Jump to content

Amygirl

Forum Admin
  • İçerik sayısı

7341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

184

İtibar Etkinliği

1. Üzgün
    Amygirl got a reaction from Pseudohomophylus in Güncel forum için "Rütbeler" "Rozetler" ve "Topluluk puanı" hakkında bilgi almak istiyorum.   
    Hiçbir fikrim yok. Çok da umursamadım 

Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez

Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil 

2. Üzgün
    Amygirl got a reaction from Ohayou_Kerem in Güncel forum için "Rütbeler" "Rozetler" ve "Topluluk puanı" hakkında bilgi almak istiyorum.   

Site ile ilgili bir yenilenmeye gidilecek o sırada forum düzeltilirse düzeltilir yoksa pek de önemsenmez

Arkadaşlar şunu kabullenin. 11 yıllık bu forum şu an sadece TAÇE için burada. Geri kalanı sizin bizim dışında kimsenin umurunda değil 

3. Üzgün
    Amygirl got a reaction from Barış D. Baryshx in Güncel forum için "Rütbeler" "Rozetler" ve "Topluluk puanı" hakkında bilgi almak istiyorum.   

4. Teşekkür
    Amygirl got a reaction from Nani youkai in TürkAnimeTv Genel İzleyici Anket Sonuçları!   
    Merhaba arkadaşlar,

Sonuçları duyurmadan önce katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ederiz. 
    İşte sizlere site izleyicilerinin genel profili:

Ankete toplamda katılan sayısı: 5829

En çok tercih edilen 3 tür:

3) Slice of Life (%30,5)

2) Seinen (%42,0)

1) Shounen (%82,1)

En çok tercih edilen 3 içerik:

3) Komedi (%45,9)

2) Doğaüstü (%56,0)

1) Aksiyon (58,8)

En çok sevilen 10 anime:

10) Yakusoku no Neverland (%26,1)

9) Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu (%28,9)

8) Code Geass (%30,1)

7) Haikyuu!! (%33,5)

6) Full Metal Alchemist Brotherhood (%42,6)

5) HunterxHunter (%44,8)

4) Death Note (%48,6)

3) One Punch Man (%49,2)

2) Kimetsu no Yaiba (%50,3)

1) Shingeki no Kyojin (%63,6)

En çok sevilen 10 erkek karakter:

10)Kaneki Ken / Tokyo Ghoul (%24,9)

9) Lawliet L / Death Note (%26,1)

8) Monkey D. Luffy / One Piece (%26,3)

7) Zoldyck Killua / HunterxHunter (%28,0)

6) Uzumaki Naruto / Naruto (%29,4)

5) Hatake Kakashi / Naruto (% 31,9)

4) Saitama / One Punch Man (%33,4)

3) Yeager Eren / Shingeki no Kyojin (%33,8)

2) Uchiha Itachi / Naruto (%37,1)

1) Levi /Shingeki no Kyojin (%45,8)

En çok sevilen 10 kadın karakter:

10) Nico Robin / One Piece (%21,7)

9) Evergarden Violet / Violet Evergarden (%23,8)

8) Shiro / No Game No Life (%24,1)

7) Gremory Rias / High School DxD (%24,5)

6) Scarlet Erza / Fairy Tail (%25,4)

5) Rem / Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu (%26,1)

4) Yuuki Asuna / Sword Art Online (%30,3)

3) Zero Two / Darling in The FranXX (%32,8)

2) Hyuuga Hinata / Naruto (%34,4)

1) Ackerman Mikasa (%55,7)

Bazılarının öngördüğü bazılarının beklemediği bazılarının da beğenmediği bir liste çıkmış olabilir
    Peki ya sizce nasıl bir profil oluşmuş? Görüşlerinizi bekleriz 

Planımız başka anketler de düzenlemek.
    Şimdilik hoşça kalın!!

5. Teşekkür
    Amygirl got a reaction from BlacKofFiRe in Nasıl Anime İndiririm?   
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuya benzer bir konu forumda var ama admininiz bile bulamadı o sebeple yeniden derleme olarak yazacağım. Siz de benim bildiklerimden başka anime indirme yöntemi biliyorsanız konu altına ekleyebilirsiniz.

1) Çeviri grubunun sitesinden direkt indirerek

En güvenli ve en kaliteli indirme yolu budur. Seriyi çeviren fansub aktif çalışıyorsa kendi sitelerinde altyazı ya da altyazı gömülü video paylaşıyorlardır. O sebeple öncelikli olarak çeviren grubun sitesine bakın. TürkAnimede animeyi birden fazla fansub çevirmişse animeyi izleceğiniz bölümde sağ üst köşede ya da  videonun altında animeyi yükleyen kişinin bilgilerinin hemen yanında çeviren fansubların adı ve adresleri yazmaktadır.

Bazı eski animelerin fansubları kapanmış oluyor, o zaman ne yapalım?

2) Torrentten yüksek çözünürlüklü mkv videosu indirip Tr altyazıyı ayrı indirmek

Bu yöntem özellikle yüksek kalite videosu bulunmayan eski animeler için ideal. Birçok eski serinin Türkçe altyazı dosyası turkcealtyazi.org veya planetdp.org gibi sitelerde bulunur. nyaa.si gibi torrent paylaşan sitelerden yüksek çözünürlüklü videoyu torrent olarak indirip sonra mediaplayer classic gibi oynatıcılarda altyazıyı üzerine sürükleyerek işi çözebilirsiniz. Eski serilerde fazla sayıda video bulamayacağınız için genelde zamanlaması tutar ancak tutmuyorsa video oynatıcısında ayarlamak gerekibilir. Bu yöntemin dezavantajı da bu...

3) Video yakalayıcı programlar kullanmak

Bunun en çok bilineni "Internet Download Manager" az bilinenlerden bir tanesi "Orbit" tir. Orbit hala çalışıyor mu bilmiyorum gerçi. IDM nin dezavantajı 30 günlük deneme süresinden sonra paralı oluşu onun için de crack kullanabilirsiniz. Ya da paranız varsa programı satın alabilirsiniz. 

4) Video oynatıcıların indirme seçeneği

Bunu eğer yüklenmişse çok kısıtlı animeler için yapabilirsiniz. Özellikle FEMBED gibi oynatıcılar videoyu indirme özelliği de sunabiliyor. İndirmek istediğiniz animelerin oynatıcılarını kontrol etmekte fayda var.

5) Anime depoları olan siteler

Bazı siteler anime indirme fırsatı sunabiliyor. Bu özellikle eski animeler için faydalı bir özellik. Bu konuda aklıma gelen ilk site ""animekalesi" indirmek istediğinizde bakabilirsiniz. Ancak bu siteler genelde toplu indirme fırsatı sağlamıyor.

6) Mobilden anime indirme

Açıkçası bu konuda bilgim kısıtlı ancak anime izleme sitesini mobil versiyonda açıp video üzerine sağ tıklattığınızda (her oynatıcıda çalışıyor mu emin değilim) Videoyu farklı kaydet seçeneği çıkıyormuş. Denenebilir.

Bildiğim indirme yöntemlerini yazdım. Benim bilmediklerimi konunun altına sıralayabilirsiniz. Ya da nasıl anime indiririm konusu açan olursa onlara bu konuyu paylaşabilirsiniz. İyi forumlar...
  6. Beğen
    Amygirl got a reaction from MrCadal in TürkAnimeTv Genel İzleyici Anket Sonuçları!   
    Büyük sitelerin top 50 si normalde kolay kolay oynamaz. Kimetsu no Yaiba, Violet Evergarden gibi çıkış tarihi yakın olmasına rağmen ilk sıralara oturmuş animeler bence büyük başarı oluşturuyor. Tek bir gözle bakmamak lazım. Sonuçta çoğunluğun verdiği oy bu.

Bir şeye çoğunluğun sempati duyması o şeye antipati duyulmasına da neden olabiliyor. "Bu anime neden bu listede? Bu karakter bu kadar iyi miydi?" diye sorarken fandomlarından bağımsız değerlendirmek gerekmekte.

Bir de yıllar geçmesine rağmen ilk 50 den hiç çıkmamış animeler ve karakterler var. Asıl değerli olan da o bence. İlk 10 da olamasa da Great Teacher Onizuka, Full Metal Alchemist Brotherhood veya kitlesi dar spektrumlu Neon Genesis Evangelion...

Onlarca shounen onlarca ana karakter öğretmeni görmemize rağmen ana karakteri de sollayan Hatake Kakashi, zekası, mizahi zekası, gücü ve ana karaktere olan arkadaşlığı ile kendi serisindeki ana karakteri geç yoğun konsantrasyonla tasarlanmış çoğu karakteri geçen Killua Zoldyck gibi karakterler yaratıcısını gururlandırması gereken karakterler diye düşünüyorum. Listede Zoro nun ilk 10 dan düşmesi beni çok üzdü, onu da belirteyim.

Kadın listesine çok değinmiyorum, taşlanabilirim ama bir şeyi belirteyim: Listedeki kadınların genel anlamda tek bir ortak özelliği var ana karaktere yardımcı, destekçi ve onun için çok şey yapmış kadınlardan oluşmakta çoğunlukla. Bu da bende oy verenlerin çoğunluğunun erkek olduğu düşüncesini oluşturuyor. Üzgünüm ama ilk onda bağımsız ruhlu özgür hırçın ve tek başına da güçlü kadın karakter yok denecek kadar az. Robin ve Erza için mutluyum ama Erza mangakasının sunduğu fanservice olmasa belki de o sıralamada olmayacaktı. Bu da beni üzüyor. Gerçi birisi anket açıklamasını okumadan "Kendi zevklerinize göre karakter koymuşsunuz." demişti. Kendi favorilerimizi koysaydık çoğu kesim çoğu karakteri ve animeyi bilmezdi bile.
    Dünyadaki en büyük anime platformlarondan birisinin ilk 50 si baz alınmasına rağmen objektif bir değerlendirme yapılmamış eleştirileri için bunu belirtmek istedim.

Herkese tekrardan teşekkür ediyoruz. Sezon sezon ve seneye uygun anketler de sunacağız ileride üşenmezsek :)
  7. Beğen
    Amygirl got a reaction from Jemesbondinsf in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    KenanDemir
    Anime kelimesinin anlamını bile bilmeden anime forum,sitesine iddia reklam konusu açtığı için -_-
  8. Beğen
    Amygirl reacted to any_zero in Eski mangakaların yeni mangaları   
    Yakın zamanda Jump'da daha önce gördüğümüz ismlerin yeni mangaları artmaya başladı . Bunları paylaşayım dedim .Şunu da söyleyeyim bu mangalar daha 10-20 civarında bölümü vardır , popüler olamayıp yakın zamanda da bitebilir. Bu mangalar İngilizce olduğu için okuyamadım. Yani nasıl olduklarını bilmiyorum. Okuyanlar fikirlerini yazarlarsa güzel olur.

Amano, Akira(k.h.reborn)-----Ron Kamonohashi: Deranged Detective
    Shinohara, Kenta(sket dance)-------Witch Watch
    Matsui, Yuusei(Assassination Classroom)-----The Elusive Samurai
    Yabuki, Kentarou(to love-ru)------Ayakashi Triangle
    Tite Kubo(bleach)------burn the witch(bunu çoğunuz biliyordur part 1 tek cilt şeklinde çıktı animesi var ama part 2 nin ne zaman geleceği meçhul)
    Ishida, Sui(tokyo ghoul)------------Choujin X(daha 1 bölümü var)

şuan bulabildiklerim bu kadar.

JUMP kendi serilerini manga plus da ücretsiz olarak bazı bölümleri yayınlıyor oradan takip edebilirsiniz.

umarım yakın zamanda goril sensei  ve Asou, Shuuichi(saiki kusuo ) nin yeni hikayelerinin görürüz. 
  9. Beğen
    Amygirl reacted to Pseudohomophylus in Doğum Günü Kutlama Bölümü   
    @Kadir- Etiketleyemediğimden nickini benim için değiştiren koca yürekli Kadir arkadaş yeni yaşın sana sağlık, mutluluk ve huzur getirsin. İyi ki doğmuşsun 

@Amygirl senpai her yeni yaşın bir öncekinden daha sağlıklı ve huzurlu geçer umarım, bugüne kadar yaptıkların için de teşekkürler. İyi ki doğdun  
  10. Beğen
    Amygirl got a reaction from Freesia in Ağlama Duvarı   
    Forumun psikoloğu vardı bir ara :D

Umarım bu konuya yorum yazan çoğu üye sırf gırgır olsun diye yazıyordur. Eğer gerçekten bu kadar küçük şeylere üzülüyorsanız ya da sinirleniyorsanız hayatınız boyunca mutlu olabileceğinizi düşünmüyorum ^_^  Tabi ki istisnalarımız var :D Hele yukarıya yazan bir üyenin ( belirtmeyeyim  :ph34r: ) çilingir sofrası kurdurtacak derdi var :D En çok üzüldüğünüz an diye bir konu vardı orda da var bu durum.. Anime yarım bitince  :mellow: Böyle bir en çok üzüldüğünüz an mı olur Allahınızı severseniz  :mellow: Ama bu da güzel bir şey :) Henüz başınıza kötü bir şey gelmemiş demektir :) Ve umarım hepinizi güzel mutlu ve huzurlu bir gelecek bekliyordur :)

Ben de buraya 1 haftadır hayatımdaki en şiddetli ağrıyı çektiğimi damardan ağrı kesicilerin işe yaramadığını en son narkotik ilaç aldığımı, şu an sandalyede iki büklüm oturduğumu buna rağmen 48 saat ayakta nöbet tutmak benden daha sağlıklı şımarık insanları tedavi etmek zorunda kaldığımı yazacaktım. Tam cümlelerime başlamıştım ki dün aniden sebepsiz yere kalbi duran ve 40 dakikalık uğraşla geri döndürülen delikanlıyı ve ailesini düşünce yaşadığım şeyin çok boş olduğunu kavradım  ^_^ Beterin beteri var.. Şikayet ettiğimiz şeyler bazen çok gülünç olabiliyor  :)
  11. Beğen
    Amygirl got a reaction from Elimiel in TürkAnimeTv Genel İzleyici Anket Sonuçları!   
    Merhaba arkadaşlar,

Sonuçları duyurmadan önce katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür ederiz. 

3) Slice of Life (%30,5)

2) Seinen (%42,0)

1) Shounen (%82,1)

3) Komedi (%45,9)

2) Doğaüstü (%56,0)

1) Aksiyon (58,8)

En çok sevilen 10 anime:

8) Code Geass (%30,1)

7) Haikyuu!! (%33,5)

5) HunterxHunter (%44,8)

4) Death Note (%48,6)

3) One Punch Man (%49,2)

Bazılarının öngördüğü bazılarının beklemediği bazılarının da beğenmediği bir liste çıkmış olabilir

Şimdilik hoşça kalın!!

12. Harika
    Amygirl got a reaction from FeyoChama in Anime Aşk Üçgenleri (Konusu Harem Olmayacak)   
    Aslında en meşhuru Narutodadır (shounen, macera, dram....)
    Hinata------>Naruto----->Sakura----->Sasuke------>Itachi dfhgsdhgjhgj tamam şakaydı sonuncusu :D 
  13. Beğen
    Amygirl got a reaction from FeyoChama in "Kawaii" Dedirten 20 Kısa Saçlı Anime Karakteri   
    Liste fena değil :)
    Kısa saçlı kawai kız diyince aklıma Mogami Kyouko geliyor. Gerçi kızın kendisi kawai :D Çok tatlı ya :D
    Kısa saç olarak Mikasa falan koymuşlar bence o kadar kısa değil saçları ya da benim saçlarım hiç uzayamadığı için bana öyle geliyor :D O zaman bu listede Kagura olmalıydı :D daha kawaisini bulabilir misiniz? Tsukuyonun da saçları küt ve saç toplama şekli çok güzel.
    Bleachte Ichigonun çocukluk arkadaşı vardır. Tatsumi gibi bir ismi vardı Auzawa Tatsumi???? Ya da tamamen şizofrene bağlamış olabilirim :D Karete yapan kız işte onun saçları da çok değişikti :)
  14. Harika
    Amygirl reacted to FeyoChama in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    gintoki ve kagura hamama gider
    gintoki: kagura, yine havuzda uyuyakalıp boğulmak üzereyken hamamı yıkmaya kalkışma
    kagura: tamam
    tezgahtar: çocuklar 100 yen, yetişkinler 200 yen
    kagura: ben artık çocuk değil, kadınım. gin san, benim için 100 yen daha öde.
    gintoki: sen sus bakiyim bücür. şey, ben hala içimdeki çocuğu büyütememiş bir adamım. ikimiz için toplam 200 yen.
    kagura: gin-san, bana 500 yen ver, buradaki içeceklerden içmek istiyorum
    gintoki: olmaz, hamam suyundan dilediğin kadar içebilirsin.
    kagura: -_-*
  15. Beğen
    Amygirl got a reaction from FeyoChama in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    Kenma: Gergin misin?
    Kuroo: Nasıl gergin olmam? Kiminle maç yapacağımıza bir baksana!
    O sırada Bokuto:

16. Beğen
    Amygirl got a reaction from FeyoChama in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    Sougo: Çocuklar geride dursun.. Burası tehlikeli
    Kagura: Sen de çocuksun gerizekalı :D
    Zangetsu'ya benzeyen adam: Güçlü olmak ister misin Gintoki
    Gintoki: Hayır; kalsın :D
    İlk aklıma gelenler bunlar ... Geldikçe yazarım :D
  17. Karmaşık
    Amygirl got a reaction from furkchnn in Anime Altyazı Çevirmenliği(ücretli?)   
    Türkiye'de dizi ve anime çevirisinden para alan tek çevirmenler Netflix gibi resmi platformların çevirmenleridir.

Türkanime ile çalışan herhangi bir fansubda çevirmen para kazanmaz. Reklam karşılığı para kazanan fansublar vardır ancak muhtemelen kazandıkları kendi sitelerinin giderlerine gidiyordur.
  18. Beğen
    Amygirl got a reaction from klosek in Ağlama Duvarı   

Umarım bu konuya yorum yazan çoğu üye sırf gırgır olsun diye yazıyordur. Eğer gerçekten bu kadar küçük şeylere üzülüyorsanız ya da sinirleniyorsanız hayatınız boyunca mutlu olabileceğinizi düşünmüyorum ^_^  Tabi ki istisnalarımız var :D Hele yukarıya yazan bir üyenin ( belirtmeyeyim  :ph34r: ) çilingir sofrası kurdurtacak derdi var :D En çok üzüldüğünüz an diye bir konu vardı orda da var bu durum.. Anime yarım bitince  :mellow: Böyle bir en çok üzüldüğünüz an mı olur Allahınızı severseniz  :mellow: Ama bu da güzel bir şey :) Henüz başınıza kötü bir şey gelmemiş demektir :) Ve umarım hepinizi güzel mutlu ve huzurlu bir gelecek bekliyordur :)

Ben de buraya 1 haftadır hayatımdaki en şiddetli ağrıyı çektiğimi damardan ağrı kesicilerin işe yaramadığını en son narkotik ilaç aldığımı, şu an sandalyede iki büklüm oturduğumu buna rağmen 48 saat ayakta nöbet tutmak benden daha sağlıklı şımarık insanları tedavi etmek zorunda kaldığımı yazacaktım. Tam cümlelerime başlamıştım ki dün aniden sebepsiz yere kalbi duran ve 40 dakikalık uğraşla geri döndürülen delikanlıyı ve ailesini düşünce yaşadığım şeyin çok boş olduğunu kavradım  ^_^ Beterin beteri var.. Şikayet ettiğimiz şeyler bazen çok gülünç olabiliyor  :)
  19. Beğen
    Amygirl got a reaction from Pseudohomophylus in Ağlama Duvarı   

20. Karmaşık
    Amygirl got a reaction from Ruzgarre in Banlanan Üyeler ve Ban Sebepleri   
    @aniltosun29

Bir animeyi 7 saatte çevrilmediği için "çeviremiyorsanız bırakın bu işi" demiş sonra da disquss tan banlanmış. Üzerine sitede her disquss yorum yerinde "Bir probleminiz olduğunda Discord üzerinden disquss yetkilisi ile görüşün" yazmasına üzerine link verilmesine rağmen gelip foruma utanmadan "Banlanacak bir şey demedim." diye konu açması.
    Hiçbir ücret vermeden aldığı hizmeti salak bir şekilde eleştiren bu şahısları forumda istemiyoruz.
  21. Beğen
    Amygirl got a reaction from hengin in Gintama izleme sırası   
    Öncelikle bir konuyu forumuna uygun yere açınız.

Gintama
    Gintama 2015
    Gintama 2017
    Gintama Parori hen
    Gintama Tamashi hen 1 ve 2

Bizim sitemizde Gintamanın ilk 3 sezonu 265 bölümle birleşik Gintama şeklindedir.

Gintamanın ilk moviesi Gintamanın ilk 80 bölümü izlendikten sonra izlenmeli
    Animenin 50 ile 80 bölüm arasında bir yerde olan Benizakura arcının daha geniş ve ayrıntılı halidir.

Gintamanın ikinci moviesi ilk 265 bölüm izlendikten sonra izlenebilir. Konu bakımından animesi ile alakası yok ama movideki tüm karakterleri tanımanız için 265 bölümü izlemiş olmanız lazım.
  22. Beğen
    Amygirl got a reaction from kanbina in TürkAnimeTv Genel İzleyici Anket Sonuçları!   
    Merhaba arkadaşlar,

3) Slice of Life (%30,5)

2) Seinen (%42,0)

1) Shounen (%82,1)

3) Komedi (%45,9)

2) Doğaüstü (%56,0)

1) Aksiyon (58,8)

En çok sevilen 10 anime:

8) Code Geass (%30,1)

7) Haikyuu!! (%33,5)

5) HunterxHunter (%44,8)

4) Death Note (%48,6)

3) One Punch Man (%49,2)

Şimdilik hoşça kalın!!

23. Teşekkür
    Amygirl got a reaction from spear581 in Gintama izleme sırası   
    Öncelikle bir konuyu forumuna uygun yere açınız.

Gintama
    Gintama 2015
    Gintama 2017
    Gintama Parori hen
    Gintama Tamashi hen 1 ve 2

Bizim sitemizde Gintamanın ilk 3 sezonu 265 bölümle birleşik Gintama şeklindedir.

Gintamanın ilk moviesi Gintamanın ilk 80 bölümü izlendikten sonra izlenmeli
    Animenin 50 ile 80 bölüm arasında bir yerde olan Benizakura arcının daha geniş ve ayrıntılı halidir.

Gintamanın ikinci moviesi ilk 265 bölüm izlendikten sonra izlenebilir. Konu bakımından animesi ile alakası yok ama movideki tüm karakterleri tanımanız için 265 bölümü izlemiş olmanız lazım.
  24. Teşekkür
    Amygirl got a reaction from Ellen in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    Kenma: Gergin misin?
    Kuroo: Nasıl gergin olmam? Kiminle maç yapacağımıza bir baksana!
    O sırada Bokuto:

25. Beğen
    Amygirl got a reaction from Sitonyum in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    Ekleme:
    Orihimeye benzeyen tanrıça: Ben sizin iyilik tanrıçanızım. Dileklerinizi yerine getireceğim
    Hijigata: Edepsizce çıplak dolaşmaktan tutuklusun. Seni ahlaksız kadın
    Adamım yaa :D :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.