Jump to content

Ellen

Üyeler
  • İçerik sayısı

291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

5

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Ellen got a reaction from Pseudohomophylus in Hayatın Sillesini Yemiş, Çilekeş Anime Karakterleri   
    Aklıma ilk gelen karakter Naruto Shippuden'den Itachi. Adam hayata çile çekmeye gelmiş kesinlikle. 
    Gelen 2. şey  ise Hotaru no Haka animesinin ana karakterlerinden Setsuko başta olmak üzere anime içindeki halk.

2. Beğen
    Ellen reacted to FeeLing7d in Violet Evergarden The Movie 2020   
    Dvdleri 13 ekimde yayınlanacak. Anime filmlerinin sinema çekimlerini eklemiyoruz. Dvd versiyonları çıkınca ekliyoruz. Genelde dvdlerinin satışa sunulması film yayınlandıktan sonra 6 ay ila 1 yıl arasında değişkenlik gösterebiliyor. 
  3. Üzgün
    Ellen reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Yani abimde falan da var, belki bizde de ırsidir, senin aksine bendeki en fazla olanı. :D Evet, evet çok kötü bir şey, bir de yolda yürürken az bi hızlandın mı nefes nefese kalıyorsun.

Vefasızlar listesinin başlarına bak orada bir yerlerde görürsün adını... 
  4. Üzgün
    Ellen got a reaction from Ari01 in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Normalde krem sürüyorum da yüzüme sürmüştüm elime sürmeyince gitti eller. Et pişer gibi elim pişmiş, teşekkür ederim.
    Haha senle güzel sohbet döner, dedikodu da maharet işi:D
    Olur o zaman 9.30 diyelim?
    Okke.
    Tabi tabi, bu yıl birileri bedduadan gidecek herhalde o kadar ah almışlardır...

5. Beğen
    Ellen got a reaction from Pseudohomophylus in Anime OST & Opening & Ending Öneri ve Paylaşım Platformu 2   
    Attack on Titan'ın bu ostu beni benden almıştır..
  6. Teşekkür
    Ellen reacted to pegasusejder in Martin Eden (Jack London) Kitap İncelemesi   
    Bir zamanlar kitap incelemesi yapmaya başlamıştım ama biraz katılım azlığı biraz da üşengeçlikle beraber uzun zamandır yapmıyordum. :) Şimdi kitabın güzelliği olsun ve birkaç arkadaşın gazıyla tekrar inceleme yazısı yazayım dedim. Öncelikle kitaplar konusunda üstadım olan @Lycaenidae-sama'ya yaptığı kitap önerisi için teşekkürlerimi sunarım.

Martin Eden
    Yazar adı: Jack London
    Tür: Roman/ Macera/ Psikolojik Kurgu/ Biyografik Kurgu/ Künstlerroman
    Sayfa sayısı: 520

Yazar Hakkında: Asıl adı John Griffith London olan Jack London 1876'da San Francisco'da doğdu. Annesi Amerikalı, babası ise İrlanda'lı bir serseriydi. Düzensiz bir öğrenim gördü. Bir yıl koleje, bir yıl da California Üniversitesi'ne devam etti.
    Denemediği iş kalmadı. En büyük tutkusu açık denizler ve uzun yollardı. Vahşetin Çağırışı ile üne kavuştu. 22 Kasım 1916'da intihar etti.
    Kendi yaşamından kaynaklanan olağanüstü serüvenlerle dolu yapıtlarıyla ABD'nin ve dünyanın en önemli yazarlarından biri olan, ülkemizde de birçok yapıtı yayımlanan ve çok tanınan yazardır. (1876-1916)

Kitap işçi sınıfından olan Martin'in burjuva sınıfına ait olan Ruth adlı kıza aşık olmasını ve Ruth'a yakışmak için gösterdiği çabayı anlatıyor. Geçimini denizcilik ile sağlayan Martin güçlü ve kuvvetli bir yapıya sahiptir, boş zamanlarında çetesiyle beraber takılıp içki içer, dövüşlere katılır ve eğlenmesine bakar, hayatta pek bir amacı yoktur. Ruth'un abisinin hayatını kurtarması sonucu abisi Arthur Martin'i akşam yemeğine davet eder ve Ruth ile orada karşılaşır. İlk görüşte kıza aşık olur ve burjuva sınıfına hayran kalır. Hatta o kadar hayran kalır ki kendi sınıfını artık sürekli eleştirmeye başlar ve kendisini burjuva sınıfına ait görmeye başlar. 

Ruth ile konuşabilmek ve ona denk olabilmek için Martin kendisini kütüphanelere verir. Okudukça okumaya, öğrendikçe öğrenmeye başlar. Artık arkadaşlarıyla veya başka insanlarla takılmadan kendisini sadece kitaplara adar. Ruth aracılığıyla görgü kurallarını vesaire öğrenmeye başlar. Bütün bunlar olurken Martin gittikçe Ruth'a aşık olur ve kendi sınıfından hoşlanmazken sürekli burjuva sınıfına nasıl çıkacağını düşünür. Parası bittiği zaman gene denizlere çıkar, yeterli para kazanınca geri döner ve tekrar kendini kitaplara verir, kitaplar artık onun için her şeydir. Bir gün denizlere açılırken gördüğü güzellikleri Ruth'a ve hatta tüm dünyaya anlatmak ister. Bunu nasıl yapabileceğini düşünürken yazar olmaya karar verir ve dergilerde yayımlanan hikayelere bakar. Dergilerin hikayeler için verdiği ücreti duyunca iyice bu iş için heveslenir çünkü aylarca denizlerde durarak kazandığı parayı 1-2 tane hikaye yazarak kazanabildiğini fark eder. Maalesef ki her şey bu kadar güzel değildir çünkü yazdığı hiçbir yazıyı uzun bir süre dergilere kabul ettiremez. 

Ruth açısından ise Martin işlenmemiş cevher gibi, Ruth ona yön verdikçe, onu serserilikten beyefendiliğe doğru yönlendirdikçe bundan keyif almaya başlar, kendisini bir anne veya öğretmen olarak görür ama bazen Martin ona endişe verir çünkü her zaman Ruth'un istediği gibi hareket etmez veya onun istediği gibi düşünmez. Aslında kendisi de ona ve onun vahşi doğasına aşıktır ama daha farkında değildir. Ruth hiçbir şekilde Martin'e yazarlık konusunda destek vermemiştir çünkü yazarlığın para getirmeyen bir şey olduğunu düşünür ve Martin'i büyük yazarlar seviyesinde görmez. Ruth tamamen dışarıdan bilgiye kapalı birisidir ve toplumun genel geçer kurallarını takip eder hep, toplum beğeniyorsa o da beğeniyordur beğenmiyorsa beğenmiyordur. Martin ise kendi hür iradesiyle olayları yorumladığı zaman Ruth çok şaşırır ve asla Martin'e katılmaz, çünkü ona göre Martin daha üniversite eğitimi bile almamış birisi ve onun toplumun beğenisine karşı çıkmasına anlam veremiyor. 

Martin okuyup kültürlendikçe kendi özgün düşüncelerini kazanır ve Ruth'la düşüncelerinin çoğu zaman çeliştiğini fark eder, yine de umursamaz çünkü Ruth'a deliler gibi aşıktır. Martin için en büyük sıkıntı paradır, her ne kadar öğrenmek için beyni sürekli açlık duysa da parası olmayınca bunları yapamaz. Bir ara çamaşırhanede bir işe girer ve 3 ay boyunca yoğun şartlar altınca çalışır, o çalıştığı süre boyunca tek bir kelime bile okuyamaz veya yazamaz haldedir. Bu yüzden aç karna insanın filozof olamayacağını anlar, çünkü iş yapmaktan dolayı kendisini okumaya veremez. 

Martin burjuva sınıfının içine girdikçe onların aslında ne kadar çürümüş olduğunu fark eder, içlerinden birazı eğitimli ve kültürlüyken büyük bir çoğunluğunun hiçbir şey bilmeyen, ezberden başka bir şey söyleyemeyen bir toplum olduklarını görür. Artık burjuva sınıfına girmek istemez ama eskisi gibi işçi sınıfına da giremez, ortada bir yerde kalıp sürüklenmeye devam eder. Tek dileği Ruth ile birlikte olmak ama yazarlık işi tam bir raya oturmadığı için buna ne Ruth ne de ailesi yanaşıyor. Martin'e en büyük darbeyi vuran Ruth dahil ona kimsenin inanmaması. Sürekli kendi başına bir yolda ilerlemektedir ve bu süreç Martin'i psikolojik anlamda oldukça yormaya başlar. 

Özet işini çok uzatmış ve biraz da saçmalamış olabilirim kusura bakmayın şimdiden. :) 

Kitap insanı her açında motive ediyor, Martin'in çektiği zorlukları ve gösterdiği çabayı okurken ister istemez okuyucu da gaza geliyor. Ben yavaş yavaş okuyarak yaklaşık 1 ayda kitabı bitirdim ama kitap sürükleyici bir kitaptı sadece ben bilerek yavaş okudum. Kitabı kesinlikle tavsiye ediyorum ama okurken arada bazı kısımları anlamada zorlanabilirsiniz çünkü bazen felsefeye biraz giriyor, Spencer ve Nietzsche'nin çok fazla bahsi geçiyor zaten Spencer Martin'in gıpta ile baktığı bir düşünür. Yarı otobiyografik olmasına rağmen Martin ile Jack London'un düşünceleri terstir bu açıdan. Jack London sosyalist iken Martin tamamen bireyci bir insandır, Jack London bunu şöyle ifade etmiştir; "Aslında kitapta bireyciliğe karşı ince eleştiriler yaptım ama tam anlaşılmamış" ve bu kısım spoiler'a giriyor;

Bu kısımlarda kitaptan spoiler içermektedir. 

Bayağı acemice bir inceleme oldu tekrardan kusura bakmayın. :) Kitabı okuyan başka kişiler varsa onlarında yorumlarını beklerim. Bu tarz bir şeyi yaygınlaştırmaya çalışmak için sizin de desteklerinizi bekliyorum, siz de kendi okuduğunuz kitapların incelemesini yaparsanız çok sevinirim. :) Herkese iyi okumalar. :) 
  7. Teşekkür
    Ellen reacted to Amygirl in Animelerde Komik Bulduğunuz Diyaloglar   
    Kenma: Gergin misin?
    Kuroo: Nasıl gergin olmam? Kiminle maç yapacağımıza bir baksana!
    O sırada Bokuto:

8. Harika
    Ellen got a reaction from Pseudohomophylus in Bir Türlü Kayıt Olamayan Kişi Sonunda Kayıt Oldu :)))   
    Öncelikle hoş geldin Emir. Ben de Mika 17 yaşındayım ben de. Şu sıralar ayağım uğurlu mu ne her gelen Aot izliyor 
    Aot veya genel anlamda sohbet etmek istersen Muhabbet mekanına bekleriz:)
  9. Beğen
    Ellen got a reaction from blueemuffin in Wit Studio neden Attack On Titan'ın 4. Sezonunu Yapmadı ?   
    Wit'in aydınlatması, sahnelerin parlaklığı hele ki 3. sezonda deniz sahnesi çok güzeldi. Mappa'nın karanlık temasına pek alışamadım ben. Karakterler güzel gözüküyor lakin orman sahnelerinde vs. karanlık tema tam oturmamış gibi. 
    CGI meselesinde ise Wit'in de aksaklıkları vardı fakat çok göze batmamıştı ama Mappa'da bu sahnelerde eksiklikler var biraz. Yine de kısa sureye rağmen iyi bir iş çıkarmışlar tebrik etmek lazım. 
    Umarım 2. partı harikulade bir şekilde yaparlar, zirvede kalırlar...
  10. Beğen
    Ellen got a reaction from zeykeykurt in Wit Studio neden Attack On Titan'ın 4. Sezonunu Yapmadı ?   
    Wit'in aydınlatması, sahnelerin parlaklığı hele ki 3. sezonda deniz sahnesi çok güzeldi. Mappa'nın karanlık temasına pek alışamadım ben. Karakterler güzel gözüküyor lakin orman sahnelerinde vs. karanlık tema tam oturmamış gibi. 
    CGI meselesinde ise Wit'in de aksaklıkları vardı fakat çok göze batmamıştı ama Mappa'da bu sahnelerde eksiklikler var biraz. Yine de kısa sureye rağmen iyi bir iş çıkarmışlar tebrik etmek lazım. 
    Umarım 2. partı harikulade bir şekilde yaparlar, zirvede kalırlar...
  11. Beğen
    Ellen reacted to icecream in Wit Studio neden Attack On Titan'ın 4. Sezonunu Yapmadı ?   
    Yanlış hatırlamıyorsam wit stüdyodan belli bir süre dilimi içinde bitirilmesi istenmiş fakat  wit stüdyo bu kadar kısa zamanda yapamayacaklarını açıkladığı için mappa'ya aktarılmıştı . Sonuç olarak çizimler ortaya çıktıktan sonra o kadar nefret kötü yorumu gitmiş ki stüdyoya ben bile üzüldüm. Benim açımdan bakarsanız o kadar önemli bir fark olduğunu düşünmüyorum fakat sonuçta son sezonları biraz daha bekleyip daha güzel çizimlerle gelebilirlerdi . 1.sezon ve 2. sezon arasında 4 yıl gibi bir süre varken daha güzel çizimler için bekliyebilirdik sanırım :) 
  12. Beğen
    Ellen reacted to Mileydi in Shingeki no kyojin 4.sezon 14.bölüm   
    Koyun can derdinde, kasap et derdinde.
    Kilit.
  13. Beğen
    Ellen reacted to CarryDesign in Attack On Titan 14. Bölüm Son 3-4 Dakikada Ne Oldu ?   
    Attack On Titan'ın 4. Sezon 14. Bölümünün Son 3-4 Dakikada Wakayama Bölgesinde 4.7 şiddetinde deprem oldu.
    Yeni bölümün ne zaman yayınlanacağı Pazartesi sabahından sonra belli olacak. NOT: Japonya Saatine Göre

14. Beğen
    Ellen reacted to AnimeSeverler in Shingeki no Kyojin (Final Sezon) (2020) (AnimeSeverler) Türkçe Altyazı İndir!!   
    Shingeki no Kyojin (Final Sezon) (2020) (AnimeSeverler) Türkçe Altyazı İndir!!

Merhaba Anime Severler; Shingeki no Kyojin (Final Sezonuyla) karşınızdayız. 2013 yılında hayatımıza giren bu muazzam yapı için ne söylense yetersiz kalır. :( Çoğu zaman aksiyonuyla, çoğu zaman kurgusuyla bizlere seyir keyfi veren "Titanların" hikayesi artık bir "Nokta" kadar çok yakın...

Bence; Suskunluk... Finali hep beraber yaşamanın heyecanıyla her "Pazarı" iple çeken "Pazartesilerde" görüşmek dileğiyle :)

Konusu: Eren ve ekibi şimdi kıyı şeridindeyken ve Marley tehdidi belirirken, İzciler ve Titanların, insanlığın ve daha fazlasının gizemlerini çözme arayışları için sırada ne var?

MPC ve VLC Player ile izlemeniz önerilir.
    Bizi " İnstagram; AnimeSeverlerrr " Adresini Takip Ederek Destek Olabilirsiniz.. 'AnimeSeverler', İyi Seyirler Diler.

"Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" Türkçe Altyazını İndirmek İçin Tıklayın Lütfen!!

"Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" (MyAnimeList) Değerlendirmesi İçin Tıklayın Lütfen!!
    "Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" (MAPPA Stüdyosu) İle Yapılan Animelerin Listesi İçin Tıklayın Lütfen!!
    "Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" (Resmi Web Sitesi) İçin Tıklayın Lütfen!!
    "Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" (AnimeNewsNetwork) Animenin Haber Kaynağı İçin Tıklayın Lütfen!!
    "Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" (AniChart) Animenin Takvimi İçin Tıklayın Lütfen!!
    "Shingeki No Kyojin (Final Sezon) (2020)" Animesinin Hangi (Yabancı Fansublar Çevirdiği) Hakkında Genel Bilgiler İçin Lütfen Tıklayın!!

Sıkça Sorulan Sorular

1) VLC Media Player Nedir ve Nasıl İndirilir? VLC Player bir medya oynatıcısı ve alt yazı desteğiyle birlikte ücretsiz olarak hem bilgisayarlarda hem de telefonlarda kullanılabiliyor. VLC Media Player, çok kullanışlı bir video oynatıcı programdır. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ogg vb.. birçok formatı desteklediği gibi DVD, Ses CD, VCD ortamları ile hemen hemen tüm ortam dosyaları ve akış protokollerini oynatabilir. VLC codec paketlerini kendi içinde taşır, bu nedenle ayrı bir codec paketi yüklemenize gerek yoktur. Ücretsiz olan bu program ile başka bir video player kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

A) Nasıl İndirilir; VLC İndir. Resmi Sitesidir. Güncel versiyonları bu siteden indirebilirsiniz. Ayrıca Kendisi Otomatik Güncelleme Yapmaktadır.
    B) Özet; Görüntü Uzantısı MKV olduğunda videodaki altyazı ve ses datalarıyla oynama yapmanıza imkan vermektedir. Dolayısıyla altyazıyı çıkartıp düzenleyebiliyorsunuz.

2) MKV Video Animeleri Nasıl İndiririm? Bir çok torrent sitesinden indirme yapabilirsiniz.Lakin bizim önerdiklerimiz aşağıda yer almaktadır.

A) Nyaa.si
    B) AnimeTosho
    NOT; Her iki siteden de arama yaparken özellikle ismi doğru yazmanız gerekmektedir. Animeyi yükleyen yabancı kaynaklar olduğu için isimleri mümkün olduğunca kısa yazın ve manuel bakmaya çalışın.

3) İndirdiğim Türkçe Altyazı Nasıl İzlerim?

A) VLC player yüklüyorsunuz. Bu iki program yukarıda belirttiğim gibi "MKV" uzantılı videoları açmanıza imkan vermektedir.
    B) Daha sonra ise izlemek istediğimiz animenin "MKV" sini Nyaa.si ve AnimeTosho sitesinden indiriyoruz.
    C) Son olarak "Türkçe Altyazı" sitesine yüklediğimiz"Türkçe Altyazı" dosyasını indiriyoruz.
    D) Özetle; VLC video oynatmak programını yüklüyoruz. İlgili torrent sitelerinden, izlemek istediğimiz animenin "MKV" indiriyoruz. Son olarakta, bizim yüklediğimiz "Türkçe Altyazı" indiriyoruz.

NOT; MKV videoyu VLC video oynatıcıyla açıktan sonra, indirdiğiniz Türkçe Altyazı dosyasını, Video açıkken üzerine sürükleyin ve Artık İzlemenin Keyfini Çıkarın.
  15. Beğen
    Ellen reacted to CarryDesign in Wit Studio neden Attack On Titan'ın 4. Sezonunu Yapmadı ?   
    Anime yapmak çok zaman ve çaba gerektirir.

Geçenlerde animenin nasıl yapıldığına dair bir dokümanı izledim ve ona harcanan iş miktarı bir kişiyi bile öldürebilirdi.

Wit Studio'da bir yıl boyunca yapılacak bir anime var. Programları dolu.

Vinland Saga (henüz izlemediğim) Wit Studio'nun tüm prodüksiyon zamanlarını harcadığı projelerden biri.

Aslında Studios'un başka bir stüdyoya, gerekirse işlerini transfer edeceğini düşünmemiştim ama bu özel olay beni çok hoş ve biraz da üzücü bir şekilde çok şaşırttı.

Wit Studio, animeyi Mappa stüdyosuna aktardı.

Bu, anime izleyicilerinin bu yıl sezona gerçekten sahip olmasını sağlamak içindir.

Manga da sona eriyor.

Mappa'nın karakter tasarımlarına ve sahneye oldukça hakim olduğu görülüyor… Kamera işini Wit'in yaptığı gibi idare edip edemeyeceklerini bilmiyorum.

Dürüst olmak gerekirse en iyisini umuyorum.

Kaynak: https://www.quora.com/Why-isn-t-Wit-Studio-making-Attack-on-Titan-season-4
  16. Beğen
    Ellen reacted to Mr_Fez in Selam, Ben Aytaç   
    teşekkür ederim ama abim o zaman küçüktü biraz cahildi ama aottan baya korkmuştum o yaşta ama artık bir sıkıntı yok hoşbuldum
  17. Beğen
    Ellen reacted to AnimeSeverler in AnimeSeverler FANSUB (Duyurular)   
    Merhabalaaarrrr✔️
    “AnimeSeverler” Diyarına Hoş Geldiniz❗

www.AnimeSeverler.com

1) Siz Anime Severlere "Anime" Diyarındaki Tüm Çevirilerimizi Koşulsuz, Şartsız, Herhangi bir Ücret? Talep Etmeksizin Ulaştırmayı Amaçlamaktayız.

2) Altyazılarımızı, Anlaşmalı Olduğumuz “TurkceAltyazi.org” ve “OpenSubtitles.org” Sitelerine Yüklemekteyiz.

3) Tabii İstemsizce Aklınıza; "Yüklediğiniz Altyazılar Çalınmıyor Mu❓❗️" Sorusu Geliyordur.
    Cevap: Maalesef Altyazılarımız Çalınıyor Olsa Dahi Gönüllülük Esasından Aldığımız İlhamla Yılmadan Altyazılarımızı Paylaşmaya Devam Ediyoruz. Tüm “Fansubların” Gönüllü Olarak Giriştiği Bu Yolda Tekrar Onlara “Gönüllük" Esasını Hatırlatarak, Bunun Bir “Yarış” Değil Aksine "Aşk" Olduğunu Göstermek İstiyoruz. Diğer Bir Değişle "Tüm Fansubların" Altyazılarını Yüklemeleri İçin İçlerinde Bir Ateş? Yakmış Bulunmaktayız.

4) Eeeee Sizi Nasıl Takip Edeceğiz❓
    Cevap: Sitemizin "İletişim" Sayfasındaki Kanallardan Bizlere Ulaşabilir veya Takip Edebilirsiniz.

5) “Konularını” ve Anime Hakkındaki “Yorumlarınızı” Nerede Paylaşıyorsunuz❓
    Cevap: Sitemizin “Animeler” Sayfasında Çevirdiğimiz Animelere Ait Yorumlarımızı ve Sizler İçin Derlediğimiz "Veri Datalarına" Erişim Sağlayabilirsiniz.

6) Peki Bu "Veri Dataları" Nedir❓
    Cevap: Veri Dataları Animeler ile İlgili Bir Çok Bilgiyi İçeren Web Siteleridir. Sitemizin "Bilgilendirme" Sayfasından Daha Ayrıntılı Bir Açıklamaya Ulaşabilirsiniz.

Devam Eden Ana Kategoriye Ait Projeler:
    1) Her Hafta "Güncel Devam" Ettiğimiz Animeleri “TurkceAltyazi.org” ve “OpenSubtitles.org” Yüklemekteyiz.
    Güncel Çevirdiğimiz “Animeler” Sekmesine Tıklayarak İnceleyebilirsiniz.

2) "Nostalji" İsimli Projemizde Geçmişten Bugüne Unutulmayan "Opening ve Endingleri" Yeniden Sizlerle Buluşturuyoruz.
    Not: 15 Gün Aralıklarla Yeni Proje  Yüklemekteyiz. 
    İnstagram ve Youtube Kanalımızdan "Nostaljiye" Ait İçerik Paylaşımları Yapmaktayız.
    Forumdaki Konusuna Gitmek İçin Tıklayın Lütfen.

3)  Projemizin İsmi "Animeli Günler Haber" 
    ✔️Günlük Olarak İlgiliyle Takip Ettiğiniz Animelere Ait Haber İçerikleri,
    ✔️Haftalık Akışa Giren "TV, Netflix, Sinemalar" Vb. Platformların,
    "Çıkış Tarihi, Konusu, Bölüm Sayısını" Vb. Bilgileri Yayınlayacağız.
    ✔️Yeni Bölüm Eklendikçe, İnstagramımız Üzerinden  ve
    Forumda Açmış Olduğumuz Konuya Ait Yorum Bölümünde Yer Alacaktır.
    ✔️Her Ay'ın Sonunda Paketlemeleri
    www.animeseverler.com/haberler Web Sitemizde Yayınlıyor Olacağız. 

4) Projemizin İsmi "Animeli Günler Rating"
    ✔️Her Hafta Pazartesi Günü,
    İlgiliyle Takip Ettiğiniz Animelere Ait "TV Rating" Bilgileri,
    ✔️Ayrıca: Bölüm Sayısı, Bölüm İsmi, Türkiye Çıkış Tarihi ve Saati,
    Japonya da Yayımlandığı TV ve Stüdyo Bilgilerini Yayımlayacağız.
    ✔️Tüm Duyularımızı Anlık Olarak "AnimeSeverlerrr" İnstagram Hesabımızdan Yapmaktayız. 
    ✔️Her Ay'ın Sonunda Paketlemeleri Buradan Yayınlıyor Olacağız. 
    "Yıllara ve Aylara " Göre Kontrol Sağlayabilirsiniz.

✔️İnstagram: AnimeSeverlerrr
    ✔️Youtube: AnimeSeverler
    ✔️Twitch: AnimeSeverler
  18. Beğen
    Ellen reacted to pegasusejder in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Hahaha sürpriz yapayım dedim. :)

19. Beğen
    Ellen reacted to Toprakezgi in Forum Kuralları (Güncellendi-11.06.2020)   
    Forum kuralları, forum adminleri tarafından 22.06.2015 tarihinde güncellenmiştir. Kurallarda değişiklik olduğunda üyelere duyurulacaktır.

1) Forumda diğer üyeleri küçük düşürücü, hakaret, küfür içeren mesajlar kesinlikle yasaktır, herkes birbirine karşı saygılı olursa daha sağlıklı bir forum ortamı oluşacaktır. ''Lan vs gibi kaba tabirlerden de uzak duralım.'

2) Siyasi içerikli, propaganda unsurları taşıyan, şiddete teşvik edici ve onur kırıcı mesajlar yasaktır, burası bir anime platformudur, buraya ne amaçla üye olduğumuzu unutup konuları saptırmayalım.

3) +18 içerik, illegal ve pornografik içerikli paylaşımlar- mesajlar kesinlikle yasaktır.

4) Forumda takas, anime satışı kesinlikle yasaktır, istiyorlarsa üyeler kendi aralarında özel mesaj yoluyla anlaşabilirler.

5) Forumda din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı kesinlikle söz konusu olamaz.

6) Forumda kullanılan dil Türkçe'dir, mesaj atarken imla ve Türkçe kurallarına uymaya lütfen özen gösterelim. Formumuz Japon kültürü ile alakalı olduğundan Japon dili hariç, başka herhangi bir dil kullanımında uyarı yapılmaksızın ilgili ileti, durum yazısı veya imzalar bunu kapsayan diğer şeyler silinecektir. Bu kuralda sizden kesinlikle yabancı dil kullanmamanızı beklemiyoruz. Türkçesi var olan anime replikleri, kitap alıntıları ve normal konuşma sırasında Türkçe kullanabileceğiniz cümleleri yabancı dil olarak yazmamanız gerekir. Oh My God! yerine "Aman Allahım" kullanmanız gibi... Kısacası yabancı dilde abartı olmamalı

7) Tamamen büyük harflerden oluşan mesajlar atmak yasaktır, bu net ortamında bağırmak anlamına gelir. Tamamen büyük harf ile yazılan tüm iletiler, durum yazıları vs. uyarı verilmeden silinecektir.

8) Başka sitelerden alıntı yapılan içerikler mutlaka "alıntıdır" ibaresiyle kaynak gösterilerek paylaşılmalıdır.

9) Arka arkaya mesaj atmak(flood yapmak) yasaktır. Gerekiyorsa, eski mesajınız üzerinden düzenlemelerinizi yaparak forum kirliliğine neden olmazsınız.

10) Chat ortamındaymışçasına gereksiz mesajlar atmak(Spam) örneğin; "haklısın","ahahaha","süpersin!, bayıldaaaaaaaaam! muhteşemmm!! üsteki doğru" yada sadece ifadelerden oluşan manasız (post kasmaya yönelik) mesajlar yasaktır ve silinecektir.

11) Avatar ve imzalar forum boyutlarına uygun olmalıdır yani; avatarlar en fazla 150x150, imzalarsa en fazla 550x250 boyutlarında ve herhangi propaganda unsuru, cinsel öğeler (echi,hentai) şiddete teşvik edici, özendirici, onur kırıcı veya küfür içerikli özelikler taşımamalıdır. Ayrıca imzalarda spoiler içeren resim ve yazılar, videolar da imza boyutlarını aştığı için yasaktır..(Sayfa açılmasını yavaşlatan imza-avatar'lar uyarısız silinebilir.).
    Üyeler imzasında maksimum 1 (bir) adet spoiler butonu bulundurabilir. Fan Kulüp imzaları da dahil olmak üzere imzalarda spoiler dışında birden fazla resim, gif vb bulundurmak yasaktır. Lütfen sosyal paylaşım bağlantılarınızı ve fan kulüp imzalarınızı da spoiler içine alınız.
    İmzanızda ve konularda "Arial" yazı tipine göre puntosu 14 ün üstünde yazı bulundurmak yasaktır. Hem göze çok batmakta hem de forumun görsel güzelliğini bozmaktadır. İmzalarında açıkta resim, gif bulunduranların ayrıca yazı bulundurmasına sadece tek satır olarak izin vardır. İmzalarda bulunan metinlerin yazı ebatının da 14 puntoyu geçmemesi gerekmektedir. İmzalara konuşma, müzik vs.vs kısaca ses eklenmesi yasaktır.
    Adminlerin kural ihlali yapılan imzaları uyarısız silme hakkı vardır.

12) Anime & manga inceleme başlığı altındaki incelemeler sadece size ait olmalıdır, başka forumlardan alıntı olmamalıdır.

13) Bir üye birden fazla hesap açamaz. Ve Kullanıcı adı ''kjgkgf'', ''asdsa5'' gibi anlamsız harflerden oluşamaz. Böyle kullanıcılar hiç uyarılmadan forumdan uzaklaştırılacaktır.(Üye olmadan önce kuralları bilmediğinizden rastgele bir isim aldıysanız sonradan değiştirilmesini istemek için yönetici ve adminlere başvurun.)

14) Forumdaki uyarı sistemi de; öncelikle üye sözlü olarak uyarılır. Hala devam ediyorsa, mesajı uyarılmadan silinebilir ve konuya bağlı olarak uyarı verilir. 3. uyarıyı alan üye forumdan uzaklaştırılır. Bazı durumlarda üyeye uyarı verilmeden veya 3 uyarısının dolması beklenmeden de forumdan uzaklaştırılabilir.

15)Üst rütbenin verdiği karara itiraz veya karşı çıkmak için aşağılayıcı, gözden düşürmeye yönelik konu açılması yasaktır. Bu konudaki şikayetler üst rütbeden kişilere özel mesaj yoluyla iletilmelidir. Forumda forum düzenini sağlayan en üst rütbe “genel admin” lerden sonra “forum admini” dir. Diğer rütbelerin de düzen sağlama görevleri vardır ancak forum admininin verdiği karara karışamazlar.

16)Tanışın Kaynaşın bölümünde açtığınız konulara cevap yazabilme süresi 3 gündür, 3 günden eski konulara cevap yazmak yasaktır. Konu açıldıktan 3 gün sonra o tanışma konusu adminler tarafından kapatılacaktır. Açılan konunun içeriği belirtilen kurallara (bkn. Tanışma Bölümü) uymuyorsa adminlerin konuyu silme, üyelere uyarı verme hakkı vardır. Tanışma konusun da anime önerisi istemek ve anime önerisinde bulunmak yasaktır.

17) Attığınız mesajların konu başlığına uygun içerikte olması gereklidir, başlıkları saptırmayalım. Ayrıca doğru forum konusu altında açılmayan başlıklar yöneticiler tarafından doğru konuya taşınabilir. Belli konular dışında spoiler içerikli mesajlardan kaçınmaya da dikkat ediniz.

18) 150 iletisini doldurmayan üyeler konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi vardır. Bu kuralın tekrarlayan ihlalinde ise üye banlanacaktır. Tanışma bölümü bu kural kapsamı dışındadır.

19) Fansub vb. çalışmaları yapan çevirmen arkadaşlara baskı yapacak mesajlar atmak yasaktır. Çevirilmesi istenilen seriler için ayrı konu açmak yasaktır. Forumumuz da "anime çeviri istekleri" şeklinde ayrı bir başlık vardır, öneri olarak çeviri isteklerinizi oraya yazabilirsiniz.
    20) Yöneticilerin uyarılarını dikkate alalım..

21) Üyeler Fan art, wallpaper, imza, cosplay vb çalışmalarını ilgili bölümlerde kendilerine ait tek bir başlıkta açacaklardır. Örneğin; imza çalışmalarım-1, imza çalışmalarım-2 gibi ayrı ayrı konular forum kirliliğine ve eski başlıkların unutulmasına neden olmaktadır.

22) Amatör çeviri başlığı altında yaptığınız çevirileriniz yalnızca "TürkAnime" altında devam ediyorsa oraya açınız, her çeviri için farklı başlık açmayınız tek başlık altından güncellemelerinizi veriniz.

23) Ayrıca forum bir anime manga forumudur. Konuşmaların, tartışmaların anime,manga, japon kültürü ağırlıklı olması forumun kalitesini gösterir. Konu dışı bölümünün anime başlıklarından çok çok daha fazla ilgi görmesi ve forumun amacını kaybetmeye başlaması durumunda bu bölümün kapatılması söz konusu olacaktır.

24) Forum oyunları bölümüne sadece admin ve moderatörler konu açabilir. Üyelerin oyun önerileri ayrı bir başlık altında alınmaktadır.
    25) Forum yöneticileri gerektiği(uygun gördüğü) zaman forum kurallarında oynama yapma yetkisine sahiptirler.

26) TurkAnime ile ilişkisiz altyazı, fansub, manga vb. gruplarının tanıtım başlığı açmadan ilgili grup, kişi veya kişilerden izin almaları gerekmektedir. İzin alınmayan başlıklar silinir.

27) Bir başlıkta başlık ile alakasız bir sohbet ortamı olduğunda ya da tartışma olduğunda forum admini konu dağılmasını engellemek amacı ile alakasız iletileri silebilir. Bu ileti sayınızda bir düşmeye neden olmayacaktır.

28) İletinizde paylaşılan resim video vb. spoiler içinde paylaşılmalıdır.

29) Site discord sunucusunda, disqussta ban yiyen, geçici uzaklaştırma alan şahsiyetlerin "Ban yedim " gibi konu başlıkları açması yasaktır. Konu kapatılacak ve o üye forumdan da uzaklaştırılacaktır. Gerekçesi hiç bir disqord ve disquss moderatörünün forumumuz ile alakası olmamasıdır ya da az olmasıdır. Bu kişiler forumu gereksiz yere işgal etmektedir.

30) Konunun açılma tarihinin veya konuya verilen son cevabın üzerinden belirli* bir zaman geçtikten sonra bahsedilen konuya cevap yazılmasına forum dilinde “konu hortlatma” denir. Forumda gereksiz konu hortlatan üyeler uyarılacaktır.
    *Bu kural konu içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Hortlatılan konu cevaba açık olarak bırakılmışsa veya içerik olarak zamansız bir konuysa (Örneğin; Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?, Muhabbet Mekanı vb.) konuya cevap verilmesinde sakınca yoktur. Ancak konuya cevap verilmiş veya konu adminlerin gözünden kaçıp kapatılmamışsa üyelerin bu tür konulara cevap vermesi yasaktır. (Örneğin; başlık, animenin sonunu tahmin etmek amacıyla açılmışsa ve mevcut zaman diliminde anime sonlanmışsa konuyu hortlatan üyenin uyarı alıp almaması duruma bağlı olarak adminin inisiyatifine bırakılmıştır.)

31) TAÇE çevirileri adı altında bulunan fansubumuza ait çeviriler bölümüne sınırlandırma getirilmiş olup yorum atmadan konu içeriği gözükmemektedir. Yorum atarken lütfen kurallara uyalım. Gereksiz yere laf atan, anlamsız saçma salak ileti atan, Türkçe yazmaktan aciz, TAÇE 'yi veya herhangi bir fansubu, açıkca veya kapalı bir şekilde yeren, kim olursa olsun uyarı verilmeden forumdan uzaklaştırılacak, tüm iletileri silinecektir. Banlanan üyeler konusuna da üyenin bilgilerinin ve sebebin yazılmasına gerek yoktur.

32) Forumda herhangi bir konu olması gerektiği bölüme açılmazsa ve kurallara uygun konular açılmazsa admin, konuyu uyarısız silme hakkına sahiptir.

33) Bütün üyeler yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara uymayan üyeler, yöneticiler tarafından uyarılırlar, hala aynı davranışlara devam ederlerse siteden uzaklaştırılır ya da atılırlar.
  20. Beğen
    Ellen reacted to Caprihorn in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    İyiyim,sen nasılsın?

Günaydın abla.  
    Şu sarkıda güzeldi.

21. Beğen
    Ellen reacted to Pseudohomophylus in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    Selamlar ve iyi pazarlar^^ 
    Pazar günüsü şarkınız benden olsun canlar 

22. Beğen
    Ellen reacted to Golge_Kaze in Gölge'nin Çeviri Defteri (Defterim Benim Evimdir...)   
    Bu ara HoneyWorks'ün şarkılarını çevirmeye taktım, uzun zamandır takip ettiğim bir müzik yapım grubuydu ama şarkılarına pek el atmamıştım. NovelAozora'da bir novelini çevirmeye başlamışken (novele bakmak isteyenler için: Tık) şarkılara da el atayım dedim. Son çıkan filmi bu yıl bitmeden izleyebilmeyi umuyorum :') İlgisi olanlar vardır belki, buraya da şarkı çevirilerini bırakayım: Tık

Bu arada Anime OST çevirisi sayımız 100 olmuş! Bu zamana dek blogumu takip eden, benden çeviri isteyen, gelişmem için bana önerilerde bulunan herkese teşekkür etmek istiyorum <3 İyi ki varsınız <3
    Dilerim günler böyle geçip giderken, biriktirdiğimiz anılara yenilerini ekleyebiliriz <3

100. Anime OST'mizi de buraya bırakayım: Boku no Hero Academia'nın 6. Açılış Şarkısı:
    https://animeciejderha.wordpress.com/2021/02/19/boku-no-hero-academia-6-acilis-sarkisi/

Animenin yeni sezonuna az kaldı, bu da beni heyecanlandıran bir başka şey..

-Gölge-
  23. Harika
    Ellen got a reaction from Caprihorn in Muhabbet Mekanı (Düzenli Bakılan Dutluk :) )   
    İyiyim iyi (✿◠‿◠) . Sen nasılsın abi?
    Ohayo Pocco diyeceksin sandım bir an (✿◠‿◠).
  24. Beğen
    Ellen reacted to AnimeSeverler in Animeli Günler Haber (AnimeSeverler)?   
    Haber Vol 12: Bu Gün Ki Haberimizzz:
    "Kanojo, Okarishimasu 2.Sezon (Rent-A-Girlfriend)"Animesi 2. Sezonu 2022 İçin Onaylandı!!

Bizi "İnstagram; Animeseverlerrr" Adresini Takip Ederek Destek Olabilirsiniz.. 'AnimeSeverler', İyi Haberler Diler.
  25. Teşekkür
    Ellen got a reaction from AnimeSeverler in Animeli Günler Haber (AnimeSeverler)?   
    Gazete, dergi tadında olmuş. Görsellere, düzene bayıldım.  
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.