayata verdiğimiz tepkiler mimikler ve jestler daha fazla abartılı bir görsellikle ifade edilir.
    Dünya animasyonundaki yeri

Türkiye'de bilinmemesine karşın birçok anime dünya çapında hayranlıkla izlenmekte ve değişik ülkelerdeki birçok saygın festivalde ödüller kazanmaktadır.

İlk renkli anime sinema filmi olan 1958 yapımı The White Snake Enchantress'ın Venedik, Meksika ve Berlin festivallerinde ödüller kazanmasının ardından dünya çapında söz sahibi olmaya başlayan animeler, uluslararası yarışmalardaki bu başarılarını her yıl daha da arttırarak sürdürmektedirler.

Anime'nin başarısına doğal olarak batılı animasyon şirketleri de kayıtsız kalmamaktadır. Uzun süredir batılı şirketlerle ortaklaşa birçok proje yapılmaktadır ve sonuçta ortaya mükemmel animeler çıkmaktadır. Buna Fransız-Japon ortak yapımı olan Mysterious Cities of Gold (Türkiye'de bilinen ismiyle Güneşin Oğlu Esteban) gibi birçok örnek sayılabilir. Ayrıca, batı animasyonun temsilciliğini yapan Disney de artık animelerin başarısını açıkca kabul etmektedir.

Bu nedenle, 1996 yılında yapılan Disney-Tokuma anlaşmasıyla Disney, Japon animasyonunun en büyük temsilcisi olan Studio Ghibli'nin anime filmlerinin dünya çapında dağıtımını ve pazarlanmasını üstlenmiştir. Ayrıca Disney, Studio Ghibli'nin hazırladığı anime filmlerinin üretim masraflarının bir kısmını karşılayarak bu filmlere yatırım yapmaya başlamıştır. Mesela Studio Ghibli'nin Tonari no Yamada-kun (My Neighbours the Yamadas) adlı filminin 2.4 milyar yen tutan üretim maliyetinin %10'u Disney tarafından ödenmiştir. Ayrıca Disney, anlaşma uyarınca dağıtımını üstlendiği Studio Ghibli filmlerinden olan Princess Mononoke'nin İngilizce dublajı için 2.4 milyon dolar harcayarak animelere verdiği önemi bir kez daha vurgulamıştır.

^^Yapılan ilk animeden bir kare^^

Anime (Japonca: アニメ, Anime telaffuzu: "anime"), animasyon veya çizgi film anlamına gelen Fransızca kökenli, Japonca bir kelimedir.
    Animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. OAV veya OVA denilen videolar şeklinde de piyasaya sürülebilirler.
    Animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir.

TARIHÇE
    Osamu Tezuka, Japonya'da çağdaş animenin öncüsü olarak kabul edilir. Genç yaşta 8 mm'lik kamerasıyla küçük animasyonlar çekmeye başlamış ve bu animasyonlarında Walt Disney ve Max Fleischer'ın eserlerinden ilham almıştır. Onun izinden yürüyen sanatçıların yapıtlarıyla anime adı verilen yeni bir stil ortaya çıkmıştır.

Anime tarihi 20'inci yüzyıl başlarında Japon film yapımcılarının Fransa, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya'daki animasyon tekniklerini keşfetmesiyle başlamıştır.

Bu dönemde Japonya'da filmlere alternatif bir hikaye anlatımı sunabilen animasyon oldukça popüler olmuştur. Amerika'da filmler ve şovlar için oldukça büyük bütçeler mevcut iken, Japonya'da küçük bir piyasayı ve bütçe, yer, ve aktörlük eksikliklerini de taşıyordu. Batılı aktörlere benzeyen aktörlerin bulunmaması Avrupa, Amerika ve fantezi dünyalarında Asyalı oyuncuların varolmasını imkansız kılıyordu. Animasyonun değişik kullanımları Japonlar'a benzemeyen karakterler ve yerlerin yaratılmasına sebep vermiştir.

1970'li yıllarda manga çizimleri büyük bir ilgi çekmiştir. Bu çizimlerin büyük bir çoğunluğu da animasyonlarda kullanılmıştır; özellikle Osamu Tezuka bir efsane ve "Manga'nın Tanrısı" haline gelmiştir. Eserlerinin ve diğer tasarımcıların da etkisiyle, anime günümüzdeki sanatın mutlak karakteristiklerini ve türlerini yaratmıştır. Mecha tarzı Tezuka tarafından şekil almış, Go Nagai ve diğerleri de geliştirmiştir. Yoşiyuki Tomino'nun katkısıyla da bir devrim gerçekleşmiştir. Gundam ve Macross gibi mecha animeleri 80ler'in klasikleri arasına girmiştir ve mecha türü anime günümüzde hala Japonya'da ve dünyada popülerdir. 1980ler'de anime Japonya'da ana görüş haline gelmiştir ve büyük bir üretime geçmiştir. Bununla beraber manga da popülaritesini Japonya'da ve dünyada zirveye taşımıştır. 1990lar'ın ortasında ve sonunda, ayrıca 2000ler'de anime tüm ülkelerde popüler olmuştur.

FARKI
    Animeler normalde insanların anladığı şekilde çizgi filmler değillerdir. Çizgi film denilince insanların ilk aklına gelen Bugs Bunny, Tweety, Scooby Doo gibi çocuk zekasındaki animasyonlardır. Halbuki animeler her yaştan insan için yapılır ve gerçek hayatta olan veya olmayan hemen her şey onun konusu olabilir. Çizimleri çok farklı ve etkileyicidir. Hatta Japonya'da Prime Time denilen izlenme aralığına konan milyonlarca kişinin izlediği animeler de bulunmaktadır. Bazı animenlerin içerisinde çeşitli derecelerde cinsellik öğeleri de bulunmaktadır. Küçük izleyicilerin anlamayacağı sadece yetişkinlerin sezebileceği yapımlardır.

GÖRSEL
    Bazı animelerde karakterlerin büyük gözleri, uzun bacakları vardır. Bunu Japonlar'ın kısa boylu ve çekik gözlü olmalarının yarattığı bir komplekse bağlayarak açıklayanlar vardır ancak bu açıklama çizimlerin kökeninde batlı örnekler olduğunun bilinmemesinden kaynaklanır. İlk Walt Disney çizgi filmlerindeki karakterlerin büyük gözleri ve uzun bacakları vardı (Bambi vb.). Bu çizim tarzı bugün bazı batı animasyonlarında hala kullanılmaktadır. Örnek olarak Show TV ve TRT'de yayınlanmış olan Genç Pocahontas'ı ve İngiltere'de yapılmış olan Genç Robin Hood'u gosterebiliriz. Bu çizgi filmlerde de büyük gözleri, uzun bacakları olan karakterler kullanılmıştır ama bunlar anime değildir.(edit.RedBaron)

Walt Disney'den etkilenen Osamu Tezuka'nın yapmış olduğu animeler Disney'in bu tür çizimlerini kullanmışlardır ve bu uygulama bazı animelerde bugün de sürmektedir. Yani bu çizimlerin kökeni Japonların kısa olması değil, Walt Disney'in etkisidir. Bütün animelerde uzun bacak ve büyük göz kullanılmaz. Türkiye'de genelde sadece bu tür de olan animeler yayınlandığı için bu konuda bilgisi olmayan insanlar böyle sanmaktadır.
    Japonlar'ın boy-göz takıntıları nedeniyle böyle şeyler yaptıklarına dönük inanç tamamen bir Aristo Mantığı'nın bir çıkarımıdır. Yani "biber acıdır, hayat da acıdır, demek ki hayat biberdir" gibi bir önermedir. Bu konuda doğru ve gerçek yorumlar yapabilmek için derin bir tarih ve psikoloji bilgisine ihtiyaç vardır. Uzakdoğu insanında böyle bir takıntı olduğu yadsınamaz. Japonya'da çoğu genç kız uzun topuklu ayakkabı giyer. Ama unutulmaması gereken bir şey varsa bunun sadece uzakdoğuya özgü bir takıntı olmadığıdır. Bu takıntı az veya çok yeryüzündeki bütün ülkelerde, bütün ırklarda vardır. Ama animelerde sadece büyük gözler uzun bacaklar değildir göze çarpan, çoğunluğunda bizim normal hayata verdiğimiz tepkiler mimikler ve jestler daha fazla abartılı bir görsellikle ifade edilir.(edit.RedBaron)
  18. Beğen
    Lizardon got a reaction from Amygirl in Aria - Pokémon   
    Japonca Adı: Elle Göz Rengi: Kırmızı Saç Rengi: Kırmızı Memleketi: Bilinmiyor Bölge: Kalos Eğitmen Sınıfı: Sanatçı Japonca dublaj ses: Marina Ioue İngilizce dublaj ses: Lindsay Sheppard   İlk olarak "A PokéVision of Things to Come!" bölümünde Poké Vizyon videosunda görülmüştür. O Kalos'un bilinen yüzlerinden biri olarak, videolarda genellikle top 10 listesinde yer almış bir kişi olarak görülmüştür. Birinci olduğu video'yu Ash ve diğerleriyle izleyen Serena'ya ilham kaynağı olmuştur. Yani, Serena'nın da bir video hazırlamasına vesile olmuştur.     Aria "Day Three Blockbusters!" bölümünde hatırlanılan bir sahnede görülmüştür! Shauna'nın anlattığına göre Aria bir Pokémon Sanatçısı olarak hayranları için Poké Vizyon videoları hazırlayıp sunmaya devam etmiştir. Aria, birçok Pokémon Şovu'nu kazanarak Usta Sınıfı'na çıkmış ve Usta Sınıfı'nı da kazanarak Braixen'i ile birlikte Kalos Kraliçesi olmuştur.     Aria ilk kez "Dreaming a Performer's Dream!" bölümünde Lagoon Kasabasındaki Acemi Sınıfı Pokémon Şovu için Braixen'i ile açılış gösterisi yaparak anime de kişisel olarak görülmüştür. Ash, Shauna, Bonnie, Clemont ve Serena da gösteriyi izlemiştir. Braixen ile birlikte sadece Ateş tip hareketler ile sopayı birbirlerine fırlatarak şov yapmışlardır. Final hareketi ise Fire Blast olmuştur.     "A Race for Home!" bölümünde Serena, Pokémonları ile eğitim yaptığı sırada Aria'yı hatırlamış ve kısa bir süre Lagoon Kasabası Pokémon Şovu'ndan kesit gösterilmiştir.   "Battling with Elegance and a Big Smile!" bölümünde sahne kostümlerinden farklı olarak dışarıda giydiği farklı elbisesi ile görülmüştür. Hayranları tarafından tanınmamak için böyle giyindiği düşünülmektedir ki, Serena da onu tanıyamamıştır. Serena ile ilk karşılaşması bir mağaza vitrini önünde olmuştur ve daha sonra birlikte alış-verişe çıkarak yemek yemişlerdir. Yemek sırasında gülümsemenin öneminden ve insanları olumlu yönde etkileyecek bir duruşa sahip olması gerektiğinden bahsetmiştir. Sonra da Serena ile İkili Maç yapmıştır. Ancak maç sırasında telefonu çalmış ve acele bir işi çıktığı için gitmesi gerektiğini söylemiştir. Bu yüzden maç yarıda kalmıştır. Diğer gün Serena, Aria'yı televizyonda Performans sergilerken görmüş ve ancak o zaman onun Aria olduğunu anlayabilmiştir.     Aria "Performing with Fiery Charm!" bölümünde Serena'nın yer aldığı Dendemille Kasabasında ki Pokémon Şovu'nu Pokémonları ile birlikte televizyondan izlemiştir.     "Tag Team Battle Inspiration!" bölümünde Serena, Aria ile maçı sırasında yaptığı konuşmayı hatırlamıştır.    Son olarak XY104. Bölüm tanıtımında da Monsieur Pierre'e Dans partisinde eşlik ettiği görülmüştür.     Pokémonları   Delphox    
        Bildiği Hareketler: Fire Spin, Fire Blast, Mystical Fire ve Flamethrower   Aromatisse    
        Bildiği Hareketler: Reflect ve Charge Beam   Kaynak: Bulbapedia / çeviri bana ait ve eklemeler yaptım. 104. Bölüm tanıtım resmi hariç tüm resimler alıntıdır. Animede görüldükçe güncellenecektir.
  19. Beğen
    Lizardon got a reaction from Nones in Aria - Pokémon   
    Japonca Adı: Elle Göz Rengi: Kırmızı Saç Rengi: Kırmızı Memleketi: Bilinmiyor Bölge: Kalos Eğitmen Sınıfı: Sanatçı Japonca dublaj ses: Marina Ioue İngilizce dublaj ses: Lindsay Sheppard   İlk olarak "A PokéVision of Things to Come!" bölümünde Poké Vizyon videosunda görülmüştür. O Kalos'un bilinen yüzlerinden biri olarak, videolarda genellikle top 10 listesinde yer almış bir kişi olarak görülmüştür. Birinci olduğu video'yu Ash ve diğerleriyle izleyen Serena'ya ilham kaynağı olmuştur. Yani, Serena'nın da bir video hazırlamasına vesile olmuştur.     Aria "Day Three Blockbusters!" bölümünde hatırlanılan bir sahnede görülmüştür! Shauna'nın anlattığına göre Aria bir Pokémon Sanatçısı olarak hayranları için Poké Vizyon videoları hazırlayıp sunmaya devam etmiştir. Aria, birçok Pokémon Şovu'nu kazanarak Usta Sınıfı'na çıkmış ve Usta Sınıfı'nı da kazanarak Braixen'i ile birlikte Kalos Kraliçesi olmuştur.     Aria ilk kez "Dreaming a Performer's Dream!" bölümünde Lagoon Kasabasındaki Acemi Sınıfı Pokémon Şovu için Braixen'i ile açılış gösterisi yaparak anime de kişisel olarak görülmüştür. Ash, Shauna, Bonnie, Clemont ve Serena da gösteriyi izlemiştir. Braixen ile birlikte sadece Ateş tip hareketler ile sopayı birbirlerine fırlatarak şov yapmışlardır. Final hareketi ise Fire Blast olmuştur.     "A Race for Home!" bölümünde Serena, Pokémonları ile eğitim yaptığı sırada Aria'yı hatırlamış ve kısa bir süre Lagoon Kasabası Pokémon Şovu'ndan kesit gösterilmiştir.   "Battling with Elegance and a Big Smile!" bölümünde sahne kostümlerinden farklı olarak dışarıda giydiği farklı elbisesi ile görülmüştür. Hayranları tarafından tanınmamak için böyle giyindiği düşünülmektedir ki, Serena da onu tanıyamamıştır. Serena ile ilk karşılaşması bir mağaza vitrini önünde olmuştur ve daha sonra birlikte alış-verişe çıkarak yemek yemişlerdir. Yemek sırasında gülümsemenin öneminden ve insanları olumlu yönde etkileyecek bir duruşa sahip olması gerektiğinden bahsetmiştir. Sonra da Serena ile İkili Maç yapmıştır. Ancak maç sırasında telefonu çalmış ve acele bir işi çıktığı için gitmesi gerektiğini söylemiştir. Bu yüzden maç yarıda kalmıştır. Diğer gün Serena, Aria'yı televizyonda Performans sergilerken görmüş ve ancak o zaman onun Aria olduğunu anlayabilmiştir.     Aria "Performing with Fiery Charm!" bölümünde Serena'nın yer aldığı Dendemille Kasabasında ki Pokémon Şovu'nu Pokémonları ile birlikte televizyondan izlemiştir.     "Tag Team Battle Inspiration!" bölümünde Serena, Aria ile maçı sırasında yaptığı konuşmayı hatırlamıştır.    Son olarak XY104. Bölüm tanıtımında da Monsieur Pierre'e Dans partisinde eşlik ettiği görülmüştür.     Pokémonları   Delphox    
        Bildiği Hareketler: Fire Spin, Fire Blast, Mystical Fire ve Flamethrower   Aromatisse    
        Bildiği Hareketler: Reflect ve Charge Beam   Kaynak: Bulbapedia / çeviri bana ait ve eklemeler yaptım. 104. Bölüm tanıtım resmi hariç tüm resimler alıntıdır. Animede görüldükçe güncellenecektir.
  20. Beğen
    Lizardon got a reaction from Anonymmy in Aria - Pokémon   
  21. Beğen
  22. Beğen
    Lizardon reacted to Witch in İtiraf Köşesi   
    İtiraf ediyorum ne itiraf edeceğimi unuttum. xD Daha doğrusu nereden başlasam ki. Uzun zamandır uğramadım buraya. *-* Neden geliyorsam sanki yazarak dökebiliyormuşum gibi duygularımı. :P Deneyeceğim. >: Öhöm. Böyle kendimi çok boş hissediyorum. Uzun zaman sonra tekrar. Kimseye yararım yok zararım da yok öyle boş bir insanım.-. İnsanların fark etmemesine şaşırıyorum. Hiçbir işe yaramıyorum. Bu kadar sanırım. Evet bu kadar._.
  23. Beğen
    Lizardon reacted to RinOsawa(Asu) in Siebold - Pokémon   
    Tanıtım İçin Teşekkürler Aslında Bunları Tek Konu Altında Toplasan Daha İyi Olurdu Bence Pokemon Karakter Tanıtımları Diye Hepsini 1 Çatı Altında Anlatman Daha İyi Olur Diye Düşünüyorum Fakat Flood Olabilir O Sorun Olacaktır...
  24. Beğen
    Lizardon got a reaction from Kikuchi in Lysandre - Pokémon   
    Pokémon XY, XY&Z ve Mega Evolution Special'ı yavaştan siteye yüklemeye başladığımıza göre artık karakter tanıtımlarının da vakti gelmiş demektir. 4 bölümlük Mega Evolution Special serisini izlemeyenler için biraz spoiler içerebilir ancak resim ve anlatımı kısıtlayarak anlattım. Yani izleyince tadı kaçmayacak şekilde.

Japonca Adı: Fleur-de-lis

Göz Rengi: Mavi
    Saç Rengi: Turuncu
    Memleketi: Bilinmiyor
    Bölge: Kalos
    Eğitmenlik Sınıfı: Team Flare Patronu
    İngilizce dublaj sesi: H.D Quinn
    Japonca dublaj sesi: Hideaki Tezuka

Lysandre'nin ilk sahneye çıktığı bölüm Mega Evolution Special 1.Bölüm'dür. Ekranda görünmese de Alain'ı Holo Caster ile aramış ve ona bir Mega Taş'ın yerini belirtmiştir. Bölüm sonunda Alain'ın Mega Charizard X'i ve Siebold'un Mega Blastoise'i ile yaptığı maç sırasında, Charizard'ın gücünü gözlemlemiştir. 

Lysandre Mega Evolution Special 2.Bölüm'de bu sefer Hoenn'de tekrar görülmüştür. Steven Stone ve Alain arasında gerçekleşen maç sırasında araya girip onları durdurmuş ve kendini tanıtmıştır. Geçmişte Alain ile bir Ampharosite için mücadele ettiği görülmüştür. Daha sonra Alain'ı Laboratuvarı'na götürmüş ve Mega Evrim enerjisi'ni barışçıl amaçlarla kullanacağını açıklayarak ona iş teklif etmiştir. Lysandre Mega Yüzük ve Charizardite X'i Alain'e layık görmüştür ve Prof. Sycamore'a bilgi vermeyerek araştırmalarında kendisine yardım etmesini teklif etmiştir. Kötü niyetli insanların Prof. Sycamore'a zarar verebileceği'ni belirterek onu bilgi vermeme konusunda korkutmuştur. Daha sonra, Alain, Steven Stone ve Mairin ile yolculuk ederek eski bir harabe ve anıttaşı'nı ortaya çıkarmıştır. Ancak anıttaşı üzerinde yaptığı araştırma sırasında yanlışlıkla Rayquaza'yı çağırmış ve Rayquaza da Mega Evrimleşerek harabeler ile anıttaşı'nı yok etmeye çalışmıştır. Lysandre Rayquaza ile karşılaştıktan sonra, Rustboro şehri yakınında anıttaşı'na benzer bir enerji bulmuş ve Alain'ın oraya gidip araştırma yapmasını istemiştir. Ayrıca değerli bilgilere sahip olması nedeniyle Hoenn Şampiyon'u Steven Stone'u yakından gizlice izlemesini istemiştir. 

Mega Evolution Special 3.Bölümde de Alain ve Steven Stone'a talimat verirken görülmüştür. Daha sonra Mega Rayquaza, Primal Groudon ve Primal Kyogre'ı yendiği sırada anıttaşı'nı araştırmaları için kullanacağını belirterek onu bir denizaltı ile alıp götürmüştür. 

Mega Evolution Special 4.Bölümde Lysandre bilim adamları ile anıttaşı'nı araştırırken ve Alain'ın Mega Evrimli Pokémon Eğitmenleri ile maçını izlerken görülmüştür. Daha sonra, Mairin'in Chespie'si Zygarde Core üzerinde gerçekleştirilen araştırma deneylerine müdahale etmiş ve Zygarde Core'u kurtarmaya çalışmıştır. Lysandre Alain'ın zaferini tebrik ederken Chespie'nin komaya girdiğini öğrenir. Lysandre Alain'e Chespie'yi kurtarmak için Mega Evrim verilerini toplamaya devam etmesi gerektiğini söyler. Ayrıca Alain'ın maçı sırasında son rakibi olan Malva ile Lysandre'nin yakın olduğu görülmüştür. Lysandre XY&Z serisinde de önemli bir düşman rolünde olacak gibi görünüyor. Son olarak oyunlarda Prof. Sycamore'un öğrencisi iken, Mega Evolution Special 4.Bölümde Sycamore ile ilk kez tanıştığı görülmüştür.

Lysandre Pokémon XY&Z serisinin ilk bölümünde ilk sahnelerde, openingde ve son sahnede görülmüştür. En son dokuzuncu bölümde Z'yi araştırırken görülmüştür.

Pokémonları

Pyroar

Genellikle Poké Topu dışında ve Lysandre'nin yanında görülmüştür.

Kaynak: bulbapedia.bulbagarden.net / ayrıca çeviriye eklemeler de yaptım. Animede görüldükçe konu güncellenecektir.
  25. Beğen
    Lizardon reacted to RinOsawa(Asu) in Lysandre - Pokémon   
    Tanıtım İçin Teşekkürler Fakat Pokemon İzlemiyorum Artık :) Küçükken İzlerdim Ama Şuan Tüm Seriyi Türkçe Yada Alt Yazılı Bulmak Zor Biraz Eskise De Güzeldi ...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.