Jump to content

uchiha_n

Üyeler
  • İçerik sayısı

938
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    uchiha_n reacted to Toprakezgi in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    Şu göz meselesini bugün konuşmuştuk. Ben de yukarıdaki özellikleri düşünüyorum. Ancak klişeden bahsedilmiş. İnsan biraz shoujo manga okursa az çok devamının nasıl olacağını anlıyor. Bir süre sonra mangaları karıştırmaya başlıyorsun. Karakterler birbirine giriyor. Mesela hepsinin eli yüzü düzgün. Bir keresinde bir mangada yan taraftaki yazıları okurken mangakanın bir itirafına denk gelmiştim. Başlarda erkek karakterini bacakları ve göğsü kıllı çizecekmiş. Ancak editörler izin vermemiş. İşte animeler bu yönden gerçekten uzak kalıyor. Shoujolar genelde genç kızlara hitap ediyor ve göz zevki için -peri masallarından fırlamışcasına- abartılı çizimler yapıyorlar. Hepsinin eli yüzü düzgün, yakışıklı. Ama bunlar bence animeyi anime yapan özellikler. (Gerçi istisna olarak farklı şeyler de yapsalar izlerim bu ne be olmamış bu demem. Hatta var öyle birkaç tane. :D ) Etrafımdaki insanlar animeleri bu yüzden sevmiyorlar. Tamam bir süre sonra shoujo manga falan sıkıyor insanı yani üst üste okuyunca bana bir fenalık gelmişti. Ama insanlar ruhsal durumlarına göre bunlara zaman zaman ihtiyaç duyuyorlar. Bence sıkıntı yok. Şurada yakışıklı diye haremime yolladığım erkek karakterleri yazamam bile.
    Yavaşlıktan bahsedilmiş. Bu durumdan bazen ben de şikayetçi oluyorum. Hadi be söylesene artık diye kafasına bir tane geçiresim geliyor ama çoğu zaman işin güzel yanı orası oluyor. Siz her ne kadar devamını az çok bilseniz de birazcık heyecan katmak için yapılıyor. Japonların garip adetleri var. İşte çikolata verme gibi falan. Ben bu özelliklerini insanlara heyecanla anlatıyorum. Bunları bilmek hoşuma gidiyor neyse dur konu dağılmasın. :D
    Forumdaki boş muhabbetlere gelirsek.. O konuda haklısınız belirli bir açıdan. Ben anime izlemeye 2 sene önce başladım. Bu sene son iki haftaya kadar hiç anime izlemedim. İşte yaklaşık 1,5 yıl falan diyelim. Bu süre zarfında çok fazla anime izlediğimi söyleyemem. Hatta belki çaylak sayılırım. Buradaki çok sevdiğim arkadaşlarımın izlediği anime sayısıyla kıyaslanamaz. Ortamda sürekli anime muhabbeti dönse ben animeleri sevmeme rağmen sıkılırım. Şöyle bir bakınca genelde anime bölümlerine yorum atmadığım anlaşılıyor. Tartışmalara katılmıyorum. Eğer bu boş muhabbetler sıkılan oluyorsa anime tartışma bölümüne bir şeyler yazın. Elbet yazdıklarınız birinin ilgisini çekecektir.
    Şu son yazdıklarımdan belki söylediklerinizi üzerime alıp karşılık verme gereksinimi duyduğumu çıkarabilirsiniz ama sadece kendi görüşümü söylüyorum Çığlık'ın yaptığı gibi. :) Bu arada farklı telden çalarak genel bir şeyler yazmaya çalıştım vaktimin el verdiği kadar. :)
  2. Beğen
    uchiha_n got a reaction from dr_darkangel in Rütbe Derecelendirme   
    ileti sayısı arkadaşım :)rütbelerin iletilerle değerlendirilmesi bence de pek doğru değil
    açtığı konu sayısı
    beğeni sayısı
    paylaşımları
    forum kurallarına ne derece uyduğu..
    gibi kısaslar da ele alınsa çok daha hoş olur.
  3. Beğen
    uchiha_n got a reaction from Songena in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    ama en önemlisi....

4. Beğen
    evet evet o :D sadece gif hoş diye koydum yoksa yurinin bu konuda işi ne :D :PMangadaki bir erkek karakter;
    mümükünse gözlüklü olmalı

utangaç olmalı

aynı zamanda kıskanç

vurdumduymaz

çok güçlü

içten

karizmatiikk

olmalı..
  5. Beğen
    ben bu konuya yorum yapmamalıyım hayır hayır elim klavyeye gitmemeli

6. Beğen
    uchiha_n got a reaction from Songena in Uchiha_n'nin çizimleri (^.^)   
    hahaha :D iyi güldürdün beni :Dteşekkürler ikinize de :)
    not:
    la ciddi komik olmuş itachi :D değiştiriyorum :D
  7. Beğen
    uchiha_n reacted to Pøllux in Ecchi FC [+18]   
    Görkemden bir Pot Parçalama gösterisi daha .
    Ben klüp amelesi olmak istiyorum dedim!
  8. Beğen
    uchiha_n got a reaction from veritas in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    evet evet o :D sadece gif hoş diye koydum yoksa yurinin bu konuda işi ne :D :PMangadaki bir erkek karakter;
    mümükünse gözlüklü olmalı

utangaç olmalı

aynı zamanda kıskanç

vurdumduymaz

çok güçlü

içten

karizmatiikk

olmalı..
  9. Beğen
    uchiha_n got a reaction from veritas in Mangada erkek karakter nasıl olmalı?   
    ben bu konuya yorum yapmamalıyım hayır hayır elim klavyeye gitmemeli

10. Beğen
    uchiha_n got a reaction from kzsill in Rütbe Derecelendirme   
    ileti sayısı arkadaşım :)rütbelerin iletilerle değerlendirilmesi bence de pek doğru değil
    açtığı konu sayısı
    beğeni sayısı
    paylaşımları
    forum kurallarına ne derece uyduğu..
    gibi kısaslar da ele alınsa çok daha hoş olur.
  11. Beğen
    uchiha_n reacted to Haruka in Ecchi FC [+18]   
    Bari çaktırma la bu kaçıncı :D
    Klübün başı ilan ediyorum. :D
  12. Beğen
    uchiha_n reacted to mesomelas in Uchiha_n'nin çizimleri (^.^)   
    woow :D çok iyiler ;)
  13. Beğen
    uchiha_n reacted to Songena in Uchiha_n'nin çizimleri (^.^)   
    Bu resimlerin de çok güzel olmuş. :)

14. Beğen
    uchiha_n got a reaction from Haruka in Uchiha_n'nin çizimleri (^.^)   
    Shinsuke Takasugi(2. yağlı boya çalışmam)

Red Kit:

Sasuke Uchiha:

Umarım beğenirsiniz :)
  15. Beğen
    uchiha_n got a reaction from Songena in Uchiha_n'nin çizimleri (^.^)   
    Shinsuke Takasugi(2. yağlı boya çalışmam)

Red Kit:

Sasuke Uchiha:

Umarım beğenirsiniz :)
  16. Beğen
    uchiha_n reacted to Ace Red Baron in Kızlar ne tarz erkekleri sever?   
    forum zıvanadan çıkmış :D
  17. Beğen
    uchiha_n reacted to Padvox in Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)   
    Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

18. Beğen
    uchiha_n reacted to panres in Soba( japon eriştesi)   
    Bir kap içerisine 800gr karabuğday unu ile 200 gr buğday ununu karıştırın.1 kasede 400 ml soğuk suyu un dolu kap içerisine dök.Dökerken bir taraftan karıştır.

Dikkatli bir şekilde parmaklar düz ve aşağı gelecek şekilde dilimler gibi yuğurulacak.Hamur kap içerisinde beze(top şeklinde) olucak şekilde yuğur.Hamurun kulak memesi yumuşaklığında oluncaya kadar.Hamur sert olursa gerekirse su ilave edin.

Hamuru avuç içerisinden dışarıya doğru yuğurun top şeklinde oluncaya kadar.

Hamurun top şeklinde olduğundan ve pürüzsüz bir şekilde olduğundan emin olun.

Bir tahta üzerine biraz buğday unu sepin ve top hamuru yuvarlak olucak şekilde açın.

Oklavaya dolanan hamuru ortadan oklavanın başına gelinceye kadar yuvarlayın.Hamur incelinceye kadar açın.

Oklavayı hamur üzerinde 90 derece açıyla hamuru açın ve hamur 1 mm kalınlığında olacak şekilde.

Hamurun uzun kenarı size dönuk olucak şekilde.Hamuru birbirinin üzerine gelecek şekilde yerleştirin aralarına birbirine yapışmasın diye un serpin.Dik açıyla hamuru uzun şeritler halinde kesin.

İnce şeritler halinde kesilen hamur üzerindeki fazla unu alın.Eriştelerin birbirine yapışmadından emin olun.Kaynayan suya atın ve 1 dak.boyunca pişirin.Piştikten sonra bir süzgeç yardımıyla süzdükten sonra erişteleri hızlı bir şekilde soğuk suya tutun.
    Bu kadar Afiyet olsun.
    Not:bu tarif orjinal tariftir,japon yemek dergisinden ingilizceden türkçeye çevirerek sizlerle paylaştım.
  19. Beğen
    uchiha_n reacted to Ace Red Baron in Müzikle İlgilenenler Buraya!   
    bir konu nasıl kaynatılır bkz: yukarısı :D ve profesyonel ritimciler :D
  20. Beğen
    uchiha_n reacted to Songena in Müzikle İlgilenenler Buraya!   
    Ehm. :D Alkışla ritim tutmak için gelebirim gruba. :D
  21. Beğen
    uchiha_n reacted to MangaTR in J-Fashion (Japon Modası)   
    Hayır taciz ederler...
    Japon halkıyla aramızda bir çok açıdan fark var. O da hem ahlak hem düşünme açısından -ki onlar için gayet normal olan bu tarz şeyler bize çok absürt geliyor. Aslında, onlarıda garip geldiği oluyor ama eminim başka ülkelerdeki garipseme kadar değildir.
  22. Beğen
    uchiha_n reacted to Hokage_Minato in J-Fashion (Japon Modası)   
    Bunlar türkiyede olsa deli derler :)
  23. Beğen
    uchiha_n reacted to Toprakezgi in Üye Albümü   
    Ya evet, takım elbisesiz beni görebilene aşk olsun. Zaten kişilik olarak da çok ciddiyim, hiç gülmem. :D
  24. Beğen
    uchiha_n reacted to Toprakezgi in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Ah Nurcan'ım benim hiç görüşemiyoruz nasıl da gözümde tütüyorsun halbuki. :( Buralarda olduğunu biliyorum sinsi sinsi takiptesin :P İnsan arada uğrar kankam nasılsın seni özledim der dimi ? :D Şikayet kısmımı burada keserek kutlamalar bölümüne geliyorum.
    Şuana kadar pek hediye vermedim forumda bilirsin. Bu konuda biraz acemiyim ve Beth kadar güzel bir yazı yazamayabilirim. :(

25. Beğen
    uchiha_n reacted to Lynx in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    Nurcan' ım, doğum günün kutlu olsun annem. :-* Nice senelere inşallah. 8) Gecenin bi vakti aklıma geldi. ;D İlk ben kutlayayım bari dedim. :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.