Jump to content

Paprika

Üyeler
  • İçerik sayısı

2341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Paprika got a reaction from Yuki-chan in Animelerden etkilenmeler.   
    Animelerdeki gerçek üstü aptal kız hareketleriyle kendi kendime dalga geçmek adına şekillere girerim. Mesela öyle dandik animeler izlediyseniz bilirsiniz, kız ve oğlan okul yolundadır, kız tatlı tatlı bir şey söylemek istediği için fşuuv diye dönüp tek ayağının üzerinde öne eğilerek ve işaret parmağını kaldırarak "ninin nini niniini" diyerekten olabildiğince kawaii çıkarmaya çalıştığı sesi ve şirin olduğunu düşündüğü yüzüyle "Nee Bıdı bıdı-kun?" der. Böyle aptal kızlar olmasın pilis olmasın yani. 
  2. Beğen
    Paprika reacted to LeornKayn in Üye Albümü   
    Bunu kaçıncıkez duyuyorsun bilmiyorum ama Breaking Bad'e bağla usta...açıkçası haberlerde bir kimyager lab. havaya uçurdu diye bir haber görmek istiyorum sevinir bizden biri animeci tayfadan biri der sevinirim Tv başında işte bunlar hep can sıkıntısı :D
  3. Beğen
    Paprika reacted to ayanatsume in Aşık Olunan Anime Karakterleri   
    1-Usui takumi ♥

2-Zero Kiryuu (Kadersiz aşkım  :dying-onion-head-emoticon:  ... )

3-Suoh Tamaki  :wub: 

4-Yoshida Haru ♥ (saflığı ve karizması yeter ♥ :D )

5-Psikopat Ayato ♥

6-Veeee Tomoe ♥ ♥

4. Beğen
    Paprika reacted to Amygirl in Gerçek Anime Kızı   
    Koptuuuuuummmm :D :D

Ama yakışıklıyım şimdi yiğidi öldür hakkını yeme

5. Beğen
    Paprika reacted to kewosh in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Eh eskice bir çizimim ama komik çizimler konusunda biraz ilham kıtlığı yaşadığım için buyrun bu:
    Konu: Naruto ninjalıkta başarısız olsaydı?

6. Beğen
    Paprika got a reaction from Kaxell in Noir ve Haze [FF] [12. Bölüm]   
    GİRİŞ:
    2500 ‘ler de bir yerlerde...

Bildiğimiz dünyanın çok ilerisinde bir dünya... İtaatkârın elinden her şeyini alan ve bu durumu itaatkâra istediği her şeyi vermiş gibi gösteren kimliği belirsiz düzenbazlar tarafından yönetilen karanlık bir dünya...

Beklenen ve üzerine birçok teori ve yorum yapılan III. Dünya Savaşı hiç bir zaman gerçekleşmedi. Çünkü olanlara kimse bir direniş göstermedi... İnsanlar devlet adamlarının her istediklerini yorumsuz kabul ediyorlardı. Emsali görülmemiş bir uysallık ve umursamazlıkla hayatlarını sürdürüyorlardı ve bunun karşılığında devletleri onlara yaşamaları için gereken şeyleri sağlıyordu:

Ozon tabakası delinmişti ve insan ırkının yaşamını sürdürebileceği hava koşulları artık yoktu. Devletler "Haze" adı verilen devasa küre sistemi içinde yaşıyordu. Küreler içinde yapay atmosfer sağlanmıştı. İnsanların Haze sisteminde yaşayabilmesi için tek yapması gereken, itaat etmekti. Başka çaresi olmadığını düşünen insanlar, itaat fikrinin o kadar da kötü olmadığını düşünmeye başlamışlardı. Ancak devlet artık onlara her istediğini yaptırıyor, yapıyordu.

Gece yarısı herhangi bir açıklama veya neden olmaksızın insanların evlerine giriyor, ailesini öldürebiliyorlardı. İlk etapta gerçekleri anlayıp isyan edenler çıktı. Ama isyanlar örgütlü değillerdi ve çok acımasızca bastırıldı. İsyan edenler ibret olsun diye çeşitli ilaçlar ile insanüstü yaratıklara dönüştürüldü ve akıllarını kaybettiler; artık insan değillerdi ve düşünme yetileri yırtıcı bir hayvan kadardı. Bu sebeple evlerine geri salındıklarında kendi ailelerini katlettiler. Bu olaylar olduktan sonra isyanlar giderek azaldı ve sonra da durdu.

Yaratığa dönüştürülen insanlar da "Noir" adı verilen hücrelere kapatıldı. Bu yaratıklar ilaç sayesinde çeşitli güçlere sahiplerdi ve bu sebeple devlet tarafından kullanılmaya başlandı; diğer bir deyişle devletin canlı silahları görevini görüyorlardı..

Bölüm 1:DİRİLİŞ

Bölüm 2:TANIŞMA

Bölüm 3:KİŞİLİK

Bölüm 4:PUZZLE

Bölüm 5:BİRLİK

Bölüm 6:KEDER

Bölüm 7:ESKİ BİR "DOST"

Selam sana Soukatsu
    Bölüm 8: KÜRE?

Bölüm 9: BEKLENMEYEN

Bölüm 10: AZİZLER

Bölüm 11: GÖZYAŞLARI

Bölüm 12: KATİL

7. Beğen
    Paprika got a reaction from Grkmvc in Merhaba !   
    Hayır! Kabul edemem! Görkem bir s.. değil miymiş ?  :hell-yes-onion-head-emoticon:
  8. Beğen
    Paprika got a reaction from Grkmvc in Merhaba !   
    Özür dileriz bizi affet ama çok affet en çok bizi affet oldu mu? 
  9. Beğen
    Paprika got a reaction from Semina'Ygmr in En Sevdiğiniz Anime Çocuk Karakteri Hangisi?   
    Şimdi çocuk demeye dilim varmıyor ama en sevdiğim küçük yaş grubu hatta direkt en sevdiğim karakterlerle de yarışır ciel phantomhive. 

O kadar hüzünlü ve güzel kii  :bled1-onion-head-emoticon:
  10. Beğen
    Paprika got a reaction from sanzu in Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)   
    Niye? Erkekler insan değil mi? Ayrımcılık olmuyor mu bu şimdi? Kadınlar ağlar erkekler ağlamaz? Çok saçma? Ayrımcılık kokusu sezdim mi sinirleniyorum :D

11. Beğen
    Paprika got a reaction from zaman in GÜNCELLENDİ- Manga-Anime Fan Art-Özgün Çizimler :)(:   
    Killua'ya nolmuş yov  :mellow:
    Ama gözlerin rengini çok iyi yakalamışsın.

Bu çok güzel olmuş amma bana kalırsa normal çizim yap, anime çizimleri yormuş seni  :ph34r:
  12. Beğen
    Paprika got a reaction from Yuno-chan in Lanetli Burçlar   
    Tek doğru olan kısım:
    :D
  13. Beğen
    Paprika got a reaction from Madaxe in Swart and Onlıne Sezon 3   
    Açıkçası online oyun oynamakla alakası olduğunu düşünmüyorum.Ben bir çok online oyun oynadım ve evet senin de dediğin gibi en büyük hayallerimden biriydi sword art onlinedaki olay.Ama anime bunu işlemekte çok başarısızdı.Bir sürü frp bağımlısını çok fena heyecanlandırabilecek konuya sahipken saçma saçma çocuksu aşk hikayelerine falan dönüştürdüler.Benim gibi biri bile (online oyunları çok seven demek istiyorum) beğenmez oldu.Kıssadan hisse 2.sezonu çıkmamalı.Zaten birincinin içine ettiler.Toparlayabileceklerini hiç sanmıyorum.
  14. Beğen
    Paprika got a reaction from Mileydi in Noir ve Haze [FF] [12. Bölüm]   
    11. bölümü koydum  :3:
  15. Beğen
    Paprika got a reaction from Super Otaku in Noir ve Haze [FF] [12. Bölüm]   
    Peki peki bir şey demedim :D Bu aralar pek bir doluyum, vaktim olursa ilk işim ( ilk değilse de ikinci :P ) senin fanfictionını okumak olacak.
  16. Beğen
    Paprika got a reaction from Super Otaku in Noir ve Haze [FF] [12. Bölüm]   
    GİRİŞ:
    2500 ‘ler de bir yerlerde...

Bildiğimiz dünyanın çok ilerisinde bir dünya... İtaatkârın elinden her şeyini alan ve bu durumu itaatkâra istediği her şeyi vermiş gibi gösteren kimliği belirsiz düzenbazlar tarafından yönetilen karanlık bir dünya...

Beklenen ve üzerine birçok teori ve yorum yapılan III. Dünya Savaşı hiç bir zaman gerçekleşmedi. Çünkü olanlara kimse bir direniş göstermedi... İnsanlar devlet adamlarının her istediklerini yorumsuz kabul ediyorlardı. Emsali görülmemiş bir uysallık ve umursamazlıkla hayatlarını sürdürüyorlardı ve bunun karşılığında devletleri onlara yaşamaları için gereken şeyleri sağlıyordu:

Ozon tabakası delinmişti ve insan ırkının yaşamını sürdürebileceği hava koşulları artık yoktu. Devletler "Haze" adı verilen devasa küre sistemi içinde yaşıyordu. Küreler içinde yapay atmosfer sağlanmıştı. İnsanların Haze sisteminde yaşayabilmesi için tek yapması gereken, itaat etmekti. Başka çaresi olmadığını düşünen insanlar, itaat fikrinin o kadar da kötü olmadığını düşünmeye başlamışlardı. Ancak devlet artık onlara her istediğini yaptırıyor, yapıyordu.

Gece yarısı herhangi bir açıklama veya neden olmaksızın insanların evlerine giriyor, ailesini öldürebiliyorlardı. İlk etapta gerçekleri anlayıp isyan edenler çıktı. Ama isyanlar örgütlü değillerdi ve çok acımasızca bastırıldı. İsyan edenler ibret olsun diye çeşitli ilaçlar ile insanüstü yaratıklara dönüştürüldü ve akıllarını kaybettiler; artık insan değillerdi ve düşünme yetileri yırtıcı bir hayvan kadardı. Bu sebeple evlerine geri salındıklarında kendi ailelerini katlettiler. Bu olaylar olduktan sonra isyanlar giderek azaldı ve sonra da durdu.

Yaratığa dönüştürülen insanlar da "Noir" adı verilen hücrelere kapatıldı. Bu yaratıklar ilaç sayesinde çeşitli güçlere sahiplerdi ve bu sebeple devlet tarafından kullanılmaya başlandı; diğer bir deyişle devletin canlı silahları görevini görüyorlardı..

Bölüm 1:DİRİLİŞ

Bölüm 2:TANIŞMA

Bölüm 3:KİŞİLİK

Bölüm 4:PUZZLE

Bölüm 5:BİRLİK

Bölüm 6:KEDER

Bölüm 7:ESKİ BİR "DOST"

Selam sana Soukatsu
    Bölüm 8: KÜRE?

Bölüm 9: BEKLENMEYEN

Bölüm 10: AZİZLER

Bölüm 11: GÖZYAŞLARI

Bölüm 12: KATİL

17. Beğen
    Paprika got a reaction from Barış D. Baryshx in Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri   
    --Çoğu animede konu çok güzel ama öyle sıkıcılaştırıyorlar ki, karakterler hatırına ya da öneren hatırına izlemeye çalışsan bile işkenceye dönüşüyor, bildiğin eziyet ediyor anime sana ve bundan nefret ediyorum.
    --Şahsen müziklere inanılmaz önem veririm ve konuya ve akışa, ortamları hissettirmeye katkılarının çok fazla olduğu kanaatindeyim. Gelin görün ki tam güzel bir anime buluyorsunuz openinginden cacık olmaz, içinde geçen müzikler de çok alışıldık, insanı o havaya sokamıyor ve bundan nefret ediyorum.
    --Gerçek hayatta olamayacak ya da bilmem kaç binde bir rastlanabilecek kadar saf- iyi ve salak karakterlerin olması çok sinir bozucu. Bir de bu karakterlere animedeki karşı cinsin büyük bir çoğunluğu hasta olunca "Gerçekten mi? Pfff! <_< " kıvamına geliyorum ve bundan nefret ediyorum.
    --Bir animedeki tüm erkek karakterler insanüstü yakışıklı ve tüm kızlar melek kadar güzel olunca uyuz oluyorum. Üstüne üslük bu anime karakterlerinin bazıları, animenin gerçekliği içerisinde güzel bile sayılmıyorlar ve bundan nefret ediyorum. Where is the göz, where is the nizam? <_<
    --Aralarında doğru dürüst hiç bir olay, konuşma geçmediği ve bahsi geçen maşuk, aşık tarafından hiç tanınmadığı halde bu aşkın uğruna bir sürü şey yapılması gibi durumlar olan animeler de var ve bundan nefret ediyorum.
    --Çok güzel animelerin popülerlik sorunu yüzünden 2. sezonu gelmiyor ya da sadece manga tanıtımı için yapılıyor ve bundan nefret ediyorum.
    --Aynı türden animelerdeki çoğu unsur birbirine benziyor; orijinal anime sayısı gerçekten çok az ve bundan nefret ediyorum.
    --100 bölümlük konu çıkacak animeler 25 bölüme, 12 bölümlük konu ile bitirilse de olacak animeler 60 bölüme 40 bölüme kadar gidiyor ve bundan nefret ediyorum.
    --Savaşlardan önce bana göre çok aptalca, izleyeni gaza getirmeye yönelik laflar söyleniyor, sözler veriliyor ve bundan nefret ediyorum. Yahu savaş be adam konuşmayı sonra yaparsın, hele bir kazan...
    --Zaten çok fazla örneği olan türlerde animeler çıkmaya devam ediyor (talibi de çok fazla), güzel ve tuhaf- orijinal animelerden çok az çıkıyor ve bundan nefret ediyorum.
    --Ama animeler eğlencelidir :mellow:
  18. Beğen
    Paprika reacted to ByBesgen in Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri   
    Özellikle mükemmel konuları olduğu halde, aceleye getirilip kötü bir finalle harcanan animelerden nefret ediyorum. Aklında bir çok senaryo kuruyorsun. Bir bakmışsın saçma sapan bir şekilde bitmiş gitmiş.
  19. Beğen
    Paprika got a reaction from yusufakyurt in Türkiyenin İlk Otaku Sosyal Platformu   
    Höhö hemen üye oldum. :ph34r:
  20. Beğen
    Paprika got a reaction from Hijikata in Animelerde Komik Türkçe Altyazılar   
    Her bölümde de işi dalgaya almadıkça bence özellikle ciddi animelerde birden bire afallatan bir çeviri görmek insanı çok güldürüyor ve keyiflendiriyor.
  21. Beğen
    Paprika got a reaction from LeornKayn in Üye Albümü   
    Yalnız you're my heart you're my soul demişken

22. Beğen
    Paprika got a reaction from Mileydi in Üye Albümü   
    Yalnız you're my heart you're my soul demişken

23. Beğen
    Paprika got a reaction from fuyu in Üye Albümü   
    Buraya gizemli giren ifşa olarak çıkıyor ya öyle bir havası var :(
  24. Beğen
    Paprika got a reaction from Songena in Üye Albümü   
    Buraya gizemli giren ifşa olarak çıkıyor ya öyle bir havası var :(
  25. Beğen
    Paprika got a reaction from Mileydi in Anime yorumlarım ve düşüncelerim   
    Her zamanki gibi benim düşüncem bir şey demeyeceği yönünde. :D Çok iyimserim.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.