Jump to content

Grisaia no Kajitsu Anime Tanıtımı

Recommended Posts

images-2.jpg.92b2bcbceda20890412ece2beab94e4b.jpg

İngilizce İsmi:The Fruit of Grisaia

Diğer Adları:Le Fruit de la Grisaia

Japonca İsmi:グリザイアの果実Türü: Romantizm, Okul, Psikolojik, Dram

Bölüm Sayısı:19 / 13+

Başlama Tarihi:05 Ekim 2014, Pazar

Bitiş Tarihi:28 Aralık 2014, Pazar

Yaş Sınırı:R+ - Hafif Çıplaklık

Yapımcı:AT-X, Bushiroad, Frontier Works, NBCUniversal Entertainment Japan

Stüdyo:8bit

Bölüm Süresi:23 dakika

Kazami Yuji, sadece beş tane kız öğrencisi olan, hapishaneden bozma bir okula, Mihama Akademi'ye, kaydını aldırttı. Kazami Yuji'ye, bu okulda, kendi de dahil herkesin kendince koşullara sahip olduğu ve aradığı "normal" öğrenci hayatını yaşarken, hiçbir şey yapmak zorunda olmadığı söylendi.

Not: Anime'nin konusunun bu kadar sade yazıldığına bakmayın. Ana karakteri anime tarihindeki en pis geçmişe sahip olan karakterlerden biri. Ayrıca animede klişe olan tek birşey bile göremezsiniz bu onu iyi kılan şey. Aksiyonu gayet dozunda ve tek oturuşta bitirebileceğiniz bir anime. Ayrıca atmosferi sizi cidden derinden etkileyecek bir anime yeri geldiğinde üzüyor, yeri geldiğinde korkutuyor, yeri geldiğinde gerilmenize sebep oluyor yani izlerken her türlü duyguyu tadabilirsiniz, tatmin olacağınızdan şüpheniz olmasın :)

İzleme sırası:

Grisaia no Kajitsu (1. Sezon)

Grisaia no Meikyuu (Ana karakterin geçmişinin bir kısmını anlatan bir movie. Kesinlikle izlemeniz gerekiyor)

Grisaia no Rakuen (Movienin sonundan itibaren movieyi devam ettiriyor ve üçlemeyi sonlandırıyor)

• Laden changed the title to Grisaia no Kajitsu Anime Tanıtımı

Başlayayım bi. Umarım dediğiniz gibi klişeler yoktur. Özellikle sadece kız öğrencilerin olduğu okula gidip, kızlardan dayak yemesine rağmen hiçbir şey yapmayan tipte bir karakter değildir. Ki olduğunu sanmıyorum yazdıklarınıza göre.

RiseRevolution01, 43 dakika önce tarihinde yazdı:

Başlayayım bi. Umarım dediğiniz gibi klişeler yoktur. Özellikle sadece kız öğrencilerin olduğu okula gidip, kızlardan dayak yemesine rağmen hiçbir şey yapmayan tipte bir karakter değildir. Ki olduğunu sanmıyorum yazdıklarınıza göre.

Ben Alfalık tadına karakter diyeyim sen izle. Karakter(ler)in işleyişide çok güzeldi. Psikoloji tagınında hakkını veriyor bence. Bazı yerleri geliyor sağlam düşünmen gerekiyor, sonlara doğru sıkılmış hissedersen azcık dayan çünkü diğer (movie 2.sezonu destekliyor)2.sezonu çok güzel. Birşeyler daha yazmaya devam edersem spoilera kayacak hiç istemiyorum :) görüp, senin karar vermen en iyisi. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Similar Content

• By adeseder
      Birkaç yıl önce okuduğum bir manga birden aklıma geldi ama ne yazık ki manganın adını hatırlamıyorum. İçerdiği türler yanlış hatırlamıyorsam romantizm ve dramdı. Konu, erkek ana karakterimizin sanırım düşen bir tanrıçaya yardım etmesi ile başlıyordu. Erkek ana karakterimiz bu tanrıça ile dost olup birlikte falan takılıyordu. Daha sonrası anılarımda biraz allak bullak ama şöyleydi diye hatırlıyorum: Bu ana karakterimizin birde kız çocukluk arkadaşı vardı. Bu kız ana karakterle romantik şeyler yaşayınca dünyanın içine ediyordu. Yıldırımlar, seller, meteorlar, depremler ve daha fazlası. Konusu böyleydi, pek bir şey hatırlamıyorum. Manga ile aklımda kalan çoğu şey ana karakterimizin bu tanrıça ve çocukluk arkadaşı arasında geçen aşk üçgeniydi. 

Yardım etmek isteyenlere şimdiden çok teşekkürler.

Not: Böyle bir konu için bölüm bulamadım. Bende Manga Genel bölümünde konu açmayı uygun gördüm. 
    • By Ohayou_Kerem
      Selamlar herkese. Adı üstünde, şimdiye kadar izlediğiniz animeler arasında bazı karakterlerler vardır, hayatları adeta "Küçük Emrah" ile "Sezercik" arasında gidip gelen, izlediğiniz her saniye sanki Yaprak Dökümü dizisindeymiş gibi hissettiren, izlerken
      "e yok artık bu da mı olur yuh!" dedirten çilekeş anime karakterlerini yazıyoruz buraya.

Başlamadan önce şunu belirteyim, açıkçası izlediğimiz, tükettiğimiz her şeyin karakteremizde bir izi kaldığını düşünmekteyim fakat bu "çilekeş" karakterler beni en fazla etkileyen karakterler olmuştur. Zira, dünya kolay bir yer değil ve onunla başa çıkmak her geçen gün zorlaşıyor. Bu yüzden bu karakterlerin mücadeleleri, pes etmemeleri, sorunlarla başa çıkma yöntemleri beni etkilemiş, ders almama vesile olmuştur.

Evet efenim, ilk karakterimiz;
      Tate no Yuusha no Nariagari dizisinden ana karakterimiz Tate no Yuusha (Kalkan Kahramanı). Efendim bu karakterimiz daha animenin ilk bölümünden itibaren her türlü yalana, iftiraya, itliğe ve serseriliğe maruz kalmış, nefret edilmiş, hor görülmüş ama yine de seçtiği yolda yürümeye devam etmiş bir kardeşimizdir. Hatta izlerken "üç tarafı deniz, dört tarafı hain dolu, günde sadece dört saat uyku, yorgunsun biliyoruz reis ama bu dava sensiz olmaz" meme'ini sürekli aklıma getirmiştir. 

Acaba sizlerde ne tür çilekeş karakterler var merak ediyorum :D İyi günler dilerim.
    • By Laden
      Anime Hakkında:
      Diğer Adları:Blue Literature
      Japonca İsmi:青い文学シリーズ
      Türü : Psikolojik ,Gerilim ,Seinen ,Dram
      Bölüm Sayısı :12 / 12
      Başlangıç Tarihi :11 Ekim 2009, Pazar
      Bitiş Tarihi :27 Aralık 2009, Pazar
      Yapımcı :Happinet Pictures, Movic, RAY
      Stüdyo :Madhouse
      Bölüm Süresi :22 dakika

Konusu:
      Japon Edebiyatından 6 kitabın, animeye uyarlanmış halidir. 12 Bölümde 6 Hikaye anlatılmaktadır.
      Hikayeler şöyle:

Osamu Dazai tarafından yazılan İnsanlığımı Yitirirken (1-4.bölüm)
      Ango Sakaguchi tarafından yazılan Sakura no Mori no Mankai no Shita (bölüm 5-6)
      Natsume Sōseki tarafından yazılan Kokoro (bölüm 7-8)
      Osamu Dazai tarafından yazılan Run,Melos! (bölüm 9-10)
      Ryūnosuke Akutagawa tarafından yazılan Örümcek İpliği (bölüm 11)
      Ryūnosuke Akutagawa tarafından yazılan Hell Screen (bölüm 12)

Kişisel Düşüncem:
      Anime şuana kadar görebileceğiniz en derin animelerden, her bir hikaye arkaplanda derin bir mesaj bırakıyor. İnsanlığımı Yitirirken beni aralarında en çok etkileyen idi, Kokoro da öyle.
    • By Zelpus
      6 Saniye 

Hikayemiz en baştaki açıklamadan da anlayabileceğiniz üzere 6 saniye öncesine gitme gücüne sahip fakat bunu kontrol edemeyen bir genç. Bunu okuyan herkes bunu Erased ile benzetse de, şunları açığa kavuşturayım, Erased ile aynı evrende değil ve bu fikri Charlotte'tan çıkardım. Geçtiği evren ise Tenki no Ko evreni. Bu kadar çok yağmur yağmasından anlayabilirsiniz de :D Elimden geldiğince hızlı güncelleyip hikayeyi sona getirmeye çalışacağım vee umarım seversiniz. Ha bir de şey, bu hikaye hakkında farklı bir planım olduğundan bir kapağı da var, boşa gitmesin istediğimden onu da koyuyorum.

Birinci Bölüm:

İkinci Bölüm:
      Not: Bakış açıları arasında gidip geleceğim çünkü bazı yerleri birinci kişi ile anlatmakta yetersiz kalırken bazı yerleri hakim ile anlatma zorlanıyorum.

Üçüncü Bölüm: 

Dördüncü Bölüm:

Final Bölümü: 

Dipnot: 

• By Ari01
      ATTACK ON TİTAN
      LANETLİ SUR
      0. Bölüm

1. Bölüm

2. Bölüm

3. Bölüm

4. Bölüm

5. Bölüm

6. Bölüm

7. Bölüm
      SON
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.