Jump to content
Türk Anime TV Forum

Gallardo

Üyeler
    786
  • Son ziyareti

• Başarı

33

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Gallardo got a reaction from Reiinaa_ for bir durum güncellemesi, Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu giyer, sıcak ve minderlerle dolu bir odada on dakika oturur, telefonunuzdan size iyi olduğunuzu, her şeyin iyi, he şeyin harika olduğunu, yüreğinizin sesini izlemenizi... vs.vs.vs. söyleyen yatıştırıcı bir sesi dinlersiniz.
    Ama gerçek Budist meditasyonu insanın kendini hoş uygulamalarla rahatlatmasından çok daha yoğundur. Yoğun meditasyon sessizce ve merhametsizce oturup kendinizi izlemenizi gerektirir. İdealinde her düşünce, her yargı, her eğilim, her kımıldama, duygu, varsayım izi zihin gözünüzün önünden geçerek yakalanır, kabul edilir ve boşluğa geri bırakılır. İşin kötüsü de bunun sonu yoktur. İnsanlar sık sık meditasyonda ''iyi olmadıklarından'' sızlanırlar. İyi olmak diye bir şey yoktur. Tüm mesele de budur. Meditasyonda berbat olmanız gerekir. Bunu kabul etmeli, kucaklamalı ve sevmelisiniz.
    İnsan yeterince uzun süre meditasyon yaparsa her türlü şey ortaya çıkar: tuhaf fanteziler ve onlarca yıllık pişmanlıklar, tuhaf cinsel dürtüler ve inanılmaz bir sıkıntı, ezici yalıtılmışlık ve yalnızlık duyguları. Ve bunları da gözlemek, kabul etmek ve bırakmak gerekir. Bunlar da geçecektir. (Mark Manson - Her Şey B*ktan)
  2. Beğen
    Gallardo got a reaction from Kai for bir durum güncellemesi, Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
    Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu giyer, sıcak ve minderlerle dolu bir odada on dakika oturur, telefonunuzdan size iyi olduğunuzu, her şeyin iyi, he şeyin harika olduğunu, yüreğinizin sesini izlemenizi... vs.vs.vs. söyleyen yatıştırıcı bir sesi dinlersiniz.
    Ama gerçek Budist meditasyonu insanın kendini hoş uygulamalarla rahatlatmasından çok daha yoğundur. Yoğun meditasyon sessizce ve merhametsizce oturup kendinizi izlemenizi gerektirir. İdealinde her düşünce, her yargı, her eğilim, her kımıldama, duygu, varsayım izi zihin gözünüzün önünden geçerek yakalanır, kabul edilir ve boşluğa geri bırakılır. İşin kötüsü de bunun sonu yoktur. İnsanlar sık sık meditasyonda ''iyi olmadıklarından'' sızlanırlar. İyi olmak diye bir şey yoktur. Tüm mesele de budur. Meditasyonda berbat olmanız gerekir. Bunu kabul etmeli, kucaklamalı ve sevmelisiniz.
    İnsan yeterince uzun süre meditasyon yaparsa her türlü şey ortaya çıkar: tuhaf fanteziler ve onlarca yıllık pişmanlıklar, tuhaf cinsel dürtüler ve inanılmaz bir sıkıntı, ezici yalıtılmışlık ve yalnızlık duyguları. Ve bunları da gözlemek, kabul etmek ve bırakmak gerekir. Bunlar da geçecektir. (Mark Manson - Her Şey B*ktan)
  3. Beğen
    Gallardo got a reaction from AntiNewEra for bir durum güncellemesi, Çoğu modern Batılı meditasyonu bir rahatlama tekniği olarak bilir. Yoga pantolonunuzu   
  4. Beğen
    Gallardo got a reaction from anes for bir durum güncellemesi, Az önce acaip bişey keşfettim :D   
    Az önce acaip bişey keşfettim :D

5. Karmaşık
    Gallardo got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, Az önce acaip bişey keşfettim :D   
    Az önce acaip bişey keşfettim :D

6. Teşekkür
    Gallardo reacted to Ancaks for bir durum güncellemesi, Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si   
    Bayağıdır bloga yeni gönderi atmak istiyordum ama çevirmek istediğim bir anime OST'si yoktu. Sonunda bir tane şarkı buldum!
     2020'nin İlk Şarkı Çevirisi HoneyWorks'den "Tokyo Autumn Session" oldu, baya da güzel oldu, aferin bana xD

7. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Keşke bir mmorpg oyununun içinde olsam. Fantastik dünyada yaşamayı çok isterdim. Sao   
    Keşke bir mmorpg oyununun içinde olsam. Fantastik dünyada yaşamayı çok isterdim. Sao yada Monster Hunter gibi.
  8. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Geceye özel Coquelicot-zaka kara (From Up on Poppy Hill) ost. 💗   
    Geceye özel Coquelicot-zaka kara (From Up on Poppy Hill) ost. 💗

9. Beğen
    Gallardo got a reaction from Toprakezgi for bir durum güncellemesi, Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa de   
    Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa dengi :D" derken bir bakıyorum benim eski hesap :D
  10. Üzgün
    Gallardo got a reaction from Barış D. Baryshx for bir durum güncellemesi, Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa de   
    Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa dengi :D" derken bir bakıyorum benim eski hesap :D
  11. Harika
    Gallardo got a reaction from AntiNewEra for bir durum güncellemesi, Bazen forumda dolaşırken bir ileti görüyorum "Oha! Kim yazmış bunu?! Ne kadar kafa de   
  12. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Ne güzel zamanlardı be.   
    Ne güzel zamanlardı be.

13. Beğen
    Gallardo reacted to 1456ha for bir durum güncellemesi, Kış Sezonu!! Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa b   
    Kış Sezonu!!
    Yeni sezondan çevirmeyi planladığım seriler ^^ İzlemeyi düşünen olursa beklerim  
  14. Teşekkür
    Gallardo got a reaction from Anireact for bir durum güncellemesi, Çinlilerin anime listeleri gerçekten ilginç.   
    Çinlilerin anime listeleri gerçekten ilginç.

15. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Ne güzeldi forumun kendine ait siteden ayrı chati diğerine göre küçüktü ama dostlukla   
    Ne güzeldi forumun kendine ait siteden ayrı chati diğerine göre küçüktü ama dostlukları güzeldi. 
  16. Beğen
    Gallardo reacted to Perfectum for bir durum güncellemesi, Böylesi yetenekler on yıllarda bir gelir.   
    Böylesi yetenekler on yıllarda bir gelir.

17. Beğen
    Gallardo reacted to Singularity for bir durum güncellemesi, Saygı ve Özlemle..   
    Saygı ve Özlemle..

18. Beğen
    Gallardo reacted to Nones for bir durum güncellemesi,   
  19. Beğen
    Gallardo got a reaction from 1456ha for bir durum güncellemesi, 10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon,   
    10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon, ayağa kalkınız. En büyüğünüz geliyor.''
  20. Beğen
    Gallardo got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, 10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon,   
    10 Kasım'ın ertesi günü bir İtalyan gazetesinin manşeti: ''Sezar, İskender, Napolyon, ayağa kalkınız. En büyüğünüz geliyor.''
  21. Beğen
    Gallardo reacted to Amygirl for bir durum güncellemesi, En iyi gif vs si :D Kuniki vs Macchio   
    En iyi gif vs si :D 
    Kuniki 
    vs
    Macchio
  22. Beğen
    Gallardo got a reaction from anes for bir durum güncellemesi, En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi ar   
    En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi arasında kurulur. (Harriet Lerner)
  23. Karmaşık
    Gallardo got a reaction from Perfectum for bir durum güncellemesi, En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi ar   
    En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi arasında kurulur. (Harriet Lerner)
  24. Beğen
    Gallardo got a reaction from slimjack for bir durum güncellemesi, En sağlam ilişkiler, birbiri olmadan da yaşayabilecek, ama bunu istemeyen iki kişi ar   
  25. Harika
    Gallardo got a reaction from weebdesuu for bir durum güncellemesi, Kısa ve öz romantizm :))   
    Kısa ve öz romantizm :))

• Yeni Oluştur...