Jump to content

Adige

Üyeler
  • İçerik sayısı

261
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Adige got a reaction from quincy in Varsa Şekliniz, Cosplay'e Bekleriz   
    Bir kaç fotoğraf atayım :)

2. Beğen
    Adige got a reaction from Nones in Varsa Şekliniz, Cosplay'e Bekleriz   

3. Beğen
    Adige got a reaction from sanzu in Varsa Şekliniz, Cosplay'e Bekleriz   

4. Beğen
    Adige reacted to DHspark in ONE PİECE KOMEDİ   
    (1) Kim Lan Bu Uçağın Pilotu ?

(2) Sanji'nin Hayali

(3) Fan Club's
    -Oburlar FC (Luffy)

-İlluminati FC (Sanji)

-Siz Anladınız Onu FC (Nami)

(4) Çalar Saatler (Nami-Sanji)

(5) Luffy & Natsu

(6) Winter is Coming (Kuzan Aokiji)

(7) Ah Şu Mangakalar (Eiichiro Oda)

(8) Sapık Dörtlü (Sanji)

(9) Aşkın Gücü (Sanji, Nami, Robin, Franky, Brook)

5. Beğen
    Adige got a reaction from Sudee in Merhaba !!   
    Hoş geldin Erva bende Tuğrul :)
  6. Beğen
    Adige got a reaction from Bhrv in Merhaba ^^   
    Aramıza hoş geldin Berra bende Tuğrul :) İyi iyi manga okumayı sevdiğine göre okumayı da seviyorsundur :) Okuma alışkanlığı olmadığı için ne mangalar kaçıran insanlar var :D
  7. Beğen
    Adige got a reaction from AYKa in Selam minna :D   
    Aramıza hoş geldin :) Keman iyidir. Bink's Sake en iyi onda çalınıyor :D
  8. Beğen
    Adige got a reaction from No_MerCy in Ohayo Gozaimasu   
    Aramıza hoş geldin dostum :)
  9. Beğen
    Adige reacted to Nones in Erza Scarlet - Fairy Tail   
    Adı: Erza Scarlet
    Büyü: Şövalye (Ekipman Değişimi, Kansou)
    D. Tarihi: Yıl x765
    Saç Rengi: Kırmızı
    Göz Rengi: Kahverengi

Görünüm:
    Erza, uzun kızıl saçları ve kahverengi gözleri olan genç bir bayandır. Ayrıca çocukken yaşamış olduğu bir olay yüzünden Porlyusica tarafından yapılmış yapay sağ gözü vardır. Fairy Tail dövmesi mavidir ve sol üst kolun ortasında yer almaktadır. Saçlarının renginden dolayı soyadı kızıl anlamına gelen 'Scarlet' dir.

Kişilik:
    Disiplinli bir tiptir. Loncada ki bir çok arkadaşı kendisinden korkar bir o kadarda saygı duyarlar. Zırhları ve silahlarını dilediğince değiştirebildiği bir büyü kullanır. Genç yaşta S Sınıfı bir büyücü olmuş ve Natsu'yla her 1'e 1 dövüşünde onu yenmiştir. Loncada ki en güçlü kadın büyücüdür. Makarov’un vermiş olduğu her karara saygı gösterir. Görevlere genellikle Natsu, Gray ve Lucy beraber çıkarlar. Bu şekilde loncadaki en güçlü takımı oluştururlar. Natsu ve Gray bir tek onun yanındayken kavga etmezler. 100’den fazla zırh ve silah değişimi yapabilir. Sadece zırhlarını değiştirmez, günlük kıyafetler, gecelik ve bikini gibi değişimlerde yapabilir.Çok iyi bir lider ve takım elemanıdır. Her görevi ciddiye alır.

Kullandığı Zırhlardan Birkaçı;

Resimler:

Görüşüm:
    Bu karakter için ne desem ne yazsam az kalır. Her şeyi ile sevdiğim 2 bayan karakterlerden biridir. Fairy Taile başlamak istiyorsunuz ve bir neden mi arıyorsunuz ? En büyük neden Erza'dır. Hem yaşamış olduğu acı tecrübeler hemde sert görünüşünün altındaki o narin Erza sizi güldürmesini de ders vermesini de sizi hüzünlendirmesini de sizi nereden bağlayaması gerektiğini de iyi bilecektir.
  10. Beğen
    Adige reacted to Ghettosan in ( 12 / 12 ) Seikoku no Dragonar   
    12. Bölüm eklenmiştir. İyi Seyirler :)

Seri final vermiştir. :)
  11. Beğen
    Adige got a reaction from aloneordead in selam animeci gençlik   
    Hoş geldin bende Tuğrul. Benimde favori karakterim Zoro. Senle iyi anlaşacağımızı düşünüyorum :D
  12. Beğen
    Adige reacted to Hokage_Minato in ( 25 / 25 ) Baby Steps   
    12. Bölüm Eklendi. İyi Seyirler...
  13. Beğen
    Adige reacted to Independent in Mashiro Shiina - Sakurasou no Pet na Kanajo   
    Mashiro Shiina, Sakursao no Pet na Kanojo animesinin kadın ana karakteridir. 17 yaşında, 162 boyundadır. Meslekleri; öğrencilik, artislik ve mangakalıktır. Seslendiren Kayano Ai'dir.

Mashiro küçüklüğünden beri resim çizen bir dahidir. Belki herkes sevmesede romantik anime severlerin aşık olduğu bir tatlılığa ve güzelliğe sahip biridir. Asıl onu o yapan, yaptığı şeyleri çok düşünmeden rahat bir şekilde yapmasıdır.

14. Beğen
    Adige reacted to dgraymantr in İmza Yapıyoruz...   
    Birazdan uygun olacağım ^^

Hakuro-kuuun!! buyur ^^ umarım beğenirsin ^^

Adige Seninkide Hazır umarım Beğenirsin ^^

15. Beğen
    Adige reacted to Centılboy in İmza Yapıyoruz...   
    *Konu Kilit*

16. Beğen
    Adige reacted to Ghettosan in ( 13 / 13 ) Black Bullet   
    11. Bölüm eklendi. İyi Seyirler :)
  17. Beğen
    Adige reacted to Destroyer in Kanojo go Flag wo Oretara 04-12   
    Eyvallah.Ben ingilizceden izliyorum 11.bölüme kadar gelince orada ingilizce bilmeyenlerde artık izleyebilsin dedim :) .Zor oldu ama... 
  18. Beğen
    Adige reacted to Destroyer in Kanojo go Flag wo Oretara 04-12   
    4.Bölüm Eklendi. 
  19. Beğen
    Adige got a reaction from Rindo in One Piece Tanıtım (Ağır Spoiler İçerir)   
    Evet anime dünyasında en sevdiğim karakterdir ama ölmesin falan demiyorum Oda yeter ki ya çok sevindirsin ya da çok ağlatsın :D
  20. Beğen
    Adige reacted to Shiba Tatsuya in Mahouka Koukou no Rettousei Terminoloji ve mini-wiki/Tanıtım(2. Kez Güncellendi)   
    Forumda tanıtım konusu açılmasına rağmen, favori serime bilgilendirme ve mini-wiki tarzı bir konu yapmak istedim. Animede atlanılan ve bu yüzden anlaşılmayan bazı yerler için atlanılan kısımları da yazdım. İlk defa böyle bir şey denedim, kötüyse kusura bakmayın  :(
    Anime için kısa bir tanıtım:
    Seri bir light novelden uyarlanıyor. İlk olarak amatör bir yazar tarafından internete yüklenerek başlanan bir seri. Kısa süre içinde novel 30 milyon ziyaretçiyi geçince bu hikayeyi serileştirmek için yazarla görüşüyorlar ve kitabı basılmaya başlanıyor. Şu anda 13 sayısı çıktı(4000 sayfadan fazla) ve yayınlandığı Dengeki'de SAO ve Index'in novellerinden sonra en çok satan seri(animesi olmayanlar arasında 1.). Animesi olmamasına rağmen bu serilere çok yakın satış miktarları yakalamış. Zaten en çok beklenen anime anketlerinde birinci seçilmesi de bundan. Yıllardır animesini bekleyen novel okurları bulabilirsiniz (mesela ben 2 yıldır bekliyorum). Türkiye'de fazla bilinmeyen bir seri ama animesi bitince değeri biraz daha anlaşılır. Gerçekten çok zekice kurgulanmış bir seri. Başlangıçta mantıksız gelen bir çok olay hikaye ilerledikçe birbiriyle bağlantılı ve çok mantıklı hale geliyor. Bu bağlamda Steins Gate gibi geç açılan bir seri ve ilk kısmı (animede ilk 7 bölüm) en yavaş arc oluyor. Bir shounen olmadığı için savaşlarda karakterler saldırılarının isimlerini söylemiyorlar. Buna bağlı karakterin güç gelişimini konu alan bir hikayesi yok. Ciddi bir tonda ilerliyor. Büyünün bir özel güçten ziyade, sistemli bir teknoloji olarak kullanıldığı bir gelecekte geçiyor ve bu politika dahil her şeye yansımış durumda. Tabi büyüyü teknolojiyle birleştirip, büyüye bilimsel bakış açısıyla bakılması yeni ve değişik bir durum olmuş. Bu anlamda diğer büyü animelerinden genel olarak farklı. Seride gereksiz dram yok. Romantizm ise var ama sadece karakter gelişimlerine yardımcı olacak kadar. Ayrıca bir harem animesi de değil. Konu ilerledikçe politikaya da girecekler, aksiyon da olacak. Bir de başlangıçtaki bazı bölümler yüzünden ensest olacağı zannedilebiliyor, ama olmayacak merak etmeyin. Nedeni spoilere kaçar ama hikaye ilerledikçe anlaşılacak zaten. En son diyeceğim; şimdi size sıkıcı geldiyse/beğenmediyseniz bile bittiğinde bir şans daha verin. Emin olun beğeneceksiniz :)

İçerik
    Novel
    Ayrıntılı Bilgilendirme:
    -Terminoloji
    -Büyünün Sınıflandırılması
    -Ayrıntılı Karakter Bilgilendirmesi(Bu kısım spoiler içermektedir. Animede bu sezon olmayacak şeyler de vardır)
    Novelda Geçtiği Halde Animede Atlanılan ÖNEMLİ Yerler
    Eksta:
    -Shiva Teorisi(Bu kısmı en azından bu sezonu izlemeden açmayın)

Novel:
    Noveline http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Mahouka_Koukou_no_Rettousei buradan ulaşabilirsiniz.
    Başlangıç kısmı olan "Büyü Okulları" ve "Chapter 0" ı çevirmeye çalıştım:
    Büyü Okulları...

Chapter 0

Ayrıntılı Bilgilendirme

Animede açıklama yapılmadan geçilen yerler olduğundan anlaşılmayan yerler oluyor. Kendi sitesinde verilen (spoiler katmadım yani) terminoloji kısmını vermeye çalıştım. Daha animede geçmemiş kısımları spoiler içine aldım.

Terminoloji

CAD(Casting Assistance Device): Büyü dizilerini yapmayı kolaylaştırmak/hızlandırmak için kullanılan yardımcı makinelerdir. Yapılışı dakikalar sürecek büyüleri saniyeler içinde yapmayı sağlar. Büyüyü yapmak için gereken aktivasyon kodları içlerine kaydedilmiştir. Modern büyücüler için gereklidir ve geleneksel muskaların yerine geçmiştir. Her şekilde olabilirler. Temelde ikiye ayrılır: özelleştirilmiş versiyon ve genel versiyon.
    Blooms/Weeds: Birinci Büyü Lisesi'nde(Lisenin ismi böyle, "birinci" kelimesi eğitim kalitesini göstermiyor.) birinci ve ikinci sınıf öğrenciler için kullanılması yasak olmasına rağmen kullanılan kelimelerdir. Bloom'ların(birinci sınıf) üniformalarında 8 yapraklı çiçek benzeri bir amblem varken weedlerde bu yoktur. Giriş sınavının pratik kısmında yüksek alanlar bloom olurken diğerleri weed olurlar. Weedlere yedek gözüyle bakılmaktadır.
    Pushion(Ruh Parçacığı): Fiziksel varlıkları yoktur. Ruh parçacıkları da denilmektedir. Varlıkları kanıtlanmasına rağmen haklarında çok fazla şey bilinmemektedir. Büyücüler tarafından sadece hissedilebilirler. Ruh tabanlı büyülerde kullanılır.
    Psions(Düşünce Parçacığı): Fiziksel  varlıkları yoktur. Düşünce parçacıkları da denilmektedir. Bu parçacıkların da gizemi tam olarak çözülememiştir. Büyü yapmayı sağlayan, düşünceyi büyüye dönüştüren parçacıklar olduğu düşünülmektedir.
    Aktivasyon Dizileri: Büyülerin planlarıdır. Modern büyücüler bu planları sıkıştırılmış halde CAD'ların içinde tutarlar. Bir büyüyü yaparken büyücü psionu CAD'a göndererek büyü dizisini inşa etmek için aktivasyon dizisini alır. Sonuçta aktivasyon dizisi kendisi de bilgi olduğu için CAD olmadan da büyücünün beynindeki büyü hesaplama alanıyla yapılabilir. CAD bu işlemi hızlandırmayı sağlar. Dakikalarca sürecek işlemi saniyelere indirir.
    Büyü Dizileri: Büyücülerin psionlarıyla oluşturulmuş bilgi yığınlarıdır. Bir büyü dizisi eidosa etki edip onu yeniden yazdığında gerçek dünyadaki olguları değiştirebilir. Böylelikle büyü yapılmış olur. Ama yeniden yazma işlemini eylemsizlik yasası zorlaştırdığı için bu işlemin sınırı vardır.
    Eidos: Yunan felsefesinden alınmış bir terim. Modern büyü alanında ise tüm olguların bilgi yığınları için kullanılır.Yani eidos her şeyin gerçek halidir denilebilir. Büyü, bu yığınları yeniden yazarak yapılır. Eidosu yeniden yazabilme gücüne müdahale etme gücü denir ve bir büyücünün gücü eidosu değiştirebilme yeteneğiyle ölçülür.
    Idea: Yine Yunan felsefe terimidir. Modern büyüde eidosun bulunduğu boyut için kullanılır. Fiziksel boyuta paralel bir boyuttur ve tüm eidos burada bulunur.
    10 Esas Aile: Japonya'daki en güçlü büyücü grubudur. Soyadları 1'den 28'e kadar numaralarla devam eden ve 10 aile olabilme potansiyeli olan 28 aile içinden 10 tanesi her 4 yılda bir 10 esas aile seçim konferansında seçilir ve sadece bu 10 aile bu sıfatı kullanabilir. Kalan 18 aile asistan aile vazifesi görür. Politikada olayları gölgelerden hallederler. Ama Japonya'nın büyücü liderleri olarak otoriteleriyle pek çok şeyi kontrol edebilirler. Şu anki 10 esas aile sırasıyla Ichijou, Futatsugi, Mitsuya, Yotsuba, Itsuwa, Mutsuzaku, Saegusa, Yatsushiro, Kudo ve Jumonji'dir. En önemlileri çok sayıda yetenekli büyücüye sahip Saegusa ve lideri dünyanın en güçlü büyücüsü sayılan Yotsuba klanlarıdır. 10 esas ailenin hepsinin ilk 10 aileden seçilmesi, sistem kurulduğundan beri ilk kez gerçekleşmiştir.
    Numaralılar: Genetik olarak güçlü olan büyücü aileleri için kullanılan ve kaba sayılan bir kelime. Bu ailelerin soyadlarında numara bulunur. 10 esas aile ve soyadları 11 ve sonrası olan 100 aile numaralıdır. Birinci lise 10 esas aileden Mayumi Saegusa ve Katsuto Jumonji'nin yanında; Isori, Chiyoda ve Chiba gibi 100 aileden olanları da barındırır.
    BS(Born Specialized/Doğuştan Özelleşmiş) Büyücü: Doğal yetenek kullanıcıları olarak da bilinirler. Bir yeteneğe yatkın olarak doğarlar. Ama dezavantaj olarak başka yetenekleri diğer büyücülerle aynı seviyede kullanamazlar.
    Kardinal Kodları:

Elementsel Görüş:

Flash Cast:

Stratejik Sınıf Büyücü:

13 Havari:

Büyünün Sınıflandırılması

Modern büyü dış görünüşü yerine yaptığı işe göre sınıflandırılıyor. 4 büyük sisteme ayrılmıştır ve her biri kendi içinde 2 alt tip içerir. 4 büyük sistem ve 8 büyük tip olarak da bilinir.
    1-) Hız ve Ağırlık/Kütle Tipi: Hız tipi hedefin ivmesini değiştirmeye yarar. Ağırlık/Kütle tipi adından da anlaşılacağı gibi ağırlığı yeniden yazar.
    2-) Hareket ve Salınım/Titreşim Tipi: Hareket tipi hedefin hızını ve yolunu değiştirmeye yarar. Hız tipinden farkı hareket tipinin hızı belirleyememesidir. Sadece hareket tipi uygulanırsa hedef büyünün gücünün mümkün kıldığı maksimum hızda hareket eder. Salınım/Titreşim Tipi genel olarak atom ve dalgalar için kullanılır. Isıtma/Soğutma büyüleri bunun türevleridir.
    3-) Yaklaştırma ve Dağıtma Tipi: Yakınsama/Yaklaştırma hedefleri seçilen alanda birleştirir. Bununla saf karbondioksitin bulunduğu alanlar oluşturulabilir. Dağıtma atom altı parçacıklar ve gamma dalgalarıyla ilgilidir. Nükleer fizyon silahlarının etkilerini yok etmek için geliştirilmiştir.
    4-) Emilim ve Salma Tipi: Atomları birleştirip ayırma ya da elektronları salarak elektrik oluşturmak gibi büyüler bu kategoridedir.
    Bu kategorilerde olmayan büyüler de vardır ve 3 kategoriye ayrılmıştır.

Algısal Tip Büyü: ESP(Extra Sensory Perception/Doğa üstü Duyular) olarak da bilinir. Genelde gözlem gücünü arttırmada kullanılır.
    Sistematik Olmayan Büyü: Olguları değiştirmek, yani eidosu yeniden yazmak yerine psionları kontrol eden büyüler bu gruba girer. Diğer büyülerden farklı olarak mesafeden etkilenirler, çünkü idea yerine gerçek dünyada hareket ederler. Genelde büyü dizilerini bozarak büyüyü engellemede kullanılırlar. Yani karşı büyüler de denilebilir.
    Dış Sistem Büyüsü: Fiziksel objeler yerine ruh gibi varlıkları kontrol etmeye yarar. Ruhları sezme, akıl okuma, akıl kontrolü gibi büyüler bu kategoridedir. En sıkı denetim altına alınan kategoridir ve çoğu yasaktır.

Kadim Büyü: Modern büyü geliştirilmeden önceki büyülerdir. Modern büyünün yapamayacağı pek çok şeyi yapabilir(uçma büyüsü gibi). Genel olarak modern büyüden daha yavaştır, çünkü kullanıcılar CAD yerine tılsım gibi şeyler kullanırlar. Aynı mantıkla çalışmalarına rağmen farklı şekilde anlatırlar. Kadim büyüleri miras almış aileler bunu genel olarak gizlerler. Gizli saldırı alanında modern büyülere göre daha büyük saldırı gücü ve daha iyi gizlilik sağlarlar.
    Süper Güçler: Modern ya da kadim büyü gibi aktivasyon dizilimi gerekmez. Doğuştan kazanılan bir özelliktir ve oldukça nadirdir. Bu kişiler sadece bir özellikle doğar ve genelde büyü kullanamazlar.

Ayrıntılı Karakter Bilgilendirmesi

Şimdilik 23 karakter var. Ama animenin ilerisinde bilgilerde olduğundan spoiler yemek istemiyorsanız açmayın :)

Shiba Miyuki:

Chiba Erika:

Saijou Leonhard:

Yoshida Mikihiko:

Shibata Mizuki:

Mitsui Honoka:

Kitayama Shizuku:

Saegusa Mayumi:

Watanabe Mari:

Juumonji Katsuto:

Nakajou Azusa:

Angelina Kudou Shields(Bu Sezon Çıkmayacak):

Üçüncü Lise

Ichijou Masaki:

Kichijouji Shinkurou:

Yotsuba

Shiba Miya:

Yotsuba Maya:

FLT

Shiba Tatsurou:

Ushiyama:

101 Bağımsız Büyü Donanımlı Taburu

Fujibayashi Kyouko:

Kazama Harunobu:

Sanada Shigeru:

Yamanaka Kousuke:

Novelda Geçtiği Halde Animede Atlanılan ÖNEMLİ Yerler

Burası aslında spoiler sayılmaz. Dediğim gibi novelda geçmesine rağmen bazı önemli yerler atlanıldı. Bu kısımları direk noveldan aldım:
    Animede 3. bölümde abisine yaptığı eşek şakasından (!) sonra kendi kendine yaptığı ÖNEMLİ bir konuşma(içinden tabiki :) karakterler deli değil merak etmeyin) (Novel Volume 1 Chapter 4 Sonu): 

Animede 9. bölümde babalarıyla yaptıkları, tam anlaşılamayan yer; Tatsuya kendi kendine düşünürken (Novel Volume 3 Chapter 2 Sonu):

Ekstra

Shiva Teorisi

Serinin Hinduizm'de bir ilah olan Shiva'dan esinlenerek yapıldığı düşünülmektedir. Baya benzer yanları var. Böyle yaptıysa bile gerçekten uyarlamada iyi iş çıkarmış yazarımız. Benzerlikleri yazıyorum ama animeye göre spoiler içereceğinden bu sezon bitmeden okumanız tavsiye edilmez.

Avatar dağıtmadan olmaz şimdi :D

Önemli Not: Bunları hazırlarken büyük oranda Mahouka'nın wikisinden (http://mahouka-koukou-no-rettousei.wikia.com/wiki/Main_Page) ve bir inceleme sitesinden (http://ojousamajuice.wordpress.com/2013/11/20/mahouka-koukou-no-rettousei-and-the-shiva-connection/) yardım aldım.(Avatarlar AnimeSuki forumlarından arşive kattıklarım) Noveldan hatırladıklarım da var.
    Ayrıca seri hakkındaki sorularınız ya da spoiler istekleriniz için mesaj atabilirsiniz, sevinerek cevaplarım :) (Asıl sitede de adım Shiba TATSUYA)
    Forumda yeniyim, konuyu açmadan önce kuralları inceledim ama yinede yanlış bir şey yaptıysam silmeden önce uyarırsanız çok mutlu olurum :)
  21. Beğen
    Adige got a reaction from Arenist in En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri   
    Çocukluğumun Repliği
    Jessie: Belaya hazır olun!
    James: Hem de çifte belaya!
    Jessie: Dünyayı yok olmaktan kurtarmak için!
    James: Tüm insanlığı ulusumuzla birleştirmek için!
    Jessie: Gerçeğin ve sevginin kötülüklerini açığa vurmak için!
    James: Amacımız yıldızlara ulaşıncaya kadar!
    Jessie: Jessie!
    James: James!
    Jessie: Roket Takımı her zaman ışık hızıyla hareket eder!
    James: Ya teslim olun, ya da savaşmaya hazır olun!
    Meowth: Meowth! Bu çok doğru!
    Pokemon :)
  22. Beğen
    Adige got a reaction from alexandraxv11 in Elfen Lied FC   
    beni ekler misin elfen lied i yeni bitirdim cok iyiydi :)
  23. Beğen
    Adige got a reaction from Chrome in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Ölmedi bir daha karşılaşmayacağız dedi. Mashima bu belli olmaz. Belki ilerde iyi bir sürpriz yapar. O ikisinin geçmişi ne kadar eskilere dayanıyormuş bir de. İlk yıldız ruhu gitti Lucy'nin ama bu sayede kahraman olacak.
  24. Beğen
    Adige reacted to Mileydi in Redline (Anime Film Tanıtım)   
    Geçen günler de şöyle youtube da dolan dolan dolanırken, kendimi amv ler ve asmv ler arasında kaybederken, ilgimi çeken çok hoş bir amv buldum, bu neymiş diye bakarken aslında bunun bir anime filmi olduğunu ve sitemiz de bulunduğunu tespit ettim ee ben bunu izlerim dedim oturdum gecenin bir yarısı yarı uykulu yarı süzgülü bir şekilde başladım izlemeye -_- 

Garip mi garip tuhaf mı tuhaf renkli mi renkli bir dünyanın içine dalıverdim konumuz Redline  B) 

Öncelikle ön bilgilendirme Redline nedir ? otomobiller de devir saatin de bulunan 6-7-8 rakamlarının olduğu kırmızı bölüme Redline denir, gerçek hayatta işinize yaramaz hatta başınızı belaya sokar  :ph34r:  bulaşmayın  -_- neyse bu kadar ön giriş yeter gelelim Animenin konusuna ;

Redline her 5 yıl da bir yapılan gezegenler arası bir yarıştır. Cinsiyet, ırk, tür fark etmeksizin kuralsız, tek amacın kazanmak olduğu hayatta kalmanın bile 2.plana itildiği evrensel bir yarış. B) 

Baş karakter JP

Gerçek bir yarışçı olmasına rağmen (izleyince neden gerçek bir yarışçı dediğimi anlarsınız)  şike yapmakta da üstüne yok, ilk yarışımız maalesef zorunlu bir şike ile kaybediliyor, ama asıl curcuna bundan sonra başlıyor.

2009 yapımı olmasına rağmen 2010 yılında piyasaya çıkmış olan filmin, çizimlerini biraz yadırgayabilirsiniz lakin o dönemi kıyasladığımda oldukça güzel bir çalışma ortaya çıkmış, bence  karakterler, çizimlerden daha absürt, eğlenceli, heyecanlı, tuhaf ama keyifli bir 1.5 saat sunuyor, görselliğini ve renkliliğe bayıldım, yarış sever biri olarak müzikleri de oldukça gaza getirici, ana karakterimiz JP etrafında şekillenen kurguda; boyutsal geçişler, bahisler, askerler, biyolojik silahlar ve üşenilmemiş araya güzelce serpiştirilmiş bir aşk, kavga, dövüş, komedi yok yok yani, son zamanlarda izleyip de zevk aldığım nadir animelerden tabi bu neredeyse %99 benim zevkime hitap ettiği için de olabilir  :P  animeler de ki hatunlardan pek haz etmem şöyle adam akıllı bir tipleme çok nadir çıkıyor karşıma ama Redline de ana karakterlerimizden biri olan

Sonoshee

Baş hatunlarımdan biri oldu çocukluk hayalini gerçekleştirmek ve yarışı kazanma isteği takdire şayan, eee güzel de hatun, çok da iyi otomobil kullanıyor, daha ne olsun, ahh tabi dört dörtlük mü değil finali biraz zorlama gibi olmasına rağmen yine de tatmin edici gibi denilebilir. Aslında çok hoş bir seri çıkarmış ben de fanı olur çıkarmıştım, ama maalesef tadı damağım da kalan animeler rafında yerini aldı. 

Toparlamak gerekirse yarışlardan hoşlanıyorsanız, renkli canlı bir görsellik istiyorsanız, tuhaflıkları yadırgamıyor hatta biraz daha abartsalar tadından yenmez diyenlerdenseniz izleyin derim.

Film Adı : Redline
    Yünetmen : Takeshi Koike
    Seslendirme : Takuya Kimura (JP) - Yū Aoi (Sonoshee)
    Müzik : James Shimoji
    Gösterim yılı : 2009
    İzleme linki : http://www.turkanime.tv/anime-seri/Redline

Detaylı bilgi :

Sizi Müziği ile baş başa bırakıyorum  B) 

25. Beğen
    Adige reacted to Ghettosan in ( 12 / 12 ) Seikoku no Dragonar   
    7. Bölüm yüklendi. İyi seyirler :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.