Jump to content

Ftsuu

Üyeler
  • İçerik sayısı

211
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Ftsuu got a reaction from zaman in 9. Uluslararası MANGA Yarışması - 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015   
    Katılacak olanlara şimdiden başarılar  :)
    Bazı kuralları çevirdim.

2. Beğen
    Ftsuu reacted to Sabah Sisi in 'Sakura' Temalı Ödüllü Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Katılan herkesi tebrik ederim çok güzel resimler gördüm bu yarışmada.Dereceye giremedik vs. diye asla üzülmeyin başkalarının ne dediğini de pek umursamayın sadece çizmeyi sevdiğiniz için bile olsa devam edin geliştiğinizi görürsünüz bir sorun olursa elimden geldiğince yardım ederim.Ayrıca böyle güzel bir ortamı sağladığı için Türkanime'ye teşekkür ederim ve nicelerini dilerim :)
  3. Beğen
    Ftsuu reacted to T4icho in Birim 731 (+18)   
    Biraz hayal kırıklığına uğradım desem yeridir. Ölüm hiçbir zaman ''genel'' bir olgu olmamalıdır. Yani bkz: 2. dünya savaşında almanyanın(Hitler'in) politikasının bütün halka mal edilmesi. Hiroshima ve nagazaki'de can vermiş, radyasyon etkisinde kalmış japon halkının her birinin bu düşüncenin altında ele alınması çok üzücü. Demem o ki, dünyanın en büyük insan katliamlarından bir tanesinin ''Hak etmişler'' gibi bir düşünceye entegre edilmesi oldukça mantıksız. Biraz daha mantıklı olmak gerek bu konularda. Ve daha ''İnsani'' düşünmek gerek. 
  4. Beğen
    Ftsuu reacted to zaman in 9. Uluslararası MANGA Yarışması - 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015   
    “9. Uluslararası MANGA Ödülü” başvuruları 27 Nisan 2015 - 12 Haziran 2015 tarihleri arasında Japonya Büyükelçiliği (Ankara) ve Japonya Başkonsolosluğu (İstanbul) tarafından kabul edilecektir.

1) "Uluslararası MANGA Ödülü", 2007 yılında dönemin Japonya Dışişleri Bakanı Sayın Taro ASO'nun girişimiyle, Japon popüler kültürünün paylaşılmasına ve Japonya'nın daha iyi anlaşılmasına katkıda bulunması amacıyla başlatılmış olup 2007 yılından bu yana her sene düzenlenmektedir. Bu ödülün veriliş amacı MANGA'nın Japonya dışındaki ülkelerde tanınmasına katkıda bulunan MANGA sanatçılarını onurlandırmaktır. Bu yıl 8. defa düzenlenecek olan "Uluslararası MANGA Ödülü"nün seçimi "9. Uluslararası MANGA Ödülü Yürütme Kurulu" tarafından gerçekleştirilecektir.

2) "9. Uluslararası MANGA Ödülü"nün Altın Ödülü tüm başvurular arasından seçilecek olan en iyi MANGA çalışmasına verilecek olup, değerli 3 çalışma ise "Gümüş Ödül" almaya hak kazanacaktır. Ayrıca Japonya Tanıtma Vakfı (The Japan Foundation) ödül kazananları Japonya'da düzenlenecek olan ödül törenine davet edecektir. Ödül kazananların Japonya'da MANGA sanatçıları ile tanışma, MANGA yayınevlerini ziyaret etme gibi çeşitli imkânları olacaktır.

Geçmişte düzenlenmiş olan Manga Ödülleri hakkında bilgiye www.manga-award.jp adresinden ulaşılabilirsiniz.

Detaylı bilgi  için--->>>>

Kaynak:     Japonya Büyükelçiliği

Japonya Büyükelçiliği

Reşit Galip Caddesi, No.: 81, G.O.P., 06692 Çankaya, Ankara - Türkiye

Tel: +90-(0)-312-446 05 00 - Faks: +90-(0)-312-437 18 12

5. Beğen
    Ftsuu reacted to Barış in Shokugeki no Souma Kaç Bölüm Olacak?   
    mangada güncel biri olarak söyliyim. 24 blümde bitireceklerse görünen o ki benim bayıldığım etkinliğin olduğu bölümler 2. sezona kalacak. 4. bölümde 7 manga chapterı işlediler. nerdeyse 1 anime bölümü 2 manga chapter olarak gidiyor. ilk arc diye tabir edebileceğim tootsuki resort çalışma kampının bitimiyle ilk sezon bitecek. sonbahar yarışması ikinci sezona kalacak. 2. sezonda sonbahar yarışmasıyla geçer. şuan manga 3. sezonuna başlıyor. seriyi sevenler mangayı okusunlar öneririm. bi bölümde döner yapıyorlar :)
  6. Beğen
    Ftsuu reacted to mustafalrsm in Shiina Plan C (Türkçe Dublaj)   
    Adminim her fırsatta SNK'ye laf atıyorsunuz ama animeyi sevdiren animelerin başlarında bulunuyor Shingeki No Kyojin. Konusu, çizimleri, işleyişi vs. olarak da gayet kaliteli bence. Ben demiyorum ki Death Note kalitesizdir. Ama SNK gibi animeler olmasa ben dahil anime izleyenler şuankinin onda bir kadar olur muydu bilmem. Tabii ki sizin görüşünüz farklı olabilir saygı duyarım o ayrı.
  7. Beğen
    Ftsuu got a reaction from KuramaUN in ( 01 / 01 ) The Last: Naruto the Movie   
    Kolay gelsin.
  8. Beğen
    Ftsuu reacted to KuramaUN in ( 01 / 01 ) The Last: Naruto the Movie   
    Anime Adı : The Last: Naruto the Movie
    Anime Türü : Aksiyon, Macera, Dram, Shounen, Süper Güçler
    Bölüm Sayısı : 01 / 01
    Yapım Yılı : 2014
    Çevirmen : Miakry
    Düzenleme : Sine Güneş (Sinsine)
    Özet; Ay, Dünya'ya doğru yaklaşmaya başlamıştı, eğer Dünya'ya düşecek olursa tam bir felaket olacaktı. Gezegenin kurtuluşu için gerisayım başlamıştı. Bu sıralarda da Hinata'nın kız kardeşi Hanabi, Toneri Ootsutsuki adlı gizemli bir düşman tarafından kaçırılır. Naruto bütün bu zorlu görevlerin üstesinden gelmeli; Ve bu son hikayede Hinata, Sai, Shikamaru ve Sakura'nın yardımlarıyla gezegeni ve Hanabi'yi kurtarmalıdır.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

9. Beğen
    Ftsuu reacted to Selim Aygün in Shiina Plan C (Türkçe Dublaj)   
    Herkese merhabalar.
    Ben TLOF Dublaj Ekibinin, kurucusu ve ikici yöneticisiyim. Aklımızda bazı planlar var. Çok beğenilen bir animeye türkçe dublaj yapmak istiyoruz. Basit ve kalitesiz şeyler yapacak bir ekip değiliz. Devamını sürdürmeyi düşünüyoruz. Çalışmalarımıza göz atabilirsiniz şu şekilde. 

-  https://www.youtube.com/watch?v=9IMGx4OH-bs

-  

-  

Peki sizden ne istiyoruz. Önjelikle beğendiğiniz ve popüler anime önerileriyle bize gelmeniz. Sonrasında yeteneğiniz olduğunu düşüyorsanız, ekibimize katılım formunu doldurarak ekibimize katılmanızı istiyoruz. Gerçekten kaliteli bir çalışma görmek istiyorsanız ve dahası sevdiğiniz animeleri kendi öz dilinizde izlemek istiyorsanız, destek olmanız yeterli.

Saygılar ve sevgiler,
    Selim Aygün
    TLOF

sorulrnz vrsa brdn srblrsnz bklyrm.
  10. Beğen
    Ftsuu reacted to Berker51 in Masashi Kishimoto ve Eiichiro Oda Röportajı   
    Naruto Sergisi İçin Masashi Kishimoto ve Eiichiro Oda Röportajı

Şu sıralar anime ve manga dünyasının gündeminden düşmeyen Japonya’daki Naruto sergisinde serinin gizemli karakterlerinden Kakashi maskesiz olarak ilk kez resmi bir şekilde gösterilmişti. Bu olay konuşulmaya devam ederken elbette sergiye gitme fırsatı bulanlar bundan çok daha fazlasını elde edebiliyorlar. Bunların arasında en önemlilerden biri ise kuşkusuz sergi başlamadan önce duyurulan Naruto’nun mangakası Masashi Kishimoto’nun, One Piece’in mangakası Eiichiro Oda ile birlikte gerçekleştirdiği sergideki kılavuz kitabında bulunan uzun röportaj.
    Şimdiye kadar hep rakip olarak görülen, shounen dünyasına damgasını vuran iki büyük mangakanın, birbirlerinin eserleriyle ilgili yorumlarını ve aralarında geçen diyalogları merak ediyor musunuz? Sözü fazla uzatmıyoruz ve manga tarihine geçen bu röportajın Türkçe çevirisi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Ne zaman tanışmıştınız?

K: Sanırım ben daha işimde yeniyken. Jump’ın yeni yıl etkinliğinde.
    O: Öyle miydi ki?
    K: Sanırım. (gülüyor) O zaman, müthiş ve ünlü bir sensei olduğunu düşünüyordum.
    O: Ne diyorsun sen... (alaycı bir şekilde gülümser) (Oda arkadaşça ‘benimle kafa buluyorsun’ diyor.)
    K: Oda-san’ın serisi benimkinden iki yıl önce başlamıştı. Gerçekten de müthiş bir insanın ortaya çıktığına inanıyordum. Daha sonra kendisine Oda-sensei diye hitap etmeye başladım ama öyle bir saygı ifadesi kullanmamamı söyledi (yalvarır gibi).
    O: Aynı yaşta olduğumuzdan onu zaten kabul ettim. Benimle konuşurken ne diye sensei diyesin ki…
    K: İşi yapanlar biz olmasak bile, erkenden bir alana adım atanlara hayran olmamak elde değil. (gülüyor)
    O: Kendisi daha yeniyken bile Kishimoto’yu takip ediyordum. Çok iyi çizer. Belli bir dereceye kadar aynı çizim tarzına sahip olduğumuzu hissetmiştim.
    K: Ne tarzı… (utangaç bir şekilde gülümsüyor)
    O: Senin de Kamesenryu’nun gi’sine sahip olman hissi gibi. (gülüyor) Başından beri saldırı pozisyonundaydım ben. (Oda, Kishimoto’ya karşı kazanmak istemişti)
    K: Anlıyorum, kararlılığa o zamandan beri sahiptin. (gülüyor)
    O: İkimizde manga işinde olduğumuz için, mecburen bir galip ve bir mağlup olacaktı. Ancak, kendisiyle kişisel olarak görüştüğümde gerçekten iyi ve kibar bir adam olduğunu anladım. Bir anda sonuçların önem arz etmediğini düşündüm. Öyle bir adamla mücadele edemezdim. Düşüncelerim bu şekildeydi.
    K: Bunun sebebi birbirimizin sıkı çalışmalarını anlıyor olmamızdı sanırım.
    O: Böyle söylediğine sevindim. Siz elinizden geleni yapıyorken, sizin ve işinizin hakkında kimin ne dediği çok önem kazanıyor. Benimle aynı bakış açısına sahip olan senin nasıl hissettiğimi bilmesi gerçekten de iyi bir şey.
    K: Evet, nasıl hissettiğini biliyorum. (gülüyor) Ancak üzerinde daha az baskı olan benim. Oda-san, sen her zaman zirvedesin. Sıkı çalışman ve onun verdiği acı normal olmamalı (sıradan insanların katlanamayacağı derecede). Senin yerinde olsaydım sanırım aşırı baskıdan midem ve bağırsaklarım delinirdi.
    O: Rakibimin Naruto olması gerçekten harika bir şey. Şanslıyım ki bana eksiksiz zaferi tattırmadın. Aslında haftalık seride hiçbir zaman tam zaferi elde edemedim, bunun yanı sıra yabancı ülkelerde Naruto, One Piece’ten daha popüler. Bir yanım bu gerçeği kabul etmemekte ısrar etse de aynı zamanda minnettar olduğumu da belirtmem gerek. Çünkü böyle bir eserin dünyada eşi ve benzeri yoktur.
    K: Aynısı benim için de geçerli. Hedefimde “One Piece vardı” demektense, “One Piece’i mağlup etmek istiyordum” desem daha doğru olur. Gerçekten de öyle düşünüyordum. (Devamı Spoiler içindedir Uzun olduğu için)

İngilizce Çeviri: rio / Oro Jackson
    Türkçe Çeviri: zerolena / AnimeFantastica
    Alıntı: Animefantastica
  11. Beğen
    Ftsuu reacted to historianWeeb in Kakashi’nin Yüzü Gösterildi Mi?   
    Naruto’nun En Büyük Gizemi Kakashi’nin Yüzü Maskesiz Olarak Gösterildi Mi?
    Anime ve manga dünyasının belki de en büyük gizemlerinden birisi Naruto serisinin en sevilen karakterlerinden biri olan Kakashi’nin maskesinin ardıdır. Serinin mangakası Kishimoto-sensei, yıllarca seriyi hazırlasa ve Kakashi’yi çizse de yüzündeki maskeyi bir türlü çıkarmadı. Bu da Kakashi’nin maskesinin ardındaki yüzünün alay konusuna dönüşmesine neden oldu.

Daha önce yapılan bir röportajda Kishimoto-sensei’ye Kakashi’nin yüzünü gösterip göstermeyeceğisorulmuştu. Bunu gerçekten istediğini ancak nasıl ve ne zaman yapacağına karar veremediğini söyleyen mangaka, orijinal mangada bunu yapmamayı tercih etti. Manga bittikten sonra düzenlenen Naruto sergisinde, Masashi Kishimoto’nun yazıp çizdiği bir el kitabı dağıtıldı. Bunun bilgisi daha önceden verilmişti ancak doğruluğuyla ilgili olarak henüz %100 garantisini veremediğimiz bu kitabın fotoğrafları, sergiye gittiğini iddia eden kişiler tarafından paylaşıldı.

Masashi Kishimoto çoğu Naruto hayranının merak ettiği gizemi gerçekten de açıklığa kavuşturdu mu? One Piece mangakası Eiichiro Oda ile bir diyaloğun bulunduğu kitabın yanı sıra Kakashi’nin maskesinin ardındaki gerçek görülüyor mu? Bunun doğruluğu ilerleyen günlerde netleşecektir ancak “Kakashi’nin yüzünü görmeden ölürsem gözlerim açık gider” diyenler artık bir kez daha düşünecek gibi görünüyor.
    Kakashi’nin yüzünün doğruluğu tartışıladursun -konu yakında açıklığa kavuşunca haber ile ilgili güncelleme gelebilir- Naruto sergisinden resmi kareler diğer sayfada.

GÜNCELLEME: Haberimizden saatler sonra AnimeNewsNetwork sergiye katıldığını, kitabın bir kopyasını aldığını yazdı ve bu resimlerin yani Kakashi’nin yüzünün gerçek olduğunu doğruladı.

Alıntı:AnimeFantastica
  12. Beğen
    Ftsuu reacted to Kaxell in Roman Yazmayı Seviyor Muyuz?   
    FF yazmak kolayda roman yazmak zor be..

10000 kelime yazıp  giriş bölümünü yeni bitirebildim. Mantık hatalarını ayıklayacam diye 5 kez okudum 60 sayfayı.

Neyse boşverin teknikleri.. 2 aydır ff yazmaktan geri dönemedim zaten.

Roman yazmak zevkli iştir. Eğer, kendi dünyanı yaratabilirsen seni o dünyada hapseder. Sabah, öyle, akşam.. durmadan olayların nasıl gelişeceğini düşünürsün.
    Çünkü bilirsin ki yazdığın şeyler kendiliğinden geliyordur. Sen istediğin kadar aklındaki sonuca uymaya çalış, yaratıcılığın buna izin vermez.

En güzel kısmı ise karakterlerdir. Yarattığın kişilikler bazen o kadar derin olur ki  sadece bir hikayede değil her yerde kullanmaya başlarsın. 
    Hayallerini gerçekleştirirken başkalarını da kendi dünyana çekmek istersin. Onlar zevk aldıkça sen daha çok zevk alırsın. 

Taaa ki,en sevdiği karakteri kendi ellerinle öldürene kadar. puhaahhahahaha 
  13. Beğen
    Ftsuu reacted to asci in Anime Severler En Çok Görülmesi Gereken Yerleri Sıraladı   
    Animelerdeki çoğu hayran kaldığımız manzaralar,aslında gerçekte de bulunan mekanlardır ve biliriz, bu yerlerin neredeyse hepsi Otakuların "kutsal mekanı" Japonya'da bulunmakta.

Tabi bu mekanları gezmek isteyenler için meraklı tur şirketleri de belli rotalarda bu mekanları  görebileceğiniz turlar düzenlemekte.İşte bu şirketlerden biri de "En çok gezilmek istenen mekanlar" şeklinde bir anket düzenledi.Anketin sonuçları ise şu şekilde:

1-Higashimurayama, Tokyo ve Tokorozawa, Saitama (My Neighbor Totoro)

2-  Seiseki-Sakuragaoka Train Station (Whisper of the Heart)

3- Shonan District of Kanagawa Prefecture (Slam Dunk)

4-Hakone,Kanagawa Prefecture (Neon Genesis Evangelion)

5-Tomonura, Hiroshima Prefecture (Ponyo)

6-Chichibu, Saitama (Anohana)

7- Kuki, Saitama (Lucky Star)

8-Nishinomiya, Hyogo (The Melancholy of Haruhi Suzumiya)

9- Kanda Shrine in Chiyoda, Tokyo (Love Live!)

10- Kawagoe, Saitama (Kamisama Kiss)

11- Izu Ōshima (Vividred Operation)

12- Oarai, Ibaraki (Girls und Panzer)

13-Takayama, Gifu (Hyōka)

14-Hanno, Saitama (Encouragement of Climb)

15-Komoro, Nagano (Waiting in the Summer)

16- Ikebukuro, Tokyo (Durarara!!)

17- Shichigahama, Miyagi (Kannagi)

18-Kawasaki, Kanagawa (Tentai Senshi Sunred)

19-Shimoda, Shizuoka (Natsu-iro Kiseki)

20-Iwami, Tottori (Free!)

//Arkadaşlar Bazı resimleri bulamadım kusura bakmayın ,geniş bir zamanda karşılaştırmaları da yerleştireceğim
  14. Beğen
  15. Beğen
    Ftsuu reacted to asci in Death Note Live Action Dizisi Geliyor   
    Filmlerin ve Müzikalin Ardından Death Note Live Action Dizisi Geliyor 

Anime-manga dünyasına adım atanların ilk göz ağrısıdır Death Note. Hikayesinin Tsugumi Ohba, çizimlerinin ise Takeshi Obata’ya ait olduğu manga sadece animeye uyarlanmakla kalmamış 2006 yılında baş rollerinde Tatsuya Fujiwara, Kenichi Matsuyama, Erika Toda gibi ünlü isimlerin yer alığı Death Note: The First Name ve Death Note: The Last Name isimli iki live action filmine uyarlanmış, ardından 2008 yılında L change the WorLd isminde Dedektif L’in hayatının son 23 gününü ve son davasını konu alan bir başka live action film uyarlaması gelmişti.

Popülaritesini neredeyse ilk günkü kadar koruyan seri son dönemde ise hala sahnelenmekte olan Death Note The Musical isimli müzikal oyunu ile sevenlerin karşısına çıktı.

Daha ne kaldı derken Weekly Shonen Jump dergisi, hikayesi Nobuaki Enoki’ye ve çizimleri ise Takeshi Obata’ya ait Gakkyu Hotei isimli manganın yayımlanan bölümünün sonunda Death Note mangasının bu temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan bir live action dizisine uyarlanacağı haberine yer verdi. Haberde başka herhangi bir detay paylaşılmazken serinin hayranları şimdiden senaryonun nasıl olacağı, başrollerde kimlerin yer alacağı konusunda kafa patlatmaya başladı. Peki ya sizin bu gelişme hakkındaki düşünceleri neler?

ALINTI:AnimeFantastica
  16. Beğen
    Ftsuu reacted to eskiçeviri in Eski Çeviri   
    Discord adresimize gelmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. 
    Çevirmen başvuruları için ise buradan ulaşabilirsiniz. 
    Serilerimiz tamamlandıktan sonra Nyaa.si torrent sitesine eklenmektedir, bütün serilere erişiminiz hardsub olarak sağlanmaktadır. 
    Torrentlerimiz "Seedbox" ile desteklenmektedir, indirirken en verimli hız ile indireceksiniz. 
    Serilerimiz güncel seriler olmadığı için belirli bir yayınlama tarihleri yoktur.
    Teşekkürler.

Torrent olarak indirme özelliği gelmiştir. 
  17. Beğen
    Ftsuu reacted to asci in Boruto Filmi Bilgiler ve İlk Tanıtım Videosu   
    Boruto Filmi İlk Fragman Yayınlandı!

Bugün Broruto filmi resmi sitesinden kısa bir tanıtım videosu paylaşıldı.Videoya ise özlediğimiz ses Houchu Ohtsuka(Jiraiya) eşlik ediyor.

Anlatan: Uzun zaman önce burada bir savaş gerçekleşmişti. Bu esnada dünya tek takımda birleşti ve bir hinobi bu savaşa bir son verdi.Onun adı 7.Hokage N-
    Boruto: Bu aptalca,yaşlı adam. Bu çağı değiştireceğim!
    Yazı: Kahraman
    Yazı: Usta
    Yazı: Rakip
    Anlatanr: Boruto -Naruto the Movie-
    Boruto: Kaybedecekmişim gibi hissetmiyorum!
    Yazı:Bundan başkasını böyle yazamıyorum! -Masashi Kishimoto
    Yazı: 7 Ağustos- Efsane aşılacak!

Bildiğimiz ses kadrosu devam ediyor,değişen yok.
    Bunlara ek olarak ise:

Uzumaki Boruto:Yuko Sanpei(Gintama-Seita;FMA-Selim Bradley)

Uchiha Sarad:Kokoro Kikuchi(Toriko-Atashino;One Piece-Lina)

Karakter Tasarımları,Hikaye vs. işler yine Kishimoto Sensei tarafından yapılacak.

//Aslında her ne kadar 7. Filmi bile izleyemesek de yeni filmin gelecek olması sevindirdi.Filler serisi için de mutlu bir haber bekliyoruz artık:)
  18. Beğen
  19. Beğen
    Ftsuu reacted to myoujouu in 'Sakura' Temalı Ödüllü Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    1. Olan FLMN
    Ödül : 1. olan arkadaşa forumda  Fan Art bölümünde moderatörlük verilecek.
    Çalışmayı görmek için TIKLAYIN

2. yagmur_vet
    Ödül : olan arkadaşın çizimi 1 hafta Fan Art bölümünde sabit başlıkta olacak.

3. VanHohenheimO_O
    Ödül : olan arkadaşa Fan Art rütbesi verilecek.

Not: Yarışma videoları tek tek 3n4bL3 (Halil Karahan Tarafından kontrol edilmiştir.) Yarışmayı kazanan arkadaşlar ödülleri için Halil Karahan  Adresine (ÖM) atabilirler.

Yarışma Bilgileri:

(çizim alıntıdır, bana ait değildir)

-Ödüller:

1. olan arkadaşa forumda  Fan Art bölümünde moderatörlük verilecek.
    2. olan arkadaşın çizimi 1 hafta Fan Art bölümünde sabit başlıkta olacak.
    3. olan arkadaşa Fan Art rütbesi verilecek.

Katılacak olan herkese şimdiden başarılar!

Halil Karahan’a çizim yarışması fikri için bana danışmasına, fikirlerimi onaylayıp, izin verip, desteklemesinden ötürü çok çok teşekkür ederim. ^^ 

-Şimdiye Katan Katılan Çalışmalar:

http://i.hizliresim.com/rQjdoB.jpg

mutlugazoz:
    http://i.hizliresim.com/Wn4RAE.jpg

イラル:
    http://i.hizliresim.com/62QqB7.jpg

CanberkG:
    http://i.hizliresim.com/XvyZv7.jpg

MitokoFT:
    http://i.hizliresim.com/vEgmXv.jpg

Azalea:
    http://i.hizliresim.com/94VRGk.jpg

Serenajp:
    http://i.hizliresim.com/VVlEXR.jpg

Sojiro:
    http://i.hizliresim.com/AmA3z0.jpg

VanHohenheimO_O:
    http://i.hizliresim.com/62ZmrW.jpg

Rhea:
    http://i.hizliresim.com/62ZyM0.jpg

xteronx:
    http://i.hizliresim.com/a5oYNR.jpg

Songena:
    http://i.hizliresim.com/n7gNjN.jpg

FLMN:
    http://i.hizliresim.com/vEgvyp.jpg

ananas:
    http://i.hizliresim.com/WnVLqN.jpg

Jezebel:
    http://i.hizliresim.com/YBBNND.jpg

shokku:
    http://i.hizliresim.com/VVV4Vq.jpg

MidnightShade:
    http://i.hizliresim.com/RYYdVG.jpg

wingedrabbit666:
    http://i.hizliresim.com/DMRokv.jpg

kimsin06:
    http://i.hizliresim.com/Nq4ALQ.jpg

murasaki:
    http://i.hizliresim.com/VVLaNR.jpg

Melis Ünlü:
    http://i.hizliresim.com/yMl5Wa.jpg

myoujouu:
    http://i.hizliresim.com/1ykdA1.jpg

meiling fdn:
    http://i.hizliresim.com/0qkpVD.jpg

Yuushin:
    http://i.hizliresim.com/7kb1o5.jpg

yagmur_vet:
    http://i.hizliresim.com/VVLzLn.jpg

Aforizmik Kalıntı:
    http://i.hizliresim.com/g5AYV5.jpg

RoarLelouch:
    http://i.hizliresim.com/2gkWNv.jpg

Nail Eşki:
    http://i.hizliresim.com/Nq48A5.jpg

20. Beğen
    Ftsuu reacted to EvilKing in Koskocaman Bir "Anime Blog" Yazarlarını Arıyor   
    Merhabalar arkadaşlar, tahmin ediyorsunuzdur ki ülkemizde anime ve manga kültürü sadece alt bir kültür ve aşırı denilebilecek bir kitleye sahip değil. Fakat bu kültürü ön yargılardan kurtulup takip eden, anime izlemekten ve manga okumaktan zevk alan birçok insan var ve bu insanların güncel olarak haber alabileceği kendi anime teorilerini paylaşıp diğer anime ve manga takipçileriyle etkileşimi girebileceği çok az platform var. Bu konuda açıkçası imrendiğim projelerden en iyisi TurkAnime.tv...

Birkaç tane daha çok iyi yapılanma var fakat bence bu ağ geliştirilmeli ve tek başıma bunu elbette ki sağlayamam fakat  "en azından bunun için bir şeyler yapabilirim" düşüncesi ile ortaya bir proje koyma kararı aldım. Geçenlerde bir anime forumu açtım ve forumdan gayet memnunum ve bence güzel bir forum oldu fakat bu seferki proje daha büyük ve daha donanımlı bir iş olacak.

Nasıl bir proje bu?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu projenin hayata geçip geçmemesi tamamen sizin elinizde... Ben elbette bir şeyler yapmak istiyorum fakat sonuç olarak bu tamamen kullanıcılara yönelik bir proje olacak ve kullanıcıların sıcak bakmadığı bir projeye girişmek saçmalık olur... 

Nasıl bir proje olacağından bahsedersek eğer 9gag, OnePieceGold.com, Dude Perfect, Onedio ve daha birçok medya içerik sitesi gibi bir site olmayı amaçlıyorum... Burada bir püf noktadan bahsetmek istiyorum, içerik kalitesine önem vermekle birlikte yazar alımının sınırsız olmasını amaçlıyorum.

Bu yazıyı bir sonuca bağlayarak şunları belirtmek istiyorum, bu var olan bir sitenin tanıtımı değil, bu sebeple bu projeye destek veren kullanıcı sayısına göre böyle bir işe girişeceğiz ve destek gelmezse bir ton emeğin boşa gitmesi yerine öncesinde bir fizibilite yapmak mantıklı olduğundan bu yazıyı yazdım. Yazar olmak isteyen herkes, bu projeye sempati duyan herkes lütfen fikirlerini belirtsin ve ülkemizdeki anime dünyasını büyütelim, bence buna ihtiyacımız var.

Yazar olmak isteyen arkadaşlar cv göndermenize gerek yok sadece yazmak istemeniz yeterli, ayrıca direkt olarak projeye destek veren herkes https://www.facebook.com/groups/1597154287196876/ bu grup altında toplanıp birbirleri ile etkileşime geçebilirler. En azından bu grupta somut olarak projeye destek veren arkadaşları görmüş oluruz. Böyle uzun bir yazıyı üşenmeden okuduğunuz için ilginize gerçekten çok teşekkür ediyorum. 
  21. Beğen
    Ftsuu reacted to asci in Learn Japanese with Takos Japanese Mobile App!   
    Ne olacak ya dert ettiğin şeye bak :D

ben birkaç aydır bunu kullanıyorum kanji-kana epey kullanışlı,ücretsiz de hem :P
  22. Beğen
    Ftsuu reacted to asci in Bakuman Live Action Filminin Gösterim Tarihi   
    Bakuman Live Action Filminin Gösterim Tarihi ve Yeni Görseli

MANTAN WEB isimli sitede Takeshi Obata (çizim) ve Tsugumi Ohba’nın (hikaye) orijinal manga serisi Bakuman’ın live action adaptasyonunun vizyona gireceği tarih ile filme ait yeni bir görsel paylaşıldı. Buna göre film, bu yıl 3 Ekim’de vizyona girecek.
    Filmin sitede paylaşılan posterinde, filmin başrol oyuncuları Takeru Satoh (Moritaka Mashiro) ile Ryunosuke Kamiki (Akito Takagi) Takeshi Obata’nın çizimleriyle birlikte yer alıyor. Mashiro ve Takagi çizimlerinde ise “Çiz” ve “Jump’ın en tepesine ulaşana kadar. (Veya Jump’ın bir numarası olana kadar.)” yazıyor.
    Filmin yönetmen koltuğunda, daha önce de “Moteki” isimli manganın live action uyarlamasını yöneten Hitoshi Ōne oturuyor. Filmde ana karakterlerimiz Mashiro ve Takagi’yi ise yukarıda bahsettiğim üzere  Takeru Satoh (Live Action Rurouni Kenshin – Kenshin) ve Ryunosuke Kamiki (Live Action Rurouni Kenshin – Sōjirō Seta) canlandırıyor. Onlarla birlikte rol alacak diğer oyuncular da şu şekilde:
    Eiji Nizuma – Shota Sometani

Shinta Fukuda –  Kenta Kiritani

Miho Azuki – Nana Komatsu

Kazuya Hiramaru – Hirofumi Arai

Takuro Nakai – Sarutoki Minagawa

Taro Kawaguchi – Kankuro Kudo

Akira Hattori – Takayuki Yamada

Hisashi Sasaki – Franky Lily

Son olarak; mangaka olmaya karar veren iki gencin hikayesinin anlatıldığı Weekly Shonen Jump’ta yayımlanmış Bakuman’ın çizeri Takeshi Obata sadece çizimleriyle değil; filmin prodüksiyon ekibinin bir parçası olarak da projede yer alacak.

Kişisel olarak, paylaşılan bu görseller ışığında, oyuncuların görünüş bakımından karakterlere uygun olduğunu söyleyebilirim. Ancak filmin nasıl olacağını ise bu görsellerden çok oyuncuların performansları belirleyecek. Peki sizlerin oyuncu seçimleri hakkındaki görüşleriniz ne yönde?

KAYNAK:AnimeFantastica
  23. Beğen
    Ftsuu reacted to Shiba Tatsuya in ( 14 / 13+ ) Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka   
    Çeviri için teşekkürler elinize sağlık :)

Artık biraz zor bulunuyor maalesef. Normalde Solitary Translation denen bir sitede ilk 4 vol bitmişti ve başka site 5. volü çeviriyordu ama ilk 4'ünü kapattılar. Nedeni de serinin resmi olarak İngilizce'ye çevrilip batıda satışa çıkması. Aslında buradan da serinin ne kadar beğenildiği anlaşılabilir çünkü bir LN'nin resmi olarak İngilizce'ye çevrilip satılması çok nadir bir olay :D şimdiye kadar sadece birkaç seri gördüm ve biri efsane 'Spice and Wolf' idi.

Bu arada animede çok uzun olacağından büyük ihtimalle atlayacaklarından level sistemini yazıyorum. Zaten fark etmişsinizdir belki bundaki level sistemi normal MMO'lar gibi çok yüksek değil. Normal oyunlarda onlarca level olur ve leveller arası fark çok değildir (iyi donanımlı düşük level oyuncu daha yükseği yenebilir gibi). Ama bunda leveller arası güç farkı çok fazla. İlk bölümde Bell 1 level iken 5 level olan Aizu'nun minatoru kolaylıkla indirdiği görülüyor zaten. Spoiler yazmıyorum ama bakmak istemeyenler için...

24. Beğen
    Ftsuu reacted to BuDu in Manga Düzenleme Dersi (Manga Niva)   
    TANITIM

Temel seviyede manga düzenleme eğitimlerinin tamamını kapsayan, daha ayrıntılı bir düzenleme dersidir.
    Farklı balon silme metodlarından ve klonlama damga aracının temel seviyede nasıl kullanılacağından,
    daha karmaşık zeminlerin kamuflaj yöntemiyle nasıl düzenleneceğinden bahsedilmiştir.   Site: Manga Niva
    Hazırlayan: BuDu

25. Beğen
    Ftsuu got a reaction from Tigergirl in Mavi Manga   
    Hayırlı olsun.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.