Jump to content

asci

Üyeler
  • İçerik sayısı

822
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne asci kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Sailor Moon Crystal 3. Sezon Duyuruldu!

Naoki Takeuchi'nin ünlü mangası Sailor Moon'un adaptasyonlarından olan Sailor Moon Crystal'ın 3. sezonu duyuruldu.Açıklamalara göre yeni sezonda "Death Busters" arc işlenecek ve bu arc'ta Satürn Savaşçısı,Uranüs Savaşçısı ve Neptün Savaşçısı da olaylara dahil olarak karşımıza çıkacak.

.67ce9a87cddc2cc7af7f38da7f248c3014434701

Bunun yanında yine resmi sitesinden Sailor Moon'un 20. yılı şerefine başka bir proje daha düzenleneceği duyuruldu.Fakat yeni proje için ileride ayrıntılı açıklama yapılacağı duyuruldu.(Benim tahminimce ya bir müzikal ya da live-action olacak.)

Sailor Moon'un 1992-1997 yılları arasında 5 sezonu yayınlanmıştı.Bunların yanında çok sayıda uzun filmleri ve tiyatro-müzikal gösterileri de olmuştu.1993-2005 yılları arasında sahne oyunları da yapılmıştı.Bu sayede ilgiyi üzerinde tutmayı başarıyordu.Şimdiyse Death Busters arc ile devam edecek olan seri,bakalım bu sefer de başarılı bir şekilde ilerleyebilecek mi?

.:asci:.

//Daha fazlası için: Anime Haber

2. Death Note Mangakalarından Yeni Manga: Platinum End

platinumend01.jpg

Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata ikilisi(Death Note-Bakuman) bu pazartesi günü yeni mangaları olan Platinum End ile ilgili bir görsel yayınladı.Ohba ve Obata aynı zamanda mangaları ile ilgili ufak açıklamalarda da bulundu.Hikaye hayatında umuda yer vermeyen Mirai Kakehashi ve bir melek etrafında geçiyor.

Hikaye Shueisha’nın Jump SQ dergisinde 4 Kasımda başlayacak.Ancak tanıtım amacıyla Shonen Jump dergisinde de 5 Ekimde ilk 8 sayfası yayınlanacak.Takipçileri bu ikilinin yeni hikayelerini de sabırsızlıkla bekleyecek gibi görünüyor.

Ohba-Obata ikilisi asıl ünlerini Death Note ile kazanmıştı.Death Note’u 2003-2006 yılları arasında yapmışlardı ve 30 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmışlardı. Ardından 37 bölümlük anime,3 live-action film ile başarılarını sağlamlaştırdılar.

Diğer hikayeleri ise Bakuman.Kendilerinin mangaka olma yolundaki maceralarını anlatan eğlenceli bir seri.Bakuman ise 2008-2012 arasında yayınlanmıştı.15 milyon’dan fazla kopya satmıştı.Ardından da 3 sezonluk anime serisi gelmişti.

//Daha fazlası için:Anime Haber

3. Comet Lucifer Animesi Genel Bilgiler

comet-lucifer_key2_web_.jpg

Yeni sezonun animelerinden Comet Lucifer.O kadar çok var ki bu sezonda aklınıza gelir de izler misiniz bilmem ama izleyecekleriniz arasında belki bulunabilir diye düşünerek bu anime ve karakterleri ile ilgili kısa kısa bilgiler vereceğim.

Öncelikle hikayemize bakalım.Hikayemiz toprakta Giftjium adlı kristallerin gömülü olduğu Gift adlı gezegende geçiyor.Sōgo isimli genç kahramanımız ise Indigo Bahçesi adlı zengin bir maden kasabasında yaşamaktadır.Sōgo'nun ilgili alanı ise nadir bullunan değerli kristalleri bulmaya çalışmaktır.Birgün kendi arkadaşlarından Otto,Roma ve Kaon'un sebep olduğu bir ayaklanma ile etrafı sarılır ve çareyi kaçmakta bulur.Kaçarken maden harabesinde yolunu kaybeder ve yer altında bir gölet bulur.Gölette mavi saçlı ve kırmızı gözlü bir kızla karşılaşır.Macera da bu karşılaşmadan sonrasını anlatıyor.

Kısa Kısa Karakter Tanıtımları-Görselleri: (Seiyuu-Karakter)

Yūsuke Kobayashi : Sōgo Amagi

sogo.png.jpg

Indigo bahçesinde yaşayan genç kahramanımız.Do Mon ile birlikte yaşıyor,annesi de babası da ölmüş.Annesi Giftjium araştırmacısı olarak çalışmıştı.Bu sebeple kendisi de bu kristallere ilgi duyuyor.

Ayaka Ohashi : Felia

felia.png.jpg

Indigo bahçesinin dibindeyken Sōgo ile karşılaşan esrarengiz kız.

Rie Takahashi : Kaon Lanchester

kaon.png.jpg

Sōgo'nun sınıf arkadaşı.Neşeli,hayat dolu ve rahat birisi.Ailesi ise bölgenin en ünlü tüccarlarından.

Takuma Terashima : Roman Valoff

roman.png.jpg

Sōgo ile aynı yaşta olan,Indigo bahçesini yöneten ünlü Valoff ailesinin genç varisi.Okulunun da en yakışıklı ve "kuul" u olur kendisi.

Ayaka Suwa : Otto Motō

otto.png.jpg

Roman'ın sınıf arkadaşıdır.Ailesi de Valoff ailesinin hizmetçileri olarak çalışmakta.Bu yüzden ikisi sık sık birlikte görülür.

Inori Minase : Mo Litika Sheshes Ura

mora.png.jpg

Sōgo'nun tanıştığı garip yaratık.Tüm vücudu Giftjium'dan yapılmıştır.Bu yüzden Sōgo'nun ilgisini çekiyor.

Şimdi de tanıtım videolarına geçelim:

Bu videoda da açılışı yapan gruptan bir parça bulunmakta:

https://www.youtube.com/watch?v=wUiO9ODrA2A

4. En Acıdığınız,"Vay Zavallı" Dedirten Karakterler

// Uzun zamandır yoktum, (en azından bana göre uzun zamandır :P ) artık tatille uğraşmama gerek kalmadığına göre çalışmaya devam! :D

Charapedia'da konu tükenmez,yine düşünüp taşınıp bu hafta çıkaracak bir anket bulmuş.Bu haftanın konusu ise izlerken en acıdığınız,üzücü bir  hayatı olan anime karakterleri sorulmuş.Yine 10.000 kullanıcının katıldığı anketin sonuçları ise şu şekilde:

20) Nagisa Furukawa (CLANNAD)

19) Miki Makimura (Devilman)

18) Lucy/ Kaede (Elfen Lied)

17) Yozora Mikaduki (Haganai)

16) Tsubasa Hanekawa (Monogatari)

15) Sachi (Sword Art Online)

14) Shirley Fenette (Code Geass)

13) Akari Akaza (Yuru Yuri)

12) Misuzu Kamio (Air)

11) Mayuri Shiina (Steins; Gate)

10) Index Librorum Prohibitorum (A Certain series)

Indexlibrorumprohibitorum.png

9) Stella Loussier (Gundam SEED Destiny)

Stella_Loussier09.png

8) Sayaka Miki (Madoka Magica)

Puella_magi_madoka_magica-06-sayaka-soul

7) Sakura Matou (Fate)

Fate-_-stay-night-UNLIMITED-BLADE-WORKS-

6) Ran Mouri (Detective Conan)

15974code.jpg

5) Mami Tomoe (Madoka Magica)

Untitled14.png

4) Homura Akemi (Madoka Magica)

original.jpg

3) Meiko “MenMa” Honma (AnoHana)

298737.jpg

2) Kotonoha Katsura (School Days)

KotonohaKatsura1.jpg

1) Kaori Miyazono (Your Lie in April)

your-lie-in-april-kaori-miyazono.jpg

//Peki aynı soruya karşı sizin vereceğiniz cevap ne olurdu? En acıklı hayata sahip anime karakteri sizce kim?

5. Güzel olmuş aslında,ben de bu tip bir çalışma yapmayı düşünüyordum,çünkü youtube gibi ortamlarda yabancı altyazıları görmekten ciddi ciddi bıktım,bizden de uğraşanları görmek güzel ^_^,kolay gelsin

sana iki tavsiyem var aslında,

1.si bence çevirileri spoiler içine alman ve yorum olarak değilde en baştaki konuya ekleyip güncellendikçe konu başlığında belirtmek

2.si de japoncasını verirken romaji olarak vermen okuma açısından daha kolaylık sağlardı,diğer alfabeleri herkes okuyamayabiliyor

6. Shingeki no Kyojin 2. Live Action Filmi Tanıtım Videosu

news_xlarge_shingeki_postervisual3.jpg

İkinci Shingeki no Kyojin Live-action filmi olan "Dünyanın Sonu" 19 Eylülde yayınlanacak.İlk filmi ile büyük başarı elde eden firma,ikinci film için de reklamlara başladı.Filmin ingilizce altyazılı tanıtım videoları paylaşıldı.

Video aynı zamanda filmin tema müziği olan Sekai no Owari'nin parçası olan SOS'i de içermekte.

news_xlarge_shingeki04.jpg

Filmin kısa tanıtım videosu da :

7. yakın arkadas meselesi olduğunu düşünmüyorum, her şekil snk denince ilk akla gelen seylerden biri oplar ve tıpkı pp nin endingleri hep egoistle yapması gibi anlaşmalı olabileceğini düşünüyorum.

yakın arkadasıysa bile adamın sesi seriye süper gidiyor. yukarda öbür üyenin de belirttiği gibi tam olarak olmasada chibi gibi bişeye ne kadar gider bende bilmyorum doğrusunu söylemek gerekirse  ama bi şekilde uyacak moda gelir heralde, hem alışılagelmiş birşey. takıntı gibi görülüyorsa fanların hoşuna gittiğinden kullanyorlar derim ben ki bence aot a başka kimsenin sarkısı op olarak gitmez

Mangaka ile arkadaş olup olmamaları önemli değil. Seri için oldukça etkili parçalar yapmıştı. Örnek vermek gerekirse; Kuroko no Basket serisinin 3. sezonunun 2. açılış müziği hariç Serinin diğer açılış müziklerini GRANRODEO grubu yapmıştır. 3. sezonun 2. açılış müziğini de 2.sezonun 2.bitiş müziğini yapan Tensho Ono yapmıştır.

Konuya dönecek olursak bu seri ile ilgili biraz bilgi edindim keyifli olucak gibi. Shingeki no Kyojin 2.sezonu gelene kadar çerez niyetine idare eder :)

arkadaş meselesini şakasına yazmıştım :)

yoksa şarkıcının bağlı olduğu stüdyo ,ilgili animenin sponsorlarındansa açılış ve kapanışa karar verebiliyor,ya da yönetmenin seçeneklerini ayarlayabiliyor.(manganın animeye adapte edilmesi anlaşmaları yapılırken mangakanın özel isteği olursa ayrı tabi.)

8. Bleachde duygu yoktur kısmına katılamayacağım. Sadece diğer animelere göre daha soyuttur, ana veya yan karakterler hüngür hüngür ağlatılıp duygu sömürüsü şeklinde işlenmez. Daha çok bu duygular aksiyona dökülür. Amaç yok kısmınada katılamayacağım çünkü her karakterin kendi olarak yapması gerekenler var, geçmişlerini ve hayatlarını gösteriyor zaten. Yani herkesin nedenleri var. Bir kaç kişininki dışında hepside anlatılıyor ki bence bleachın can alıcı noktası bu. ve mangakasıda "bleach den alınacak şey izleyene bağlıdır" diyor, yani buna imkan sağlayacak bir kurguya sahip. 

Yanlış anlamışsın şöyle:

naruto deyince mesela izleyenlerin aklına yalnızlık,azim gelir.

fairy tail izleyene arkadaşlık gelir,

one piece izleyene hayallerinin peşinden koşma,azim vs.

gintama deyince farklı düşünmek vs.

.

.

.

Peki Bleach? Anlatmaya çalıştığım nokta bu.Temel bir nokta yok.O yüzden hikaye takıldığı zaman sürekli bir üst seviye güç,takım,özellikle yazar bunu kapatmaya çalışıyor.Takıldığı zaman kendine yeni bir alan oluşturuyor.Hikayede takılmak her yazarın başına gelir,hepsi de farklı yöntemle kurtulur.(Naruto-karakter öldürme-gintama araya alakasız arc sokmak vs.) ancak kubo sensei'nin yaptığı şey okuru yorup duyguların inandırıcılığını azaltıyor.Yanlış anlaşılmasın bleach sevdiğim bir animedir ama gördüğüm durum bu.

"bleach hayata benzeyen bir anime,isteyen istediği duyguyu görebilir" kısmını hatırlıyorum evet ama hayat zaten dışarıda var ve istesem her duyguyu orada görebilirim zaten,animenin amacı yazarın hissettiği bir "durumu" anlatmaktır diye düşünüyorum.Tabi yazarın seçimine bir şey diyemem keza başarısı meydanda,hakaret olur yoksa:)

Ama yine de benim görüşüm bu

9. Yukarılarda çok gördüm,ben de bu konuda şunu yazmak istiyorum:

eski ya da köklü seriler çoğunlukta listede,günümüz popülerliği birkaç tanesi dışında pek işlememiş.

Hatta listeye girenler genelde derin düşünceyi ve düşüncesi olup da onun üzerinden anlatımı tercih edilmiş eserlerden.Aslında sebebini şöyle düşününce bu siteye girip de oy atanların 7-13 yaş aralığında olacağını pek sanmıyorum.Oy atanların büyük olduğunu göze alırsak eski yada uzunların önplana çıkması şaşırtıcı değil bence.Yine bunu düşündüğümüzde sonuçlar gayet normal geliyor.

Şimdi bu noktadan baktığımızda naruto ve bleach aklıma geliyor.Bleach'te zaten heyecan vs. olabilir ama adamın ele aldığı genel bir duygu,bir amaç yok.Yazarı kendisi de söylüyor zaten.O yüzden bu oylamaya katılanların vermemesini anlayabiliyorum.

Naruto shippuuden aklıma takıldı şimdi.Puanı 8.4 ve 36.000 kişi oylamış.Ama listede yok nedense.Beta sürümünün bir açığı mı acaba.

Avatar,o kadar yüksekse oylamaya katılanların ülkesindendir çünkü Amerikada bildiğimizden daha popüler:)

10. Twitter'dan Love Live! Hayranlarını Tehdit Eden Genç Tutuklandı

Bugün yine otakuları ilgilendirecek ilginç bir olay yaşandı Japonya'da.

Toyama şehrinde yaşayan 15 yaşındaki bir lise 1. sınıf öğrencisi tutuklandı.Sebebi ise Twitter'dan Love Live! hayranlarına yönelik yazdığı tehdit mesajları.

https://www.youtube.com/watch?v=evWH_BUZtn4

Yakalanan şüpheli twitter hesabından,"Bu ülkedeki Love Live! hayranlarının hepsini kendi ellerimle öldüreceğim! Hayranlara broşürler saçarak tiyatrolarda,onlara bir adım daha yaklaşıp kandırıyorlar.Onların bu şekilde yaşamasına izin vermeyeceğim ve kesinlikle herbirini öldüreceğim."

şeklinde konuşmuş ve elinde bir bıçakla çektiği fotoğrafı paylaşmıştı.

Bu tehditlerden sonra Love Live!'in gösterimde olduğu sinemalarda güvenlik tedbirleri arttırıldı.Buna ek olarak Love Live!'in ondan sonra izlenmesi de artmış.(Hayranlar da ona mı meydan okuyor şimdi anlamadım,azaltmaya çalışırken ters tepmiş.Cidden farklı insanlar bu Japonlar :) )

Tutuklandıktan sonra da:"Animeleri ben de çok severim ancak bu fanların bu şekildeki iğrenç davranışlarından nefret etmeye başladım" şeklinde konuştu

//Ben ilk başta geçenki One Piece'e hakaret ettikleri haberlere öfkelenip yaptığını düşünmüştüm.Şimdi düşündüm de çocuk da haksız değil hani,fanlık da dozunda olmalı,ancak yapılması gereken de bu değildi

11. Shingeki no Kyojin: Junior High Açılış Parçası Yine Linked Horizon'dan

1441053804-shingeki-no-kyojin-chuugakkou

Aslında şuanki anime endüstrisinin yaptığı genel işlerin sonuçlarından bu da.Yani yeni anime bekleniyor ve izleyicilerin ilgisini o zaman kadar biraz daha üstünde tutmak istiyorsan spinoff manga,OVA kullanırsın.Bu sayede seyircilerin ilgisi ilk günkü gibi taze kalır :D Neyse asıl konuya dönelim.

Duymuşsunuzdur,Shingeki! Kyojin Chūgakkō adlı bir spinoff manga devam etmekte.(Mangakası İsayama Hajime değil,o asıl manga ile ilgilenirken Saki Nakagawa ise bu spinoff'u devam ettiriyor.)

Bu spinoff manganın da anime adaptasyonu duyurulmuştu.Muhtemelen 5-10 dakika aralığında çerezlik serilerden olacak olan Junior High'ın açılış parçasını kimin seslendireceği de açıklandı.Açıklamaya göre bu açılışı "da" Linked Horizon seslendirecek.Yeni açılış parçasının ismi de"Seishun wa Hanabi no You ni"(Gençlik,havai fişek gibi).Bu single'ı ise 5 Ekimde sadece dijital ortamdan satışa çıkacak.Anime de 4 Ekimde yayınlanacak.

1441053632-linked-horizon.jpg?resize=400

Daha önce de asıl serinin iki açılışını seslendiren sanatçıydı aynı zamanda.Daha önce tanıyan pek olacağını sanmıyorum ama Shingeki no Kyojin ile ünlenmişti.Hatta 2 parçalık single'ı bile Japonya'da haftalarca en çok satan ilk 5'te kalmıştı.Geçenlerde serinin beklenen ikinci sezonunun da açılışlarını Linked Horizon'un yapacağı söylenmişti.Parçaları aslında güzeldi ancak bu takıntı neden ben hala anlamadım.(belki mangakanın yakın arkadaşı falandır:) )

12. Sword Art Online'nın nesini seviyorlar anlamıyorum, izlediğim en kötü animeler listesinde ilk 5'tedir. Biri bana sebep göstersin :(

aklıma gelen iki şey var,ilki:

bilgisayar-silah ve idol kız üçlüsü:otakuluk üçgenini tamamlıyor,sanki hepsine birden hitap etmeye çalışıyormuş gibi,zaten bu seri ciddi ciddi otaku olanlar dışında çok bir etki bırakmıyor,sıradan bir seri gibi geliyor.

diğeri de:benzeri türlerine göre çizimlerin modern olması belki bir sebeptir,ya da hala devam eden lighnovel serisi

13. Fairy Tail-Kiseijuu Crossover Mangası

Kodansha'nın en başarılı  mangalarından olan Fairy Tail(Hiro Mashima) ve Kiseijuu(Hitoshi Iwaaki)'nun crossover mangası çıktı.Yeni manga yine Kodansha'nın aylık dergisi Afternoonda yayınlandı.

387ade851d97a896e28c25a9704a906614404494

Crossover mangası "Lucy ve Migi" başlığıyla sunuldu.(zaten  Lucy olmazsa olmaz) Kiseijuu'ya saygı amaçlı olarak Fairy Tail mangakası Hiro Mashima tarafından  yazıldı ve çizildi.Şuan kitapçılarda vs. bulunsa da internete düşmüş değil,düştüğünde linki yine buraya ekleyeceğim.

CNLuQWKU8AAuwBy.jpg

14. Yeni Yayımlanan IMDB Diziler Listesi ile IMDB Anime Sıralaması da Beliriyor

eçtiğimiz günlerde beta olarak başlayan IMDB Top 250 TV sıralamasında anime serileri de yer alıyor. Sıralamanın bu erken haline girmeyi başaran animeler ve sıraları ise şu şekilde:

227. Detective Conan

1440852967-dedektif-conan.gif?resize=500

213. Tengen Toppa Gurren Lagann

1440853044-tengen-toppa-gurren-lagann.gi

204. Trigun

1440853123-trigun.gif?resize=540%2C304

175. Hellsing Ultimate

1440853195-hellsing-ultimate.gif?resize=

161. Mushishi

1440853334-mushi-shi.gif?resize=500%2C30

159. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

1440853394-ghost-in-the-shell-stand-alon

143. Monster

1440853453-monster.gif?resize=500%2C380

140. Rurouni Kenshin

1440853522-rurouni-kenshin.gif?resize=50

134. Neon Genesis Evangelion

1440853561-neon-genesis-evangelion.gif?r

127. YuYu Hakusho: Ghost Files

1440853661-yuyu-hakusho-ghost-files.gif?

119. Samurai Champloo

1440853835-samurai-champloo.gif?resize=5

106. Fullmetal Alchemist

1440853873-fullmetal-alchemist.gif?resiz

90. Code Geass: Lelouch of the Rebellion

1440853927-code-geass-lelouch-of-the-reb

89. Berserk

1440853974-berserk.gif?resize=500%2C209

86. Dragon Ball Kai

1440854009-dragon-ball-kai.gif?resize=48

85. Steins;Gate

1440854062-steins-gate.gif?resize=500%2C

78. Hunter x Hunter

1440854112-hunter-x-hunter.gif?resize=50

76. Dragon Ball (Kuzey Amerika sürümü)

71. Dragon Ball (Japonya sürümü)

66. Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2

63. One Piece

1440854240-one-piece.gif?resize=500%2C38

57. Shingeki no Kyojin

1440854275-attack-on-titan.gif?resize=50

47. Dragon Ball Z (Japonya sürümü)

44. Dragon Ball Z (Kuzey Amerika sürümü)

32. Death Note

1440854329-death-note.gif?resize=500%2C2

28. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

1440854364-fullmetal-alchemist-brotherho

24. Cowboy Bebop

1440854411-cowboy-bebop.gif?resize=540%2

Anime serilerinin sıra numaraları, tüm diziler içerisindeki yerlerini göstermektedir. Elbette devam eden oylamalar ile birlikte bu liste değişecektir. Sizleri haberdar etmek için paylaştığımız bu listenin ilerleyen zamanlarda nasıl değiştiğini göreceğiz. Sizin listede görmek istediğiniz animeler hangileri?

Tamamen ALINTIDIR: AnimeFantastica

15. Masashi Kishimoto’nun Yeni Mangası, Fenomen Eseri Naruto’dan Ne Kadar Farklı Olacak?

1440169677-133916.jpg?resize=640%2C350

Weekly Shonen Jump dergisinin gelmiş geçmiş en ünlü serilerinden biri olan eserini noktalamasının ardından Naruto’nun oğlu Boruto’ya odaklanan spin-off manga başta olmak üzere Naruto temalı işlerden hala uzaklaşamayan ve en sonunda yorulup isyan edecek noktaya gelen mangaka Masashi Kishimoto, bir dergiye verdiği röportajda bir sonraki projesi için izleyeceği yol ve Naruto’nun popüleritesini bile geride bırakmasını umduğu yeni mangası üzerine konuştu.

Artık defterini kapadığı Naruto’ya son 15 yıldır çizdiği gibi haftalık olarak devam etmesinin söz konusu olmadığını dile getiren Kishimoto’nun sevenleri karşısına bir başka haftalık seriyle çıkıp çıkmayacağı sorusuna yanıtı net oldu. Bu durumun kesinlikle mümkün olmadığını ama içinde hala manga çizme isteği bulunduğunu belirten Kishimoto, teslim tarihleri gibi faktörlerden ve haftalık bir mangayı ortaya koymanın zorluklarından bahsetti.  Aylık formatta çıkacak bir manga çizme konusunda ise dijital yayım yapan Shonen Jump Plus’la ilgilendiğini çünkü onun sayfa sayısı ve yayımlama tarihleri gibi konularda daha çok özgürlük tanıdığını söyleyen mangaka, hazırlıklarına başladığı yeni mangasına hakkında düşüncelerini de paylaştı.

Naruto’nun, hayal edebileceğinden çok daha büyük bir hit olduğunu bu yüzden de bir sonraki hiti yaratmayı hedeflediğini belirten Kishimoto,  yeni projenin ne olacağına da karar verdiğini, daha Naruto üzerinde çalışırken kullanacak materyaller üzerinde düşündüğünü ve bu sefer bilim kurguya yöneleceğini ifade etti. Henüz tüm taşların yerine oturmadığını  ve editörüne herhangi bir şey göstermediğini ama karakter tasarımlarını çoktan tamamladığını söyleyerek sözlerine devam eden mangaka, ana karakterin okuyucuların görmeye alışmadığı türde bir karakter olacağını ekledi.

Kishimoto yeni manganın duyurusunu ne zaman yapacağı konusunda bir açıklama yapmadı ancak takipçilerden Naruto’yla olan başarısına bir meydan okuma olarak gördüğünü bu yeni mangayı beklemeleri ricasında bulundu. Bakalım Naruto ile yeteneğinden söz ettiren saygın mangaka, bilim kurgu türünde sevenlerine neler sunacak. Fazla beklememek dileği ile…

ALINTIDIR: AnimeFantastica

16. Sinirlendiğinde En Korkunç Görünen 20 Bayan Karakter

Charapedia'nın klasik haftalık anketlerine bir yenisi daha eklendi:Sinirlendiğinde en korkunç görünen kadın karakterler

Katılımcılar yine 10.000 kişi,bunların %49,3'ü erkek ve %50,7'si ise kadın.

Oylamanın sonuçları şöyle:

20) Roberta (Black lagoon)

19) Mikoto Misaka (A Certain series)

18) Sakura Matou (Fate)

17) Kagura (Gintama)

16) Rena Ryuuguu (Higurashi)

15) Balalaika (Black Lagoon)

14) Nami (One Piece)

13) Haruhi Suzumiya (The Haruhi Suzumiya series)

12) Miyuki Shiba (The Irregular at Magic High School)

11) Hitagi Senjougahara (Monogatari)

10) Erza Scarlet (Fairy Tail)

Angry.jpg

9) Kotonoha Katsura (School Days)

nyd0tt_0.png

8) Sinon (Sword Art Online)

sinon-crys.jpg

7) Ran Mouri (Detective Conan)

download-1.jpg

6) Ayase Aragaki (OreImo)

Yandere_Ayase.jpg

5) Sakura Haruno (Naruto)

13847472436074_f.jpg

4) Riko Aida (Kuroko’s Basketball)

tumblr_m4og1vMFE71r5zfj8o1_500.gif

3) Asuna (Sword Art Online)

1253726_1374831957304_full.jpg

2) Tae Shimura (Gintama)

21fUVv5.png

1) Mikasa Ackerman (Attack on Titan)

1373813465391.jpg

//Liste böyle,sizin liste hakkındaki düşünceleriniz neler?

17. Oyunculuğu En İyi Seiyuular Anketi

Seiyuuları bilirsiniz,bazen animelerdeki tüylerimizi diken diken eden çığlıklarıyla,bazen sesinin etkileyiciliğiyle karaktere hayran bırakan,bazen de şarklılarıyla hatırlarız onları ve hepimizin takip ettiği-hayranı olduğu bir seiyuu mutlaka vardır.Bazıları da var ki seslendirme yetmemiş gibi cosplay,şarkıcılık,oyunculuk gibi farklı işlerle de ilgilenirler.Charapedianın bu anketi de tam bu konuyla ilgili:Oyunculuk

Charapedia bu anketinde "oyunculuğu en çok beğenilen seslendirme sanatçılarını" sordu.10.000 kişinin katıldığı(%53'ü erkek,%47'si ise bayan)

anketin sonuçları ise şöyle:

30) Akio Ootsuka (Black Jack’s Kuroo Hazama and Gundam Stardust Memory’s Anavel Gato)

29) Takehito Koyasu (Gintama’s Shinsuke Takasugi and Sgt. Frog’s Kururu)

28) Tomokazu Seki (Fate’s Gilgamesh and Full Metal Panic’s Sousuke Sagara)

27) Aya Hirano (Fairy Tail’s Lucy Heartfilia and Haruhi series’ Haruhi Suzumiya)

26) Ai Kayano (AnoHana’s Menma and Guilty Crown’s Inori Yuzuriha)

25) Haruka Tomatsu (Sword Art Online’s Asuna and To Loveru’s Lala Deviluke)

24) Akira Kamiya (City Hunter’s Ryou Saeba and Kinnikuman’s Kinnikuman)

23) Mayumi Tanaka (One Piece’s Luffy and Dragon Ball’s Krillin)

22) Kaori Nazuka (Fate’s Miyu Edelfelt and Strike Witches’ Lynette Bishop)

21) Jun Fukuyama (Code Geass’s Lelouch Lamperouge and Assassination Classroom’s Koro-sensei)

20) Takahiro Sakurai (Code Geass’s Suzaku Kururugi and Grisaia’s Yuuji Kazami)

19) Tatsuhisa Suzuki (Beyond the Bounday’s Hiroomi Nase and Free!’s Makoto Tachiba

na)

18) Masako Nozawa (Dragon Ball’s Goku, Gohan, and Goten)

17) Chiwa Saito (Fate’s Chloe von Einzbern and Kuroko’s Basketball’s Riko Aida)

16) Daisuke Ono (Black Butler’s Sebastian Michaelis and Barakamon’s Seishuu Handa)

15) Yoshitsugu Matsuoka (Sword Art Online’s Kirito and Akame Ga Kill!’s Lubbock)

14) Tomokazu Sugita (Gintama’s Gintoki Sakata and Haruhi series’ Kyon)

13) Rie Kugimiya (Shakugan no Shana’s Shana and Hayate the Combat Butler’s Nagi Sanzenin)

12) Aoi Yuuki (Madoka Magica’s Madoka Kaname and Sword Art Online II’s Yuuki Konno)

11) Yuuichi Nakamura (Macross Frontier’s Alto Saotome and The Irregular at Magic High School’s Tatsuya Shiba)

10) Saori Hayami (OreImo’s Ayase Aragaki and The Irregular at Magic High School’s Miyuki Shiba)

36143.jpg

9) Akira Ishida (Gundam SEED’s Athrun Zala and Naruto’s Gaara)

200px-Akira_Ishida.jpg

8) Keiji Fujiwara (Full Metal Alchemist’s Maes Hughes and Crayon Shin-chan’s Hiroshi Nohara)

vghcn.jpg

7) Yuuki Kaji (Attack on Titan’s Eren Yeager and High School DXD’s Issei Hyoudo)

Kaji_Yuuki.jpg

6) Kana Hanazawa (OreImo’s Kuroneko and IS: Infinite Stratos’s Charlotte Dunois)

250full-feed.jpg

5) Megumi Hayashibara (Neon Genesis Evangelion’s Rei Ayanami and Ranma 1/2’s female Ranma)

275px-Hayashibara_Megumi.jpg

4) Mamoru Miyano (Steins; Gate’s Rintarou Okabe and Gundam 00’s Setsuna F. Seiei)

12292.jpg

3) Hiroshi Kamiya (Attack on Titan’s Levi and Durarara!!’s Izaya Orihara)

Kamiya-Hiroshi-kamiya-hiroshi-27103717-2

2) Miyuki Sawashiro (Durarara!!’s Celty Starluson and Noragami’s Bishamon)

41394.jpg

1) Kouichi Yamadera (Cowboy Bebop’s Spike Spiegel and Dragon Ball Super’s Beerus)

27897.jpg

Liderliği kapan Kouichi Yamadera zaten oyunculuğu ve sunuculuğu yönünden bilinen isim.Hatta bu yönleri seiyuuluğundan daha ağır basmakta ve oylayanlar da bunu dikkate almıştır.
    Hiroshi Kamiya'nın ise Levi karakterinden gelen bir popülerlikle o sıralamayı aldığı düşünülüyor.

//Bizim ülkemizde genelde sesleriyle bilinse de yine de sormuş olalım:sizin de bu yönden takdir ettiğiniz-listede bulunmasını istediğiniz veya daha üst sıralarda görmek istediğiniz kişiler kimler?
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.