Jump to content

free word

Üyeler
  • İçerik sayısı

2686
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne free word kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kötü haber olmuş 2 sezon animesi 170 bölüm kadar kaplıyor mangada 3.sezon animesi mangayla aynı finali vericek ozaman eğer 25 bölüm olursa oda :)

ama yeni mangası çıkarsa Kiseki No Sedai orta okul'daki zamanlarını anlatmazlar umarım ya üniverste veya prof zamanları daha iyi olur Daha olgun ve ciddi bir seri olur

o zaman bu sene animenin gelmeme nedeni  manganın bitmesini beklemeleriydi :) 

2. 275. Bölümü ile Kuroko no Basket Mangası Sona Erdi

kuroko-no-basket.jpg

Yayımlanmaya başladığı günden kendine sağlam bir takipçi kitlesi yarattığı şu güne kadar kimi zaman basketbol temalı diğer yapımlarla karşılaştırılıp, eleştirilmiş; kimi zaman da gerek olay örgüsü, gerek çoğu kimsenin favorisi olabilecek öne çıkan karakterleri ile sevenleri için spor temalı yapımlar içinde ayrı bir yere sahip olmuş Kuroko no Basket, 2008′de Weekly Shonen Jump’ta başladığı yolculuğunu derginin 40. sayısındaki 275. bölümü ile tamamladı. Weekly Shonen Jump dergisinde Kuroko no Basket’in bitişi öncesi resmi bir açıklama yapılmaması ve manganın yaratıcısı Tadatoshi Fujimaki’nin de benzer şekilde konu ile ilgili konuşmaması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

Manganın 275. bölümünün yayımlanmasının ardından internete sızdırılan son sayfa ilk başta şüphe uyandırıp hayranları paniğe sürükleyen ya da “sadece dedikoku” olarak nitelendirilen bitiş haberinin gerçek olduğunu gösteriyordu. Sayfada Kuroko no Basket’ten desteğini esirgemeyen tüm takipçilere mangayı okudukları için teşekkür edildi ve ” Lütfen mangaka Tadatoshi Fujimaki’nin yeni projeleri bekleyin.” ifadesi yer aldı.

kuroko-no-basket.jpg

Kuroko no Basket 275. Bölüm Son Sayfa

Son bölümün son sayfasındaki açıklamanın bahsettiği bir diğer şey, aralık ayında çıkacak Next Jump’a bir “mucize”nin eşlik edeceği haberi oldu. Bahsedilen mucizenin ne olduğu bilinmez iken bunun Kiseki no Sedai’ye (Kiseki Japonca mucize anlamına gelmektedir.) dair bir gönderme olup olmadığı ise internet ortamında dönen spekülasyonlar arasında yerini aldı. Kuroko no Basket’in şimdilik bu görüşler üzerine verdiği tek cevap yine son sayfada hayranlardan daha çok detay için takipte kalmaları istemek oldu.

Kimileri bu sonun yeni bir başlangıç olabileceğini ve manganın geri dönmesi gerektiğini savunsa da; şu noktada 275. bölüm ile sona eren seri için hiçbir şey tahminden öteye gidemiyor. Ayrıca Kuroko no Basket’in sonu olan 275. bölümün, Weekly Shonen Jump’ın efsane basketbol serisi Slam Dunk’ın sona erdiği 276. bölümden sayı olarak bir eksik olması da bahsetmeden geçemeyeceğimiz bir diğer nokta.

kuroko-no-basket.jpg

2012 yılında almaya başladığı tehdit mektupları ve mektulara iliştirilmiş olan zehirli hidrojen sülfit sıvısı yüzünden zor günler geçirmiş olan mangaka Tadatoshi Fujimaki, 2013 yılında tüm suçların arkasındaki isim Hirofumi Watanabe’nin yakalanmasıyla bir nebze rahatlamıştı. Bu noktada neredeyse iki yıl boyunca mangakaya nefes aldırmayan Hirofumi Watanabe’nin, verdiği maddi ve manevi zararlar için hapse mahkum edilmesinin hemen ardından manganın da sona ermesi trajik bir rastlantıdan ibaret olsa gerek.

Yapımın her biri yirmi beşer bölüm olmak üzere iki sezondan oluşan animesi, özel ve OVA formatındaki bölümleri bulunurken üçüncü sezon haberi de bu yıl mayıs ayında gündeme gelmiş ve seriyi ekranlardan da takip eden pek çok kişiyi sevindirmişti. Önümüzdeki sene ekranlarla buluşacak yeni sezonun, 275. bölüm ile sevenlerine elveda diyen hikayeyi tamamen kapsayıp kapsamayacağı merak konusu.

kuroko-no-basket.jpg

Weekly Shonen Jump bu yılki 39. sayısında Kuroko no Basket’i kapağa taşımıştı.

Kuroko no Basket’in vedası konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:AnimeFantastica

3. Sevilen Spor Animesi Ace Of Diamond’ın Yeni Açılışı GLAY’den

ace-diamondun-yeni-acilisi-glayden.jpg

Sevilen spor animelerinden biri olan Ace Of Diamond‘un yeni açılış parçasını Japon pop-rock grubu GLAY’in söyleyeceği açıklandı. Yine daha önce anime serisinin uzatılarak hayranlarını sevindirdiğihaberini paylaşmıştık. Böylece ekim ayında gösterilmeye başlanacak yeni açılış “Hashire! Mirai”, Hyakka Ryoukan isimli şarkıyla double A-side single şeklinde 15 Ekim’de çıkacak. Grubun vokalisti TERU, açılışa eşlik edeceği için çok mutlu olduğunu ve manga serisini okumayı çok sevdiğini söylerken şarkı için de hız duygusunu yansıtacak özellikte bir rock melodisine uygun sözler yazdığını ifade ediyor.

ace-diamondun-yeni-acilisi-glayden.jpg

Neredeyse 15 yıldır hiçbir anime serisinde duymadığımız grup uzun bir aradan sonra kulakların pasını silmeye geliyor. Grup daha önce Sensual Phrase ve Yamato Takeru isimli animelerin açılışlarına eşlik etmişti

GLAY – Survival (Sensual Phrase – OP)

1988 yılında kurulan GLAY, özellikle pop ve rock türlerini harmanladığı yine regi ve gospel gibi farklı tarzları bir araya getirdikleri şarkıları ile tanınıyor.

4. AnoHana 2015 Anime Filmi Ortaya Çıktı

ano-hana.jpg

Japonya, Chichibu’da bu yılki 3. ve son AnoHana yaz festivalinde seiyuuların katıldığı bir talk show düzenlendi. Sonrasında ise seiyuular tarafından “Secret Base – Kimi ga Kureta Mono” parçası seslendirildi. Peki bu kadar mı? Değil tabii ki. Tıpkı temalı Working!! ve Servant x Servant yaz partisinde Working!!’in 3. sezonunun duyurulması gibi  bu partide de animenin yönetmeni Tatsuyuki Nagai, AnoHana light novel serisinin yazarı ve animenin senaristi Mari Okada ve animenin karakter tasarımından sorumlu Masayoshi Tanaka tarafından 2015′te gösterime girecek yeni AnoHana filmi duyuruldu.

ano-hana.jpg

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai, anime ve light novel serilerinden oluşan AnoHana Projesi’nin bir parçasıdır. Mari Okada tarafından yazılan light novel serisi 2011 Mart ayında başlayıp; aynı yılın temmuz ayında bitmiştir. Yine 2011 yılında nisan ayı başlayıp; haziran ayı biten 11 bölümlük bir anime serisine sahiptir. 2012 Nisan ayında başlayıp; 2013 Mart ayında biten 3 ciltlik manga adaptasyonu ise bizzat Mari Okada tarafından yapılmıştır. Olayları Menma’nın bakış açısından yansıtan ilk filmi de geçen yıl 31 Ağustos’ta gösterime girmişti. Artık anlatılacak ne kaldı? Bu sefer de bir karakterin gözünden mi anlatılacak olaylar yoksa yeni bir kurgu mu bekliyor bizleri? Böylesi birçok soruyu da beraberinde getirmesi muhtemel bu haber bir yana, AnoHana’nın anime serisini henüz izlememiş olanlarburadan tanıtımına ulaşabilirler.

5. bir doğum günü ile daha karşınızdayım kimin mi  :wub:

10612679_858663830811497_524737516526300

A-aa hayırdır abla renji fotoğraf kolaksiyonun mu bitti az fotoğraf atmışsın :D konu renji olunca en az 3 atardın sen :D 

6. Yeni Persona Oyunu İçin Tomokazu Sugita Yukiko Amagi Kılığında

6FEaLZN.jpg

Seslendirme sanatçısı Tomomi Isomura ve yazar Kajita Mafia’nın sunduğu Persona Stalker Club programına geçtiğimiz günlerde yeni oyun Persona 4: The Ultimax Ultra Suplex Hold’un tanıtımını yapmak üzere ünlü seiyuu Tomokazu Sugita konuk oldu. Programa animenin ve oyun serisinin güzel karakteri Yukiko Amagi cosplayı ile katılan Sugita oldukça şaşırttı.

bkDKDXx.jpg

iLPKEel.jpg

Sesten kaybetse de cosplay başarılı Yukiko Amagi cosplaylarından biriydi diyebiliriz. Siz ne dersiniz?

kS2hzQ6.jpg

7. Suisei no Gargantia OVA’nın Uzun Tanıtım Videosu Yayımlandı

suisei-no-gargantia.jpg

Yayımlandığı dönem hikayesi, karakterleri ve animasyonu ile beğeni toplayan mecha seri Suisei no Gargantia’ya, Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka isminde bir de OVA geleceği haberini, açıklanan ilk detaylar ve yayımlanan kısa tanıtım videosuyla birlikte paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden neredeyse 2 ay geçti ve  OVA’nın ilk kısmına yönelik 80 saniyelik yeni ve uzun bir tanıtım videosu anime severlere sunuldu. Böylece olayların 13 bölümlük animesinin 6 ay sonrasında geçtiği Suisei no Gargantia: Meguru Kouro, Haruka’da yer alan yeni karakter Leema’nın Inori Minase tarafından verilmiş sesi de ilk defa duyulmuş oldu.

İki bölümden oluşan bu OVA, yeni sezon haberi duymayı tercih edecek Suisei no Gargantia takipçilerini ne kadar tatmin eder bilinmez ancak serideki hoş animasyonlara iki bölüm de olsa tekrar şahit olmak isteyenler OVA’yı da dört gözle bekleyecek gibi görünüyor. Siz de bahsettiğimiz bu kişiler arasında mısınız?

suisei-no-gargantia.jpg

kaynak:AnumeFantastica

8.  Nagato Yuki-chan no Shoushitsu Ne Zaman Yayımlanacak?

nagato-yuki-no-shoushitsu.jpg

Yuki Nagato. Hiç şüphesiz ki bu ismi duyan Suzumiya Haruhi no Yuuutsu hayranlarından kimisi nostaljik anlar yaşayacak; kimisi ise haberin başlığında bahsedilen “ne zaman” sorusuna odaklanacak hemen.  Puyo tarafından yazılıp çizilen spin-off* manga Nagato Yuki-chan no Shoushitsu’nun geçtiğimiz sene aralık ayında duyurulan anime uyarlamasına yönelik yeni haber de bu soruya cevap veriyor işte. Yapılan açıklamalara göre Nagato Yuki-chan no Shoushitsu adını önümüzdeki sene yayımlanacak yapımlar arasına yazdırıyor.

Suzumiya Haruhi-chan no Yuuutsu’nun da yaratıcısı Puyo’nun bu spin-off serisinde daha az uzaylı, daha az ESPer ve daha az zaman yolcusu görüyoruz; öyle ki hikaye, bu sefer ana karakter olan Yuki Nagato ve Kyon’un okul yaşamları, kulüp aktiviteleri ve ikili arasında zaman zaman yaşanan romantik dakikalar üzerine yoğunlaşıyor, böylece Suzumiya Haruhi no Yuuutsu evreninde ilerleyen farklı bir olaylar dizisine tanık oluyoruz.

nagato-yuki-chan-no-shoushitsu.jpg

Anime ile ilgili pek çok detay belirsiz ki bu detaylardan muhtemelen en önemlisi adaptasyonu üstlenecek stüdyonun hangisi olacağı. Kyoto Animation Suzumiya Haruhi no Yuuutsu’dan sonra Yuki Nagato’nun bu hikayesine el atar mı bilinmez ancak 2015′te izleyeceğimiz bu serinin Suzumiya Haruhi no Yuuutsu’nun devamı niteliğinde olmadığını ve spin-off uyarlaması olacağını tekrardan açıkça belirtmekte yarar var.

Suzumiya Haruhi severler bu haber hakkında ne düşünüyor acaba?

*Spin-off: Zaten var olan bir evren ya da hikayenin içinden farklı bir odak noktası ile yeni bir hikaye yaratılmasıdır. Oyun, kitap, dizi, anime ve mangalar dışında geçerli olduğu gibi spin-off kavramını karşılayan farklı alanlar bulmak da mümkündür; bu açıklama, yazıda kastedilen anlama yönelik bir açıklamadır.

9. Ookami Shoujo to Kuro Ouji’nin İlk Tanıtım Videosu Takipçileriyle Buluştu

ookami-shoujo-to-kuro-ouji.jpg

Daha önce konusu, yapım ekibi, seiyuu kadrosu ve yayımlanmaya başlanacağı tarih ile ilgili bilgileri sizinle paylaştığımız shoujo türündeki anime uyarlaması seri Ookami Shoujo to Kuro Ouji’nin merakla beklenen ilk tanıtım videosu takipçileriyle buluştu.

Tanıtım videosu sizde ne gibi beklentiler yarattı? Peki karakterlerin seiyuuları ve animedeki karakter tasarımlarına dair ilk düşünceleriniz neler?

10. psyco pass'ın bölümünün yayınlamaması bir bölümündeki (spoiler olmaması için yazmadım) olayın benzeri Japonya da meydana geldi ve sonu 3 ya da 4 kişinin olaya karışıp ölümle bitmişti. o yüzden yayımlamamışlardı hatta gazetelerde de yer almıştı bu durum.

o olay 4. bölümde gerçekleşti geçti gitti bu hafta yayınlanmamasının nedeni farklı imiş altta alıntı olarak gösterdim

Zankyou no Terror ile Psycho-Pass'ın nedenini açıklıyorum. Onların yayınlayacağı saatte Fuji TV, Dünya Judo Şampiyonası'nı yayınlıyordu. 

http://www.worldjudo2014.ru/en

11. Kaptırma gibi bir durum yok. Animede insan dünyası arcı sona erdi. Gurme dünyası arca hemen girmediler. Zaten mangada da yeni yeni gurme dünyasındalar o yüzden ara verdiler.

Ayrıca atılan twitlere bakalım :

Okiayu Royotaro (Toriko'nun seiyuusu): 3 yıl boyunca insan dünyası arcı izlediğiniz için teşekkür ederim. Günün birinde gurme dünyası arcında görüşürüz.

Romi Park (Komatsu'nun seiyuusu): 3 yıl boyunca izledikleri için herkese teşekkür ettikten sonra şu twiti attı: Kısa bir veda olacak... Gurme dünyası arcında görüşürüz.

Fuji Tv'den atılan program mesajı: Toriko'nun sona erecek olması üzücü. Ama kesinlikle part 2'nin olacağını hissediyorum.

Seri devam eder ama ne zaman devam eder orasını bilemeyiz. Yalnız son bölümleri çok saçma yapmışlar. Spoiler vermek istemiyorum ama mangadaki gibi bitirseler daha güzel olurdu, izleyicileri daha çok heyecanlandırırdı.

Kaynak: http://toriko.wikia.com/wiki/Thread:40221

ne animesin izledim nede mangasını okudum sadece  okuduğum şeyi söyledim benim sadece söylenti söylemek oldu

12. FEN LİSESİ!!!

bunu ben yıllardır istiyordum, çünkü 6. sınıfta derslerim kötü iken...

babamın bana verdiği bir söz herşeyi değiştirdi...

"Fen lisesi'ne gir, sana masaüstü tam gamer bilgisayarı alacağım yavrum"

sonra olaylar gelişti felan işte :D

Hoş buldum bu arada :D

bana öyle deseler gene kasmazdım sen az etmişsin :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.