Jump to content

Cold Dewil

Üyeler
  • İçerik sayısı

4287
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

17

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from jans09 in U.P. [FF] (6. Bölüm Nihayet uzun bir aradan sonra gelmişdir :P )   
    Aynen insanı cezbediyor :ph34r:

PS: Neyse teekkürler sayende FF gene bi hortladı.FF'im olduğunu hatırladım :D
    Nice Job :good-job-onion-head-emoticon:
  2. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Hera in U.P. [FF] (6. Bölüm Nihayet uzun bir aradan sonra gelmişdir :P )   
    TÜR:

Dedektiflik,Psikolojik,Gerilim,Politik

Şimdiden İmla hatalarım varsa görmezden gelin ^_^
    İyi okumalar herkese...
    Ön Bilgi :

1.Bölüm...Ayna

Çocuklara yönelen adamı durduracak gücü bile kalmamıştı...
    "Bakalım burda kimler varmış...Bayanlardan başlayalım önce"
    Elleri arkadan bağlı kızın yüzünü tutarak önüne doğru eğildi...
    "Sen Kate olmalısın.Baya bir güzelmişsin"diye gülümsedi.
    "Sanırsam şu sarı saçlı çocukta Aaron olmalı..."
    Ayağa yavaşça kalktı."Ve ailenin son üyesi sevgili abiniz Glen"
    "Değil mi ? evlat" diye kafasını okşadı...
    Gözleri ağlamaktan şişen çocuklar kendilerini kurtarması için babalarına yalvarıyorlardı.
    Tabancayı adamın kafasına dayıyan iri yapılı adam;
    "Sevgili Richard...
    Lütfen soruma bir cevap ver..."
    Yediği dayaklardan ağzı şiş olan adam "Veremem lütfen bana bunu yaptırma"dedi.
    Silahını yavaşça indirdikten sonra yerdeki adamı dizleri üstüne oturtturarak kulağına doğru eğildi...
    "Sence sonlarının Eşinin ki gibi mi olsun istersin ?"
    "Lütfen beni öldür ama onlara dokunma lütfennn"
    Silahı elinde tutan adam "İşte bu yüzden kendini bilmeyen insanlardan nefret ediyorum " diye söylenerek ayağa kalktı.Çocukların arkasındaki adamlara doğru dönüp kafasını salladı.Adamlar yanlarındaki silahlara doğru yönelince yerde yatan yaralı adam bir anda yanındaki saldırgana doğru dönüp "Lütfen onlar daha çocuk,lütfen yalvarırım "diye ayağına yapıştı.
    Ayaktaki adam sert bir şekilde adamı tekmeledi.
    "Sana tek bir şey söyledim ve tek bir soru sordum"...
    "Bugün burada iki kişi ölecek.İlki karındı.Peki ya İkinci kişi kim ?"
    Yerde ağlayan adam aynı sorunun evindede sorulduğunu hatırladı.Çocuklarıma zarar vermeyin diye ortaya atılan Eşinin öldürülüşünüde...
    Kafasını yavaşça kaldırdı.Yüzü dayak yemekten çok ağlamaktan şişmişti.Bir an için gözlerini kapadı ve çocuklarına düşündü.Daha düne kadar değerini bilmediği ailesini.
    Aklına sadece eşinin öldürülüşü geliyordu.Bu adamlar ciddiydi. 3 çocuğunu kaybetmektense birini feda etmek...Bu acıyla yaşamak istemiyordu.Kendisini öldürmeleri için kaç defa yalvarmıştı...
    Çocuklarından birini seçmek zorundaydı.Seçim yapmalıydı,seçim seçim seçimmmmm...
    Saldırgam yavaşça elindeki silahı çocuklarına doğru doğrultmaya başladı.
    Yerdeki baba ağzında çıkacak kelimeler için kendini lanetlemek istiyordu.Ama başka seçeneğide yoktu.
    Ağlayarak alınını yere değdirdi.Gözünden akan yaşlar nedeniyle söylediklerini çocuklar duyamamıştı belki ama saldırgan duymuştu...
    "Üzgü..üm...
    .
    .
    .
    Glen"....
    Dan dan dannnnnnnnnn.....

Büyük bir hışımla yatağından kalktı.Nefes nefese kalmasının yanı sıra pijamasıda ter içindeydi...
    Önce biraz duraksadı.Elini başına götürerek alnındaki terleri sildi.Nefesini düzelttikten sonra kendisine geldi.
    Her ne kadar unutmak istesede geçmişi peşini bırakmıyordu.
    Yataktan kalkarak üstünü değiştirmek için içeri doğru gitti...

2.Bölüm...Ben

Her sabah erkenden böyle duş almak hiçde onun tarzı değildi ama bugün için bir istisna yapmıştı kendine.
    Yılın hep aynı günü izin alırdı iş yerinde.
    Anılarına sahip çıkması için...
    Muftaktaki tezgahı ilk kez kirleterek,kendine özenle kahvaltı hazırladı.Orta yaşında emekli olmayı düşleyen biri için çok lüks kalıyordu bugün yaptıkları.
    Daha sadece birkaç gün önce kahveyle geçirdiği mesai saatlerini düşününce ,değil güzel bir kahvaltı
    bir sandalyenin üstünde yemek yemeyeli bile baya bir olmuştu.
    Masanın diğer ucunda üst üste konarak biriken gazetelerin en üstekini aldı.2 gün öncesine ait olsada üstün körü ana sayfaya göz attı.
    Her zamanki haberlerle doluydu.En alttaki ufak bir patlama haberi ilgisini çekti.
    Gaz sıkışması sonucu patlamanın olduğu bir binada ölenleri vermişti.Gazeteyi tekrar katlayıp,kenara koydu.
    "Niye asıl haberleri hep alt sıralara koyarlar ki ? " diye kendi kendine konuştu.
    Siyaset veya politika gibi şeylere tam kafası basmazdı.

Tam kahvesini eline almıştı ki cebindeki telefon çalmaya başladı.Eline aldığında arayanın aynı bölümden arkadaşı olduğunu gördü...
    Telefonu açtığında kendisinin acilen iş yerine gelmesini istedi.Yüzüne hafif bir tebessüm gelmişti.
    İzin günü iş yerine gitmeyi pek severdi zaten kendisi...
    1 Saat bile geçmeden iş yerinin önüne arabasını park etmişti.
    Arabasından indikten sonra çalıştığı güvenlik binasının girişine doğru yürümeye başladı.Dev bir cam kutuyu andıran bu bina aslında devletin dış güvenlik bölümünün başıydı.
    11 Senelik meslek hayatında birçok kişiyle burada tanışmıştı.
    Hergün gördüğü girişteki güvenlikteki çalışanlara selam verdikten sonra asansörle direk kendi odasının bulunduğu kata yöneldi.
    Sekreterinin yönlendirmesiyle görüşme yapacağı odaya doğru ilerledi.El işi şekilinde dizayn edilmiş ve kenarları oymalı olan kapıyı yavaşça araladı.
    Toplantı odası boştu.Çalışma saatlerinde pek boş kalmazdı aslında.
    Etrafa şöyle bir bakındı.
    "Hem çağrıyorlar hemde geç kalıyorlar "diye söylendi
    Birkaç dakika sonra odanın kapısı yavaşça açıldı.İçeriye tanımadığı 2 kişi ve iş vereni Bay Frank Manstre girmişti.
    Genelde aldığı dosyaları kendisine Müdür Stefan versede asıl iş verenini burda görmek biraz şaşırtıcıydı.
    Belkide emeklilik fikrimi konuşmak için gelmiştir diye düşünsede buna olanak vermiyordu.Yaşı iyice ilerlemiş olan iş vereni sakince;
    -Bay Watson,öncelikle teşekkür ederim.Bizi kırmayıp izin gününüzde buraya geldiğinizden.
    -Önemli değil Bay Manstre, buyrun neden beni çağırmıştınız ?
    -Bu iki beyle sizi tanıştırmak istiyordum.Kendileri bölümümüzdeki en yetenkli dedektifi olan sizle tanışmak için İngiltereden geldiler.
    Bay Watson şaşırmıştı.Kendisiyle görüşmek için İngiltereden buraya ne tür sebeble gelebilirlerdi ki ?
    -İngiltere mi ?Anlamadım ama buyrun size nasıl yardımcı olabilirim ?
    Bay Manstre tam konuşacakken yanındaki iki takım elbiseli adamdan yaşlı ve uzun boylu olanı iş vereninin kulağına bir şeyler fısıldadı.

Birkaç dakika sonra dışarda telefona bakan sekreter odadan çıkan Bay Manstre görünce telaşla sormadan edemedi.
    -Efendim görüşme iptal mı oldu ?
    -Ah... hayır Bayan Simpson yeni başladı.Lütfen odaya hiçbir telefon bağlamayın...
    -Peki Bay Manstre
    İçerde ki Bay Watson tedirgin hissetmeye başlamıştı.Kimin nesiydi bu adamlar ve daha önemlisi nasıl böyle büyük bir güce sahiplerdi ?
    Öyle büyük bir güç ki ülkesinin en yetkili dış güvenlik biriminde çalışanını bile yapacakları bu özel konuşma için dışarı çıkarttırılması gerekmişti.
    Oda kapısı kapandıktan sonra yaşı iyice ilerlemiş olan ve uzun boylu takım elbiseli adam iç cebinden çıkarttığı gözlük kutusunu açarak içindeki numaralı gözlüğü gözüne taktı.
    Dedektifimize doğru eğilerek...
    İzninizle Bay Watson...Direk konuya giricem...
    Hiç Uçan Pengueni duymuş muydunuz ?

3.Kısım...Tabu

-Hayır Bay Watson.Anlatmak istediğimiz Ulusal güvenliği ilgilendiren bu konunun çözüme ulaşıya kadar bize yardım edebilecek misiniz ? Yani kısaca şuan ki görevlerinizi bırakıp sadece bu konu için bizimle çalışır mısınız ?
    Koltuğundaki Bay Watson şaşkına dönmüştü.
    Kimin nesiydi bu adamlar ? Niçin kendisine gelmişlerdi ve en önemlisi kendisinin yardım etmesini istedikleri konu neydi ?
    Sadece sizinle çalışmak mı ? Bölümüm buna izin vermey...
    Odadaki ikinci adam sözünü bölerek "Biz o konuları hallederiz.Lütfen cevabınızı verin ?"
    Ortamın geriliminden dolayı Bay Watson terlemeye başlamıştı.Hafifçe kravatını gevşetip düşünmeye başladı.En uygun kararı kafasında planlıyordu...
    Karşısındaki uzun boylu adam masadan hafifçe doğrularak "Sizle herhangi bir bilgi paylaşmamamızı anlayışla karşılayın lütfen.Verdiğiniz cevabın içeriğine göre sizinle anlaşıcaz ancak"dedi.
    Bay Manstre 'nin tavsiyesini göz önünde bulunduruyordu.
    Birazcık kafa yorduktan sonra ülkesini ilgilendiren bir meselenin içinde olması gerektiği kanısına varan dedektif teklifi kabul etti.
    Artık resmi olarak işinden emekli olmuş bir dedektiften başka biri değildi.
    Önündeki adam "Bizimle çalışmaya karar verdiğiniz için teşekkürler Bay Watson" dedi ve elini uzattı.
    Koltuğunda birkaç dakika önce soğuk terler akıtan orta yaşlı dedektif hemen ciddi bir tutum takınarak adamın elini sertçe sıktı.
    -Herşeyden önce İngiltereden beni görme sebebiniz olan şu bahsettiğiniz Ulusal güvenlik sorununu söyler misiniz ?
    Karşısındaki adama sert bakışlarının ardından alaycı bir gülümsemeyle
    "Lütfeeennn "dedi...
    Sesindeki tehtidkar ton çok rahatlıkla hissedilebiliyordu.
    İki adam birbirlerine baktıktan sonra ellerindeki çantayı masaya koydu.
    Şifreli çantayı büyük bir dikkatle açan uzun boylu adam belgeleri masanın üstüne teker teker koymaya başladı.Ardından çantayı kapayıp masadan indirdi.
    Dosyaları eliyle düzenlerken dedektife doğru dönerek
    "Bay Watson şimdi size başka bir ülkenin, bir saldırgan tarafından zarar göreceğini açıklasak ne yaparsınız ?
    -Başka bir ülkenin mi ? Öncelikle bu dediğinizin güvenilir olup olmadığını araştırırdım.
    -Peki ya elimizde güvenli deliller varsa ?
    -Kendim kontrol ederdim sonrasında da suçlunun sabıkasını araştırırdım.
    -Veee ?
    -Başka bir ülkenin iç işleri olduğunda fazla karışamasamda, yetkilileriyle konuşup olayı izah eder ve elimdekin delilleri onla paylaşırdım.
    -Hmm güzel bir yöntem.Belkide en olması gereken.Peki ya bütün bir dünyayı tehtid eden bir saldırganla karşılaşsanız ?
    -Efendim ? Bütün dünya mı ? Bu dediğiniz çok komik olurdu.
    -Peki neden ?
    -Çünkü bir saldırganın birden fazla insana zarar vermesi onu terörist kategorisine koyar.
    Ve ister saldırgan olun ister terörist her zaman bir amacınız vardır.
    -Ne tür amaçlar mesela ?
    -Kendilerini destekleyecek başka bir güç olduğu sürece, benimseyemedikleri yönetimlere savaş açarlar.
    Gerek konu silahlanma, gerek özgürlük, gereksede ırkçılıktır.Saldırgan dediğiniz insanların bu tür yöntemler ile istekleri uğruna insanları öldürürler.
    Bu da onları Teröristten farksız hale getirir...
    Masadaki uzun boylu adam elindeki dosyalardan birini çıkararak dedektife uzattı.
    -Hmmm buyrun o zaman Bay Watson...
    Uzatılan dosyayı alırken dedektif :
    -Bu sorduklarınızla konumuzla ne ilgisi var acaba ?
    Ayakta duran takım elbiseli 2. adam sakin bir şekilde konuştu.
    O zaman sizi tanıştıralım Bay Watson Dünyanın ilk Ülke,Irk ,Mezhep,Yönetim ve Fikir ayrılığı yapmayan saldırganı...

Uçan Penguen Bombacısı...

4.Kısım...Zincir

5.Kısım...Bulmaca

6.Bölüm...Güç

Yazan:Cold Dewil
    Editör:Amygirl
  3. Beğen
    Cold Dewil reacted to jans09 in U.P. [FF] (6. Bölüm Nihayet uzun bir aradan sonra gelmişdir :P )   
    İmzana bakıp bulacağım FFyi o yüzden dedim. Nedendir bilinmez imzalara genelde bakarım çoğumuz bakıyoruzdur her halde. Çok cezbediyor o spoiler içindekiler :D
  4. Beğen
    Cold Dewil reacted to jans09 in U.P. [FF] (6. Bölüm Nihayet uzun bir aradan sonra gelmişdir :P )   
    Hikayenin gidişatı tüm imla ve yazım hatalarını örtmüş aşmış gitmiş.. İmzalarına bakmasam görmeyeceğim bile. yukarı bir yere taşı yahu... Sürükleyici ve etkileyici bir hikaye. İmzanı daha çok kontrol edeceğim artık :P
  5. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from historianWeeb in U.P. [FF] (6. Bölüm Nihayet uzun bir aradan sonra gelmişdir :P )   
    TÜR:

Dedektiflik,Psikolojik,Gerilim,Politik

Şimdiden İmla hatalarım varsa görmezden gelin ^_^
    İyi okumalar herkese...
    Ön Bilgi :

1.Bölüm...Ayna

Çocuklara yönelen adamı durduracak gücü bile kalmamıştı...
    "Bakalım burda kimler varmış...Bayanlardan başlayalım önce"
    Elleri arkadan bağlı kızın yüzünü tutarak önüne doğru eğildi...
    "Sen Kate olmalısın.Baya bir güzelmişsin"diye gülümsedi.
    "Sanırsam şu sarı saçlı çocukta Aaron olmalı..."
    Ayağa yavaşça kalktı."Ve ailenin son üyesi sevgili abiniz Glen"
    "Değil mi ? evlat" diye kafasını okşadı...
    Gözleri ağlamaktan şişen çocuklar kendilerini kurtarması için babalarına yalvarıyorlardı.
    Tabancayı adamın kafasına dayıyan iri yapılı adam;
    "Sevgili Richard...
    Lütfen soruma bir cevap ver..."
    Yediği dayaklardan ağzı şiş olan adam "Veremem lütfen bana bunu yaptırma"dedi.
    Silahını yavaşça indirdikten sonra yerdeki adamı dizleri üstüne oturtturarak kulağına doğru eğildi...
    "Sence sonlarının Eşinin ki gibi mi olsun istersin ?"
    "Lütfen beni öldür ama onlara dokunma lütfennn"
    Silahı elinde tutan adam "İşte bu yüzden kendini bilmeyen insanlardan nefret ediyorum " diye söylenerek ayağa kalktı.Çocukların arkasındaki adamlara doğru dönüp kafasını salladı.Adamlar yanlarındaki silahlara doğru yönelince yerde yatan yaralı adam bir anda yanındaki saldırgana doğru dönüp "Lütfen onlar daha çocuk,lütfen yalvarırım "diye ayağına yapıştı.
    Ayaktaki adam sert bir şekilde adamı tekmeledi.
    "Sana tek bir şey söyledim ve tek bir soru sordum"...
    "Bugün burada iki kişi ölecek.İlki karındı.Peki ya İkinci kişi kim ?"
    Yerde ağlayan adam aynı sorunun evindede sorulduğunu hatırladı.Çocuklarıma zarar vermeyin diye ortaya atılan Eşinin öldürülüşünüde...
    Kafasını yavaşça kaldırdı.Yüzü dayak yemekten çok ağlamaktan şişmişti.Bir an için gözlerini kapadı ve çocuklarına düşündü.Daha düne kadar değerini bilmediği ailesini.
    Aklına sadece eşinin öldürülüşü geliyordu.Bu adamlar ciddiydi. 3 çocuğunu kaybetmektense birini feda etmek...Bu acıyla yaşamak istemiyordu.Kendisini öldürmeleri için kaç defa yalvarmıştı...
    Çocuklarından birini seçmek zorundaydı.Seçim yapmalıydı,seçim seçim seçimmmmm...
    Saldırgam yavaşça elindeki silahı çocuklarına doğru doğrultmaya başladı.
    Yerdeki baba ağzında çıkacak kelimeler için kendini lanetlemek istiyordu.Ama başka seçeneğide yoktu.
    Ağlayarak alınını yere değdirdi.Gözünden akan yaşlar nedeniyle söylediklerini çocuklar duyamamıştı belki ama saldırgan duymuştu...
    "Üzgü..üm...
    .
    .
    .
    Glen"....
    Dan dan dannnnnnnnnn.....

Büyük bir hışımla yatağından kalktı.Nefes nefese kalmasının yanı sıra pijamasıda ter içindeydi...
    Önce biraz duraksadı.Elini başına götürerek alnındaki terleri sildi.Nefesini düzelttikten sonra kendisine geldi.
    Her ne kadar unutmak istesede geçmişi peşini bırakmıyordu.
    Yataktan kalkarak üstünü değiştirmek için içeri doğru gitti...

2.Bölüm...Ben

Her sabah erkenden böyle duş almak hiçde onun tarzı değildi ama bugün için bir istisna yapmıştı kendine.
    Yılın hep aynı günü izin alırdı iş yerinde.
    Anılarına sahip çıkması için...
    Muftaktaki tezgahı ilk kez kirleterek,kendine özenle kahvaltı hazırladı.Orta yaşında emekli olmayı düşleyen biri için çok lüks kalıyordu bugün yaptıkları.
    Daha sadece birkaç gün önce kahveyle geçirdiği mesai saatlerini düşününce ,değil güzel bir kahvaltı
    bir sandalyenin üstünde yemek yemeyeli bile baya bir olmuştu.
    Masanın diğer ucunda üst üste konarak biriken gazetelerin en üstekini aldı.2 gün öncesine ait olsada üstün körü ana sayfaya göz attı.
    Her zamanki haberlerle doluydu.En alttaki ufak bir patlama haberi ilgisini çekti.
    Gaz sıkışması sonucu patlamanın olduğu bir binada ölenleri vermişti.Gazeteyi tekrar katlayıp,kenara koydu.
    "Niye asıl haberleri hep alt sıralara koyarlar ki ? " diye kendi kendine konuştu.
    Siyaset veya politika gibi şeylere tam kafası basmazdı.

Tam kahvesini eline almıştı ki cebindeki telefon çalmaya başladı.Eline aldığında arayanın aynı bölümden arkadaşı olduğunu gördü...
    Telefonu açtığında kendisinin acilen iş yerine gelmesini istedi.Yüzüne hafif bir tebessüm gelmişti.
    İzin günü iş yerine gitmeyi pek severdi zaten kendisi...
    1 Saat bile geçmeden iş yerinin önüne arabasını park etmişti.
    Arabasından indikten sonra çalıştığı güvenlik binasının girişine doğru yürümeye başladı.Dev bir cam kutuyu andıran bu bina aslında devletin dış güvenlik bölümünün başıydı.
    11 Senelik meslek hayatında birçok kişiyle burada tanışmıştı.
    Hergün gördüğü girişteki güvenlikteki çalışanlara selam verdikten sonra asansörle direk kendi odasının bulunduğu kata yöneldi.
    Sekreterinin yönlendirmesiyle görüşme yapacağı odaya doğru ilerledi.El işi şekilinde dizayn edilmiş ve kenarları oymalı olan kapıyı yavaşça araladı.
    Toplantı odası boştu.Çalışma saatlerinde pek boş kalmazdı aslında.
    Etrafa şöyle bir bakındı.
    "Hem çağrıyorlar hemde geç kalıyorlar "diye söylendi
    Birkaç dakika sonra odanın kapısı yavaşça açıldı.İçeriye tanımadığı 2 kişi ve iş vereni Bay Frank Manstre girmişti.
    Genelde aldığı dosyaları kendisine Müdür Stefan versede asıl iş verenini burda görmek biraz şaşırtıcıydı.
    Belkide emeklilik fikrimi konuşmak için gelmiştir diye düşünsede buna olanak vermiyordu.Yaşı iyice ilerlemiş olan iş vereni sakince;
    -Bay Watson,öncelikle teşekkür ederim.Bizi kırmayıp izin gününüzde buraya geldiğinizden.
    -Önemli değil Bay Manstre, buyrun neden beni çağırmıştınız ?
    -Bu iki beyle sizi tanıştırmak istiyordum.Kendileri bölümümüzdeki en yetenkli dedektifi olan sizle tanışmak için İngiltereden geldiler.
    Bay Watson şaşırmıştı.Kendisiyle görüşmek için İngiltereden buraya ne tür sebeble gelebilirlerdi ki ?
    -İngiltere mi ?Anlamadım ama buyrun size nasıl yardımcı olabilirim ?
    Bay Manstre tam konuşacakken yanındaki iki takım elbiseli adamdan yaşlı ve uzun boylu olanı iş vereninin kulağına bir şeyler fısıldadı.

Birkaç dakika sonra dışarda telefona bakan sekreter odadan çıkan Bay Manstre görünce telaşla sormadan edemedi.
    -Efendim görüşme iptal mı oldu ?
    -Ah... hayır Bayan Simpson yeni başladı.Lütfen odaya hiçbir telefon bağlamayın...
    -Peki Bay Manstre
    İçerde ki Bay Watson tedirgin hissetmeye başlamıştı.Kimin nesiydi bu adamlar ve daha önemlisi nasıl böyle büyük bir güce sahiplerdi ?
    Öyle büyük bir güç ki ülkesinin en yetkili dış güvenlik biriminde çalışanını bile yapacakları bu özel konuşma için dışarı çıkarttırılması gerekmişti.
    Oda kapısı kapandıktan sonra yaşı iyice ilerlemiş olan ve uzun boylu takım elbiseli adam iç cebinden çıkarttığı gözlük kutusunu açarak içindeki numaralı gözlüğü gözüne taktı.
    Dedektifimize doğru eğilerek...
    İzninizle Bay Watson...Direk konuya giricem...
    Hiç Uçan Pengueni duymuş muydunuz ?

3.Kısım...Tabu

-Hayır Bay Watson.Anlatmak istediğimiz Ulusal güvenliği ilgilendiren bu konunun çözüme ulaşıya kadar bize yardım edebilecek misiniz ? Yani kısaca şuan ki görevlerinizi bırakıp sadece bu konu için bizimle çalışır mısınız ?
    Koltuğundaki Bay Watson şaşkına dönmüştü.
    Kimin nesiydi bu adamlar ? Niçin kendisine gelmişlerdi ve en önemlisi kendisinin yardım etmesini istedikleri konu neydi ?
    Sadece sizinle çalışmak mı ? Bölümüm buna izin vermey...
    Odadaki ikinci adam sözünü bölerek "Biz o konuları hallederiz.Lütfen cevabınızı verin ?"
    Ortamın geriliminden dolayı Bay Watson terlemeye başlamıştı.Hafifçe kravatını gevşetip düşünmeye başladı.En uygun kararı kafasında planlıyordu...
    Karşısındaki uzun boylu adam masadan hafifçe doğrularak "Sizle herhangi bir bilgi paylaşmamamızı anlayışla karşılayın lütfen.Verdiğiniz cevabın içeriğine göre sizinle anlaşıcaz ancak"dedi.
    Bay Manstre 'nin tavsiyesini göz önünde bulunduruyordu.
    Birazcık kafa yorduktan sonra ülkesini ilgilendiren bir meselenin içinde olması gerektiği kanısına varan dedektif teklifi kabul etti.
    Artık resmi olarak işinden emekli olmuş bir dedektiften başka biri değildi.
    Önündeki adam "Bizimle çalışmaya karar verdiğiniz için teşekkürler Bay Watson" dedi ve elini uzattı.
    Koltuğunda birkaç dakika önce soğuk terler akıtan orta yaşlı dedektif hemen ciddi bir tutum takınarak adamın elini sertçe sıktı.
    -Herşeyden önce İngiltereden beni görme sebebiniz olan şu bahsettiğiniz Ulusal güvenlik sorununu söyler misiniz ?
    Karşısındaki adama sert bakışlarının ardından alaycı bir gülümsemeyle
    "Lütfeeennn "dedi...
    Sesindeki tehtidkar ton çok rahatlıkla hissedilebiliyordu.
    İki adam birbirlerine baktıktan sonra ellerindeki çantayı masaya koydu.
    Şifreli çantayı büyük bir dikkatle açan uzun boylu adam belgeleri masanın üstüne teker teker koymaya başladı.Ardından çantayı kapayıp masadan indirdi.
    Dosyaları eliyle düzenlerken dedektife doğru dönerek
    "Bay Watson şimdi size başka bir ülkenin, bir saldırgan tarafından zarar göreceğini açıklasak ne yaparsınız ?
    -Başka bir ülkenin mi ? Öncelikle bu dediğinizin güvenilir olup olmadığını araştırırdım.
    -Peki ya elimizde güvenli deliller varsa ?
    -Kendim kontrol ederdim sonrasında da suçlunun sabıkasını araştırırdım.
    -Veee ?
    -Başka bir ülkenin iç işleri olduğunda fazla karışamasamda, yetkilileriyle konuşup olayı izah eder ve elimdekin delilleri onla paylaşırdım.
    -Hmm güzel bir yöntem.Belkide en olması gereken.Peki ya bütün bir dünyayı tehtid eden bir saldırganla karşılaşsanız ?
    -Efendim ? Bütün dünya mı ? Bu dediğiniz çok komik olurdu.
    -Peki neden ?
    -Çünkü bir saldırganın birden fazla insana zarar vermesi onu terörist kategorisine koyar.
    Ve ister saldırgan olun ister terörist her zaman bir amacınız vardır.
    -Ne tür amaçlar mesela ?
    -Kendilerini destekleyecek başka bir güç olduğu sürece, benimseyemedikleri yönetimlere savaş açarlar.
    Gerek konu silahlanma, gerek özgürlük, gereksede ırkçılıktır.Saldırgan dediğiniz insanların bu tür yöntemler ile istekleri uğruna insanları öldürürler.
    Bu da onları Teröristten farksız hale getirir...
    Masadaki uzun boylu adam elindeki dosyalardan birini çıkararak dedektife uzattı.
    -Hmmm buyrun o zaman Bay Watson...
    Uzatılan dosyayı alırken dedektif :
    -Bu sorduklarınızla konumuzla ne ilgisi var acaba ?
    Ayakta duran takım elbiseli 2. adam sakin bir şekilde konuştu.
    O zaman sizi tanıştıralım Bay Watson Dünyanın ilk Ülke,Irk ,Mezhep,Yönetim ve Fikir ayrılığı yapmayan saldırganı...

Uçan Penguen Bombacısı...

4.Kısım...Zincir

5.Kısım...Bulmaca

6.Bölüm...Güç

Yazan:Cold Dewil
    Editör:Amygirl
  6. Beğen
    Cold Dewil reacted to slimjack in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    Hani bize yokmiii.. :unsure:

Aynen kardeşim bizi görmezden geliyorlar..

Edit: Samettttt nerdesin Sametttt.... adminler birbirine yardım ediyor bizi dışlıyorlarrrr... :unsure:
  7. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from slimjack in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    Cenaze kaldırdınız resmen  :ph34r:  Ne meraklısınız <_< ----->
    PS:

8. Beğen
    Cold Dewil reacted to Amygirl in Yemek Yapmayı Seviyor Muyuz?   
    Kardeş profil resmini çözebilmek için bayağı uğraştım :D 

Yemek yapmayı severim... Annemin bildiği tüm yemekleri yapabilmekteyim... Alanında pro olduğum yemek türü çorbadır... Prolaşmaya çalıştığım bir diğer kısım mezelerdir ve zart diye rus salatası kıvamı tuttururum :D Kısır en sevdiğim yiyecektir ve bu konuda da bir proyum. Bir kaç kek türü , küçük güzel atıştırmalıklar ve yaş pasta girişimlerim var... hımm... Yapamadığım tek yemek içli köfteydi geçen haftalarda ince duvarlı içli köfte de yapmasını öğrendim.. Sarmama dolmama değinmiyorum bile :D 

Evet çok mütevazi bir yazı oldu :D 
  9. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Amygirl in "Anime bir hataydı."   
    Ya herşey kişide bitiyor.
    Bence anlattıklarına bakılırsa bu aralar biraz animeleri gerçekliğe bağlamışsın gibi geliyor.
    Benim ailem animeye başladığımı ilk öğrendiklerinde çizgi film mi izliyorsunda demişlerdi.Çoğu anime dışında kalan insana göre bu tarz şeyleri izlemek bir kaçış modeli.
    Animelerde esas oğlan kızı kapıyor diye dünyayı kurtarıyor diye kalkıpta bir psikoloji okuyan sana dönüp içinde bir yerlerde bu duyguları yaşamak istiyorsun diyebilr.
    Animeleri günlük hayattan kaçmak için izliyorsunuz demeleri o kadarda yanlış birşey değil.Sınav zamanı kalkıp izlemem mesela sınava çalışma isteğimin olmamasıdır.Kalkıpta paso takip ettiğim bir karakter için özeniyorsun demeleri yanlış olmaz.Çünkü bu böyledir.
    Ama burda ayrılması gereken şey şurası bence.
    Ben kalkıpta özeniyorsam ne olmuş sorusunu soruyorum ?
    Hayatımıza giren filmler ,diziler,oyunlarda buna örnek.Çoğumuz ne kadar vahşi olsa bile kalkıp bir zombienin kafasını parçalamak istemez ki ? Yada kılıç sallamak ? Animelerdeki gibi olmak...
    Kalkıpta kendini normal yaşadığın hayattan soyutluyorsan,yapman gerekenleri yapmıyorsan buna saplantı denir.Ve evet gerçeklikten kaçıştır bana görede...
    Ama birde çooooooook büyük bir faktör var ...Hayal gücü...
    İnsanın hayal gücü kendi sınırladığı kadardır.Kalkıpta sınav zamanı anime izliyorsam bu sınavdan kaçıştır hayattan değil.Ve işin sonunda kendimin hatasını görebiliyorsam bu hala dönülemez noktaya gelmediğimin göstergesidir.
    En verimlisi en oluru günlük işlerin ve sorumlu olduğun görevlerin ile yapmak istediklerinin arasına bir çizgi çekmendir.Sınava adam gibi hazırlanmışsam geri kalan zamanımda ister hayalimde dünyayı kurtarırım istersemde aklımda kendi hikayemi kendim yazarım.O ayrımı adam akıllı yaptıktan sonra sana karışamazlar.
    Ben animeleri eğlence için izliyorum.Kalkıp bir aksiyon animesinde ölenlerleri görüp etkilenmiyorum.Bir Ecchide kızla oğlanın yaklaşması normal geliyor.Okullarında festival yapmaları normal geliyor...
    Sebeb onların Japon olup farklı bir zihin ve eğiteme sahip olmaları...Ben aklımda bu ayrımı tam oturttuktan sonra gerisi sadece izleyip izlememene kalıyor :)
    .( He ölüm olayını şöyle açayım ayrı parantez olarak, bazen vahşet cidden abartılıyor evet.Anime örneği vermicem ama son zamanlarda vahşet arttı malesef.Bazılarıdan bende etkileniyorum.Ve hani insan düşünüyor ben bu olgun yaşımda böyleysem benden küçükler izlerse e düşünür diye.Buraya bazı animelerin yaş sınırlaması olmalı şeklinde söyleyebilirim.Kalkıpta bi 10-15 yaş grubundaki küçüklerimin kan ve vahşet animelerini izlemelerini istemem.Kan kanı doğrumaz ama duygusuzlaştırdığı kanıtlanmış bir gerçektir bilimadamlarınca..)
    Aksiyon oyunları oynayıp gerçekte öldürenler yada Pokemon izleyip atlayanlar falan.Bunlar aslında zihinlerinde ayrımı tam oturtamayanlar...

PS: Sana tavsiyem,animeyi bırakmak senin kararın lakin izlediklerinin aslında hayal ürünü olduğunu kendine benimsetmen ^_^
  10. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from ame in "Anime bir hataydı."   
    Ya herşey kişide bitiyor.
    Bence anlattıklarına bakılırsa bu aralar biraz animeleri gerçekliğe bağlamışsın gibi geliyor.
    Benim ailem animeye başladığımı ilk öğrendiklerinde çizgi film mi izliyorsunda demişlerdi.Çoğu anime dışında kalan insana göre bu tarz şeyleri izlemek bir kaçış modeli.
    Animelerde esas oğlan kızı kapıyor diye dünyayı kurtarıyor diye kalkıpta bir psikoloji okuyan sana dönüp içinde bir yerlerde bu duyguları yaşamak istiyorsun diyebilr.
    Animeleri günlük hayattan kaçmak için izliyorsunuz demeleri o kadarda yanlış birşey değil.Sınav zamanı kalkıp izlemem mesela sınava çalışma isteğimin olmamasıdır.Kalkıpta paso takip ettiğim bir karakter için özeniyorsun demeleri yanlış olmaz.Çünkü bu böyledir.
    Ama burda ayrılması gereken şey şurası bence.
    Ben kalkıpta özeniyorsam ne olmuş sorusunu soruyorum ?
    Hayatımıza giren filmler ,diziler,oyunlarda buna örnek.Çoğumuz ne kadar vahşi olsa bile kalkıp bir zombienin kafasını parçalamak istemez ki ? Yada kılıç sallamak ? Animelerdeki gibi olmak...
    Kalkıpta kendini normal yaşadığın hayattan soyutluyorsan,yapman gerekenleri yapmıyorsan buna saplantı denir.Ve evet gerçeklikten kaçıştır bana görede...
    Ama birde çooooooook büyük bir faktör var ...Hayal gücü...
    İnsanın hayal gücü kendi sınırladığı kadardır.Kalkıpta sınav zamanı anime izliyorsam bu sınavdan kaçıştır hayattan değil.Ve işin sonunda kendimin hatasını görebiliyorsam bu hala dönülemez noktaya gelmediğimin göstergesidir.
    En verimlisi en oluru günlük işlerin ve sorumlu olduğun görevlerin ile yapmak istediklerinin arasına bir çizgi çekmendir.Sınava adam gibi hazırlanmışsam geri kalan zamanımda ister hayalimde dünyayı kurtarırım istersemde aklımda kendi hikayemi kendim yazarım.O ayrımı adam akıllı yaptıktan sonra sana karışamazlar.
    Ben animeleri eğlence için izliyorum.Kalkıp bir aksiyon animesinde ölenlerleri görüp etkilenmiyorum.Bir Ecchide kızla oğlanın yaklaşması normal geliyor.Okullarında festival yapmaları normal geliyor...
    Sebeb onların Japon olup farklı bir zihin ve eğiteme sahip olmaları...Ben aklımda bu ayrımı tam oturttuktan sonra gerisi sadece izleyip izlememene kalıyor :)
    .( He ölüm olayını şöyle açayım ayrı parantez olarak, bazen vahşet cidden abartılıyor evet.Anime örneği vermicem ama son zamanlarda vahşet arttı malesef.Bazılarıdan bende etkileniyorum.Ve hani insan düşünüyor ben bu olgun yaşımda böyleysem benden küçükler izlerse e düşünür diye.Buraya bazı animelerin yaş sınırlaması olmalı şeklinde söyleyebilirim.Kalkıpta bi 10-15 yaş grubundaki küçüklerimin kan ve vahşet animelerini izlemelerini istemem.Kan kanı doğrumaz ama duygusuzlaştırdığı kanıtlanmış bir gerçektir bilimadamlarınca..)
    Aksiyon oyunları oynayıp gerçekte öldürenler yada Pokemon izleyip atlayanlar falan.Bunlar aslında zihinlerinde ayrımı tam oturtamayanlar...

PS: Sana tavsiyem,animeyi bırakmak senin kararın lakin izlediklerinin aslında hayal ürünü olduğunu kendine benimsetmen ^_^
  11. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Sabah Sisi in 14 Şubat!!   
    Sevgilimizle dönme dolaba binmek sayılıyor mu?
    PS: Tamam vurmayın gidiyorum :D
  12. Beğen
    Cold Dewil reacted to 3n4bL3 in 2015 Kış Sezonunda Yayınlanacak Animeler   
    Tantei Kageki Milky Holmes TD

Tür: Komedi, Gizem, Süper Güç
    Tarih: 03.01.2015
    Stüdyo: J.C. Staff
    Format: TV Serisi
    Yokohama bölgesindeki idoller arasında şarkı hırsızlığı vakaları sık sık görülmektedir. Öyle ki Marine Amagi isimli süper idolün Kiseki no Uta isimli hit şarkısı da çalınmıştır. Bu olayın ardından Marine’in isteği üzerine Milky Holmes takımı şarkı hırsızının peşine düşer.

Minna Atsumare! Falcom Gakuen SC
    Tür: Komedi, Seinen
    Tarih: 04.01.2015
    Stüdyo: DAX Production
    Adaletin yükselen gücü ile donatılmış savaşçılar Xanadu dünyasına çağırılmışlardır. Eskinin kötülerinden Dark Fact ile müdür Lappi’ye düşen görev ise bu savaşçıları tekrardan eğitmektir.
    Absolute Duo

Tür: Aksiyon, Harem, Ecchi, Romantik, Doğaüstü
    Tarih: 04.01.2015
    Stüdyo: 8bit
    Tooru Kokonoe, sevdiği birini kaybettikten sonra intikamını almak ve “Blaze” adındaki bir ruh silahını elde edebilmek için Kouryou Akademisi’ne kaydolur. Tooru Kokonoe, silah elde etmeyi beklerken ruhu kalkana dönüşür. Tooru, silah olmayan bir şey ile intikamını nasıl alacaktır?

Kamisama Hajimemashita ◎
    Tür: Komedi, Shoujo, Romantik, Fantastik, Doğaüstü
    Tarih: 06.01.2015
    Stüdyo: Dentsu
    Kamisama Hajimemashita anime serisinin 2. sezonudur.
    Yuri Kuma Arashi
    Tür: Shoujo Ai
    Tarih: 06.01.2015
    Stüdyo: Silver Link
    Uzayın derinliklerinde patlayan Kumaria’nın parçaları meteor yağmuru olarak Dünya’ya yağmış ve nedeni belli olmayan şekilde gezegendeki tüm ayılar birleşip insanlığa saldırmışlardır. Ayıların insanlarla savaşı bir türlü sonlanmadığı ve bu bitmez tükenmez nefret algası gitgide yayıldığı için ayılar ve insanlar arasında “Yok Olma Duvarı” adında dev bir duvar dikilir. Bu sırada insanların dünyasında Arashigaoka Akademisi öğrencileri Kureha Tsubaki ve Sumika Izumino, üzerinde Yuri çiçeklerinin yetiştiği bir çiçek tarhı görürler. Hem arkadaş hem sevgili olan ikilinin kendileri için önemli olan bu çiçek tarhında zaman geçirdiği bir anda Ayı Alarmı çalmaya başlar. Saldırıyı yapan ve insan dünyasını işgale gelmiş bu ayıların etrafında ise cevabı belli olmayan sorular dönmektedir.
    Binan Koukou Chikyuu Bouei-bu Love!

Tür: Hayattan Kesitler, Komedi, Büyü
    Tarih: 07.01.2015
    Stüdyo: Diomedea
    Seri, Binan Lisesi Dünya Savunma Kulübü, daha doğrusu “Hiçbir Şey Yapmama” Kulübü’ndeki 5 üyenin uzaydan gelmiş vombata benzeyen gizemli pembe bir canlı ve ona benzer bir başkasının peşinden okul konseyi adı altında çalışan Dünya İşgali Kulübü ile mücadelesini konu edinir.
    Witch Craft Works OVA
    Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Seinen
    Format: OVA
    Manganın 8. cildine yönelik OVA formatında bölüm.
    Seirei Tsukai no Blade Dance Specials
    Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Okul
    Stüdyo: TNK
    Format: Özel Bölüm
    8 Ekim 2014 tarihinde yayımlanmaya başlayan özel bölümler kış sezonunda da devam ediyor.
    Shinmai Maou no Testament
    Tür: Aksiyon, Ecchi, Fantastik, Romantik, Shounen
    Tarih: 08.01.2015
    Stüdyo: Production IMS
    Toujo Basara’nın babasının yeniden evlenmesiyle bir anda iki güzel kız kardeşi olur. Evlendikten hemen sonra babasının iş için yurtdışına çıkmasıyla Mio ve Maria kız kardeşlerle yalnız kalan Basara onların gerçek yüzlerini öğrenir. Mio Şeytan Lordu, Maria ise bir Succubus’dır. Mio ve Maria, Basara’nın üzerinde büyülerini kullanarak onu uşakları yapmak isterken büyüleri tersine döner ve Basara kız kardeşlerin efendisi haline gelir.

Kantai Collection: KanColle
    Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Askeri
    Tarih: 08.10.2015
    2. Dünya Savaşı Japonya’sından esinlenerek yapılan ünlü kart oyununun serileştirilmiş anime versiyonudur.

Saenai Heroine no Sodatekata
    Tür: Komedi, Romantik, Dram
    Tarih: 09.01.2015
    Stüdyo: A-1 Pictures
    Liseli otaku Tomoyo Aki, animelerin Blu-Ray versiyonlarını satın alabilmek için part time bir işte çalışmaktadır. Şans eseri yolda gördüğü çok güzel bir kızı yapacağı oyun için model olarak seçer. Sonradan öğrendiği üzere Megumi Katou adındaki bu kız aynı zamanda Aki’nin sınıf arkadaşı çıkar. Çocukluk arkadaşı ve Edebiyat Kulübün başkanı Eriri Spencer Sawamura ve kulübün onur öğrencisi Utaha Usamigaoka’nın yardımlarıyla planladığı bu oyunu Comicket için hazırlamaya karar verir.
    Tokyo Ghoul √A
    Tür: Aksiyon, Gizem, Dram, Korku, Doğaüstü, Psikolojik, Seinen
    Stüdyo: Studio Pierrot
    2014 yaz sezonunda yayımlanmış Tokyo Ghoul serisinin ikinci sezonu.
    Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor – Exodus
    Tür: Dram, Mecha, Bilim Kurgu
    Stüdyo: Xebec
    2004 yılında yayımlanmış Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor serisi ve 2010’da çıkan Soukyuu No Fafner: Dead Aggressor – Heaven and Earth filminin devamı olan ve filmin 2 sene sonrasını konu alan TV serisi.
    Koufuku Grafitti
    Tür: Komedi, Seinen
    Stüdyo: Shaft
    Seri, yalnız yaşayan ve yemek pişirmekten hoşlanan ortaokul öğrencisi olan Ryou’nun pişirdiği yemeklerle sayesinde yeni arkadaşlar kazanmasını konu edinmektedir.
    Psycho-Pass Movie
    Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Polisiye
    Stüdyo: Production I.G
    Format: Film
    2116 yılında Japon hükümeti Sibyl Sistemi’ni farklı ülkelere de ihraç ederek bu “düzen aracını” tüm dünyaya yaymaktadır. Bu sırada sivil savaşın ortasındaki eyalet SEAUn, Sibyl Sistemi için uygun bir denek olur. Getirilen yeni düzenin ardından kıyı kasabası Shambala Float’ta güvenliğin sağlandığı kısa süreli bir barış ortamı oluşur. Ancak SEAUn’un Japonya’ya terörist bir grup göndermesi ve grubun Sibyl Sistemi’nden sıyrılıp saldırıya geçmesiyle durum farklı bir boyut kazanacaktır. Akane Tsunemori polisin başına geçecek ve geçmişte yakından tanıdığı “o adam”ın da dahil olduğu bu olayı araştırmaya Shambala Float’a gidecektir.
    Juuou Mujin no Fafnir
    Tür: Romantik, Fantastik, Okul
    Dragon denilen canavarların Dünya’da aniden belirmesi üstünden çok geçmemiştir ki insan ırkı içinde Dragon’ların özelliklerini taşıyan ve “D” adı verilen özel kızlar ortaya çıkmıştır. Ancak tek erkek D olma ünvanına sahip Yuu Mononobe’nin sırrının açığa çıkması tüm bu kızların bir arada bulunduğu okulda okumasını zorunlu kılacaktır.
    The iDOLM@STER Cinderella Girls
    Tür: Komedi, Müzik, Hayattan Kesitler
    Tarih: 10.01.2015
    Stüdyo: A-1 Pictures
    The iDOLM@STER Cinderella Girls isimli online kart oyunun en popüler idol kızlarından oluşan anime serisi.
    Death Parade
    Tür: Oyun, Psikolojik
    Stüdyo: Madhouse
    Nasıl bindiklerini bilmedikleri asansörden Queen Dekim isimli tuhaf bara adım atan ve neden orada olduklarından bihaber olan 2 ziyaretçi karşılarında beyaz saçlı bir barmen bulurlar. Dekim isimli barmen onlara, birbirleriyle hayatlarının çizgide olacağı bir “ölüm oyunu” oynayacaklarını söyleyecektir. Oyun sırasında gerçek doğalarını ortaya koyan bu ziyaretçilerin bilmediği bir diğer şey ise oyun sırasında onları gözlemleyen barmenin haklarında son hükmü verecek kişi olduğudur.
    Ansatsu Kyoushitsu
    Tür: Aksiyon, Komedi, Doğaüstü, Shounen
    Stüdyo: Lerche
    Kunugigaoka Ortaokulu öğrencilerinin mezun olmadan önce bir görevi vardır; o da Ay’ın %70’ini yok eden ve 1 yıl içinde Dünya’yı da yok edecek olan öğretmenleri Koro-sensei’yi öldürmektir. İşin aslına bakacak olursak Dünya’yı bir yıl içinde yerle bir edeceğini duyuran Koro-sensei; bundan önce tüm ülkelere şöhreti kötü 3-E sınıfının öğretmeni olup 1 yıl süreyle öğrencilere kendisini nasıl öldürebilecekleri konusunda eğitim vermeyi önerir.
    Shounen Hollywood: Holly Stage for 50
    Tür: Müzik, Shoujo, Hayattan Kesitler
    Stüdyo: Zexcs
    Format: TV Serisi
    Shounen Hollywood: Holly Stage for 49 anime serisinin ikinci sezonudur.
    Durarara!! 2 Shou
    Tür: Aksiyon, Gizem, Doğaüstü
    Stüdyo: Studio Shuka
    2010 yılında yayımlanan ve son bulan Durarara!! animesinin devam niteliği taşıyan ikinci sezonuna ait ilk kısımdır.
    Strike Witches: Operation Victory Arrow Vol.2
    Tür: Aksiyon, Ecchi, Büyü, Bilim Kurgu, Askeri
    Stüdyo: Silver Link
    Strike Witches serisine ait 3 bölümlük film dizisinin 2. filmi.
    Dog Days”
    Tür: Aksiyon, Macera, Shounen, Fantastik, Büyü
    Tarih: 11.01.2015
    Stüdyo: Seven Arcs
    Dog Days anime serinin 3. sezonudur.
    Aldnoah.Zero 2. Sezon
    Tür: Aksiyon, Mecha, Bilim Kurgu
    Stüdyo: A-1 Pictures × TOROYCA
    2014 Yazında yayımlanan Aldnoah.Zero animesinin son bölümünde duyurulan devam niteliğindeki 2. sezonudur. 1972 yılında Mars’a ayak basan insanların, buldukları Aldnoah isimli bir güç etrafında kolonileşmeleri ve “Marslılar” ismini almalarından yıllar sonra Dünya ve Mars arasında birtakım anlaşmazlıklar baş göstermiş; Mars prensesi Asseylum Vers Allussia ise bu duruma bir son vermek için Dünya’ya ziyarette bulunmuştur. Ancak oynanan politik oyunlar sonucu prensesin düşlediği barış yerini savaş ve yıkımın ötesine bırakacaktır.
    Kuroko no Basket 3. Sezon
    Tür: Komedi, Okul, Spor, Shounen
    Kuroko no Basket animesinin 3. sezonudur.
    Junketsu No Maria
    Tür: Komedi, Ecchi, Fantastik, Tarihi, Seinen,Büyü
    Maria, Fransa’daki Yüz Yıl Savaşları sırasında yaşamış en güçlü cadıdır. Nefret ettiği savaşlara engel olmak için sık sık büyü gücünü kullanan Maria’nın şeytan Artemis ve karabasan Priapos ile kurduğu münasebet sonucu Cennet’in dikkatini çekmesi, baş melek Michael’in onun geleceği için bir hükümde bulunmasıyla sonuçlanır. Verilen hükme göre Maria bekaretini kaybettiğinde büyü gücünü de kaybedecektir. Bunun yanında Ezekiel isimli güzel melek Maria’yı yakından takip edecek ve onun gücünü insanların önünde kullanmadığından emin olacaktır.
    Yoru No Yatterman
    Tür: Macera
    Stüdyo: Tatsunoko Productions
    Tatsunoko Productions’ın, Time Bokan serisinin 40. yılını kutlamak amacıyla hazırladığı yeni projesi yeni nesil Doronbo hırsız çetesinin hikayesini konu edinmektedir. Çetenin Dokurobeh isimli patronu altında çalışan güzel üyesi Doronjo ve onun iki adamı Boyacky ile Tonzura Yatterman’a karşı kaybettikleri bir mücadele sonucunda Yatter Krallığı’ndan sürülürler. Bu üçlünün hikayesi yanında ortada bir de hasta annesini kurtarmak için çare arayan ve bu amaçla gittiği Yatter Krallığı’ndan kovulan genç kız vardır.
    Rolling☆Girls
    Tür: Hayattan Kesitler
    Tarih: 11.01.2015
    Stüdyo: Wit Studio
    Büyük Tokyo Savaşı ardından, Japonya’da bulunan her bölge farklı uluslara bölünmüştür. Her ulus Mosa adı verilen kutsal kişiler tarafından yönetilmekte ve bu ulusların Mob adındaki orduları da diğer ülkeleri ele geçirme için yarışmaktadır. Saitama Klanı’na ait 4 Mob kız Nozomi, Yukina, Ai ve Chiaya, Mosa’larının emri doğrultusunda Japonya’yı motosikletleriyle gezecek ve pek çok farklı ulusla mücadeleye tutuşacaktır.
    Seiken Tsukai no World Break
    Tür: Aksiyon, Fantastik, Romantik, Doğaüstü
    Tarih: 12.01.2015
    Hikaye “kurtarıcılar” adı verilen kişilerin gittiği özel bir lisede geçmektedir. Bu kurtarıcılar geçmiş hayatlarındaki anılarına sahip olan kişiler olarak biliniyor. Okulda iki tip insan vardır. (Saviors)Kurtacılar, düşmalarıyla Puraana diye adlandırdıkları bir güç ile silah ve tekniklerle savaşan kişilerdir. Koromalar ise Maana gücüyle büyü yaparak düşmanla savaşan kişilerdir. Ana karakter Moroha Haimura geçmiş yaşamlarında hem Saviors hem de Kuroma olan tek insandır.
    Sengoku Musou
    Tür: Aksiyon, Tarihi, Samuray
    Tarih: 12.01.2015
    Stüdyo: Tezuka Productions
    Ulusları bir bayrak altında toplama amacına çok yakın olan Toyotomi Hideyoshi’nin almayı hedeflediği tek bir yer kalmıştır; bu yer de Sagami’nin Aslanı ünvanına sahip Ujiyasu Houjou tarafından korunan Odawara Kalesi’dir. Hideyoshi’nin eğitimli generalleri Ishida Mitsunari, Katou Kiyomasa, Fukushima Masanori, Ootani Yoshitsugu, Shima Sakon ve Naoe Kanetsugu ön saflarda savaşmaktadırlar. Savaş çıkmaza girdiğinde öne çıkacak iki diğer isim ise Sanada Hanesi’nden iki savaşçı olan büyük kardeş Nobuyuki ve Küçük Kardeş Yukimura’dır.

Mushibugyou (OVA)
    Tür: Aksiyon, Ecchi, Fantastik, Dövüş Sanatları, Romantik, Shounen
    Tarih: 16.01.2015
    Stüdyo: Seven Arcs
    Format: OVA
    18 Temmuz 2014 tarihinden beri yayımlanan Mushibugyou serisi OVAlarının yeni bölümü.
    Isuca
    Tür: Aksiyon, Komedi, Ecchi, Romantik, Seinen, Doğaüstü
    Tarih: 23.01.2015
    Stüdyo: Arms
    Asano Shinichirou ev kirasını ödeyebilmek için iş aramaya karar verir. Öğretmeninin önerisiyle birinin evinde ev işlerinden sorumlu olarak işe başlar fakat bu kişi herhangi biri değildir. Ev Shimazu ailesinin 37. varisi olan Shimazu Sakuya’nın evidir. Sakuya, Shinichirou gibi bir öğrenci olmasının yanı sıra ailesinin nesillerdir sürdürdüğü ruh kovuculuk işini de yapmaktadır. Shinichirou ilk iş gününde normal bir kız sandığı kedi ruhunu serbest bırakması üzerine artık hem ev işlerini yapmak hem de ruh kovma işinde Sakuya’ya yardım etmek zorundadır.
    Hybrid Child
    Tür: Shounen Ai, Drama, Tarihi, Romantik
    Tarih: 28.01.2015
    Stüdyo: Studio DEEN
    Format: OVA
    Shinguku Nakamura’nın mangasından uyarlama 4 bölümlük OVA’nın son bölümü.
    Gugure! Kokkuri-san Specials
    Tür: Romantizm, Shounen, Doğaüstü, Komedi
    Tarih: 28.01.2015
    Stüdyo: TMS Entertainment
    Format: Özel Bölüm
    6 Bölümden oluşan özel bölüm dizisinin 2. bölümü.
    Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova DC
    Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Seinen
    Tarih: 31.01.2015
    Stüdyo: SANZIGEN
    Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova serisinin ilk filmi olacak olan yapım anime serinin yeni bir hikaye ile yeniden derlenmiş halidir.
    JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders – Egypt Arc
    Tür: Aksiyon, Macera, Shounen
    Tarih:
    Stüdyo: david production
    JoJo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders serisinin ikinci sezonudur.
    Oldukça uzun bir anime listesiyle 2015’e giriyoruz. Bunlardan hangilerini izlemeyi planlıyorsunuz?

Hazırlayanlar: Katze ve Vanilla / AnimeFantastica
  13. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from DragonSoul in Güncel seri izlemek(Yazıyı okuyun)   
    Ben güncel seri takip etmeyenler sınıfındayım.Nedeni daha çok oturupta seriyi taksit taksit 1bölüm 2 bölüm değilde adam akıllı bir kerede 12 bölümü rahatça izleme düşüncesi...Heee ama bu benim tarzım ( Sloganıda verdik :D )
    İnsanların şu düşüncelerine karşıyım.Bir anime yeniyse kötüdür...
    Şurası bir gerçek benim izlediğim dönemdeki anlayışlarla şu 3-4 senede anime tarzları çok fazla değişti...Yaş ortalaması normalde yükselmesi gerekirken azda olsa geriledi.Heee bu kötü birşey mi değil ama şu tarz sorunları oluşturuyor...Daha ben animeye başlayalı 2 sene olmadı diyen arkadaşın listesinde bir FMA,bir Elfen Lied,bir Hellsing,bir HXH,bir GTO eksik...
    Çoğu yeni dönem anime izleyenlerin en büyük kesmi artık konudan çok çizime önem veriyor...Bu gözler Naruto izlemeden Shuppidene başlayan insan gördü :mellow:
    Animelere 3-4 belkide daha uzun zamandan beri izleyen insanların altın anime diye diğer serilerden ayırdıkları çoğu yapımı yeni izleyiciler atlıyor.Çoğu kişi GTO'nun çizimlerine göre yorum yapıyor.İnsan düşünüyor OP ilk çıktığında dağlar denizlere shanksın gözleri kadar paralel miydi diye ?
    Bu yönden açıkcası böyle izleyiciler beni fıtık ediyor... -_- Kalkıpta bir Steins Gate izlememiş insan Bilim-Kurgu serilerini bitirdim demesin.
    Bildiğim çoğu kişi DN ile animeye başlıyor...Bu tarz bir animeyi sevdiyseniz diğer serilerede göz atmalılar.
    İnsan üzülüyor...D.Grayman,HXH 2011,Hellsing,Baka to test,Gantz,GTO,KHReborn,Darken Than Black izlemeyen bir seri yetişiyor diye...

Gel gelelim yeni seriler dediğim gibi kötü mü ? Hayır...Elbette zaman ve teknoloji ilerliyor.Güzel seriler ,tür ve yenilik olarak çok aşırı çoğalmaya başladı.
    Bazıları cidden güzel.Yeni animelerin bol kanlı olması ve standart ecchi özelilkerini bir kenara koyarsak bir kaç tane beğendiğim var.
    Sidonia Kishi... Çoğu yeni üyenin bildiğini sanmam mesela ama çok güzel bir seriydi...Orjinal konusuyla SNK mesela...
    Hee ama malesef bana SAO o kadarda güzel gelmedi.Vasat bile diyebilirdim.Kill la Kill 'i Akame ga kill'i izlemedim daha mesela.Tokyo Ghoulu çok aşırı önerince izledim geçen 2 ay önce...Ama eskiden saatlerce T.A'nın ilgili animelerine tıklayıp direk izlediğim serilerin yerini artık 30-40 dk arayarak ve seçerek bulup izlediğim seriler almaya başladı...

Kısa geç lan derseniz : Ben en azından her üyenin belli başlı bazı animeleri izlemelerini tavsiye ediyorum.Kalkıpta 30 anime izlese bile kişinin listesinde bir GTO,bir HxH,bir Darken Than Black,bir Toradora,bir Hellsing varsa bu kişi için gözüm arkada gitmez ^_^
  14. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Morgion in Güncel seri izlemek(Yazıyı okuyun)   
    Ben güncel seri takip etmeyenler sınıfındayım.Nedeni daha çok oturupta seriyi taksit taksit 1bölüm 2 bölüm değilde adam akıllı bir kerede 12 bölümü rahatça izleme düşüncesi...Heee ama bu benim tarzım ( Sloganıda verdik :D )
    İnsanların şu düşüncelerine karşıyım.Bir anime yeniyse kötüdür...
    Şurası bir gerçek benim izlediğim dönemdeki anlayışlarla şu 3-4 senede anime tarzları çok fazla değişti...Yaş ortalaması normalde yükselmesi gerekirken azda olsa geriledi.Heee bu kötü birşey mi değil ama şu tarz sorunları oluşturuyor...Daha ben animeye başlayalı 2 sene olmadı diyen arkadaşın listesinde bir FMA,bir Elfen Lied,bir Hellsing,bir HXH,bir GTO eksik...
    Çoğu yeni dönem anime izleyenlerin en büyük kesmi artık konudan çok çizime önem veriyor...Bu gözler Naruto izlemeden Shuppidene başlayan insan gördü :mellow:
    Animelere 3-4 belkide daha uzun zamandan beri izleyen insanların altın anime diye diğer serilerden ayırdıkları çoğu yapımı yeni izleyiciler atlıyor.Çoğu kişi GTO'nun çizimlerine göre yorum yapıyor.İnsan düşünüyor OP ilk çıktığında dağlar denizlere shanksın gözleri kadar paralel miydi diye ?
    Bu yönden açıkcası böyle izleyiciler beni fıtık ediyor... -_- Kalkıpta bir Steins Gate izlememiş insan Bilim-Kurgu serilerini bitirdim demesin.
    Bildiğim çoğu kişi DN ile animeye başlıyor...Bu tarz bir animeyi sevdiyseniz diğer serilerede göz atmalılar.
    İnsan üzülüyor...D.Grayman,HXH 2011,Hellsing,Baka to test,Gantz,GTO,KHReborn,Darken Than Black izlemeyen bir seri yetişiyor diye...

Gel gelelim yeni seriler dediğim gibi kötü mü ? Hayır...Elbette zaman ve teknoloji ilerliyor.Güzel seriler ,tür ve yenilik olarak çok aşırı çoğalmaya başladı.
    Bazıları cidden güzel.Yeni animelerin bol kanlı olması ve standart ecchi özelilkerini bir kenara koyarsak bir kaç tane beğendiğim var.
    Sidonia Kishi... Çoğu yeni üyenin bildiğini sanmam mesela ama çok güzel bir seriydi...Orjinal konusuyla SNK mesela...
    Hee ama malesef bana SAO o kadarda güzel gelmedi.Vasat bile diyebilirdim.Kill la Kill 'i Akame ga kill'i izlemedim daha mesela.Tokyo Ghoulu çok aşırı önerince izledim geçen 2 ay önce...Ama eskiden saatlerce T.A'nın ilgili animelerine tıklayıp direk izlediğim serilerin yerini artık 30-40 dk arayarak ve seçerek bulup izlediğim seriler almaya başladı...

Kısa geç lan derseniz : Ben en azından her üyenin belli başlı bazı animeleri izlemelerini tavsiye ediyorum.Kalkıpta 30 anime izlese bile kişinin listesinde bir GTO,bir HxH,bir Darken Than Black,bir Toradora,bir Hellsing varsa bu kişi için gözüm arkada gitmez ^_^
  15. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from historianWeeb in Herkese merhabalar ben Wonka   
    Bu adminin dediğini hiiiiiç yapmayalım :D

İki DMC de izle bro..Biri aksiyon, biri Fu*k sadece :D
  16. Beğen
    Cold Dewil reacted to Barış D. Baryshx in Herkese merhabalar ben Wonka   
    İzle Detroit Metal City'i :P çevirmen-san hoşgeldin, listendeki death note hoşuma gidiyor yalnız, diğerleri çerez seriler, tabii zevkler ve renkler meselesi  -_-
  17. Beğen
    Cold Dewil reacted to historianWeeb in Herkese merhabalar ben Wonka   
    Oj geldin ben de Ayhan iyi forumlar bro :)
    izle abi kesinlikle kaçırma :D 
  18. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Amygirl in Herkese merhabalar ben Wonka   
    DevilMayCry ve Hellsing Ultimade izlemeden üsteki arkadaşı dikkate almayalım..
    PS: Selam Genç ^_^ Hoşgeldin Foruma...
  19. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from mustafalrsm in Merhaba türkanimetv   
    Tatil olduğundan %90 :) Okul zamanı insan bunalıp, sıkıntıdan boş olduğu an giriyor :D
  20. Beğen
    Cold Dewil reacted to Ephenda in Merhaba türkanimetv   
    Bak şimdi atariydi,contraydı,marioydu,pokemondu derken duygu seline dönecek ortalık :D
  21. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from Ephenda in Merhaba türkanimetv   
    Selam Genç ^_^ Hoşgeldin Foruma...

Sadece okumakla olmaz ki :) Forumun muhabbet mekanı var, müzik bölümü var durumları var ( Gerçi duruma yorum atsan 1e 5 dönüyor ama olsun :D) Şu sıralar biraz ölü gibi olsada tekrardan açılır :)
  22. Beğen
    Cold Dewil reacted to ays_drl in Para, Mutluluk Getirir Mi?   
    Getirir. Getirmedigini dusunen ancak kendini kandirir (Bence) :)
  23. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from KDWing in Merhabalar Efsane Geri Döndü   
    En son Hokage olucam diyen İlhamiydi :mellow: Ezginin arkasından abla beni toparla diyordu ama :ph34r:
    Tanıdım kim olduğunu ama -_- Skype da bana foto paylaşan ve bundan haz(?) alan biri :ph34r:
  24. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from historianWeeb in Merhabalar Efsane Geri Döndü   
    En son Hokage olucam diyen İlhamiydi :mellow: Ezginin arkasından abla beni toparla diyordu ama :ph34r:
    Tanıdım kim olduğunu ama -_- Skype da bana foto paylaşan ve bundan haz(?) alan biri :ph34r:
  25. Beğen
    Cold Dewil got a reaction from quincy in Seiyuu Nedir? Bazı Seiyuu Sanatçıları (Seiyū : 声優)   
    Evet arkadaşlar burayada belli başlı animelerin karakterlerini canlandıran seiyuuları koyup tanıtmak istedim.
    Daha bir sürü seiyuu da konua ekleyebilirsiniz.Lütfen Anime adı ve karakterlerinide nor olarak yazmayı unutmayın.Böylece daha kolay bilgi edinilmesi sağlanır ^_^
    Bir seiyū (声優 seiyuu?) Japon seslendirme sanatçısıdır.
    Bilgi için tıklayınız...

Junko Takeuchi...Naruto

Noriaki Sugiyama....Sasuke

Kazuhiko Inoue....Kakashiiiii :wub:

Mamoru Miyano...Kira

Kappei Yamaguchi....L

Masakazu Morita...İchigo

Fumiko Orikasa....Rukia

Ryoutarou Okiayu....Byakuya Kuchiki

Fumihiko Tachiki....Kenpachi Zaraki

Mayumi Tanaka....Luffy

Kazuya Nakai....Zoro / Hijikataaa Mayonesss :wub:

Hiroaki Hirata....Sanji

Akemi Okamura....Nami

Tomokazu Sugita...Gintoki

Rie Kugimiya...Kagura

Akira Ishida....Zuraaaaaaaaaa

Ayrıca;

Fairt Tailden

Dragon Ball da ki karakterlere ise burdan ulaşabilirsiniz...

Seiyuu'ların nasıl seslendirme yaptıklarına one Piece'den bir örnek video :)

Babaların Seiyuusu

Toshiyuki Morikawa (Seiyuu)
    Doğum Tarihi: 26 Ocak 1967

Anime tarihinin en popüler karakterleri olan Kurosaki Ichigo ve Uzumaki Naruto’nun babaları olan karakterlerin aynı seiyuu tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Kurosaki Isshin ve Namikaze Minato dahil olmak üzere çok sayıda karakteri seslendiren Toshiyuki Morikawa genellikle güçlü, saygı duyulan karakterleri seslendiren bir profil çiziyor. Aynı zamanda pek çok seiyuu gibi önemli animelerde birden fazla karaktere seslendirme yapmasıyla da dikkat çekiyor Kaname Tousen (Bleach) Kimimaro (Naruto) gibi.

En ünlü çalışmalarından bazıları:

Kurosaki Isshin (Bleach)
    Namikaze Minato (Naruto)
    Dante (Devil May Cry)
    Sephiroth (Final Fantasy VII)
    Mikk Tyki (D.Gray-man)
    Griffith (Berserk)

PS: Şimdilik bazı animelerden karakterleri seslendiren koydum ama onların seslendirdikleri karakterleri sayarsak 100'ü bulur sanırsam :D Daha dolu Seiyuu olsa da ben şimdilik bu kadar ekledim.Aklınıza gelenleri sizde ekleyin ^_^
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.