Jump to content

Luluna

Üyeler
  • İçerik sayısı

832
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Luluna reacted to FrailSym. in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Eline sağlık. Ben hayatta yapamam bu tarz şeyleri, hiç yeteneğim yoktur.
  2. Beğen
    Luluna reacted to Raffee in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Ayy ya çok güzel olmuşlar :3 Paperchild mi ne diyorlardı buna ben de bir tane yapmıştım , zaten onu yapınca da zirvede bıraktım resim kariyerimi :D
    Çok güzel olmuş *~*
  3. Beğen
    Luluna got a reaction from BodomNight in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Selam gençlik,
    Evet yine ben ve can sıkıntısından uğraştığım boş işler. Öylesine kalemin ucuyla 2-3 chibi çizip oyalandım kendi çapımda. Şimdilik bu kadar var ama çizdikçe atarım, yeni kurgular oluşturup daha özenli çizerim artık  :P

Saitama-kun ve Genos-kun vs İskelet amca

Saitama ve Fırat :D

Mutfağımdaki fare Luffy

Turkuaz rengim olmadığından yeşil saçlı olmak zorunda kalan Miku'nun mikrofonla savaşı

EKLENTİ:

Haruka'nın isteği üzerine Haru-Chibi  :rolleyes:

EKLNTİ2

Absentia'nın isteği: Gündüzleri cici bir öğrenci, geceleri ise part-time ninja :P& :P; :P& :P;

EKLENTİ 3

Witch'in isteği  ^_^& ^_^ ^_^

GokTengri'nin isteği Rin Tohsaka ve bonusu Archer

4. Beğen
    Luluna got a reaction from Kadir- in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Selam gençlik,
    Evet yine ben ve can sıkıntısından uğraştığım boş işler. Öylesine kalemin ucuyla 2-3 chibi çizip oyalandım kendi çapımda. Şimdilik bu kadar var ama çizdikçe atarım, yeni kurgular oluşturup daha özenli çizerim artık  :P

Mutfağımdaki fare Luffy

Turkuaz rengim olmadığından yeşil saçlı olmak zorunda kalan Miku'nun mikrofonla savaşı

EKLENTİ:

EKLNTİ2

Absentia'nın isteği: Gündüzleri cici bir öğrenci, geceleri ise part-time ninja :P& :P; :P& :P;

EKLENTİ 3

5. Beğen
    Luluna got a reaction from jans09 in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Selam gençlik,

Mutfağımdaki fare Luffy

EKLENTİ:

EKLNTİ2

EKLENTİ 3

6. Beğen
    Luluna got a reaction from bnymn1697 in Lulu-chan'ın her yerden fırlayan Minnoşları   
    Selam gençlik,

Mutfağımdaki fare Luffy

EKLENTİ:

EKLNTİ2

EKLENTİ 3

7. Beğen
    Luluna reacted to jans09 in AniFilm (Siz de Katılın) 37 film oldu...   
    Anime izliyor olmamız hepimizin ortak noktası. En çok izlediğimiz anime türü açık ara farkla TV serileri, işte bu TV serileninin devam-son-fill niteliğinde bir çok filmi var ve bu filmler karakterlerini daha önce TV serisi olarak izlediğimiz animelerden dolayı daha bi' tanıdık geldiğinden midir bilinmez pek bir revaçtadırlar. Mesela benim Bleach'in tüm filmlerini izlemem gibi... Tabii konumuz bu değil.
    Peki konumuz ne? Benim tabirimle; Anifilm... Peki AniFilm ne? Bir çoğunuzun Miyazakiiiii dediğini duyar gibiyim. Evet işte tam da o filmleri kast ediyorum... İstediğim şey hep beraber bu filmleri birbirimize kazandırmak.
    Bu katkımızın ne yararı mı olacak?
    -- Anime filmlerini merak edip izlesem mi acaba diye düşünen kitleye çok büyük bir yardımı olacak. Filmin türünü, konusunu ve en önemlisi izleme linkini elinin altında bulacak. 
    --Ayrıca uzun uzun seri izleyip haftalık takip edecek kadar vakti olmayan sınavzedeler için boş vaktinde animelerden uzak kalmamak için harika bir yöntem... 
    Tabii bunun için de belli başlı şartlarım var;
    ŞARTLAR!!!!!
    TANITIM İÇİN  
    "Lüften bu düzene uygun hazırlayınız"
    MAL ve IMDB puanları için
    ***MAL: MyAnimeList puanı
    ***IMDB puanları bazen olmayabiliyor. O kısmı boş bırakabilirsiniz.

FİLM LİSTESİ
    Film Tanıtımları
    İlk 15 Film
    16 - 30 arası

31 - sonrası
    31 Kaze Tachinu (Rüzgar Yükseliyor)
    Tanıtım Papillon 
    Türk Anime TV İzlime Linki

32 Koto no Ha no Niwa (Kelimelerin Bahçesi) Tanıtım Papillon  Türk Anime İzleme Linki  

33 Hal (Haru)
    Tanıtım Papillon 
    Türk Anime TV İzleme Linki

34 Giovanni no Shima (Giovanni'nin Adası)
    Tanıtım BlackRed
    Turkanime İzleme Linki

35 Highlander : The Search for Vengeance Tanıtım BlackRed Turkanime İzleme Linki  

36 Hoshi O Kodomo ou
    Tanıtım BlackRed
    Turkanime İzleme Linki  

37. Bungaku Shoujo
    TürkanimeTVİzlemeLinki
         Yapım yılı: 2010
         Yönetmen: Tada Shunsuke
         Hikaye yazarı: Mizuki Nomura
         Tür: Dram, Gizem, Romantizm, Okul
         Konu: Bir gün, okul çıkışı lise birinci sınıf öğrencisi olan İnoue Konoha, bahöedeki manolya ağacının altında oturmuş kitap okuyan bir kız görür. Kız birden okuduğu kitabın köşesinden bir parça çıkarıp yer. Kendisini "Edebiyat Kız" olarak tanıtan senpaisi ile yazılar yazmaya tekrar başlar. Orta okuldan kalma acı dolu hatıraların gerçek hayatta tekrar yüzüne çarpması Konoha'yı çok zorlu ve dram dolu bir keşfe çıkarır. 
    Balıca Seiyuular: Kana Hanazawa, Chiwa Saito, Aya Hirano, Daisuke Ono, Nana Mizuki
         Film Müziği: Masumi İto
         MAL: 7.69
         İMDB: 6.9
         İzleyici Notu: Şimdi ne var? dedirten türde ilerler ya konu öyle bir film. Adından da anlaşılacağı gibi edebi eserlerden alıntılar var ama o kadar yerinde olabilirdi. Çok etkilendim. Sonu da çok iyiydi. İMDBye bakında serinin iki filminin daha olduğunu gördüm. Umarım izleyebilirim.

38 Toaru Hikuushi e no Tsuioku ( The Princess and the Pilot - Prenses ve Pilot )
    TürkAnimeTV İzleme Linki
    Tanıtım: @DenizUk
    Yapım Yılı: 2011
    Yönetmen: Jun Shishido
    Hikaye Yazarları: Koroku Inumura, Satoko Okudera
    Tür: Romantizm, Macera, Askeri
    Konu: Soylu Del Moral ailesinin güzel kızı Fana, levamme ülkesinin veliaht prensi olan Prens Carlo'dan evlilik teklifi alır, ancak ülkeleri, Amatsuvian ile savaş içinde olduğundan yaklaşık bir yıl sonra savaş bitiminde evlenmek üzere sözleşirler. Velhasıl savaş bitmez ve prensin gelini olacak Fana'ya düşman saldırı düzenler. Bunun üzerine Fana'yı en kısa sürede prensin yanına ulaştırmak için bir plan yaparlar.
    Levamme'de en düşük sınıf olan bestado sınıfından biri olan Charles en iyi savaş pilotlarından biridir ve paralı asker olarak çalışmaktadır. Fana'yı prensin yanına götürme görevini de bu yüzden Charles alır. Charles ve Fana için bu uçuş yolculuğu hem geleceklerine hem de geçmişlerine dokunacak bir bağ oluşturur.
    Başlıca Seiyuular: Kamiki Ryunosuke, Morohoshi Sumire, Ono Daisuke, Terasoma Masaki
    Film Müziği: Shiro Hamaguchi
    MAL: 7,7
    İMDB: 7,1
    izleyici Notu: İzleyeli uzun zaman oldu ama izlemeyenler için aklıma gelmişken yazayım dedim. Çok güzel bir movie, ben çok beğendim. Romantizm, macera ve özgürlüğü güzel bir şekilde anlatmış. İzleyin bence :)
  8. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Crossover ve Parody sever miyiz? Severiiiz... En iyilerden seçmece   
    aaa özellikle efsane bir death note parodileri var ki unutamadığım.... aaahh :D ama sadece fanart parodiler paylaştığımdan anime içinden görüntü koymadım aslında iyi bir kaynak doğru söyledin. 
  9. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Crossover ve Parody sever miyiz? Severiiiz... En iyilerden seçmece   
    Eveeet, aramalarda Crossover ya da Parody sonucu çıkmadığına göre.... :3

Parody diyince ilk akla gelen tabi ki Gintama zaten paylaşımlarda da bol bol göreceğiz (animedekileri koymadım) 
    Tabi öylece paylaşmak olmaz, minnak bir oyun oynayalım -zaten çoğunun üzerinde yazsa da ya da kabak gibi ortada olsa da yine de :D - ilk sponun içindekilerden bakalım kaç tanesini doğru tahmin edeceksiniz, kim kimin parodisini yapıyor? buyrun efem :P

Crossoverlardan güzel hikayesi olanları seçtim ayıkladım, sizlerin de komik buldukları varsa listeye ekleyelim. 

Cevaplar da burada, ama hile yapıp önceden bakmayın :P

Burada da seçmece bazı crossoverlar var bonus olarak <3

Burada da bonusun bonusu Komşum Totoro parodileri

10. Beğen
    Luluna got a reaction from Astarte in Herkese selam!   
    Hoş geldin Elif iyi forumlarr  :hi-onion-head-emoticon:
  11. Beğen
    Luluna got a reaction from Red-King in Crossover ve Parody sever miyiz? Severiiiz... En iyilerden seçmece   
    Eveeet, aramalarda Crossover ya da Parody sonucu çıkmadığına göre.... :3

Parody diyince ilk akla gelen tabi ki Gintama zaten paylaşımlarda da bol bol göreceğiz (animedekileri koymadım) 
    Tabi öylece paylaşmak olmaz, minnak bir oyun oynayalım -zaten çoğunun üzerinde yazsa da ya da kabak gibi ortada olsa da yine de :D - ilk sponun içindekilerden bakalım kaç tanesini doğru tahmin edeceksiniz, kim kimin parodisini yapıyor? buyrun efem :P

Crossoverlardan güzel hikayesi olanları seçtim ayıkladım, sizlerin de komik buldukları varsa listeye ekleyelim. 

Cevaplar da burada, ama hile yapıp önceden bakmayın :P

Burada da seçmece bazı crossoverlar var bonus olarak <3

Burada da bonusun bonusu Komşum Totoro parodileri

12. Beğen
    Luluna reacted to Barış D. Baryshx in Noblesse OVA (PV)   
    Kore Animasyon Şirketi tarafından yapılmış.
    4 Aralık 2015'de yayınlanmış, 40 dakikalık Ova. Yakında piyasaya düşer ;)

Türkçe Altyazılı izle = https://www.facebook.com/ORGNEET/videos/1657352831178909/

13. Beğen
    Luluna got a reaction from Sabah Sisi in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Masterpiece!! Otur saatlerce dinle...
  14. Beğen
    Luluna got a reaction from lntegral in Ne Dinliyorsun? (müziksiz hayat hayat mı be, diyenlerin mekanı)   
    Masterpiece!! Otur saatlerce dinle...
  15. Beğen
    Luluna reacted to Huseyinekrem in Facerig - Webcam Görünüşünüzü Anime Karakteriyle Değiştirin!   
    Facerig Steam Sayfası: http://store.steampowered.com/app/274920/?l=turkish
    Anime görüntüsü ekletisi:http://steamcommunity.com/games/274920/announcements/detail/115203605059282238

Öncelikle şu üstteki linkleri inceleyip olayın muhteşemliğini bir kavrayalım.

Göreceğiniz üzere, gerek webcamle konuşurken, gerekse yayın - video yaparken kullanabileceğiniz, ağız göz ve kafa haraketlerinizi algılayıp bunu taklit eden bir program facerig. Bu sisteme anime karakterleri modülü eklendi artık. Yani anime karakteri görünüşüne bürünüp yayın yapabilirsiniz. Sistem daha çok yeni, 9 aralıkta çıktı. Yani tutarsa, bin bir türlü karakteri bu yapının içinde görebileceğiz. Kendinizde karakter yapabilirsiniz tabi ama live2d teknolojisini öğrenmeniz gerekmekte.

Buyrun buda incelemesi:

Kaynak:
    http://goboiano.com/original/3772-you-can-now-be-an-anime-girl-with-new-software-on-steam
  16. Beğen
    Luluna reacted to Toprakezgi in Üye Albümü   
    Bi an icin bacaginin ordaki birini daha sansurledin sandim. O.o sabahin 6'sinda gormeme veriyorum.
    Ertugrul'u kacirmisim tuh. :D Simdi merak ettim. Aodofl
    Edit: Aa telefonun rengiyle alakalıymış. PCden bakınca hiç öyle değil. :D
  17. Beğen
    Luluna got a reaction from RinOsawa(Asu) in Manga çizen arkadas aranıyor   
    Shiroinku'yu duydun mu hiç? İlk Tr manga dergisi olacaktı ama bildiğim kadarıyla ekipçe başlamalarına rağmen proje yürümedi, onlarla iletişime geçersen daha sağlıklı ilerlersin diye düşünüyorum. Tecrübeli kişiler olarak yönlendirirler.
    Çizer bulunur ama bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız yani ticari bir başlangıç ise bu noktada sponsora ihtiyacınız var ki hikayenin ne denli sağlam olup olmadığına bakar. Gerçekçi olmak gerekirse Türkiye'de henüz manga yayını alt yapısı yok ve yayınevleri manga basımı ile ilgilenmiyor, karikatür dergileri bile zar zor tutunuyor. Daha doğrusu doğru bir manga nasıl olur sizi yönlendirecek bir editör bulunur mu onu da bilemiyorum.Özellikle de sanal ortamda herkes her şeyi çarşaf çarşaf paylaşırken bu işi döndürmek de hayli zor görünüyor gibi. Ama imkansız değil. Çizerini bulsan dahi önce takip oranı yüksek bir dergide -online da olabilir-  kısa bir hikaye yayınlayıp hem birlikte nasıl iş yürütüyorsunuz onu denemiş olursunuz hem de okurun nabzını yoklarsınız.Buraya kadar yazdıklarımın çok bir önemi yok.

http://www.kitaphaber.com.tr/turkiyede-manga-yayinciligi-k1858.html   Şu sitedeki yazıyı okursan Tr'de hangi yayınevleri manga işiyle ilgileniyor öğrenebilirsin. Önce hikayeni sahnelere ayırarak yazıya dök, karakter profili çıkart, genel hikaye akışı profili çıkart, hatta eskizlerini çiz ( çöp adam şeklinde) Sadece benim hikayem var demekle ciddi bir çizer bulamazsın. Sonra çizer bulamazsan bile projeni gerekli mercilere sunabilirsen onlar bulur sana çizer. Çünkü zaten kimse tek başına manga çıkartmıyor, dergilerde yer alıyorlar. Yukarıda bahsi geçen derginin iptali bildiğim kadarıyla çizerlerin işi bırakması sebebiyle oldu. Yani senin gibi kişilerin projeye katkı sağlaması lazım ki onlar dergi çıkarsın, onlar dergi çıkarsın ki siz bu işi yapabilin, fifty -fifty yani. Sen önce kendi payına düşeni yap bence, gerisi de bir şekilde gelecektir ve iyi gider umarım. Karmakarışık ben ne yazdım bu kadar hiç bilmiyorum ama ganbaree!!
  18. Beğen
    Luluna reacted to Türk_Animeart in Türkanime Art Yılbaşı Temalı Çizim Yarışması [Ödüllü Yarışma]   
    Hepinize selam öncelikle, taptaze bi yarışmayla karşınızdayız !

Yarışmanın teması : Yılbaşı 

Kurallar ;

1-) Çizdiğiniz resmin üzerine türkanime art yazın 
    2-) Çiziminizi 31 Aralık 23:59’a kadar Türkanimeart/Türkanimeart etkinlik sayfasında ‪#‎turkanimeyilbasi‬ tagıyla paylaşın
    3-) Etkinlik sayfasını profilinizde paylaşın(paylaşmayanların çizimleri kabul edilmeyecektir)
    4-) Resminizi yarışma sonuçları açıklanana kadar türkanime art/ türkanime art etkinlik sayfası dışında(kendi profiliniz hariç) paylaşırsanız diskalifiye edilirsiniz
    5-) Resimler arasından seçilen ilk 15(katılıma göre sayı daha fazla olabilir) resim türkanimetv nin formunda oylamaya sunulacaktır.
    6-) Son olarakta en iyi ilk 3 adminler tarafından karar verilecektir ve ödüller sahiplerine kargolanacaktır.

Ödüller ;

1. Derwent master set (12 li kuru sulu boya, fırça, sketchbook, eğitici cd ) in sahibi olacaktır
    2. Faber Castell pitt 6’lı marker setin sahibi olacaktır
    3. 3 adet Snowman marka Lineart kaleminin sahibi olacaktır.

Şimdiden kolaylıklar diliyorum hepinize güzel bir yarışma olmasını umut ediyoruz. Hak edenin kazandığından emin olacağız :’)

Etkinlik Linki : https://www.facebook.com/events/462020780653675/
    Grup Linki : https://www.facebook.com/groups/animearttr/

19. Beğen
    Luluna reacted to uchiha_n in Gintama   
    Bu konu olmazsa forum da olmaz!!!!
  20. Beğen
    Luluna got a reaction from Witch in Selam.   
    Yaw sesli güldüm, Allah seni iyi etsin : D 
    Galiba olurum ben ya (*☉౪ ⊙。)ノ  ahan da oldum gitti : D
    Çeyizini topla gel   ╮(︶ε︶メ)╭
  21. Beğen
    Luluna reacted to Menwhe in Selam.   
    Hemen hemen! *-*
  22. Beğen
    Luluna got a reaction from Menwhe in Selam.   
    Yaw sesli güldüm, Allah seni iyi etsin : D 
    Galiba olurum ben ya (*☉౪ ⊙。)ノ  ahan da oldum gitti : D
    Çeyizini topla gel   ╮(︶ε︶メ)╭
  23. Beğen
    Luluna reacted to Morgion in Animeye yeni başlayanlar için rehber   
    İlk önce pek tabi ki buna benzer bir konu mutlaka vardır ama ben mümkün olduğunca kendi tecrübem 5 yıldır binbir çeşit anime severin görüşlerini de bilen bir kişi olarak. Faydalı bir rehber oluşturmayı düşündüm.

Niye yapıyorum bunu?
    Gündelik hayatımın büyük bir kısmını animeye harcayan biri olduğum için bu bozuk anime anlayışıyla, ortamın iyice leş hale geldiğini düşünmekteyim. Daha az izlenirken popüler kültürün baskın saçma tartışmaları bu kadar baskın gelmiyordu, en azından bir siteye girip, acaba millet bu bölüme nasıl bir tahmin yürüterek yaklaşmış diye meraklanırdım. O olmadığı gibi güncel saçma sapan çöp serilerin, tartışmaları kirletir hale geldi.

Bu rehberin bana ne getirisi olacak?

Anime ve manga ticari yönünden çok, bir el çizimi yani sanatçı elinden çıkmış bir şey olduğundan, arada senin bütün bakış açını sarsıcak serilerde bulunmakla beraber. Absürtlükle seni yerlere sericek serilerde bulunmaktadır. Ama bu sektörün popüler hale gelmesinden dolayı, sabit bir izleyici kitlesi oluştu. Ve popüleriteyi oynamaya başladı bu sektör malesef. 

Popülerliğin nesi kötü?

Müzikten örnek vereyim. Bebeklikten beri müzik kulağımıza her zaman çala durmuştur. Ama belirli bir bilince sahip olmadığımız için. Çevremizin insafiyetine kalmışızdır. Elit bi ailede piyano, çelo ile büyüyen birinin kulak kalitesi ile, arabesk rapten, yabancı pop, kore popa gelişebilen  insan hiç bir zaman kıyaslanamadı. İkisi de müzik dinledi ama aralarında ki kültür farkı everesten daha büyük.
     Çoğu popüler sektör böyledir. Ama bir şeyin popüleritesi düşükse, bireyin o sektörle tanışması daha geç olabilir. Bu hem iyi hem kötüdür. Mesela ben animeyle bilinçsiz olarak 6-7 bilinçli olarak 13-14 yaşlarımda tanıştım. Buda benim kendi kendime izleyecek bir şey aramaya itti. Şanslıydım ki öneri istediğim insanlar yılardır izleyen ve okuyan olduğundan yarı bilinçli bir şekilde anime izlemeye başladım.

Rehbere geçicek misin?
    Geçecek misin olacak o, evet geçeceğim

Aslında nelere izlememeniz, nelerle animeye başlamamanız gerektiğini yukarıda az çok belirtim. En çok izlenen ve popüler serilerden uzak durun. Peki ne izleyeceğiz, tavsiye verende yok diyorsanız rehberimde detaylıca bahsediceğim.

Anime başlamak için, kült olmuş ödüller almış ama popüler seriler kadar abartılmayan ve beyninizi de içine koyduğunuz seriler vardır. Dizilerde nasıl doctor who kült, filmde de esaretin bedeli,baba, yüzüklerin efendisi,star wars kültse animeninde kültüleri vardır. Konularına pek değinmeyeceğim zaten bir yere ilk yazdığınızda konusu çıkaar ve konu aslında önemsizdir işleyişle animeler kalitesini ortaya koyar. Mesela ünlü mangaka Hiromi Arakawa(Fma) Gin no saji ile çiftlik konusunu ele alıp ustaca işleyişle, fantastik öge eklemeden muhteşem bir güzelik göstermiştir bizlere. 
    En çok bilinen kültlerden başlayayayım;

Death note

Türkiye de özelikle kültür. İlk çevirilen mangalardandır. Mutlaka izlenilmese bile duyulmuştur. İzleyenlerini 2ye bölmüştür, hata bir bölünen taraf belirli bölümlerden sonra izlemeyi bıraktığı bile olmuştur. O kadar karakterlerine bağlatır kendini. Güzel bir işleyişi olan polisiye bir seridir. Ve aslında insanın modern hayata en çok sorguladığı adalet kavramını gündeminde tutmuştur. Yaşa göre farklı tepkiler bile oluşturabilir. Ve sürükleyicidir. Yeni başlayan biri bu seriyi izlerse anime alemini girişi gayet hızlı olabilir. Riskli değildir, sürükleyici tarafı ağır olduğundan sevmeme durumu çok nadir görülür.

Full metal Alchemist Brotherhood

Bu seriyi izlememek insanlık suçudur. Zamanında gelmiş geçmiş en iyi anime serisi de seçilmiştir  Şahane bir işleyiş, özgün bir konuyla birleşmiştir. Bazılarına göre en iyisi olmayabilir bana göre değil ama en iyisi denildiğinde pek itiraz etmek mümkün olmuyor. Seri anime alemini geçersek, çoğu  eserde başları zorlayacak kalitededir. 

Şimdi bu ikisini izlediniz tür gözetmeksizin, sevdiniz veya sevmediniz. Anime türleri normalden çok daha farklıdır. Yani bir dizi, kitap mantığıyla bakılmaması lazım. Çünkü japonların kafası biraz farklı bir kafa.

Cyberpunk

Bu türü anime izleyemen kişiler de mutlaka duymuştur, animeye özgü bir kavram olmasa da, animede ayılması gereken serilerdir. Bilim kurgu,robot gibi şeyleri seviyorsanız bu türden serileri izleyebilirsiniz. Ben malesef bu türde kendimi yeterli görmüyorum. Çünkü bu türün hastası arkadaşlarım hala bana adını duymadığım seriler söyleyebilir ben animeleri türlere göre ayırmadığım için bilmediğim seriler vardır bu türde. Ve popüler kültürden uzak olduğu için pekte bilinmez bu türün elçileri. Hatta türkçeye çevirlmeyenleri de gayet boldur.

En çok sevilenleri veya en çok bilinenleri;
    Ghost in the shell
    The animatrix
    Ergo proxy
    Akira
    Psycho-pass
    Texhnolyze

Saoculara bonus;
    Hack sign

Bu tür hakında daha detaylı açıklama yapmak isterdim çünkü güzel önerisini bulmak için ingilizcede bilmek gerekiyor bu tür için. Ama bu türü google a aratırsanız diğer serileride görebilirsiniz. Ama üste yazdığım seriler en bilinen ve kalite akan serilerdir. Bu türü seviyorsanız pek kötüsüne rast gelmezsiniz.

Steampunk

Buhar çağı deyip kestirip atıyorum çünkü oyunlarda ve filmlerde gayet boşca işlenen bir türdür. Buluşların yeni yeni vuku bulduğu çağların güzel ve tatlı esintileridir steampunk.

Bu türün bilinen animeleri;
    D-Gray man
    Baccano
    Fma
    Samurai 7
    Metropolis 
    Last Exile

Bu türden serileri çoğu kişi sever diye düşünüyorum. Cyperpunk biraz ağır olsada, steampunk daha çok atmosferi bir türdür. Cyperpunk mantık zorlayıcı olabilir.

Slice of life

Bu türde animelerde daha rast geldiğimiz bir türdür. Günlük hayattan kesit diyebilirim. Bu türler daha sakin geçebilir içine harem ecchi, romantizm, komedi gibi daha genel türler eklenebilir. Bu türden bazıları özelikle çok ders çıkarılabilecek serilerdir. Aslında bu türden serileri yazmakta üşendim diyebilirim ama internete bulabildiğim top 10-20-30 333 listelerinden birini atabilirim;
    http://www.buzzfeed.com/godofconquest/the-not-so-definitive-ranking-of-22-slice-of-lif-11tc7#.wwWYz0VvqR

Sıralamaya bakmayın kesinlikle. Bu türden izlemezseniz olmaz serileri söylemek gerekirse;
    Clannad
    Sakamichi no Appolon
    Torodora 
    Hyouka
    (atığım görseli aratın adı biraz uzundır ve ayrıca görsel aratmayı da keşfetmiş olursunuz. sağ click yapınca googleda  görseli arat seçeneğini göreceksiniz)
    The daily life of a High school boy(Absürte giriş için iyi olabilir.)

Meccha

Bu tür japonların başının altından çıktı diyebiliriz.  Cyperpunkta ki robotik havadan uzak tutunuz. Gungama kadar dayanan efsanevi bir türdür. Hiç uğraşmayacağım bu tür çok geniş bir tür ve cyperpunk serilerde içine abiliyor, Top 100 atıyorum size;
    http://www.listchallenges.com/top-100-mecha-anime-of-all-time

Bu türde benim de en çok sevdiğim seri bulunmaktadır. Türü pek öyle sevmem ama bu türden sağlam seriler de çıkıyor.

Evengelion serisi
    Tengen toppa gurren lagan(En sevdiğim seridir)
    Code geas
    Trigun
    Legend of galactic heroes
    Cowboy bebop

Cyperpunkta yazdıklarımda buna girebilir. Steampunkta da. Steamboy falan vardır hatta bu türün içerisinde. Çünkü diğer türlerin aksine japonların kendine has türü diyebiliriz. Ve robot içeren diye geçtiği için çok kapsayıcı bir tür olabiliyor.

Spor

Bu türü ayırırken çekinmedim değil çünkü shoenen türünün göz bebeklerinden diyebiliriz(Shoenen gibi deyimler manga türü olduğu için ayrıca değineceğim)  Bu seriler spor gibi çekişmenin bol olduğu br aktiviteyi konu olarak şahaserler çıkartabiliyor. Efsaneler bu türden çıkmışta diyebiliriz. 

Kesinlikle izlenmesi gerekenler;

Slam dunk
    Hajjime no ıppo
    One outs
    Eyeshield 21
    Giant kiling

Şu serileri izledikten sonra popüler olan kroko, haikyu, prince of tennis gibi serilere bakabilirsiniz. Bu türden her seri ad yaptığı için herhangi top listesi vs paylaşmayı düşünmüyorum. Bu türden çoğu şey sarıcıdır.

Neden ecchi harem, aksiyon, komedi gibi türleri tanıtmadın?

İnsaf 50-60 tane tür tanıtırım, benüm gücüm yetmez ona ama bir bahane arıyacaksınız. Üsteki yazdığım türler animeye özgü diyebiliriz. Ecchi falanda animeye özgü ama onu tanıtmaya değer pek görmüyorum. Ecchide iyi eserler var ama ecchi olması 4-5 özeliği bu serilerin genelde. Ecchi daha çok bir yan türdür, To love ru ile bu tür ana tür haline gelmiştir diyebiliriz.

Peki tür olarak bırakıcaksak kesinlikle izlenmesi gereken animelerde önerin var mıdır?

Aslında bu özgün bir şeydir, şu üste yazdığım şekilde başlayıp kendiniz türlere göre ayırıp forumlarda araştırırsanız daha iyi olabilir.Ama her anime severin izlemesinde yarar gördüğüm serilerde yok değildir;

Fate Zero, HxH, Steins Gate, Ergo Proxy, Code Geas, Death Note, GİNTAMA, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Slam Dunk, Hajime No İppo, Torodora, Bakemonogatari serisi, Tengen Toppa Gurren Lagann, Baka to Test to Shoukanjuu, Baccano, Samurai Champloo, Kingdom,Kaiji,Barakamon,Trigun,Beelzebub

One piece nardo, bleach gibi serileri niye önermedin?

Şimdi bu seriler manga olarak çok daha kaliteli seriler, hxh belki bleach dışındaki uzun serilerin animesini izlemek yerine mangasını okursanız, çok daha şahane olabilir. Ama yok bende okumak alerji yapıyor diyorsanız uzun serilerin hepsini izleyin.
    Manga türleri nelerdir?
    Shoenen;Erkek genç karakterin baş karakter olduğu seriler.
    Seinen;Erkek ve yaşça büyük veya üniversite çağında ki baş karakterin olduğu seriler
    Shojo;Bayan genç karakterin baş karakter olduğu seriler
    Jozei;Bayan olgun karakterin baş karakter olduğu seriler
    Yaoi;Zalim civanmert melek delikanlıyı düdüküyor
    Yuri; Bayan bayana eğlenmece
    Manhwa;Kore yapımı mangalar
    Webtoon- İNternet üzerinden mangalar, renkli olur.

Daha da yazmaya üşendim açıkçası.
  24. Beğen
    Luluna got a reaction from Nerissa in Fruits Basket: Another   
    Bir an animenin 2. sezonu sandım,anlık şoka uğradım  :blink:  Mangaymış, üstelik tamamen başka bir hikaye   :smile_artiz:
  25. Beğen
    Luluna reacted to Nerissa in Fruits Basket: Another   
    Fruits Basket: Another
    Türü: Komedi, Drama, Romantizm, Shoujo, Okul Hayatı, Olağanüstü
    Çeviren Grup:http://animekardesligi.blogspot.com.tr

Konu: Fruits Basket'in devam serisi olan Another da ilk seri gibi Kaibara Lisesi'nde geçiyor. Bu kez olaylar Mitoma Sawa adında okula yeni gelmiş bir öğrencinin etrafında gelişiyor. 

Not: Another serisinde ilk seriden karakterler görünmeyecek olsa da ara sıra isimlerinin geçebileceği Natsuki Takaya tarafından onaylandı.

Çeviri & Düzenleme: Mushi
    Son Kontrol: L

İndir: https://mega.nz/#F!hoBFVJYZ!BOQa2ZH2QNj1pM3Dt-3e1g

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.